Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Πως να δειτε την αγαπημενη σας ταινια.
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα αποδυτήρια > Τέχνες και θεάματα
Air Kef
Click to view attachment

Click to view attachment



1. Dvd player.
Χωρις αυτο δν κανουμε τπτ.

2. Τηλεοραση.
Το ιδιο με το 1. biggrin.gif Προτιμουμε μια μικρη και φθηνη για ευνοητους λογους.
Εναλλακτικα τα 1-2 μπορουν να αντικατασταθουν και με λαπτοπ,το οποιο παντως δν ειναι καλο να εκτιθεται πανω απο μια μπανιερα απο την οποια βγαινουν υδρατμοι.Θα μου πειτε οτι δν ειναι καλο να εκτιθονται σε παρομοιες συνθηκες ουτε η τν με το dvd,ωστοσο,αλλη η τιμη του λαπτοπ και αλλη του πακετου.

3. Πλυντηριο ρουχων.
Η βαση του 1-2.Καλο θα ειναι να μην δουλευει,ωστε να μην ριχνει και τα απονερα στην μπανιερα. tongue.gif Οσο μεγαλυτερη επιφανεια τοσο το καλυτερο,χωρις παντως αυτο να αποτελει και must.

4. Πολυμπριζο. Απαραιτητο.Εκτος αν εχετε 5 πριζες στην τουαλετα σας.

5. Καυτο/Ζεστο/Χλιαρο/Κρυο νερό με σαπουναδα.
Προτιμουμε αφρολουτρο με αγαπημενο αρωμα μιας και θα κατσουμε εκει μεσα για πολυ ωρα. Υστερα απο καποια ωρα η σαπουναδα θα υποχωρησει,ωστοσο αυτο δν πρεπει να αποτελει προβλημα.

6. Βαση για φαγητο και οτι αλλο θελουμε.
Η συγκεκριμενη ειναι απο γραφειο υπολογιστη-ειναι η συρρομενη του πληκτρολογιου.Καταλαβαινετε τελος παντων τι θελουμε. Πρεπει να ειναι ελαφρια και σταθερη.Δεν εχουμε καμια ορεξη ξαφνικα η μπυρα να χυθει μεσα στην μπανιερα.
Αν καπνιζετε,το τασακι μπαινει εδω πανω.

7. Φαγητο.
Το συγκεκριμενο ειναι μιση Πιτα Κλαμπ απο τον Παππου. Πιτσα,σουβλακια,σαντουιτς κτλ οι κυριες επιλογες. Γενικα,προτιμαμαι κατι που δν χρειαζεται μαχαιροπηρουνο γιατι δν εχουμε τις ανέσεις του τραπεζιου,αφηστε που μπορει να μας πεσουν μεσα στην μπανιερα.Γενικα οσο λιγοτερα πανω στο 6,τοσο το καλυτερο.

8. Μπυρα/κοκα κολα/κρασι/νερο/φραπε.
I think you got the picture. Κατι να σβηνει την διψα που σιγουρα θα νιωσουμε. Αποφευγουμε βαρια ποτα οπως βοτκα/ουισκι κτλ μιας και θα μας κανουν να κρυωνουμε υστερα απο λιγη ωρα.

9. Bοηθητικη καρεκλα.
Εχει πανω τα τηλεκοντρολ της TV και του DVD,το κινητο,το ασυρματο και προεραιτικα εναν βραστηρα νερου.Αν καπνιζετε,εδω πανω μπαινουν τα τσιγαρα και ο αναπτηρας. Ο βραστηρας θα χρησιμευσει μονο αν θελουμε ζεστο νερο και εχει τελειωσει αυτο του θερμοσυφωνα. Οπως καταλαβατε, βαζουμε οτιδηποτε ενδεχεται να χρειαστουμε μιας και δν θελουμε με τιποτα να σηκωθουμε.





