Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Off topic Σκέψεις
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα αποδυτήρια > Γενικά κι αόριστα
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100, 101, 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108, 109, 110, 111, 112, 113, 114, 115, 116, 117, 118, 119, 120, 121, 122, 123, 124, 125, 126, 127, 128, 129, 130, 131, 132, 133, 134, 135, 136, 137, 138, 139, 140, 141, 142, 143, 144, 145, 146, 147, 148, 149, 150, 151, 152, 153
Pierce
Σώπασε κυρά-Δέσποινα και μη πολυδακρύζεις
πάλι με χρόνια με καιρούς πάλι δικά μας είναι


"ΤΟ ΤΗΝ ΠΟΛΙΝ ΣΟΙ ΔΟΥΝΑΙ, ΟΥΤ' ΕΜΟΝ ΕΣΤΙ ,ΟΥΤ' ΑΛΛΟΥ ΤΩΝ ΚΑΤΟΙΚΟΥΝΤΩΝ ΕΝ ΑΥΤΗ. ΚΟΙΝΗ ΓΑΡ ΓΝΩΜΗ ,ΠΑΝΤΕΣ ΑΥΤΟΠΡΟΑΙΡΕΤΩΣ ΑΠΟΘΑΝΟΥΜΕΝ ΚΑΙ ΟΥ ΦΕΙΣΟΜΕΘΑ ΤΗΣ ΖΩΗΣ ΗΜΩΝ...''
PanosIlio
AMHN tongue.gif tongue.gif


*Δεν έχω ιδέα τι σημαίνουν όλα αυτά που έγραψες biggrin.gif
B for Basketball
QUOTE(pierce21 @ May 29 2008, 12:20 ) *
Σώπασε κυρά-Δέσποινα και μη πολυδακρύζεις
πάλι με χρόνια με καιρούς πάλι δικά μας είναι
"ΤΟ ΤΗΝ ΠΟΛΙΝ ΣΟΙ ΔΟΥΝΑΙ, ΟΥΤ' ΕΜΟΝ ΕΣΤΙ ,ΟΥΤ' ΑΛΛΟΥ ΤΩΝ ΚΑΤΟΙΚΟΥΝΤΩΝ ΕΝ ΑΥΤΗ. ΚΟΙΝΗ ΓΑΡ ΓΝΩΜΗ ,ΠΑΝΤΕΣ ΑΥΤΟΠΡΟΑΙΡΕΤΩΣ ΑΠΟΘΑΝΟΥΜΕΝ ΚΑΙ ΟΥ ΦΕΙΣΟΜΕΘΑ ΤΗΣ ΖΩΗΣ ΗΜΩΝ...''

Οτι ναι ναι.... tongue.gif

Εστιν ουν τραγωδιαν...Μιμησις σπαραξεως σπουδαιας και βλακειας...Μεγεθος δεν εχουσης...Κακιασμενο λογο, χωρις εκλαστον των ειδων εν τις banιοις, δρωντων και ου δια παπαγαλιας , δι ελεου και χεσιμου παιρενουσα την των τοιουτων καθαρματων καθαρσιν.
Flash
Είναι η απάντηση του Κωνσταντίνου Παλαιολόγου στο τελεσίγραφο του Μωάμεθ του Β΄ να παραδώσει την Πόλη.
Ο Pierce21 το πόσταρε λόγω της ημέρας. Σε (δικιά μου) ελεύθερη απόδοση θα μπορούσε να είναι :

" Το να σου παραδώσω την Πόλη, ούτε δικό μου δικαίωμα είναι, ούτε όλων των κατοίκων της. Γιατί κοινή απόφαση όλων είναι να πεθάνουμε με δική μας προαίρεση (βούληση) και να μην λυπηθούμε τις ζωές μας".

Η βυζαντινή αυτοκρατορία ήταν βέβαια ένα μίγμα ρωμαϊκού νόμου και τύπου αλλά ελληνικών γραμμάτων και παιδείας. Αυτός ο τύπος όμως ήταν γνήσιος επίγονος του Λεωνίδα.

ΥΓ: BFB αν δεν καταλαβαίνεις κάτι μην το σχολιάζεις καθόλου. Αν το καταλαβαίνεις και διαφωνείς χρησιμοποίησε επιχειρήματα και όχι κατεβατά φαιδρότητας. Ειδικά όταν αυτό το κάτι μπορεί και να γράφεται από κάποιον που έχει ρίζες από την Πόλη και ως εκ τούτου το θέμα έχει διαφορετική ψυχολογική βαρύτητα για αυτόν από τους υπόλοιπους.
dizzy_fingers
Ααααααααααχ και να σφίξουν οι ζέστες!!!!! angry_red.gif
B for Basketball
QUOTE(Flash @ May 29 2008, 12:48 ) *
ΥΓ: BFB αν δεν καταλαβαίνεις κάτι μην το σχολιάζεις καθόλου. Αν το καταλαβαίνεις και διαφωνείς χρησιμοποίησε επιχειρήματα και όχι κατεβατά φαιδρότητας. Ειδικά όταν αυτό το κάτι μπορεί και να γράφεται από κάποιον που έχει ρίζες από την Πόλη και ως εκ τούτου το θέμα έχει διαφορετική ψυχολογική βαρύτητα για αυτόν από τους υπόλοιπους.

