Help - Search - Members - Calendar
Full Version: κύριοι Αγγελόπουλοι
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Α1 Basket League > Ολυμπιακός
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12
saou
QUOTE(ΛΥΚΟΣ 10 Γ.Σ.Κ. @ Jul 6 2009, 11:37 ) *
Απο την μια λες οτι η ποδοσφαιρικη ΡΕΑΛ παιρνει Κακα-Κριστιανο με 150εκ ευρω
και απο την αλλη οτι δεν γινεται να δινεις λεφτα για οποιον σου γυαλισει.
Αποφασισε ποια ειναι η γνωμη σου τελικα.

Δεν γινεται να παρεις τους καλυτερους αν δεν πληρωσεις.

100εκ εδωσε για τον Κριστιανο η ΡΕΑΛ.
Θελει να ξαναγινει πρωτη στην Ευρωπη και το δειχνει με πραξεις, οχι με δηλωσεις.
Μεχρι στιγμης εχει δωσει πανω απο 200εκ ευρω για να δυναμωσει την ομαδα.

Αν δεν κανουν το ιδιο και οι Αγγελοπουλοι, δεν προκειται να κανουν την ομαδα πρωτη.
Οτι πληρωνεις παιρνεις, αυτος ειναι νομος απαραβατος.


Δεν ανέφερερα τις δαπάνες της Ρεάλ ως παράδειγμα προς μίμηση, ξαναδιάβασε τι έγραψα... Τους Κακά και Ρονάλντο τους ανέφερα για να δείξω ότι ότι οι Ισπανοί έχουν λεφτά για ξόδεμα και παρόλα αυτά τη βγάζουν με κάτι Βελίτσκοβιτς.... Αλλά σύμφωνα με το σκεπτικό σου και αυτοί άσχετοι είναι που δεν πάνε να δώσουν 5εκ για το Σισκάουσκας, 3 για το ΜακΙντάιρ και ούτω καθεξής... Τέλος πάντων είναι προφανές ότι είσαι αμετάπειστος, απλά το γεγονός ότι κανείς δεν κινείται σύμφωνα με τη λογική σου κάτι λέει...

QUOTE(Air and King @ Jul 6 2009, 11:38 ) *
Δυστυχως η ευτυχως μονο ετσι θα φτασεις στηην κορυφη σε συντομο χρονικο διαστημα.Προσφεροντας πολλα χρηματα για να δελεασεις τους καλυτερους!


Αν είναι ελεύθεροι οκ...Αν δεσμεύονται με συμβόλαια είσαι και συ της λογικής ότι πρέπει να κάνουμε όλη την Ευρώπη πλούσια? Βρίσκεις λογικό το να δώσεις 3-5 εκ ευρώ για να αγοράσεις το Λιθουανό? Θεωρείς σωστό να δίνεις 1 εκ € παραπάνω στον όποιον Γιασικεβίτσιους για να σε προτιμήσει? Αυτές δεν είναι οι λογικές που οδήγησαν παίκτες ρολίστες σαν τον Πρίντεζη να ζητάνε 1,2 το χρόνο? Ή μήπως είναι χαζοί και στον ΠΑΟ που κατάλαβαν ότι τα 3,5 που έδωσαν στο Λιθουανό μέσα στην κάψα τους να τον αρπάξουν πριν 2 καλοκαίρια ήταν υπερβολικά και τώρα του δίνουν ούτε 2 το χρόνο? Σύμφωνα με το Λύκο βέβαια εμείς έπρεπε να του χαμε δώσει 4,5....
ΛΥΚΟΣ 10 Γ.Σ.Κ.
QUOTE(saou @ Jul 7 2009, 10:26 ) *
Δεν ανέφερερα τις δαπάνες της Ρεάλ ως παράδειγμα προς μίμηση, ξαναδιάβασε τι έγραψα... Τους Κακά και Ρονάλντο τους ανέφερα για να δείξω ότι ότι οι Ισπανοί έχουν λεφτά για ξόδεμα και παρόλα αυτά τη βγάζουν με κάτι Βελίτσκοβιτς.... Αλλά σύμφωνα με το σκεπτικό σου και αυτοί άσχετοι είναι που δεν πάνε να δώσουν 5εκ για το Σισκάουσκας, 3 για το ΜακΙντάιρ και ούτω καθεξής... Τέλος πάντων είναι προφανές ότι είσαι αμετάπειστος, απλά το γεγονός ότι κανείς δεν κινείται σύμφωνα με τη λογική σου κάτι λέει...

Στο ποδοσφαιρο εχει λεφτα και δινει, στο μπασκετ δεν εχει λεφτα και δεν δινει.
Καμια τραπεζα δεν θα δωσει δανειο στην ΚΑΕ Ρεαλ, οπως εδωσε στην ΠΑΕ Ρεαλ.

Δεν με ενδιαφερει αν κινουνται με την λογικη μου.
Απλα ο μοναδικος τροπος για να γινει η ομαδα πρωτη στην Ευρωπη ειναι αυτος.

Με τα 8εκ. ευρω που στοιχιζει συνολικα, μαζι με την εφορια του, ο Τσιλντρες,
μπορουσαν να παρουν 2 παιχταραδες και να σαρωναμε.
QUOTE
Αν είναι ελεύθεροι οκ...Αν δεσμεύονται με συμβόλαια είσαι και συ της λογικής ότι πρέπει να κάνουμε όλη την Ευρώπη πλούσια? Βρίσκεις λογικό το να δώσεις 3-5 εκ ευρώ για να αγοράσεις το Λιθουανό? Θεωρείς σωστό να δίνεις 1 εκ € παραπάνω στον όποιον Γιασικεβίτσιους για να σε προτιμήσει? Αυτές δεν είναι οι λογικές που οδήγησαν παίκτες ρολίστες σαν τον Πρίντεζη να ζητάνε 1,2 το χρόνο? Ή μήπως είναι χαζοί και στον ΠΑΟ που κατάλαβαν ότι τα 3,5 που έδωσαν στο Λιθουανό μέσα στην κάψα τους να τον αρπάξουν πριν 2 καλοκαίρια ήταν υπερβολικά και τώρα του δίνουν ούτε 2 το χρόνο? Σύμφωνα με το Λύκο βέβαια εμείς έπρεπε να του χαμε δώσει 4,5....

Στον οποιον Γιασικεβιτσιους?????????
Μιλαμε για τον ιδιο Γιασικεβιτσιους??? Τον καλυτερο παιχτη της δεκαετιας???

Επρεπε να δωσουν οσα χρειαζοταν για να προτιμησει τον Ολυμπιακο.
Ετσι κανεις μεγαλη ομαδα και ριχνεις τα κατεστημενα, οχι με τους Ερτσεγκ.....
Marciulionis
QUOTE(ΛΥΚΟΣ 10 Γ.Σ.Κ. @ Jul 7 2009, 14:36 ) *
Στο ποδοσφαιρο εχει λεφτα και δινει, στο μπασκετ δεν εχει λεφτα και δεν δινει.
Καμια τραπεζα δεν θα δωσει δανειο στην ΚΑΕ Ρεαλ, οπως εδωσε στην ΠΑΕ Ρεαλ.


Βασικά νομίζω ότι έδωσε στο σύλλογο Ρεάλ και πως από αυτά τα χρήματα γίνεται η αυξηση του μπάτζετ και στο μπάσκετ.
Μπορεί να κάνω και λάθος τώρα αλλά αυτή την εντύπωση έχω.
a bullet for your head
http://www.superbasket.gr/?c=136&a=114418
saou
QUOTE(ΛΥΚΟΣ 10 Γ.Σ.Κ. @ Jul 7 2009, 12:36 ) *
Στον οποιον Γιασικεβιτσιους?????????
Μιλαμε για τον ιδιο Γιασικεβιτσιους??? Τον καλυτερο παιχτη της δεκαετιας???

Επρεπε να δωσουν οσα χρειαζοταν για να προτιμησει τον Ολυμπιακο.
Ετσι κανεις μεγαλη ομαδα και ριχνεις τα κατεστημενα, οχι με τους Ερτσεγκ.....


'Στον όποιον Γιασικεβίτσιους' εννοώ 'στον όποιον σπουδαίο ή μεγάλο ή τιτανοτεράστιο παίχτη Γιασικεβίτσιους' και όχι 'στον κάθε παικτάκο'.... Μην παρερμηνεύεις τα γραπτά μου.

Και φυσικά η προσφορά των Αγγελόπουλων, τα 3,5 το χρόνο, ήταν μια χαρά, δεν κρίθηκε εκεί το ζήτημα. Ο ίδιος ο μάνατζέρ του είχε δηλώσει ότι ανέβαζαν κάθε μέρα την προσφορά τους τα αδέρφια. Άλλα πράγματα μέτρησαν για το Λιθουανό...
ΛΥΚΟΣ 10 Γ.Σ.Κ.
QUOTE(saou @ Jul 8 2009, 13:41 ) *
'Στον όποιον Γιασικεβίτσιους' εννοώ 'στον όποιον σπουδαίο ή μεγάλο ή τιτανοτεράστιο παίχτη Γιασικεβίτσιους' και όχι 'στον κάθε παικτάκο'.... Μην παρερμηνεύεις τα γραπτά μου.

