Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Δύο(??) 40λεπτα..όλη η χρονιά.
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Α1 Basket League > Άρης
Pages: 1, 2
Warrior
Πεταξε το πρωτο ματσακι στην Αθηνα..

Σιγουρα ξυπνησαν οι περσινοι εφιαλτες..Το πρωτο που μου το θυμισε ηταν οι χαμενες
βολες,οπως στο πρωτο ματς περυσι!

Εχασα το μετρημα..στο ημιχρονο ειδα στα video-wall οτι ειχαμε 7/18!!
Μετα δεν μπορω να θυμηθει,παντως 1/2 ηταν εξω παντα..

Μετα απο ολα οσα εχουμε δει κατα την διαρκεια της χρονιας δεν μπορω να πω οτι
με ξαφνιασε το αποτελεσμα.Εχουμε πλεον αντιστασεις..
Πρεπει να σταματησουν τις εκνευριστικες δηλωσεις πριν απο τα ματς icon_blahblah.gif icon_blahblah.gif
και να παιξουμε λιγο μπασκετ..

Ετσι δεν ειναι κυριε Μπαρτον??Γιατι τα "ειμαστε αλλη ομαδα απο περυσι"..δεν μας λενε
τιποτα.Μια απο τα ιδια παλι ειδαμε..

Να εκμεταλλευτουμε την εδρα μας και να αποφυγουμε τον.."καρμπον" αποκλεισμο!

Πρεπει να γεμισει επιτελους και το Αλεξανδρειο!!Αν και φοβαμαι πως δεν θα γινει..

Y.Γ.30 λεπτα περπαταγα για να ηρεμησω και να εκτονωθω!
Πολλα πραγματα δεν ειναι της ωρας.
Αντε να δουμε τι θα δουμε την αλλη βδομαδα..
Areianos
Πάντως τον Μπάρτον δεν τον βλέπω και πολύ καλά.Σε πολλά μ.μ.ε. πετάνε υπονοούμενα οτι αυτή θα είναι η τελευταία χρονιά του στον Άρη. ohmy.gif .
chinaski
Εφοσων δεν προκριθει στην επομενη φαση πρεπει να φυγει.Θα φυγει μονος του.Δεν μπορει 2 χρονιες να εχεις το πλεονεκτημα εδρας και να μην προκρινεσε.Ασ δουμε τι θα γινει στο Αλεχανδρειο.Ελπιζω να γεμισει και να παιξουμε γερα.
weirdo1977
φοβαμε μήπος η κατασταση στο ποδοσφαιρο παρασυρει κ το μπασκετ.... 42.gif
dizzy_fingers
Που στο ποδόσφαιρο ύστερα από τον σημερινό αγώνα δεν ξέρω κατά πόσο θα είναι ήρεμα τα πράγματα...

Πάντως, η τωρινή κατάσταση δε θα μπορούσε να περιγραφεί με καλύτερο τρόπο παρά με τον τίτλο του παρόντος τόπικ... wink.gif

Για τα επόμενα δύο παιχνίδια, δίνω μεγάλη σημασία στο αν θα γεμίσει ο κόσμος το αλεξάνδρειο ή όχι....
Τι λέτε φίλοι αρειανοί? Θα κατηφορίσει κόσμος προς το κλειστό να το γεμίσει όπως έκανε και στο Κλεάνθης Βικελίδης?
Warrior
Παρολο που καταλαβαινω τα σημερινα στο ποδοσφαιρο(με βαση ολα οσα συμβαινουν
στον χωρο)δεν μπορω παρα να τα καταδικασω..

Ετσι οπως ειναι η κατασταση παντως γενικα σε εμας φετος..δεν ξερω αν το γεματο
Αλεξανδρειο θα αποτελεσει οπλο ή θα μας γυρισει τουμπα(οχι την εδρα των ασπονδων
φιλων μας που εστησαν τρελο πανηγυρι στην Καλαμαρια σημερα.. rolleyes.gif )

Aν στραβωσει λιγο το ματς..ο θεος να βαλει το χερι του!!
Ισως αντιμετωπισουμε τον αφανισμο ως ομαδα γενικα!

Τρεμω και γω,οπως ο αδερφος weirdo...

Οσον αφορα το αν θα γεμισει το γηπεδο...ενας θεος ξερει!

Μακαρι να πρυτανευσει η λογικη και να μας φωτισει ο Θεος(εδω να δειτε που εγινα
και θρησκος αιφνιως...)
emperor
Δεν ξέρω μάγκες αλλά αν στραβώσει την τετάρτη το ματσάκι από εκεί μέσα δεν φεύγει κανένας .Μην ξεχνάτε ότι η διοίκηση είναι του Super 3 όπως στο ποδόσφαιρο.Άρα δεύτερη αποτυχία δεν συγχωρείτε.Πάντως εδώ πάνω είμαστε τόσο ζαλισμένοι που δεν ξέρω τι θα γίνει sad.gif
fatboy
Χαλαρώστε...

Το παιχνίδι είναι πολύ δύσκολο και όπως είπα σε προηγούμενο post η γνώμη μου είναι ότι θα κριθεί καθαρά στο ποιος θα δείξει χαρακτήρα. Η ΑΕΚ δεν είναι καλύτερη σε θέμα υλικού ούτε και σε θέμα ομάδος. Την έχω δει φέτος άλλοτε να παίζει καλό μπάσκετ και άλλοτε να παραπαίει. Το Αλεξάνδρειο θα γεμίσει και να είστε σίγουροι για αυτό. Αν βρούμε ρυθμό το παιχνίδι θα χαθεί πολύ δύσκολα.

