Help - Search - Members - Calendar
Full Version: ΖΕΥΓΩΛΗΣ
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Α1 Basket League > Κολοσσός Ρόδου
kolossos
Γιώργος ΖΕυγώλης ο καινούριος μας πρπονητής. Ελπίζω να συμαζέψει κάπως την κατάσταση. Επίσης έφυγε επιτέλους ο Φράνκο(φονιάς) Νάκιτς tongue.gif
hagi
Πάλι αλλαγή προπονητή;;;;

Νομίζω όμως ότι είναι καλός ο Ζευγώλης.Ίσως βοηθήσει..
kop-13
Νομίζω οτι ΚΑΙ ο Ζευγώλης είναι λάθος επιλογή.Δεν έπρεπε να είχε φύγει ο Φραγκιάς.

Αλήθεια δεν έχει καταντήσει βαρετό να ανακυκλώνονται συνεχώς τα ίδια πρόσωπα στους πάγκους των ομάδων παρά τις λιγοστές επιτυχίες τους?(Ζευγώλης,Πετρόπουλος,Μαρκόπουλος κ πολλοί άλλοι...)
kolossos
kop ο Φραγκιάς έφυγε γιατί έκανε μαλακίες επιλογές στις μεταγγραφές. Απέρριψε αρκετούς καλούς παίκτες που θα μπορούσαν να είχαν έρθει και προτίμησε διάφορους που στην τελική προσέφεραν ελάχιστα. Το θέμα δεν ήταν τόσο ότι έφυγε ο Φραγκιάς αλλά ο αντικαταστάτης που ήρθε... sad.gif
Warrior
Και εγω ποτε δεν καταλαβα...με ποια λογικη επιλεχτηκε ενας προπονητης
που απειχε τοσα χρονια απο τους παγκους(Κυριτσης)...

Παντως δεν φαινεται να υπαρχει συγκεκριμενο πλανο στον Κολοσσο και τα
πραγματα θα ειναι δυσκολα στην συνεχεια..
kop-13
Οτι κ αν έκανε ο Φραγκιάς,αφού είναι επιλογή σου τον στηρίζεις.
Στο στήσιμο της ομάδας δεν έχει συμμετοχή η δοιήκηση?
Η κοντόφθαλμη αντιμετώπιση μίας(απο τα μαλλιά πιασμένης)σωτηρίας δέν οδηγεί πουθενά.
Έστω κ αν μείνει ο Κολοσσός στην κατηγορία φέτος,του χρόνου θα ξεκινάει πάλι απο την αρχή.
kolossos
QUOTE
Και εγω ποτε δεν καταλαβα...με ποια λογικη επιλεχτηκε ενας προπονητης
που απειχε τοσα χρονια απο τους παγκους(Κυριτσης)...


Παίζουν πολλά πίσω από αυτή την πρόσληψη... Είναι κοινό μυστικό ότι πρώην κόουτς έχει στενές σχέσεις με μεγάλα κεφάλια του Κολοσσού και αυτό έπεξε σημαντικό ρόλο blink.gif

QUOTE
Οτι κ αν έκανε ο Φραγκιάς,αφού είναι επιλογή σου τον στηρίζεις.
Στο στήσιμο της ομάδας δεν έχει συμμετοχή η δοιήκηση?


Όταν απορρίπτεις παίκτες σαν τον Παντελιάδη και τον Ξανθόπουλο και φέρνεις κάτι μυστήριους οι οποίοι στην τελική δεν σου βγαίνουν, λογικό είναι η διοίκηση να είναι έξωφρενών μαζί σου tongue.gif
nash
Κατάρχην δεν παρακολουθώ από κοντά τον Κολοσσό και δεν μπορώ να έχω άποψη για τα λάθη του Φραγκιά. Για αυτό όμως που μπορώ να έχω άποψη είναι οι επιλογές της διοίκησης του Κολοσσού όσον αφορά στους προπονητές. Ενα πολύ σημαντικό πράγμα στο στήσιμο μιας ομάδας είναι η υπομονή και όπως φαίνεται οι άνθρωποι του Κολοσσού δεν την έχουν. Οι αλλαγή 2 προπονητών μέσα σε ένα τετράμηνο δείχνει ότι οι άνθρωποι του Κολοσσού δεν σκέφτονται και πολύ σοβαρά τις κινήσεις τους αφού δεν παρέχουν στήριξη στις δικές τους επιλογές. Η επιλογή του Κυρίτση ήταν καταδικαστική για τον Κολοσσό όπως και αυτή του μεζεδοπώλη από την Καισαριανή. Δεν έχω σε εκτίμηση τις προπονητικές ικανότητες του Ζευγώλη αφού όλες οι ομάδες του στηρίζονται πολύ στο μακρινό σουτ και κατ' επέκταση παίζουν λίγο στην τύχη. Νομίζω με τις επιλογές αυτές ο Κολοσσός δεν θα μπορέσει να αποφύγει τον υποβιβασμό.
Μακάρι να διαψευστώ γιατί οι ομάδες σαν τον Κολοσσό αξίζουν να βρίσκονται στην Α1.
kop-13
Ενα πολύ ενδιαφέρον στατιστικό θα ήταν να δούμε πόσες μεταγραφές έχει κάνει ο Ζευγώλης κ απο ποιόν manager.
Κ συνεχίζει...με Τόμιτς!!!
kolossos
To όνομα του Τόμιτς έπαιζε πολύ πριν έρθει ο Ζευγώλης. Δεν ξέρω που το πας, πάντως αν το πας εκεί που νομίζω, ο φόβος για αυτό το γεγονός πρέπει να οδήγησε στην προτίμιση του Κυρίτση (σε συνδυασμό βέβαια με αυτό που ανέφερα παραπάνω). Πέρα από όλα αυτά φαίνεται ότι κάτι πάει να γίνει καθώς μετά την επιστροφή και αναγέννηση του Νάκιτς και την προσθήκη του έμπειρου Τόμιτς, έρχονται και αποκτήσεις των Λόγκαν και Πόλιακ οι οποίοι πρέπει να είναι καλοί παίχτες
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.