Δεν ειχα σκοπο να προσβαλω κανεναν.....
Με επιασε ολιγον η μαλακια μου.....
Μαλλον θα φταιει η ζεστη οπως αναφερει κ ο Ντιζυς...
sihainas
Πόσο ακόμα να σφίξουν οι ζέστες που ακόμα δεν μπήκε Ιούνιος και έχουμε ψηθεί... ohmy.gif
captain charisma
μεγαλο το κακο με τις ζεστες και πλησιαζει εξεταστικη ελεος δλδ 68.gif
dizzy_fingers
Βασικά, οι ζέστες να σφίξουν....τους πελάτες να μην πειράζει στο μυαλό 68.gif .


angry_red.gif
morfi
QUOTE(dizzy_fingers @ May 29 2008, 17:25 ) *
Βασικά, οι ζέστες να σφίξουν....τους πελάτες να μην πειράζει στο μυαλό 68.gif .
angry_red.gif

Για πες μας, για πες μας... biggrin.gif
Keyser_Soze
Έκανα το πρώτο μου μπάνιο ρεεεεεε!!! ΠΗΞΤΕΕΕΕΕ!!! cool.gif

Η μαλακία είναι ότι κάηκα... sad.gif
rchos
QUOTE
Η μαλακία είναι ότι κάηκα...


γιαουρτακι γιαουρτακι.
βαλε και με γευση φρουτων να εισαι αρωματικος και δροσερος! tongue.gif
Keyser_Soze
Όσα ξέρει ο αρχισοφός, δεν τα ξέρει ο κόσμος όλος.

Βασικά σκέφτομαι να βάλω οδοντόκρεμα με γέυση μέντας για 3 λόγους:
-Ανακουφίζει.
-Μυρίζει ωραία.
-Εμποδίζει την ανάπτυξη πλάκας και τερηδόνας στον τραπεζοειδή και στους δελτοειδείς μύες.

icon_drunk.gif smiley.gif
Pierce
200.000 posts wav.gif wav.gif wav.gif wav.gif wav.gif
dizzy_fingers
QUOTE(dizzy_fingers @ May 29 2008, 17:06 ) *
Ααααααααααχ και να σφίξουν οι ζέστες!!!!! angry_red.gif

Και η ζέστη συνεχίζεται:

QUOTE(ιδιοκτήτης εταιρείας γουεμπ χοστινγκ - ντομαίην ρετζιστρέισιονς - τρία κιλά κώδικα)
Και του το είχα πει, να μην μεταφέρει τα mail του στην Αμερική...Θα κοβόταν κανένα καλώδιο στο Ιόνιο, από κανέναν ψαρά και δε θα μπορούσε να τα λάβει.

24.gif 24.gif 24.gif 24.gif 24.gif 24.gif

ΖΩ ΑΝΕΠΑΝΑΛΗΠΤΕΣ ΣΤΙΓΜΕΣ ΤΙΣ ΤΕΛΕΥΤΑΙΕΣ ΜΕΡΕΣ ΣΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ!!!!!! 77.gif 77.gif 77.gif
apkat
A ρε ατιμε ψαρα.. biggrin.gif
morfi
QUOTE(dizzy_fingers @ May 30 2008, 16:47 ) *
Και η ζέστη συνεχίζεται:
24.gif 24.gif 24.gif 24.gif 24.gif 24.gif

ΖΩ ΑΝΕΠΑΝΑΛΗΠΤΕΣ ΣΤΙΓΜΕΣ ΤΙΣ ΤΕΛΕΥΤΑΙΕΣ ΜΕΡΕΣ ΣΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ!!!!!! 77.gif 77.gif 77.gif

XAXAXAXAXAXAXAXAXAXA
XAXAXAXAXAXAXAXAXAXA
XAXAXAXAXAXAXAXAXAXA
XAXAXAXAXAXAXAXAXAXA
XAXAXAXAXAXAXAXAXAXA
XAXAXAXAXAXAXAXAXAXA
XAXAXAXAXAXAXAXAXAXA
XAXAXAXAXAXAXAXAXAXA
XAXAXAXAXAXAXAXAXAXA
XAXAXAXAXAXAXAXAXAXA