Αλλά επαναλαμβάνω και ας γίνομαι κουραστικός...για να χτυπήσεις στα ίσα ένα παιχνίδι χωρίς γυρισμό ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΤΑ @@... Ας δούμε
ashton
Η αίσθησή μου είναι πως μετά τα χθεσινά στο Κλ.Βικελίδης, αν η ΑΕΚ δεν χάσει το ματς δεν τελειώνει.
fatboy
Δεν αποκλείω τίποτε...

Πιστεύω όμως πως δεν θα φτάσουμε μέχρι εκεί. Τουλάχιστον εγώ θα απογοητευτώ πολύ αν ρίξουμε το μπάσκετ στα ίδια επίπεδα ανοησίας με το ποδόσφαιρο.
hagi
Παιδιά τί να πω.Μακάρι να περάσουμε.
Για μένα όμως δεν επιτρέπεται ομάδα που θέλει να διεκδικήσει το πρωτάθλημα να μην μπορεί να σπάσει έδρα.

Έπαιζεο καθένας μόνος του και δεν υπήρχε σύστημα.Μακάρι να αλλάξει κάτι το Αλεξάνδρειο και να τα καταφέρουμε.
dizzy_fingers
Σωστός ο hagi...και αν θέλετε να πάρετε πρωτάθλημα, τότε θα πρέπει να σπάσετε δύο έδρες ακόμα... wink.gif

Πάντως αν κάποια ομάδα καίει )και όχι όπως λέμε χαντακώνει, αλλά όπως λέμε αγχώνει wink.gif )πάρα πολύ το νέο σύστημα των playoffs, αυτή είναι ο Άρης.
Πολύ άγχος βλέπω παιδιά...άγχος και ανησυχία. 42.gif
Warrior
Απο αγχος αλλο τιποτα..εχουμε φορτωθει υπερβολικα.

Και το κακο ειναι οτι περναει και στην ομαδα!(Δεν μπορει να ειναι τυχαιες ΠΑΛΙ οι
χαμενες βολες!!)

Πολλες φορες η υπερβολικη αγαπη μας..πνιγει την ομαδα..
Και η φετινη ομαδα εχει υποστει αφορητη πιεση.Καπου φανηκε να ανταποκρινεται,
αλλα τωρα θα δουμε τι θα γινει...

Αν γινουν στο μπασκετ,αυτα που εγιναν στο ποδοσφαιρο θα ειναι καταστροφη.
Ας το αναλογιστουν ολοι αυτο!!
emperor
Λογικό Dizzy να έχουν άγχος οι παίκτες .Παίζουν σε μια μεγάλη ομάδα που η φανέλα της είναι πολύ βαριά και έχει να πάει 4 από το 1999 και τελικό από το 1991.
Πάντως αύριο το ματς θα είναι και συγκέντρωση με έτοιμα την επαναληψη του αγώνα με τον Ηρακλή.
Πολύ μπλέξιμο η κατάσταση.
dizzy_fingers
Ναι ασφαλώς είναι λογικό να έχουν άγχος οι παίχτες...
Έτσι όπως έφτασαν τα πράγματα (με τα κακά διαστήματα στην κανονική σεζόν, με το come back στο τέλος και εσχάτως με τα γεγονότα του ποδοσφαιρικού άρη) φτάσαμε πια σε αυτά τα δύο παιχνίδια που είναι ο ορισμός του "οριακού σημείου" για την ομάδα του άρη (προπονητή....και παίχτες).

Εγώ αναφερόμουν όμως στο άγχος που διακρίνω στον κόσμο του άρη...με πρώτο απ'όλους τον Κώστα smile.gif.
hagi
Και γω πιστεύω ότι υπάρχει πολύ άγχος.Σίγουρα αυτό έχει περάσει και στην ομάδα.
Αν καταφέρουμε σήμερα και κερδίσουμε τότε θα φύγει ένα μεγάλο μέρος από το άγχος και επλίζω αυτό να βοηθήσει για την συνέχεια.
Warrior
Οσον αφορα την ανησυχια θα καταλαβεις Σπυρο γιατι υπαρχει,αν στραβωσει το ματς
σημερα(μακρια απο μας!!!!!!!!!)..

Τα καναμε ολα σκατα...και αρχισμαμε τις πορειες,τις συγκεντρωσεις και τις γνωστες
γραφικοτητες(μιας και ετσι θα χαρακτηριστουν ολα αυτα πλεον και ισως οχι αδικα!).

Ευχομαι να μην ξεπεραστουν τα ορια και το γηπεδο να γεμισει για να ενισχυθει η
ομαδα του μπασκετ.

Συμφωνω πως με νικη θα απελευθερωθει και η ομαδα και εμεις και θα παρουμε
προβαδισμα για προκριση(που αν ερθει θα διωξει το αγχος οριστικα...)

Αντε να δουμε....
ΓΕΡΑ ΡΕ!! guns.gif
LEFTERIS733
QUOTE (ashton @ May 16 2005, 12:41 PM)
Η αίσθησή μου είναι πως μετά τα χθεσινά στο Κλ.Βικελίδης, αν η ΑΕΚ δεν χάσει το ματς δεν τελειώνει.

