Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Μπουρούσης Vs Σχορτσιανίτης
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Εθνικές ομάδες
Pages: 1, 2
thanos4
Το ερώτημα που θα μας απασχολείσει αρκετά μεχρι να ανακοινωθεί η 12αδα της εθνικής

Εγώ ψηφίζω Σχορτσιανίτη γιατί νομίζω ότι για τον ρόλο που θέλει η Εθνική (10-15 λεπτα πίσω από τον Παπαδόπουλο) είναι ιδανικός. Αν και ο Μπουρούσης προέρχεται από πολύ καλή χρονιά νομίζω ότι δεν εχει να προσφερει κάτι περισσότερο στην εθνική σε αντίθεση με τον Big Sofo.
man10
Αν ο Σοφο ειναι ο.κ και ειναι ετοιμος και δεν δημιουργει προβληματα και,και,και... Τοτε Σοφο...
Σε περιπτωση που οι προυποθεσεις αυτες δεν πληρουνται,τοτε Μπουρουσης χαλαρα!
msg
QUOTE(man10 @ May 31 2007, 05:38 PM) *
Αν ο Σοφο ειναι ο.κ και ειναι ετοιμος και δεν δημιουργει προβληματα και,και,και... Τοτε Σοφο...
Σε περιπτωση που οι προυποθεσεις αυτες δεν πληρουνται,τοτε Μπουρουσης χαλαρα!


δε νομίζω να υπάρχει κάποιος τον οποίο να μην κάλυψες με τα λεγόμενά σου. πάντως ψηφίζω σόφο για αυτό ΑΝ το ρημαδι που λέμε τόσο καιρό.
Aristofanis
Μπουρούσης. ο Σόφο είναι για 10 λεπτά μόνο. Αφήστε που πρέπει να κρατήσουμε και το γούρι! Το σηκώσαμε με Μπουρούση smile.gif
Aristofanis
QUOTE(Γιώργος Κογκαλίδης-www.basketblog.gr @ 31/05/2007 (19:36))
Μπουρούσης Vs Σχορτσιανίτης




Sample ImageΕίναι συμπαίκτες στον Ολυμπιακό. Θα μπορούσαν να είναι και στην Εθνική ομάδα, αν κι εφόσον αποφασίσει ο Δήμος Ντικούδης να μην κατέβει (αν και μόνο... κουρασμένος δεν δείχνει, όταν πατάει το παρκέ), γιατί με το πρωτάθλημα που έχει κάνει δεν… κόβεται. Κι επειδή οι θέσεις των ψηλών είναι περιορισμένες, ο Γιάννης Μπουρούσης και ο Σοφοκλής Σχορτσιανίτης μένουν για να διεκδικήσουν τη μία… κενή.
Αν κανείς ήθελε να… "στοιχηματίσει" (όχι με την κυριολεκτική έννοια του όρου, για να μην παρεξηγούμαστε), ο Μπουρούσης θα ήταν… σίγουρη επένδυση. Γιατί ο "Σόφο" στην αγωνιστική κατάσταση που βρίσκεται σήμερα, με το πρωτάθλημα που έχει κάνει και τα προβλήματα τραυματισμών (και όχι μόνο) που έχει αντιμετωπίσει (κόντρα με τον προπονητή, υπέρβαρος, προβλήματα με το στομάχι, κτλ.), δεν έχει τύχη.