Έλα, πες μας κι' άλλα!
NBAholic
QUOTE
200.000 posts


Σοβαρά, για ελληνικό μπασκετικό σάιτ, κάτι τέτοιο θα έμοιαζε με παραίσθηση θερινού πρεζάκια πριν λίγα χρόνια. Συγκριτικά, το πολύ μεγαλύτερο και αμερικανικό InsideHoops έχει τα τελευταία 2+ χρόνια λιγότερα από 2.000.000 posts. Ακόμη και το basketballforum (3.000.000+ posts) υστερεί αναλογικά με τον πληθυσμό των χωρών και το μόνο που υπερτερεί είναι το RealGM, με κάπου 8.800.000 posts.
apkat
OΛΕΣ
Gravedigger
Kef δεν μας είχες πει ότι ήταν και ο Nash μαζί σας...


rchos
πιρς γιατι δεν κοιμασε τετοια ωρα?
Rondo
Τρωω κατι βερυκοκα, αλλο πραμα...
Gravedigger
QUOTE(rchos7 @ Jun 4 2008, 02:37 ) *
πιρς γιατι δεν κοιμασε τετοια ωρα?



QUOTE(Rondo @ Jun 4 2008, 02:42 ) *
Τρωω κατι βερυκοκα, αλλο πραμα...

Για αυτό δεν κοιμάται ο Pierce.
thrylos7
Εγώ πάλι καταπλάκωσα μια σεβαστή ποσότητα οικογενειακού παγωτού...

Πήγα πήρα ένα δίλιτρο και μου λέει πάρε άλλο ένα, είναι προσφορά...

thumbsup.gif


(ΟΚ, πλέον δεν υπάρχει άτομο που να μην του το έχω πει)
Pierce
QUOTE(rchos7 @ Jun 4 2008, 02:37 ) *
πιρς γιατι δεν κοιμασε τετοια ωρα?

για εσας δουλευω ρε αλητες
captain charisma
QUOTE(Rondo @ Jun 4 2008, 02:42 ) *
Τρωω κατι βερυκοκα, αλλο πραμα...

Xaroumenos loukoumas
Σορρυ για το offtopic παιδιά, αλλά θέλω να απευθύνω κάτι στον air kef:

@Kef:

(Δεν το κάνω με συγκεκριμένο σκοπό, αυτός θα καταλάβει, ελπίζω biggrin.gif )
Air Kef
Υπαρχει ειδικο τοπικ για το τεννις στο σαμπφορουμ των "Αλλα αθλήματα". smile.gif


Μεταφέρθηκε εκει το ποστ σου giannis.
Zmac
Ποιο σαίνι εβαλε τον Κώστα Πολίτη στο σχολιο στην ΕΡΤ?? 68.gif
Rondo
QUOTE(Zmac @ Jun 4 2008, 23:15 ) *
Ποιο σαίνι εβαλε τον Κώστα Πολίτη στο σχολιο στην ΕΡΤ?? 68.gif

Το ίδιο που βάζει και τον Ιωάννου υποθέτω που μας είπε 100 φορές πόσο τυχερός ήταν ο Παναθηναϊκός...Όχι ότι οι υπόλοιποι είναι καλύτεροι απλά μιλάω για το σημερινό παιχνίδι
Alexmei
σχετικά με το συχνό πρόβλημα στο youtube που κόβεται το video στα 2 δεύτερα, παρατήρησα (σε μένα τουλάχιστον) πως μόνο με το mozilla εμφανίζεται αυτό το πρόβλημα. Με explorer δουλεύει μια χαρά.
Xaroumenos loukoumas
Με μεγάλη μου χαρά ανακοινώνω ότι βρήκα τα γυαλιά μου smile.gif
apkat
A παρα πολυ ωραια..Ποιος αλητης στα ειχε παρει;; biggrin.gif
morfi
QUOTE(Xaroumenos loukoumas @ Jun 7 2008, 22:04 ) *
Με μεγάλη μου χαρά ανακοινώνω ότι βρήκα τα γυαλιά μου smile.gif

Που ήταν; biggrin.gif
Xaroumenos loukoumas
Ρε, η τσάντα του Σταμάτη είχε μια τσέπη, που το βράδυ δε φαινόταν biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif

(ΥΓ: Αρχίζω να έχω βάσιμες υποψίες ότι είμαι ηλίθιος.. :S )
Mamuwalde
προς alexmei: το πρόβλημα δημιουργείται και με τον opera . αλλά αν χρησιμοποιείησεις την beta έκδοση του youtube νομίζω ότι λύνεται
Alexmei
QUOTE(giopride @ Jun 7 2008, 20:30 ) *
προς alexmei: το πρόβλημα δημιουργείται και με τον opera . αλλά αν χρησιμοποιείησεις την beta έκδοση του youtube νομίζω ότι λύνεται


φίλε μου η beta δεν είναι αυτή η καινούργεια έκδοση; Αν ναι, Αυτή χρησιμοποιώ και εμφανίστηκε και εκεί το πρόβλημα, γι αυτό έκανα το παραπάνω ποστ καθώς αυτό για την beta είχε ξαναυποθεί smile.gif
Mamuwalde
εμένα μου το βγάζει σπάνια πλέον αυτό το πρόβλημα ... τι πράμα είναι πάντως αυτό με τις beta εκδόσεις ... στην πραγματικότητα είναι στην τύχη σε ποιον δουλεύει ή όχι . κάθε μηχάνημα είναι διαφορετικό βέβαια , αλλά ...

