Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Μεταγγραφές Δικεφάλου...
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Α1 Basket League > ΠΑΟΚ
IraTmac
Τέλος ο Σφαιρόπουλος, βιηθός προπονητή του Πρέλεβιτς και σημαντικός μπασκετάνθρωπος της Θεσσαλονίκης.

Επίσης παρελθόν αποτελεί κι ο πιο σταθερός παίκτης της ομάδας την περασμένη σεζόν, Ματ Νίλσεν.
dizzy_fingers
Ο Νίλσεν που κακώς δεν κρατήθηκε, έφυγε τρέχοντας από τη χώρα και δεν πρόκειται να ξαναγυρίσει ποτέ...
fast.gif
Ε, με αυτά που είδε ο άνθρωπος εδώ πέρα...
IraTmac
Μην το λες...
Buk
kati akougete ontos gia ton Nielsen...apo boreia meria... exallou esteile kai to efxaristirio email opou elege oti htan h kalyterh apofash tis zois tou na erthei ston PAOK 69.gif
Warrior
Για τον Νιλσεν λεγεται οτι ισως αντικαταστασει τον Μεσεριακου σε μας...
emperor
Ε όχι και να έχει παράπονα ο Νίλσεν.Τα καλύτερα μπαράκια έχει η Σαλόνικα και τα τίμησε δεόντως
IraTmac
Ο Μακεδονικός θέλει πολύ τον Αυστραλό αλλά έχει κάτι μικροπροβλήματα στα οικονομικά...
harris
Μικροπροβληματα....??????? laugh.gif laugh.gif
IraTmac
Λέω μικροπροβλήματα γιατί απλά δεν έχει χρήματα ΤΩΡΑ ο Μεσάικος. Αλλά αν πάρει τα χρωστούμενα από τα έργα στην Ολυμπιάδα είναι 70 μύρια ευρά...
dizzy_fingers
O Νίλσεν κατέληξε τελικά στη Λιέτουβος.
Basketomania
Πολυ καλος παιχτης!!Ειδικα με την εθνικη Αυστραλιας στους Ολυμπιακους αυτος κι ο Μπογκουτ εκαναν φοβερα παιχνιδια!!!
Buk
ο Μουλαομέροβιτς έρχεται την πέμπτη στο Βέλγιο για να συζητήσει και πιθανότατα να υπογράψει στην Charleroi (που παίζει στο "spiroudome" του τελικού τou ULEB Cup wink.gif) !!!!!!

ο Struelens είναι κοντά στις Βρυξέλλες, θα τον δω και από κοντά αφού έχω διαρκειας... παίζει και ένας έλληνας εδώ που τον γνωρίζω απτό σχολειό (Κοντομάρης, 23, 1m97).

sorry που δε γράφω περισσότερα αλλα δεν έχω πια πληκτρολόγιο αφού έπνιξα το δικό μου στο νερό icon_drunk.gif
και γράφω με το virtual keyboard του windows --> κουραστικοοο!
θα πάρο καινούργιο μόλις τελειώσουν οι εξετάσεις με το καλο biggrin.gif
dizzy_fingers
Γράψε μας περισσότερα ρε Buk. Πες μας που μένεις στο Βέλγιο, περιέγραψέ μας την ατμόσφαιρα, γράψε μερικά λόγια και για τη Σαρλερουά...πολύ λίγα μας γράφεις...
tongue.gif 19.gif

Μπας και ο Μούλα αποφάσισε να πάει εκεί γιατί πιστεύει ότι θα κερδίσει το uleb φέτος μέσα στην έδρα της νέας του ομάδας? 69.gif
Buk
xmmm enoousa leptomeries gia tin metagrafh tou Mula... 40.gif
plaka plaka pantos th'nai ypologisimh omada h charleroi me tis metagrafes pou pragmatopiei!!

a kai afou fainesai enthousiasmenos me tin zoh 19.gif 19.gif mou meno stis Bryxelles(logiko na perno eki kai to diarkeias) ,kai to charleroi mou peftei ligo makria alla den einai kai h pio oraia polh tis xoras...
Buk
Anablithike gia tin deftera h afixh tou Mula sto Belgio (mipos exei na kanei me tis kiniseis pou ginontai teleftea ston PAOK ; as to elpisoume...)