Ακομα:

- Ειδοποιουμε φιλους που συνηθιζουν να ερχονται σπιτι απροσκλητοι (γιατι ειναι κολλητοι και μενουν απο πανω ας πουμε),να μην το κανουν αυτο για τις επομενες 2 τουλαχιστον ωρες.Οποιος αλλος μας χτυπησει το κουδουνι,απλα τον αγνοουμε.

- Μεγαλη προσοχη στην ταινια που θα επιλεξετε. Να μην ειναι πολυ μεγαλης διαρκειας (εγω το pulp fiction το ειδα σε 2 δοσεις). Να μην γινεται βαρετη σε κανενα σημειο της.Αν ειναι τετοια, θα ξενερωσετε και ολες οι ετοιμασιες θα πανε στραφη.Οπως καταλαβαινετε,καλο ειναι να μην επιλεξετε μια που δν εχετε ηδη δει. smile.gif

- Πρεπει να ομολογησω οτι αισθανθηκα θεος(banana.gif) οταν τελειοποιησα την ιδεα μου,ωστοσο αποκλειεται να τα εχω σκεφτει ολα.Αφηστε την φαντασια σας ελευθερη και προτεινεται τροπους βελτίωσης και διαφορες προσθηκες. smile.gif


Καλη διασκεδαση!


Click to view attachment
Pierce
εισαι θεος ηλιος καλοκαιρινος. τελος 77.gif
rchos
νομιζω οτι αν ζουσαμε στην αγγλια θα επρεπε να σου απονεμηθει ο τιτλος του sir!
sir air kef απο σημερα!
Keyser_Soze
ΕΙΣΑΙ ΘΕΟΣ!!!!!!!!!!!!!!!
ΕΙΣΑΙ ΤΟ ΠΡΟΤΥΠΟ ΜΟΥ!!!!!!!!!!!!!
ΕΙΣΑΙ Ο ΕΝΑΣ ΚΑΙ ΜΟΝΑΔΙΚΟΣ!!!!!!!!!!!!
ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΔΕΥΤΕΡΟΣ!!!!!!!!!!!!!!!!

Άπειρο προσκύνημα...
77.gif 77.gif 77.gif 77.gif 77.gif 77.gif 77.gif 77.gif 77.gif 77.gif 77.gif 77.gif 77.gif 77.gif 77.gif 77.gif 77.gif 77.gif 77.gif 77.gif 77.gif 77.gif 77.gif 77.gif 77.gif 77.gif 77.gif 77.gif

Ούτε ο Αλλάχ να ήσουν ρε πούστη!

(η μούφα δεν με αφήνει να βάλω περισσότερα εμότικονς. Εννοείται ότι αν μπορούσα θα το γέμιζα!!)
kostasvc15
Ρεστα εδωσες παλι Κεφ! biggrin.gif 41.gif
FANISTELROOY
Εισαι αρχοντας αγορι μου!!!!! 77.gif 77.gif 77.gif 77.gif 77.gif 77.gif 77.gif 77.gif 77.gif 77.gif
dizzy_fingers
Άδειασε τα βρωμόνερα αγόρι μου...ή έστω βγάλε φωτογραφίες πριν μπεις στη μπανιέρα blech.gif banana.gif.


Το τόπικ πάντως πρέπει να γίνει pinned, ανακοίνωση, how to, retro, βοήθημα, αφιέρωμα, κανονισμός κι ότι άλλο υπάρχει.

ΜΕΓΑΛΟ RESPECT! 77.gif
Flash
QUOTE
Το τόπικ πάντως πρέπει να γίνει pinned, ανακοίνωση, how to, retro, βοήθημα, αφιέρωμα, κανονισμός κι ότι άλλο υπάρχει.


