Help - Search - Members - Calendar
Full Version: ΚΑΛΥΤΕΡΗ 5ΑΔΑ Α1 ΓΥΝΑΙΚΩΝ
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Γυναικείο μπάσκετ
basket4
με μια ιδεα της alexako(παρα το γεγονος που δεν με παει Κυπρο) ανοιγω αυτο το τοπικ στο οποιο μετα απο καθε αγωνιστικη της Α1 θα γραφουμε την κατα την αποψη μας καλυτερη 5αδα.
φυσικα παντα με ηρεμο τροπο και αιτιολογηση γιατι διαλεξαμε τις συγκεκριμενες παιχτριες.
Αρχιζουμε απο αυτη την αγωνιστικη του σαββατοκυριακου
smile.gif
C05
QUOTE(basket4 @ Nov 3 2007, 01:07 ) *
με μια ιδεα της alexako(παρα το γεγονος που δεν με παει Κυπρο) ανοιγω αυτο το τοπικ στο οποιο μετα απο καθε αγωνιστικη της Α1 θα γραφουμε την κατα την αποψη μας καλυτερη 5αδα.
φυσικα παντα με ηρεμο τροπο και αιτιολογηση γιατι διαλεξαμε τις συγκεκριμενες παιχτριες.
Αρχιζουμε απο αυτη την αγωνιστικη του σαββατοκυριακου
smile.gif

Καλή ιδέα, αλλά για να γράψουμε την καλύτερη 5άδα της κάθε αγωνιστικής θα πρέπει να έχουμε δει όλα τα παιχνίδια της Κυριακής. smile.gif
trefoil 13
QUOTE(C05 @ Nov 4 2007, 15:06 ) *
Καλή ιδέα, αλλά για να γράψουμε την καλύτερη 5άδα της κάθε αγωνιστικής θα πρέπει να έχουμε δει όλα τα παιχνίδια της Κυριακής. smile.gif

Δεν χρειάζεται!
Εγώ έχω μια πεντάδα στο μυαλό μου βλέποντας μόνο μια ομάδα! tongue.gif
1:Νικολαίδου
2:Νικολαίδου
3:Νικολαίδου
4:Νικολαίδου
5:Νικολαίδου
C05
QUOTE(trefoil 13 @ Nov 4 2007, 15:49 ) *
Δεν χρειάζεται!
Εγώ έχω μια πεντάδα στο μυαλό μου βλέποντας μόνο μια ομάδα! tongue.gif
1:Νικολαίδου
2:Νικολαίδου
3:Νικολαίδου
4:Νικολαίδου
5:Νικολαίδου

Πάντα βρίσκεις τη λύση tref 41.gif
sch
QUOTE(trefoil 13 @ Nov 4 2007, 17:49 ) *
Δεν χρειάζεται!
Εγώ έχω μια πεντάδα στο μυαλό μου βλέποντας μόνο μια ομάδα! tongue.gif
1:Νικολαίδου
2:Νικολαίδου
3:Νικολαίδου
4:Νικολαίδου
5:Νικολαίδου

και καλύτερος προπονητής: Νικολαίδου... biggrin.gif
trefoil 13
QUOTE(sch @ Nov 4 2007, 16:08 ) *
και καλύτερος προπονητής: Νικολαίδου... biggrin.gif

Στο μυαλό μου είσαι! biggrin.gif
basket4
QUOTE(C05 @ Nov 4 2007, 17:06 ) *
Καλή ιδέα, αλλά για να γράψουμε την καλύτερη 5άδα της κάθε αγωνιστικής θα πρέπει να έχουμε δει όλα τα παιχνίδια της Κυριακής. smile.gif

δεν εχει σημασια..αυτοσχεδιασε οπως κανει και η τρεφ... tongue.gif
δες τα στατιστικα του ΓΑΛΑΝΗ biggrin.gif tongue.gif

Γκουζινη 23
Mαγκλαρα 25
XIΓΚΣ 20
Nero 29
Reeves 29
center
και εγώ Νικολαίδου ψηφίζω!!!!!! tongue.gif tongue.gif tongue.gif
trefoil 13
QUOTE(center @ Nov 4 2007, 18:19 ) *
και εγώ Νικολαίδου ψηφίζω!!!!!! tongue.gif tongue.gif tongue.gif