kai paremptitontos gia pliroforish diabasa oti to budget tis Sarleroua tha kimanthei se epipeda ano ton 6ek evro gia to 2005-2006 ! opote stoxos h anodos stin evroliga!
Buk
o Zoroski ypegrapse stin Sarleroua opote o Mulaomerovic paramenei elefteheros (re gelia pou tha pesoun sto Belgio edo hthelan Mula h Rigaudeau h Bulleri kai tetoia... kati san o gabros sto podosfairo: pola lefta alla poly mikro protathlima)
kornel
QUOTE (Buk @ Jun 30 2005, 04:33 AM)
o Zoroski ypegrapse stin Sarleroua opote o Mulaomerovic paramenei elefteheros (re gelia pou tha pesoun sto Belgio edo hthelan Mula h Rigaudeau h Bulleri kai tetoia... kati san o gabros sto podosfairo: pola lefta alla poly mikro protathlima)

o mula exi klisto symvoleo me ton paok exi simfonisi idi me ton panelinio alla perimeni ti tha ginei ston paok pu tu xrosta 90.000 eyro, ta opia logika tha dosi o panelinios os buy. kali i kinisi zoroski gia charleroi
Warrior
Καλως μας ηρθες φιλε kornel... icon_wave.gif
Aν γινεται μονο γραφε με ελληνικους χαρακτηρες..

Ο Μουλαομεροβιτς παντως θα αποτελεσει σιγουρα παρελθον,ενω υπαρχουν σκεψεις
και για τον Βασιλοπουλο..

Εν τω μεταξυ στα διοικητικα εξακολουθει να υπαρχει αβεβαιοτητα...

Ακολουθει αρθρο της sportline.gr:


Tο Σάββατο (2/7) θα πραγματοποιηθεί τελικώς η συνάντηση του προέδρου της ΚΑΕ ΠΑΟΚ, Τάκη Πανελούδη, με τον υποψήφιο αγοραστή του πλειοψηφικού πακέτου των μετοχών, Γιώργο Στεργιαννόπουλο, η οποία δεν αποκλείεται να αποκτήσει οριακό χαρακτήρα θετικό ή αρνητικό

Ο τελευταίος λίγο πολύ έχει ξεκαθαρίσει την θέση του και θα ζητήσει εξοφλητικές αποδείξεις για την κάλυψη του ποσού των 700.000 ευρώ, εφόσον αποδειχθεί ότι το άνοιγμα της εταιρίας αγγίζει τα 1,4 εκατομμύρια ευρώ.

Το ζήτημα είναι κατά πόσο μπορεί η υπάρχουσα διοίκηση να αναλάβει την κάλυψη υποχρεώσεων 700.000 ευρώ.

Πληροφορίες αναφέρουν ότι δεν υπάρχει αυτή η δυνατότητα, καθώς επίσης και πως ο Τάκης Πανελούδης θα αναφερθεί στα έσοδα που έχουν εξασφαλιστεί για την επόμενη αγωνιστική περίοδο είτε πρόκειται για τη συμφωνία για την διάθεση των τηλεοπτικών δικαιωμάτων είτε με τον ΟΠΑΠ είτε με κάποιες άλλες εταιρίες υπό την μορφή χορηγίας και υποστήριξης.

Επί της ουσίας, η συνάντηση του Σαββάτου (2/7) θα κρίνει κατά ένα μεγάλο ποσοστό την εξέλιξη της περίπτωσης του Γιώργου Στεργιαννόπουλου. Αν ο τελευταίος δεν λάβει τις απαντήσεις που θέλει δεν αποκλείεται να αποσύρει την πρότασή του, καθώς είναι αντίθετος και με το ενδεχόμενο παραχώρησης οποιουδήποτε παίκτη (σ. σ. Βασιλόπουλος).

Σ` αυτή τη περίπτωση, τα προβλήματα θα διογκωθούν για τον Δικέφαλο καθώς θα επιστρέψει στην θέση που βρισκόταν πριν από περίπου έναν μήνα, όταν ο Τάκης Πανελούδης φανέρωσε την επιθυμία αποχώρησης από την ομάδα μπάσκετ.

Αν γίνει κάτι τέτοιο, θα εξεταστούν άλλες περιπτώσεις, όπως αυτή του Απόστολου Αλεξόπουλου, αν και ο τελευταίος πολλάκις έχει απορρίψει την περίπτωση επιστροφής του στα δρώμενα.
kornel
QUOTE (Warrior @ Jun 30 2005, 10:14 PM)
Καλως μας ηρθες φιλε kornel... icon_wave.gif
Aν γινεται μονο γραφε με ελληνικους χαρακτηρες..

