Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Εθνικός Ελληνορώσων ή Παναθηναικός?
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Tips n' Tricks
mg13
Γεια σας παιδιά.Είμαι καινούργιος στο φορούμ και εφτιαξά αυτό το θέμα για να σας ρωτήσω αν πιστευετε οτι στο παναθηναικο που σκεφτομαι να γραφτώ θα εχω τη καταλληλη προσοχη για να εξελιχθω ή να παω στην ομάδα της γειτονιας μου τον εθνικο ελληνορωσων.Είμαι 14 χρονών laugh.gif
LJ 23
Koιτα φιλε, συνηθως ο Παναθηναικος σε αυτες τισ ηλικιες ''θαβει τους παικτες αγοραζοντας ξενους στα εφηβικα, πηγαιν στους ελληνορωσσους καλυτερα
nba8
συμφωνω απολυτα LZ23 ωστοσο τα παιδοεφηβικα του παναθηναικου δινουν πραγματικα μεγαλη σημασια στα αγορια.Ωστοσο ο επαγγελματισμος ειναι μεγαλος οπως και ο ανταγωνισμος γιατι αρκετα παιδια στη συνεχεια καλουνται να στελεχωσουν την ανδρικη ομαδα.
nikefalin
QUOTE(mg13 @ Aug 4 2009, 01:57 ) *
Γεια σας παιδιά.Είμαι καινούργιος στο φορούμ και εφτιαξά αυτό το θέμα για να σας ρωτήσω αν πιστευετε οτι στο παναθηναικο που σκεφτομαι να γραφτώ θα εχω τη καταλληλη προσοχη για να εξελιχθω ή να παω στην ομάδα της γειτονιας μου τον εθνικο ελληνορωσων.Είμαι 14 χρονών laugh.gif



Δεν είναι θέμα τόσο ονομάτων , όσο επιπέδου.

Στον Παναθηναικό (όπως και στις άλλες ομάδες της Α κατηγορίας ) αν προοδεύσεις θα έχεις σωστές προυποθέσεις. Αγώνες σε κλειστά γήπεδα, με 2 διαιτητές καλούς κλπ, καθόλου αναβολές κλπ. Δηλαδή θα μαθαίνεις πέρα από τις προπονήσεις που έχουν σοβαρό ανταγωνισμό και σωστό μπάσκετ αγωνιστικά.
Από την άλλη μια "μικρή" ομάδα έχει περισσότερες ευκαιρίες για να παίζεις.

Δοκίμασε και στους 2 , κάνε λίγες προπονήσεις και διάλεξε
ComingUpRoses
QUOTE(nikefalin @ Feb 27 2010, 12:51 ) *
Δεν είναι θέμα τόσο ονομάτων , όσο επιπέδου.

Στον Παναθηναικό (όπως και στις άλλες ομάδες της Α κατηγορίας ) αν προοδεύσεις θα έχεις σωστές προυποθέσεις. Αγώνες σε κλειστά γήπεδα, με 2 διαιτητές καλούς κλπ, καθόλου αναβολές κλπ. Δηλαδή θα μαθαίνεις πέρα από τις προπονήσεις που έχουν σοβαρό ανταγωνισμό και σωστό μπάσκετ αγωνιστικά.
Από την άλλη μια "μικρή" ομάδα έχει περισσότερες ευκαιρίες για να παίζεις.

Δοκίμασε και στους 2 , κάνε λίγες προπονήσεις και διάλεξε



+1 .. τραβα 2 βδομαδουλες απο εδω και 2 απο εκει .. δες και εσυ με ποιον c0ach εσθανεσαι ανετα , δες ασκησεις ,δηλαδη που σας κουραζουν - προπονουν καλυτερα και διαλεξε blove.gif
Andre_Iguodala
Οπου και να πας το θεμα ειναι μεχρι που θες να φτασεις


Αν θες να παιζεις για την πλακα σου τοτε πηγαινε στον Εθνικο Ελληνορωσων και κανε τις προπονησεις σου ωστε να παιξεις λιγο μπασκετακι


Αν εχεις μεγαλυτερες βλεψεις τοτε σημασια δεν εχει τοσο που θα πας αλλα ποσο θα δουλεψεις μονος σου.Αν και καλυτερο θα ηταν να πας στον ΠΑΟ γιατι οι προπονησεις οπως αναφερθηκε θα ειναι πιο ανταγωνιστικες
jim 3
πιστευω οτι πρεπει να πας στους ελληνοροσους αν ειναι αξιοπρεπης ομαδα. αλλιως πηγαινε παο
στον παο θα παιζεις λιγο ενω στους ελληνοροσους μπορει να εισαι και ο καλυτερος τους παικτης
εγω δεν θα διαλεγα τον παο...
Tapanic
Εγω λεω να πας εκει που γουσταρεις...ελληνορωσσοι[πιστευω θα ειναι χαμηλο level]PAO[θα πεσεις κατευθειαν στα βαθια]!!! biggrin.gif
K-B
Εξαρτάτε από το τη μπορείς να πέξεις .... rolleyes.gif
nikos myk
ρε παιδια το γηπεδο του εθνικου ελληνορωσων σε πια περιοχη βρησκεται??!
phoenix_93
Έχω μεγαλώσει Μπαϊρακτάρη και είμαι Ολυμπιακός οπότε πήγαινε Εθνικό.Σίγουρα θα έχεις πιο πολλές ευκαιρίες να παίξεις.
BlueBoy
μπορει ν περασανε λιγο τα χρονια απο το πρωτο σ Post αλλα το θεμα ειναι το εξης...μπορεις ν πας στην ομαδα τους ελληνορωσους ή σε οποια αλλη τοπικη ομαδα θελεις...αλλα οχι στο παναθηναικο ή σε καποια αλλη τοσο μεγαλη ομαδα..προωθουνται εκει περα ατομα με αλλα κριτηρια..τελος παντων εκει που θελω να καταληξω ειναι επειδη εχεισ ακομα χρονια και για το εφηβικο πηγαινε σε καποια τοπικη ομαδα δουλεψε και μονος σ οταν εχεις χρονο και εαν βελτιωθεις θα εχεισ την ευκαιρια ειτε βλεποντας σε σε αγωνες ειτε πας ν σε δοκιμασουν μεγαλυτερες ομαδες να αναδειχθεις και να προχωρησεις.....καλη συνεχεια σε οτι και αν αποφασισεις
επαθα λαστιχο
τωρα εχει γινει μεγαλος και τρανος
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.