Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Vote The Best Young Dunker In The NBA
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > NBA > Versus & Polls
kostasvc15
Μετα απο συζητησεις που εκανα με τον Air Kef και τον Lebron15 αποφασισα να κανω ενα Poll για να ψηφισουμε και να δουμε ποιος ειναι ο καλυτερος στα καρφωματα απο τους νεους.Θα προσθεσω μερικα βιντεακια στα παρακατω post και μετα μπορειτε να ψηφισετε.Καλη ψηφοφορια!
kostasvc15
Josh Smith,Atlanta(Νικητης του διαγωνισμου καρφωματων το 2005)
Das Kapital
Εννοειται LeBron ειναι ο καλυτερος στα καρφωματα!!!! wos_sport5.gif cavs1-sm.gif
kostasvc15
Gerald Green,Boston(Νικητης του φετινου διαγωνισμου)


Gerald Wallace,Charlot(Πηρε μερος σε διαγωνισμο το 2002)


Lebron James,Cleveland
kostasvc15
Rudy Gay,Memphis
kostasvc15
Dwayne Wade,Miami
kostasvc15
Nate Robinson,New York(Κερδισε τον περσινο διαγωνισμο ενω πηρες μερος και φετος)
kostasvc15
Dwight Howard,Orlanto(Πηρε μερος φετος αλλα αδικηθηκε.Το βιντεο δειχνει τα καρφωματα που θα εκανε αν περναγε στο τελικο.Θα τρελαθειτε!!!)


Andre Iguodala,Philadelphia(Πηρε μερος περισυ αλλα αδικηθηκε και αυτος)


Shawn Marion,Phoenix


Amare Stoudemire,Phoenix(Πηρε μερος σε διαγωνισμο το 2004 και το 2005)
kostasvc15
Λοιπον εγω ειμαι αναμεσα στους 4 τελευταιους(Ιγκουονταλα,Χαουαρτ,Μαριον,Αμα
ρε),αλλα θα πω Μαριον γιατι εχει ωραιο στυλ smiley.gif .
Εσεις;;;
morfi
Nα σου πω, δεν μπορεις να τα βαλεις ολα σε ενα ποστ ?
kostasvc15
QUOTE(morfi @ Mar 14 2007, 10:33 PM) *
Nα σου πω, δεν μπορεις να τα βαλεις ολα σε ενα ποστ ?

Τωρα πια δεν γινετε.Οπως σου ειχε πει ο Χολικ σε ενα αλλο τοπικ εντιτ μπορεις να κανεις μεχρι και μετα απο 5 λεπτα αφου εχεις στειλει το ποστ σου.Δεν τα εβαλα απο την αρχη σε ενα ποστ γιατι φοβηθηκα μην κανω λαθος στο youtube tag και μετα δεν προλαβω να βρω το σωστο κωδικο.Αν ειχα κανει λαθος χωρις να προλαβω να το διορθωσω θα υπηρχαν κενα.
dizzy_fingers
Μικρή διόρθωση: Τα 5' έγιναν 15'. Απλά επειδή δε σας είχαμε ενημερώσει... wink.gif
Pierce
QUOTE(dizzy_fingers @ Mar 15 2007, 12:53 AM) *
Μικρή διόρθωση: Τα 5' έγιναν 15'. Απλά επειδή δε σας είχαμε ενημερώσει... wink.gif

κατι ειναι και αυτο... smile.gif

οσον αφορα το τοπικ τωρα δωστε την κουπα στον ντρε. το παλικαρι ειναι απιστευτο. και ακομα δεν εχει δειξει τιποτα
jjc
Τζος Σμιθ!! Ο ανθρωπος σηκωνεται σαν F-16! Οππου και να του την πεταξουν θα βρει τροπο να την καρφωσει 77.gif
NBAholic
Mάλλον Αντρέ και από κοντά, Γκριν και Σμιθ. Ο Γουέιντ είναι καλός dunker, αλλά δεν έχει ιδιαίτερη ποικιλία, το ίδιο και ο Μάριον με το Λεμπρόν, του οποίου το σήμα κατατεθέν είναι το κάρφωμα με παραταγμένο το στήθος, αλλά πέραν τούτου, είναι σχετικά mainstream. Ο Νέιτ Ρόμπινσον κάνει καρφώματα που ελάχιστοι με τις διαστάσεις του μπορούν να κάνουν παγκοσμίως, αλλά είναι κυρίως dunker των διαγωνισμών. Οι Αμάρε και Χάουαρντ είναι οι κορυφαίοι ψηλοί dunkers. Είναι περισσότερο dunkers απ'οποιονδήποτε άλλον (μαζί με το Σακ), αλλά όχι και θεαματικότεροι.
Alexmei
πρώτα μπράβο για την δουλειά! 41.gif
πολύ ωραία τα video!!