Η αλήθεια είναι πως θα αδικηθεί κατάφωρα ο Μπουρούσης, αν με τέτοιο πρωτάθλημα που έχει κάνει δεν κληθεί εκ νέου στο αντιπροσωπευτικό μας συγκρότημα και αν μη τι άλλο ο Παναγιώτης Γιαννάκης είναι ακριβοδίκαιος.
Το πιθανότερο, βέβαια, είναι να κληθεί στην προετοιμασία της Εθνικής και ο Σχορτσιανίτης, αν και εφόσον το επιτρέπει η κατάστασή του. Γιατί στα κιλά που είναι αυτή τη στιγμή, δύσκολα θα αποφασίσει το τιμ των ομοσπονδιακών τεχνικών να τον ανεβάσει στο βουνό και να τον υποβάλλει σε σκληρή προπόνηση.
Sample ImageΤο σίγουρο είναι πως αν ο "Σόφο" θέλει να παίξει στο Ευρωμπάσκετ της Ισπανίας, θα πρέπει να ξεκινήσει από… χθες αυστηρότατη δίαιτα. Είναι, όμως, διατεθειμένος να το κάνει; Έχει διάθεση να αποβάλλει μεγάλο μέρος των περιττών κιλών, ώστε να μπορέσει να ακολουθήσει τους προπονητικούς ρυθμούς;
Πολλοί θα αναρωτιούνται πώς τα γράφουμε όλα αυτά, τη στιγμή που κόντρα στον Άρη ο Σοφοκλής ήταν… οδοστρωτήρας; Αλήθεια είναι. Εξαιρετική η επανεμφάνισή του, για τα μικρά διαστήματα χρόνου που μπορούσε να ακολουθήσει. Και σίγουρα για 10 λεπτά, ειδικά όταν έχει ξεκουραστεί κάτι εβδομάδες (ου μην και παραπάνω), είναι ο καλύτερος σέντερ στον πλανήτη. Έχει, όμως, η Εθνική την πολυτέλεια να χρησιμοποιεί τον έναν της σέντερ μάξιμουμ 10 λεπτά και αυτά όχι συνεχόμενα;
Ο "δράκος", όπως όλοι μας, θα ήθελε να έχει ετοιμοπόλεμο τον Σχορτσιανίτη και είναι πρόδηλο ότι αμέσως μετά το τέλος των αγωνιστικών υποχρεώσεων του Ολυμπιακού θα ασχοληθεί μαζί του. Το ερώτημα είναι αν θα ασχοληθεί ο Σοφοκλής με τον εαυτό του...
Gravedigger
Μπουρούσης.Απλά έχει κάνει καταπληκτικό πρωτάθλημα κ αξίζει μια θέση σε αντίθεση με τον Σόφο που δν έκανε απολύτως τίποτα...
Das Kapital
Εγω πραγματικα δε μπορω να διαλεξω!!!

Οταν αρχισε η χρονια ο Σοφοκλης ηταν πολυ ψηλα στα ματια μου,στη συνεχεια εγινε το αντιθετο θεωρησα το Μπουρουση μεγαλο παιχτη κυριως οταν αρχισε να χωνει και τα τριποντα!!!

Τωρα τους εχω ισαξιους!!!

Αλλα ειναι αληθεια πως ο Μπουρουσης ειναι πιο ''σοβαρος'' ειναι πιο εμπιστοσυνη,ενω ο Σοφο μου δινει την εντυπωση οτι μπορει να κερδισει τον Ο'νιλ και να χασει απο καποιον Α2
Air Kef
Καλα ο Κογκαλιδης δν μας ειπε και τιποτα καινούριο.
Επειδη αναφέρετε ολοι,οτι ο Σοφο δν θα αντέχει πανω απο 15 λεπτά,έχετε αναρωτηθει ποτε ο Σοφο επαιξε παραπάνω στο Μουντομπάσκετ;;
Ξεχνατε οτι στα μονο ματς που ειχε (σχετικά) μεγάλη χρονικη ηταν με την Τουρκια,την Κινα και τις ΗΠΑ;
Μα ο Σοφο ακριβώς γιαυτο ειναι.Να μπαινει 10-15 λεπτά και να τους πατάει όλους.Να τους βαζει στα καλάθια,να τους φορτώνει με φάουλ.

Θα συμφωνησω ομως οτι πρέπει να ειναι εστω στοιχειοδώς αθλητής.Δν περιμενω να τον δω σε φόρμα Ιαπωνίας,αλλά αν δουλέψει το καλοκαιρι θα εινα μια χαρά.3,5 μηνες έχουμε μεχρι τοτε,οι 2 κοντά στον Γιαννάκη.
Ο Μπουρου τι να προσφέρει παραπάνω;Προσφέρει ενα παραπάνω κορμί.
Ο Σοφο ομως κανει την διαφορά.
grigoris
Να πάρει ο Γιαννάκης μια ζυγαριά,να βάλει πάνω τον Σχορτσανίτη και αν η ένδειξη είναι πάνω από το 130 να τον στείλει κανονικά.Για μένα είναι ο μόνος λόγος να προτιμηθεί ο Μπουρούσης από τον Σόφο
Air Kef
Δν πιστεύω να το λες σοβαρά αυτό.
Ο Σοφο δν πρέπει να εχει πεσει ποτέ μα ποτέ κατω απο 130 απο την μερα που τα περασε. biggrin.gif
sihainas
Κατ'αρχας αν πέσει κάτω απο 130 δεν θα έχει πλέον τον όγκο που τον κάνει δυνατό οπότε τον θέλουμε χοντρό τον Σόφο...το θέμα είναι να μην είναι υπερβολικά χοντρός
man10
QUOTE(grigoris @ Jun 1 2007, 02:49 PM) *
Να πάρει ο Γιαννάκης μια ζυγαριά,να βάλει πάνω τον Σχορτσανίτη και αν η ένδειξη είναι πάνω από το 130 να τον στείλει κανονικά.Για μένα είναι ο μόνος λόγος να προτιμηθεί ο Μπουρούσης από τον Σόφο

