Help - Search - Members - Calendar
Full Version: France - Spain
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Εθνικές ομάδες > Older Tournaments > London 2012
Pages: 1, 2
sacarame
VS

Η παλιοπαρέα από το ΙΝΣΕΠ ενάντια στους φούριας ρόχας...

Τετάρτη 8 Αυγούστου, 18.15




ΕΔΩ ΣΕ ΘΕΛΩ ΜΑΛΛΙΑ ΜΟΥΥΥΥΥΥΥΥΥ....(σε διασκευή γνωστού λαϊκού άσματος...)
T.W.Is.M.
laugh.gif laugh.gif laugh.gif
Απο χτες γελαω οσο σκεφτομαι αυτο το ζευγαρι. Αφου δεν εχει Σερβους φετος, με καποιον πρεπει να τα βαλω και βρηκα τους Γαλλους. Δεν εχει και Χατζη στην περιγραφη για να τους κανει πιο συμπαθεις, δεν εχει Ελλαδα για να τους κερδισει οπως συνηθως, οποτε οι κλασικοι εκπροσωποι του στυλ "τρεχω και χοροπηδω" παιρνουν επαξια τη θεση της Σερβιας για φετος. Αφου παιζουν και εναντιον της Ισπανιας, οι πιο πολλοι θα ειναι υπερ τους, αρα και παλι θα εχω πανω απο το μισο φορουμ εναντιον μου. Καπως ετσι:
maik23
εγω θελω να περασουν οι ισπανοι και να παιξουν με αυτους που θελανε να αποφυγουν,οι φυγαδες.και να τους ξεσκισουν για να καταλαβουν τι μακακια κανανε.γιατι δεν νομιζω να νομιζουν οτι ειναι λιθουανοι,ουτε οτι τους αρκει η δευτερη θεση.απο εχθες ειμαι ισπανοχειτερ.
καλα τι νομιζαν ,οτι θα τους αποφυγουν και θα τους αποκλεισει καποια αλλη ομαδα?η' οτι εαν πανε τελικο εχουν πιθανοτητες?μετα απο αυτο που εγινε με την λιθουανια ,οι αμερικανοι θυμουνται την ελλαδα και βλεπουν χρυσο ολ δε γουει.
xristos_metal
Νομιζω οτι αν παιξει η Ισπανια που γνωριζουμε, θα νικησει ανετα. Αλλα δε με πειθουν καθολου φετος. Εχουν ζοριστει και απο χειροτερες ομαδες. Απο την αλλη συνηθως δεν κανουν καλη πρωτη φαση και μετα τα δινουν ολα. Εγω ειμαι με Γαλλια, ας παρει και κανενας αλλος μεταλιο.
ViC
Εδώ είναι το παιχνίδι που θέλω να χάσουν και οι δύο. Γίνεται; Και ο Μπλατ ακόμα δεν έχει βρίσει τους Ισπανούς που κάθησαν κι έχασαν...
captain charisma
τα γαλλακια αν ειχαν το νοα στη συνδεση τους θα ειχαν περισσοτερες πιθανοτητες να πεταξουν εξω τους ισπανους...τωρα πολυ δυσκολα τα πραγματα γ αυτους...με κανα 15αρι θα χασουν
maik23
QUOTE (ViC @ Aug 7 2012, 20:33 ) *
Εδώ είναι το παιχνίδι που θέλω να χάσουν και οι δύο. Γίνεται; Και ο Μπλατ ακόμα δεν έχει βρίσει τους Ισπανούς που κάθησαν κι έχασαν...


ελα ντε..αυτο που το πας!!!σωστος
Ginobili
Ξέρουμε αν τελικά θα το δείξει το παιχνίδι η ΕΤ1? Γιατί στο πρόγραμμα τους δεν το βλέπω.
giorgos14
QUOTE(Ginobili @ Aug 7 2012, 21:47 ) *
Ξέρουμε αν τελικά θα το δείξει το παιχνίδι η ΕΤ1? Γιατί στο πρόγραμμα τους δεν το βλέπω.