Επίσης ευρωπαϊκή ντιρεκτίβα και άρθρο του συντάγματος περί οικιακής ψυχαγωγίας tongue.gif
Ωραίος Κεφ!
leelo15
Εισαι ηδη υποψηφιος για την καλητερη εφευρεση του 2007/08 το ξερεις πιστευω.... tongue.gif

Υ.Γ Ξεχασες κατι για να το τελειοποιησεις. Περνεις τα ηχεια απο το στερεο σου κ τα συνδεεις με το DVD κ' ετοιμο το "bathroom cinema"!! 77.gif 77.gif
k_sal_15
Μην ξεχάσεις να κατωχυρώσεις το δίπλωμα ευρισυτεχνίας(κάπου έχω ορθογραφικό αλλά δεν ξέρω που σε αυτή τη λέξη) για αυτή την επινόηση σου!
Έγραψες... Στείλε τις φωτο στο ΜΙΤ και θα σου δώσουν υποτροφία!
jois21
Eισαι καταπληκτικος! 77.gif

Δεν υπαρχει ομως ενα τεχνχικο προβλημα; Πως κρατιεται το νερο 2 ωρες+ ζεστο;
Air Kef
Σας ευχαριστω ολους.Ελπιζω να το δοκιμασετε κι εσεις.Οσο ειμαι φοιτητης θα το δοκιμαζω αρκετα συχνα.
(Ασε που μετα νιωθεις πεντακαθαρος biggrin.gif )


QUOTE(jois21)
Δεν υπαρχει ομως ενα τεχνχικο προβλημα; Πως κρατιεται το νερο 2 ωρες+ ζεστο;


Αχ τζοι..

Δεν το διαβασες ολο το manual ε;

[Ο βραστηρας θα χρησιμευσει μονο αν θελουμε ζεστο νερο και εχει τελειωσει αυτο του θερμοσυφωνα.]


Ο βραστηρας μπορει να βρασει σε 2 λεπτα σχεδον 2 λιτρα.Οποτε τον γεμιζουμε οποτε θελουμε απο την βρυση του μπανιου,βραζει το νερο ακριβως διπλα μας και οποτε θελουμε χυνουμε το νερο -με προσοχη- στην μπανιερα.
Κι επειδη ετσι καποια στιγμη η μπανιερα θα ξεχειλισει,που και που αφηνουμε λιγο νερο να φυγει,ωστε να γινει και η ανανεωση που θελει ο αντμιν. biggrin.gif

Παρεπιπτοντως,το νερο φαινεται μαυρο λογο σκιων και οχι επειδη ειμαι βρωμιαρης. biggrin.gif
tsitum
Αψογος ο Τζουλς!!!!!!

Λειπει μονο ο ιδιος απο την μπανιερα!!!!!


Προσοχη μονο τα ηλεκτρικα αντικειμενα να μην υπαρξει πιθανοτητα να βρεθουν στο νερο γιατι θα γνωρισετε τη λεξη ηλεκτοπληξια (αν προλαβετε... biggrin.gif biggrin.gif )


Προτεινω υποψηφιες ταινιες "το μετεωρο βημα του πελαργου", "το λιβαδι που δακρυζει" κ το "Φανι κ Αλεξανδρος" ιδιως αν ειστε πολλες μερες απλυτοι tongue.gif tongue.gif tongue.gif tongue.gif
Xaroumenos loukoumas
Εισαι τεραστιος. Καθηγητής πανεπιστημίου και βάλε! smiley.gif
Απίστευτη σκέψη, ιδανική εκτέλεση, άψογη μελέτη, τέλειο αποτέλεσμα.
Σεβασμός στο μεγάλο ΔΙΔΑΣΚΑΛΟ. Προσκυνώ ταπεινα. 77.gif
jois21
QUOTE(Air Kef @ Oct 12 2007, 22:07 ) *
Σας ευχαριστω ολους.Ελπιζω να το δοκιμασετε κι εσεις.Οσο ειμαι φοιτητης θα το δοκιμαζω αρκετα συχνα.
(Ασε που μετα νιωθεις πεντακαθαρος biggrin.gif )
Αχ τζοι..