Και φυσικά η προσφορά των Αγγελόπουλων, τα 3,5 το χρόνο, ήταν μια χαρά, δεν κρίθηκε εκεί το ζήτημα. Ο ίδιος ο μάνατζέρ του είχε δηλώσει ότι ανέβαζαν κάθε μέρα την προσφορά τους τα αδέρφια. Άλλα πράγματα μέτρησαν για το Λιθουανό...

Αφου την ανεβαζαν καθε μερα τοτε γιατι εδωσε παραπανω ο ΠΑΟ και πηγε εκει??
Μηπως δεν εδωσαν οσα επρεπε???
Για ποιον λογο δηλαδη να μας προτιμησει ο Σαρας και ο καθε μεγαλος παιχτης,
εκτος απο τα λεφτα???
colonel gomelsky
QUOTE(ΛΥΚΟΣ 10 Γ.Σ.Κ. @ Jul 8 2009, 15:15 ) *
Για ποιον λογο δηλαδη να μας προτιμησει ο Σαρας και ο καθε μεγαλος παιχτης,
εκτος απο τα λεφτα???


Πεστα ρε Λύκε! Αυτό λέω και γω, αλλά δε μ ακούει κανείς.
filippos7
QUOTE(colonel gomelsky @ Jul 8 2009, 19:14 ) *
Πεστα ρε Λύκε! Αυτό λέω και γω, αλλά δε μ ακούει κανείς.


Οκ δίκιο έχετε, αλλά υπάρχουν και παίχτες που τους αρέσει η προοπτική σε μία ομάδα..Να την βάλουν ξανά στην κορυφή..Όπως ο Παπαλουκάς, ο Χαλπερίν που ήρθαν με αυτά τα δεδομένα στον ΟΣΦΠ..Οκ πάντα παίζουν ρόλο τα χρήματα, αλλά πολλοί παίκτες πέρ από αυτά, επειδή είναι καλαθοσφαιριστές πάνω από όλα θέλουν να παίζουν μπάσκετ..Ο Σάρας υπέγραψε στον ΠΑΟ για έναν λόγο..Αυτοί είχαν Ζοτς, εμείς τον μπυροκοιλιά..Που τσακωνονταν κάθε μέρα στο Τελ Αβίβ..Να ναι καλά όμως ο μισράχι..Τέσπα..Αυτού του είδους οι παίχτες πάνε και σε ομάδες που ξέρουν ότι θα είναι σε πούπουλα..Εύνοια από διαιτησία, φορείς και ομοσπονδίες..Για τους φτασμένους εννοώ..Δεν μπορεί ο Σάρας να παέι στον ΟΣΦΠ στα 34 για να τον κάνει πρωταθλητή..Όχι ότι δεν μπορεί έτσι..Αλλά μετρούν και άλλα πράγματα..Γιατί να νιώσει πίεση σε μία φτασμένη ηλικία και να μην κάτσει να φωνάζει εκ του ασφαλούς με τον Μητσάκο στο Βορεάδη, έτσι για το γαμώτο και τη δήθεν αδικία σε βάρος του ΠΑΟ.. Οκ μεγάλη ομάδα, αλλά πολύ διαμαρτυρία ρε παιδί μου..Τι σημαίνει αυτό άραγε..Μεγάλο πράγμα να νιώθεις ότι δεν θα χάσεις με τίποτε..Αυτό μετρά πολύ μετά από κάποια ηλικία..Να χεις το κεφαλάκι σου ήσυχο.. bball.gif bball.gif bball.gif
ΛΥΚΟΣ 10 Γ.Σ.Κ.
QUOTE(filippos7 @ Jul 15 2009, 12:29 ) *
Οκ δίκιο έχετε, αλλά υπάρχουν και παίχτες που τους αρέσει η προοπτική σε μία ομάδα..Να την βάλουν ξανά στην κορυφή..Όπως ο Παπαλουκάς, ο Χαλπερίν που ήρθαν με αυτά τα δεδομένα στον ΟΣΦΠ..Οκ πάντα παίζουν ρόλο τα χρήματα, αλλά πολλοί παίκτες πέρ από αυτά, επειδή είναι καλαθοσφαιριστές πάνω από όλα θέλουν να παίζουν μπάσκετ..Ο Σάρας υπέγραψε στον ΠΑΟ για έναν λόγο..Αυτοί είχαν Ζοτς, εμείς τον μπυροκοιλιά..Που τσακωνονταν κάθε μέρα στο Τελ Αβίβ..Να ναι καλά όμως ο μισράχι..Τέσπα..Αυτού του είδους οι παίχτες πάνε και σε ομάδες που ξέρουν ότι θα είναι σε πούπουλα..Εύνοια από διαιτησία, φορείς και ομοσπονδίες..Για τους φτασμένους εννοώ..Δεν μπορεί ο Σάρας να παέι στον ΟΣΦΠ στα 34 για να τον κάνει πρωταθλητή..Όχι ότι δεν μπορεί έτσι..Αλλά μετρούν και άλλα πράγματα..Γιατί να νιώσει πίεση σε μία φτασμένη ηλικία και να μην κάτσει να φωνάζει εκ του ασφαλούς με τον Μητσάκο στο Βορεάδη, έτσι για το γαμώτο και τη δήθεν αδικία σε βάρος του ΠΑΟ.. Οκ μεγάλη ομάδα, αλλά πολύ διαμαρτυρία ρε παιδί μου..Τι σημαίνει αυτό άραγε..Μεγάλο πράγμα να νιώθεις ότι δεν θα χάσεις με τίποτε..Αυτό μετρά πολύ μετά από κάποια ηλικία..Να χεις το κεφαλάκι σου ήσυχο.. bball.gif bball.gif bball.gif

Δηλαδη ο Παπαλουκας αν του ελεγαν παρε 2εκ τον χρονο θα ερχοταν???
Δεν νομιζω......... Για τα λεφτα ηρθε και αυτος.
Redalert
QUOTE(rankin @ Jul 21 2009, 09:42 ) *
Και κάτι ακόμα, που μπορεί να είναι άσχετο ή εικασία, αλλά οφείλουμε να το αναφέρουμε..
Πέρσι το καλοκαίρι, είχε ακουστεί έντονα ότι οι μεταγραφές του Ολυμπιακού γίνονταν με ένα άτυπο 50-50 ανάμεσα σε Αγγελόπουλο και Κόκκαλη.. "άτυπο" σημαίνει ότι το 50% του Κόκκαλη δεν ήταν σε πραγματικό χρήμα, αλλά σε κάλυψη του μετοχικού κεφαλαίου.
Αν θυμάστε, πρόσφατα μεταβιβάστηκε στα αδέρφια το 100% των μετοχών, χωρίς όμως να γίνει ο παραμικρός λόγος για κάποιο χρηματικό αντίτιμο.. Δεν πήρε λεφτά ο Κόκκαλης για όλα αυτά (ή, δεν ακούστηκε να παίρνει)
Αν ισχύει λοιπόν κάτι τέτοιο και όντως δεν υπήρξε χρηματικό αντίτιμο για την μεταβίβαση του πακέτου στα αδέρφια, τότε όντως, ίσως να έχουν βάση και οι φήμες περί μεταγραφών που είχαν την λογική του "50-50"
Με έναν τρόπο, μέχρι πέρσι, οι πρόεδροι πλήρωναν τον μισό παίχτη και το υπόλοιπο μισό αναλογούσε σε εξαγορά πακέτου μετοχών ...
Άρα, τώρα που μεταβιβάστηκε το σύνολο των μετοχών, μάλλον είναι η ώρα να ξοδεύουν το ποσό που πάντα έδιναν για πραγματικές μεταγραφές και αυτό είναι περίπου το μισό από όσα είχαμε συνηθίσει μέχρι τώρα..

Είναι μια θεωρία δική μου, που μπορεί να είναι και εντελώς λάθος, αλλά μέχρι να διαψευστεί πανηγυρικά, εγώ θα την πιστεύω όλο και περισσότερο..


Να το προχωρησω και εγω με μια δικη μου εικασια...Οταν ειχε βουιξει ο κοσμος οτι οι αγγελοπουλοι θα μπουν δυναμικα στη παε με καποιες δεκαδες εκατομμυρια αυτοι δεν ελεγαν τπτ.Ποιος μου λεει εμενα οτι κλαφτηκαν στον θειο ΣΩΚΡΑΤΗ για λιτοτητα κριση κλπ.Και απο την αλλη αφου κλαφτηκαν δεν μπορουν να ανοιχτουν και πολυ ...γιατι τί θα σκεφτει ο θειος???
giannis77
σε διαβεβαιω οτι ο σοκος δεν πληρωνε τιποτα για αυτο δεν πηρε και αντιτιμο και αυτο ηταν το λογικο οταν τοσα χρονια καλυπταν και το δικο του μεριδιο
Redalert
QUOTE(giannis77 @ Jul 21 2009, 10:11 ) *
σε διαβεβαιω οτι ο σοκος δεν πληρωνε τιποτα για αυτο δεν πηρε και αντιτιμο και αυτο ηταν το λογικο οταν τοσα χρονια καλυπταν και το δικο του μεριδιο