ουτε εγω τους βλεπω να το μεταδιδουν και θα προτιμησουν να δειξουν παλη στις 7.30 στην ετ1(χωρις πριν να εχει ολυμπιακη μεταδοση και χωρις ελληνικη συμμετοχη στη παλη).Ας ελπισουμε να αλλαξει κατι... 68.gif

και στο κατω κατω δεν γινεται να ειναι προγραμματισμενο να δειξει και τους 4 προημιτελικους του βολει και οχι το Ισπανια Γαλλια...
maik23
16.00 ρωσια-λιθουανια
18.00 γαλλια -ισπανια

22.00 βραζιλια-αργεντινη
24.00 ηπα-αυστραλια

ολα στην ετ1
giorgos14
QUOTE(maik23 @ Aug 8 2012, 06:51 ) *
16.00 ρωσια-λιθουανια
18.00 γαλλια -ισπανια

22.00 βραζιλια-αργεντινη
24.00 ηπα-αυστραλια

ολα στην ετ1


εχεις καποιο λινκ που να το δειχνει αυτο;σε ολα τα αθλητικα site δεν βλεπω κατι για το συγκεκριμενο ματς...
gspara
QUOTE (giorgos14 @ Aug 8 2012, 10:04 ) *
εχεις καποιο λινκ που να το δειχνει αυτο;σε ολα τα αθλητικα site δεν βλεπω κατι για το συγκεκριμενο ματς...

http://tvradio.ert.gr/details.asp?pid=3374871&chid=8
giorgos14
QUOTE(gspara @ Aug 8 2012, 10:58 ) *


ok,ευχαριστω για την ενημερωση...και για να μην ξεχνιομαστε vive la France... smiley.gif
gspara
QUOTE (giorgos14 @ Aug 8 2012, 14:27 ) *
ok,ευχαριστω για την ενημερωση...και για να μην ξεχνιομαστε vive la France... smiley.gif

ENNOEITAI!!!!!!!!!!!!!!1
Manu7
Για το συγκεκριμένο ματς δεν μπορώ να σκεφτώ πιθανό νικητή.

Από τη μια οι Γάλλοι που δεν τους έχω για πολλά πολλά πάλι και από την άλλη οι Ισπανοί - υποτίθεται η 2ρη καλύτερη ομάδα του κόσμου να φοβάται να αντιμετωπίσει τους Αμερικανούς στον ημιτελικό.Δηλαδή τι διαφορά κάνει?Έτσι και αλλιώς ένα ασημένιο το έχει πάρει.Λιγότερη αξία θα έχει ένα πιθανό χάλκινο μετάλλιο?

Τι να πω...Μακάρι να χάσουν σήμερα γιατί η έπαρση τους σε αυτούς τους ΟΑ έχει χτυπήσει κόκκινο λες και μόνο τους Αμερικανούς έχουν να κερδίσουν.Το περιμένω το φιάσκο πριν τον τελικό για τους Ισπανούς.Ελπίζω να κάτσει σήμερα.