Και στις πέντε θέσεις φαντάζομαι...! biggrin.gif
sch
QUOTE(trefoil 13 @ Nov 4 2007, 20:40 ) *
Και στις πέντε θέσεις φαντάζομαι...! biggrin.gif

να φανταστούμε και για την θέση του προπονητή, έτσι trefoil? biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif
F A N of TSAKI TSAN
1 ΚΑΛΕΝΤΖΟΥ
2 ΧΑΤΖΗΝΙΚΟΛΑΟΥ
3 ΚΑΛΤΣΙΔΟΥ
4 ΤΣΕΡΟΥ
5 ΣΑΡΕΓΚΟΥ

ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ: ΜΑΡΙΟΣ ΔΕΣΠΟΤΑΚΗΣ

(Παρακαλω να κλειδωθει το τοπικ διοτι αφου βρηκαμε την καλυτερη 5αδα καθε αγωνιστικης, δεν εχει νοημα πλεον να υφισταται και να βγαζει ο καθενας τα εσωψυχα του εδω μεσα!!!!
icon_headbang.gif 69.gif icon_headbang.gif 69.gif icon_headbang.gif 69.gif icon_headbang.gif
basket4
QUOTE(F A N of TSAKI TSAN @ Nov 5 2007, 02:22 ) *
1 ΚΑΛΕΝΤΖΟΥ
2 ΧΑΤΖΗΝΙΚΟΛΑΟΥ
3 ΚΑΛΤΣΙΔΟΥ
4 ΤΣΕΡΟΥ
5 ΣΑΡΕΓΚΟΥ

ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ: ΜΑΡΙΟΣ ΔΕΣΠΟΤΑΚΗΣ

(Παρακαλω να κλειδωθει το τοπικ διοτι αφου βρηκαμε την καλυτερη 5αδα καθε αγωνιστικης, δεν εχει νοημα πλεον να υφισταται και να βγαζει ο καθενας τα εσωψυχα του εδω μεσα!!!!
icon_headbang.gif 69.gif icon_headbang.gif 69.gif icon_headbang.gif 69.gif icon_headbang.gif


ειπα και εγω...τοσες μερες εχει ανοιξει το τοπικ..δεν θα μιλησει...δεν θα μιλησει... tongue.gif

κλειδωνουμε μονο τα τοπικ που ανοιγεις εσυ w00t.gif
center
QUOTE(trefoil 13 @ Nov 4 2007, 18:40 ) *
Και στις πέντε θέσεις φαντάζομαι...! biggrin.gif

Εννοείται....!! tongue.gif tongue.gif tongue.gif
sch
SCOTT Chamika (ΕΣΠΕΡΙΔΕΣ) 20:49 14 0/ 1/2 4/5 3 0 4 1 0 3 2 0 1.057
REEVES Brooke (Μ. ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ) 40:00 29 6/7 10/14 1/2 2 6 5 5 1 2 2 2 0.950
SAREGOU Poli (ΕΣΠΕΡΙΔΕΣ) 24:58 18 0/1 9/11 0/ 0 4 5 2 3 1 0 0 0.801
NERO Lory (ΑΘΗΝΑΪΚΟΣ) 40:00 29 1/2 11/15 2/4 3 4 8 3 2 2 1 0 0.850
HALIKIA Katerina (ΑΣΤ. ΕΞΑΡΧΕΙΩΝ) 14:30 14 4/4 5/5 0/1 1 1 1 0 3 0 0 0 0.759

DIMITRAKOU Zoi (Μ. ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ) 28:56 20 9/12 4/8 1/2 4 8 6 1 2 2 3 1 0.795
GOUZINI Vassilia (ΑΘΗΝΑΪΚΟΣ) 40:00 23 7/9 5/10 2/6 4 7 4 1 3 9 1 0 0.600
CHEESMAN Danielle (ΗΡΑΚΛΗΣ) 28:58 17 5/5 6/10 0/ 4 5 1 5 1 3 1 0 0.759
KARASTAMATI Malam (ΑΣΤ. ΕΞΑΡΧΕΙΩΝ) 22:58 12 4/4 4/4 0/ 4 2 7 2 4 0 0 0 0.740
SKIBI Trisha (ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ) 33:26 20 6/10 7/10 0/ 4 7 11 3 3 0 0 0 0.718

