Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Euroleague Top16 - Oλυμπιακός
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Α1 Basket League > Ολυμπιακός
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17
Anaz
Όμιλος

Ταού
Ολυμπιακός
Μιλάνο
Προκόμ


Πρόγραμμα:

GAME 1
January 29, 2009
Tau Ceramica vs. Asseco Prokom
AJ Milano vs. Olympiacos

GAME 2
February 4, 2009
Olympiacos vs. Tau Ceramica
Asseco Prokom vs. AJ Milano

GAME 3

February 11, 2009
Asseco Prokom vs. Olympiacos
Tau Ceramica vs. AJ Milano

GAME 4
February 25, 2009
Olympiacos vs Asseco Prokom
AJ Milano vs. Tau Ceramica

GAME 5
March 5, 2009
Asseco Prokom vs. Tau Ceramica
Olympiacos vs. AJ Milano

GAME 6
March 11, 2009
Tau Ceramica vs. Olympiacos
AJ Milano vs. Asseco Prokom


ΥΓ:Aυριο αν βρω χρόνο θα προσπαθησω να φτιαξω και ενα ποστ με αναλυση των αντιπαλων.
Red Hooligan g7
Οι αντιδράσεις των αντιπάλων του Ολυμπιακού

Το εγκώμιο του Ολυμπιακού έπλεξαν ο προπονητής της Ταού Ντούσκο Ιβάνοβιτς και ο πρώτος σκόρερ της ομάδας Ιγκόρ Ρακόσεβιτς.

Αναλυτικά οι αντιδράσεις των αντιπάλων των ερυθρόλευκων

Ντούσκο Ιβάνοβιτς (προπονητής Ταού): «Κανείς δεν θα επιτρέψει στον Ολυμπιακό και στην Ταού να νικήσουν χωρίς μάχη. Εγώ τους υπολογίζω όλους. Για τον Ολυμπιακό δεν υπάρχει κάτι που δεν έχει ειπωθεί, προσπαθεί να επιστρέψει στην κορυφή και έχει ένα τρομακτικά δυνατό ρόστερ».

Ιγκόρ Ρακόσεβιτς (παίκτης Ταού): «Είμαστε στον πιο δύσκολο όμιλο. Ο Ολυμπιακός είναι μία ομάδα με πολλούς σταρ και ένα τεράστιο μπάτζετ. Πιστεύω στις πιθανότητές μας, μπορούμε να προκριθούμε στον επόμενο γύρο. Είμαστε ικανοί να τα καταφέρουμε κόντρα σε οποιονδήποτε αντίπαλο».

Πιέρο Μπούτσι (προπονητής Μιλάνο): «Πολύ δύσκολος ο όμιλος. Όμως, αφού εμείς καταφέραμε να επιστρέψουμε από το 0-4 του πρώτου γύρου όλα είναι πιθανά. Θα προσπαθήσουμε να τα δώσουμε όλα».

Βέρα Βακουλένκο (αθλητική διευθυντής Πρόκομ): «Δεν περιμέναμε φυσικά εύκολη κλήρωση. Η νεανική ομάδα μας συλλέγει πολλές εμπειρίες φέτος. Πάντως, όλες οι ομάδες ξεκινούν τις προσπάθειές τους από το 0-0».
thrylos7
QUOTE
Ιγκόρ Ρακόσεβιτς (παίκτης Ταού): «Είμαστε στον πιο δύσκολο όμιλο.
...
Πιστεύω στις πιθανότητές μας, μπορούμε να προκριθούμε στον επόμενο γύρο


69.gif

Δεν του είπαν ότι έχει και φέτος πλέι οφ; rolleyes.gif
tzagasdog
CODE
                                                                
.
                                                                                           
                                                                                                

.              Pts   2p%  3p%    FT     O     D    T      As       St    To     Cm   Rv        Rkg
Tau Ceramica     916     57%      40%    77%   96  245  341   135      86      126     199     225     1034

Olympiacos     815     58%      38%    68%   88  251  339   158       85      154     204     213     909

AJ Milano         734     50%  38%    82%   90   184  274   106      85   140     250     210     672