Αν αυτο δεν λεγεται αλλοιωση αποτελεσματος τοτε ποια ειναι... 68.gif

Οσο για αυτο που λες warrior εχεις δικιο.Γραφικοτητες ειναι...Μπαινουμε στο γηπεδο και δερνουμε τους αντιπαλους ποδοσφαιριστες και μετα λεμε οτι δεν εγινε τιποτα,οτι φταιει η αστυνομια και διαφορες τετοιες μπουρδες.Και αρχιζουμε τις πορειες για να φωναξουμε για την αδικια σε βαρος της ομαδας μας.

Υ.Γ. (off topic) ο παναθηναικος καλα να παθει που επαιξε σε αδειο γηπεδο τον κρισιμοτερο αγωνα της χρονιας και δεν ειχε την βοηθεια του κοσμου που ισως λυγιζε την αεκ.Καλα να παθει για να βαλει μυαλο και να μαζεψει τα μαλακισμενα που εχουν βρει το γηπεδο ως μεσο εκτονωσης.Αντε στο ............ ολοι οι καταπιεσμενοι και οι κομπλεξικοι που νομιζετε οτι τα γηπεδα σας ανηκουν.(με την ανοχη βεβαιως των ομαδων αλλα κυριως της πολιτικης ηγεσιας).
ashton
ΠΡΟΪΣΤΟΡΙΑ ΑΡΗΣ-ΑΕΚ
http://vasilissa.blogspot.com/2005/05/blog-post_17.html
Warrior
QUOTE (LEFTERIS733 @ May 17 2005, 05:24 PM)
Αν αυτο δεν λεγεται αλλοιωση αποτελεσματος τοτε ποια ειναι... 68.gif

Kατσε ρε Λευτερη,γιατι αλλοιωση αποτελεσματος??

Αν γινει κατι τετοιο(που δεν το νομιζω)το ματς θα διακοπει εις βαρος μας...
Αρα δεν θα εχουμε αλλοιωση αποτελεσματς.. wink.gif
biggrin.gif
LEFTERIS733
Αν ομως δεν διακοπει και οι αλλοι τρομοκρατημενοι κατσουν και χασουν για να φυγουν ζωντανοι;

Να σου δωσω ενα παραδειγμα απο το ποδοσφαιρο.Οταν πανε οι ολυμπιακοι και τα σπανε στην ξανθη,στην πατρα,κτλ...μετα δεν σου περναει απο το μυαλο οτι οι αλλοι καθονται και χανουν για να μην τους κανουν ολοκληρη την πολη λαμπογυαλο;

Αυτο ειναι δηλαδη μια εμμεση απειλη του στυλ:η χανετε η ισοπεδωνουμε την πολη...

Ετσι και εδω.Με φρασεις η χανετε η δεν φευγετε ζωντανοι πως να παιξουν μπασκετ οι αλλοι και να κερδισουν εκτος εδρας;
Warrior
bball.gif Tελικα εκκλησια το γηπεδο. ohmy.gif

Και να στραβωνε το ματς τιποτα δεν θα γινοταν απο πλευρας κοσμου...

2500-3000 ηταν οι θεατες blink.gif blink.gif ..και ευχομαι να μην ξαναδουμε σε τοσο
κρισιμο ματς,τοσο λιγο κοσμο!!
Υπαρχουν ελαφρυντικα αλλα για μενα ηταν απαραδεκτο!
Εκτος και αν ξαφνικα γιναμε..αποκλειστικα ποδοσφαιροφιλοι!

Απο την αλλη ισως να ηταν και καλυτερα ετσι..

Στο ματς τωρα..

Ειμασταν καλυτεροι σε ολη την διαρκεια του αγωνα και κερδισαμε.Απο την αρχη
μπηκαμε καλα και αποκτουσαμε διαφορες ανω των 10 ποντων,οι οποιες μειωνονταν
κατα διαστηματα χωρις ομως η ΑΕΚ να δειξει σε κανενα σημειο του αγωνα οτι θα
παρει την νικη.

Καλυτερος μας παικτης(με διαφορα)ο Τζονσον,ο οποιος στο 1ο δεκαλεπτο ηταν
καταπληκτικος και ακολουθηθηκε απο τον Παντιους που εβαλε κρισιμα καλαθια.
Δεν μπορω να πω οτι μου αρεσαμε σημερα..παρα πολλα λαθη..βιαστικες επιλογες σε
σημεια που δεν υπηρχε λογος.Λιγο καλυτερη να ηταν η ΑΕΚ θα ειχαμε προβληματα.

Το θετικο ειναι οτι παρα την κακη αποδοση του Κολλινς(συνηθως βαρομετρο) και το
αγχος που ηταν εμφανες σε πολλα σημεια,καταφεραμε να φτασουμε στην πολυτιμη
νικη.

Η ΑΕΚ δεν ηταν καλη σημερα,ο Χατζης και ο Ζησης εμειναν εκτος παιχνιδιου,οΜπειλι
μπηκε στο τελος(αργα..) και παραπονιεται για τα φαουλ που σφυριχτηκαν στον
Νιτσεβιτς(3+1τεχν.ποινη) πολυ γρηγορα..

Κλειδι σε αλλο ενα ματς Αρη-ΑΕΚ..τα ριμπαουντ τα οποια και πηραμε.

Παρα πολλα τα σφυριγματα απο τους διαιτητες που δεν αφησαν να παιχτει μπασκετ,
σε ενα παιχνιδι που δεν ηταν και τοσο σκληρο.