Έχω βάλει 2 πεντάδες με τυχαία σειρά. H αξιολόγηση είναι βάσει των στατιστικών απο την galanissportsdata.
tsops
Πολύ ωραίο τόπικ! Κρατήστε το στο πλαίσιο όμως που επιφέρει ο τίτλος παρακαλώ bball.gif

EDIT: sch, έκανα edit το τίτλο για να ταιριάζει με τους υπόλοιπους. Αν πάει καλά, το κάνουμε και Pinned :-)
G_7
QUOTE(F A N of TSAKI TSAN @ Nov 5 2007, 00:22 ) *
1 ΚΑΛΕΝΤΖΟΥ
2 ΧΑΤΖΗΝΙΚΟΛΑΟΥ
3 ΚΑΛΤΣΙΔΟΥ
4 ΤΣΕΡΟΥ
5 ΣΑΡΕΓΚΟΥ

ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ: ΜΑΡΙΟΣ ΔΕΣΠΟΤΑΚΗΣ

(Παρακαλω να κλειδωθει το τοπικ διοτι αφου βρηκαμε την καλυτερη 5αδα καθε αγωνιστικης, δεν εχει νοημα πλεον να υφισταται και να βγαζει ο καθενας τα εσωψυχα του εδω μεσα!!!!
icon_headbang.gif 69.gif icon_headbang.gif 69.gif icon_headbang.gif 69.gif icon_headbang.gif



77.gif 77.gif 77.gif
Στον προπονητή θα έβαζα απλά τπ Μαρίνο... blink.gif
Basket-time
Άφου πρώτα αναφέρω πως δεν είναι πάντα η στατιστική που πρέπει να βγάζει μια 5αδα, και επειδή είναι και λίγο δύσκολο όταν δεν έχεις δει παιχνίδια να έχεις γνώμη να πω και εγώ τη γνώμη μου για μια 5αδα που θεωρώ καλή:

1.Γκουζίνη:πλέι-μέικερ με τα όλα της.Φτιάχνει,σουτάρει 2ποντα και 3ποντα,παίζει άμυνα,οργανώνει,κλέβει.Ο ορισμός μιας καλής πλέι-μέικερ για μένα.Όχι γιατί έβαλε πολλούς πόντους αλλά για τη γενικότερη παρουσία.

2.Κοχ:2αρι με απίστευτο σουτ,παίζει και λίγο άμυνα.Βέβαια είναι αρκετά μονοδιάστατη αλλά γενικότερα είναι σουτέρ ό,τι και να γίνει (δηλαδή δεν είναι μόνο σουτέρ μέρας).

3.Καλτσίδου:3αρι (αν και τελευταία μετά από τις παραινέσεις του φόρουμ παίζει 4 tongue.gif ) που τα κάνει όλα.Σουτάρει,διεισδύει,ποστάρει,παίζει άμυνα.

4.Ζικυρίδου(το γράφω καλά?):4αρι με μπάσκετ μέσα της,κάνει και το "χαμαλίκι" αν χρειαστεί,σουτάρει καλά,γενικά έχει καλή παρουσία.

5.Σκίμπι:5αρι και αυτή κάνοντας αρκετές δουλειές στο γήπεδο.Σουτ,καλό ποστ,ρίχνει και ξύλο όταν πρέπει,κοιτάει διαγώνιες πάσες.

Αυτά από εμένα,καλή σας ημέρα icon_wave.gif
F A N of TSAKI TSAN
QUOTE(Basket-time @ Nov 6 2007, 11:29 ) *
Άφου πρώτα αναφέρω πως δεν είναι πάντα η στατιστική που πρέπει να βγάζει μια 5αδα, και επειδή είναι και λίγο δύσκολο όταν δεν έχεις δει παιχνίδια να έχεις γνώμη να πω και εγώ τη γνώμη μου για μια 5αδα που θεωρώ καλή:

1.Γκουζίνη:πλέι-μέικερ με τα όλα της.Φτιάχνει,σουτάρει 2ποντα και 3ποντα,παίζει άμυνα,οργανώνει,κλέβει.Ο ορισμός μιας καλής πλέι-μέικερ για μένα.Όχι γιατί έβαλε πολλούς πόντους αλλά για τη γενικότερη παρουσία.