Asseco Prokom     675     45%      32%    70%  115 255   370   109       75   150     206     162     606


για οσους τα στατιστικα λενε κατι...
+ οτι σε εμας οι παιχτες που τα ανεβαζουν δεν ειναι και στα καλυτερα τους... αναφερομαι στου Μπουρου Τσιλι





a bullet for your head
Οι ομαδες του ομιλου φαινονται να ενισχυονται επιπλεον..
Η Αρμανι πηρε τους Αμερικανους Χολι Πραις κ Μορρις Τειλορ.
Ειδικα ο Τειλορ αποτελει ενα ερωτηματικο,μιας κ ειχε να παιξει μπασκετ λογω τραυματισμων 1.5 χρονο περιπου.
Στα καλα του ομως(Με Κλιπερς κ Ροκετς),ηταν παρα πολυ καλος παικτης.
Η Προκομ πηρε τον Ταιρον Μπραζελτον,ενω πολυ πιθανο να αποκτησει κ τον Κιντελ...
Σιγουρα τα πραγματα δυσκολευουν..
asero
QUOTE(a bullet for your head @ Jan 26 2009, 22:01 ) *
Οι ομαδες του ομιλου φαινονται να ενισχυονται επιπλεον..
Η Αρμανι πηρε τους Αμερικανους Χολι Πραις κ Μορρις Τειλορ.
Ειδικα ο Τειλορ αποτελει ενα ερωτηματικο,μιας κ ειχε να παιξει μπασκετ λογω τραυματισμων 1.5 χρονο περιπου.
Στα καλα του ομως(Με Κλιπερς κ Ροκετς),ηταν παρα πολυ καλος παικτης.
Η Προκομ πηρε τον Ταιρον Μπραζελτον,ενω πολυ πιθανο να αποκτησει κ τον Κιντελ...
Σιγουρα τα πραγματα δυσκολευουν..

Τα πραγματα δυσκολευουν αλλα πιστευω οτι ο καλος ολυμπιακος δεν θα εχει προβλημα.Παντως,θα εχει πλακα αν παει ο γουντς στην προκομ αν και φοβαμαι μην κανει κανα καλο παιχνιδι και μας θαψει smiley.gif
a bullet for your head
QUOTE(asero @ Jan 26 2009, 22:10 ) *
Τα πραγματα δυσκολευουν αλλα πιστευω οτι ο καλος ολυμπιακος δεν θα εχει προβλημα.Παντως,θα εχει πλακα αν παει ο γουντς στην προκομ αν και φοβαμαι μην κανει κανα καλο παιχνιδι και μας θαψει smiley.gif

Αυτο ανεφερα κ γω στο τοπικ των μεταγραφων στην Ευρωπη.. rolleyes.gif ..οπως ο Πινι..
Φανταστειτε μετα το τι θα λεει ο ΛΥΚΟΣ..? icon_drunk.gif icon_drunk.gif
asero
QUOTE(a bullet for your head @ Jan 26 2009, 22:15 ) *
Αυτο ανεφερα κ γω στο τοπικ των μεταγραφων στην Ευρωπη.. rolleyes.gif ..οπως ο Πινι..
Φανταστειτε μετα το τι θα λεει ο ΛΥΚΟΣ..? icon_drunk.gif icon_drunk.gif

Δυο ειναι οι συμπαθειες του λυκου,ο ντομερκαντ και ο γουντς.Ο πρωτος εθαψε τον παναθηναικο,ο δευτερος ας ελπισουμε οτι θα ειναι στον γνωστο του κοσμο και θα τη γλιτωσουμε αλλιως ποιος τον ακουει και θα μας λεει σας τα λεγα
ΛΥΚΟΣ 10 Γ.Σ.Κ.
QUOTE(a bullet for your head @ Jan 27 2009, 00:15 ) *
Αυτο ανεφερα κ γω στο τοπικ των μεταγραφων στην Ευρωπη.. rolleyes.gif ..οπως ο Πινι..
Φανταστειτε μετα το τι θα λεει ο ΛΥΚΟΣ..? icon_drunk.gif icon_drunk.gif

