Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Πρωτάθλημα Κ22
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Υπόλοιπα Ανδρικά Πρωταθλήματα > Γενικές Συζητήσεις
BlueBoy
Καλησπέρα στο φορουμ
Θα ήθελα να ρωτήσω εάν γνωρίζει κανείς κάτι σχετικά με το πρωτάθλημα νέων κάτω των 22.......αυτή τη στιγμή γνωρίζω ότι υπάρχει σε Αττική και Κρήτη.......να ανεβεί λίγο πιο βόρεια ο θεσμός προς Θεσσαλονίκη πλευρά υπάρχει κάποια περίπτωση ή θα παραμείνουν στο νεολιθικό κ20 που έχουν εδώ περα;
Το ζήτημα ειναι σοβαρό γιατί παιδιά της ηλικίας 20 και 21 δεν έχουν συμμετοχές σε ψηλές κατηγορίες και αυτός ειναι ένας τρόπος για να πάρουν παιχνίδια......
Ξέρει κανείς κάτι πάνω στο θεμα;γίνεται να το κυνηγήσουμε και να κάνουμε κάτι αντίστοιχο με το κ22 της Αθήνας;
BlueBoy
Αυτα ειναι...ουτε μια απαντηση...ουτε καποιος να προβληματιστει... δε πειραζει γι αυτο θα ειμαστε μια ζωη στο μεσαιωνα γιατι τα περιμενουμε ολα απο τους αλλους και κατι μαζικο δε γινεται ποτε........δυστυχως η παρακμη του ελληνικου μπασκετ δε θα σταματησει απ οτι φαινεται
Gkos
Αδερφέ,εγώ τώρα ειδα το ποστ,τι να σου πω δεν ξέρω. . . Δεν ειμαι και από πάνω. . . .


Σαν τι απάντηση περίμενες να παρεις από το φόρουμ δηλαδη;;;



Πάντως(και δεν το λεω για δικαιολογια),απότι εχω καταλαβει,η (συντριπτικη) πλειοψηφια των μελών του φόρουμ,ειναι από Αθηνα μεριά. . .
BlueBoy
QUOTE(Gkos @ Sep 3 2014, 21:38 ) *
Αδερφέ,εγώ τώρα ειδα το ποστ,τι να σου πω δεν ξέρω. . . Δεν ειμαι και από πάνω. . . .


Σαν τι απάντηση περίμενες να παρεις από το φόρουμ δηλαδη;;;



Πάντως(και δεν το λεω για δικαιολογια),απότι εχω καταλαβει,η (συντριπτικη) πλειοψηφια των μελών του φόρουμ,ειναι από Αθηνα μεριά. . .



Περιμενα ενα χ ενδιαφερον εστω απο τους βορειοελλαδιτες...και απο αθηνα οσοι ειναι δε νομιζω να τους χαλουσε το γεγονος του οτι αν υπαρχει και στα βορεια κ22 πρωταθλημα θα μπορεσει να γινει και πανελληνια φαση...τελος παντων...
apkos
QUOTE(BlueBoy @ Sep 3 2014, 22:06 ) *
Περιμενα ενα χ ενδιαφερον εστω απο τους βορειοελλαδιτες...και απο αθηνα οσοι ειναι δε νομιζω να τους χαλουσε το γεγονος του οτι αν υπαρχει και στα βορεια κ22 πρωταθλημα θα μπορεσει να γινει και πανελληνια φαση...τελος παντων...


Απ΄ό τι είδα στο site της αντίστοιχης ΕΣΚΑ (www.ekasth.gr) η συγκεκριμένη διοργάνωση παραμένει Κ-20 και σύμφωνα με την προκήρυξη θα αρχίσει 24 Σεπτεμβρίου αν δηλώσουν συμμετοχή περισσότερες από 8 ομάδες. Μπορείς να τα βρεις όλ΄ αυτά στο (πάντως όχι εύχρηστο-όπως και της ΕΣΚΑ άλλωστε- και πλούσιο site) πηγαίνοντας στο ΠΡΟΚΗΡΥΞΕΙΣ και στο ΝΕΑ/ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΕΙΣ και μετά γκρινιάζεις με την ησυχία σου! Με καλή διάθεση στο λέω...
BlueBoy
QUOTE(apkos @ Sep 4 2014, 18:46 ) *
Απ΄ό τι είδα στο site της αντίστοιχης ΕΣΚΑ (www.ekasth.gr) η συγκεκριμένη διοργάνωση παραμένει Κ-20 και σύμφωνα με την προκήρυξη θα αρχίσει 24 Σεπτεμβρίου αν δηλώσουν συμμετοχή περισσότερες από 8 ομάδες. Μπορείς να τα βρεις όλ΄ αυτά στο (πάντως όχι εύχρηστο-όπως και της ΕΣΚΑ άλλωστε- και πλούσιο site) πηγαίνοντας στο ΠΡΟΚΗΡΥΞΕΙΣ και στο ΝΕΑ/ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΕΙΣ και μετά γκρινιάζεις με την ησυχία σου! Με καλή διάθεση στο λέω...


Ισως να υπαρχει κ20 αλλα δεν εξεταζω αυτο...εγω αναφερομαι στο πρωταθλημα κ22 (under 22).......οριστε και ενα λινκ για οσα λεω... http://www.onsports.gr/basket/A1-Andrwn/it...-K-22-oi-Efivoi

και δηλαδη συγγνωμη...γκρινιαζω αν θελω ενα πρωταθλημα κατω των 22 οπου θα μπορουμε να παιζουμε και οσοι δεν εχουμε μεγαλη συμμετοχη στην ανδρικη ομαδα; δες λιγο τα ροστερ των ανδρικων ομαδων απο γ εθνικη και πανω και δες ποσοι 21 χρονων και κατω παιζουνε...εκει θα καταλαβεις την ''γκρινια μου''
apkos
Πολύ σωστό αυτό που λες, αλλά δεβν έχει σχέση με τη διοργάνωση Κ-22 ή Κ-20. Κάθε ΄Ενωση Καλαθοσφαίρισης αποφασίζει τι είδους τουρνουά διοργανώνει και όπως φαίνεται στη Θεσσαλονίκη διαλέγουν το Κ-20. Με βάση τα δεδομένα αποφασίζει κανείς, όχι αυτά που θα ήθελε αλλά δεν υπάρχουν!
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.