Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Παναθηναϊκός - Άρης - Playoffs 2015-2016
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Α1 Basket League > Παναθηναϊκός ΟΠΑΠ
Pages: 1, 2
j-kidd13
5ος αγώνας για τα ημιτελικά μεταξύ Παναθηναϊκού και Άρη.Οι κίτρινοι έχουν κάνει την έκπληξη και έχουν φέρει τη σειρά στο 5ο και τελευταίο παιχνίδι,κερδίζοντας τα 2 ματς στο Nick Gallis Hall.Ο Παναθηναϊκός παρουσίασε τραγικό πρόσωπο και στα 2 ματς στη Θεσσαλονίκη και μοιραία-και δικαιότατα-έχασε και τα 2.Στο τελευταίο πλήρωσε και την 100% δικαιολογημένη απόφαση του κοουτς Πεδουλάκη να αφήσε στο ξενοδοχείο τους ξενύχτιδες Γκιστ-Φελντειν-Χεινς,οι οποίοι ωστόσο συμμετέχουν κανονικά στις προπονήσεις,και όπως φαίνεται θα αγωνιστούν κανονικά αύριο.


Ξέρετε,μη τα ξαναλέμε.Κόσμια και με ωραίο τρόπο τα ποστ.Για διαιτησία υπάρχει ειδικό τόπικ.
Reggie Miller 31
Πρόστιμο ένα μηνιάτικο και κανονικά στην αποστολή οι 3 ξένοι μας... Άντε να δούμε τι θα ξημερώσει αύριο! Πάντως οι του Άρη πρέπει να είναι τρομερά χαλαροί, αφού δεν έχουν τίποτα να χάσουν. Ξέρουμε τι παίζει απο κίνηση στα εισιτήρια; Νομίζω Σάββατο απογευματάκι είναι ωραία φάση γήπεδο με καφεδάκι και ειδικά όταν το εισιτήριο κάνει 5€
SteelGandalf
Όντως οι δικοί μας θα κατεβούν χαλαροί για να απολαύσουν την συμμετοχή τους σε 5ο παιχνίδι, όταν ελάχιστοι πίστευαν πως μπορούν να τα καταφέρουν, ειδικά με τις τρεις απουσίες παιχτών.

Το γήπεδο θα είναι ασφυκτικά γεμάτο. Αυτό είναι το δεδομένο. Ο Παναθηναϊκός, με βάση την λογική, θα πετύχει την 3η νίκη στη σειρά, ίσως και πιο εύκολα από τα 2 προηγούμενα παιχνίδια, εκτός και αν αγχωθούν τόσο οι παίχτες του, κάτι που δεν το θεωρώ και τόσο πιθανό.

QUOTE(www.pressaris.gr - 13/5/2016)
Πρίφτης: «Θα δώσουμε τη μάχη μας!»

Το δυσκολότερο από τα πέντε παιχνίδια της ημιτελικής σειράς είναι το αυριανό σύμφωνα με τον Δημήτρη Πρίφτη, ο οποίος περιμένει τον Παναθηναϊκό πιο συσπειρωμένο και αποφασισμένο.


Ο τεχνικός του Άρη τόνισε: «Στόχος μας στην ημιτελική σειρά των playoffs κόντρα στον Παναθηναϊκό ήταν να παρουσιαστούμε ανταγωνιστικοί σ’ αυτούς τους δύσκολους αγώνες. Με τις δύο νίκες και την ισοφάριση σε 2-2, το πετύχαμε απόλυτα. Το ότι η σειρά πήγε πέμπτο παιχνίδι σίγουρα μας χαροποιεί, καθώς αυτό είχε αρκετά χρόνια να συμβεί. Τώρα έχουμε μπροστά μας το δυσκολότερο από τα πέντε παιχνίδια. Παίζουμε στην έτσι κι αλλιώς δύσκολη έδρα του αντιπάλου μας, τον οποίο αναμένουμε να παρουσιαστεί πιο συσπειρωμένος και αποφασισμένος».

Για τον αγώνα είπε: «Εμείς μετά από 4 αγώνες σε 8 μέρες, πρέπει να προσπαθήσουμε να βγάλουμε ενέργεια, ιδιαίτερα στο αμυντικό κομμάτι και να παρουσιαστούμε αποτελεσματικοί στην επίθεση, «διαβάζοντας» και παίρνοντας σωστές αποφάσεις και κάνοντας τα λιγότερα δυνατά λάθη, όπως συνέβη στους τελευταίους δύο αγώνες. Είμαστε ρεαλιστές, ξέρουμε ότι η αποστολή μας θα είναι δύσκολη. Θα δώσουμε τη μάχη μας, γνωρίζοντας ότι είμαστε το αουτσάιντερ».
yorgos
QUOTE
Το γήπεδο θα είναι ασφυκτικά γεμάτο. Αυτό είναι το δεδομένο.