QUOTE(asero @ Jan 27 2009, 00:21 ) *
Δυο ειναι οι συμπαθειες του λυκου,ο ντομερκαντ και ο γουντς.Ο πρωτος εθαψε τον παναθηναικο,ο δευτερος ας ελπισουμε οτι θα ειναι στον γνωστο του κοσμο και θα τη γλιτωσουμε αλλιως ποιος τον ακουει και θα μας λεει σας τα λεγα

Ετσι και μας βαλει καμια 30αρα να δω μετα που θα βρειτε τρυπα να κρυφτειτε για να μην σας βρω.
rankin
QUOTE(a bullet for your head @ Jan 26 2009, 22:01 ) *
Η Αρμανι πηρε τους Αμερικανους Χολι Πραις κ Μορρις Τειλορ.
Ειδικα ο Τειλορ αποτελει ενα ερωτηματικο,μιας κ ειχε να παιξει μπασκετ λογω τραυματισμων 1.5 χρονο περιπου.
Στα καλα του ομως(Με Κλιπερς κ Ροκετς),ηταν παρα πολυ καλος παικτης.


Ο Τέιλορ έχει να παίξει μπάσκετ υψηλού επιπέδου αρκετό καιρό, παρόλα αυτά, με δεδομένες τις δικές μας αδυναμίες στην φροντ-λαιν, θα πρέπει να τον προσέξουμε πολύ..
Από εκεί και πέρα, παραδέχομαι, δεν έχω εικόνα της AJ Milano. Υποθέτω όμως πως ο Χόκινς, ως πρώτος σκόρερ, προφανώς και θα είναι ο Νο1 στόχος προς εξουδετέρωση από την άμυνα μας..
ΛΥΚΟΣ 10 Γ.Σ.Κ.
QUOTE(rankin @ Jan 28 2009, 16:54 ) *
Ο Τέιλορ έχει να παίξει μπάσκετ υψηλού επιπέδου αρκετό καιρό, παρόλα αυτά, με δεδομένες τις δικές μας αδυναμίες στην φροντ-λαιν, θα πρέπει να τον προσέξουμε πολύ..
Από εκεί και πέρα, παραδέχομαι, δεν έχω εικόνα της AJ Milano. Υποθέτω όμως πως ο Χόκινς, ως πρώτος σκόρερ, προφανώς και θα είναι ο Νο1 στόχος προς εξουδετέρωση από την άμυνα μας..

Αν η καταπληκτικη αμυνα μας βαλει σαν στοχο να εξουδετερωσει τον Χονινς,
τον βλεπω να βαζει καμια 30αρια ποντους.
rankin
QUOTE(ΛΥΚΟΣ 10 Γ.Σ.Κ. @ Jan 28 2009, 15:01 ) *
Αν η καταπληκτικη αμυνα μας βαλει σαν στοχο να εξουδετερωσει τον Χονινς,
τον βλεπω να βαζει καμια 30αρια ποντους.

Υπερβολές!
δεν υπάρχουν πια παιχταράδες που να βάζουν 30 πόντους στο σύγχρονο μπάσκετ!
kseplenhs
QUOTE(rankin @ Jan 28 2009, 15:29 ) *
Υπερβολές!
δεν υπάρχουν πια παιχταράδες που να βάζουν 30 πόντους στο σύγχρονο μπάσκετ!



εκτός απο τον air-κούβελα... 77.gif
LFO
QUOTE(ΛΥΚΟΣ 10 Γ.Σ.Κ. @ Jan 28 2009, 15:01 ) *
Αν η καταπληκτικη αμυνα μας βαλει σαν στοχο να εξουδετερωσει τον Χονινς,
τον βλεπω να βαζει καμια 30αρια ποντους.