Τοτε ο Μπουρουσης εχει σιγουρη θεση στην εθνικη.Για να πεσει ο Σοφοκλης στα 130 πρεπει να γινει θαυμα!
grigoris
QUOTE(Air Kef @ Jun 1 2007, 06:17 PM) *
Δν πιστεύω να το λες σοβαρά αυτό.
Ο Σοφο δν πρέπει να εχει πεσει ποτέ μα ποτέ κατω απο 130 απο την μερα που τα περασε. biggrin.gif


Που πρέπει να ήταν γύρω στα 16 του biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif

Στην Ιαπωνία πόσα κιλά ζύγιζε?Γιατί τότε πιστεύω πως ήταν στα καλύτερά του από πλευράς βάρους.
Anaz
Οχι,δεν ηταν τοτε! Στα καλυτερα του ηταν στα προημιτελικα της Ευρωλίγκας με την Μακαμπι. Νομιζω καπου στα 145..Και πάλι βεβαια επρεπε να χασει ενα δεκαρι ακομα για να'ναι "ιδανικος".

Δεν ψηφιζω ακομα.Ειναι δεδομενο οτι ο Σοφο μπορει να κανει τη διαφορα,ενω ο Μπουρουσης εχει κανει σαφως καλυτερη χρονια. Ολα θα εξαρτηθουν απ'το σε ποια κατασταση θα'ναι λοιπον τότε.
Παντως καλο για τον ιδιο θα'ταν μου φαινεται να μεινει εκτος φετος.Και για τους δυο δηλαδη,αφου πρεπει να επιβραβευτει και ο Μπουρουσης..
Air Kef
Έντιτ(δν ειχα δει Αναζ):

Στην Ιαπωνία ηταν στα καλύτερα του -με διαφορα- απο τα 16 του που λέει ο γρηγορης!Τοτε ηταν πραγματικα μπασκετμπολιστας.Δυστυχώς δν εμεινε έτσι.

Αλλα κατω απο 130 αποκλείεται να ηταν. biggrin.gif
Achilleas13
Ψηφίζω Μπουρούση γιατί έχει κάνει καταπληκτική χρονια.Επιπλέον δεν μπορεις να εμπιστευτείς μια θέση σε έναν παίκτη που έχει παίξει ελάχιστα φέτος.Ας ελπίσουμε να σοβαρευτεί λίγο ο Σοφο και να χάσει κανα κιλό γιατί είναι παικταράς
mgg
Εγω θελω και τους δυο και να φυγει ο Κακιουζης για να γινει αυτο. Ο Μπουρουσης εκανε φοβερη χρονια και ο Σχορτσιανιτης ειναι τρομακτικος μεσα στη ρακετα.
αεκτζού
Εγώ ψηφίζω το Σοφοκλή γιατί είναι πολύ χαριτωμένος! wub.gif
Gravedigger
QUOTE(αεκτζού @ Jun 17 2007, 06:26 PM) *
Εγώ ψηφίζω το Σοφοκλή γιατί είναι πολύ χαριτωμένος! wub.gif

Σοβαρά θεωρείς χαριτωμένο τον Σοφοκλή???Να μαντέψω πως ήρωας σου είναι ο King Kong??? tongue.gif tongue.gif tongue.gif
womanplayer
Μπουρουσης εχει κανει παρα πολυ καλη χρονια, συν οτι ισως ταρακουνησει λιγο τον Σοφο να δουλεψει και αυτος λιγο ....
panos75
QUOTE
Σοβαρά θεωρείς χαριτωμένο τον Σοφοκλή???Να μαντέψω πως ήρωας σου είναι ο King Kong???