E δεν είμαι και τόσο σίγουρος.
salonikatasos
Απλα αντι για 5-6 χιλιαδες θα εχει 10-12 αφου βολευει η μερα και η τιμη. Και φυσικα γιατι θελουν να ανταποδωσουν οι δικοι μας τα ευχολογια των οπαδων του αρη προς παιχτες και τον προπονητη μας
pan24
Ουτε εγω το εχω για sold out.Max 15.000 και αυτο λογω του εισιτηριου-δωρο(λογικο βεβαια οταν οι αλλοι παιζουν φαιναλ 4 και εμεις ελληνικα πλει οφ) και του κλιματος που εχει δημιουργηθει με τον αρη(βλ.οι καφροι μας θα ειναι σε πληρη συνθεση)
Ειδα τωρα οτι ο αρης εκανε αιτημα για 500 εισητηρια και απορριφθηκε απο τον παναθηναικο
Απο την μια καλο θα ηταν οι αγωνες να γινονται οπως στην ισπανια με οπαδους και των δυο ομαδων
Απο την αλλη ομως αφου ακομα και αν δεχοταν ο παναθηναικος θα το μπλοκαρε η αστυνομια (ενω υπαρχει και νομος που απαγορευει τις μετακινησεις οπαδων)δεν ειναι αχρειαστη κινηση που δημιουργει κλιμα χωρις λογο?
tuareg
QUOTE (pan24 @ May 14 2016, 08:15 ) *
Ουτε εγω το εχω για sold out.Max 15.000 και αυτο λογω του εισιτηριου-δωρο(λογικο βεβαια οταν οι αλλοι παιζουν φαιναλ 4 και εμεις ελληνικα πλει οφ) και του κλιματος που εχει δημιουργηθει με τον αρη(βλ.οι καφροι μας θα ειναι σε πληρη συνθεση)
Ειδα τωρα οτι ο αρης εκανε αιτημα για 500 εισητηρια και απορριφθηκε απο τον παναθηναικο
Απο την μια καλο θα ηταν οι αγωνες να γινονται οπως στην ισπανια με οπαδους και των δυο ομαδων
Απο την αλλη ομως αφου ακομα και αν δεχοταν ο παναθηναικος θα το μπλοκαρε η αστυνομια (ενω υπαρχει και νομος που απαγορευει τις μετακινησεις οπαδων)δεν ειναι αχρειαστη κινηση που δημιουργει κλιμα χωρις λογο?


καλημερα το κλιμα το χουν δημιουργησει απο τη Δευτερα οι αντικειμενικοι που επεσαν απο τα συννεφα.
και δε ξερω αν εφτασε στ αυτια σου μια εκπομπη της 13 (λογω του τι ειπωθηκε εκει ζητησαμε τα αυξημενα μετρα)..ντρεπομαι και να το ποσταρω το συγκεκριμενο ακουστικο.
pan24
QUOTE (tuareg @ May 14 2016, 08:37 ) *
καλημερα το κλιμα το χουν δημιουργησει απο τη Δευτερα οι αντικειμενικοι που επεσαν απο τα συννεφα.
και δε ξερω αν εφτασε στ αυτια σου μια εκπομπη της 13 (λογω του τι ειπωθηκε εκει ζητησαμε τα αυξημενα μετρα)..ντρεπομαι και να το ποσταρω το συγκεκριμενο ακουστικο.

Δεν παρακολουθω τετοιου ειδος εκπομπες οπως δεν διαβαζω και την γνωστη εφημεριδα ιδοκτησιας ΔΓ.Αν μπορεις γραψε τι ειπωθηκε περιπου
Δεν λεω οτι ο αρης θελει να δημιουργησει κλιμα απλα δεν μπορω να καταλαβω τι ηθελε να πετυχει-δειξει ζητωντας εισιτηρια ενω πρωτα εχει ζητησει αυξημενα μετρα αφου εχει διαμορφωθει η συγκεκριμενη κατασταση
tuareg
QUOTE (pan24 @ May 14 2016, 08:56 ) *
Δεν παρακολουθω τετοιου ειδος εκπομπες οπως δεν διαβαζω και την γνωστη εφημεριδα ιδοκτησιας ΔΓ.Αν μπορεις γραψε τι ειπωθηκε περιπου
Δεν λεω οτι ο αρης θελει να δημιουργησει κλιμα απλα δεν μπορω να καταλαβω τι ηθελε να πετυχει-δειξει ζητωντας εισιτηρια ενω πρωτα εχει ζητησει αυξημενα μετρα αφου εχει διαμορφωθει η συγκεκριμενη κατασταση


ε τι να ειπωθει,απειλες και υβρεις...μεχρι το (πεθαμενο)πεταλιδη,το ανοιχτο της χανθ και τη μαρινελλα εβρισε.
Το τι ειπε δε για Γκαλη αποτελει ντροπη.
pan24
QUOTE (tuareg @ May 14 2016, 08:58 ) *
ε τι να ειπωθει,απειλες και υβρεις...μεχρι το (πεθαμενο)πεταλιδη,το ανοιχτο της χανθ και τη μαρινελλα εβρισε.
Το τι ειπε δε για Γκαλη αποτελει ντροπη.