Αν ένας παίκτης με 14π μέσο όρο στην ευρωλιγκα φέτος μας βάλει 30π, τότε καληνύχτα. Ο μοναδικός , απο τον όμιλο, ίσως που μπορει να μας ριξει 30π στο κεφάλι είναι ο ρακοσεβιτς....Δεν ξέρω ποιος ειδε το ταου μαλαγα 100-90 , εμενα φοβηθηκε το ματι μου πάντως.... 17.gif sad.gif
ΛΥΚΟΣ 10 Γ.Σ.Κ.
QUOTE(LFO @ Jan 28 2009, 17:38 ) *
Αν ένας παίκτης με 14π μέσο όρο στην ευρωλιγκα φέτος μας βάλει 30π, τότε καληνύχτα. Ο μοναδικός , απο τον όμιλο, ίσως που μπορει να μας ριξει 30π στο κεφάλι είναι ο ρακοσεβιτς....Δεν ξέρω ποιος ειδε το ταου μαλαγα 100-90 , εμενα φοβηθηκε το ματι μου πάντως.... 17.gif sad.gif

Αν μπορει να παιξει καλα το πικ εν ρολ τοτε θα μας βαλει σιγουρα πανω απο 20,
οπως ολοι οι γκαρντ που βρισκουμε αντιπαλους.
LFO
Συμφωνα με το sport24 , χτυπησε ο Σπλιτερ και θα μεινει 3 εβδομαδες εκτος. αρα δεν παιζει στο ΣΕΦ....

http://www.sport24.gr/html/ent/668/ent.272668.asp

tzagasdog
QUOTE(LFO @ Jan 28 2009, 19:00 ) *
Συμφωνα με το sport24 , χτυπησε ο Σπλιτερ και θα μεινει 3 εβδομαδες εκτος. αρα δεν παιζει στο ΣΕΦ....

http://www.sport24.gr/html/ent/668/ent.272668.asp


τρομακτικα καλη ειδηση για την πρωτια του Ομιλου...
μιας και μιλαμε για τον καλυτερο (ή ενα απο τους καλυτερους) ψηλο στην euroleague... (για μενα παντα...)

Φέτος ο Σπλίτερ είχε 15,4 πόντους, 5,3 ριμπάουντ, 1,8 τάπες και 1,7 ασίστ κατά μέσο όρο.

ελπιζω ο δικος μας Γιανναρος να κανει το θαυμα
και το ποδαρακι του να αντεξει...
a bullet for your head
Σιγουρα μια μεγαλη απωλεια για την Ταου..
Αν ο ΟΣΦΠ,ελεγξει τον ρυθμο και μεταφερει για πολλη ωρα το παιχνιδι κατω απ το καλαθι,τοτε θα εχει πολυ καλες πιθανοτητες,εναντι της πανισχυρης Ταου..
ironman
πως γινεται καθε φορα που παιζουμε με την ταου να τραυματιζονται ολοι οι ψηλοι της δεν το χω καταλαβει tongue.gif
πολυ καλη ειδηση αυτη, ουσιαστικα ερχονται πειραια μονο με 3 ψηλους απο τους οποιους ο μπαρατς επαιζε ελαχιστα μεχρι τωρα και δε νομιζω οτι μπορει να κανει τη διαφορα, ενω ο τελετοβιτς εχει περισσοτερο το τριποντο παρα το inside game. αμα καταφερουμε και περιορισουμε τον ρακοσεβιτς πιστευω οτι θα ναι πιο ευκολο απ οτι περιμενουμε το βραδυ της επομενης τεταρτης..
tzagasdog
Την Πεμπτη τη ωρα παιζουμε και σε πιο καναλι?
LFO
QUOTE(tzagasdog @ Jan 28 2009, 19:31 ) *
Την Πεμπτη τη ωρα παιζουμε και σε πιο καναλι?


σκάι 21:45
tzagasdog
λοιπον με προκομ χθες.
Ο Βιδαλ ηταν 3ος στο ranking με 26
και ειχε και 20 ποντους οπως και ο Ρακοσεβιτς, με τον Τελετοβιτς στους 22
Ο Μπαρατς μαζεψε 10(!) ριμπαουντ και ο πριτζιονι εδωσε 5 ασιστ
panagiotisTheDream
Οριστικά στην Πρόκομ ο Q (θέλω standing ovation με το που σκάσει στο ΣΕΦ biggrin.gif).
Στη Φορτιτούντο είχε 14,3π 4,3ριμπ και 2,3ασ σε 23’.
LFO
QUOTE(panagiotisTheDream @ Jan 29 2009, 13:48 ) *
Οριστικά στην Πρόκομ ο Q (θέλω standing ovation με το που σκάσει στο ΣΕΦ biggrin.gif).


