Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Άρης - Νέος Moderator
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Α1 Basket League > Άρης
Air Kef
Όποιο μέλος επιθυμεί να αναλάβει καθήκοντα moderator στο υποφόρουμ του Άρη, παρακαλώ ας μου στείλει ενα πμ.

Αρμοδιότητες του θα είναι να κρατάει το υποφόρουμ ενημερωμένο και συμμαζεμένο, ανοίγοντας τόπικ για τους αγώνες που πιστεύει, περιορίζοντας τις οφ τόπικ συζητήσεις όσο γίνεται περισσότερο και να ελέγχει τον τρόπο -και ποτέ το περιεχόμενο- που εκφράζονται τα μέλη σε αυτό το υποφόρουμ. Το τελευταίο θα ειναι και το πιο εύκολο καθώς οι οπαδοί του Άρη είναι με διαφορά τα πιο "πολιτισμένα" μέλη του φόρουμ μας.
Τέλος, ο moderator, θα επιδοκιμάζεται να προσφέρει την γνώμη του και στα "διαχειριστικά" του basketforum.gr.

Δεν απαιτείται καθημερινή συμμετοχή, ενώ δεν υπάρχει καμία χρηματική επιβάρυνση ή αμοιβή.
Εννοείται ότι θα υπάρχει όση βοήθεια χρειαστεί από τους υπάρχοντες mods.


bball.gif
Areianara_S3
μεχρι τώρα mod ποιος ήταν;;
Air Kef
Για χρόνια ηταν ο Warrior αλλά εδώ και 2-3 δεν μπαίνει πια.
SteelGandalf
Ίσως μπορώ να βοηθήσω.

Σου έστειλα pm φίλε Air Kef.
Air Kef
O SteelGandalf είναι πλέον ο νέος Moderator και υπεύθυνος για τα θέματα του Άρη.

Ευχαριστούμε τα μέλη που έδειξαν ενδιαφέρον για την θέση!

Σιδεροκέφαλος ο νέος μοντ!
SteelGandalf
Ευχαριστώ για το καλωσόρισμα.

Θα προσπαθήσω για το καλύτερο δυνατό και πρώτα απ' όλα για να συμμαζευτεί κάπως η κατάσταση με την "εικόνα" του subforum.

Να γίνουν δηλαδή οι απαραίτητες διορθώσεις, όπου απαιτείται, ώστε να φαίνεται ο συγκεκριμένος χώρος τουλάχιστον ενημερωμένος. Επειδή είμαι πολύ τυπικός (έως σπαστικός, με την καλή έννοια) με τις λεπτομέρειες, θέλω, εκ πρώτης όψεως, όλα να δείχνουν τέλεια.

Γι' αυτό τον λόγο θα γίνουν κάποιες μικροδιορθώσεις στους τίτλους των topics και μόνο με γνώμονα την διόρθωση της εμφάνισης (π.χ. κάποιοι τίτλοι που δεν φαίνονταν πλήρως ή κάποιες λέξεις χωρίς τόνους κλπ.).

Έπειτα θα φροντίσω ώστε να ξεκαρφιτσωθούν κάποια παλαιότερα topics και την θέση τους να πάρουν κάποια επίκαιρα.

Αυτά σε γενικές γραμμές κι ελπίζω να ανανεωθεί το ενδιαφέρον στο συγκεκριμένο subforum, ώστε να πάρει ξανά ζωή.

Είμαι βέβαιος πως η ποιότητα και η ωριμότητα των μελών που θα γράφουν εδώ θα επαρκεί ώστε να μην υπάρχουν παρεξηγήσεις.

Σας περιμένω, σιγά σιγά, όλους κι εύχομαι να τα λέμε συχνά.

Τέλος, θέλω να ευχαριστήσω την ομάδα του basketforum (και κυρίως τον φίλο Γιάννη, Air Kef) για την επιλογή και την τιμή που μου έκαναν, παραχωρώντας μου το συγκεκριμένο πόστο. Αν και είμαι φίλος της ομάδας του Άρη, πιστεύω πως ποτέ μου δεν φορούσα κίτρινα ή κιτρινόμαυρα γυαλιά. Αυτό είναι κάτι που θα αποδειχτεί και στην πορεία. Δεν μου αρέσουν τα πολλά λόγια άλλωστε και είπα ήδη αρκετά (αλλά ως αρχή πιστεύω πως έπρεπε να το κάνω).

