Help - Search - Members - Calendar
Full Version: 21η Αγων. : Κολοσσός Ρόδου - Μαρούσι
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Α1 Basket League > Κολοσσός Ρόδου
Kolossos-Rhodes
Η ομαδα μετα απο τις τρεις συνεχομενες ηττες της και τις τρεις συνεχομενες νικες του ΑΓΟΡ οπως και αν ηρθαν αυτες,επιβαλλεται να παρει την νικη αυτη για να παρει καποιες ανασες,γιατι αυτην την στιγμη το αγχος το εχει ο Κολοσσος και οχι ο Αγορ.Ασε που βλεπω να παιζουμε με μονους πλει-μεικερ κουνουνη και ματαλόν απεναντι σε ενα αναγεννημενο μαρουσι!!
για να δουμε,θα ειναι κριμα θα χαθει η παραμονη παντως ετσι,ολα πανε στραβα φετος,ειδικα με τους τραυματισμους,δεν υπαρχει τετοιο προηγουμενο.....
Alexmei
O Tίγρης δεν το αφήνει αυτό το ματς, μην φοβάσε, όσο αναγεννημένο και να είναι το Μαρούσι, εδώ παίζεται η παραμονή της ομάδας, και εάν (λογικά) ο ΑΓΟΡ χάσει στο Ελληνικό(εκεί δεν παίζειwink.gif από Πανιώνιο θα είναι πάλι μπροστά κεφάλι ο Κολοσσός. wink.gif Απλά επειδή το Μαρούσι νίκησε τον ΠΑΟ δεν πρέπει να φοβήζει καθόλου την ομάδα του Κολοσσού. Αυτά, καλή τύχη στον Κολοσσό bball.gif bball.gif
Kolossos-Rhodes
Με μονους πλει-μεικερ κατα πασα πιθανοτητα τον κουνουνη και τον πιτσιρικα τον ματαλον πιστευω οτι εχω λογο να ανησυχω.
υπο αλλες συνθηκες δεν θα το συζητουσα.για να δουμε!
Vas
Λογικά θα είναι ωραίο ματσάκι. Έχω την εντύπωση ότι με τόσους τραυματισμούς ο Κολοσσός δεν θα αντέξει.

Αντικειμενικά πιστεύω ότι το Μαρούσι έχει καλύτερη ομάδα αυτή την στιγμή. Θα παίξει και χωρίς άγχος.

Από ότι μου είπε και ο «mono marousi» θα κατέβουν και 7 ηρωικοί Μαρουσιώτες!
Alexmei
QUOTE(Kolossos-Rhodes @ Mar 19 2008, 21:11 ) *
Με μονους πλει-μεικερ κατα πασα πιθανοτητα τον κουνουνη και τον πιτσιρικα τον ματαλον πιστευω οτι εχω λογο να ανησυχω.
υπο αλλες συνθηκες δεν θα το συζητουσα.για να δουμε!


O Tέιλορ θα είναι στην αποστολή, όπως και ο Ασημακόπουλος, το kolossosbc.gr αναφέρει ότι είναι έτοιμοι να προσφέρουν και οι δύο.
Kolossos-Rhodes
Aν δεν θελουν τον Κολοσσο στην Α1 να μας το πουνε να τελειωνουμε να μην αγχωνομαστε αλλο.Αντε να δουμε....Βαρεθηκα,δεν μιλαμε και μας γ..... καθε φορα
Alexmei
QUOTE(Kolossos-Rhodes @ Mar 22 2008, 19:38 ) *
Aν δεν θελουν τον Κολοσσο στην Α1 να μας το πουνε να τελειωνουμε να μην αγχωνομαστε αλλο.Αντε να δουμε....Βαρεθηκα,δεν μιλαμε και μας γ..... καθε φορα


τί έπαθες;


Όσο για το ματς, οι Αμερικανοί της ομάδας το πήραν. Ο Μιλισιάλγιεβιτς με εντυπωσίασε πάρα πολύ καθώς είχα χάσει το μέτρημα στα εύστοχα τρίποντα του. Ο Τέιλορ ήταν κάτι άλλο σήμερα στο γήπεδο καθώς έβαλε 6 τρίποντα και ο Πίνοκ ήταν ο μόνος που έκανε drive από την ομάδα. ohmy.gif Ο Ματαλόν πάλι μόλις μπήκε, όταν ο Κολοσσός ήταν πίσω με 2 ή 3 δεν θυμάμαι, καλάθι-φάουλ στην πρώτη φάση του 41.gif
Kolossos-Rhodes
QUOTE(Alexmei @ Mar 23 2008, 03:24 ) *
τί έπαθες;
Όσο για το ματς, οι Αμερικανοί της ομάδας το πήραν. Ο Μιλισιάλγιεβιτς με εντυπωσίασε πάρα πολύ καθώς είχα χάσει το μέτρημα στα εύστοχα τρίποντα του. Ο Τέιλορ ήταν κάτι άλλο σήμερα στο γήπεδο καθώς έβαλε 6 τρίποντα και ο Πίνοκ ήταν ο μόνος που έκανε drive από την ομάδα. ohmy.gif Ο Ματαλόν πάλι μόλις μπήκε, όταν ο Κολοσσός ήταν πίσω με 2 ή 3 δεν θυμάμαι, καλάθι-φάουλ στην πρώτη φάση του 41.gif