Καταλαβα....Τα δικα μας μπουμπουκια
Ας το ληξουμε εδω πριν ξυπνησουν οι mod και μας την πουν tongue.gif

Στο αγωνιστικο κομματι αν εμφανιστιυμε σοβαροι το εχουμε ευκολα ή δυσκολα
Πιστευω οτι τελικα θα το παρουμε με γυρω στους 10 ποντους διαφορα
Αν δεν μπορουμε να κερδισουμε στην αθηνα τον αρη δεν αξιζουμε να παμε τελικους
SteelGandalf
Εύγε φίλε pan24!!!

Εντωμεταξύ, Βασίλη, κακώς την αναφέρεις την συγκεκριμένη "εκπομπή". Μιλάμε πως ο οχετός, ο βόθρος και ο σκουπιδότοπος, ωχριούν μπροστά σε όσα λέχθηκαν σε αυτήν... Αποτελούν ντροπή για το ανθρώπινο είδος και δεν πρέπει να ασχολείται κανείς με τέτοιους υπανθρώπους, διότι τους δίνει και αξία. Κανένας Παναθηναϊκός, με την τεράστια ιστορία του, δεν έχει να λογοδοτήσει για όλους αυτούς. Δεν μπορεί να χωρέσει ανθρώπου νους το τι λέχθηκε σε αυτήν...

Περνώντας στα αγωνστικά, ο Παναθηναϊκός καλείται να συσπειρωθεί για να κερδίσει τον μαχητικό Άρη, που στην ουσία έκανε την υπέρβαση του και δεν έχει να χάσει τίποτα, είτε ηττηθεί με 1 είτε με 30 πόντους διαφορά.

Υ.Γ. Οι mods δεν εκοιμόνταντο (tongue.gif). Εκκλησιάζοντο για να μπορούν να πραγματοποιούν το λειτούργημα τους απερίσπαστοι και αμερόληπτοι. wink.gif
SkyFall
Δεν έχω ακούσει ποτέ την εκπομπή της Θ13 και με εντυπωσιάζει που την ακούν οι φίλαθλοι του Άρη. Ηλικιωμένε φίλε μου στείλε μου έστω με πμ το λινκ, θέλω να ακούσω για την Μαρινέλλα.
SteelGandalf
QUOTE(SkyFall @ May 14 2016, 09:53 ) *
Δεν έχω ακούσει ποτέ την εκπομπή της Θ13 και με εντυπωσιάζει που την ακούν οι φίλαθλοι του Άρη. Ηλικιωμένε φίλε μου στείλε μου έστω με πμ το λινκ, θέλω να ακούσω για την Μαρινέλλα.


Χαχαχα, δεν την ακούμε φυσικά. Απλά μέσω facebook κάποιοι ανέβασαν ένα εμετικό ηχητικό ντοκουμέντο και βάλαμε να ακούσουμε τις "ευχές" που στέλνει σε όλη την Αρειανή οικογένεια, αλλά και στην Θεσσαλονίκη μας! wink.gif
SkyFall
QUOTE (SteelGandalf @ May 14 2016, 11:46 ) *
Χαχαχα, δεν την ακούμε φυσικά. Απλά μέσω facebook κάποιοι ανέβασαν ένα εμετικό ηχητικό ντοκουμέντο και βάλαμε να ακούσουμε τις "ευχές" που στέλνει σε όλη την Αρειανή οικογένεια, αλλά και στην Θεσσαλονίκη μας! wink.gif


στείλε μου το λινκ με πμ αν το έχεις πρόχειρο.
SteelGandalf
QUOTE(SkyFall @ May 14 2016, 10:50 ) *
στείλε μου το λινκ με πμ αν το έχεις πρόχειρο.


Πρόχειρο, φυσικά, δεν το έχω. Ψάχνοντας όμως γι' αυτό στο youtube, διαπιστώνω πως δεν υπάρχει. Προφανώς έχει κατεβεί!!!

Σου στέλνω με pm κάποιες λεπτομέρειες.
Reggie Miller 31
Και 10.000 να δω θα εντυπωσιαστώ πάντως... Σπάνια μαζεύουμε τόσο κόσμο σε αγώνα Α1... Συνήθως οι πανηγυρτζήδες μπαίνουν στον κόπο να έρθουν γήπεδο ή σε κανά σημαντικό αγώνα ευρωλίγκα ή με τον ΟΣΦΠ... Δεν έχει και μπάλα ρε γμτ να πάνε εκεί τα "μπουμπούκια" της εξέδρας... Πραγματικά 6 το απόγευμα δεν έχω όρεξη να ακούω για μάνες και θειές!