Εισαι τοσο σιγουρος οτι δεν πηρε αντιτιμο ...γιατι εγω δεν ειμαι!!!!
giannis77
αρα τοσα χρονια τα αδερφια κραταγαν μονοι τους το μπασκετ και δεν υπαρχει 50 -50 στισ μεταγγραφες οπως λες.και παμε στο μπατζετ
ο print επαιρνε 250000 ευρω και ο γλυνιαδακης εκλεισε μετα απο προσπαθειες στα 500000
ο greer epairne 1600000 δολλαρια και ο κελατι θα παρει 800000 δολαρια
ο μπουρουσης επαιρνε 500000 ευρω και τωρα θα παιρνει 1700000 ευρω επισημως γιατι ξερω οτι θα παρει κατο απο το τραπεζι αλλα 300000 τον χρονο
και θα το ανεβαζαν αλλα 500.000 αν δεχοταν ο πριντ μην κσεχνασ και το συμβολαιο του μαωροκεφαλιδη 350.000 αρα υπολογιζοντα και την ισοτιμια ευρω δολλαριου ειμαστε + 1600000 ευρω και αν εμενε ο πριντ θα ειμασταν 1.850.000 ευρω πανω αν το λες εσυ μειωση τοτε εχω προβλημα εγω
6-0
QUOTE(rankin @ Jul 21 2009, 08:25 ) *
Όταν ένας πρόεδρος ισχυρίζεται ότι έχει "τρέλα" με την ομάδα και θα κάνει τα πάντα για να την φτάσει στην κορυφή, και μετά από μερικές σφαλιάρες αρχίζει και του φεύγει η τρέλα και σιγά σιγά παρουσιάζεται ως ορθολογιστής που "έμαθε από τα λάθη του" τότε κάτι δεν πάει καλά...

Οι Γιαννακόπουλοι το πάλευαν με νύχια και με δόντια τις εποχές της ηγεμονίας του Κόκκαλη.. Ποτέ δεν σκέφτηκαν να κάνουν περικοπές και να λογικευτούν. Ποτέ δεν σταμάτησαν να ξοδεύουν μέχρι που στο τέλος δικαιώθηκαν (και εξακολουθούν να δικαιώνονται)

Δεν κατηγορώ του Αγγελόπουλους αν αποφάσισαν να αρχίσουν τις περικοπές. Καλά κάνουν! Δικό τους είναι το μαγαζί, ας το κάνουν ότι θέλουν.. Αν όμως θέλουμε να λέμε τα πράγματα με το όνομα τους, θα πρέπει να ξεκαθαρίσουμε ότι αυτό που εγώ θα ήθελα απο τον πρόεδρο της ομάδας μου, θα ήταν να ξόδευε με την τρέλα εκείνη που θα με πώρωνε και θα με έκανε να ακολουθώ την ομάδα παντού.. Όταν αρχίζουμε και μιλάμε για "λογικές μεταγραφικές κινήσεις", εγώ αρχίζω και ξενερώνω.. Δεν θέλω έναν λογικό πρόεδρο! Κανείς δεν θέλει έναν λογικό πρόεδρο! Όλοι έναν τρελάρα που να ξοδεύει θέλουν! Αν οι πρόεδροι τελικά αποφάσισαν πως είναι λογικοί τύποι που ξοδεύουν μελετημένα, τότε εμένα δεν μου κάνουν.. Μπορώ να παίζω και στον Κορυδαλλό και στο Παπαστράτειο με ομάδα που να παλεύει για την είσοδο στα πλέι-οφ. Το ίδιο μου κάνει. Ο αθλητισμός σε τοπ επίπεδο θέλει τρέλα.. Όποιοι πάνε με την λογική καταλήγουν να βλέπουν τους οπαδούς της ομάδας τους σε συλλαλητήρια στο κέντρο της Αθήνας και να ακούνε συνθήματα του τύπου "φύγε" και "πούλα"

Ελπίζω πάντως οι πρόεδροι να με διαψεύσουν και να μην είναι έτσι τα πράγματα. Ελπίζω να τους έχω παρεξηγήσει...


Θα κάνω για λίγο τον δικηγόρο του διαβόλου.

Ένας πρόεδρος χωρίς λογική μπορεί να ξοδεύει τρελά για κάποιο διάστημα αλλά όχι επ' αόριστον. Κάποια στιγμή βαριέται να κάνει το κορόιδο και να πληρώνει τα κερατιάτικα που του ζητάνε οι πάντες για να βγάλουν τα δικά τους σπασμένα. Ακόμα και Αγγελόπουλος να είναι κάποιος και να έχει ανεξάντλητο απόθεμα δε μπορεί να μπαίνει μέσα 20-30 εκατομμύρια ευρώ κάθε χρόνο για να κάνει στην ουσία το χόμπι του. Δεν είναι καλή τακτική. Διαφορετικά καταλήγεις να πληρώνεις διπλά απ' αυτούς που θέλεις να κερδίσεις και τους οποίους καταλήγεις να ενισχύεις.
Και μένα θα μου άρεσε να έχω κάποιον που θα πουλάει τα καράβια του κάθε χρόνο για να αποκτάει με κάθε κόστος έναν παιχταρά αλλά δε λειτουργούν έτσι τα πράγματα. Προτιμώ ένα οργανωμένο μαγαζί από ένα στο οποίο "το αφεντικό τρελάθηκε", κυρίως γιατί το πρώτο έχει μεγαλύτερη διάρκεια.

Ας δούμε όμως τα πράγματα και απ' την πλευρά της διοίκησης:
Οι Αγγελόπουλοι έχουν χώσει χοντρά λεφτά τόσα χρόνια για το μπάσκετ γιατί έπρεπε να μετατρέψουν την ομάδα από μηδενικό σε μία από τις κορυφαίες της Ευρώπης. Ήδη έχουν το πιο ακριβοπληρωμένο ρόστερ στην Ευρώπη. Πόσα περισσότερα πρέπει να ξοδέψουν; μήπως δε θα είναι αρκετά ούτε αυτά και θα ζητάμε κι άλλα μετά;
Πιο συγκεκριμένα, οι περισσότεροι εδώ μέσα σπάζονται στη σκέψη ότι θα μείνει ο Έρτσεγκ. Κι εγώ δεν ενθουσιάζομαι στην ιδέα. Ο παίχτης αυτός εμφανώς δεν ήταν σε θέση κρατήσει θέση βασικού σε ομάδα που διεκδικεί ευρωλίγκα αλλά αυτό το ξέρουμε φέτος. Πέρσι που είχαμε ανάγκη για παίχτη στη θέση του, Ο παίχτης αυτός είχε καλές συστάσεις, είχε διακρίσεις στο σερβικό πρωτάθλημα ήταν νέος και εξελίξιμος και φαινόταν ιδανικός για να αποτελέσει στέλεχος μιας ομάδας που θα κυριαρχεί για χρόνια στην Ευρώπη. Η λογική της απόκτησής του δεν ήταν λάθος - αυτή τη λογική ακολουθούν όλες οι κορυφαίες ομάδες της Ευρώπης εδώ και χρόνια - αλλά είναι εμφανές τώρα ότι υπερεκτιμήθηκε τραγικά. Ήταν λάθος η εισήγηση της απόκτησής του με τέτοιο κόστος, αλλά λάθη κάνουν όλοι, πόσω μάλλον αυτοί που είναι καινούριοι στο χώρο. Ωστόσο είναι ένας παίχτης που αγοράστηκε με 1,5 εκατομμύριο ευρώ, έχει πενταετές συμβόλαιο και παρά την κακή χρονιά του δεν είναι ξεγραμμένος από τώρα. Αν δουλέψει μπορεί να γίνει σπουδαίος και εμείς να καταπιούμε όσα λέμε τώρα για την πάρτη του. Δύσκολο αλλά όχι απίθανο. Μπορεί να μην είναι η καλύτερη λύση για του χρόνου αλλά ίσως είναι για το μέλλον. Κι εγώ θα προτιμούσα να ξηλωθεί ο Αγγελόπουλος για να φέρει τον Κλέιζα, με βάση όσα ξέρουμε αυτή τη στιγμή είναι η ιδανική επιλογή, αλλά ποιος μας εγγυάται ότι είναι αυτό που ψάχνουμε; Εμένα πχ. προσωπικά, αν και δεν τον έχω δει πάρα πολύ, μου φαίνεται περισσότερο τριάρι από τεσσάρι. Αν δεν πιάσει - και υπήρξαν πολλοί σίγουροι που δεν έπιασαν τα προηγούμενα χρόνια - θα ζητάμε να αποκτηθεί άλλος παιχταράς ανεξαρτήτως κόστους του χρόνου; Ξαναλέω, για να μην παρεξηγούμαι, εγώ θέλω να έρθει ο Κλέιζα, κατά τη γνώμη μου είναι παίχτης που βουλώνει τρύπες και μας ανεβάζει επίπεδο, αλλά κανείς δεν μας εγγυάται ότι με αυτόν θα είμαστε πρώτοι, ενώ και χωρίς αυτόν θα είμαστε ομάδα επιπέδου φάιναλ φορ.
Από την άλλη, έχουμε δοκιμάσει και τη φιλοσοφία του "εδώ και τώρα" και της απόκτησης μεγάλων ονομάτων με ακόμη χειρότερα αποτελέσματα.
Στην πραγματικότητα η ομάδα βελτιώνεται συνεχώς και οι περισσότεροι το αναγνωρίζουν αυτό, απλά δεν έχει καταφέρει να νικήσει τον Παναθηναϊκό ακόμα και αυτό είναι που πειράζει.
Αν έλειπαν και οι βλακείες σαν αυτή της αποδέσμευσης του Πρίντεζη θα είμασταν πιο κοντα στους στόχους μας.

