Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Να φύγει η όχι ο Γιαννάκης
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Εθνικές ομάδες
Pages: 1, 2, 3
MaJesty23
Κατά την άποψη μου ο Γιαννάκης πρέπει να φύγει...ΠΑΟ και Ολυμπιακος(μετά την ένδυναμωση του )βρίσκονται σε φάση Πόλωσης,και απόλυτης κόντρας,ιδιαίτερα μετά τον τελικό του Κυπέλλου...Μακροχρόνια θα ζημίωθει η Εθνικη!!!Οσο και αν μας πονάει,γιατί είμαι fan του ΔΡΑΚΟΥ,πρέπει να παραιτηθεί...
Rondo
QUOTE(MaJesty23 @ Mar 27 2008, 22:48 ) *
Κατά την άποψη μου ο Γιαννάκης πρέπει να φύγει...ΠΑΟ και Ολυμπιακος(μετά την ένδυναμωση του )βρίσκονται σε φάση Πόλωσης,και απόλυτης κόντρας,ιδιαίτερα μετά τον τελικό του Κυπέλλου...Μακροχρόνια θα ζημίωθει η Εθνικη!!!Οσο και αν μας πονάει,γιατί είμαι fan του ΔΡΑΚΟΥ,πρέπει να παραιτηθεί...

Φίλε επαναλαμβάνω την άποψή μου στο θέμα όχι για να σε πείσω αλλά για να φαίνεται και σε αυτό το τόπικ...Λοιπόν πρέπει να παραμείνει μπας και κατορθώσουμε να γίνουμε πολιτισμένοι φίλαθλοι...Όσο ήταν στο Μαρούσι δεν μίλαγε κανείς, τώρα μας έπιασε...Τα ίδια θα έλεγα και αν ήταν προπονητής στον Παναθηναϊκό, συν του ότι δεν μου έρχεται στο μυαλό κάποιος άξιος αντικαταστάτης αυτή τη χρονική στιγμή.
stdin
QUOTE(Rondo @ Mar 27 2008, 22:52 ) *
Φίλε επαναλαμβάνω την άποψή μου στο θέμα όχι για να σε πείσω αλλά για να φαίνεται και σε αυτό το τόπικ...Λοιπόν πρέπει να παραμείνει μπας και κατορθώσουμε να γίνουμε πολιτισμένοι φίλαθλοι...Όσο ήταν στο Μαρούσι δεν μίλαγε κανείς, τώρα μας έπιασε...Τα ίδια θα έλεγα και αν ήταν προπονητής στον Παναθηναϊκό, συν του ότι δεν μου έρχεται στο μυαλό κάποιος άξιος αντικαταστάτης αυτή τη χρονική στιγμή.


Συμφωνώ..Και όσον αφορά το ότι πρέπει να γίνουμε φίλαθλοι και γιατί δεν υπάρχει εμφανής άξος αντικαταστάτης.
Άσε που ευθύνεται για ό,τι καλό έχει καταφέρει η εθνική τα τελευταία χρόνια..
iraklis peristeriou
και εγώ υποστηρίζω να μείνει! ελπίζω να μείνει!
είμαστε άξιοι της μοίρας μας, αν φύγει...
θα σημαίνει ότι η καφρίλα της "αιώνιας" κόντρας είναι πάνω από το συμφέρον του ελληνικού μπάσκετ/
Anaz
Βαλτε κι ενα poll αν ειναι..
penetration
Σίγουρα δεν υπάρχει Έλληνας προπονητής αυτή τη στιγμή στο επίπεδό του. Μακάρι για την Εθνική μας να μην Πήγαινε στον Ολυμπιακό. Από τη στιγμ'η όμως που είναι στον Ολυμπιακό και για όσο διάστημα θα είναι στον Ολυμπιακό πρέπει από μόνος του να αποχωρήσει απο την Εθνική. Το κακό όμως είναι ότι δεν υπάρχει άξιος Έλληνας αντικαταστάτης και αν η Ομοσπονδία μας προχώρήσει σε πρόσληψη Έλληνα προπονητή πολύ φοβάμαι ότι τα κακα αποτελεσματα θα φανούν πολύ σύντομα.
enypnio
Έχει υποχρέωση να μείνει μέχρι και φέτος να τελειώσει το έργο που άρχισε

μετά ας κάνει ότι θέλει

μέχρι τότε άμα είναι σωστός ωφείλει να μείνει

κάποιος να βάλει δημοσκόπηση
Alexmei
paidia egw nomizw pws twra poy einai ston olympiako doulevei kapoia systimata pou stin teliki mporei kai na voi8isoun tin E8niki mas omada. Oso ka8otan ston kanape den mporouse na koita3ei kapoia systimata kai paizane ta idia kai ta idia giati stin proetimasia den eixan poly xrono, opote min apokleiete oti mporei na doume merika paromoia systimata tou Olympiakou to kalokairi bball.gif bball.gif
Hakeem
Αποψη μου ειναι οτι πρεπει να γινει το καλυτερο για την ομάδα. Δηλαδή να μείνει ο Γιαννάκης, κάτι που θέλουν και όλοι (ή σχεδόν όλοι) οι παίκτες της.
NBAer
. . . . . . . . . . . .
. banana.gif . banana.gif .
"Με Γιαννάκη στο Πεκίνο"

sport24.gr:
Ύστερα από μια περίοδο ύφεσης που επικράτησε στο θέμα, δύο δημοσιεύματα του Σαββάτου, επαναφέρουν στο επίκεντρο του ενδιαφέροντος την παραμονή του Παναγιώτη Γιαννάκη στην Εθνική ομάδα, η οποία φαντάζει βέβαιη, όπως τόνισε και ο κ. Γιώργος Βασιλακόπουλος.


Παραχωρώντας συνέντευξη στην εφημερίδα "Εξέδρα των σπορ" και τον Μενέλαο Σεβαστιάδη, ο πρόεδρος της FIBA Europe, τόνισε: "Από πλευράς δεν υπάρχει θέμα προπονητή. Η Εθνική ομάδα έχει προπονητή, τον Παναγιώτη Γιαννάκη. Όσο ο ίδιος παραμένει κοντά της και είναι συνεπής σε όσα δηλώνει, δεν υπάρχει κανένα θέμα. Από την πλευρά της ομοσπονδίας σας λέω ότι θα πάμε στο Πεκίνο με τον Γιαννάκη. Ξέρω τη φιλολογία που έχει αναπτυχθεί και λέει ότι είναι ενοχλημένος ο Γιώργος Βασιλακόπουλος.