Απο κει και πέρα, φυσιολογική μου φαίνεται η συμπεριφορά του Αρη μιας και διεκδικεί τις πιθανότητές του και εκτός αγωνιστικού χώρου και προσπαθεί να προστατεύσει την ομάδα. Γενικά χαίρομαι που επιτέλους βλέπω playoffs μετά απο πάρα πολλά χρόνια. Μακάρι να ήταν πιο σοβαρή και η ΑΕΚ και να βλέπαμε και στο άλλο ζευγάρι πιο ανταγωνιστική σειρά

ΥΓ όσοι το σκέφτεστε για γήπεδο πιστεύω αξίζει πάντως σήμερα. και λόγω τιμής εισιτηρίου και λόγω ώρας και λόγω σοβαρότητας του αγώνα!
SteelGandalf
QUOTE(Reggie Miller 31 @ May 14 2016, 11:40 ) *
ΥΓ όσοι το σκέφτεστε για γήπεδο πιστεύω αξίζει πάντως σήμερα. και λόγω τιμής εισιτηρίου και λόγω ώρας και λόγω σοβαρότητας του αγώνα!


Με το 2-2, κατάφερε ο Άρης να κάνει άνω-κάτω τον ήδη μπερδεμένο και με πολλά προβλήματα Παναθηναϊκό! Κατά την άποψη μου, αυτό μόνο σε καλό μπορεί να σας βγει και εξηγούμαι:

Πείτε, για παράδειγμα, πως μας κερδίζατε με 3-0 ή, έστω, με 3-1 χωρίς τα παρατράγουδα. Θα πηγαίνατε να αντιμετωπίσετε τον Ολυμπιακό κάπως πιο χαλαροί, όχι με την έννοια της υποτίμησης. Πως μπορείς άλλωστε να υποτιμήσεις μια ομάδα τόσο δυνατή; Με την έννοια του ότι περάσατε χωρίς να ιδρώσετε. Φανταστείτε, αντίστοιχα, την ΑΕΚ να είχε "στριμώξει" λιγάκι τους Πειραιώτες. Δεν θα ήταν πιο υποψιασμένοι κι έχοντας μεγαλύτερη εγρήγορση απ' ότι τώρα; Εντάξει, άλλη σειρά εκείνη και σαφώς θα υπάρξει και από τους δύο η δέουσα προσοχή και βαρύτητα. Όμως τώρα έσφιξαν τα γάλατα. Βγήκαν στην επιφάνεια περισσότερες αδυναμίες, που κρύβονταν (?) επιεικώς κάτω απ' το χαλάκι...

Το ξαναέγραψα, τον Παναθηναϊκό τον περιμένω πολύ σφιχτό και δυνατό σήμερα. Θέλει να διασκεδάσει τις εντυπώσεις και να ξεσπάσει. Το ερωτηματικό είναι η ομάδα μου. Πως θα παρουσιαστεί. Τι εικόνα θα έχει. Αν θα "της πάει" το παιχνίδι ή αν θα διασυρθεί, όπως στο πρωτάθλημα και στο κύπελλο... Αυτό, κατά την γνώμη μου, θα εξαρτηθεί από την πραγματική ψυχολογία των παιχτών (άλλο τι δηλώνουν). Για να δούμε...
TakeshyKurosawa
Αν το παλέψει και σήμερα ο Άρης θα μου κάνει μεγάλη εντύπωση. Βλέπω αρκετά εύκολη νίκη του ΠΑΟ..
Zoys
QUOTE(SteelGandalf @ May 14 2016, 12:49 ) *
Πείτε, για παράδειγμα, πως μας κερδίζατε με 3-0 ή, έστω, με 3-1 χωρίς τα παρατράγουδα. Θα πηγαίνατε να αντιμετωπίσετε τον Ολυμπιακό κάπως πιο χαλαροί, όχι με την έννοια της υποτίμησης. Πως μπορείς άλλωστε να υποτιμήσεις μια ομάδα τόσο δυνατή; Με την έννοια του ότι περάσατε χωρίς να ιδρώσετε. Φανταστείτε, αντίστοιχα, την ΑΕΚ να είχε "στριμώξει" λιγάκι τους Πειραιώτες. Δεν θα ήταν πιο υποψιασμένοι κι έχοντας μεγαλύτερη εγρήγορση απ' ότι τώρα; Εντάξει, άλλη σειρά εκείνη και σαφώς θα υπάρξει και από τους δύο η δέουσα προσοχή και βαρύτητα. Όμως τώρα έσφιξαν τα γάλατα. Βγήκαν στην επιφάνεια περισσότερες αδυναμίες, που κρύβονταν (?) επιεικώς κάτω απ' το χαλάκι...

Θα συμφωνούσα αν το 3-0 του Ολυμπιακού είχε γίνει άνετα και στα τρία παιχνίδια. Αντίθετα όμως με τα δύο πρώτα ματς του ΣΕΦ που εξελίχθηκαν σε περίπατο, στο τρίτο παιχνίδι ο Ολυμπιακός γύρισε ματς που ήταν πίσω με 17 πόντους ξεπερνώντας ένα κάκιστο πρώτο ημίχρονο, μια νίκη που εκτός από σκούπισμα προσέφερε και μια κάποια ουσία στο κομμάτι της εγρήγορσης που απαιτούν τα play-off.