Ο Μουλαομεροβιτς παντως θα αποτελεσει σιγουρα παρελθον,ενω υπαρχουν σκεψεις
και για τον Βασιλοπουλο..

Εν τω μεταξυ στα διοικητικα εξακολουθει να υπαρχει αβεβαιοτητα...

Ακολουθει αρθρο της sportline.gr:

 
Tο Σάββατο (2/7) θα πραγματοποιηθεί τελικώς η συνάντηση του προέδρου της ΚΑΕ ΠΑΟΚ, Τάκη Πανελούδη, με τον υποψήφιο αγοραστή του πλειοψηφικού πακέτου των μετοχών, Γιώργο Στεργιαννόπουλο, η οποία δεν αποκλείεται να αποκτήσει οριακό χαρακτήρα θετικό ή αρνητικό

Ο τελευταίος λίγο πολύ έχει ξεκαθαρίσει την θέση του και θα ζητήσει εξοφλητικές αποδείξεις για την κάλυψη του ποσού των 700.000 ευρώ, εφόσον αποδειχθεί ότι το άνοιγμα της εταιρίας αγγίζει τα 1,4 εκατομμύρια ευρώ.

Το ζήτημα είναι κατά πόσο μπορεί η υπάρχουσα διοίκηση να αναλάβει την κάλυψη υποχρεώσεων 700.000 ευρώ.

Πληροφορίες αναφέρουν ότι δεν υπάρχει αυτή η δυνατότητα, καθώς επίσης και πως ο Τάκης Πανελούδης θα αναφερθεί στα έσοδα που έχουν εξασφαλιστεί για την επόμενη αγωνιστική περίοδο είτε πρόκειται για τη συμφωνία για την διάθεση των τηλεοπτικών δικαιωμάτων είτε με τον ΟΠΑΠ είτε με κάποιες άλλες εταιρίες υπό την μορφή χορηγίας και υποστήριξης.

Επί της ουσίας, η συνάντηση του Σαββάτου (2/7) θα κρίνει κατά ένα μεγάλο ποσοστό την εξέλιξη της περίπτωσης του Γιώργου Στεργιαννόπουλου. Αν ο τελευταίος δεν λάβει τις απαντήσεις που θέλει δεν αποκλείεται να αποσύρει την πρότασή του, καθώς είναι αντίθετος και με το ενδεχόμενο παραχώρησης οποιουδήποτε παίκτη (σ. σ. Βασιλόπουλος).

Σ` αυτή τη περίπτωση, τα προβλήματα θα διογκωθούν για τον Δικέφαλο καθώς θα επιστρέψει στην θέση που βρισκόταν πριν από περίπου έναν μήνα, όταν ο Τάκης Πανελούδης φανέρωσε την επιθυμία αποχώρησης από την ομάδα μπάσκετ.

Αν γίνει κάτι τέτοιο, θα εξεταστούν άλλες περιπτώσεις, όπως αυτή του Απόστολου Αλεξόπουλου, αν και ο τελευταίος πολλάκις έχει απορρίψει την περίπτωση επιστροφής του στα δρώμενα.

ευχαριστώ φίλε Warrior. Για ΠΑΟΚ τα πράγματα είναι δεδομένα. Άυριο μιλάνε Στεργιανόπουλο, ο οποίος περιμένει κίνηση Πανελούδη. Ο Πανελούδης δε μπορεί να βοηθήσει καθόλου οικονομικά. Ούτως ή άλλως. Α! Υπάρχει ένα πολύ καλό μπασκετικό καθαρά σάιτ με γαμάτη πληροφόρηση για τα πάντα. www.betsmart.gr.
Ξέρει κανείς για καμία μπασκετική εκπομπή στο ραδιόφωνο?
emperor
Αν μιλάς για Θεσσαλονίκη ξέρω του Λαζάρου εννιά με δέκα στον Λίμπερο αλλα δεν είμαι σίγουρος αν είναι μια φορά την εβδομάδα ή κάθε μέρα.Αν και τώρα το καλοκαίρι τις σταματάνε.Ξέρω ότι από Σεπτέμβρη θα ξαναρχίσει και η εκμπομπή στο Μετροπολις με Κούση Μουρελή κτλ.
kornel
QUOTE (emperor @ Jul 1 2005, 07:32 PM)
Αν μιλάς για Θεσσαλονίκη ξέρω του Λαζάρου εννιά με δέκα στον Λίμπερο αλλα δεν είμαι σίγουρος αν είναι μια φορά την εβδομάδα ή κάθε μέρα.Αν και τώρα το καλοκαίρι τις σταματάνε.Ξέρω ότι από Σεπτέμβρη θα ξαναρχίσει και η εκμπομπή στο Μετροπολις με Κούση Μουρελή κτλ.