Εγώ έχω κάνει ξεκάθαρες δηλώσεις. Ακόμη κι αν κάτι με είχε ενοχλήσει, δεν έχει σημασία. Δεν έχει σχέση με την Εθνική και δεν τα μπλέκω. Δεν έκανε κάποια εγκληματική πράξη ο Γιαννάκης, για να πρέπει να τιμωρηθεί. Δεν παρέβη καμία συμφωνία, συνεπώς δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα".

Την ίδια άποψη έχει και η εφημερίδα "Φως των Σπορ", που υπογραμμίζει με βεβαιότητα, ότι ο Παναγιώτης Γιαννάκης θα παραμείνει στην Εθνική ομάδα, χωρίς να χρειάζονται συμβόλαια, αφού ο "δράκος" και οι άνθρωποι της ομοσπονδίας έχουν συνάψει μια συμφωνία κυρίων και με αυτή βαδίζουν όλα αυτά τα χρόνια.

Φαίνεται, λοιπόν, ότι η Εθνική ομάδα μπορεί να οδεύσει ήρεμη προς το Προολυμπιακό τουρνουά και να διεκδικήσει με τον ίδιο προπονητή, την πρόκριση στους Ολυμπιακούς Αγώνες του Πεκίνου.


banana.gif banana.gif
Hakeem
ΚΑΛΑ ΝΕΑ!!!!!!!!!!!!

Τέλος στα σενάρια, αλλά και στην κόντρα που φαινόταν να έχει δημιουργηθεί ανάμεσα στην Ομοσπονδία και τον Παναγιώτη Γιαννάκη, έβαλε με συνέντευξή του στην εφημερίδα «Εξέδρα» ο Γιώργος Βασιλακόπουλος. Ο πρόεδρος της ευρωπαϊκής ζώνης της FIBA ξεκαθάρισε ότι προπονητής της Εθνικής ομάδας παραμένει ο «δράκος»…

«Θα είμαι ξεκάθαρος. Από πλευράς ΕΟΚ, δεν υπάρχει κανένα θέμα. Η Εθνική ομάδα έχει προπονητή, τον Παναγιώτη Γιαννάκη. Όσο ο ίδιος παραμένει κοντά της και είναι συνεπής σε όσα δηλώνει, δεν υπάρχει κανένα θέμα. Από την πλευρά της ομοσπονδίας σας λέω ότι θα πάμε στο Πεκίνο με τον Γιαννάκη. Ξέρω τη φιλολογία που έχει αναπτυχθεί και λέει ότι είναι ενοχλημένος ο Γιώργος Βασιλακόπουλος. Εγώ έχω κάνει ξεκάθαρες δηλώσεις. Ακόμη κι αν κάτι με είχε ενοχλήσει, δεν έχει σημασία. Δεν έχει σχέση με την Εθνική και δεν τα μπλέκω. Δεν έκανε κάποια εγκληματική πράξη ο Γιαννάκης, για να πρέπει να τιμωρηθεί. Δεν παρέβη καμία συμφωνία, συνεπώς δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα».

Απολαυστική ήταν και η απάντησή του για την… σύλληψη από την τηλεοπτική κάμερα του Λάζαρου Παπαδόπουλου στο ΣΕΦ να τραγουδά παρέα με τους οπαδούς του Ολυμπιακού, υβριστικό σύνθημα εναντίον του: «Δεν ξέρω αν ζήτησε συγγνώμη. Εγώ μόνο ένα έχω να πω. Όλους τους παίκτες τους βλέπω σαν παιδιά μου και ένας γονιός είναι πάντα έτοιμος να συγχωρήσει. Στη διάρκεια ενός ματς, πολλά συμβαίνουν λόγω έντασης. Εσείς δεν έχει τύχει να βρίσετε καμία φορά τον Λάζαρο αν χάσει λέι απ;».
Masterpiece_G4
Δεν υπαρχει λογος να φυγει. Ειναι πολυ εμπειρος προπονητης και εξυπνος ανθρωπος για να ξεχοριζει πιο ειναι σωστο για την Ε8νικη
penetration
ΕΥΤΥΧΩΣ που έμεινε αλλά εμένα ακόμη με βασανίζει ο εφιάλτης του αν έφευγε ΠΟΙΟΣ ΕΛΛΗΝΑΣ ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ ΘΑ ΑΝΑΛΑΜΒΑΝΕ;
ΕΥΤΥΧΩΣ που έμεινε ΕΥΤΥΧΩΣ ΕΥΤΥΧΩΣ!
thrylos7
Ποιες είναι οι πηγές των παραπάνω παίδες; Για τα τυπικά...
penetration
Το ανακοίνωσε χθες ο Σκουντής στην αθλητική του εκπομπή και είπε και κάτι για σημερινή επισημη ανακοίνωση από την ομοσπονδία.
grigoris
Αφού μίλησε ο πρόεδρος τελείωσε το θέμα.Εντύπωσή μου είναι πως είναι η καλύτερη εξέλιξη διότι πλην Κατσικάρη δε νομίζω πως υπάρχει άλλος προπονητής με τα φόντα να αναλάβει μια Εθνική που είναι στο τοπ σε παγκόσμιο επίπεδο.Αλλά και αυτός αν αναλάμβανε τώρα θα έπεφτε κατευθείαν στα βαθιά και θα είχαμε σίγουρα ένα ανακάτεμα που συνήθωςφέρνει προβλήματα.

Και ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ νομίζω πως είναι ηλίθια η αντίληψη ότι ο προπονητής του ενός "μεγάλου" δε μπορεί να έχει υπό την επίβλεψή του στην Εθνική παίχτες του άλλου "μεγάλου".ΗΜΑΡΤΟΝ!
ashton
Βασιλακόπουλος live τώρα στον Περπεριδη και τη Μπασκετούπολη, τελειωσε τα σενάρια για αλλαγη προπονητη
captain charisma
για το βρισιμο του λαζου δν ειπε τπτ ε?
pivot
Ο Βασιλακόπουλος δεν τόλμησε και αναγκάστηκε να τα κάνει όλα "γαργάρα" και να πιει το πικρό ποτήρι.

Χωρίς Πάπι και Κακιούση πως θα κάνει τον προπονητή ο Γιαννάκης στην εθνική;

Μάλλον θα πάρει μαζί του και τον Μανουσέλη.