Aπλα εκνευριστηκα με τους διαιτητες αφανταστα.Πριν το ματς ακουγα και εγω Πιτσιλκας,ο πιο παλιος διαιτητης,μεγαλη εμπειρια,επιτελους θα εχουμε μια καλη διαιτησια!Αλλα αρ....τελικα.καταφερε να εκνευρισει ολο το γηπεδο με τα σφυριγματα του αυτος κυριως αλλα και οι αλλοι δυο.Μπροστα στα ματια του πεντακαθαρο φαουλ και να μην το σφυριζει και να το σφυριζει ο αλλος απο απεναντι.Μπροστα του παλι στο κεντρο του γηπεδου,ο μιλισαλεβιτς πεφτει,γλιστραει δεν θυμαμαι,πιανει την μπαλα,του φευγει την ξαναπιανει,κανει πατιναζ στο παρκε και δεν σφυριζει τιποτα?και τρωμε τριποντο στο καπακι σε μηδεν χρονο,σε κρισιμοτατο σημειο του αγωνα.σε καποια φαση μπαινει ο κογιαντινοβιτς απο τον παγκο ΜΕΣΑ στον αγωνιστικο χωρο και ΦΩΝΑΖΕΙ στον πιτσιλκα και ο Πιτσιλκας του κανει απλα παρατηρηση?ελεος δηλαδη!και αλλα πολλα που δεν χρειαζεται να αναλυσω.Δεν γουσταρω να με βοηθαει η διαιτησια επειδη η εδρα μας μπορει να ειναι καυτη καποιες φορες,θελω ομως ιση μεταχειριση επιτελους.Δηλαδη ελεος καθε αγωνα και χειροτερα?

οσον αφορα στα αγωνιστικα συμφωνω απολυτα με τον φιλο alexmei το ματς το πηραν καθαρα οι αμερικανοι του κολοσσου,ο πιννοκ με τις διεισδυσεις του και ο τειλορ με τα τριποντα.Ο μιλισαλεβιτς οντως απιστευτος,οτι σουτ εκανε,στον αερα μιλαμε και σουταρε και η μπαλα δεν κουνουσε ουτε το διχτακι,πολυ καλος αλλα και προκλητικος παικτης.

τωρα μετα τις απροσμενες νικες αγορ και ολυμπιας επι του πανιωνιου και αρη που παλευουν για το ποιος ειναι χειροτερος και πιο ντεφορμε,ο κολοσσος ειναι σε δυσκολη θεση...
Alexmei
φίλε κολοσσέ θα συμφωνήσω απόλυτα με τα λεγάμενα σου και θα προσθέσω 2 φάσεις στο τέλος κατά του Κολοσσού και μία υπέρ(ίσως η πιο κρίσιμη).

Καθώς πηγαίναμε σε ένα ακόμα ανχωτικό τέλος, ο Μιλισιάλγεβιτς πηγένει προς το καλάθι, κάνει λέι-απ και οι διαιτητές σφυρίζουν ΑΝΥΠΑΡΚΤΟ φάουλ στον Πιννοκ. (ίσως να τον είδα να παίζει την καλύτερη άμυνα που έχει παξει φέτος). Μετά από λίγο παρ' όμοια φάση με την προηγούμενη με απολογισμό το Μαρούσι να μεράσει μπροστά με 83-78 με 3/4 βολές του Αμαρουσίου. Μετά ήρθε το τρίποντο του Τέιλορ, που για πρώτη φορά τον είδα να πανιγυρίζει για κρίσιμο καλάθι bball.gif bball.gif και στην τελευταία φάση , στα 11'' πριν το τέλος το Μαρούσι επαναφορά από το κέντρο, νομίζω πως ο Στεφανίδης ή ο Χαραλαμπίδης είχαν την μπάλα (δεν θυμάμε καθόλου καλά) με αμυντικό ή Τέιλορ ή Πίννοκ (μου φένεται ο Πίννοκ) γίνεται φάουλ(αυτό δεν σφυρίχτηκε υπέρ του κολοσσού) πάνω στην προσπάθεια να κλέψει την μπάλα, όπου τελικά καταφέρνει και μετά καλάθι ο Κολοσσός( νομίζω 1/2 βολές Διαμαντόπουλου) με 3.8 δεύτερα. Σουτ του Μπουντούρη από το κέντρο χωρίς στόχο.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.