Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Oλιμπια Λιουμπλιανας - Παναθηναικος
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Α1 Basket League > Παναθηναϊκός ΟΠΑΠ
Pages: 1, 2
priest
το ματς με τον οσφπ τελειωσε...χρονος για δακρυα δεν υπαρχει και σιγουρα δεν πρεπει να χαθει αυτο το ματς που ελοχευει αρκετους κινδυνους.

εδω εχει μια στατιστικη συγκριση των δυο ομαδων ενω εμφανιζεται και ενα πολυ ενδιαφερον ματς απ:αρον μπεινς vs σοφο

http://www.euroleague.net/main/results/sho...27#!preview



badder
Δεν έχω δει φέτος την Ολύμπια αλλά αν τα νούμερα λένε την αλήθεια... δείχνει αρκετά καλή. Δεδομένης της κατάστασης αυτά είναι τα παιχνίδια που πρέπει να κερδίσει ο ΠΑΟ για να εξασφαλίσει την πρόκριση του.

Ο όμιλος έχει Ρεαλ, Φενερ και Χιμκι οι οποίες δείχνουν ενισχυμένες και δυνατές. Με βάση την μέχρι τώρα εικόνα υπάρχει περίπτωση (δεν το εύχομαι) ο ΠΑΟ να παλέψει για την 4η θέση, οπότε τα μάτς με Ολύμπια και Καντού είναι κρίσιμα, ακόμα και οι διαφορές.

Για αυτό είναι σημαντικό ότι αλλαγή είναι να γίνει νωρίς για να προλάβουν τα παιχνίδι αυτά.
T.W.Is.M.
Το παιχνιδι μοιαζει δυσκολο, ενω στην αρχη το θεωρουσαμε ολοι ευκολο. Η Ολιμπια ομως δειχνει δυνατοτερη απ οτι περιμεναμε, ο ΠΑΟ δεν ειναι ακομα ετοιμος, η κακη εμφανιση στο ντερμπι και η ηττα μπορει να επηρεασουν, το ιδιο και η μη πειστικη εμφανιση με την Καντου. Η μονομαχια Σχορτσανιτης vs Μπεινς ισως κρινει πολλα, γιατι για πρωτη φορα ο Σοφο θα αντιμετωπισει εναν τοσο ψηλο και δυνατο ταυτοχρονα αντιπαλο, που ισως δοκιμασει να τον αντιμετωπισει 1-on-1.
Προβλεπω κλειστο παιχνιδι με λιγες περισσοτερες πιθανοτητες στον Παναθηναικο. Αν το ματς παει σε 1-2 φασεις, ξερουμε ποιος θα τις κανει με επιτυχια απο τον ΠΑΟ. Για την Ολιμπια αμφιβαλλω αν ξερουν και οι ιδιοι. Παντως η Χαλα Τιβολι ειναι σκληρη εδρα και τα τελευταια χρονια εχουν δυσκολευτει(και χασει) μεγαλες ομαδες.
EXASFAIROS
Το ματς με την Fener ηταν αμφιρροπο μεχρι το 38.Λιγη εμπειρια να ειχαν οι Σλοβενοι στο τελος θα περνουσαν μπροστα -καθως ειχε βγει εξω ο McCallebb τραυματιας .Πολυ καυτη εδρα πραγματι!!!!!Πρεπει να κερδισουμε πασει θυσια.
nosferatu
Eδω ειχαμε χασει με Ζελικο σε χρονια που πηραμε το Ευρωπαικο tongue.gif tongue.gif
ALdaperan
Τι νέκρα είναι αυτή ;
Τόσο αδιάφορο είναι το ματς ;
themoss
Το ματς σήμερα δεν είναι καθόλου αδιάφορο, σίγουρα υπάρχει ένα "ξενέρωμα" από τους φίλους του ΠΑΟ αλλά έτσι είναι οι μεταβατικές περίοδοι, θέλουν υπομονή.
Στα του παιχνιδιού, η Ολύμπια είναι σκληρό καρύδι και θα είναι ένα πολύ δύσκολο ματς. Ίσως δούμε και το μόνο παιχνίδι που θα μπορέσει παίχτης να μαρκάρει τον Σόφο 1 vs 1... Αυτός ο Baynes είναι αρκετά τέρας...
ALdaperan
Αν εχει κανείς λινκ με ελληνική περιγραφή pm me smile.gif
androu
Και εμένα , αν κανείς καλός σαμαρίτης έχει link.... rolleyes.gif
dbokos
ενα λινκ και σε μενα παιδες, ευχαριστω.
androu
Μέχρι τωρα δεν τα πάμε άσχημα πάντως.