Τα δεκάλεπτα: 31-17,43-33, 60-46, 74-65
Αρης: Κόλινς 7, Καστλ 9 (1), Κιρίτσης 8, Τζόνσον 19, Μεσεριάκου 12 (1), Πάντιους 15 (2), Στακ 2, Σχορτσιανίτης 2.
AEK: Λόλις 6, Νικολαϊδης 2, Ζήσης 11 (1), Πελεκάνος 3(1), Κους 3, Χατζής 2, Τσιάρας, Αντιτς 5 (1), Μπορούσης 14, Μπέιλι 17 (4)

bball.gif Συνέντυξη Τύπου

Μπάρτον:"Εμείς είχαμε περισσότερη ενέργεια και ελέγξαμε τα ριμπάουντ. Αμυντικά, θεωρώ ότι κάναμε ένα πολύ καλό παιχνίδι χωρίς όμως να το συγκρίνω με κάποιο άλλο. Η ΑΕΚ είναι μια ομάδα ιδιαίτερα ικανή στην επίθεση και συνήθως επιβάλλει τον ρυθμό σ` έναν αγώνα μέσο αυτής της ικανότητάς της...Δεν συμφωνώ μ` αυτούς που λένε ότι η ΑΕΚ δεν μας απείλησε. Εκανε ένα κακό ξεκίνημα από εκείνο το σημείο και μετά όμως ήταν απειλητική". Αναφερόμενος στον τρίτο και καθοριστικό αγώνα υποστήριξε ότι: "Είναι εντελώς διαφορετικός αν το εξετάσει κανείς απ` όλους τους τομείς. Η ομάδα που θα είναι πιο συγκεντρωμένη θα κερδίσει...Περίμενα περισσότερο κόσμο, γιατί νομίζω ότι η ομάδα έχει δώσει το δικαίωμα στους φιλάθλους μας να γεμίσουν το γήπεδο. Δεν θέλω να πω τίποτα γι` αυτούς που δεν ήρθαν αλλά γι` αυτούς που ήρθαν και να τους ευχαριστήσω".

Κατσικάρης:"Ο Αρης έκανε ένα εντυπωσιακό ξεκίνημα, απέκτησε διαφορά και τα χειρότερα για μας ήρθαν όταν συμπλήρωσε τρία φάουλ ο Νίσεβιτς. Δέχθηκε μια τεχνική ποινή μόνο φυλακή δεν τον έβαλαν. Λόγω αυτού αποσυντονιστήκαμε με αποτέλεσμα εμείς να πάρουμε τον ρόλο που είχε ο Αρης στο πρώτο παιχνίδι και το αντίστροφο...Θεωρώ ότι έχει αδικηθεί κατά την διάρκεια της χρονιάς(ο Νιτσεβιτς)...Στα πλέι οφ πολλά πράγματα παίζουν ρόλο όπως η θέληση και η πίστη. Τόσο ο Χατζής όσο και ο Νίσεβιτς ήταν εκτός ρυθμού, ο Χατζής λόγω της πολύ καλής άμυνας του Αρη επάνω του. Ελπίζω ότι θα βοηθήσουν περισσότερο την Πέμπτη(για τη μη χρησιμοποιηση του Χατζη)."

bball.gif bball.gif

Την Πεμπτη λοιπον θα κριθει ποια ομαδα θα μπει στην 4αδα...
Το ματς θα ειναι πολυ διαφορετικο και πιστευω πιο δυσκολο.Αναμενω καλυτερη ΑΕΚ
και καλυτερο Αρη..
emperor
Oυφ.Έγινε το 1-1 και ηρεμήσαμε λίγο .Αυτό το ματσάκι το φοβόμουνα.Αντίθετα τον αγώνα της Πέμπτης πιστεύω θα τον καθαρίσουμε ποιο εύκολα
Τώρα την Πέμπτη πάμε για την πρόκριση.
Warrior ο λαός μας δεν έγινε ξαφνικά ποδοσφαιρικός.Ο λαός μας απλώς ´ποτέ δεν ξεχώρι τα δυο αθλήματα.Αγαπά κα ιτις δυο ομάδες το ίδιο.Μην ξεχνάς ότι οι ίδιοι ακολουθούμε κα τις δυο ομάδες .Και η ψυχολογία μας μετά την Κυριακή είναι άστα να πάνε .Πάντως σήμερα πιστεύω ότι ένα λόγο έπαιξε και η ημέρα

Πάντως την Πέμπτη θα έχετε και ανταπόκριση από το γήπεδο μια και σήμερα δούλευα κα δεν πήγα angry_red.gif

Και κάτι off topic. ΟΛΟΙ ΠΑΤΡΑ ΤΟ ΣΑΒΒΑΤΟ

Τουλάχιστον εγώ θα πάω
Warrior
Γι'αυτο εβαλα το.."αποκλειστικα" μπροστα.

Συμφωνω σε οσα λες...
Αλλα αν τελειωνε σημερα η χρονια??
Ακομα δεν εχω ξεχασει τον 1ο αγωνα με την Λιετουβος..

Και γενικα μου την εχει δωσει που φετος δεν εχουμε στηριξει την ομαδα του μπασκετ.
Και θα μου την ειχε δωσει λιγοτερο..αν δεν εβλεπα "πιτα" το Αλεξανδρειο με τον ΠΑΟΚ!

Και...2-2,5 χιλιαδες μωρε..?