....και στα ματριξ να παιζει το βιντεο με τον Τομάσεβιτς...... 24.gif
kotzito
Παιδια με τον Παργκο τι θα γινει;Θα παιξει σημερα η απλα θα ειναι στο Μιλανο για λογους εγκλιματισμου;
PanosIlio
QUOTE("http://contra.gr/Basketball/Europe/Euroleague/Panathinaikos_Olympiacos/229015.html")
Στα συν του Ολυμπιακού και η παρουσία του Τζανίρο Πάργκο ο οποίος τα τελευταία 24ωρα έκανε... ταχύρρυθμα μαθήματα εκμάθησης των νέων συμπαικτών του και της αγωνιστικής φιλοσοφίας του προπονητή του.


Το contra σε άρθρο του αναφέρει το παραπάνω, πιθανά αν το παιχνίδι κυλίσει καλά ή άσχημα εξαρτάται tongue.gif, θα πάρει κάποιο χρόνο συμμετοχής.
O.B.C
προσωπικά δεν νομίζω να του δο8εί χρόνος..... ο γιαννάκης δεν τα συνι8ίζει τέτοια πειράματα! smiley.gif
sacarame
Προσωπικά πιστεύω ότι είναι 2 τα ενδεχόμενα να παίξει....

1)Τα πράγματα να πηγαίνουν πολύ καλά για την ομάδα (που το εύχομαι) κι έτσι να του δώσει χρόνο συμμετοχής και

2)Τα πράγματα να μην πηγαίνουν καθόλου καλά για την ομάδα (που το απεύχομαι) οπότε θα τον πετάξει μέσα μπας και κάνει τίποτα και μας σώσει...
ΛΥΚΟΣ 10 Γ.Σ.Κ.
QUOTE(kojito @ Jan 29 2009, 18:30 ) *
Παιδια με τον Παργκο τι θα γινει;Θα παιξει σημερα η απλα θα ειναι στο Μιλανο για λογους εγκλιματισμου;

Δεν πηγε για να παιξει.
Ηθελε να κανει κατι ψωνια και το Μιλανο ειναι η καλυτερη επιλογη.
asero
QUOTE(ΛΥΚΟΣ 10 Γ.Σ.Κ. @ Jan 29 2009, 21:02 ) *
Δεν πηγε για να παιξει.
Ηθελε να κανει κατι ψωνια και το Μιλανο ειναι η καλυτερη επιλογη.

Εγω διαβαζω στα αθλητικα σαιτ οτι θα παρει λιγο χρονο συμμετοχης
Sokos
Ας μας την δώσουν από τώρα την κούπα να μην παίζουν τσάμπα όλοι οι υπόλοιποι.

Τι ξεφτίλα είναι αυτή πια? Ας χάσουμε, αλλά ας παίξουμε μπάσκετ τουλάχιστον. Μάλλον ο pargo θα πρέπει να περιμένει 3 .... αντί για 3 τίτλους.

Αίσχος.....

Πως θα νιώθουν άραγε οι Αγγελόπουλοι, που δίνουν τόσα λεφτά, και έχουν φτιάξει ένα τσίρκο της σφαλιάρας για οποιαδήποτε αξιόλογη ομάδα.
kseplenhs
ειλικρινά πείτε μου...αν ο βασιλόπουλός αντί για έλληνας ήταν κοινοτικός ή ξένος θα έμενε στον ολυμπιακό πάνω απο 3 μήνες???
panagiotisTheDream
Αντίο 1η θέση.