Όσον αφορά το παιχνίδι, ο Άρης έχει ένα 5% να διεκδικήσει σήμερα και θα το παλέψει γιατί δεν έχει τίποτα να χάσει. Θα απειλήσει όμως σοβαρά μόνο αν ο Παναθηναϊκός του το επιτρέψει.
thanath
Επιτέλους μιλάμε για 5ο αγώνα σε ελληνικά playoff και δεν πρόκειται για τους τελικούς! Ο Άρης φαίνεται ότι κάνει σοβαρή δουλειά στο αγωνιστικό κομμάτι και δεν συμπεριφέρεται σα νεόπλουτη ομάδα όπως δυστυχώς πήγε η χρονιά της ΑΕΚ. Βέβαια έχει να παίξει τον ρόλο της η πολύ κακή αγωνιστική παρουσία του Παναθηναϊκού για τα αποτελέσματα αυτά, όμως αυτό ούτε μειώνει ούτε ακυρώνει τις σοβαρές προσπάθειες του Άρη να επίστρεψει δυναμικά! Για σήμερα νομίζω ότι η νίκη θα έρθει για τον Παναθηναϊκό και μάλιστα όχι με μεγάλη δυσκολία.. Πάντως μακάρι να συνεχίσει έτσι και του χρόνου! Μακάρι να αλλάξει επίπεδο επιτέλους η Α1!

ΥΓ. Προφανώς και θα περιμένουμε απαντήσεις από τα πράσινα ούγκανα σήμερα... Δυστυχώς αντί να θέλουν να δείξουν ανωρότητα κάνουν διαγωνισμό για ποιος είναι πιο κάφρος.. Και προφανώς είναι καταδικαστέοι! Είτε λένε μόνο υβριστικά συνθήματα, στοχοποιώντας οικογένειες των αντιπάλων, είτε αν χρησιμοποιήσουν και άλλα μέσα! Απαράδεκτο να ψάχνουμε δικαιολογίες για τους οπαδούς της ομάδας μας..

ΥΓ1. Τόσα ξέρουν, τόσα λένε αυτοί της Θ.13.. Δεν έχω ακούσει την εκπομπή και ούτε θέλω να την ακούσω, όχι γιατί φοβάμαι μην πέσουν στην υπόληψή μου οι οπαδοί, πιο κάτω δεν γίνεται, αλλά μόνο και μόνο που ασχολούμαστε μαζί τους, τους δίνουμε αξία που δεν έχουν!
SteelGandalf
QUOTE(thanath @ May 14 2016, 14:41 ) *
ΥΓ. Προφανώς και θα περιμένουμε απαντήσεις από τα πράσινα ούγκανα σήμερα... Δυστυχώς αντί να θέλουν να δείξουν ανωρότητα κάνουν διαγωνισμό για ποιος είναι πιο κάφρος.. Και προφανώς είναι καταδικαστέοι! Είτε λένε μόνο υβριστικά συνθήματα, στοχοποιώντας οικογένειες των αντιπάλων, είτε αν χρησιμοποιήσουν και άλλα μέσα! Απαράδεκτο να ψάχνουμε δικαιολογίες για τους οπαδούς της ομάδας μας..


Φίλε μου, αυτό ακριβώς σκεφτόμουν κι εγώ. Σε αυτή την κοινωνία, πολιτεία, κράτος (εδώ γελάμε), αντί να κοιτάμε να ξεχωρίσουμε πράττοντας το σωστό, εμείς κοιτάμε να ξεπεράσουμε σε ανοησία, ανομία και επικινδυνότητα (επιεικής χαρακτηρισμός) τους γύρω μας...

Δυστυχώς...
troll_ey
Θα μου κάνει μεγάλη εντύπωση σήμερα αν ο παο κερδίσει με λιγότερο από 15 πόντους διαφορά.

Επειδή ειπωθηκε ότι σε κάποια ματς υπήρχαν λινκ,αν βρεθεί στείλτε ενα πμ.
desdenova13
Υπάρχει κάποιο link για το παιχνίδι μήπως;;;;; rolleyes.gif

pm please...
t0ny3
Παιδες κι εγω θα εκτιμουσα ενα linik σε pm.