Λίγα λόγια για τον ξάδερφο. icon_drunk.gif
christina n10
θα ψηφισω και εγω με την σειρα μου Γιαννη Μπουρουση.ο Αθλητης αυτος και το Α κεφαλαιο γιατι ειναι αθλητης,δουλεψε παρα πολυ αυτη τη χρονια και ειναι μακραν ο πιο βελτιωμενος παικτης .για μενα αξιζει ο coach της εθνικης να του δωσει φετος την ευκαρια, μετα την πολυ καλη σεζον που εκανε ,να τον παρει στην ισπανια,γιατι στην προετοιμασια θα παει ετσι κι αλλιως ,να μην τον κοψει ειναι το θεμα.οσο για τον σοφο ,θα ελεγα οτι ειναι αξιος της μοιρας του,οταν σου δινεται αυτη η ευκαιρια να εισαι ο "ηγετης "μιας ομαδας κ το βαρομετρο ,εκει πρεπει να φερθεις σαν επαγγελματιας και να αρπαξεις την ευκαιρια,ξεροντας βεβαια οτι πρεπει να κανεις καποιες θυσιες ειτε σε θεμα διατροφης ,ειτε να δουλεψεις σκληρα και ισως διπλα απο καποιους αλλους ,αλλα ξερεις οτι η ανταμοιβη θα ειναι μεγαλη και δεν μιλαω μονο χρηματικα.Αλλα το θεμα ειναι οτι βρισκει το εδαφος και τα κανει.ξερει οτι τον εχουν αναγκη και το πιο βασικο εχει τον κοσμο με το μερος του,οποτε συνεχιζει σε αυτο τον τροπο που ξεκινησε.κριμα γιατι πραγματικα θα ηταν το καλυτερο center που θα ειχαμε ποτε.......
christina n10
το ιδανικο θα ηταν να ειχες και τους δυο με τον σοφο οπως ηταν επι καζλαουσκας και γιαννακη στην εθνικη,εκει θα ησουν πολυ δυνατος στην ρακετα με δυο παικτες διαφορετικους μεν αλλα που θα συμπληρωναν με τον καλυτερο τροπο ο ενας τον αλλον.βασικη προυποθεση για αυτο ομως να υπηρχε κενη θεση ψηλου που δυστυχως ειναι πληρης.....
oh bane bane
Παρ' ότι ο Μπουρούσης είναι πολύ πιο πολυδιάστατος, νομίζω ότι δεν δίνει το ανταγωνιστικό πλεονέκτημα που προσφέρει ο Σόφο. Με την προϋπόθεση βέβαια ότι θα χάσει κανα δεκαπεντάρι κιλά στην προετοιμασία ώστε να μπορεί να παίζει 15 λεπτά στον αγώνα.
christina n10
αυτο ειναι το θεμα,οτι ο καλος σοφο,αυτος που ξεραμε πριν ενα χρονο,δεν συναγωνιζεται με κανεναν,ειναι δυνμη μες στη ρακετα,και ενα σημαντικο εργαλειο για το ροστερ καθε ομαδας,που βεβαια με τις σωστες κινησεις μπορει να γινει ο ηγετης της...αλλα....εχει αφησει τον εαυτο του στο ελεος....και ετσι δεν θα παει ,δυστυχως ,πουθενα....κριμα....
man10
Ο Σοφο δυσκολα να χασει τα κιλα ατα στην προετοιμασια. Για ακομη μια φορα θα επαναλαβω οτι εαν ο Σοφο πληρει τις γνωστες προυποθεσεις τοτε με σιγουρια αυτος πρεπει να παρει την θεση,σε διαφορετικη περιπτωση ο Μπουρουσης αξιζει την θεση.
epo_Arse
Meτα την αποχωρηση του φασουλα στο 5 παντα ειχαμε προβλημα. Ο σοφοκλης μπορει να ειναι το φοβητρο μιας και δεν μπορουμε να εχουμε παιχτη με 2.10+ οπως εχουν οι αλλες ομαδες. οποτε αντι για υψος πρεπει να εχουμε ογκο, δυναμη και φοβο.