ΥΓ. big dirk , τον Παπαδόπουλο είπε ότι τον συγχωρεί!
PanosIlio
Ο senior Βασιλακόπουλος μπορεί να είπε ότι ο Γιαννάκης μένει μέχρι το Πεκίνο αλλά κάτι μου λέει πως μέχρι εκεί είναι η θητεία του.

Αυτή την αίσθηση μου άφησε ο πρόεδρος αλλά αυτή είναι μια κουβέντα για μετά την Ολυμπιάδα.
sarounas
QUOTE(pivot @ Mar 30 2008, 20:09 ) *
ΥΓ. big dirk , τον Παπαδόπουλο είπε ότι τον συγχωρεί!

είναι υπεράνω δεν καταλαβαίνει από τέτοια ο πρόεδρος biggrin.gif
αυτός που θίχτηκε περισσότερο γι' αυτό είναι ο φίλος του ο Φίλιππας Συρίγος που στην εκπομπή του τα είχε πάρει επειδή δεν καταλαβαίνει γιατί έβριζαν τον πρόεδρο
εδώ κολλάει το "με τέτοιους φίλους τί να τους κάνεις τους εχθρούς;"
Masterpiece_G4
QUOTE(sarounas @ Mar 31 2008, 13:28 ) *
είναι υπεράνω δεν καταλαβαίνει από τέτοια ο πρόεδρος biggrin.gif
αυτός που θίχτηκε περισσότερο γι' αυτό είναι ο φίλος του ο Φίλιππας Συρίγος που στην εκπομπή του τα είχε πάρει επειδή δεν καταλαβαίνει γιατί έβριζαν τον πρόεδρο
εδώ κολλάει το "με τέτοιους φίλους τί να τους κάνεις τους εχθρούς;"


Ειωαι υπερανω;
Η απλα δεν θελει να δημιουργησει προβλημα στην Εθνικη, καθως και το Προολυμπιακο και οι Ολυμπιακοι εινα ικοντα
Nik7
με τα δεδομενα που υπαρχουν αυτη τη στιγμη, θεωρω πως η παραμονη του γιαννακη για προ-ολυμπιακο και (ελπιζουμε) ολυμπιακο τουρνουα ειναι μια λυση αναγκης αλλα και η μονη που στεκει.
το ρισκο αλλαγης ειναι μεγαλυτερο απο το ρισκο προσωρινης παραμονης του.
για μετα το 2008 πρεσβευω οτι θα ηταν καλυτερο ν απομακρυνθεί, για να μην δημιουργηθουν περαιτερω προβλήματα στο ηδη φορτισμενο κλιμα της Α1.
τωρα οσον αφορά τον αντικαταστάτη του εγω ψηφίζω με τα μπουνια πεδουλακη.
οπου κι αν εχει παει εχει κανει καταπληκτικη δουλειά, σαν φιλοσοφία μπασκετ και διαχείρησης μοιάζει στο γιαννακη, και γενικά ειναι άνθρωπος με προσωπικότητα, σθένος και καρύδια.
iliaszervos
Νομίζω οτι το 81 προς 19 που εμφανίζει αυτή τη στιγμή το poll είναι εντελώς πλασματικό και οτι
α) αν ψήφιζαν όλα τα μέλη θα ήταν 90 προς 10.
β) αν ψήφιζαν μόνο οι φίλοι της Εθνικής εξω απο οπαδική σκοπιμότητα θα ηταν 97 προς 3.

και το γιατί είναι απλό... με τον Γιαννάκη στον πάγκο η Εθνική είναι ομάδα που εκμεταλλεύεται τις δυνατότητές της και φέρνει αποτελέσματα!
Μετά όμως - ανεξάρτητα απο τα καλοκαιρινά αποτελέσματα - βλέπω να αποχωρεί... δυστυχώς.
sarounas
QUOTE(Masterpiece_G4 @ Mar 31 2008, 17:29 ) *
Ειωαι υπερανω;
Η απλα δεν θελει να δημιουργησει προβλημα στην Εθνικη, καθως και το Προολυμπιακο και οι Ολυμπιακοι εινα ικοντα

καλά έκανε,
το υπεράνω χαριτολογώντας το είπα wink.gif
κακά τα ψέμματα, καλά το χειρίστηκε το θέμα ο Βασιλακόπουλος
δεν χρειάζονται άλλες εντάσεις στην εθνική, πολλά έχουν γίνει το τελευταίο διάστημα
και καλό είναι να αφήνουν που και που κατά μέρος τους εγωισμούς...
basketa15
QUOTE(Nik7 @ Mar 31 2008, 20:38 ) *
με τα δεδομενα που υπαρχουν αυτη τη στιγμη, θεωρω πως η παραμονη του γιαννακη για προ-ολυμπιακο και (ελπιζουμε) ολυμπιακο τουρνουα ειναι μια λυση αναγκης αλλα και η μονη που στεκει.
το ρισκο αλλαγης ειναι μεγαλυτερο απο το ρισκο προσωρινης παραμονης του.
για μετα το 2008 πρεσβευω οτι θα ηταν καλυτερο ν απομακρυνθεί, για να μην δημιουργηθουν περαιτερω προβλήματα στο ηδη φορτισμενο κλιμα της Α1.
τωρα οσον αφορά τον αντικαταστάτη του εγω ψηφίζω με τα μπουνια πεδουλακη.
οπου κι αν εχει παει εχει κανει καταπληκτικη δουλειά, σαν φιλοσοφία μπασκετ και διαχείρησης μοιάζει στο γιαννακη, και γενικά ειναι άνθρωπος με προσωπικότητα, σθένος και καρύδια.


ΣΥΜΦΩΝΩ ΜΑΖΙ ΣΟΥ ΑΠΟΛΥΤΑ!!! wub.gif wub.gif
pivot
Γιαννάκης - Σκουρτόπουλος , θα είναι στον πάγκο της εθνικής όπως και στο all star game.
PanosIlio
Σχετικά με αυτό, κάτι πέταξε ο Ιωάννου στη μετάδοση του all star game αλλά δεν είπε περισσότερα.

Θα δείξει.

Πάντως για Πεδουλάκη που λέτε, παιδιά δεν ξέρω, όταν ο Γιαννάκης ανέλαβε την Εθνική τη 2η φορά του είχαν προτείνει να πάει βοηθός του αλλά αρνήθηκε να πάει ως βοηθός (έτσι είχε ακουστεί τουλάχιστον), δεν ξέρω αν και κατά πόσον η ομοσπονδία, μετά την άρνηση εκείνη, θα του κάνει πρόταση για να αναλάβει ως πρώτος.
pivot
QUOTE(PanosIlio-G7 @ Apr 16 2008, 10:23 ) *
Σχετικά με αυτό, κάτι πέταξε ο Ιωάννου στη μετάδοση του all star game αλλά δεν είπε περισσότερα.