Τελοσπαντων υπαρχουν ελαφρυντικα...
Ας περασουμε...και ας σφαζομαστε μετα για εισητηρια.. biggrin.gif
weirdo1977
μετα το game που απολαυσα σημερα... θα θελα να δω τον...Συριγο στο pale shot.gif shot.gif
harris
τον ειδα εγω στο ΟΑΚΑ σημερα tongue.gif
fatboy
Απλά ισοφαρίσαμε τη σειρά...

Αυτοσυγκέντρωση και ηρεμία μέχρι αύριο. 32.gif
Anxel
Νομίζω πως ο Άρης έχει προβάδισμα για την πρόκριση...Ειδικά αν την Πέμπτη γεμίσει και το Αλεξάνδρειο..
chinaski
Ρε παιδια ακουγα το παιχνιδι απο το ραδιο και ο σπορτκαστερ ακουγοταν χωρις ιδιαιτερη δυσκολια.Ψιθυριστα να μιλουσε παλι θα ακουγοταν.Ελπιζω να γεμισει το γηπεδο την Πεμπτη.
hagi
Ευτυχώς ισοφαρίσαμε..Τώρα πιστεύω ότι θα έχει φύγει το περισσότερο άγχος από την ομάδα.
Θέλω να πιστεύω επίσης ότι θα γεμίσει το Αλεξάνδρειο γιατί τώρα η ομάδα το χρειάζεται.
Εξάλλου άλλο το ποδόσφαιρο (αμάν με αυτό το ποδόσφαιρο) και άλλο το μπάσκετ.Και ίσως κάποιοι διαφωνούν γιατί λένε ότι είναι παντού Άρης αλλά υπάρχουν και οι αποκλειστικά μπασκετικοί που δεν τους ενδιαφέρει το ποδόσφαιρο γιατι απλά δεν τους αρέσει,όπως είμαι και γω.
Ίσως αυτοί να πήγαν στο γήπεδο...Για να δούμε
Άντε με τη νίκη!!!
weirdo1977
αρχικα το μουδιασμα ηταν τρομερο στον κοσμο... ευτηχος η ομάδα μπικε πολυ δυνατα κ μας χαλαροσε
suspect
Αν και το 2002 η ομαδα μας εριξε μια γερη σφαλιαρα καθως ολοι την ειχαμε ξεγραμμενη, εχω την εντυπωση πως αυτό το θαυμα δεν επαναλαμβανεται.
Για μενα, σημερα ηταν η ευκαιρια να παρουμε την προκριση. Εφοσον φτασαμε σε τριτο παιχνιδι, η αυλαια επεσε, τα φωτα εσβησαν, γεια σας και του χρονου παλι….

Δεν κάνω βουντου ούτε το παίζω απαισιόδοξος. Απλα: δεν με πείθει η ΑΕΚ.
Δεν με πείθει ότι μπορεί σε μια τόσο δυνατή έδρα να σπάσει ρυθμό, να επιβάλλει το παιχνίδι της ( ποιο είναι αυτό είναι άλλο θεμα συζήτησης ) ή και ακόμα και να προηγηθεί να μπορέσει να διατηρήσει το προβάδισμα.

Το σημειο που ποντραρα ώστε να ειμαι αισιοδοξος ηταν τα λαθη και το αγχος του Αρη. Κατι που φάνηκε από τα πολλα λάθη που έκαναν. Εκει που έπεσα από τα συννεφα ήταν τα δικά μας τραγικά ποσοστα στις βολες και ιδίως στα τρίποντα. Δεν με πειράζει το μικρό ποσοστό. Με πειράζουν τα πολλά σουτ. Αφου βλέπεις ότι δεν το εχεις, τι συνεχίζεις να σουτάρεις;
Δοκίμασε διεισδύσεις, κοντά στο καλάθι, κάτι άλλο. Ο κόσμος καιγόταν και εμεις παίζαμε ρολοϊ.
Σαφως καλύτερος ο Αρης, κέρδισε δικαια γιατί έκανε αυτό που τον έπαιρνε. Χαμηλός ρυθμός, βαριά κορμιά, σωστή κατανομή επιθέσεων στα πλαγια παντιους – καστλ - ενιοτε στον κυρίτση και εναλλάξ σε τζόνσον ( πάλι κάναμε ήρωα έναν μέτριο παίκτη ) μεσαριακου με δυνατή άμυνα που έπνιξε τον σοφτ χατζη, τον λόλις κλπ.
Οι διαιτητές στο πρώτο δεκάλεπτο έπαιζαν έδρα. Μετά έπαιζαν στα ισα. Και το φινάλε μας βρήκε με περισσότερες βολές.