Υ.Γ. Το όνομα μου είναι Στέργιος και είμαι 34 ετών. Όποιος επιθυμεί, μπορεί να επικοινωνήσει μαζί μου, με personal message, για οποιοδήποτε θέμα αφορά του forum του Άρη.
gallistis
QUOTE(SteelGandalf @ Nov 27 2011, 19:16 ) *
Ευχαριστώ για το καλωσόρισμα.

Θα προσπαθήσω για το καλύτερο δυνατό και πρώτα απ' όλα για να συμμαζευτεί κάπως η κατάσταση με την "εικόνα" του subforum.

Να γίνουν δηλαδή οι απαραίτητες διορθώσεις, όπου απαιτείται, ώστε να φαίνεται ο συγκεκριμένος χώρος τουλάχιστον ενημερωμένος. Επειδή είμαι πολύ τυπικός (έως σπαστικός, με την καλή έννοια) με τις λεπτομέρειες, θέλω, εκ πρώτης όψεως, όλα να δείχνουν τέλεια.

Γι' αυτό τον λόγο θα γίνουν κάποιες μικροδιορθώσεις στους τίτλους των topics και μόνο με γνώμονα την διόρθωση της εμφάνισης (π.χ. κάποιοι τίτλοι που δεν φαίνονταν πλήρως ή κάποιες λέξεις χωρίς τόνους κλπ.).

Έπειτα θα φροντίσω ώστε να ξεκαρφιτσωθούν κάποια παλαιότερα topics και την θέση τους να πάρουν κάποια επίκαιρα.

Αυτά σε γενικές γραμμές κι ελπίζω να ανανεωθεί το ενδιαφέρον στο συγκεκριμένο subforum, ώστε να πάρει ξανά ζωή.

Είμαι βέβαιος πως η ποιότητα και η ωριμότητα των μελών που θα γράφουν εδώ θα επαρκεί ώστε να μην υπάρχουν παρεξηγήσεις.

Σας περιμένω, σιγά σιγά, όλους κι εύχομαι να τα λέμε συχνά.

Τέλος, θέλω να ευχαριστήσω την ομάδα του basketforum (και κυρίως τον φίλο Γιάννη, Air Kef) για την επιλογή και την τιμή που μου έκαναν, παραχωρώντας μου το συγκεκριμένο πόστο. Αν και είμαι φίλος της ομάδας του Άρη, πιστεύω πως ποτέ μου δεν φορούσα κίτρινα ή κιτρινόμαυρα γυαλιά. Αυτό είναι κάτι που θα αποδειχτεί και στην πορεία. Δεν μου αρέσουν τα πολλά λόγια άλλωστε και είπα ήδη αρκετά (αλλά ως αρχή πιστεύω πως έπρεπε να το κάνω).

Υ.Γ. Το όνομα μου είναι Στέργιος και είμαι 34 ετών. Όποιος επιθυμεί, μπορεί να επικοινωνήσει μαζί μου, με personal message, για οποιοδήποτε θέμα αφορά του forum του Άρη.


καλοριζικος!
μηπως γιορταζες κι εχθες?εχω ενα φίλο στέργιο που γιορτάζει του αγιου στυλιάνου
Air Kef
Α ναι, ξέχασα να πω ότι ο SteelGandalf ήταν έτοιμος απο καιρό! biggrin.gif
SteelGandalf
Ναι φίλε μου gallisti. Γιόρταζα χθες (και τα τελευταία 34 χρόνια).

Αν και βαπτισμένος Στέργιος (το συγκεκριμένο όνομα δεν έχει ονομαστική εορτή), μου καθιέρωσαν την 26 Νοεμβρίου, γιορτή του Αγίου Στυλιανού, ως ονομαστική μου εορτή κι έτσι το διατηρώ. smile.gif
gallistis
QUOTE(SteelGandalf @ Nov 27 2011, 19:26 ) *
Ναι φίλε μου gallisti. Γιόρταζα χθες (και τα τελευταία 34 χρόνια).