ΥΓ. Ο Κελα-τέτοιος δεν είναι και τόσο κακός όσο τον παρουσιάζετε. Μπορεί η Μάλαγα να ψάχνει κάτι διαφορετικό αλλά για τον Ολυμπιακό είναι ένας παίχτης στο στυλ που χρειάζεται. Ένα παίχτης δηλαδή, που θα το μπουμπουνάει απ' την περιφέρεια χωρίς να ταλαιπωρεί τη μπάλα. Για αυτή τη δουλειά θα είναι ο Παπαλουκάς και ο ΜακΙντάιρ, αν έρθει. Σε σχέση με τον Γκριρ, έχει περιορισμένο επιθετικό ρεπερτόριο, αλλα δε χρειάζεται να ψάχνει χώρο για να σουτάρει καθώς το ύψος του του επιτρέπει να σουτάρει πάνω απ' τους περισσότερους περιφερειακούς και στατικά και μετά από πικ εν ρολ, ενώ δε μασάει και στο ξύλο σαν τον Γκριρ. Νομίζω ότι δίνει περισσότερη ισορροπία στο επιθετικό κομμάτι και είναι και καλύτερος αμυντικός. Αν αποκτήσει σύντομα κοινοτικό θα είναι πετυχημένη μεταγραφή. Τώρα αν έχει και στόφα νικητή θα δείξει, όλοι από κάπου ξεκίνησαν.
rankin
QUOTE(pain of salvation @ Jul 21 2009, 11:24 ) *
Βλεπω τον Κελάτι μονο Ευρωλίγκα...(να χαρει και ο Rankin...)...

Εγώ πάλι βλέπω παντού τον Κελάτι με τον άστεγο να παραμένει στον άσσο και τον ψαλιδοχέρη στο τέσσερα, αλλά θα δείξει..

QUOTE(giannis77 @ Jul 21 2009, 11:33 ) *
αρα τοσα χρονια τα αδερφια κραταγαν μονοι τους το μπασκετ και δεν υπαρχει 50 -50 στισ μεταγγραφες οπως λες

Μάλλον εξακολουθείς να μην καταλαβαίνεις αυτό που έγραψα απο την πρώτη φορά όταν και είπα ότι:
"οι μεταγραφές του Ολυμπιακού γίνονταν με ένα άτυπο 50-50 ανάμεσα σε Αγγελόπουλο και Κόκκαλη.. "άτυπο" σημαίνει ότι το 50% του Κόκκαλη δεν ήταν σε πραγματικό χρήμα, αλλά σε κάλυψη του μετοχικού κεφαλαίου."

Αυτό είπα από την πρώτη φορά και σημαίνει ότι αν όπως φαίνεται ο Κόκκαλης δεν πήρε χρήμα για το δικό του 50%, τότε στην ουσία, συμμετείχε και αυτός στις μεταγραφές, με έμμεσο τρόπο, αντί δηλαδή για χρήμα, έδινε μετοχές!

Αν κάθε μέρα που ψωνίζει η κοπέλα μου στο σουπερ μάρκετ εγώ δεν της δίνω χρήματα, αλλά πληρώνω το ενοίκιο μόνος μου, δεν είναι σαν να συμμετείχα τόσο εγώ στα ψώνια όσο και εκείνη στο ενοίκιο;;;


QUOTE(6-0 @ Jul 21 2009, 11:59 ) *
Τώρα αν έχει και στόφα νικητή θα δείξει, όλοι από κάπου ξεκίνησαν.

Δεν έχεις άδικο σε αυτό!
Θα προσευχηθώ στα πνεύματα των βουνών να τον μετατρέψουν σε ήρωα!
giannis77
QUOTE(rankin @ Jul 21 2009, 12:17 ) *
Εγώ πάλι βλέπω παντού τον Κελάτι με τον άστεγο να παραμένει στον άσσο και τον ψαλιδοχέρη στο τέσσερα, αλλά θα δείξει..


Μάλλον εξακολουθείς να μην καταλαβαίνεις αυτό που έγραψα απο την πρώτη φορά όταν και είπα ότι:
"οι μεταγραφές του Ολυμπιακού γίνονταν με ένα άτυπο 50-50 ανάμεσα σε Αγγελόπουλο και Κόκκαλη.. "άτυπο" σημαίνει ότι το 50% του Κόκκαλη δεν ήταν σε πραγματικό χρήμα, αλλά σε κάλυψη του μετοχικού κεφαλαίου."

Αυτό είπα από την πρώτη φορά και σημαίνει ότι αν όπως φαίνεται ο Κόκκαλης δεν πήρε χρήμα για το δικό του 50%, τότε στην ουσία, συμμετείχε και αυτός στις μεταγραφές, με έμμεσο τρόπο, αντί δηλαδή για χρήμα, έδινε μετοχές!

Αν κάθε μέρα που ψωνίζει η κοπέλα μου στο σουπερ μάρκετ εγώ δεν της δίνω χρήματα, αλλά πληρώνω το ενοίκιο μόνος μου, δεν είναι σαν να συμμετείχα τόσο εγώ στα ψώνια όσο και εκείνη στο ενοίκιο;;;



Δεν έχεις άδικο σε αυτό!
Θα προσευχηθώ στα πνεύματα των βουνών να τον μετατρέψουν σε ήρωα!
δεν θεσ να καταλαβεις οτι τοσα χρονια κρατανε το μπασκετ μονα τους και μπαινουν μεσα καθε χρονο πολλα εκατομμιρια ευρω τα αλλα που λες δεν εχουν σημασια γιατι η καε πριν την παρουν τα αδερφια ειχε μηδενικη αξια και πολλα χρεη αρα τι θα πουλουσε ο κοκκαλησ χρεη?
rankin
QUOTE(giannis77 @ Jul 21 2009, 12:24 ) *
τα αλλα που λες δεν εχουν σημασια γιατι η καε πριν την παρουν τα αδερφια ειχε μηδενικη αξια και πολλα χρεη αρα τι θα πουλουσε ο κοκκαλησ χρεη?

Φαντάζομαι θα έχεις ακούσει τον όρο "αϋλη εμπορική αξία"!
Ο Κόκκαλης πουλούσε ένα brand name που όμοιο του δεν υπάρχει άλλο στην Ελλάδα!
Ακόμα και το τμήμα χόκεϊ επί χόρτου του Ολυμπιακού, κάποια αξία θα έχει...
giannis77
δεν εχει οθσιαστικη αξια αν εχει χρεη ομωσ αρα αγοραζει την εταιρεια με υποχρεωση να ξεχρεωσει
rankin
QUOTE(giannis77 @ Jul 21 2009, 12:31 ) *
δεν εχει οθσιαστικη αξια αν εχει χρεη ομωσ αρα αγοραζει την εταιρεια με υποχρεωση να ξεχρεωσει

είμαστε εντελώς offtopic.gif τώρα.......

το θέμα είναι ότι η ΚΑΕ δεν είχε τίποτα εξωφρενικά χρέη. Ο Κόκκαλης την δούλευε στο ρελαντί τα τελευταία χρόνια..
και φυσικά το σημαντικό και αυτό που έχει τεράστια αξία είναι το σήμα με τον δαφνοστεφανομένο, η κόκκινη φανέλα, τα λάβαρα στην οροφή του γηπέδου, και τα 2 εκατομμύρια κόσμου που ακολουθεί την ομάδα παντού!
Πόσο κοστολογείς εσύ την πίστη 2.000.000 ανθρώπων; Πόσο κοστολογείς το σήμα με τον δαφνοστεφανομένο; την φανέλα;
αυτά έχουν νόημα! Όταν κοστολογούνται όλα αυτά, τότε αφαιρούνται τα όποια χρέη και καταλήγεις σε μια "δίκαιη" αξία του μετοχικού κεφαλαίου..
ΛΥΚΟΣ 10 Γ.Σ.Κ.
QUOTE(giannis77 @ Jul 21 2009, 12:24 ) *
δεν θεσ να καταλαβεις οτι τοσα χρονια κρατανε το μπασκετ μονα τους και μπαινουν μεσα καθε χρονο πολλα εκατομμιρια ευρω τα αλλα που λες δεν εχουν σημασια γιατι η καε πριν την παρουν τα αδερφια ειχε μηδενικη αξια και πολλα χρεη αρα τι θα πουλουσε ο κοκκαλησ χρεη?

μαλλον εσυ δεν θες να καταλαβεις αυτο που σου λεει ο ρανκιν,
γιατι προφανως σου χαλαει το ωραιο παραμυθι των φοβερων προεδρων.

καμια εταιρια δεν εχει μηδενικη αξια ειδικα οταν αυτη ειναι μαγαζι γωνια,
με πολλους και τρελους ''πελατες-οπαδους''.

Σε απλα Ελληνικα οι Αγγελοπουλοι πληρωσαν για να παρουν την ΚΑΕ
και ο Κοκκαλης δεν πηρε τα λεφτα αλλα τα αφησε στην ομαδα για να γινουν μεταγραφες.
Οσο και να μην αρεσει σε καποιους αυτο.