Παρολα αυτα επισημαινω καποια καλα 5ρια απο κολέγια οπως ο Ίαν Βουγιούκας, ο Κόντος,Λουκάς Μαυροκεφαλίδης και ίσως καποιος θα πρεπει να ειναι εστω στην 14δα για να παρουν σιγα σιγα το χρήσμα.
Anaz
Κ γιατι να μην πάρει την θεση του Ντικουδη ο Μπουρουσης να βγουμε απ'το διλημμα?? rolleyes.gif
panos75
QUOTE
Κ γιατι να μην πάρει την θεση του Ντικουδη ο Μπουρουσης να βγουμε απ'το διλημμα??


Γιατί θα στεναχωρηθεί ο κουμπάρος του. 68.gif
womanplayer
QUOTE(oh bane bane @ Jun 18 2007, 12:14 PM) *
Παρ' ότι ο Μπουρούσης είναι πολύ πιο πολυδιάστατος, νομίζω ότι δεν δίνει το ανταγωνιστικό πλεονέκτημα που προσφέρει ο Σόφο. Με την προϋπόθεση βέβαια ότι θα χάσει κανα δεκαπεντάρι κιλά στην προετοιμασία ώστε να μπορεί να παίζει 15 λεπτά στον αγώνα.

15 κιλα? πλακα κανεις? 192 κιλα ειναι ... θελει να χασει καμια 40αρια και λιγα λεω , με τα μυαλα που κουβαλαει οι αλλοι θα ειναι Ισπανια και αυτος θα βλεπει Στρουφακια στο Star
enypnio
QUOTE(panos75 @ Jun 21 2007, 05:11 PM) *
Γιατί θα στεναχωρηθεί ο κουμπάρος του. 68.gif



ela more tha ton valoun sto idio domatio me to mitso kai tha to xeperasei grigora smiley.gif

einai psihara o o nikolas

as paei o tsartsa sto domatio tou papalouka pou exei dilosei dimosios oti thelei na allaxei sigatoiko

kai as koimate o vasilopoulos me ton mpourousi pou einai kai kollitaria

o sofo me ton kakiouzi mia hara einai
chica
QUOTE(Anaz @ Jun 21 2007, 12:21 PM) *
Κ γιατι να μην πάρει την θεση του Ντικουδη ο Μπουρουσης να βγουμε απ'το διλημμα?? rolleyes.gif


Συμφωνώ! Να πάρει και τους δύο και ν' αφήσει έξω τον Ντικούδη! Θα προσφέρει περισσότερο απ' το υποτιθέμενο ρίσκο του Σχαρτσιανίτη λόγω κιλών? Έχει και άλλους έμπειρους παίχτες στη θέση του Ντικούδη εξάλλου...
hagi
Δεν ψηφίζω γιατί πραγματικά δεν ξέρω.Ο Μπουρούσης δείχνει να είναι καλύτερος αυτή τη στιγμή και να κάνει πρισσότερα πράγματα.Όμως ο Σχορτσιανίτης είναι ένας παίχτης που έχει μεγάλη δύναμη και δημιουργεί φόβο στον αντίπαλο.Μπορεί να κάνει τη διαφορά.Αν έχανε κάποια κιλά τώρα το καλακαίρι και μπορούσε να συνεννοηθεί με τον Γιαννάκη τότε ίσως και πάλι ο Σόφο να ήταν η λύση.

Πιστεύω ότι θα γίνουν οι απαραίτητες ενέργειες από τον Γιαννάκη και αν δεν βγει κάτι δεν θα τον επιλέξει.Τότε μπορεί να πάρει τον Μπουρούση ή ίσως τον επιλέξει και κατευθείαν.
dolly12
Kαλημέρα!

Νομίζω ότι ο Σόφο αποκλείεται να προλάβει να είναι έτοιμος για το ευρωπαικό και στη τελικη να σας πω και κάτι για το ευρωπαικό δε χρειάζεται τόσο. Τι εννοώ?

Στο ευρωπαικό τα 5αρια που υπάρχουνε είναι οι Γκασόλ, Πεκέρ, Νοβίτσκι κτλ κτλ είναι όλοι παίκτες πιο γρήγοροι από το Σόφο και με παιχνίδι που ταιριάζει στο Μπουρούση περισσότερο από τον Σόφο. Άσε δε που όταν βγαίνει με φάουλ ο Λάζαρος έχουμε πρόβλημα. Ο σόφο με το ζόρι να βγάλει ενα συνεχόμενο 3λεπτο αξιώσεων...