Kαι εγώ JOE SMITH! 77.gif 77.gif 77.gif 77.gif
kostasvc15
Τους Ιγκουονταλα,Σμιθ,Γκριν και Γκει τους βαζω στη ιδια λιστα,μοιαζουν πολυ στο τροπο που καρφωνουν.Ο Ιγκουονταλα υπερεχει σε φαντασια,ο Σμιθ σε αλμα(σε αγωνα φετος καρφωσε και το κεφαλι του περασε το στεφανι)και σε δυναμη,ο Γκριν εκανε παλι καλα καρφωματα στο διαγωνισμο,ενω ο Γκει ειναι μικροτερος απο τους αλλους και δεν εχει δειξει ακομα τι μπορει να κανει.Ο Ουαλας καλος ,κανει συχνα πτυσεις .Ο Ουειντ μπορει να μην εχει μεγαλο ρεπερτοριο αλλα εχει κανει πολλα φεισιαλ.Ο Λεμπρον εχει δυναμη και αλμα αλλα το κακο ειναι οτι κανει τα ιδια καρφωματα συχνα(αυτο που ειπε ο Χολικ και αυτο το αναποδο μπαμπ απ).Ο Ρομπινσον κανει απλα καρφωματα (σε αγωνες)αλλα μονο που βλεπεις εναν τοσο κοντο παιχτη να καρφωνει,αρκει για να τον ψηφισεις.Ο Μαριον χωρις να ειμαι σιγουρος πρεπει να ειναι αναμεσα στους 5 παιχτες με τα περισσοτερα καρφωματα για φετος και περυσι,αυτο ειναι το οπλο του,μπορει να καρφωσει ανα πασα στιγμη(τον ψηφισα γιατι μου αρεσει το στυλ του και για να μην μεινει πισω στη ψηφοφορια).Τελος,τα δυο τουμπανα ο Χαουαρτ και ο Αμαρε.Καρφωνουν με παρα πολυ δυναμη(αυτο κανει τα καρφωματα τους πολυ εντυπωσιακα),ενω μπορουν να κανουν καρφωματα που κανουν και οι κοντοι.

Υ.Γ.:Φανταζομαι οτι ειδατε το βιντεο του Χαουαρτ.(Για οσους δεν μπορουν να το δουν να πω οτι ο Χαουαρτ σε ενα καρφωμα φιλαει το στεφανι και σε ενα αλλο χτυπαει το κεφαλι του στο στεφανι).
Υ.Γ.:Δασκαλε Χολικ smile.gif το mainsteam και massive shooter(το ανεφερες στο αλλο πολλ) τι ειναι;
Gravedigger
Josh Smith!Πρέπει να είναι εξωγήινος κ να ζυγίζει λιγότερο στην γη...Δν εξηγείται αλλιώς! 77.gif
NBAholic
QUOTE
Υ.Γ.:Δασκαλε Χολικ το mainsteam και massive shooter(το ανεφερες στο αλλο πολλ) τι ειναι;



To mainsteam είναι γενικός όρος. Ό,τι είναι mainsteam σημαίνει ότι απλώς "ακολουθεί το ρεύμα", είναι συμβατικό και τυπικό. Massive shooters (όχι πολύ συνηθισμένος όρος) αποκαλούν όσους απλώς επιχειρούν πολλά σουτ από κάθε απόσταση, παρότι μπορεί να μην είναι ιδιαίτερα καλοί σουτέρ. Π.χ, Άιβερσον.
kostasvc15
Αντε ρε παιδια.Γιατι δε ψηφιζεται;Τζαμπα το εφτιαξα το πολλ; biggrin.gif
Dromeas7
Αντρε και τα μυαλά στα κάγκελα. Δεν πρόκειται να κάνω αναλύσεις καθώς ο τύπος είναι εκτός συναγωνισμού!!!!

76ers-sm.gif 76ers-sm.gif

Όσο για τον Χαουαρντ μεγάλη αδικία ρε παιδί μου. Αν το έκανε ζωντανα αυτό με το φυλί στη στεφάνη θα είχε γκρεμιστεί το γήπεδο!!
kostasvc15
QUOTE(Dromeas7 @ Mar 25 2007, 09:41 AM) *
Όσο για τον Χαουαρντ μεγάλη αδικία ρε παιδί μου. Αν το έκανε ζωντανα αυτό με το φυλί στη στεφάνη θα είχε γκρεμιστεί το γήπεδο!!