Ο ούκιτς έχει βρεί πεδίο δράσης και αλωνίζει...φοβάμαι όμως ότι μόνο για τέτοιους αγώνες είναι...
t0ny3
Εχουμε καποιες τρυπες στην αμυνα, αλλα στην επιθεση εχουμε βγαλει μερικες ωραιες συνεργασιες.

Υ.Γ. Η μεγαλυτερη παραπληροφορηση ειναι οτι ο Ουκιτς εχει σουτ! tongue.gif
paodynasty
Η 5αδα με Κιτσεν, Ουκιτς, Μπράμος, Τσαρτσαρή κ Λάσμε μου άρεσε πολύ με πολύ καλό transition απο Κίτσεν και isolation με Ουκιτς.

Αυτά γι'αυτούς που προτρέχουν για τις αντικαταστάσεις παικτών. Η ομάδα θα βρει τα πατήματά της

41.gif 41.gif 41.gif

Με Μασιούλη αντί Μπράμου το ίδιο, αλλά τώρα βγήκε ο Λάσμε κι έχουμε πρόβλημα στο rebound
androu
Τον αδικείς τον άνθρωπο , τρίποντο με ταμπλό έβαλε ο μέγιστος...
SG3ptshooter
Mετά το ασύλληπτο airball στο δεύτερο τρίποντο του υπάρχει άνθρωπος να πιστεύει ότι το τρίτο που πήρε το ήθελε με ταμπλό -παραλίγο να σπάσει πριν μπει; biggrin.gif

Άντε να πάρει ψυχολογία κι ο Ihsahn Γιαννόπουλος. icon_headbang.gif

Καλό πρώτο μέρος. Κι εγώ πιστεύω ότι είναι νωρίς να βάλουμε τους μισούς σε ένα καράβι και να τους διώξουμε. Τουλάχιστον 1-1,5 μήνα ακόμα δικαιούται κι ο χειρότερος-δυνατός νεοφερμένος. Ευελπιστώ να βλέπουμε σταθερά καλύτερες επιλογές και καλύτερη αξιοποίηση των παικτών απ' τον προπονητή όσο γινόμαστε περισσότερο σύνολο. Νιώθω ότι ακόμη είμαστε και ασύνδετοι και προβλέψιμοι κατά διαστήματα, αλλά σίγουρα είναι ως ένα βαθμό λογικό.

Panko χωρίς Vidal είναι Tom χωρίς Jerry.
Dred11
Πολύ σκληρή η άμυνα της Ολύμπια. Βγάζουν πολλή ενέργεια. laugh.gif
paodynasty
Μπράβο μπράβο μπράβο

Πολύ καλά στοιχεία σήμερα από την ομάδα και καλό ροτέισον
t0ny3
Στην επιθεση παμε πολυ καλα, αλλα στην αμυνα πολυ λιγα πραγματα. Στο δευτερο μισο της 2ης περιοδου δεν νομιζς πως βγαλαμε σωστη αμυνα και ολοι οι ποντοι που φαγαμε ηταν απο βολες, επειδη δεν χαμηλωναμε να παιξουμε αμυνα.