...και 2η μη σου πω.......και 3η.......................
Sokos
Αυτά παθαίνουμε όταν παίζουμε μπάσκετ για 10 λεπτά μόνο....
Μπορεί να έγινε ψιλοσφαγή στην τελευταία φάση αλλά να λέμε και του στραβού το δίκιο. Η Αρμάνι μας έκανε ότι ήθελε για 30 λεπτά και δικαίως κέρδισε. Θα γίνει και καμιά καλή τώρα με την Tau την άλλη βδομάδα και θα κλαίμε από νωρίς...
SlobodaN
Καθαρότατο φάουλ στον Γκριρ όμως που δεν δόθηκε ετσι? Να τα λέμε όλα. Θα πηγαίναμε παράταση.

Στα υπόλοιπα συμφωνώ με τους προλαλήσαντες.
ironman
τι εκανε παλι ο απιστευτος στον παγκο;; ohmy.gif εβγαλε πριντεζη και παργκο κι εβαλε μεσα γκριρ και ερτσεγκ πανω που ειχαμε ρολαρει!

γιαννακη αν εχεις μπεσα παραιτησου σημερα κιολας!μονο μην τολμησει να πει παλι οτι θα μαθουμε απο τα λαθη μας
kseplenhs
για άλλη μια φορά είδαμε πως μπορείς να αχρηστέυσεις στην κυριολεξία ένα πλήρες σε αξία και επιλογές ρόστερ...

πλέον δεν περιμένω τίποτα.όπως φαίνεται το βαρέλι δεν έχει πάτο...μπορεί και χειρότερα
nikos116
Ένα πράγμα μόνο το Μπουρούση γιατί τον ταλαιπορούμε, δεν υπάρχει θεραπεία...??

Κρίμα μόνο για τον Πρίντεζη (αν θυμάμαι καλά έκανε και 5-6 καρφώματα)...

Πως γίνεται όλοι οι παίκτες μας να παίζουν χειρότερα από αυτό που μπορούν.. Η ομάδα σαν αποτέλεσμα είναι πολύ πιο κάτω και από το μέσο όρο του ταλέντου που υπάρχει...

Είμαστε στο ίδιο σημείο που είμασταν επί Γκέρσον τέτοια εποχή..
panagiotisTheDream
Άθλιο ματς απ 'όλες τις απόψεις.....Άμυνα, επίθεση, κοουτσάρισμα, ο,τιδήποτε!
μόνο στο 4ο δεκάλεπτο πήγαν να τα μπαλώσουν, αλλά κάποιοι -εκ των ΕΣΩ βέβαια- φρόντισαν να μη γίνει αυτό....

ο Πάργκο σε κάποιες φάσεις έδειχνε χαμένος (ΑΠΟΛΥΤΩΣ φυσιολογικό βέβαια) αλλά έβαλε ένα κρίσιμο σουτ (αν και χαράμισε την επόμενη εξίσου κρίσιμη επίθεση).....
τα βήματα έχω την εντύπωση πως δεν υπήρξαν ποτέ....νομίζω πατάει 1-2 και πασάρει...(διορθώστε με αν κάνω λάθος)
Sokos
Αν κρίνω από αυτά που διαβάζω, ίσως να ναι καλύτερα να γίνει η στραβή με την Tau να μην έχουμε καμία αμφιβολία, ούτε εμείς ούτε και οι Αγγελόπουλοι για το τι πρέπει να γίνει το καλοκαίρι.

Και με ότι έχουμε δείξει ως τώρα, δεν μας αξίζει να περάσουμε, πόσο μάλλον πρώτοι....