Παμε στο μπατζετ τωρα. Εφυγαν:
Γκριρ... 1,6
Πελεκανος... 0,6
Μιλοσεβιτς... 0,3
Παργκο... 1 (τον ξεχασαμε αυτον?)
Πριντεζης... 0,3
Βουγιουκας... 0,2
Συνολο... 4,0 στρογγυλα.

θα φυγουν....
Τεοντοσιτς.... 0,5?
Ερτσεγκ... 0,5??
Συνολο ........1

Επισης περσι δοθηκαν 1,5 για Ερτσεγκ-Βουισιτς-Χαλπεριν.
Συνολο 6,5............................

Ηρθαν..
Γλυνια... 0,5
Μαυροκεφ... 0,3?
Κελατι... 0,8
Μπουρουσης... +1,2
Συνολο... 2,5

Θα ερθουν....
1 ασος.... Μακινταιρ 1,5+1=2,5 περιπου.
1 4αρι....?....??????

Συνολο 5,0 + το 4αρι (αν παρουμε)

Πανω κατω τα ιδια δηλαδη.......... παλι 2οι θα βγουμε με λιγα λογια.+-
giannis77
QUOTE(rankin @ Jul 21 2009, 12:35 ) *
είμαστε εντελώς offtopic.gif τώρα.......

το θέμα είναι ότι η ΚΑΕ δεν είχε τίποτα εξωφρενικά χρέη. Ο Κόκκαλης την δούλευε στο ρελαντί τα τελευταία χρόνια..
και φυσικά το σημαντικό και αυτό που έχει τεράστια αξία είναι το σήμα με τον δαφνοστεφανομένο, η κόκκινη φανέλα, τα λάβαρα στην οροφή του γηπέδου, και τα 2 εκατομμύρια κόσμου που ακολουθεί την ομάδα παντού!
Πόσο κοστολογείς εσύ την πίστη 2.000.000 ανθρώπων; Πόσο κοστολογείς το σήμα με τον δαφνοστεφανομένο; την φανέλα;
αυτά έχουν νόημα! Όταν κοστολογούνται όλα αυτά, τότε αφαιρούνται τα όποια χρέη και καταλήγεις σε μια "δίκαιη" αξία του μετοχικού κεφαλαίου..

η αξια ειναι ανεκτιμητη φιλε και δεν αγοραζεται με τιποτα ουτε πωλειται και δεν ανηκει σε κανεναν κοκκαλη και σε κανεναν αγγελοπουλο αρα ουτε επρπε να πληρωσει ο αγγελοπουλος ουτε ο επομενος ολοι αυτη εινα χρηματοδοτες και ερχονται και παρερχονται ενασ μενει ο δαφνοστεφανομενος και για αυτον αγοραζουμε διαρκειας και οχι γιατον παπαλουκα ουτε τον κοκκαλη ουτε τον αγγελοπουλο

δεν πειραζει λυκε εγω καταλαβα πολυ καλα εσεισ εχετε φοβερους προεδρουσ τουσ γιαννακοπουλους οποτε να χειροκροτειτε αυτους και να παρετε διαρκειας να στηριξετε αυτους και ας μην πατησετε ποτε στο σεφ

για ολα αυτα φταει ο κοκκαλης που εφτασε ωσ εδω .το μπασκετ ο κοκκαλης το χρησιμοποεισαι ο καστρο για να κατακτησει τουσ οπαδους του οσφπ και τα καταφερε
ΛΥΚΟΣ 10 Γ.Σ.Κ.
QUOTE(giannis77 @ Jul 21 2009, 13:02 ) *
η αξια ειναι ανεκτιμητη φιλε και δεν αγοραζεται με τιποτα ουτε πωλειται και δεν ανηκει σε κανεναν κοκκαλη και σε κανεναν αγγελοπουλο αρα ουτε επρπε να πληρωσει ο αγγελοπουλος ουτε ο επομενος ολοι αυτη εινα χρηματοδοτες και ερχονται και παρερχονται ενασ μενει ο δαφνοστεφανομενος και για αυτον αγοραζουμε διαρκειας και οχι γιατον παπαλουκα ουτε τον κοκκαλη ουτε τον αγγελοπουλο

δεν πειραζει λυκε εγω καταλαβα πολυ καλα εσεισ εχετε φοβερους προεδρουσ τουσ γιαννακοπουλους οποτε να χειροκροτειτε αυτους και να παρετε διαρκειας να στηριξετε αυτους και ας μην πατησετε ποτε στο σεφ

για ολα αυτα φταει ο κοκκαλης που εφτασε ωσ εδω .το μπασκετ ο κοκκαλης το χρησιμοποεισαι ο καστρο για να κατακτησει τουσ οπαδους του οσφπ και τα καταφερε

εμεις εχουμε φοβερους προεδρους τους Γιαννακοπουλους??????? ποιοι εμεις????
ενω οι Αγγελοπουλοι ειναι οι αγνοι και τιμιοι προεδροι που το κανουν αφιλοκερδος..........

οσο για το να μην πατησετε ποτε στο σεφ, αυτα στους κολλητους σου οχι σε μενα........
giannis77
υποδειξεις δεν δεχομαι και ανασκευαζω δεν μας ενδιαφερει εμας τουσ αγνουσ ολυμπιακους αν θα ερθετε εσεις στο σεφ αυτο εννοω εσεις που εχετε προτυπο προεδρων τους γιαννακοπουλους
ΛΥΚΟΣ 10 Γ.Σ.Κ.
QUOTE(giannis77 @ Jul 21 2009, 13:11 ) *
υποδειξεις δεν δεχομαι και ανασκευαζω δεν μας ενδιαφερει εμας τουσ αγνουσ ολυμπιακους αν θα ερθετε εσεις στο σεφ αυτο εννοω εσεις που εχετε προτυπο προεδρων τους γιαννακοπουλους

εσας τους αγνους ολυμπιακους???????
απο ποτε εσυ εγινες αγνος ολυμπιακος ενω οι αλλοι αμαρτωλοι???

Οταν τον Μαιο θα εισαι παλι 2ος τοτε να σε δω τι θα λες για τις προεδραρες
που ειναι τοσο καλοι για σενα, αλλα μονιμος 2οι για μενα.

Αλλα ετσι ειναι..... οταν εχεις μεγαλωσει με κουπες
και δεν εχεις ζησει τα πετρινα χρονια δεν εκτιμας τιποτα
tsouras
QUOTE(6-0 @ Jul 21 2009, 11:59 ) *
Θα κάνω για λίγο τον δικηγόρο του διαβόλου.

Ένας πρόεδρος χωρίς λογική μπορεί να ξοδεύει τρελά για κάποιο διάστημα αλλά όχι επ' αόριστον. Κάποια στιγμή βαριέται να κάνει το κορόιδο και να πληρώνει τα κερατιάτικα που του ζητάνε οι πάντες για να βγάλουν τα δικά τους σπασμένα. Ακόμα και Αγγελόπουλος να είναι κάποιος και να έχει ανεξάντλητο απόθεμα δε μπορεί να μπαίνει μέσα 20-30 εκατομμύρια ευρώ κάθε χρόνο για να κάνει στην ουσία το χόμπι του. Δεν είναι καλή τακτική. Διαφορετικά καταλήγεις να πληρώνεις διπλά απ' αυτούς που θέλεις να κερδίσεις και τους οποίους καταλήγεις να ενισχύεις.
Και μένα θα μου άρεσε να έχω κάποιον που θα πουλάει τα καράβια του κάθε χρόνο για να αποκτάει με κάθε κόστος έναν παιχταρά αλλά δε λειτουργούν έτσι τα πράγματα. Προτιμώ ένα οργανωμένο μαγαζί από ένα στο οποίο "το αφεντικό τρελάθηκε", κυρίως γιατί το πρώτο έχει μεγαλύτερη διάρκεια.