QUOTE(paodynasty @ Oct 26 2012, 22:06 ) *
Η 5αδα με Κιτσεν, Ουκιτς, Μπράμος, Τσαρτσαρή κ Λάσμε μου άρεσε πολύ με πολύ καλό transition απο Κίτσεν και isolation με Ουκιτς.

Αυτά γι'αυτούς που προτρέχουν για τις αντικαταστάσεις παικτών. Η ομάδα θα βρει τα πατήματά της

41.gif 41.gif 41.gif

Με Μασιούλη αντί Μπράμου το ίδιο, αλλά τώρα βγήκε ο Λάσμε κι έχουμε πρόβλημα στο rebound


Κι εμενα μου αρεσε πολυ αυτη η 5αδα και ηταν αυτη που πηρε και τη διαφορα. Για μενα ειναι πολυ σημαντικος παικτης ο Λασμε και εβγαλε και πολυ καλη ασιστ στο Ματσιουλις η Μπραμος, δε θυμαμαι ειναι και ιδιοι.

QUOTE(androu @ Oct 26 2012, 22:08 ) *
Τον αδικείς τον άνθρωπο , τρίποντο με ταμπλό έβαλε ο μέγιστος...


Δεν παιζει να το ηθελε! tongue.gif
lightday
QUOTE(t0ny3 @ Oct 26 2012, 22:16 ) *
Στην επιθεση παμε πολυ καλα, αλλα στην αμυνα πολυ λιγα πραγματα. Στο δευτερο μισο της 2ης περιοδου δεν νομιζς πως βγαλαμε σωστη αμυνα και ολοι οι ποντοι που φαγαμε ηταν απο βολες, επειδη δεν χαμηλωναμε να παιξουμε αμυνα.



Κι εμενα μου αρεσε πολυ αυτη η 5αδα και ηταν αυτη που πηρε και τη διαφορα. Για μενα ειναι πολυ σημαντικος παικτης ο Λασμε και εβγαλε και πολυ καλη ασιστ στο Ματσιουλις η Μπραμος, δε θυμαμαι ειναι και ιδιοι.



Δεν παιζει να το ηθελε! tongue.gif

ρε γαμωτο το αφήνω 24-27 να πάω να πάρω τσιγγάρα και το βρίσκω 38-50 ?
lakersdynasty
Ο Λασμε κάνει ότι περιμέναμε τόσο καιρό απο τον Αρμστρονγκ.

Αυτό εννοούσα όταν έλεγα για αλλαγή εικόνας με Λασμε και με Σχορτσανίτη μέσα. Αλλά παιζουμε κυριολεκτικά για πρώτη φορά έτσι χωρις τον Σχορτσανιτη μέσα. Θέλει αγώνες και πολύ χρονο η ομάδα...
paodynasty
QUOTE(lightday @ Oct 26 2012, 22:21 ) *
ρε γαμωτο το αφήνω 24-27 να πάω να πάρω τσιγγάρα και το βρίσκω 38-50 ?


μήπως είσαι ο Κωστής ο Μητσοτάκουρας ?

τώρα που αρχίζει το 2ο δεν πας να μου πάρεις και μένα και να μου τα φέρεις και στο σπίτι?? tongue.gif tongue.gif
Dred11
Τί κάνει ο άνθρωπος ο Λάσμε. Μέχρι και βολές έβαλε!
ALdaperan
QUOTE (Dred11 @ Oct 26 2012, 22:31 ) *
Τί κάνει ο άνθρωπος ο Λάσμε. Μέχρι και βολές έβαλε!

Είναι καλός στις βολές γενικά !
Στην καριέρα του έχει τουλάχιστον 70% στις βολές.
Μη βλέπεις που στο ντέρμπυ δεν έβαλε καμία... Ατυχία !!
paodynasty
Ο Μπεινς είναι καλός γιατί έκλεψε τα παπούτσια που περσι ανέστησαν τον Τσαρτσαρή laugh.gif
Anubis
Ανοιξε το ροτεισον που να παρει..
paodynasty
Καλά ο Μήτσος βαριέται λέμε,

ή τα'χει φτύσει απ'τη Δευτέρα
androu
Πάντως αυτή η βδομάδα είναι τρελοκομείο.