ο ie τα ανοίγει όλα κανονικά μαζί με 5-6 παράθυρα ακόμα 68.gif
Jabar
Με τα windows xp πάντα υπάρχει πράβλημα με τα vista ποτέ.
B for Basketball
QUOTE(Xaroumenos loukoumas @ Jun 7 2008, 19:04 ) *
Με μεγάλη μου χαρά ανακοινώνω ότι βρήκα τα γυαλιά μου smile.gif

Και εγω ποιανου ohmy.gif γυαλια εκλεψα???
Xaroumenos loukoumas
biggrin.gif biggrin.gif icon_drunk.gif
Ωραίος BfB 77.gif
dizzy_fingers
QUOTE(Jabar @ Jun 7 2008, 22:42 ) *
Με τα windows xp πάντα υπάρχει πράβλημα με τα vista ποτέ.

Και σε έχω moderator ακόμα?
blech.gif
sihainas
Πρέπει να ομολογήσω ότι πρώτη φορά φοβήθηκα έτσι με σεισμό... πραγματικά τέτοιο πράγμα δεν είχα ξαναζήσει... για μια στιγμή νόμιζα ότι θα πέσει η οροφή επάνω μας... ευτυχώς δεν είχαμε ζημίες/ρογμές κλπ κλπ. αλλά ήταν αρκετά τρομακτικό...
B for Basketball
Εγω γιατι δεν καταλαβα τιποτα???
Και να πεις οτι μενω χαμηλα ενταξει....
Αλλα στο τριτο οροφο ειμαι...
Τι διαολο???
Mamuwalde
παιδιά , στην πάτρα την ακούσαμε άσχημα πάντως . πρώτη φορά αγχώθηκα με σεισμό
B for Basketball
QUOTE(giopride @ Jun 8 2008, 14:05 ) *
παιδιά , στην πάτρα την ακούσαμε άσχημα πάντως . πρώτη φορά αγχώθηκα με σεισμό

Δεν εχεις νιωσει προφανως τον μεγαλο σεισμο του ΄99 .....
Εκει να δεις...
Κουνιοσουν σαν να χοροπηδας σε τραμπολινο!!!
dizzy_fingers
Μην το λες....6,5 ρίχτερ μόλις 10 χλμ κάτω από κατοικημένη περιοχή δεν είχαμε νιώσει εμείς στην Αθήνα.


Από αυτά που διαβάζω ήταν πολύ ισχυρά τα αποτελέσματα στην επιφάνεια ενώ είχαμε και 1 νεκρό.
B for Basketball
QUOTE(dizzy_fingers @ Jun 8 2008, 14:14 ) *
Μην το λες....6,5 ρίχτερ μόλις 10 χλμ κάτω από κατοικημένη περιοχή δεν είχαμε νιώσει εμείς στην Αθήνα.
Από αυτά που διαβάζω ήταν πολύ ισχυρά τα αποτελέσματα στην επιφάνεια ενώ είχαμε και 1 νεκρό.

Τοτε στην αθηνα και κυριως στο αιγιο θυμασαι τι ειχε γινει???
το εργοστασιο που επεσε κ πλακωσε κοσμο εδω....
NBAholic
Προσωπικά ακόμη απορώ για το σεισμό του '99: Πώς γίνεται, με τις τωρινές πολεοδομικές προδιαγραφές στην Αθήνα, να καταρρέουν σύγχρονα κτίρια με 5,9 ρίχτερ; Δεν υποτίθεται ότι οι προδιαγραφές για όλα αυτά τα κτίσματα είναι για να αντέχουν μέχρι και μεγέθη 7,0-7,5; Βέβαια, θα πρέπει κι εκείνος ο σεισμός να ήταν επιφανειακός, αλλά και πάλι, δεν μπορεί να μεταφράζεται σαν το ισοδύναμο ενός 7,0.
Mamuwalde
φαντάζομαι είναι ρηρορική η ερώτησή σου .

πάτρα πάντως μόνο κατι παλιά κτίρια πέφτουν ή κάτι πολυκατοικίες σαν τη δικιά μου που έιναι 30 ετών και βάλε .

δυστυχώς υπάρχει και νεκρός και πολλοί εγκλωβισμένοι ακόμα

ας ελπίσουμε .. sad.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.