Καλο ματς να εχουμε και να κερδισει ο καλυτερος!
j-kidd13
Αν υπαρχει παιδια και στον μοντ σας,θα το εκτιμησει.
Magnus92
Κι εγω για λινκ αν μπορει καποιος/α
Johnnyf95
και εδω παιδια δεν βρισκω πουθενα
ashton
http://www.fibalivestats.com/u/ESAKE/294220/
live playbyplay , στατιστικά κλπ
manos_89
και από εδώ αν βρεθεί παιδιά tongue.gif
SteelGandalf
1η Περίοδος

Παναθηναϊκός - Άρης : 24-14

Με τον Άρη να έχει ξεκινήσει τον αγώνα, όπως και στο 4ο παιχνίδι, έχοντας "σπάσει" τα καλάθια, αλλά και ακριβώς με το ίδιο στυλ παιχνιδιού. Η μέγιστη διαφορά έφτασε στους 14 πόντους (σκορ 22-8), αλλά στο τέλος το συμμάζεψε λίγο η ομάδα της Θεσσαλονίκης, που αν δεν ανεβάσει την απόδοση της, θα έχει δύσκολο απόγευμα...
t0ny3
Πρωταγωνιστής ο Φελντιν μέχρι στιγμής. Μάλλον θέλει να αποδείξει κάτι μετά τα νυχτοπερπατηματα
pk13
Πολυ καλος ο Φελντειν μεχρι στιγμης....
Ας το καθαρισουμε νωρις το πραγμα για να μην εχουμε μπλεξιματα μετα...
salonikatasos
σήμερα θα ήθελα όσο και να ανέβει η διαφορά να συνεχίσουμε να παίζουμε σε φουλ ρυθμό μέχρι το τέλος του αγώνα. και γιατί οι αρειανοί ως μεγάλη ομάδα δε νομίζω να ζητάνε έλεος,αλλά και για να ανέβει η ψυχολογία ενόψει τελικών
ashton
Να μπορέσουνε να πάνε και με την ησυχία τους καμιά παραλιακή οι παίκτες :-)
shtarkws
Ας συγκεντρωθουμε στα του αγωνα. Off topic και διαιτησία στα ανάλογα τοπικ
whaler
Έχω την εντύπωση πως ο Γκίστ έχει να βάλει από τον δεύτερο ημιτελικό βολή...
SteelGandalf
2η Περίοδος (Ημίχρονο)

Παναθηναϊκός - Άρης : 40-28

Κακό ξεκίνημα και στην 2η περίοδο για τον Άρη, που έκανε να πετύχει πόντο περίπου 4 λεπτά. Η διαφορά έφτασε στους 19 πόντους (σκορ 33-14), μέχρι την στιγμή που οι Θεσσαλονικείς "έτρεξαν" ένα σερί 9-0 κι έκαναν το σκορ 33-23. Η 12 πόντοι της διαφοράς, σε σύγκριση με όσα είδαμε στο 1ο ημίχρονο, είναι πολύ μικρή, αφού κατά διαστήματα οι παίχτες του Άρη δυσκολεύτηκαν αρκετά να πλησιάσουν στο αντίπαλο καλάθι. Η αστοχία τους, το έγραψα και πριν, είναι αντίστοιχη με αυτήν του 1ου ημιχρόνου του προηγούμενου αγώνα. Μένει να δούμε αν έχουν και πάλι την δυνατότητα, στην έναρξη του 2ου ημιχρόνου, να πετύχουν 4 συνεχόμενα τρίποντα! tongue.gif

Game Summary



Δεν μπορούμε να κατεβάσουμε με συνέπεια τα ριμπάουντς. Αυτό έχει ως αποτέλεσμα, σε κάποιες φάσεις του αγώνα, ο Παναθηναϊκός να βρίσκει και δεύτερες επιθέσεις. Κάναμε κάποια λάθη που δεν δικαιολογούνται σε τέτοιο επίπεδο. Στην άμυνα, έχουμε προσπαθήσει και αποδώσει σχετικά ικανοποιητικά, αν αναλογιστούμε την διαφορά ποιότητας και ποσότητας. Η επίθεση και δη τα ελεύθερα σουτ, είναι αυτά που μας πονάνε.

Ο Cohen μέχρι στιγμής είναι πολύ άστοχος επιθετικά (άποντος με 0/1 δίποντο, 0/2 τρίποντα), όπως και ο McNeal (2 πόντοι με 0/6 σουτ, 0/3 δίποντα, 0/3 τρίποντα). Ο White (8 πόντοι), ο Cupkovic (6 πόντοι) και οι Waters και Μούρτος (από 5 πόντους) έχουν τραβήξει το σκορ. Οι υπόλοιποι 4 ανήκουν στον McNeal (2/2 βολές) και στον Ζάρα (ένα floater).