asero
Ο ολυμπιακος επαιξε μπασκετ για 15 λεπτα.Τα αλλα 25 η ομαδα ηταν στον κοσμο της και η αρμανι μας εκανε οτι ηθελε.Εγω αυτο που εχω καταλαβει ειναι οταν ο ολυμπιακος παιζει με μια ομαδα που εχει διαβολεμενη ευστοχια εξω απο τα 6.25 εχει τεραστιο προβλημα στο παιχνιδι και δυσκολευεται πολυ να νικησει[οταν νικησει].Ο γιαννακης εβγαλε τον πριντεζη που ηταν ο καλυτερος μας παιχτης για να βαλει τον ερτσεγκ και τον παργκο για να βαλει τον πολυ κακο γκριρ.Βεβαια,ελαφρυντικα για τον ολυμπιακο ειναι η τρελη ευστοχια που ειχαν οι παιχτες της αρμανι και οτι δεν δοθηκε το καθαρο φαουλ στον γκριρ.Η ουσια ομως ειναι οτι ο ολυμπιακος για μια ακομη φορα δεν επεισε
captain_88
Θέλω να σπασω την τηλεόραση.. Τι τους φταίμε οσοι ασχολούμαστε και αγαπάμε την ομαδα ?? Ας καταλάβουν επιτέλους πια φανέλα φοράνε αλλή μια εμφάνιση ντροπή για 30 λεπτά.. Ρε Γιαννάκη που ήταν ο Πρίντεζης στο τελευταιο 3λεπτο ??? Ρε ελεος ρε καταλαβετε που βρίσκεστε
vastravoud
Με 37% σουταρε η Αρμάνι. Οκ, καλό ποσοστό αλλά δε θα το χαρακτήριζες και "διαολεμένο"
NikRag15
Αλήθεια ποσο χειροτερα μπορεί να κουτσάρει ο Γιαννάκης???
Sokos
Ελπίζω να μας δίνει απάντηση στην ερώτηση σου μόνο για τους επόμενους μήνες, και όχι και για την επόμενη σεζον. Απορώ πως γίνεται αυτός ο άνθρωπος να ταν πίσω από τις κουλές ανατροπες που χε κάνει η εθνική. Σαν το space jam που έκλεψαν οι εξωγήινοι το ταλέντο των παικτών.
Consultant
-O Παργκο εδειξε οτι ειναι πολυ μεγαλος παιχτης..Εδειξε οτι περναει για πλακα τον αντιπαλο του και διεμβολιζει οποιαδηποτε πιεση..Επισης εδειξε οτι θα καταστρεψει εντελως τη νοοτροπια του Γιαννακη περι ''υπομονης''.Αυτος παιζει μπασκετ,δεν παιζει ''υπομονη''.

-Το ματσακι επρεπε να το παρουμε ετσι οπως πηγε..Τωρα οσους ποντους + να κερδισεις τη Ταου στην εδρα σου δεν βγαινεις πρωτος.+δευτερος πας κατευθειαν στο σπιτι σου.Συμπερασμα; Το final - 4 το ξεχναμε απο τωρα..Ευκαιρια να συγκεντρωθουμε στο στοχο μας που δεν ειναι αλλος απο το ελληνικο πρωταθλημα.

-Ειμαι ευχαριστημενος απο τον Βουισιτς.Ξερω οτι δεν θα παιξει αμυνα ωστοσο ειναι καθοριστικος στην επιθεση + προσπαθει οσο μπορει και στην αμυνα.

-Ο Μπουρουσης τι χαλια ειναι αυτα;Θα συνεχιστει για πολυ αυτο το πραγμα..Ας ελπισουμε οτι απλα ηταν επηρεασμενος απο την αρρωστια που περασε..

-Ο Σοφο αδυνατισμενος + αναλαφρος;Μηπως ηταν ιδεα μου;

Moνο καλυτερα πραγματα μπορουμε να περιμενουμε στη συνεχεια..Ο Παργκο θα παιξει καθοριστικο ρολο ! Προβλεπω μεγαλα πραγματα απο αυτον εκτος και αν κανει τα δικα του ο Γιαννακης.
panagiotisTheDream
QUOTE(Consultant @ Jan 29 2009, 23:15 ) *
-Ο Σοφο αδυνατισμενος + αναλαφρος;Μηπως ηταν ιδεα μου;