Θα δείξει.

Πάντως για Πεδουλάκη που λέτε, παιδιά δεν ξέρω, όταν ο Γιαννάκης ανέλαβε την Εθνική τη 2η φορά του είχαν προτείνει να πάει βοηθός του αλλά αρνήθηκε να πάει ως βοηθός (έτσι είχε ακουστεί τουλάχιστον), δεν ξέρω αν και κατά πόσον η ομοσπονδία, μετά την άρνηση εκείνη, θα του κάνει πρόταση για να αναλάβει ως πρώτος.



Να σου θυμίσω τα γεγονότα, τότε είχε επιλεγεί ο Πεδουλάκης για προπονητής της εθνικής και την τελευταία στιγμή από την πίσω πόρτα μπαίνει ο Γιαννάκης. Ηταν λοιπόν φυσικό να αρνηθεί ο Πεδουλάκης να πάει βοηθός του. Είχε δηλώσει μάλιστα τότε ότι δεν θα είχε αντίρηση να πάει δεύτερος στην εθνική αν είχε επιλεγεί πριν από αυτόν ο Γιαννάκης.
Τώρα για το ποιός είναι καλύτερος κόουτς είναι μια άλλη συζήτηση.
PanosIlio
Δεν θυμάμαι ακριβώς τι είχε γίνει, απλά δεν πιστεύω ότι η ομοσπονδία θα του κάνει κάποια πρόταση. Τέσπα όλα αυτά θα τα δούμε αργότερα. Μετά την Ολυμπιάδα
NBAer
QUOTE(PanosIlio-G7 @ Apr 16 2008, 11:22 ) *
Δεν θυμάμαι ακριβώς τι είχε γίνει, απλά δεν πιστεύω ότι η ομοσπονδία θα του κάνει κάποια πρόταση. Τέσπα όλα αυτά θα τα δούμε αργότερα. Μετά την Ολυμπιάδα

Off-Topic:
Οχι Ολυμπιαδα, αλλα Ολυμπιακοι αγωνες.
Ολυμπιαδα ειναι χρονικη περιοδος 4 χρονων(που αρχιζει την 1η Ιανουαριου του χρονου στον οποιο θα γινουν οι Ολυμπιακοι αγωνες και τελειωνει μετα απο 4 χρονια). Ολυμπιακοι αγωνες ειναι οι αγωνες.... biggrin.gif
PanosIlio
[οφφ τοπικ]Υποκλίνομαι 77.gif 77.gif

ΥΓ: Αν και Ολυμπιάδα θα συνεχίσω να λέω και τους αγώνες tongue.gif

ΥΓ2: Δηλαδή κάθε έτος είναι Ολυμπιακό????? tongue.gif [/οφφ τοπικ]
Ginobili
Μετά από αυτές τις υστερίες και τις κλάψες που είδαμε σήμερα στο ντέρμπι(όχι ότι δεν είχαμε δείγματα και τους τελευταίους μήνες)...και δεδομένου το τι θα επακολουθήσει μέχρι να κριθεί ο τίτλος...αλλά και τις εντάσεις που δημιουργούνται με τους Έλληνες του ΠΑΟ....θεωρώ ότι ο Γιαννάκης θα πρέπει να αποτελέσει παρελθόν για την Εθνική.Σούλης Μαρκόπουλος ή Πεδουλάκης..πιστεύω είναι οι καλύτερες επιλογές...
PanosIlio
QUOTE(Ginobili @ May 24 2008, 22:54 ) *
Μετά από αυτές τις υστερίες και τις κλάψες που είδαμε σήμερα στο ντέρμπι(όχι ότι δεν είχαμε δείγματα και τους τελευταίους μήνες)...και δεδομένου το τι θα επακολουθήσει μέχρι να κριθεί ο τίτλος...αλλά και τις εντάσεις που δημιουργούνται με τους Έλληνες του ΠΑΟ....θεωρώ ότι ο Γιαννάκης θα πρέπει να αποτελέσει παρελθόν για την Εθνική.Σούλης Μαρκόπουλος ή Πεδουλάκης..πιστεύω είναι οι καλύτερες επιλογές...

blink.gif icon_drunk.gif blink.gif icon_drunk.gif
captain charisma
απο ελληνες μονο ο κατσικαρης ειναι ικανος να αναλαβει την εθνικη...μαρκοπουλο και πεδουλακη τους θεωρω λιγους για την εθνικη....αλλιως ας καταφυγουμε σε επιλογη ξενου προπονητη.
apkat
QUOTE
Μετά από αυτές τις υστερίες και τις κλάψες που είδαμε σήμερα στο ντέρμπι(όχι ότι δεν είχαμε δείγματα και τους τελευταίους μήνες)...και δεδομένου το τι θα επακολουθήσει μέχρι να κριθεί ο τίτλος...αλλά και τις εντάσεις που δημιουργούνται με τους Έλληνες του ΠΑΟ....θεωρώ ότι ο Γιαννάκης θα πρέπει να αποτελέσει παρελθόν για την Εθνική.Σούλης Μαρκόπουλος ή Πεδουλάκης..πιστεύω είναι οι καλύτερες επιλογές...


blink.gif icon_drunk.gif blink.gif icon_drunk.gif
Air Kef
Κλάψες και ιστοριες απο τον Γιαννακη εννοεις;
Ginobili
QUOTE(Air Kef @ May 24 2008, 21:11 ) *
Κλάψες και ιστοριες απο τον Γιαννακη εννοεις;

Ναι από τον Γιαννάκη εννοώ.Και δυστυχώς ή ευτυχώς..εκεί βλέπω να οδηγούνται τα πράγματα.Έχουμε ακόμα 2-4 παιχνίδια..και μετά τα σημερινά...το κλίμα θα γίνει πιο βαρύ.
Mamuwalde
εγώ είμαι να μείνει .

το ερώτημα είναι : ποιός ζημειώνεται αν μείνει ?

η εθνική ΔΕΝ ζημειώνεται ,αυτό είναι σίγουρο .
οι ίδιοι οι παίκτες πρόβλημα δεν έχουνε .
οι νέοι παίκτες τον σέβονται ως προσωπικότητα και δε βρίσκω λόγο να μην θέλουν να δουλέψουν μαζί του


γιατί πρέπει να φύγει ? επειδή θέλουν οι δημοσιογράφοι ? επειδή οι γιανακόπουλοι θα κράζουν ότι κουράζει τους παίκτες του ?