Δεν το διαβασες ολο το manual ε;

[Ο βραστηρας θα χρησιμευσει μονο αν θελουμε ζεστο νερο και εχει τελειωσει αυτο του θερμοσυφωνα.]
Ο βραστηρας μπορει να βρασει σε 2 λεπτα σχεδον 2 λιτρα.Οποτε τον γεμιζουμε οποτε θελουμε απο την βρυση του μπανιου,βραζει το νερο ακριβως διπλα μας και οποτε θελουμε χυνουμε το νερο -με προσοχη- στην μπανιερα.
Κι επειδη ετσι καποια στιγμη η μπανιερα θα ξεχειλισει,που και που αφηνουμε λιγο νερο να φυγει,ωστε να γινει και η ανανεωση που θελει ο αντμιν. biggrin.gif

Παρεπιπτοντως,το νερο φαινεται μαυρο λογο σκιων και οχι επειδη ειμαι βρωμιαρης. biggrin.gif

oμολογω οτι δε το διαβασα.
οι εικονες μιλανε απο μονες τους! icon_drunk.gif

Παρολο που δε θα υποστιριξω το εγχειρημα (οπως πολλοι) πρεπει να πω οτι ξεπερασες τον εαυτο σου. tongue.gif
Pantel
αν η μπανιέρα έχει και ηλεκτρονικό μασάζ ακόμη καλύτερα!! icon_drunk.gif
jois21
Tι ειναι το ηλεκτρονικο μασαζ; icon_drunk.gif
Θες να πεις να ειχε τζακουζι...
Pantel
e ναι κόλησε το μυαλό.
FANISTELROOY
E ρε παιδια φοιτητες ειμαστε....σιγα μην εχουμε και σαουνα μεσα στο σπιτι.. biggrin.gif biggrin.gif
Pantel
ενώ την κατασκευή που έχει κάνει το παλικάρι την έχει ο καθένας ε; άσχετα αν είναι εφικτή smiley.gif laugh.gif
FANISTELROOY
Tι απο τα παραπανω δεν εχει ενας απλος νεος στο σπιτι του;; ισως μονο αυτο που εχει βαλει για τραπεζακι... 69.gif 69.gif

Ενω το τζακουζι ειναι πολυτελεια...την οποια προσπαθουμε να φτασουμε με την ολη παραπανω φαση.
Αν εχεις τζακουζι στο σπιτι σου, σιγουρα θα εχεις ενα τεραστιο μπανιο με μια τουλαχιστον 20"αρα τηλεοραση μεσα.. rolleyes.gif
peace.gif peace.gif icon_wave.gif
jois21
Εγω δεν εχω ουτε τιβι, ουτε DVD player... tongue.gif
Gravedigger
Και εγώ δεν έχω μπανιέρα.Αν σου δώσω την TV και το DVD player θα μου δώσεις την μπανιέρα????
jois21
Εξαρταται τι τιβι... biggrin.gif
Gravedigger


Κάνει για το μπάνιο σου???
jois21


Λοιπον τι λες; Κλεισαμε; cool.gif

(νταξει τωρα αντμιν; rolleyes.gif )
dizzy_fingers
Μαζέψου jois.

Μπαίνουν και γυναίκες εδώ μέσα. Λίγο σεβασμό όταν γράφεις δημόσια. wink.gif
Gravedigger
DEAL! smile.gif
Αν και μου πέφτουν λίγο μεγάλες,θα τα βολέψουμε!.....ENJOY your new telly!
FANISTELROOY
Ε και γω θελω laugh.gif laugh.gif laugh.gif




































































Τηλεοραση εννοω!! biggrin.gif biggrin.gif
Air Kef
Ιδεα απο σταρακι του steelfm.gr.


ΜΑΞΙΛΑΡΙ για να ακουμπας το κεφαλι σου..

Αν ειναι δυνατον..Πως μου ξεφυγε.. biggrin.gif
FANISTELROOY
Kef δοκιμασε με μαξιλαρακι και πες μας εμπειριες.... tongue.gif tongue.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.