+1

Ρε παίδες, πείτε μου...μόνο εγώ ΔΕΝ είδα βήματα σε εκείνο τον αιφνιδιασμό με τον Πάργκο;;
γενικά έχω την εντύπωση πως ήταν "άντε γεια" οι διαιτητές σήμερα (χθες μάλλον)...
kseplenhs
για τον σοφοκλή το ίδιο παθαίνουμε όταν τον βλέπουμε σε μετάδοση του σκαι...έχει να κάνει με την ανάλυση της εικόνας του καναλιού.... icon_drunk.gif
a bullet for your head
To zone press του 1ου ημιχρονου,εδεινε ''ψωμι στο βουτηρο'' της Μιλανο,της οποιας ταιριαζει ο γρηγορος ρυθμος..
Στην αμυνα κ τα ρημπαουντ ο ΟΣΦΠ εδειχνε ''ανοχυρωτος'' με τον Ροκκα να μοιαζει super-man..
Ο Μπουρουσης δεν μπορει..
Ο Βουιζιτς ειναι ενας πολυ καλος σακος του μποξ για καθε αντιπαλο ψηλο..
Ο Σοφο...ηταν απαραιτητο,λογω ενος εσφαλμενου απ τους διαιτητες επιθετικου φαουλ κ μιας κακης του αμυνας σε pick n' roll,με αποτελεσμα ο Πραις να βαλει 3ποντο,να βγει αμεσα εξω στο 1ο?Και στο 2ο να ξεκινα,χωρις να σημαδευεται στην επιθεση κ να βγαινει μετα απο λιγο?
Θα μπορουσε να κανει πολυ καλη δουλεια στην φθορα των αντιπαλων ψηλων κ να δημιουργησει προυποθεσεις για πιο ελευθερα σουτ κ διαδρομους των συμπαικτων του..
Αληθεια,ο κοουτς,εχει στην στρατηγικη του φαρετρα,το παιχνιδι της φθορας των αντιπαλων?Σε μια γραμμη ψηλων που δεν ειχε ποιοτητα κ ποσοτητα?Και που θα διεκοπτε τον φρενηρη ρυθμο των Ιταλων..
Περιφερειακη αμυνα...??Ανυπαρκτη..Αληθεια..ο Πελεκανος που εξαφανιστηκε?10'-12',δεν μπορει να τα εχει,οταν η αντιπαλη περιφερεια σφυροκοπαει..?
Μηπως το διευρυμενο rotation σε κρισιμα παιχνιδια,θα πρεπει να εγκαταλειπεται σιγα-σιγα?
Παικτες που δεν ανταποκρινονται κ φαινεται αυτο ξεκαθαρα απ την αρχη,παιζουν,ενω βασικα ατου,με το ''μπες-βγες'',μενουν ''αρρυθμοι''..
Ο Παργκο,ειναι πολυ καλος παικτης κ θα βοηθησει..αν βεβαια του δινεται η ευκαιρια να βρισκει τον απαραιτητο ρυθμο που χρειαζεται..
Ο Πριντεζης ο οποιος ηταν μακραν ο κορυφαιος κ πληρως ενταγμενος στο ''πνευμα του παιχνιδιου'',γιατι ηταν απων στα τελευταια λεπτα?
Στα τελευταια δευτερα κ μετα απ το ταιμ-αουτ,γιατι αργησαν να κανουν το φαουλ?Δοθηκε εντολη οτι 1η προτεραιοτητα ειναι να κλαπει η μπαλα..?
Γνωμη μου ειναι,πως οι κ.Αγγελοπουλοι,οταν εκαναν τις διαπραγματευσεις με την Ντιναμο για τον Παργκο,θα επρεπε να ψησουν κ τον Ντειβιντ Μπλατ...ο οποιος με τα προσφατα οικονομικα προβληματα της ομαδας του,ψηνεται για να φυγει..
Για το υπολοιπο επιτελειο τι να πει κανεις...
Air Kef
O Sofo είναι μια χαρά σωματικά έχει αδυνατίσει πάρα πολύ. Δεν ηταν λόγω ανάλυσης ΣΚΑΙ.

Ούτε εγώ είδα βήματα.

Διαφωνώ ότι πρέπει να ξεχάσουμε απο τώρα Φαιναλ 4. Ας πάρουμε το ματς με Ταου την άλλη βδομάδα και όλα γινονται. Μην ξεχνάμε ότι πέρσι νικήσαμε μέσα σε Τελ Αβιβ και Μόσχα, γιατί οχι και μέσα σε Βασκονία ή Βαρκελώνη;
Εναν μήνα τουλάχιστον έχουμε μέχρι τότε.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.