Ας δούμε όμως τα πράγματα και απ' την πλευρά της διοίκησης:
Οι Αγγελόπουλοι έχουν χώσει χοντρά λεφτά τόσα χρόνια για το μπάσκετ γιατί έπρεπε να μετατρέψουν την ομάδα από μηδενικό σε μία από τις κορυφαίες της Ευρώπης. Ήδη έχουν το πιο ακριβοπληρωμένο ρόστερ στην Ευρώπη. Πόσα περισσότερα πρέπει να ξοδέψουν; μήπως δε θα είναι αρκετά ούτε αυτά και θα ζητάμε κι άλλα μετά;
Πιο συγκεκριμένα, οι περισσότεροι εδώ μέσα σπάζονται στη σκέψη ότι θα μείνει ο Έρτσεγκ. Κι εγώ δεν ενθουσιάζομαι στην ιδέα. Ο παίχτης αυτός εμφανώς δεν ήταν σε θέση κρατήσει θέση βασικού σε ομάδα που διεκδικεί ευρωλίγκα αλλά αυτό το ξέρουμε φέτος. Πέρσι που είχαμε ανάγκη για παίχτη στη θέση του, Ο παίχτης αυτός είχε καλές συστάσεις, είχε διακρίσεις στο σερβικό πρωτάθλημα ήταν νέος και εξελίξιμος και φαινόταν ιδανικός για να αποτελέσει στέλεχος μιας ομάδας που θα κυριαρχεί για χρόνια στην Ευρώπη. Η λογική της απόκτησής του δεν ήταν λάθος - αυτή τη λογική ακολουθούν όλες οι κορυφαίες ομάδες της Ευρώπης εδώ και χρόνια - αλλά είναι εμφανές τώρα ότι υπερεκτιμήθηκε τραγικά. Ήταν λάθος η εισήγηση της απόκτησής του με τέτοιο κόστος, αλλά λάθη κάνουν όλοι, πόσω μάλλον αυτοί που είναι καινούριοι στο χώρο. Ωστόσο είναι ένας παίχτης που αγοράστηκε με 1,5 εκατομμύριο ευρώ, έχει πενταετές συμβόλαιο και παρά την κακή χρονιά του δεν είναι ξεγραμμένος από τώρα. Αν δουλέψει μπορεί να γίνει σπουδαίος και εμείς να καταπιούμε όσα λέμε τώρα για την πάρτη του. Δύσκολο αλλά όχι απίθανο. Μπορεί να μην είναι η καλύτερη λύση για του χρόνου αλλά ίσως είναι για το μέλλον. Κι εγώ θα προτιμούσα να ξηλωθεί ο Αγγελόπουλος για να φέρει τον Κλέιζα, με βάση όσα ξέρουμε αυτή τη στιγμή είναι η ιδανική επιλογή, αλλά ποιος μας εγγυάται ότι είναι αυτό που ψάχνουμε; Εμένα πχ. προσωπικά, αν και δεν τον έχω δει πάρα πολύ, μου φαίνεται περισσότερο τριάρι από τεσσάρι. Αν δεν πιάσει - και υπήρξαν πολλοί σίγουροι που δεν έπιασαν τα προηγούμενα χρόνια - θα ζητάμε να αποκτηθεί άλλος παιχταράς ανεξαρτήτως κόστους του χρόνου; Ξαναλέω, για να μην παρεξηγούμαι, εγώ θέλω να έρθει ο Κλέιζα, κατά τη γνώμη μου είναι παίχτης που βουλώνει τρύπες και μας ανεβάζει επίπεδο, αλλά κανείς δεν μας εγγυάται ότι με αυτόν θα είμαστε πρώτοι, ενώ και χωρίς αυτόν θα είμαστε ομάδα επιπέδου φάιναλ φορ.
Από την άλλη, έχουμε δοκιμάσει και τη φιλοσοφία του "εδώ και τώρα" και της απόκτησης μεγάλων ονομάτων με ακόμη χειρότερα αποτελέσματα.
Στην πραγματικότητα η ομάδα βελτιώνεται συνεχώς και οι περισσότεροι το αναγνωρίζουν αυτό, απλά δεν έχει καταφέρει να νικήσει τον Παναθηναϊκό ακόμα και αυτό είναι που πειράζει.
Αν έλειπαν και οι βλακείες σαν αυτή της αποδέσμευσης του Πρίντεζη θα είμασταν πιο κοντα στους στόχους μας.

ΥΓ. Ο Κελα-τέτοιος δεν είναι και τόσο κακός όσο τον παρουσιάζετε. Μπορεί η Μάλαγα να ψάχνει κάτι διαφορετικό αλλά για τον Ολυμπιακό είναι ένας παίχτης στο στυλ που χρειάζεται. Ένα παίχτης δηλαδή, που θα το μπουμπουνάει απ' την περιφέρεια χωρίς να ταλαιπωρεί τη μπάλα. Για αυτή τη δουλειά θα είναι ο Παπαλουκάς και ο ΜακΙντάιρ, αν έρθει. Σε σχέση με τον Γκριρ, έχει περιορισμένο επιθετικό ρεπερτόριο, αλλα δε χρειάζεται να ψάχνει χώρο για να σουτάρει καθώς το ύψος του του επιτρέπει να σουτάρει πάνω απ' τους περισσότερους περιφερειακούς και στατικά και μετά από πικ εν ρολ, ενώ δε μασάει και στο ξύλο σαν τον Γκριρ. Νομίζω ότι δίνει περισσότερη ισορροπία στο επιθετικό κομμάτι και είναι και καλύτερος αμυντικός. Αν αποκτήσει σύντομα κοινοτικό θα είναι πετυχημένη μεταγραφή. Τώρα αν έχει και στόφα νικητή θα δείξει, όλοι από κάπου ξεκίνησαν.


+10000000

μιλας σωστα!
ΛΥΚΟΣ 10 Γ.Σ.Κ.
QUOTE(giannis77 @ Jul 21 2009, 13:27 ) *
καλα το λες θα ειμαι γιατι ακολουθω παντα τον οσφπ εσυ ομως δεν θα εισαι δευτεροσ?τι θα εισαι πρωτοσ?μαλλον ναι και με επιβεβαιωνεις για αλλη μια φορα χαιρετισματα στουσ γιαννακοπουλουσ να δωσεισ.οταν ο οπαδοσ δεν εχει νοοτροπια νικητ δεν μπορει μοιραια α μην εχει και η ομαδα.οι αλιθηνοι οπαδοι φαινονται στα δυσκολα στα ευκολα ολοι ειναι με τουσ πρωτουσ με τουσ δευτερουσ ποιοι μενουν οι αγνοι οπαδοι
υ.γ τελευταιο οφ τοπικ δεν θα δωσω συνεχεια γιατι θα φαω φαουλ

Δυστυχως εισαι πιτσιρικας και δεν μπορεις να πιασεις τα ψιλα γραμματα απο αυτα που γραφω

Εγω πηγαινα στο γηπεδο οταν ο ολυμπιακος επαιζε στο Παπαστρατειο,
εσυ οταν ο ολυμπιακος επαιρνε πρωταθληματα, αυτη ειναι η διαφορα μας.

Αποθεωνεις τους Αγγελοπουλους οι οποιοι δεν εχουν προσφερει τιποτε ακομα.
Σε 4 χρονια το πηλικον ειναι μηδεν, οταν στα 4 πρωτα χρονια του θειου
εγραφε 3 πρωταθληματα και 2 τελικους ευρωλιγκας.



QUOTE(Air Kef @ Jul 21 2009, 13:47 ) *
Άσε ρε big_sofo7 τον άνθρωπο να πιει το ποτάκι του με τις γυναίκες του, που θα δώσει και λογαριασμό τι κάνει στις διακοπές του, που ξέρεις ότι ολο το πρωι δεν το βγάζει στα φυσικοθεραπευτήρια ο Πανος;

ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ, ΔΕΙΤΕ ΤΟΝ ΤΙΤΛΟ ΤΟΥ ΤΟΠΙΚ ΚΑΙ ΓΡΑΨΤΕ ΓΙΑ ΜΕΤΑΓΡΑΦΙΚΑ ΚΑΙ ΡΟΣΤΕΡ!

που θα κανει ρε φυσιοθεραπεια?? στις παραλιες???

τοσο καιρο γιατι δεν εψαχναν να βρουν τον γιατρο στην Αμερικη και το θυμηθηκαν τωρα??
απο τον Μαιο φτασαμε τελος Ιουλιου για να δουν οτι δεν μπορουν να βρουν λυση???
kolokotronis
Συγνώμη που επεμβαίνω στα ενδοοικογενειακά σας αλλά κατά τη γνώμη μου δεν μπορεί να κατηγορηθούν οι Αγγελόπουλοι ότι δεν προσπαθούν.
Απλά μέχρι στιγμής η προσπάθειά τους δεν έχει αποτελέσματα.
rankin
QUOTE(kolokotronis @ Jul 21 2009, 15:38 ) *
Συγνώμη που επεμβαίνω στα ενδοοικογενειακά σας αλλά κατά τη γνώμη μου δεν μπορεί να κατηγορηθούν οι Αγγελόπουλοι ότι δεν προσπαθούν.
Απλά μέχρι στιγμής η προσπάθειά τους δεν έχει αποτελέσματα.

Μπορούν να κατηγορηθούν όμως ότι άρχισαν να τα παρατάνε πολύ εύκολα ή (τυχαία άραγε; ) άρχισαν να "συγκρατούν" το μπάτζετ μόλις πέρασε το 100% της ΚΑΕ στα χέρια τους...
kolokotronis
Όπως έγραψα και πιο πάνω πληρώνουν φέτος τα διετή υπέρογκα συμβόλαια από πέρυσι.
Θεωρούν μάλλον χαμένη την φετινή χρονιά.
Μόλίς απελευθερωθούν από αυτά τα συμβόλαια θα ρίξουν πάλι χρήματα σε πιο σωστές κινήσεις.
LFO
ρε παιδιά, θα χάσουμε το τοπι τελειως.....τι αλλο θα ακουσουμε δηλαδη....

Μπορω:
1. να συμφωνησω με τον Λυκο οτι Αγγελο από την στιγμη που δεν εχουν παρει τιτλους , δεν δικαιουνται τοση υποστηριξη, προβολη κ.λ.π
2. να συμφωνήσω οτι δεν αγοράζουν σωστά και δεν εχουν εναν ανθρωπο (τεχνικο διευθυντή να το πω?) να τους πει 5 πράγματα και να ασχολειται 100% με την ομαδα γιατι αυτοι εχουν και αλλες δουλειες
3. να δεχθω οτι κανανε βλακειες σε ανανεωσεις/ μη ανανεωσεις
4. να δεχθω οτι πηραν λαθος παικτες , οτι τους κοροιδεψαν οι μανατζερ, οτι τους κοροιδεψαν ομάδες
5. Να δεχθώ οτι ειναι αρνάκια που πανε να τα βαλουν με λυκους ( με μικρο λ γιατι με κεφαλαιο ειναι μονο ένας guns.gif )
6. Να δεχθώ οτι δεν ξέρουν και οι ίδιοι wtf προπονητη θέλουν....

