Help - Search - Members - Calendar
Full Version: NBA LIVE game
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Οτιδήποτε για το μπάσκετ
hagi
Λοιπόν ανοίγω ένα τόπικ για το NBA Live γενικότερα.Σίγουρα πιστεύω ότι υπάρχουν φίλοι που παίζουν.Εγώ είμαι φανατικός του NBA Live και παίζω από τότε που έχει πρωτοβγεί.

Παίζω σε pc και όχι σε κονσόλα.

Περιμένω από εσάς να πούμε οτιδήποτε έχει να κάνει με το NBA Live και να σχολιάζουμε διάφορα όπως το Dynasty που παίζουμε και οτιδήποτε άλλο..
Das Kapital
Αυτα εδω εχω να πω για το ΝΒΑ live και ο μονος λογος που το επαιζα ειναι και καλα για να παιξω λιγο μπασκετ αλλα..... 68.gif



Να και ενα αλλο απο την αθλια ea sports



PRO EVOLUTION SOCCER 6
dizzy_fingers
Πού κολλάει το pro? (να έλεγες NBA2K ρε παιδί μου να το καταλάβαινα...tongue.gif)

Πάντως αυτά τα βιντεάκια των livehaters που κυκλοφορούν στο yt, αγνοούν το πραγματικό πρόβλημα της σειράς live και επικεντρώνονται με ενοχλητικά επίμονο τρόπο (σαν γριές στις σημερινές ταινίες ένα πράμα) σε σημεία του παιχνιδιού που είναι λογικό να συναντώνται σε ένα οποιοδήποτε video game.
jjc
24.gif 24.gif ελεος
το πρωτο βιντεο τα σπαει 24.gif 24.gif

ΝΒΑ live επαιζα και γω μεχρι που κερδιζα για πλακα στο σουπερσταρ και το παρατησα icon_drunk.gif
morfi
Preview για το 08 που έχω διαβάσει στο ίντερνετ λένε πως τα παλικάρια μέσα στην EA τα έχουν πάρει πολύ άσχημα από την κριτική που τους έγινε για τα δύο τελευταία NBA Live. Όπως έγραφε χαρακτηριστικά "έπιασαν τον ταύρο από τα cool.gif cool.gif " και αποφάσισαν στην ουσία να αλλάξουν όλο το παιχνίδι. Τα όσα διάβασα ήταν πολύ ενθαρρυντικά. Θα πρέπει να περιμένουμε ένα ολοκαίνουργιο παιχνίδι.
Igor
Δεν στελενεις ενα link RE μορφή !
Gravedigger
Κάπου είχα διαβάσει και εγώ ότι θα το αλλάξουν...Αλλά δεν θυμάμαι τίποτα παραπάνω...Μόνο ότι cover θα είναι ο Arenas αν δεν κάνω λάθος.
Das Kapital
QUOTE(dizzy_fingers @ Jun 25 2007, 04:33 PM) *
Πού κολλάει το pro? (να έλεγες NBA2K ρε παιδί μου να το καταλάβαινα...tongue.gif)


Κολλαει στο οτι ειμαι κολλημενος με το προ το οποιο δεν εχει καμια σχεση με το αθλιο λαιβ!!! 19.gif
Pierce
αφου το pro το φτιαχνουν Ιαπωνες !!! smiley.gif
morfi
QUOTE(Igor @ Jun 25 2007, 10:03 PM) *
Δεν στελενεις ενα link RE μορφή !

Έψαξα παντού. Μπήκα στο site που το είχα δεί, έβαλα όλο το google να ψάχνει για μένα, δοκίμασα μέχρι και το Ultrex wacko.gif αλλά δεν μπόρεσα να το βρω. w00t.gif
NBAer
QUOTE(Igor @ Jun 25 2007, 10:03 PM) *
Δεν στελενεις ενα link RE μορφή !


Ναι και εγω διαβασα οτι θα υπαρχουν μεγαλες αλλαγες στο gameplay του παιχνιδιου το οποιο ειναι πραγματι
Χ.Α.Λ.Ι.ΑAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ
ΑΑ!

Νεα για το ΝΒΑ 08 απο τους προγραμματιστες του:
http://blogs.ign.com/nbalive_08
Δυστυχως κακο πραγμα δεν θα ακουσεις εκει περα....
80D0R1S #8
παιδια,2κ7 4 ever!!Τα γραφικα ειναι κλασεις ανωτερα απο τον live και το gameplay ειναι ασυγκριτα καλυτερο.Εμενα η λεπτομερεια που μου αρεσε ειναι οτι εχει το πραγματικο στυλ του σουτ πολλων παικτων(βλ.kobe,kg,wade ka)
Anaz
QUOTE
το πραγματικο στυλ του σουτ πολλων παικτων(βλ.kobe,kg,wade ka)
Μαριον!! 77.gif
Ενταξει δεν το βρισκω και ΤΟΣΟ χαλια το Live,αλλα η αληθεια ειναι οτι αν εχεις παιξει 2Κ δεν ξαναπαιζεις Live..
Germany96
Μεταφέρω από άλλο topic μιας και απάντηση δεν δόθηκε εκεί.
Ξέρετε αν υπάρχει τρόπος όταν πάιζουν πέντε άτομα μαζί στο ίδιο PC να μην υποχρεούται κάποιος να παίρνει το keybord; Έχω δοκιμάσει και να το αποσυνδέσω αλλά in-game πάλι μου το εμφανίζει. Επίσης μέσω δικτύου δύο PC γίνεται να παίξουν πάνω από πέντε άτομα ταυτόχρονα; Βασικά για το NBA LIVE 06 ενδιαφέρομαι, αλλά αν κάποιος ξέρει αυτές τις απαντήσεις για το 07 υποθέτω θα ισχύουν και για το 06.
merlin1
a ke apo do pia pedia pezun to classic teams patch( idios tora pu tha bgi ke nea version tongue.gif tongue.gif )
Achilleas13
QUOTE(merlin1 @ Jun 26 2007, 01:11 PM) *
a ke apo do pia pedia pezun to classic teams patch( idios tora pu tha bgi ke nea version tongue.gif tongue.gif )


Αν εννοείς τα Classic Roster απ'το nba-live.com τα έχω λιώσει.Είναι ο μοναδικός λόγος για να παίζεις nbalive
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.