Κρίμα γιατί τελειώνει τόσο άδοξα η χρονιά παρά τις ελπίδες ότι θα ξαναπηγαίναμε στο Γαλάτσι.
Κρίμα γιατι παρα το ότι η ομάδα μαζευτηκε νωρίς, με τον ίδιο κορμό – ομοιογένεια, δεν κατάφερε τίποτα πέραν μιας καλής πορείας στην Ευρώπη χωρίς κανένα ουσιαστικό αντίκρισμα.
Όμως είμαστε άξιοι της μοίρας μας.
Άξιοι γιατι διαθέτουμε και βασιζόμαστε στον χειρότερο ξένο 1 που πέρασε από την ομάδα μας και ίσως απο την Α1
Άξιοι για τις βλακώδεις ήττες στο πρωτάθλημα που μας έστειλαν στην 6 η θέση
Άξιοι γιατι δεν κάναμε ούτε μια διορθωτική κίνηση κατά τη διαρκεια της χρονιας όταν ακόμα και ο πανελλήνιος πήρε αρκετούς παίκτες απλως και μόνο για να σωθεί.
Τέλοσπαντων δεν θέλω να συνεχίσω τον επικήδειο καθώς αντε έστω για το 1 % ας περιμένω και την τελευταία πράξη του έργου…

Τελευταια σημειωση:
Παρηγορο είναι πως η επιθετικη λειτουργια του Αρη βασιζεται σε ατομικες προσπαθειες. Ολες και ολες 8 ασιστ ολη η ομαδα. Αυτό για μενα σημαινει πως λιγο να διαταραχθει η ψυχολογια της ομαδας στον αγωνα, κλαφτα χαριδημε και θα βαρανε στον γαμο του καραγκιοζη. Από την άλλη όμως όταν στο 1 με 1 μας νικανε σε περιφερεια και ρακετα κατά κρατος ( ενώ στο γαλατσι στην περιφερεια τους ειχαμε και προσανατολιστηκαμε κοντα στο καλαθι και πνιγηκαν ) τοτε εντος εδρας αυτή η κατασταση δεν γυρναει.

Εις αυριον τα σπουδαια….
weirdo1977
lets f@ck wos_sport5.gif
άντε γιατί από τον Φεβρουάριο ανυπομονώ να κατέβω στο ΟΑΚΑ ...
dizzy_fingers
QUOTE
lets f@ck


South Park??? laugh.gif

Το βλέπω να γεμίζει αύριο το Αλεξάνδρειο (κάτι σας είπα τώρα ε? 71.gif ).
Warrior
QUOTE (dizzy_fingers @ May 19 2005, 02:15 AM)
Το βλέπω να γεμίζει αύριο το Αλεξάνδρειο (κάτι σας είπα τώρα ε? 71.gif ).

Καλα μην περνουμε και ορκο(αν με το γεματο εννοουμε "πιτα")..

Παντως οτι και να γινει σημερα δεν προκειται να εκπλαγω!
Eιναι τετοιες οι μεταπτωσεις και των δυο ομαδων φετος,το καλυτερο και το χειροτερο
παιχνιδι τους απεχουν..ετη φωτος σε αποδοση!

Και περυσι και φετος..η μεγαλη μου απορια φιλε suspect ηταν..πως τα καταφερατε
και βγηκατε 6οι? blink.gif
Xαζες ηττες μαλλον ειναι η απαντηση οπως σωστα λες..

Παντως δεν ειναι με τιποτα 1% οι πιθανοτητες! 33.gif

Τα ριμπαουντ παιδια...
Warrior
Kατι που μας εχει διαφυγει τελειως...

Αν δεν κερδισουμε σημερα..θα ειμαστε εκτος και απο το Uleb Cup της επομενης
περιοδου!! ohmy.gif

Mην ξεχναμε οτι μονο 2 ομαδες απο Ελλαδα θα ειναι στην διοργανωση.
Anxel
QUOTE (weirdo1977 @ May 19 2005, 01:34 AM)
άντε γιατί από τον Φεβρουάριο ανυπομονώ να κατέβω στο ΟΑΚΑ ...

Νομίζεις οτι έχεις ελπίδες φιλαράκο να μας χτυπήσεις μέσα στο ΟΑΚΑ;Αντικειμενικά μιλάμε τώρα...
dizzy_fingers
Νομίζεις ότι αξίζει να ανοίξεις εδώ τέτοια συζήτηση? 45.gif


Αυτό με το uleb cup Κώστα όντως το είχαμε ξεχάσει...και τα ΜΜΕ επίσης.
Αν το γνωρίζει αυτό πολύς κόσμος του Άρη, τότε δε νομίζω να αφήσει την ομάδα σήμερα στα κρύα του λουτρού. wink.gif
hagi
QUOTE (Anxel @ May 19 2005, 12:27 PM)
QUOTE (weirdo1977 @ May 19 2005, 01:34 AM)
άντε γιατί από τον Φεβρουάριο ανυπομονώ να κατέβω στο ΟΑΚΑ ...

Νομίζεις οτι έχεις ελπίδες φιλαράκο να μας χτυπήσεις μέσα στο ΟΑΚΑ;Αντικειμενικά μιλάμε τώρα...

Αντικειμενικά πιστεύω ότι μπορούμε να σας χτυπήσουμε.Σίγουρα ο Παναθηναϊκός είναι πολύ δυνατή ομάδα αλλά και εμείς έχουμε ισχυρότατη ομάδα.Απλώς αυτό δεν βγαίνει τις περισσότερες φορές γιατί υπάρχει αστάθεια.

Εξάλλου μην ξεχνάς ότι όσες φορές φέτος έχουμε παίξει δεν έχετε κερδίσει καθόλου εύκολα.Για να μην πούμε για το κύπελλο που εκεί αν είσαι αντικειμενικός όπως λες,το παιχνίδι το κερδίσατε από την διαιτησία.
Όπως και στους άλλους δύο αγώνες σε Αλεξάνδρειο και ΟΑΚΑ δε νομίζω ότι κερδίσατε εύκολα.Και επειδή αυτά τα παιχνίδια είναι διαφορετικά από την κανονική περίοδο σίγουρα μπορούμε.Δύσκολα μεν αλλά μπορούμε...
hagi
Φυσικά να δούμε πρώτα αν θα τα κατεφέρουμε σήμερα..