Προτιμώ Μπουρούση γιατί η έφεση του στο 3ποντο με καλά ποσοστά ευστοχίας, ριμπάουντ και κοψίματα νομίζω ότι είναι πολύ πιο χρήσιμες από τον όγκο του Σόφο στη παρούσα φάση.

Και στη τελική η επιλογή στην τελική δωδεκάδα της εθνικής για τον Μπουρούση είναι μια επιβράβευση της φετινής χρονίάς. Για το Σοφο τι είναι????

Ας ξαναγίνει επαγγελματίας και τότε το συζητάμε.... κ ας ειναι ταλεντο....

υ.γ. ο Ντικούδης είναι γεγονός ότι δεν έκανε καλή χρονία αλλά έχει αλλά προσόντα που εκτιμούνται από το γιαννάκη και παίζει 4αρακι δεν έχει σχέση με το 5 του Σόφο.... συνεπώς η αλλαγή θα είναι στο 5 δεν νομι΄ζω ότι θα αλλάξει φέτος την υπόλοιπη 11καδα.
dolly12
Εγω εχω μια αλλη απορια!

Μήπως δεν ειναι μονο αυτα τα πενταρια προς επιλογην μόνο? Ο Μαυροκεφαλίδης δε θα είναι μέσα σε αυτούς που θα κληθούν στην προετοιμασία????


smiley.gif
viva_10
Θα προτιμουσα να δω τον Μπουρουση στην Εθνικη.
Καλό είναι να αποδειχτεί αυτό που χρόνια λένε όλοι. Ότι η σκληρή δουλειά ανταποδίδετε στο γήπεδο και όχι το φυσικό χάρισμα.
sihainas
QUOTE(dolly12 @ Jun 25 2007, 09:47 AM) *
Και στη τελική η επιλογή στην τελική δωδεκάδα της εθνικής για τον Μπουρούση είναι μια επιβράβευση της φετινής χρονίάς. Για το Σοφο τι είναι????



QUOTE(dolly12 @ Jun 25 2007, 11:05 AM) *
Εγω εχω μια αλλη απορια!

Μήπως δεν ειναι μονο αυτα τα πενταρια προς επιλογην μόνο? Ο Μαυροκεφαλίδης δε θα είναι μέσα σε αυτούς που θα κληθούν στην προετοιμασία????
smiley.gif


Απάντησες στο ακριβώς από πάνω ποστ... με την φετινή του χρονιά ο Μαυροκεφαλίδης προφανώς και δεν έχει θέση στην Εθνική (στην προετοιμασία θα είναι λογικά αλλά μάλλον ούτε και φέτος θα είναι στην τελική 12άδα)
thrylos7
QUOTE
Στο ευρωπαικό τα 5αρια που υπάρχουνε είναι οι Γκασόλ, Πεκέρ, Νοβίτσκι κτλ κτλ είναι όλοι παίκτες πιο γρήγοροι από το Σόφο


Αυτοί οι δύο στις άκρες ποιοί είναι; tongue.gif

Ο Νοβίτσκι ούτως ή άλλως δε μπορεί να παίξει στο 5.

Κι εγώ έχω την εντύπωση ότι η θέση του Ντικούδη δεν πρέπει να θεωρείται δεδομένη. Αν και όλως παραδόξως, παίζει κοντά στο καλάθι, ενώ είναι 4, ενώ ο Μπουρούσης δεν έχει ιδιαίτερες κινήσεις εκεί μέσα και παίζει κυρίως στο 5. Περίεργη η μεταξύ τους σύγκριση... η οποία θα υπάρξει μόνο στην περίπτωση που ο Σοφοκλής κριθεί έτοιμος.
Igor
Εγω παντως θελω εξω τον Ντικουδη και μεσα Μπουρουση και Σοφο.

Και μιας και πηγε ο λογος εκει, ποια ειναι τα ζευγαρια στα δωματια..

Σπαν - Ζησης
Σοφο - Κακιουζης
και μετα ???
kostasvc15
Τωρα ειδα το τοπικ!Πολυ καλο,ψηφιζω Μπουρουση.
21-21
Air Kef
Μηπως θα ηθελες να μας πεις και τον λογο; smile.gif


Ιγκορ ξερω και Παπαλουκα-Βασιλοπουλο.
kostasvc15
QUOTE(Air Kef @ Jul 3 2007, 11:41 PM) *
Μηπως θα ηθελες να μας πεις και τον λογο; smile.gif

Γιατι τον θεωρω πιο χρησιμο και γενικα μπασκετικα καλυτερο...