Από την άλλη πλευρά, ο Feldeine κάνει τρομερό παιχνίδι (13 πόντοι με 2/3 δίποντα, 3/4 τρίποντα) και ο Gist κάνει πλάκα (10 πόντοι με 5/6 δίποντα, αλλά και 0/3 βολές αλα Paspalj)! Από κοντά τους και ο Καλάθης (8 πόντοι με 1/3 δίποντα, 1/3 τρίποντα).
tuareg
QUOTE (SteelGandalf @ May 14 2016, 18:52 ) *
2η Περίοδος (Ημίχρονο)

Παναθηναϊκός - Άρης : 40-28

Κακό ξεκίνημα και στην 2η περίοδο για τον Άρη, που έκανε να πετύχει πόντο περίπου 4 λεπτά. Η διαφορά έφτασε στους 19 πόντους (σκορ 33-14), μέχρι την στιγμή που οι Θεσσαλονικείς "έτρεξαν" ένα σερί 9-0 κι έκαναν το σκορ 33-23. Η 12 πόντοι της διαφοράς, σε σύγκριση με όσα είδαμε στο 1ο ημίχρονο, είναι πολύ μικρή, αφού κατά διαστήματα οι παίχτες του Άρη δυσκολεύτηκαν αρκετά να πλησιάσουν στο αντίπαλο καλάθι. Η αστοχία τους, το έγραψα και πριν, είναι αντίστοιχη με αυτήν του 1ου ημιχρόνου του προηγούμενου αγώνα. Μένει να δούμε αν έχουν και πάλι την δυνατότητα, στην έναρξη του 2ου ημιχρόνου, να πετύχουν 4 συνεχόμενα τρίποντα! tongue.gif

Game Summary




στεργιο θα διαφωνησω,ξεκιναει με 9-0 ο ΠΑΟ κι εκει που περιμενεις οτι θα βαλει 25 στο δεκαλεπτο μενει στους 16.
οι 12 ποντοι ειναι τα δυο επιθετικα ριμπαουντ (το λαθος του τσουπ και μετα τις χαμενες βολες του γκιστ) μετα το 33 που ειχε κολλησει ο ΠΑΟ κι ενα - δυο σουτ που δε μπηκαν και ασφαλως ο φελντειν που εχει χασει ενα σουτ μονο σε σχεση με τους υπολοιπους συμπαικτες του που επιθετικα δε κανουν και τα οργια.


pan24
Ο γκιστ και ο φελντειν θελουν να αποδειξουν πραγματα και για την ωρα τα καταφερνουν
SteelGandalf
QUOTE(tuareg @ May 14 2016, 17:59 ) *
στεργιο θα διαφωνησω,ξεκιναει με 9-0 ο ΠΑΟ κι εκει που περιμενεις οτι θα βαλει 25 στο δεκαλεπτο μενει στους 16.
οι 12 ποντοι ειναι τα δυο επιθετικα ριμπαουντ (το λαθος του τσουπ και μετα τις χαμενες βολες του γκιστ) μετα το 33 που ειχε κολλησει ο ΠΑΟ κι ενα - δυο σουτ που δε μπηκαν και ασφαλως ο φελντειν που εχει χασει ενα σουτ μονο σε σχεση με τους υπολοιπους συμπαικτες του που επιθετικα δε κανουν και τα οργια.


Δεν έγραψα κάτι διαφορετικό. Αυτή την αίσθηση έχω κι εγώ. Αυτό εννοούσα όταν σχολίασα κάποια αδικαιολόγητα λάθη γι' αυτό το επίπεδο.

QUOTE(SkyFall @ May 14 2016, 17:59 ) *
Πήγατε άκλαυτοι;


+1 φάουλ στον χρήστηξ Skyfall για ειρωνική και προκλητική δημοσίευση.

QUOTE(pan24 @ May 14 2016, 18:00 ) *
Ο γκιστ και ο φελντειν θελουν να αποδειξουν πραγματα και για την ωρα τα καταφερνουν


Δεν έχουν να αποδείξουν τίποτα. Είναι παιχταράδες και το γνωρίζουν όλοι. Τα έκαναν και στα προηγούμενα παιχνίδια (στην έδρα σας).

QUOTE(assistant @ May 14 2016, 18:04 ) *
και σε hd......


Είσαι στο απόλυτο όριο. Πρόσεχε!!!
desdenova13
Πάνω που πλησίασε ο Άρης, με 5 εύκολους πόντους ξεφύγαμε ξανά...

Λίγο έχασε τη συγκέντρωσή του ο Άρης και βρίσκεται να κηνυγάει ξανά
SteelGandalf
3η Περίοδος

Παθανηναϊκός - Άρης : 57-48

Εντάξει, ο Άρης έχει ξεπεράσει κάθε προσδοκία! Έχει φτάσει το -19 στο -6 και θα μπορούσε, αν ήταν πιο προσεκτικός, σε δύο περιπτώσεις να κατεβάσει την διαφορά και στο -4. Αντ' αυτού, βρέθηκε και πάλι στο -11, αλλά είναι μέσα στο παιχνίδι, έχοντας καλύτερο επιμέρους σκορ στην 3η περίοδο (17-20) και το παλεύει πανάξια!
salonikatasos
QUOTE (SteelGandalf @ May 14 2016, 19:08 ) *
Δεν έγραψα κάτι διαφορετικό. Αυτή την αίσθηση έχω κι εγώ. Αυτό εννοούσα όταν σχολίασα κάποια αδικαιολόγητα λάθη γι' αυτό το επίπεδο.