ίσως κάποιοι να πουν ότι δε θα σχολείται πολύ με την ομάδα αλλά αυτό δεν ισχύει αφού οι αγγελόπουλοι είπαν εξαρχής ότι το δέχονται να μείνει και στην εθνική . κι αν δεν δοκιμαστεί αυτό δε θα το ξέρουμε . υπάρχουν πολλοί προπονητές που εργάζονταν παράλληλα και σε υψηλό επίπεδο άρα γίνεται .


έχουμε μια ευκαιρία να γίνουμε "πολιτισμένοι" αλλά ΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΧΙ !!! πρέπει να τα έχουμε καλά με τους μεγάλους . και για μένα το θέμα ξεκινάει και τελειώνει στους γιαννακόπουλους . δε θέλω να το πάω οπαδικά αλλά δε βρίσκω λόγο κάποιος πλην παο να τον χαλάει ο γιαννάκης στην εθνική .

έχει δημιουργηθεί η ατμόσφαιρα ότι όλο το θέμα γίνεται για να μην-ίσως-μπορει-πιθανον-κατά τύχη ευνοηθεί ένας από τους 2 μεγάλους 68.gif 68.gif 68.gif 68.gif

σόρυ αλλά νομίζω ότι σαφές και πειστικό επιχείρημα επισήμως δεν έχει δωθεί . τα μισόλογα "να μην οξυνθεί η κατάσταση", "δε θα έχουν ίση μεταχείριση" και άλλες τέτοιες μπούρδες είναι καφενειακού επιπέδου σχόλια από "υπεύθυνους" ανθρώπους που θα έπρεπε να έχουν δώσει ήδη λύση [ομοσπονδία,πρόεδροι ομάδων] ή να έχουν βοηθήσει ώστε να βρεθεί [κάποιοι δημοσιογράφοι].

νομίζω ότι το χαρτί Γιαννάκης πλέον κάηκε για την εθνική . θα μείνει μέχρι τους ολυμπιακούς [με το καλό να πάμε κι εκεί πρώτα] και τέλος . χώρια βέβαια που αυτή η παραφιλολογία κάνει κακό και στην ίδια την ομάδα ενόψη προολυμπιακού.

μακάρι να διαψευστώ αλλά είναι πολύ άρρωστη η κατάσταση και δεν τολμάνε κάποιοι να κάνουν κάτι πέρα από τα συνηθισμένα.
Air Kef
Δεν ξερω πολλους Ελληνες προπονητες να κανουν λιγοτερα εξωαγωνιστηκα απο τον Γιαννακη,ginobili,ουτε ο Ζοτς ασφαλώς.


+1 σε giopride,πλην του οτι τα παντα ξεκινουν και τελειωνουν απο τους Γιαννακοπουλους.Το προβλημα ξεκιναει απο τους φιλαθλους και τους δημοσιογραφους. Αν ειχαμε παιδεια και δεν ημασταν κομπλεξικοι δεν θα ειχε κανενας προβλημα.


Τελος παντων. Μεχρι εκει φτάνουμε,δεν πειραζει. peace.gif
Ginobili
Αν ήθελε ο Γιαννάκης το καλό της Εθνικής,όσο θέλει και το καλό του Ολυμπιακού...αν ήθελε να συνεχίσει να είναι προπονητής της Εθνικής,χωρίς να δίνει δικαιώματα,και χωρίς να προσβάλλει τους παίκτες του στην Εθνική....θα μπορούσε να υπερασπιστεί με όλες του δυνάμεις,και με ΜΕΓΙΣΤΟ πάθος τα συμφέροντα της ομάδας του,τον Ολυμπιακό,χωρίς να είναι ΤΟΣΟ προκλητικός και χωρίς να προβαίνει σε τέτοιες γραφικές αντιδράσεις.Θα μπορούσε να διατηρήσει μια πιο αξιοπρεπή συμπεριφορά.
Άν ήταν πάντα όλα αυτά τα χρόνια η συμπεριφορά του Γιαννάκη τέτοια,όπως τους 2 τελευταίους μήνες....τα πράγματα θα ήταν διαφορετικά,και το επιχείρημα για απομάκρυνση του από την Εθνική...θα ήταν "αδύνατο".Από την στιγμή όμως,που ως προπονητής του Ολυμπιακού επιδεικνύει πρωτοφανή προκλητική συμπεριφορά σε σχέση με το παρελθόν(με αποκορύφωμα τους αγώνες με τον ΠΑΟ).......έχει δώσει ο ίδιος το δικαίωμα για κάτι τέτοιο.

Υπενθυμίζω ότι τα παραπάνω αποτελούν προσωπική μου άποψη.Δεν είναι κάτι που θέλω να επιβάλλω,ή να γίνει ντε και καλά αποδεκτό.
Ginobili
QUOTE(Air Kef @ May 24 2008, 21:46 ) *
Δεν ξερω πολλους Ελληνες προπονητες να κανουν λιγοτερα εξωαγωνιστηκα απο τον Γιαννακη,ginobili,ουτε ο Ζοτς ασφαλώς.

Έχω αναφερθεί στο παρελθόν..και έχω πει ότι θα ήθελα πολύ τον Ομπράντοβιτς στην Εθνική,εφόσον...δεν ήταν και προπονητής του ΠΑΟ παράλληλα.Το ίδιο ακριβώς και για τον Ιτούδη.
Marciulionis
Δυστυχώς εγώ πιστεύω πως πρέπει να φύγει καθώς θεωρώ ότι είναι σα γιατρός σε δημόσιο νοσοκομείο με ιδιωτικό ιατρείο κάτι που θα έπρεπε να απαγορεύεται. Η θέση του στον Ολυμπιακό μπορεί να επηρεάσει την κρίση του σε επιλογές παικτών ή ακόμα και να του ασκηθεί πίεση (θεωρητικά) από τρίτους που έχουν συμφέρον.

Επίσης δε μου αρέσει στο ελάχιστο το μπάσκετ που παίζουν οι ομάδες του (της εθνικής συμπεριλαμβανομένης), κι έχω κουραστεί τα τελευταί χρόνια να βλέπω μια εθνική που σφύζει από ταλέντο και διάθεση και είναι πλήρης σε όλες τις θέσεις να αδυνατεί να παίξει όμορφο μπάσκετ και να κερδίζει θεωρητικά κατώτερες ομάδες με ηρωικά ντου στα τελευταία λεπτά-δευτερόλεπτα.