2.Κοχ:2αρι με απίστευτο σουτ,παίζει και λίγο άμυνα.Βέβαια είναι αρκετά μονοδιάστατη αλλά γενικότερα είναι σουτέρ ό,τι και να γίνει (δηλαδή δεν είναι μόνο σουτέρ μέρας).

3.Καλτσίδου:3αρι (αν και τελευταία μετά από τις παραινέσεις του φόρουμ παίζει 4 tongue.gif ) που τα κάνει όλα.Σουτάρει,διεισδύει,ποστάρει,παίζει άμυνα.

4.Ζικυρίδου(το γράφω καλά?):4αρι με μπάσκετ μέσα της,κάνει και το "χαμαλίκι" αν χρειαστεί,σουτάρει καλά,γενικά έχει καλή παρουσία.

5.Σκίμπι:5αρι και αυτή κάνοντας αρκετές δουλειές στο γήπεδο.Σουτ,καλό ποστ,ρίχνει και ξύλο όταν πρέπει,κοιτάει διαγώνιες πάσες.

Αυτά από εμένα,καλή σας ημέρα icon_wave.gif

Καλη σου μερα. Αυτη ειναι η πενταδα της αγωνιστικής ή γενικά;;;
Η Καλτσιδου σαφως και ειναι 3αρι, απλά μετα απο εντονοτατα διαβηματα 69.gif παιζει που και που ως 4, οσο πρεπει δηλαδη για να κερδιζει η ομαδα γιατι οι αλλες 2 ψηλες των Εσπεριδων ενω ειναι σουπερ, δεν ταιριαζουν καθολου μεταξυ τους. Οπως πρεπει να αποφασισουμε και σαν τι θα ψηφιζουμε την Κοσμα, διοτι ειναι 4αρι που παιζει (καταπληκτικα) και σαν 3.
trefoil 13
QUOTE(Basket-time @ Nov 6 2007, 11:29 ) *
5.Σκίμπι:5αρι και αυτή κάνοντας αρκετές δουλειές στο γήπεδο.Σουτ,καλό ποστ,ρίχνει και ξύλο όταν πρέπει,κοιτάει διαγώνιες πάσες.

Δεν θα την έβαζα με τίποτα.... Μπορεί να σκοράρει και να έβαλε 20 πόντους την Κυριακή αλλά δεν έκανε τίποτα άλλο... Όσο για τις διαγώνιες πάσες... Τις κοιτάει αλλά αυτές που πέταγε στην Κυριακοπούλου την Κυριακή μόνο πάσες δεν ήταν...
Basket-time
QUOTE(trefoil 13 @ Nov 6 2007, 13:11 ) *
Δεν θα την έβαζα με τίποτα.... Μπορεί να σκοράρει και να έβαλε 20 πόντους την Κυριακή αλλά δεν έκανε τίποτα άλλο... Όσο για τις διαγώνιες πάσες... Τις κοιτάει αλλά αυτές που πέταγε στην Κυριακοπούλου την Κυριακή μόνο πάσες δεν ήταν...


Σου είπα δεν έχω εικόνα από τον Κυριακάτικο αγώνα,αλλά σαν γενικότερη άποψη το λέω... smile.gif
Basket-time
QUOTE(F A N of TSAKI TSAN @ Nov 6 2007, 13:02 ) *
Καλη σου μερα. Αυτη ειναι η πενταδα της αγωνιστικής ή γενικά;;;


Μάλλον σαν μια γενικότερη 5αδα το έβαλα.

Ίσως για 4 να έβαζα τη Κοσμά που λες...

Θα δούμε next week θα βάλω (με ανάλυση πάντα ε!!) μια άλλη 5αδα... smile.gif
TSAKITSAN4
1.ΓΚΟΥΖΙΝΗ......μακράν

2. ΧΑΤΖΗΝΙΚΟΛΑΟΥ

3.ΚΑΛΤΣΙΔΟΥ

4. του πανιωνιου η ξένη...σούπερ

5. όποια θέλετε....αφού βρήκα τις άλλεσ 4!!!
tsops
Μου κάνει εντύπωση πάντως που γενικά δεν αναφέρετε τη Nero... 39.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.