Όσοι γέλασαν Δευτέρα , Παρασκευή κλαίνε και αντίστροφο...

Χαρμολύπη που λένε... dry.gif
G-arenas
πω πω ταπα ο λασμε!!!
Dred11
Ο Λάσμε πρέπει να πηγαίνει για παγκόσμιο ρεκόρ σε τάπες.
t0ny3
Αμυντικος ογκολιθος ο Λασμε!! ohmy.gif
ALdaperan
αμυντικό υπερόπλο ο Λασμε !!
Στον αέρα έχει επικρατήσει πλήρως . Φοβερός !!
G-arenas
4 ταπες μονο στο 3ο δεκαλεπτο!!!!και δεν εχει τελειωσει ακομα!!!!θεος!!!!
SkyFall
πολύ πόνο ο λάσμε!
MaJesty23
Λάσμε τι κάνει... biggrin.gif .5 τάπες σε 11 λεπτά.
blink.gif
paodynasty
Δικαιώνεται ο RG

Το παιδί βγάζει φοβερή ενέργεια στην άμυνα και θα "σηκώσει" και τους άλλους


εκτός από το Σόφο που τα'χει βάψει μαύρα.
Παίζει ανταλλάγή με Ντόρσευ λέτε? 39.gif 39.gif
MaJesty23
οι @@των χρυσων παπαρ%6#@ιων επηρρέασαν Σόφο.
t0ny3
Χαρης Γιαννοπουλος-Ρει Αλλεν

Σοφο εκτος αγωνα...
paodynasty
QUOTE(t0ny3 @ Oct 26 2012, 22:55 ) *
Χαρης Γιαννοπουλος-Ρει Αλλεν


κι έχει και τα απαραίτητα "αυγά" εγώ τον χάρηκα και με τον Ολυμπιακό κι ας τα' σπασε
Reggie Miller 31
Super ο Lasme!!!!!!!! Γενικά βλέπω ότι η ομάδα έχει σκαμπανεβάσματα απο αγώνα σε αγώνα! Αυτό δείχνει το πόσο νέα ομάδα είναι! Γενικά έχουμε καλό υλικό. Εμένα μόνο οι Kitchen-Armstrong δεν μου αρέσουν, καθώς θεωρώ ότι δεν μπορούν να προσφέρουν το κάτι παραπάνω!
Dred11
Πενταετές στον Λάσμε τώρα! Εμένα μ' αρέσει κι ο Κουζίνας.
Reggie Miller 31
Τράκη κάνε μεταγραφή τις τσιρλίντερ της Ολύμπια!!!!! tongue.gif
paodynasty
Με το Μπράμο παίζει κάτι??
badder
Σήμερα παίζει σαν πλήρης ομάδα. Πολύ καλή εμφάνιση. Όταν μπαίνουν τα σουτ η ψυχολογία απογειώνεται.

Ο Λάσμε πολύ καλός παίκτης δυνατός και γρήγορος. Το μόνο που δείχνει να μην έχει ακόμα είναι η στατική (ποστ) άμυνα με ψηλότερο αντίπαλο, μάλλον δεν τον βοηθάει το ύψος.

Reggie Miller 31
καλά ο Kitchen είναι αλλού...
paodynasty
QUOTE(Reggie Miller 31 @ Oct 26 2012, 23:09 ) *
καλά ο Kitchen είναι αλλού...