Δεν μπορώ ομως ρε παιδια να ακούω οτι δεν ριχνουν λεφτά.....τα ρίχνουν λαθος? Να το συζητήσουμε. Τα ρίχνουν άσκοπα? Μαζί σας! Τους τα τρώνε?? ΝΑΙ!! αλλά οχι ρε παιδια οτι δεν ριχνουν, οχι οτι υπάρχει συγκρατηση (φιλε rankin το σκοτωσες...), οχι οτι κανουν πισω....

Τα ιδια λεφτα τουλαχιστον με περυσι θα ειναι. ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ. Περυσι μας άρεσε το μπατζετ, φετος θελουμε , αν κρινω απο τα λεγομενα, διπλασιο....

Και εγω θέλω προεδρο τρελο, να χωνει τυφλα, να παιρνει παικταραδες για να ανατρεψω ενα "καθεστως". Να φερνει NBAer που θα καρφωνουν απο το τριποντο, θα σκοράρουν από το παρκινγκ. Και εγω θελω τους καλυτερους Ευρωπαίους παικτες. Να παιζουν πικ εν ρολλ, να σκοραρουν με 7 παικτες κρεμασμενους απο πανω τους και να δεχονται 60 ποντους σε καθε ματς. Και εγω θέλω 4αρι με ISO Rankin.

Σίγουρα εχουν γινει λαθη και καθυστερήσεις φέτος αλλα μηπως τελικά τα αδέλφια όντως μαθαινουν? Μήπως ξέρουν καποια πραγματα καλυτερα από εμάς? Είναι ηλιου φαεινοτερο οτι ΠΙΣΤΕΥΟΥΝ στο περσινο ροστερ γιαυτό δεν θέλουν να κανουν τρελες αλλαγες. Ειδαν μια ομαδα καλυτερη σε σχεση με αλλα χρονια, που εφτασε κοντα σε τιτλους και θελουν να πατησουν πανω στην δουλεια αυτη, πανω ισως και στον εγωισμο παικτων, προπονητων και να παρουν απο αυτους κατι καλυτερο φετος. Με τις προσθηκες βεβαια που εχουν προγραμματισει....
kolokotronis
Προς μοντερέιτορς:
Μου βσήστηκε κάποιο ποστ μου?

QUOTE(kolokotronis @ Jul 22 2009, 10:04 ) *
Όπως έγραψα και πιο πάνω πληρώνουν φέτος τα διετή υπέρογκα συμβόλαια από πέρυσι.
Θεωρούν μάλλον χαμένη την φετινή χρονιά.
Μόλίς απελευθερωθούν από αυτά τα συμβόλαια θα ρίξουν πάλι χρήματα σε πιο σωστές κινήσεις.

Σε αυτό το ''πιο πάνω'' αναφέρομαι.
leonkalf
Όχι, δεν έχει σβηστεί. Είναι κανονικά στο #229!!!!
kolokotronis
Δεν εννοώ αυτό.
Εννοώ εκείνο που αναφέρω για τα διετή υπέρογκα συμβόλαια.
Δηλαδή το ποστ στο οποίο αναφέρεται το 229.
Αυτό δεν υπάρχει πια...
Τελος πάντων δεν πειράζει, αν και πρωτη φορά συμβαίνει αυτό.
a bullet for your head
Ακουγεται πολυ το ονομα των κ.Αγγελοπουλων προς τα ''εξω''..
http://www.sport-fm.gr/article/191456
http://www.hoopsworld.com/Story.asp?story_id=13657
DON-basketblog
QUOTE(a bullet for your head @ Aug 24 2009, 23:31 ) *
Ακουγεται πολυ το ονομα των κ.Αγγελοπουλων προς τα ''εξω''..
http://www.sport-fm.gr/article/191456
http://www.hoopsworld.com/Story.asp?story_id=13657


Είναι δυνατόν να "Σταμάτησε το ΝΒΑ" για τον άσχετο τον Τσίλντρες???
Είναι δυνατόν να "'εκλεψαν Νάγκετς και Χιούστον" για τους άσχετους Γουέιφερ-Κλέιζα???
Είναι δυνατόν να "είναι απειλή για το ΝΒΑ" τα ΚΟΡΟΙΔΑ???(γειά σου λύκε!Αφιερωμένο!)
ΛΥΚΟΣ 10 Γ.Σ.Κ.
QUOTE(DON-basketblog @ Aug 25 2009, 16:58 ) *
Είναι δυνατόν να "Σταμάτησε το ΝΒΑ" για τον άσχετο τον Τσίλντρες???
Είναι δυνατόν να "'εκλεψαν Νάγκετς και Χιούστον" για τους άσχετους Γουέιφερ-Κλέιζα???
Είναι δυνατόν να "είναι απειλή για το ΝΒΑ" τα ΚΟΡΟΙΔΑ???(γειά σου λύκε!Αφιερωμένο!)

Πλεον ειναι κοροιδα και με πατεντα.
Τους εμαθε ολος ο κοσμος.

Ολοι τωρα θα λενε παμε εκει να μας χρυσοπληρωσουν
apkat
QUOTE(ΛΥΚΟΣ 10 Γ.Σ.Κ. @ Aug 26 2009, 02:41 ) *
Πλεον ειναι κοροιδα και με πατεντα.
Τους εμαθε ολος ο κοσμος.

Ολοι τωρα θα λενε παμε εκει να μας χρυσοπληρωσουν


Να το κοιταξεις αυτο που εχεις με τους Αγγελοπουλους..Ειναι σοβαρο.. rolleyes.gif
ΛΥΚΟΣ 10 Γ.Σ.Κ.
QUOTE(apkat @ Aug 26 2009, 02:51 ) *
Να το κοιταξεις αυτο που εχεις με τους Αγγελοπουλους..Ειναι σοβαρο.. rolleyes.gif

Οτι λεω στην σταση μην μου το λες στο λεοφωρειο...

σε τι ακριβως διαφωνεις??
ποιος απο τους παιχτες που εφεραν δεν ειναι υπερεκτιμημενος
και χρυσοπληρωμενος?
Παπαλουκας??
Βουισιτς?
Βασιλοπουλος?
Τσιλντερς?
apkat
QUOTE(ΛΥΚΟΣ 10 Γ.Σ.Κ. @ Aug 26 2009, 02:58 ) *
Οτι λεω στην σταση μην μου το λες στο λεοφωρειο...


Αφου εισαι δασκαλος.. tongue.gif

Δεν θα μπω στην ουσια της αντιπαραθεσης..Ειμαι σιγουρος οτι ουτε εσυ πιστευεις αυτα που γραφεις για να συνεχισω αυτην την κουβεντα.
a bullet for your head
http://www.protothema.gr/content.php?id=45...;category_id=31

«Εφυγε» η Ελένη Παναγιώτη Αγγελόπουλου
22 Σεπτεμβρίου 2009, 16:14


Μία πραγματικά αρχοντική και συνάμα ευγενική και διακριτική μορφή, ένας ξεχωριστός άνθρωπος έφυγε από κοντά μας, πλήρης ημερών, για το μεγάλο ταξίδι. Η Ελένη Αγγελοπούλου, η σύντροφος του Αρχοντος Μεγάλου Λογοθέτη του Οικουμενικού Πατριαρχείου Παναγιώτη Αγγελόπουλου, έκλεισε χτες τον κύκλο της ζωής, έπειτα από σύντομη ασθένεια.

Γεννημένη το 1922 στο Μαντράς της Ινδίας, η Ελένη Αγγελοπούλου απέκτησε με τον αξέχαστο Παναγιώτη Αγγελόπουλο δύο γιους, τον Θεόδωρο και τον Κωνσταντίνο.

Ο τελευταίος βρίσκεται εδώ και κάποιες ημέρες στις ΗΠΑ, αναρρώνοντας από πρόσφατη επέμβαση και δεν θα μπορέσει να συνοδεύσει την μητέρα του στην τελευταία της κατοικία, στον οικογενειακό τάφο του Α΄Νεκροταφείου της Αθήνας, ο οποίος θα υποδεχτεί την Ελένη Αγγελοπούλου την ερχόμενη Πέμπτη.

Η οικογένεια Κωνσταντίνου Αγγελόπουλου θα εκπροσωπηθεί από τους εγγονούς της εκλιπούσας, Παναγιώτη και Γιώργο, ενώ το «παρών» αναμένεται να δώσουν στην τελετή ο Θεόδωρος Αγγελόπουλος με την σύζυγό του Γιάννα και την οικογένειά τους.
Dwyane ''the flash'' Wade
σιγουρα οι αγγελοπουλοι εχουν ξοδεψει αλογιστα παρα πολλα χρηματα χωρις κανενα αντικρυσμα!πιστευω πως δεν εχουν στησει ολη την ομαδα σωστα.οι γιαννακοπουλοι εχουν ολοκληρο team γυρω απο τον ομπραντοβιτς και οταν λεω team δεν εννοω 2-3 ανθρωπους που απλα καθονται διπλα στον κοουτς(ουτε τετοις υπαρχει στον ολυμπιακο).επισης ενα απο τα μεγαλα τους λαθη ειναι πως εμπιστευτηκαν ενα τοσο μεγαλο μπατζετ στον γιαννακη ο οποιος ποτε δεν ειχε ξαναδουλεψει σε μεγαλη ομαδα!αλλα ολα αυτα που ακουμε,δλδ οτι στο NBA τρεμουν τον ολυμπιακο μη τυχον παρει κανενα σταρ στην ελλαδα και τα λοιπα τα θεωρω μπουρδες.κανενας σταρ δεν προκειται να ερθει εδω οσο εχει 2-3 χρονια ακομα καλου μπασκετ στην αμερικη(περιπτωση αιβερσον).