Την ξέρω του Λαζάρου καθημερινή 9-10. Θα κάνει και του χρόνου καθημερινά από ότι έμαθα. Πολύ καλή εκπομπή. Όσο για Μουρελή Κούση δεν έχω ακούσει ποτέ. Μόνο τους διαβάζω ενίοτε.
dizzy_fingers
Στη basketnews λέει στην πρώτη σελίδα για κάποιες ραδιοφονικές εκπομπές.
IraTmac
Ο ΠΑΟΚ υπέγραψε τον πολλά υποσχόμενο 17χρονο διεθνή γκαρντ Δημήτρη Βεργίνη, που ήθελαν επίσης Ηρακλής και Αρης. Κατά την προσωπική μου άποψη επέλεξε λανθασμένα καθώς στον Ήρα θα είχε πολύ μεγάλο χρόνο συμμετοχής και στον Αρη τον Δ. Νικολαίδη που έχει βγάλει από τα μεγαλύτερα ταλέντα του ελληνικού μπάσκετ. Φυσικά κρίνω αγωνιστικά και επιφανειακά, δεν μπορώ να είμαι απόλυτος αφού δεν ξέρω ούτε το οικονομικό μέρος, ούτε τί ρόλο του υποσχέθηκε ο Πρέλεβιτς.

Εξάλλου ο "δικέφαλος" έκλεισε τον Σέρβο Ζούγιοβιτς, τον Κροάτη Χένιακ (πρώην του Ήρα και του Πανιωνίου) και πιθανότατα τον Μάνσεν. Επίσης έκανε κρούση στον παραλίγο ερυθρόλευκο πρόπερσυ Αλτον Φόρντ. Τέλος σκέψεις υπάρχουν και για τον Κώστα Χρήστου της ΜΕΝΤ.

Αναμένονται πολλές ανακοινώσεις μέχρι το τέλος της εβδομάδας.
IraTmac
Παίρνει και τον Γεωργίτση από τον Κολοσσό Ρόδου.
kolossos
Επίσης ο ΠΑΟΚ έκλεισε και τον Γεωργίτση του Κολοσσού. Τα τελευταία 2 χρόνια με την θαλασσί φανέλα αν και ποτέ δεν ήταν βασικός, είχε εκπληκτικές εμφανίσεις. Βέβαια αυτή θα είναι η πρώτη του χρονιά στην Α1 και κανείς δεν ξέρει πως θα ανταπεξέλθει
IraTmac
Ο Κολοσσός γιατί παραχωρεί παίκτες? Δεν έχει πάρει τίποτα...
harris
Εχει παρει Νάκιτς, Τζιλκράιστ και περιμενει εκτος απροοπτου τον Τσιακο....

Εχει συμφωνησει και με τον Πανταζοπουλο......

ΚΑΤΙ ΕΧΕΙ ΠΑΡΕΙ......
kolossos
QUOTE (IraTmac @ Aug 11 2005, 01:06 AM)
Ο Κολοσσός γιατί παραχωρεί παίκτες? Δεν έχει πάρει τίποτα...
*



Ο Κολοσσός έχει κλείσει Νάκιτς, Ντίφερς, Γκίλχριστ, ενώ αναμένονται εξελίξεις στο θέμα Μπράιντ ο οποίος μάλλο υπέγραξε και στη Τσιμπόνα. Επίσης ενδιαφέρον υπάρχει για Τσιάκο και Πανταζόπουλο.
Συγκεκριμένα ο Γεωργίτσης πάντως ήταν ελεύθερος καθώς το συμβόλαιο του είχε τελειώσει. Οι απαιτήσεις του ήταν υπερβολικά υψηλές και η ομάδα δεν ήταν διατεθημένη να τις καλύψει. Επίσης σημαντικό ρόλο έπαιξε και ότι ο Θοδωρής είναι απο την Θεσσαλονίκη.
IraTmac
Ξέρω γι' αυτούς αλλά δεν είναι βάση για παραμονή. Ο Μπράιαντ θα ήταν καλή προσθήκη αλλά μάλλον δεν θα πάει. Τουλάχιστον αν ο Κολοσσός αποζημιωθεί με 50.000 ευρώ όπως διάβασα κάπου θα είναι κάτι...