Ο Κίτσεν ήταν που άνοιξε το ρυθμό για να πάρουμε τη διαφορά στο πρώτο κι έχει κατεβάσει και 4 σκουπίδια
t0ny3
QUOTE(paodynasty @ Oct 26 2012, 22:57 ) *
κι έχει και τα απαραίτητα "αυγά" εγώ τον χάρηκα και με τον Ολυμπιακό κι ας τα' σπασε


Εμενα και το στυλ μου θυμιζει Ρει Αλλεν και το γρηγορο μπουμπουνιμα. Μακαρι να συνεχισει ετσι, γιατι χρειαζομαστε το μακρινο σουτ.

Στην αρχη ηταν ο Σοφο μονος του, τωρα ο Λασμε. Γενικα πρεπει να βρουμε μια ισοροπια στους ψηλους αν θελουμε να εχουμε μελλον. Τον Χιλτον δεν τον ειδα γιατι εχασα την αρχη, οποτε δεν εχω εικονα για σημερα, αλλα για να μην το εβαλε παλι ο Αρτζι σημαινει πως δεν...

Καλη παρουσια για την ομαδα σε γενικες γραμμες, αν και στην αμυνα δεν μου αρεσε. Φοβερος και τρομερος Λασμε! icon_headbang.gif

Αααααχ αυτες οι βολες!
paodynasty
Τώρα πάμε με άλλον αέρα στην Πόλη, αφού έχουμε μια ευκαιρία για την πρώτη μεγάλη νίκη ενώ αν χάσουμε απλά οκ, καλά θα είναι με μικρή διαφορά
M02975
QUOTE(t0ny3 @ Oct 26 2012, 23:15 ) *
Εμενα και το στυλ μου θυμιζει Ρει Αλλεν και το γρηγορο μπουμπουνιμα. Μακαρι να συνεχισει ετσι, γιατι χρειαζομαστε το μακρινο σουτ.

Στην αρχη ηταν ο Σοφο μονος του, τωρα ο Λασμε. Γενικα πρεπει να βρουμε μια ισοροπια στους ψηλους αν θελουμε να εχουμε μελλον. Τον Χιλτον δεν τον ειδα γιατι εχασα την αρχη, οποτε δεν εχω εικονα για σημερα, αλλα για να μην το εβαλε παλι ο Αρτζι σημαινει πως δεν...

Καλη παρουσια για την ομαδα σε γενικες γραμμες, αν και στην αμυνα δεν μου αρεσε. Φοβερος και τρομερος Λασμε! icon_headbang.gif

Αααααχ αυτες οι βολες!

Δεν έχασες και τίποτα σημαντικό. τροχονόμος του αέρα. για την Γαλλία καλός είναι. Όχι για τον Παναθηναϊκο
Reggie Miller 31
QUOTE (paodynasty @ Oct 26 2012, 23:11 ) *
Ο Κίτσεν ήταν που άνοιξε το ρυθμό για να πάρουμε τη διαφορά στο πρώτο κι έχει κατεβάσει και 4 σκουπίδια

Το 1ο ημίχρονο δεν το είδα γιατί δεν ήμουν στο σπίτι. Απο όσο τον είδα στο 2ο και απο τα στατιστικά του τον κρίνω. 4ρ. και 1 κλ. αλλά μόλις 1 ασσίστ, 2λ. και μόλις 4 προσπάθιες για σουτ... Δεν ξέρω, δεν μου κάνει για παίκτης που μπορεί να βοηθήσει ουσιαστικά ομάδα επιπέδου ΠΑΟ.
lightday
καλή εμφάνιση απο την ομάδα ....
δείχνει πρόοδο από τους προηγούμενους αγώνες και αυτό μετράει στην τελική.
Θα έρθουν και άλλα σκαμπανεβάσματα και λογικό είναι , αρκεί να δείχνουν ένα στανταρ μινιμουν διάθεσης και αγωνιστικότητας.Αυτό νομιζω είναι το ζητούμενο για τώρα.(Καθώς και κάποια παλικάρια που θα δείξουν τα κοθόνες τους από αγώνα σε αγώνα. Μεαυτούς μπορείς να χτισεις σιγά-σιγά)
Οι αυτοματισμοί αργότερα.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.