Εκτός φυσικά αν το κάνουν επίτηδες κάθε χρόνο με το να σέρνονται στην 1η φάση,οπότε οι Γάλλοι θα φάνει μια κλασσική 20άρα σήμερα και τέλος..biggrin.gif
sarounas
νομίζω ότι κάθε σχόλιο είναι περιττό για αυτό το ματς
οι Γάλλοι δεν έχουν δείξει ότι έχουν τον τρόπο να κερδίσουν τους Ισπανούς τα τελευταία χρόνια.
Δεν ξέρω καν αν θα κάτσω να δω πέρα από την 1η περίοδο. Λογικά θα είναι ο πιο βαρετός προημιτελικός εκτός και αν οι Αυστραλοί δεν σαπίσουν στο ξύλο τους Αμερικάνουν και χάσουν με καμιά 40ριά πόντους
tReason
Oι Γαλλοι εδειξαν πιο παθιασμενοι στους εθνικους υμνους τους δινω το μικρο προβαδισμα..
gspara
εγω διαισθανομαι οτι οι Ισπανοι θα ειναι πολυ σοβαροι και πολυ καλοι σημερα.
Βεβαια υπαρχουν τα ερωτηματικα στο Ναβαρο μετα τον τραυματισμο του και στον Ρουντι που κανει μετριο τουρνουα
giorgos14
μονο και μονο που ο βλαμμενος ο παου καθε φορα που τον ακουμπανε φωναζει μου αναβουν τα λαμπακια...σφαξτους ρε χριστοδουλου να φωναζουν δικαια μια φορα...
a.car



Aγχωμένοι μπήκαν οι Ισπανοί μάλλον έπαιξε ρόλο και το κράξιμο που ΄πεσε για τη Βραζιλία.



Ο Ρούντυ είναι σα το Σαμσών με το που ξυρίστηκε έχασε τη δύναμη του.
Manu7
Σεμιναριακού επιπέδου η επίθεση των Γάλλων έναντι της ζώνης των Ισπανών μέχρι στιγμής.
baskethood
QUOTE (Manu7 @ Aug 8 2012, 18:48 ) *
Σεμιναριακού επιπέδου η επίθεση των Γάλλων έναντι της ζώνης των Ισπανών μέχρι στιγμής.

Στη μία επίθεση που η Ισπανία γυρίζει σε MtM κάνει λάθος ο Parker και τρώνε καλάθι στον αιφνιδιασμό, δείγμα της σύγχυσης που προκλήθηκε λόγω της αμυντικής αλλαγής.
ViC
οι Γάλλοι όντως ανταποκρίνονται στην άμυνα ζώνης των Ισπανών, αλλά είναι και αρκετά εύστοχοι από το τρίποντο... ο Πιετρούς έβαλε 2.
Οι Ισπανοί από την άλλη κολλάνε πολύ στην επίθεση.
bballbill
Ο Ναβάρο είναι αρνητικός.
xristos_metal
Παιζουν πολυ καλα οι γαλλοι, αλλα δεν γινεται οι ισπανοι να εχουν 2/10 απο το τριποντο για πολυ καιρο. Εχουν περισσοτερες δυναμεις παντως οι γαλλοι.
a.car


Αν χάνει και ο Ναβάρο τα αμαρκάριστα, τα πράγματα είναι σκούρα για τους Ισπανούς.
Manu7
QUOTE(ViC @ Aug 8 2012, 18:54 ) *
οι Γάλλοι όντως ανταποκρίνονται στην άμυνα ζώνης των Ισπανών, αλλά είναι και αρκετά εύστοχοι από το τρίποντο... ο Πιετρούς έβαλε 2.
Οι Ισπανοί από την άλλη κολλάνε πολύ στην επίθεση.

Αυτό ήταν το επόμενο που θα τόνιζα.

Όταν έχει 2/2 ο Φλοράν ο Πιετρούς και ο 2 ο Ντιαό, είναι ψιλοανέλπιστο για τους Γάλλους.Το καλό γι'αυτούς είναι ότι πάει καλά ο Πάρκερ οπότε μπορεί να διατηρήσει τους Γάλλους κοντά στα ίδια επίπεδα απόδοσης.

Πρέπει να ανέβει ο Batum πάντως.

