Help - Search - Members - Calendar
Full Version: FIBA wild cards--ανακοινώθηκαν οι επιλαχόντες
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Εθνικές ομάδες
NBAholic
Μόλις ανακοινώθηκαν οι 4 ομάδες που θα εκλέγονταν με τη μέθοδο των wild cards για τη συμμετοχή στο Παγκόσμιο.

Αυτές είναι:

Γιουγκοσλαβία
Ιταλία
Τουρκία
Πουέρτο Ρίκο


Για να είμαι ειλικρινής, αυτές περίμενα, με εξαίρεση την Τουρκία, στη θέση της οποίας θα τοποθετούσα τη Ρωσία.
Kabamaru
Tourkia? Apo pou kai os pou piran ta memetia wildcard? Gia tis ekseretikes emfaniseis tous sta teleftea 2 evrobasket kai 1 pangosmio kypello pou patosane? Akou na deis.... Isos epeidi einai diorganotes tou epomeno pangosmiou, alla kai ti m'afto.... Isos pali oi 2 NBAers (Okur kai Hedo Ibrahomovic) na paiksane to rolo tous, mias kai tha dosoun hroma NBA sto tournoua.... tromara tous... O,ti na 'nai kanei i FIBA kai pali.... Isos me afto ton tropo i FIBA thelise na timorisei tin Kroatia, i opoia an kai eihe ola ta fonta na parei wildcard, plirose akriva to kraksimo pou erikse anoihta stin FIBA meta tin (ohi kai toso kathari) itta tous apo tous Ispanous sta pro-imitelika tou Evrobasket....
Warrior
Τουρκια??? huh.gif

Ρωσια και Κροατια σιγουρα το δικαιουταν περισσοτερο..
qspock
Σερβια-Ιταλια και Πουερτο Ρικο (μονο και μονο δεδομενου οτι θα ειχαμε και 1 εκτος ευρωπης) ηταν αναμενομενες.

Αλλα η επιλογη της Τουρκιας ειναι ΜΕΓΑ σκανδαλο! 68.gif
Κριμα, γιατι η Κροατια ειναι κλασεις ανωτερη, το ιδιο και η Ρωσια.

Τι σου κανουν οι διασυνδεσεις. Ή μαλλον οι ...μή διασυνδεσεις!
Κι εξηγουμαι: Πραγματι οι Κροατες με αυτα που λεγανε εναντια στη FIBA ηταν ηδη εξω, και οι Ρωσοι μαλλον δεν ενδιαφερθηκαν και πολυ...

Διεφθαρμενη FIBA, μια ζωη τα ιδια!

ΥΓ: Παντως εδω φαινεται μαλλον καθαρα που θα πηγαινε το τριτο εισητηριο αν μεναμε εξω wink.gif
hagi
Πράγματι η Τούρκοι δεν το διακαιούντε με τίποτα.Όξω ρε!!!

Αντί να μπει η Ρωσία ή η Κροατία...Να δούμε λίγο μπάσκετ..
emperor
kαλά εκεί στην FIBA είναι σοβαρή.Θα πρέπει να ξαναδούμε το συνοθύλευμα της Τουρκίας που μόνο ομάδα δεν είναι 68.gif

Για μένα η Ρωσία θα έπρεπε να πάει
qspock
Δε βαριεσαι... Κριμα για την Κροατια που μου αρεσε στο Ευρωμπασκετ και την Ρωσια που εχει καιρο να αγωνιστει σε Παγκοσμιο ή Ολυμπιαδα. Για να ειμαι ειλικρινης, ουτε θυμαμαι την τελευταια φορα, το 1998 στο μουντομπασκετ της Αθηνας ηταν??? blink.gif Στην καλυτερη δηλαδη θα κλεισουν 10 χρονακια εκτος, ΑΝ τα καταφερουν να ειναι στους Ολιμπιακους του 2008... 30.gif
sarounas
Εγώ πάλι είμαι πολύ ικανοποιημένος με τις επιλογές, διότι γνωρίζουμε πολύ καλά πως λειτουργεί η FIBA, ήταν πολύ ευχάριστη έκπληξη η μη εκλογή της Κορέας και ενός ακόμη κράτους που δεν έχει καμμιά σχέση με το μπάσκετ από Ασία και Αφρική. Οπότε περιμένουμε το άνοιγμα των νέων αγορών από το επόμενο Μουντομπάσκετ στην Τουρκία.
Κρίμα μόνο που δεν θα έχει Κιριλένκο
qspock
Τι ανοιγμα αγορων, αυτοι οι απαραδεκτοι Τουρκοι παιχτες με τετοια μυαλια που κουβαλανε παλι θα λενε στοχος το χρυσο και τελικα το πολυ να τερματισουν 12οι. Και ο κοσμος τους θα απογοητευεται γιατι νομιζει οτι εχουν και γ@μω την ομαδαρα αλλα ολο πατωνει. Που να δεις τι λενε στα ξενα forum οι Τουρκαλαδες... Αυτοι εχουν μεινει στο Ευρωμπασκετ 2001 και το αργυρο μεταλειο που τους χαρισε η FIBA. Νομιζουν οτι εχουν ομαδα για τελικους, κουνια που τους κουναγε... ugly8.gif

Η αληθεια ειναι οτι δε συγκρινονται με Ρωσια-Κροατια σαν ομαδα, τι να λεμε τωρα... Κριμα για την απαραδεκτη επιλογη της FIBA. Κριμα! 68.gif
Κατι τετοια κανουν τοσα χρονια και μετα τσατιζονται καποιοι και φτιαχνουν δικες τους λιγκες κανοντας σχισματα... 19.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.