Γιατι ηθελες να πω τον λογο;
liolias
Καλα 21 ψηφους ο Σοφο? Αφου δεν μπορει να παιξει φετος..
Air Kef
QUOTE
Γιατι ηθελες να πω τον λογο;


Συνηθήζεται να επιχερηματολογούμε,ειδικά σε τέτοιου είδους πολ. smile.gif



QUOTE(thrylos7)
Κι εγώ έχω την εντύπωση ότι η θέση του Ντικούδη δεν πρέπει να θεωρείται δεδομένη. Αν και όλως παραδόξως, παίζει κοντά στο καλάθι, ενώ είναι 4, ενώ ο Μπουρούσης δεν έχει ιδιαίτερες κινήσεις εκεί μέσα και παίζει κυρίως στο 5. Περίεργη η μεταξύ τους σύγκριση... η οποία θα υπάρξει μόνο στην περίπτωση που ο Σοφοκλής κριθεί έτοιμος.


Με αφορμή αυτό λεω να ανοιξουμε καινουριο πολ, Ντικουδης vs Μπουρούση. 69.gif
joi
Μπουρούσης και από μένα.
Καλός ο Σόφο αλλά ας χάσει κανά κιλό πρώτα. Φέτος, μόνο αθλητή δεν θυμίζει.
Ενώ ο Μπουρούσης με εντυπωσίασε με την βελτιωσή του.
Αν και φέτος δεν παίξει εθνική (με τέτοια απόδοση μέσα στην χρονιά), πότε θα παίξει?
Ίσως μάλιστα ο αποκλισμός του Σόφο λειτουργήσει και ως κίνητρο να ξαναγίνει άνθρωπος (που μεταξύ μας, σιγά μην...(':evil:', 'smid_11')
19.gif).

Υ.Γ. Ο Ντικούδης δεν πρέπει να αποχωρήσει ακόμα, κάτα την γνώμη μου. Ακόμα και στα χειρότερα του έχει την καταπληκτική ικανότητα να "ξεκολάει" την (όποια) ομάδα στην επίθεση σε δύσκολες στιγμές. σε νοκ-αουτ αγώνες αυτό μετράει πάρα πολύ .

(':peace:', 'smid_16')
peace.gif
kostasvc15
QUOTE(Air Kef @ Jul 4 2007, 09:41 AM) *
Συνηθήζεται να επιχερηματολογούμε,ειδικά σε τέτοιου είδους πολ. smile.gif

OK παντως δεν το κανουν και πολλοι ,εσυ για ποιο λογο ψηφισες Σοφο;Μην μου πεις επειδη τους ''παταει ολους κατω απο τα καλαθια και τους φορτωνει με φαουλ... smile.gif
xoxli44
Καλος ο Μπουρουσης αλλα ψηλος με τις ικανοτητες του Σοφο δεν υπαρχει στην ευρωπη.
treathitch
Κανονικά Σόφο.

Όμως, με το Σόφο, το επίρρημα "κανονικά" δεν υφίσταται, επομένως ο Μπουρούσης είναι στην ουσία η μοναδική επιλογή.

Μακάρι, βέβαια, ο Σχορτσανίτης να κατέβει στα 130-140 κιλά, να προπονηθεί και να στρώσει το μυαλό του, γιατί τότε η Εθνική θα είναι πραγματικά το κάτι άλλο και θα μεταφέρει και το παιχνίδι της σε έναν πραγματικά μεγάλο ψηλό στη ρακέτα. Αλλά, όσο αυτό δεν παίζει ως ενδεχόμενο, ο Μπουρούσης είναι η καθαρή επιλογή.
kotzito
Ο Σχορτσιανιτης ταιριαζει πιο πολυ στη εθνικη και ειναι παικτης που μπορει να βοηθησει.Ομως ο Μπουρουσης ειναι καλυτερος αυτην την στιγμη και με τον Σοφο δεν εχει ξεκαθαρισει το τοπιο για το ποτε θα αρχισει να ξαναπαιζει.
nikolas12
Θα ψηφιζα Σοφο αλλα με ολες αυτες τις διαταραχες θα ψηφισω Μπουρουση που ειναι ενα αξιολογος καλος παιχτης.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.