Γιατι το αλλο που χτυπαει το κεφαλι του στη στεφανι;;;
NBAholic
Δεν παίζει στο ΝΒΑ, αλλά έγινε ντραφτ. Πρόκειται για έναν από τους κορυφαίους leapers στην ιστορία και ίσως περάσει κι από Ευρώπη. Πρόκειται για το γνωστό στους [ΣΚΟΥΝΤΗΣ]παροικούντας την Ιερουσαλήμ[/ΣΚΟΥΝΤΗΣ], Τζέιμς Γουάιτ, ο οποίος στο εν λόγω φιλμάκι...δε θα σας πω τι κάνει, απλά, δείτε το:

kostasvc15
Δεν γινετε να το δουμε το βιντεο Χολικ.Λεει οτι πρεπει να παμε στο γιουτιουμπ.Παντως κατι εχω ακουσει για τον τυπο!
iverson
Iguodala ψηφίζω γιατί έχει πολυ φαντασία!!! Πως σκέφτηκε και έκανε τέτοιο κάρφωμα πίσω από τη μπασκέτα στο slam dunk?το είχε κάνει κανένας άλλος πιο πριν?Επίσης βγάζει και πολύ ωραίες assist!Μου άρεσε και ο Howard στο βίντεο. Πολύ φανασία και αυτός!
Click to view attachment
Click to view attachment
NBAholic
QUOTE
Δεν γινετε να το δουμε το βιντεο Χολικ.Λεει οτι πρεπει να παμε στο γιουτιουμπ.Παντως κατι εχω ακουσει για τον τυπο!


Δοκιμάστε τώρα.
iverson
QUOTE(NBAholic @ Mar 30 2007, 08:06 PM) *
Δοκιμάστε τώρα.

δοκίμασα παίζει. οραίος ο τύπος
Zmac
΄Καλο Βιντεακι
kostasvc15
Τωρα παιζει!Καλο το βιντεακι!Ο Καρτερ ομως στα νιατα του θα το ακουμπαγε και επειδης σε ολα εχω απαντηση 69.gif παρε ενα του Καρτερ να τρελαθεις!!!
iverson
και αυτό οραίο βιντεάκι
NBAholic
Δεν ξέρω αν θα το ακούμπαγε...Το καλάθι βρίσκεται στα 3,05, αλλά η κορυφή του ταμπλό είναι στα 3,96. Αν υποθέσουμε πως το κεφάλι του φτάνει στη στεφάνη (που δεν είναι καθόλου εύκολο), χρειάζεται άλλα 91 εκατοστά από την κορυφή του κεφαλιού ως το άκρο του μεσαίου δαχτύλου. Αν το μετρήσετε, θα δείτε ότι "δεν παίζει" η πιθανότητα και αυτό κάνει το βίντεο του Γουάιτ τόσο εντυπωσιακό. Αν παγώσει κανείς το βίντεο στην τελευταία προσπάθεια, μοιάζει ότι το μεγαλύτερο μέρος του κεφαλιού του βρίσκεται πάνω απ'τη στεφάνη! Αυτό το έχω δει μόνο στο Γουάιτ και στο Γουίλσον των Γκλομπτρότερς, που κάρφωσε στα 3,66.

Αν έχετε κάτι παρόμοιο, ακόμη και σε φωτό, θα ήθελα να το δω.
kostasvc15
Θα ψαξω!
Ωποτε αυτο που λενε οτι ο Τζορνταν εχει ακουμπησει το πανω μερος του στεφανιου ειναι μυθος ε;
NBAholic
Του ταμπλό εννοείς; Αυτό αμφισβητείται, αν και σίγουρα μπορούσε να το πλησιάσει.

Τη στεφάνη με το κεφάλι την έχει φτάσει πάντως.


BTW, στο λέω από τώρα να είσαι επιφυλακτικός, γιατί πολλές φορές η κάμερα παραμορφώνει.
iverson
QUOTE(NBAholic @ Mar 30 2007, 11:59 PM) *
Του ταμπλό εννοείς; Αυτό αμφισβητείται, αν και σίγουρα μπορούσε να το πλησιάσει.

Τη στεφάνη με το κεφάλι την έχει φτάσει πάντως.
BTW, στο λέω από τώρα να είσαι επιφυλακτικός, γιατί πολλές φορές η κάμερα παραμορφώνει.

πολλοί όμως λένε και το άλλο απίστευτο ότι ο garnett στη χρονιά που ήταν rookie έφτασε το χρονόμετρο πάνω από το ταμπλό!!!δεν ξέρω άμα το έχετε ακούσει και έχετε άποψη.
kostasvc15
Το ταμπλο εννοουσα!
QUOTE(iverson @ Mar 31 2007, 12:04 AM) *
πολλοί όμως λένε και το άλλο απίστευτο ότι ο garnett στη χρονιά που ήταν rookie έφτασε το χρονόμετρο πάνω από το ταμπλό!!!δεν ξέρω άμα το έχετε ακούσει και έχετε άποψη.