Αποκορύφωμα το ευρωμπάσκετ της Ισπανίας που η εθνική παρουσιάστηκε σαν μια κινούμενη δυσφήμιση του μπάσκετ και το γεγονός ότι βγήκαμε 4οι το οφείλουμε πολύ περισσότερο στους ταλαντούχους και συνιθισμένους να πρωταγωνιστούν και να κερδίζουν παιχνίδια παίκτες και λιγότερο στις προπονητικές ικανότητες του Γιαννάκη. Σίγουρα έδωσε πράγματα στην ομάδα, πολύ περισσότερο στο τομέα της ψυχολογίας και της νοοτροπίας όμως από ότι όπουδήποτε αλλού.

Το θέμα είναι πιος να έρθει... Άλλα όλο και κάποιος θα βρεθεί και με αυτούς τους παίκτες δεν χρειάζεται να είναι επιπέδου Ομπράντοβιτς-Μεσίνα για να έχει καλή πορεία η εθνική ομάδα.
Mamuwalde
ginobili απλά διαφωνούμε [για μια ακόμη φορά σήμερα tongue.gif ]

δεν θεωρώ ότι ήτανε τόσο προκλητικός ο γιαννάκης ούτε σήμερα ούτε στα προηγούμενα ντέρμπι . επίσης όταν ήταν στο μαρούσι δεν είχε την ίδια πίεση [όχι μόνο εξωαγωνιστική] αλλά και μέσα στο γήπεδο .

καθαρά μπασκετικά , το μυαλό θολώνει στην πίεση του ματς [και οπουδήποτε αλλού βέβαια] ειδικά όταν δεν έχεις εμπειρίες προπονητικές σε τέτοιου επιπέδου ματς .

με την ίδια ένταση διαμαρτυρόταν και στο ευρομπάσκετ της ιθπανίας όταν τα ιθπανά κάνανε καραγκιοζιλίκια και ζημειώναν την ομάδα του [αλλά και σε οποιοδήποτε άλλο ματς] . αλλά τότε βέβαια δε μας έκανε εντύπωση ίσως γιατί είμασταν όλοι υπερ της ομάδας μας και δεν το βλέπαμε πολύ ψύχραιμα και αντικειμενικά σαν τρίτοι .

και εξηγείστε μου κάποιος τι έκανε και για να ΜΕΙΩΣΕΙ κάποιο διεθνή του παο !!!!!!!! επειδή διαφωνούσε με κάποια σφυρίγματα ?? αν πάτησε ο τσάρτσα τη γραμμή ή όχι ??? αστεία πράγματα .

η κίνηση με το σακάκι όπως την αντιλήφθηκα από την TV είναι φαουλ 100% [εγώ τη χρεώνω στην υπέρμετρη ένταση που ΔΕΝ έχει ξαναζήσει σε τέτοια ματς ως προπονητής] . αλλά δεν μειώνει τους διεθνείς . και ο ιωαννίδης τα είχε κάνει αυτά αλλά τον δεχόμασταν όλοι στην εθνική . επίσης την πίεση την έχει δεχθεί από τη στιγμή που έκλεισε στον ολυμπιακό ΠΡΙΝ ΚΑΝΕΙ ΑΚΟΜΑ [?] ΑΠΟΛΥΤΩΣ ΤΙΠΟΤΑ . το φτιάξανε το κλίμα μια χαρά .

αν κάνανε τα ίδια οι αγγελόπουλοι θα σου έλεγα ακριβώς τα ίδια . την εθνική την έβαζα πάντα πάνω από την ομάδα μου . η αντίθεσή μου στην κατάσταση δε βγαίνει από την προτίμησή μου προς μια ομάδα αλλά από την αρρώστεια που κουβαλιέται μέσα σε κάθε γήπεδο .
giannis_
Αυτο που πιστευω ειναι οτι η εθνικη χρειαζεται νεο τροπο σκεψης δεν ξερω ποιος θα της το δωσει αυτο!Αναμφιβολλα η ομαδα μας εχει πολυ ταλεντο αλλα δεν το εκμεταλευεται οπως θα επρεπε!το 2005 λεγαν ολοι οι δημοσιογραφοι οτι η ομαδα θελει να παιξει ελκυστικο μπασκετ για να προσελκυσει και τον κοσμο,αλλα μετα απο 2 χρονια η ομαδα απλα δεν αποδιδει γιατι πλεον εμαθαν πως μας να μας αντιμετωπιζουν,και δεν παιζει κ ελκυστικο μπασκετ!Αρα εφοσον δεν μπορουν να βρεθουν νεοι τροποι,νεα συστηματα νομιζω οτι ειναι ευθυνη ολου του προπονητικου team!Eχεις τα καλυτερα guard στην ευρωπη ,αξιοπιστους ψηλους,καλα 3αρια,οι περισσοτεροι στην ομαδα μπορουν να παιξουν καλη αμυνα αρα κατι αλλο φταει!
sherman
QUOTE(PanosIlio-G7 @ May 24 2008, 20:26 ) *
blink.gif icon_drunk.gif blink.gif icon_drunk.gif


Καιρια η τοποθετηση σου.
Air Kef
QUOTE
Η θέση του στον Ολυμπιακό μπορεί να επηρεάσει την κρίση του σε επιλογές παικτών ή ακόμα και να του ασκηθεί πίεση (θεωρητικά) από τρίτους που έχουν συμφέρον.


Γενικα συμφωνω με τα γραφόμενα σου,αλλα εδω διαφωνώ.

Οι 9,μην σου πω 10 με Κακιουζη (αφηνω εκτός και Παπαδοπουλο) ειναι στανταρ ρε Μαρτσουλιόνις,και η μονη θεση που μενει ειναι ο αντικαταστάτης του Χατζηβρέττα!

Ο αλλος ειναι ή ο Μπουρου ή ο Σοφο,τουλαχιστον για Προολυμπ,ο Μπουρου στανταρ.

Τι να τον επηρεάζει;

smile.gif
benchwarmer
QUOTE(Ginobili @ May 24 2008, 22:54 ) *
Μετά από αυτές τις υστερίες και τις κλάψες που είδαμε σήμερα στο ντέρμπι(όχι ότι δεν είχαμε δείγματα και τους τελευταίους μήνες)...και δεδομένου το τι θα επακολουθήσει μέχρι να κριθεί ο τίτλος...αλλά και τις εντάσεις που δημιουργούνται με τους Έλληνες του ΠΑΟ....θεωρώ ότι ο Γιαννάκης θα πρέπει να αποτελέσει παρελθόν για την Εθνική.Σούλης Μαρκόπουλος ή Πεδουλάκης..πιστεύω είναι οι καλύτερες επιλογές...