ΥΓ:2 τάπες στον Ναβάρο?Από θέληση και αμυντική προσήλωση καλά πάνε οι Γάλλοι.
duncan21
Πολύ μεγάλο μπάσκετ ο Ντιό,διαβάζει το παιχνίδι όσο λίγοι.Και "κλέβει" σε κάποιες φάσεις όταν δεν τρέχει είτε στην άμυνα είτε στην επίθεση χωρίς να γίνεται αδύναμος κρίκος για την ομάδα του.Respect ακόμη μια φορά.Ωραίο και συνετό μπάσκετ οι Γάλλοι,ελπίζω να αντέξουν.
gspara
QUOTE (duncan21 @ Aug 8 2012, 18:57 ) *
Πολύ μεγάλο μπάσκετ ο Ντιό,διαβάζει το παιχνίδι όσο λίγοι.Και "κλέβει" σε κάποιες φάσεις όταν δεν τρέχει είτε στην άμυνα είτε στην επίθεση χωρίς να γίνεται αδύναμος κρίκος για την ομάδα του.Respect ακόμη μια φορά.Ωραίο και συνετό μπάσκετ οι Γάλλοι,ελπίζω να αντέξουν.

Σωστος.Οι Γαλλοι εχουν πολυ υπομονη,καλη κυκλοφορια και καλες επιστροφες.Κολλησανε λιγο στο τελος στην ζωνη αλλα εχουν πετυχει αριστα στο νουμερο ενα σκοπο τους το μαρκαρισμα των αδελφων.
ViC
ο Ναβάρο είναι σαφώς ανέτοιμος. Και ο Καλντερόν δε βοηθάει και πολύ. Καλύτερός τους ως τώρα ο Γιουλ.
Από την άλλη Πάρκερ και Ντιό έιναι όλα τα λεφτά αλλά και οι 10 (μη αναμενόμενοι) πόντοι του Πιετρούς
gspara
QUOTE (ViC @ Aug 8 2012, 19:10 ) *
ο Ναβάρο είναι σαφώς ανέτοιμος. Και ο Καλντερόν δε βοηθάει και πολύ. Καλύτερός τους ως τώρα ο Γιουλ.
Από την άλλη Πάρκερ και Ντιό έιναι όλα τα λεφτά αλλά και οι 10 (μη αναμενόμενοι) πόντοι του Πιετρούς

Ακριβως ετσι ειναι.
Περιμενω ανατροπες στο β

Εχω κολλησει και παρατηρω τον Φλοραν στην αμυνα.Απιστευτη αμυντικαρα ο τυπος,ξεχωρα οτι εχει καταπιει τον Μαρκ
tReason
Μπραβο ρε χριστοδουλου παιξε και αλλο ισπανια...
Ο αμερικανος και ο χριστοδουλου γλειφει τα τετοια των ισπανων Μονο ο τριτος ισορροπει
gspara
Καλυτερο μπασκετ οι Γαλλοι.Οι Ισπανοι πολλοι το κουραζουν...
Ισως επρεπε να χρησιμοποιησει νωριτερα τον Ρεγιες στο 4 ο Σκαριολο εκει που εχουν μαυρη τρυπα οι Ισπανοι
ViC
Έσπασαν ωραία τη ζώνη 3-4 φορές οι Γάλλοι τώρα. Έχουν αφήσει το μακρινό σουτ και με μικρά ντράιβ του Πάρκερ γίνεται καλή δουλειά. Ένα δυο εύκολα τελειώματα έχασαν όμως. Θα ήταν στους 5-6 πόντους η διαφορά αν τα έβαζαν.
Ο Ναβάρο παίρνει προσπάθειες όλο και περισσότερο αλλά πραγματικά δε με πείθει σήμερα ότι μπορεί να το καθαρίσει μόνο με τον οίστρο του. Πολύ καλή δουλειά πάνω στον Πάου. Με την ως τώρα εικόνα τους οι Γάλλοι αξίζουν το ματς. Λίγη βοήθεια από τον Μπατούμ ή τον Ντε Κολό θέλουν μόνο και το πήρανε...
tReason
Ο παρκερ κατωτερος των περιστασεων...Ο ντιο επρεπε να μπει πολυ νωριτερα
Ντροπη χριστοδουλου..
ViC
ρεσιτάλ σκοτωμένων επιθέσεων και από τις δύο ομάδες... Απογοήτευση
Manu7
Oι Γάλλοι το έχουν χέσει τελείως πλέον.Κάνει ο καθένας του κεφαλιού του.Ευτυχώς γι'αυτούς είναι πίσω μόνο με 1.
gspara
Πανε για αυτοκτονια οι Γαλλοι..
belalik
QUOTE(tReason @ Aug 8 2012, 19:30 ) *
Μπραβο ρε χριστοδουλου παιξε και αλλο ισπανια...
Ο αμερικανος και ο χριστοδουλου γλειφει τα τετοια των ισπανων Μονο ο τριτος ισορροπει