ο κοκκαλης μπορει τα πρωτα χρονια να ειχε κατακτησει τιτλους αλλα τοτε ειχε παρει τον ιωαννιδη ο οποιος ελυνε κι εδενε,ο αρης αρχισε να πεφτει και ο παναθηναικος ειχε αρχισει σιγα σιγα να φτιαχνει ομαδα.μην ξεχναμε πως περασαν αρκετα χρονια μεχρι και οι γιαννακοπουλοι να δουν επιτυχιες.
morrison
Eνας απολογισμος της πενταετιας των αδερφων Αγγελοπουλων στα διοικητικα της ΚΑΕ Ολυμπιακος...απο Sport 24

http://www.sport24.gr/html/ent/672/ent.317672.asp
zarko78
Πολύ καλό και ενδιαφέρον άρθρο!
a bullet for your head
Και απ τη δικη μου πλευρα,ευχες για οτι καλυτερο... 41.gif 41.gif
Ο γαμος ειναι πολυ σημαντικο πραγμα...& οπως στο μπασκετ,ετσι & εδω,θα πρεπει να γινεται η καλυτερη επιλογη.
http://www.basketnet.gr/main/1/a1/articles...ουλου.html
vastravoud
Δεν ξέρω για τον Αγγελόπουλο, αυτή πάντως ΣΙΓΟΥΡΑ έκανε την καλύτερη επιλογή tongue.gif
LFO
Αρκετα σημερινα πρωτοσελιδα (goal π.χ) και αρκετα αρθρα στο διαδυκτιο κατηγορουν τους Αγγελο οτι εκαναν μεγάλο λαθος που δεν πηγαν στην κληρωση και οτι δεν ηταν σωστη ενεργεια και λοιπες μπουρδες του στυλ "αν θελεις να αλλαξεις κατι καντο από μεσα" κλπ κλπ...

Αφου λοιπον κανεις δεν ανησυχησε που πηραν μερος στην κληρωση ομαδες που μαλλον δεν θα μπορουν να παρουν καν μερος στο πρωταθλημα, αφου δεν ανησυχησε κανεις που ο πατερουλης επέστρεψε στον θρονο του, ειπανε να κατακρινουν τον ολυμπιακο και τους αγγελοπουλαιους.... Εντάξει, καπως πρεπει να βγαινει και το μεροκαματο. Δεκτο.

Καλα κανανε λοιπον και δεν πηγανε. Καλυτερα να ενοχλεις παρα να σε ενοχλουν....
rankin
QUOTE(LFO @ Sep 14 2010, 10:03 ) *
Αρκετα σημερινα πρωτοσελιδα (goal π.χ) και αρκετα αρθρα στο διαδυκτιο κατηγορουν τους Αγγελο οτι εκαναν μεγάλο λαθος που δεν πηγαν στην κληρωση και οτι δεν ηταν σωστη ενεργεια και λοιπες μπουρδες του στυλ "αν θελεις να αλλαξεις κατι καντο από μεσα" κλπ κλπ...

Αφου λοιπον κανεις δεν ανησυχησε που πηραν μερος στην κληρωση ομαδες που μαλλον δεν θα μπορουν να παρουν καν μερος στο πρωταθλημα, αφου δεν ανησυχησε κανεις που ο πατερουλης επέστρεψε στον θρονο του, ειπανε να κατακρινουν τον ολυμπιακο και τους αγγελοπουλαιους.... Εντάξει, καπως πρεπει να βγαινει και το μεροκαματο. Δεκτο.

Καλα κανανε λοιπον και δεν πηγανε. Καλυτερα να ενοχλεις παρα να σε ενοχλουν....

Όπως είπαμε..
Δεν είχαν την κατάλληλη γραβάτα για να πάνε σε ένα τέτοιο καρναβάλι
nikefalin
QUOTE(LFO @ Sep 14 2010, 10:03 ) *
Αρκετα σημερινα πρωτοσελιδα (goal π.χ) και αρκετα αρθρα στο διαδυκτιο κατηγορουν τους Αγγελο οτι εκαναν μεγάλο λαθος που δεν πηγαν στην κληρωση και οτι δεν ηταν σωστη ενεργεια και λοιπες μπουρδες του στυλ "αν θελεις να αλλαξεις κατι καντο από μεσα" κλπ κλπ...

Αφου λοιπον κανεις δεν ανησυχησε που πηραν μερος στην κληρωση ομαδες που μαλλον δεν θα μπορουν να παρουν καν μερος στο πρωταθλημα, αφου δεν ανησυχησε κανεις που ο πατερουλης επέστρεψε στον θρονο του, ειπανε να κατακρινουν τον ολυμπιακο και τους αγγελοπουλαιους.... Εντάξει, καπως πρεπει να βγαινει και το μεροκαματο. Δεκτο.

Καλα κανανε λοιπον και δεν πηγανε. Καλυτερα να ενοχλεις παρα να σε ενοχλουν....


για τον πατερούλη συμφωνώ, αλλά...στην ΕΟΚ υπάρχουν εκλογές καθέ τρία χρόνια ( όπως και σε κάθε ομοσπονδία). Ψηφίζουν όλα τα σωματεία. Και στις τελευταίες πριν 2 χρόνια περίπου ,τα ίδια τα σωματεία προτίμησαν τον πατερούλη με σταλινικό ποσοστό ( 95%).

Οι Αγγελόπουλοι και με αυτή την κίνηση , που από μόνη της δεν φέρνει κάτι ( είτε ήταν είτε δεν ήταν , ο αγώνας το ντέρμπυ εντός έδρας "βγήκε" τόσο αργά που οποιαδήποτε τιμωρία μπει δεν το ακουμπά), δείχνουν να κάνουν ένα ένα τα βήματα που υποδεικνύονται από τα πρωτοσέλιδα των φυλλάδων που τρέφονται με αίμα, και που οι Γιαννακόπουλοι βέβαια το έχουν κάνει χρόνια τώρα αυτό το βήμα. Τείνουν να κάνουν πράγματα που δεν αρμόζουν στους ίδιους.

Να δω πότε και ππου θα βρεθεί τελικά κάποιος που θα πολεμήσει πραγματικά όλο αυτό το πράγμα, το πλεγμα που τρώει τα σωθικά του επαγγελματικού ελληνικού αθλητισμού.
lamar
QUOTE(nikefalin @ Sep 14 2010, 10:21 ) *
Να δω πότε και που θα βρεθεί τελικά κάποιος που θα πολεμήσει πραγματικά όλο αυτό το πράγμα, το πλεγμα που τρώει τα σωθικά του επαγγελματικού ελληνικού αθλητισμού.


Και με ποιο τροπο κατα τη γνωμη σου πρεπει να πολεμηθει αυτο το πραγμα, γιατι εγω δεν βρισκω κανενα?

LFO
QUOTE(nikefalin @ Sep 14 2010, 09:21 ) *
για τον πατερούλη συμφωνώ, αλλά...στην ΕΟΚ υπάρχουν εκλογές καθέ τρία χρόνια ( όπως και σε κάθε ομοσπονδία). Ψηφίζουν όλα τα σωματεία. Και στις τελευταίες πριν 2 χρόνια περίπου ,τα ίδια τα σωματεία προτίμησαν τον πατερούλη με σταλινικό ποσοστό ( 95%).

Οι Αγγελόπουλοι και με αυτή την κίνηση , που από μόνη της δεν φέρνει κάτι ( είτε ήταν είτε δεν ήταν , ο αγώνας το ντέρμπυ εντός έδρας "βγήκε" τόσο αργά που οποιαδήποτε τιμωρία μπει δεν το ακουμπά), δείχνουν να κάνουν ένα ένα τα βήματα που υποδεικνύονται από τα πρωτοσέλιδα των φυλλάδων που τρέφονται με αίμα, και που οι Γιαννακόπουλοι βέβαια το έχουν κάνει χρόνια τώρα αυτό το βήμα. Τείνουν να κάνουν πράγματα που δεν αρμόζουν στους ίδιους.

Να δω πότε και ππου θα βρεθεί τελικά κάποιος που θα πολεμήσει πραγματικά όλο αυτό το πράγμα, το πλεγμα που τρώει τα σωθικά του επαγγελματικού ελληνικού αθλητισμού.



Στο πρωτο σκελος συμφωνω. στο παρελθον εχουν κανει μεγαλα λαθη και ενα απο αυτα ηταν και η στηριξη οπως λες του...κοσμοαγαπητου. Στο δευτερο διαφωνω. Οταν εισαι καλο παιδι (παντου στην ζωη αυτο όχι μονο στον αθλητισμο) και σε ταραζουν στην καρπαζια καποια στιγμη θα βαρεθεις ή την καρπαζιά ή το να εισαι καλο παιδι.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.