Παντα ετσι ηταν ο Γιαννακης ρε παιδια, τωρα τον μαθατε? Και ως παικτης και ως προπονητης. Παθιαζεται μεχρι εκει που δεν παει. Ως παικτης μια ζωη μανουριαζε να παρει επιθετικα φαουλ και ως προπονητης παντα γκρινιαζε. Απλα στην Εθνικη δεν σε πολυενοιαζε, απολυτα λογικο. Οπως τα βηματα του Σπανουλη η οι τουμπες του Καραγκουνη για εμας τους φιλαθλους του Ολυμπιακου... Και στην τελικη, πολυ λιγοι ειναι οι προπονητες παγκοσμιως που δεν ασχολουνται με τους διαιτητες. Και ο Ζοτς ασχολειται, και ο Γκερσον το ιδιο (απλως ο Πινι το εκανε με χιουμορ tongue.gif )
Δεν νομιζω οτι ο Διαμαντιδης, ο Σπανουλης και ο Τσαρτσαρης εχουν προβλημα με τον Γιαννακη. Φανηκε αλλωστε σημερα
Σουλης και Πεδουλακης ειναι μια χαρα προπονητες, αλλα για τις μεσαιες ομαδες της Α1. Οχι για παραπανω... Απο Ελληνες, ισως μονο ο Κατσικαρης να μπορουσε να δουλεψει στην Εθνικη...

QUOTE(Ginobili @ May 25 2008, 00:52 ) *
Άν ήταν πάντα όλα αυτά τα χρόνια η συμπεριφορά του Γιαννάκη τέτοια,όπως τους 2 τελευταίους μήνες....τα πράγματα θα ήταν διαφορετικά,και το επιχείρημα για απομάκρυνση του από την Εθνική...θα ήταν "αδύνατο".Από την στιγμή όμως,που ως προπονητής του Ολυμπιακού επιδεικνύει πρωτοφανή προκλητική συμπεριφορά σε σχέση με το παρελθόν(με αποκορύφωμα τους αγώνες με τον ΠΑΟ).......έχει δώσει ο ίδιος το δικαίωμα για κάτι τέτοιο.


Και ξαναλεω. ΟΛΑ ΤΑ ΧΡΟΝΙΑ ετσι ηταν. Και προφανως στους αγωνες με τον Παναθηναικο θα ειναι πιο πολυ απο τους αγωνες με τον Κολοσσο (σορρυ κιολας). Για μενα ειναι ακριβως η ιδια συμπεριφορα με αυτην που ειχε στον τελικο του 87 με την ΕΣΣΔ οταν επεφτε για επιθετικα και οταν ειχε βγει με φαουλ ηταν ορθιος μαζι με τον Πολιτη στον παγκο, και η ιδια με αυτην που ειχε περυσι με την Ισπανια στον ημιτελικο (οπου ειχε φαει και τεχνικη ποινη αν δεν κανω λαθος?)

QUOTE(Marciulionis @ May 25 2008, 00:59 ) *
Δυστυχώς εγώ πιστεύω πως πρέπει να φύγει καθώς θεωρώ ότι είναι σα γιατρός σε δημόσιο νοσοκομείο με ιδιωτικό ιατρείο κάτι που θα έπρεπε να απαγορεύεται. Η θέση του στον Ολυμπιακό μπορεί να επηρεάσει την κρίση του σε επιλογές παικτών ή ακόμα και να του ασκηθεί πίεση (θεωρητικά) από τρίτους που έχουν συμφέρον.

Δηλαδη πιστευεις οτι μπορει να παρει τον Καυκη αντι του Διαμαντιδη?
Διαμαντιδης, Σπανουλης και Τσαρτσαρης ειναι απο τα 5-6 βασικοτερα στελεχη της Εθνικης και δεν θα λειπουν σε καμια περιπτωση.. Ο Ντικουδης παιζεται, ενω και ο Περπερογλου θα ειναι σιγουρα στην προεπιλογη και βλεπουμε.. Απο τον Ολυμπιακο ο Βασιλοπουλος θα ειναι σιγουρα στην ομαδα, πιθανοτατα ενας απο τους Μπουρουση-Σχορτσιανιτη, ο Πριντεζης στην προεπιλογη και βλεπουμε, ο Βασιλειαδης στην προεπιλογη και πιθανοτατα εκτος ομαδας, ενω Παπαμακαριο και Τσακαλιδη δεν προκειται να τους καλεσει απο την στιγμη που αρνηθηκαν μια φορα να πανε... Διαφωνεις σε κατι απο αυτα?
Και βεβαια, υπαρχουν και οι δυο αποψεις? Προτιμαει τους παικτες του Ολυμπιακου για να μειωσει αυτους του Παναθηναικου, ή προτιμαει αυτους του Παναθηναικου για να τους κουρασει? Λοιπον, κανενας μα κανενας ανθρωπος στον κοσμο δεν θα σκεφτοταν κατι τετοιο. Και στην τελικη, ακομα και εγωιστικα τελειως να το δεις, θα επιλεξει τους καλυτερους για να πετυχει η Εθνικη στην οποια ειναι ο ιδιος προπονητης.

QUOTE(Marciulionis @ May 25 2008, 00:59 ) *
Επίσης δε μου αρέσει στο ελάχιστο το μπάσκετ που παίζουν οι ομάδες του (της εθνικής συμπεριλαμβανομένης), κι έχω κουραστεί τα τελευταί χρόνια να βλέπω μια εθνική που σφύζει από ταλέντο και διάθεση και είναι πλήρης σε όλες τις θέσεις να αδυνατεί να παίξει όμορφο μπάσκετ και να κερδίζει θεωρητικά κατώτερες ομάδες με ηρωικά ντου στα τελευταία λεπτά-δευτερόλεπτα.

Δηλαδη για σενα ποια εθνικη παιζει ωραιο μπασκετ? Για μενα μονο η Ισπανια, καμια αλλη..
Και στην τελικη, 5οι Ολυμπιαδα (χανοντας στους 8 με 3 ποντους απο τους μετεπειτα πρωταθλητες Αργεντινους)-1οι Ευρωπαικο-2οι Παγκοσμιο-4οι Ευρωπαικο.. Δεν νομιζω να ξαναειχαμε τοσο επιτυχημενη σειρα αποτελεσματων ποτε... Ουτε εχουν πολλες χωρες παγκοσμιως.