+1 φάουλ στον χρήστηξ Skyfall για ειρωνική και προκλητική δημοσίευση.



Δεν έχουν να αποδείξουν τίποτα. Είναι παιχταράδες και το γνωρίζουν όλοι. Τα έκαναν και στα προηγούμενα παιχνίδια (στην έδρα σας).



Είσαι στο απόλυτο όριο. Πρόσεχε!!!

για λινκ στο σάιτ aklaytoi μιλάει
kostas b
QUOTE
+1 φάουλ στον χρήστηξ Skyfall για ειρωνική και προκλητική δημοσίευση.



Δεν έχουν να αποδείξουν τίποτα. Είναι παιχταράδες και το γνωρίζουν όλοι. Τα έκαναν και στα προηγούμενα παιχνίδια (στην έδρα σας).



Είσαι στο απόλυτο όριο. Πρόσεχε!!!



Έχω μια μικρή εντύπωση ότι δεν εννοούσαν αυτό που φαίνεται και οι δύο...
assistant
QUOTE(SteelGandalf @ May 14 2016, 19:08 ) *
Δεν έγραψα κάτι διαφορετικό. Αυτή την αίσθηση έχω κι εγώ. Αυτό εννοούσα όταν σχολίασα κάποια αδικαιολόγητα λάθη γι' αυτό το επίπεδο.



+1 φάουλ στον χρήστηξ Skyfall για ειρωνική και προκλητική δημοσίευση.



Δεν έχουν να αποδείξουν τίποτα. Είναι παιχταράδες και το γνωρίζουν όλοι. Τα έκαναν και στα προηγούμενα παιχνίδια (στην έδρα σας).



Είσαι στο απόλυτο όριο. Πρόσεχε!!!

προφανεστατα δεν καταλαβες καν για τι πραγμα μιλούσαμε.......γι αυτό και μου κανεις παρατηρηση και δινεις φαουλ στον αλλον......ρωτα για να μαθεις τι είναι το ''ακλαφτοι'',μην πω γιατι θα ναι διαφημιση......
SteelGandalf
QUOTE(assistant @ May 14 2016, 18:27 ) *
προφανεστατα δεν καταλαβες καν για τι πραγμα μιλούσαμε.......γι αυτό και μου κανεις παρατηρηση και δινεις φαουλ στον αλλον......ρωτα για να μαθεις τι είναι το ''ακλαφτοι'',μην πω γιατι θα ναι διαφημιση......


Αν διαπιστωθεί πως είναι έτσι, θα αφαιρεθεί το φάουλ! Συνεχίζουμε. wink.gif

Προσέξτε όμως, γιατί συγκεκριμένα ο Skyfall δεν είναι λίγες οι φορές που παρεκτρέπεται.
SkyFall
QUOTE (SteelGandalf @ May 14 2016, 19:08 ) *
+1 φάουλ στον χρήστηξ Skyfall για ειρωνική και προκλητική δημοσίευση.



what? καταλαβαίνεις ότι θέλεις και ρίχνεις φάουλ;

QUOTE (SteelGandalf @ May 14 2016, 19:33 ) *
Αν διαπιστωθεί πως είναι έτσι, θα αφαιρεθεί το φάουλ! Συνεχίζουμε. wink.gif

Προσέξτε όμως, γιατί συγκεκριμένα ο Skyfall δεν είναι λίγες οι φορές που παρεκτρέπεται.


Α μάλιστα, όχι να μην το πάρεις πίσω, να το αφήσεις. Συνεχίζουμε. wink.gif
ashton
73-60 στο 4'23". Μόνο η ΑΕΚ του Ζντοβτς θα έχανε τετοιο ματς :-)
whaler
Μεγάλη γύμνια στο μακρινό σουτ ο Παναθηναϊκος. Ο Άρης ρίχνει συνέχεια βοήθειες μέσα και εκτός του Ραντούλιτσα, κανείς δε μπορεί να σπάσει την μπάλα έξω, αλλά και αυτό να γίνει μόνο ο Φελντεϊν μπορεί να απειλήσει. Με υγιή τον Χάγκινς, θα είχαμε σημαντικό πρόβλημα νομίζω.
Δυστυχώς η αστοχία αυτή δε μπορεί να βελτιωθεί στα τελευταία παιχνίδια με τον Ολυμπιακό αν τελικά περάσουμε και δεν ξέρω τι ελπίδες μπορούμε να έχουμε.
assistant
QUOTE(SteelGandalf @ May 14 2016, 19:33 ) *
Αν διαπιστωθεί πως είναι έτσι, θα αφαιρεθεί το φάουλ! Συνεχίζουμε. wink.gif

Προσέξτε όμως, γιατί συγκεκριμένα ο Skyfall δεν είναι λίγες οι φορές που παρεκτρέπεται.

ωραια δε βγαζεις ένα φαουλ από μενα που δεν παρεκτρέπομαι;;;;;;......
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.