Οχι ρε παιδια .. Η διαιτησια εχει κανει λαθη εκατερωθεν, αλλα σε καμια περιπτωση δε παιζει Ισπανια. Εχουν υπαρξει και αρκετα σφυριγματα εναντιον της Ισπανιας (παραδειγμα τωρα, 2.50 πριν το τελος που παιρνουν οι Γαλλοι τη μπαλα ενω δεν ειχε βρει πουθενα)
gspara
οποιος βαλει 60 κερδισε
tuareg
Λοιπον twism και το Vincent μου φαινεται οτι ειναι το Ηλιας στα γαλλικα...
Manu7
Ντάξει οι Γάλλοι δεν μπορεί να χάσανε τέτοια ευκαιρία σήμερα...Με την πιο κακή Ισπανία σε νοκ άουτ ματς που έχω δει.

Πάρκερ,Μπατούμ χαράμισαν την καλή ομαδικήγ προσπάθεια.
belalik
Αστειος ο Ρουντι ..
ViC
τεράστια γατάκια λοιπόν οι Γάλλοι. Δεν πειράζει. Το Παρίσι είναι κοντά. Μια ωρίτσα με το αεροπλάνο...

4 πόντοι στην τελευταία περίοδο. Απίστευτο μπλακ άουτ. Απ' ότι βλέπω οι τελευταίοι πόντοι τους ήταν το καλάθι του Μπατούμ στο 6:51

Δεν τους φταίει κανείς...

Απαράδεκτος ο Μπατίιιιιιιιιμμμμμμ
Anaz
Μεχρι κι ο Ρουντυ κολλησε τον θεατρινισμο?Αυτον δεν τον θυμομουν τοσο κωλοτουμπα!
Τραγικοι.. 68.gif
belalik
Νταξει .. Στην αρχη νομιζα οτι ηταν μαλακια των Ισπανων, αλλα το 'φαουλ' που εκανε ο Μπατουμ νομιζω δεν το εχω ξαναδει.. Πηγε να ριξει κανονικα μπουνια στο Ναβαρο, αν τον ειχε βρει καλα θα τον ξαπλωνε κατω για αρκετη ωρα.. Ψυχακιας ο Μπατουμ, απαραδεκτος καραγκιοζης. Κριμα, μου ηταν πολυ συμπαθης...
gspara
Απιστευτο μπλακαουτ οι Γαλλοι.Αφου δεν κερδισαν σημερα δεν θα το κανουν ποτε.Οι κλασικοι λιποψυχοι Γαλλοι.
Για τον Παρκερ τι σας κανει εντυπωση.Υπαρχει πιο υπερτιμημενος????Που εισαι ρε ΜΗΤΣΑΡΑ???
priest
ξενερωσα...κριμα να χανεις απο μια μετρια ισπανια...αλλα δεν πειραζει!!!υπαρχει και η ρωσια...
apkat
Παντως οι σχολιαστες του BBC τα χωνουν απιστευτα στους Ισπανους για το θεατρο..Ειδικα στον Ρουντι..
gspara
Ευτυχως εχει ΜΑΝΟΥ μετα γιατι μεχρι τωρα εχουμε ξεχασει το μπασκετ
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.