Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Αγώνες NBA σε DVD ή VHS
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > BasketForum Interactive
Kostas Mars
bball.gif w00t.gif

Καλησπέρα σε όλους τους φίλους του Basket.
Υπάρχει ένα site στην Ελβετία το οποίο πουλάει συναρπαστικούς αγώνες NBA παλαιών ετών καθώς και αγώνες NBA της τρέχουσας αγωνιστικής περιόδου με μικρή χρονική καθυστέρηση από την ημερομηνία διεξαγωγής του αγώνα. Οι τιμές είναι πολύ καλές. Αν θυμάμαι καλά κάθε DVD ή VHS κοστίζει 13.5 Εuro, αλλά υπάρχουν και πολλές special offers. Το site είναι πολύ καλά οργανωμένο και ασφαλές. Εγώ αγόρασα μια φορά από εκεί το ALL STAR GAME 2003 (τελευταίο του JORDAN). Τέλος στο site αυτό θα βρείτε και αγώνες NCAA.

Η διεύθυνση του site είναι www.pontel.com
Green_Fan
Welcome,Κώστα!!

To ξέρω το Pontel το είχα τσεκάρει μια φορά πέρσι!!
Βασικά από οτι είχα δεί κάνει και καλές προσφορές (1 DVD σου δίνει και κάτι άλλο) κτλ κτλ.
Ο Παπαδογιάννης πάντως σε μια μετάδοση NBA είχε πεί οτι υπάρχουν και παλιά παιχνίδια του North Carolina με Jordan και τέτοια τα οποία όμως δεν βρήκα.Αυτός τα είχε χρόνια οπότε μάλλον τελείωσαν από το store.

wink.gif

Υ.Γ:Είναι μερικοί εδώ μέσα που σίγουρα θα τρελαθούν με το store και θα θέλουν να αγοράσουν τα πάντα. biggrin.gif
Kostas Mars
Το Pontel το θυμάμαι από πολύ παλιά. Υπήρχε σε διαφήμηση ενός παλιού ελληνικού περιοδικού μπάσκετ (όχι το Τρίποντο) που κυκλοφορούσε πριν την ανάπτυξη του internet και μπορούσες να παραγγείλλεις τηλεφωνικά.

icon_wave.gif
ee4649
όντως είναι πολύ καλό παιδιά θέλω να αγοράσω μερικούς αγώνες,αλλά ξέρετε αν έρχονται με αντικαταβολή? γιατί δεν έχω πιστωτική κάρτα κ επίσης πόσο σε χρεώνει έξοδα αποστολής κ πόσο πάει συνολικά το κόστος?αν έχει αγοράσει κανείς ας μου πει για να με βοηθήσει πως αγοράζεις κ πόσο κοστίζει τελικά η τιμή.thanks!
dizzy_fingers
Χωρίς να έχω αγοράσει από εκεί, έριξα μία ματιά και βρήκα αυτό:
QUOTE
How can I pay:

Most Pontel customers pay by credit card. Pontel accepts VISA, Mastercard, Access, Eurocard, American Express, and Diners Club. ALL of your personal information (name, address, credit card details) ARE NOT STORED ONLINE. Your information is stored in computers that have no connection to the internet and all credit card transactions are done offline (not through the internet).

Over the years both PonTel and our many customers have found this system to be practical and effective. You can order in confidence knowing your data is kept offline.

If you want to pay by check, we accept cheques in US $, Aus $, UK £, SFr, and Euros. If you do not have a bank account denominated in one of these currencies, you must send a bank check obtained from your bank. If you want to pay by cheque we will contact you through e-mail with details after you have made your order.

If you live in Switzerland you may also pay with SWISS postage stamps. Please click here for more information.

To reduce transaction costs, we charge several games at a time. For subscribers who order the entire season, this is usually 8 games at a time. From NEW customers, we expect payment before sending out tapes. We do not ship Cash On Delivery.

You may also make a cable transfer to our bank account, but we will credit to your account only the net amount our bank receives. (We pay the costs OUR bank deduct.)


Επίσης, εδώ θα βρείς αρκετές χρήσιμες πληροφορίες για το site, καθώς και το τηλέφωνο της προϊστάμενης Mrs Smith για τυχόν άλλες απορίες, στο τέλος της σελίδας.
smile.gif
Johnnys
Τσεκαρα το site πολυ καλο.Αλλα δυο ερωτησεις, 1ειναι 100%ασφαλες(αν και μου φανηκε πως ναι)?2Ποσα πληρωνεις extra?(εξοδα αποστολης κλπ).Δηλαδη εσυ που πηρες ενα dvd ποσο πληρωσες τελικα?
Johnnys
Α σορρυ λαθος μου.Ειδα οτι δν σε χρεωνει με εξτρα λεφτα.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.