QUOTE(Marciulionis @ May 25 2008, 00:59 ) *
Αποκορύφωμα το ευρωμπάσκετ της Ισπανίας που η εθνική παρουσιάστηκε σαν μια κινούμενη δυσφήμιση του μπάσκετ και το γεγονός ότι βγήκαμε 4οι το οφείλουμε πολύ περισσότερο στους ταλαντούχους και συνιθισμένους να πρωταγωνιστούν και να κερδίζουν παιχνίδια παίκτες και λιγότερο στις προπονητικές ικανότητες του Γιαννάκη. Σίγουρα έδωσε πράγματα στην ομάδα, πολύ περισσότερο στο τομέα της ψυχολογίας και της νοοτροπίας όμως από ότι όπουδήποτε αλλού.

Συμφωνουμε οτι δεν παιξαμε και πολυ καλο μπασκετ περυσι.. Αλλα μιλαμε για μια Εθνικη ομαδα, οπου δεν μπορει να κανει ουτε μεταγραφες ουτε πολλα πραγματα για να αλλαξει κατι.. Και οσο μεγαλοι να ειναι οι παιχτες (που ειναι), πρεπει να βρεθει ο καταλληλος ανθρωπος να τους οδηγησει. Και για μενα ειναι ο Γιαννακης αυτος.

QUOTE(giannis_ @ May 25 2008, 01:17 ) *
Αυτο που πιστευω ειναι οτι η εθνικη χρειαζεται νεο τροπο σκεψης δεν ξερω ποιος θα της το δωσει αυτο!Αναμφιβολλα η ομαδα μας εχει πολυ ταλεντο αλλα δεν το εκμεταλευεται οπως θα επρεπε!το 2005 λεγαν ολοι οι δημοσιογραφοι οτι η ομαδα θελει να παιξει ελκυστικο μπασκετ για να προσελκυσει και τον κοσμο,αλλα μετα απο 2 χρονια η ομαδα απλα δεν αποδιδει γιατι πλεον εμαθαν πως μας να μας αντιμετωπιζουν,και δεν παιζει κ ελκυστικο μπασκετ!Αρα εφοσον δεν μπορουν να βρεθουν νεοι τροποι,νεα συστηματα νομιζω οτι ειναι ευθυνη ολου του προπονητικου team!Eχεις τα καλυτερα guard στην ευρωπη ,αξιοπιστους ψηλους,καλα 3αρια,οι περισσοτεροι στην ομαδα μπορουν να παιξουν καλη αμυνα αρα κατι αλλο φταει!

Πραγματι. Ελπιζουμε φετος με την παρουσια του Σοφο και του Φωτση που ελειψαν παρα παρα πολυ περυσι, και τα επομενα χρονια με τις πινελιες εξ Αμερικης να δουμε κατι διαφορετικο. Αυτο ομως ειναι ανεξαρτητο του προπονητη. Δεν μπορει ο Γιαννακης και ο καθε Γιαννακης να κανει τον Μπουρουση Σχορτσιανιτη επιθετικα, ουτε τον Χατζηβρεττα Ναβαρο, ουτε τον Κακιουζη Γκαρμπαχοσα...
giannis_
QUOTE(benchwarmer @ May 25 2008, 02:32 ) *
Πραγματι. Ελπιζουμε φετος με την παρουσια του Σοφο και του Φωτση που ελειψαν παρα παρα πολυ περυσι, και τα επομενα χρονια με τις πινελιες εξ Αμερικης να δουμε κατι διαφορετικο. Αυτο ομως ειναι ανεξαρτητο του προπονητη. Δεν μπορει ο Γιαννακης και ο καθε Γιαννακης να κανει τον Μπουρουση Σχορτσιανιτη επιθετικα, ουτε τον Χατζηβρεττα Ναβαρο, ουτε τον Κακιουζη Γκαρμπαχοσα...

Δεν ειπα να τους μετατρεψει σε παιχτες(κλοουν,σορυ αλλα δεν μπορω να τα ξεχασω τα του σεπτεμβρη)σαν αυτους,αλλα οταν εχεις φτασει οπως ειπες και εσυ σε τοσες επιτυχιες βασιζομενος σε καποια συστηματα δεν ειναι λογικο να σε παρουν χαμπαρι καποια στιγμη και να σου σταματησουν το τροπο αναπτυξης του παιχνιδιου σου?Οταν αυτο λοιπον γινει δεν πρεπει να υπαρχουν καποια back-up συστηματα για να σπρωξουν την ομαδα στην επιθεση?Γιατι καλη η αμυνα μας αλλα αν δεν σκοραρουμε δεν εχουμε ελπιδες!Γιατι παιχτες σαν τεο σπαν και μητσο λες να μην μπορουν να κανουν κατι διαφορετικο για να δημιουργησουν καλες προυποθεσεις στην επιθεση περα απο αυτα που κανουν (συνεχεια) στην εθνικη?ειπαμε εχουν ταλεντο(πολυ) αλλα αν δεν ειναι καποιος να τους βοηθησει,να βγαλει ενα λαγο απο το καπελο του οπως λεμε,παει χαμενο και το ταλεντο και η θεληση που σαφεστατα εχουν!Αποψη μ παντα!
morfi
QUOTE(giannis_ @ May 25 2008, 01:17 ) *
Eχεις τα καλυτερα guard στην ευρωπη ,αξιοπιστους ψηλους,καλα 3αρια,οι περισσοτεροι στην ομαδα μπορουν να παιξουν καλη αμυνα αρα κατι αλλο φταει!

Τα φορτώνετε όλα στο Γιαννάκη και το τιμ του και για μία ακόμη φορά οι παίκτες τη γλυτώνουν. Το μεγαλύτερο φταίξιμο πρέπει να δωθεί στους παίκτες που μετά τις δύο απανωτές επιτυχίες της Εθνικής (2005, 2006) από ότι φαίνεται παραχαιδευτήκανε από φιλάθλους και ΜΜΕ. Αυτό φάνηκε και εκτός γηπέδου αφού πέρυσι στο ευρωμπάσκετ μόνος ένας τόλμησε να τα πει έτσι όπως είναι (Συρίγος) και έπεσαν όλοι πάνω του γιατί άσκησε κριτική στα παλικάρια μας!
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.