Αν και βαπτισμένος Στέργιος (το συγκεκριμένο όνομα δεν έχει ονομαστική εορτή), μου καθιέρωσαν την 26 Νοεμβρίου, γιορτή του Αγίου Στυλιανού, ως ονομαστική μου εορτή κι έτσι το διατηρώ. smile.gif


χρονια καλα λοιπον!ωραιο δώρο να γινεις mod (σχεδόν)την ημέρα της εορτής σου! smiley.gif
SteelGandalf
Ουσιαστικά την ημέρα της γιορτής μου έγινα (μην κοιτάς που σήμερα το "κλειδώσαμε"). wink.gif

Σ' ευχαριστώ πολύ φίλε μου. Σου εύχομαι κι εσένα ό,τι επιθυμείς και πάντα με υγεία.
morfi
QUOTE(SteelGandalf @ Nov 27 2011, 19:16 ) *
Υ.Γ. Το όνομα μου είναι Στέργιος και είμαι 34 ετών. Όποιος επιθυμεί, μπορεί να επικοινωνήσει μαζί μου, με personal message, για οποιοδήποτε θέμα αφορά του forum του Άρη.

Είσαι ελεύθερος, εχέμυθος και ενδιαφέρεσαι για σχέση; banana.gif
SteelGandalf
Αφορά αυτό το subforum του Άρη; tongue.gif

Αφού το τόνισα φίλε μου. ugly_tocktock.gif
Areianara_S3
θα ενοιγεται τοπικ για καθε ματς η μονο για τα σημαντικα (οσφπ, παο, παοκ)
SteelGandalf
Αυτό δεν εξαρτάται μόνο από μένα φίλε μου.

Για μένα είναι ζήτημα μερικών λεπτών το να ανοίξω ένα topic.

Το θέμα είναι να υπάρχει και ανάλογη συμμετοχή, διότι σε διαφορετική περίπτωση θα γεμίσουμε με άδεια ή σχεδόν άδεια topics.

Υπάρχει και κάτι άλλο που έχω στο μυαλό μου. wink.gif
Areianara_S3
ναι λογικό ακούγεται..

για πες την ιδεα...
SteelGandalf
Την επεξεργάζομαι ακόμα.

Έχουμε μέρες για να δούμε αν μπορεί να γίνει πράξη και αν τελικά θα προσφέρει και κάτι.
SteelGandalf
QUOTE(SteelGandalf @ Nov 29 2011, 22:31 ) *
Αυτό δεν εξαρτάται μόνο από μένα φίλε μου.

Για μένα είναι ζήτημα μερικών λεπτών το να ανοίξω ένα topic.

Το θέμα είναι να υπάρχει και ανάλογη συμμετοχή, διότι σε διαφορετική περίπτωση θα γεμίσουμε με άδεια ή σχεδόν άδεια topics.

Υπάρχει και κάτι άλλο που έχω στο μυαλό μου. wink.gif


Τελικά, έστω και με καθυστέρηση τριών μηνών, ύστερα από πολλή σκέψη αλλά και βλέποντας τα δεδομένα που έχουν να κάνουν με το ενδιαφέρον για το subforum του Άρη, αποφάσισα το παρακάτω (το αναφέρω και στην σχετική θεματική ενότητα):

QUOTE
Από το να ανοίγονται, άσκοπα, θεματικές ενότητες, στις οποίες πολλές φορές υπάρχει εμφανώς μειωμένο ενδιαφέρον κι ελάχιστα posts (όχι περισσότερα από πέντε), αποφάσισα πως είναι καλύτερα οι ενημερώσεις για τους αγώνες πρωταθλήματος να γίνονται στον συγκεκριμένο χώρο.


Τώρα θα πρέπει να βρω έναν τρόπο να συμμαζέψω και τα υπόλοιπα topics, που βρίσκονται στο subforum του Άρη, πολλά από τα οποία είναι πάρα πολύ παλιά. Αν γίνει και αυτό, τότε θα είναι πολύ καλύτερη η εικόνα του συγκεκριμένου subforum, ενώ θα είναι "ορατός" και ο "αέρας" της ανανέωσης.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.