Εύχομαι με τη ΝΙΚΗ!!!
hagi
Πράγματι αν είναι έτσι με το ULEB τότε υπάρχει πρόβλημα.

Δεν λέει να μην παίζουμε πουθενά... ohmy.gif

Άς περιμένουμε όμως πρώτα... bball.gif
Warrior
Eγω λεω να αφησουμε τον Παναθηναικο..

Ας περασουμε πρωτα την ΑΕΚ σημερα..και μετα ειναι το Μαρουσι(πιθανοτατα).Μηπως
νομιζετε οτι ειναι αμελητεα ποσοτητα??Δυο χαστουκια μας εριξε φετος.

Αλλα ας τα αφησουμε αυτα τωρα.Γιατι εχουμε φαει πολλες σφαλιαρες και το θεμα
ειναι να μην φαμε και αλλη σημερα.

Σιγουρα ειναι ετσι με το Uleb Cup..θα περιοριστουμε με την 3η τη ταξη Ευρωπαικη
διοργανωση υπο την αιγιδα..της FIBA!! ohmy.gif 40.gif

Παμε γερα παλι! guns.gif
hagi
Πολύ σωστά φίλε Warrior..

Έχουμε αρκετούς αγώνες και πολύ δύσκολο έργο για να φτάσουμε στον τελίκό.´
Μακάρι να τα καταφέρουμε..
Δεν θέλω να το σκέφτομαι για την Ευρώπη....
chinaski
Τι να πω.Ειμαι πολυ απογοητευμενος.Μεχρι ποτε θα γευομαστε πικρες.Αρνουμε τις δικαιολογιες οτι αρκετοι παικτες ηταν σε κακη μερα.Απλα τα πραγματα παλι.Οπως περσυ ετσι και φετος και αυτοι μεχρι εδω μπορουν παμε για αλλους.Φυσικα μιλαο και για τον προπονητη.Πιο δυσκολα κερδιζαν οι ομαδες τις Αθηνας οταν τερματιζαμε 6-7 παρα τωρα.Δε ξερω τη να πω κριμα.Συγχαρητηρια στην Αεκ.Μα @@ δεν εχουν ρε πουστη μου, δεν ξερουν ποιανου φανελα φορανε?
Warrior
Περιμενα μια ΑΕΚ καλυτερη..την ειδα.
Περιμενα ενα Αρη καλυτερο...αναθεμα και αν τον ειδα.
Να ηταν και καμια φοβερη ΑΕΚ απεναντι μας,θα ελεγα ενταξει.

Ομορφα..

Φετος βασανιστηκαμε περισσοτερο..
Ετσι αργα και βασανιστηκα.

Εχουμε καταντησει οι γελοιοι της υποθεσης.

Αντε του χρονου στην FEL!!

Θα διωξουμε παλι την μιση ομαδα..θα ερθει μια χρονια με τα γνωστα σκαμπανευασματα..
θα κανουμε παλι καποιο σερι...θα παρουμε τα πανω μας...θα παμε με φορα στα πλευ-οφ...
και θα σπασουμε και παλι τα μουτρα μας.

Ολα αυτα αν δεν εχουμε διαλυθει..απο πιθανη αλλαγη ιδιοκτησιακου καθεστωτος...
το αλληλοφαγωμα στις ταξεις μας κλπ.

ΩΣ ΠΟΤΕ???????????

Μα δεν τα μαθατε??
Ειμαστε αλλη ομαδα με περυσι...ε,Τσαρλς??

ΕΙΣΤΕ ΠΟΛΥ ΛΙΓΟΙ ΡΕ....ΟΛΟΙ ΣΑΣ(κυριως διοικηση και προπονητης και καποιοι παικτες)....

ΓΙΑ ΜΑΣ...
dizzy_fingers
Να τελικά που συνέβη το 1% που δεν ήλπιζε ο suspect ότι θα συμβεί...

Πραγματικά άτολμη η ομάδα του Άρη εκεί που χρειαζόταν να παίξει για τη φανέλα της ενάντια σε μία ΑΕΚ που δεν έκανε τίποτα το τρελό, απλά τα βασικά: να εκμεταλλευτεί τις ευκαιρίες που της έδωσε ο αντίπαλός της (όχι με μεγάλη διάθεση όμως είναι η αλήθεια...δείτε αυτό το χαμένο σουτ του Νίτσεβιτς εξ' επαφής 1:30 πριν το τέλος κι ενώ δεν υπήρχε κανείς τριγύρω του 40.gif ).
Πολύ καλό παιχνίδι από τον Μπέιλι που με τα τρίποντά του μπορούμε να πούμε πως έδωσε τη νίκη στην ομάδα του, ενώ από τον Άρη μόνο ο αρχηγός Ράιαν Στακ και ο Ντε Χουάν Κόλλινς σώθηκαν (17 και 18 πόντους αντίστοιχα).