Οχι βρε!Αμα ηταν αληθεια αυτο τοτε θα μπορουσε να καρφωσει και το κεφαλι(αμα χωρουσε!) του αντι για τη μπαλα!
Θα του εβαζα 10 σιγουρα αμα το εκανε αυτο!!! smiley.gif
kostasvc15
QUOTE(NBAholic @ Mar 30 2007, 11:21 PM) *
Αν έχετε κάτι παρόμοιο, ακόμη και σε φωτό, θα ήθελα να το δω.

Take a look!:





NBAholic
1) Ο Ντουάιτ είναι σούπερ αθλητικός, είναι γνωστό.
2) Κοντά, αλλά όχι στο ίδιο επίπεδο.
3-4) Τα καλύτερα της σειράς, κατά τη γνώμη μου.
5) Πολύ κοντά, αλλά μάλλον παίζει λίγο και η κάμερα.
6) Πάλι παίζει η κάμερα. Στα βίντεο που τον είδα, δεν έμοιαζε τόσο ψηλά όσο εδώ.
kostasvc15
QUOTE(NBAholic @ Apr 1 2007, 12:15 AM) *
1) Ο Ντουάιτ είναι σούπερ αθλητικός, είναι γνωστό.
2) Κοντά, αλλά όχι στο ίδιο επίπεδο.
3-4) Τα καλύτερα της σειράς, κατά τη γνώμη μου.
5) Πολύ κοντά, αλλά μάλλον παίζει λίγο και η κάμερα.
6) Πάλι παίζει η κάμερα. Στα βίντεο που τον είδα, δεν έμοιαζε τόσο ψηλά όσο εδώ.

Tις δυο του Καρτερ και αυτη του Κομπι τις εβαλα για να δειξω το αλμα που εκαναν.Σε καμια δεν ειναι το κεφαλι τους πανω απο το στεφανι αν και σε αυτη με το τον Βαις ο Καρτερ εχει σχηματισει γωνια με το σωμα του!Αυτη του Τζει Ριτς πρεπει να μην ειναι αληθινη.Τι στο καλο βλεπει μεσα απο το στεφανι;Οπως και να'χει εχει τρελο αλμα.

Υ.Γ.Μονο αυτες βρηκα και εψαχνα μιση ωρα!Σιγουρα ομως εχουν γινει πολλα καρφωματα οπου το κεφαλι φτανει τη στεφανι.
Van_prentzi
QUOTE(iverson @ Mar 31 2007, 12:04 AM) *
πολλοί όμως λένε και το άλλο απίστευτο ότι ο garnett στη χρονιά που ήταν rookie έφτασε το χρονόμετρο πάνω από το ταμπλό!!!δεν ξέρω άμα το έχετε ακούσει και έχετε άποψη.


Iverson και γω κάπου το έχω ακούσει αυτό.
Το είπε κάποιος απο το προπονητικό τιμ της ομάδας οταν ήταν rookie.
Τώρα αν το έκανε κι όλας είναι άλλο θέμα!
Zmac
Ενα ρεζιλευτικο καρφωμα

http://youtube.com/watch?v=dwPAds1s-ZM
NBAholic
QUOTE
πολλοί όμως λένε και το άλλο απίστευτο ότι ο garnett στη χρονιά που ήταν rookie έφτασε το χρονόμετρο πάνω από το ταμπλό!!!δεν ξέρω άμα το έχετε ακούσει και έχετε άποψη.


Εγώ άκουσα να το αναφέρει σα φήμη ο Μαγουλάς.

Φυσικά και δεν το πιστεύω. Αν το έκανε σε προπόνηση, πώς δεν το επανέλαβε μπροστά σε καμιά κάμερα;
Αν το έκανε σε αγώνα, το φιλμάκι θα ήταν πιο προβεβλημένο κι απ'το κάρφωμα του Κάρτερ στο Βαις.

Στην πραγματικότητα δε θεωρώ καν πως μπορεί να φτάσει την κορυφή του ταμπλό (αν και ίσως να την πλησιάζει στους 10-12 πόντους).
Das Kapital
QUOTE(kostasvc15 @ Apr 1 2007, 03:31 AM) *
Αυτη του Τζει Ριτς πρεπει να μην ειναι αληθινη.


Οχι ρε αληθινη ειναι!!!
liolias
Ωραιο τοπικ αυτο. Λοιπον θα ψηφισω...... Andre Iguodala!
malone
gerald green δειτε εκτος απο τα καρφωματα στο διαγωνισμο και το περσινο εκπληκτικο καρφωμα απο ασιστ με ταμπλο του τονι αλλεν
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.