Τα στατιστικά:


ARIS EGNATIA BANK   70 -  76A.E.K.
pts<1><2><3>Fl On Df Of To As St BloTendex
ARIS EGNATIA BANK 7019/2718/34 5/272728221815 8 3 3 0.315
3rd Quarter 5115/1912/224/20 1720181113 6 2 3
2nd Quarter 3711/1210/162/11 121414 4 9 5 2 2
1st Quarter 23 7/7 5/7 2/5 5 7 8 1 4 2 1 1
4COLLINS De Juan 39:24 18 2/3 2/4 4/10 2 8 4 0 3 2 0 00.305
5CASTLE Terell 33:42 4 0/ 2/2 0/4 5 2 1 1 3 2 0 10.059
16RAJCEVIC Miroslav00:00 0 0/ 0/ 0/ 0 0 0 0 0 0 0 0
7KIRITSIS Alexis 20:08 8 4/4 2/6 0/ 4 3 0 4 2 0 0 00.298
8JOHNSON Arthur 16:15 2 2/2 0/3 0/ 2 2 3 0 1 0 1 10.185
9CHARITOPOULOS Dim00:00 0 0/ 0/ 0/ 0 0 0 0 0 0 0 0
10ASIMAKOPOULOS Ant00:00 0 0/ 0/ 0/ 0 0 0 0 0 0 0 0
11MESHCHARIAKOU Yeg24:14 12 4/6 4/7 0/1 3 3 2 4 2 2 0 00.495
12PADIUS Nikolay 19:52 3 0/ 0/ 1/6 1 0 1 2 2 2 1 00.101
13KARAPOSTOLOU Soti06:54 0 0/ 0/ 0/4 2 0 0 0 0 0 0 0
14STACK Ryan 27:35 17 5/7 6/9 0/2 3 7 6 2 1 0 1 00.653
15SCHORTSIANITIS So11:56 6 2/5 2/3 0/ 5 3 3 2 1 0 0 10.587
pts<1><2><3>Fl On Df Of To As St BloTendex
A.E.K. 7624/3317/34 6/16282725 9131011 5 0.435
3rd Quarter 5713/1916/304/11 201718 610 7 9 3
2nd Quarter 36 8/1311/212/7 141212 4 8 6 7 3
1st Quarter 19 3/4 5/9 2/5 7 5 5 1 4 4 3 1
4LOLLIS Quadre 18:25 7 1/2 3/4 0/ 4 1 3 1 2 0 3 00.543
5NIKOLAIDIS Sotiri17:53 8 6/6 1/2 0/2 3 3 2 0 1 0 0 00.336
6ZISSIS Nikos 20:58 14 3/4 4/7 1/2 4 3 2 0 1 2 3 00.715
7PELEKANOS Michali07:00 0 0/2 0/ 0/ 1 1 0 0 1 0 0 00.429
8KOUS Davor 19:26 6 4/4 1/2 0/1 3 4 1 0 1 3 0 00.360
9CHATZIS Nikos 24:10 6 1/3 1/2 1/4 1 4 1 0 3 2 2 00.083
10NICEVIC Sadro 36:08 15 5/6 5/8 0/1 4 4 5 5 2 1 1 20.609
11TSIARAS Yiorgos 05:41 5 2/2 0/1 1/2 1 1 0 0 0 0 1 1
12ANTIC Pero 18:43 0 0/ 0/1 0/ 3 2 7 0 2 0 1 10.321
13MAGOUNIS Spiros 00:00 0 0/ 0/ 0/ 0 0 0 0 0 0 0 0
14BOUROUSSIS Yianni01:03 0 0/ 0/ 0/ 0 0 0 0 0 0 0 0
15BEILI Tobi 30:33 15 2/4 2/7 3/4 4 4 4 2 0 2 0 10.524
Last update : 20:53:35
chinaski
Ο Στακ ο σχορτσιανιτης και ο μεσεριακοφ επαιξαν.Οι αλλοι ηταν χωμα.Κριμα κριμα κριμα.
Areianos
Η χρονιά ήταν πλήρως αποτυχημένη.Δυστυχώς δικαιώθηκαν οι φόβοι μας γιά τον Μπάρτον , ο οποίος είναι προπονητής μόνο γιά μικρά μάτς και δεν αντέχει στην πίεση.Εξακολουθώ να πιστεύω πως το υλικό που έχουμε δεν είναι κατώτερο της ΑΕΚ, αλλά το παιχνίδι χάθηκε στην τακτική και στην προετοιμασία της ομάδας μας.Μετά και από τις απαράδεκτες δηλώσεις του ελπίζω να απολυθεί μέσα στις επόμενες ώρες.Οι μεγάλες ομάδες δημιουργούνται πρώτα απ όλα με έναν μεγάλο προπονητή και αυτό πρέπει να το καταλάβει η διοίκηση. sad.gif
Ο Μπάρτον μας χαιρετάει------------> icon_wave.gif
Warrior
Τι να λεμε τωρα...

Η ομαδα οδηγειται σε αφανισμο.
Και ρωταω εγω...με τι πορους θα χτιστει η ομαδα του χρονου??
Απο τα εσοδα της FEL ή οπως σκατα θα λεγεται η διοργανωση που θα συμμετεχουμε
του χρονου?
LEFTERIS733
Οταν εγω ελεγα οτι ο Αρης δεν μπορει με εμας κατηγορηθηκα για αλαζονεια...

Αυτο ακριβως πιστευα, οτι δεν θα εφτανε στον τελικο.Θεωρουσα αδυνατο να περασει και την αεκ και το μαρουσι...

Ας κοιταξει να ενισχυθει πραγματικα και οχι με ψευτομεταγραφες για να επιστρεψει στην κορυφη και να ανεβει ο ανταγωνισμος και το επιπεδο του αθληματος.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.