Ο Πανταζόπουλος είναι καλή κίνηση. Έχει συμφωνήσει μόνο προφορικά αλλά είναι σχεδόν απίθανο να χαλάσει η μεταγραφή. Ο Νάκιτς είναι στα τελευταία του αλλά μπορεί να δώσει κάποια λεπτά ποιότητας. Αν πάρει 30 λεπτά θα έχει κάποιες καλές εμφανίσεις, αλλά δεν είναι ο παίκτης που θα κρατήσει την ομάδα στην κατηγορία. Τον Ντίφερς και τον άλλο δεν τους ξέρω καθόλου.
Air Kef
offtopic.gif

Μπορείται να μου δώσετε περισσότερες πληροφορίες για μπασκετικές εκπομπές στην Θεσσαλονίκη.Δυστυχώς στην BasketNews αναφέρονται μόνο στα Αθηναϊκά ραδιόφωνα.
Ο Πανελούδης επέστρεψε στην ηγεσία του ΠΑΟΚ και σήμερα παραχωρούσε συνέντευξη όπου μίλησε για όλους και για όλα. peace.gif
Green_Fan
QUOTE("sport24.gr")
Παίκτης του ΠΑΟΚ είναι και με την βούλα από το μεσημέρι ο Τρέισι Μάρεϊ, καθώς ο Αμερικανός φόργουορντ -όπως ανακοινώθηκε κι επίσημα πλέον από την ομάδα της Θεσσαλονίκης- απέστειλε στα γραφεία της ΚΑΕ το υπογεγραμμένο συμβόλαιο του.
Με το οποίο ολοκληρώθηκαν με τον καλύτερο τρόπο οι συζητήσεις μεταξύ των δύο πλευρών, που ξεκίνησαν πριν από δύο περίπου εβδομάδες. Όταν δηλαδή το φλερτ με τον Ομάρ Τόμας δεν μετατράπηκε σε γάμο. Και τον Μπάνε Πρέλεβιτς να ρίχνει όλο το βάρος στην απόκτηση του πρώην ΝΒΑερ που την περσινή χρονιά είχε φορέσει τη φανέλα του Παναθηναϊκού αγωνιζόμενος σε πρωτάθλημα και Ευρωλίγκα.

Το βιογραφικό του


Ο Τρέισι Λαμόντε Μάρεϊ (2.01μ.) γεννήθηκε στις 25 Ιουλίου 1971 στο Los Angeles, αποφοίτησε από το πανεπιστήμιο UCLA και το 1992, επιλέχθηκε στο νούμερο 18 του ντραφτ από τους Σαν Αντόνιο Σπερς. Στα 12 χρόνια που αγωνίστηκε στο ΝΒΑ, έπαιξε σε 666 παιχνίδια (659 κανονικής περιόδου και 7 πλέι οφ), με έξι διαφορετικές ομάδες (Πόρτολαντ, Χιούστον, Τορόντο, Ουάσιγκτον, Ντένβερ, Λέικερς), ενώ το σήμα κατατεθέν του είναι το "θανατηφόρο" τρίποντο.

Συνολικά στην καριέρα του στο ΝΒΑ πέτυχε 758 τρίποντο με ποσοστό 38,7%. Ήταν πρώτος σε ποσοστό (45,9%) σε σουτ τριών πόντων σε όλο το ΝΒΑ την περίοδο 1993-94, ενώ ήταν μέλος των πρωταθλητών ΝΒΑ Χιούσον Ρόκετς την σεζόν 1994-95, παρά το γεγονός ότι δεν αγωνίστηκε στα πλέι οφ εκείνης της χρονιάς.

Πέρσι αγωνίστηκε στον Παναθηναϊκό και σε 6 αγώνες πρωταθλήματος είχε 28 πόντους (2/2 βολές, 4/8 δίποντα και 6/22 τρίποντα), ενώ είχε καθοριστική συμμετοχή στη νίκη των "πρασίνων" με 66-79 επί του ΠΑΟΚ στη Θεσσαλονίκη, όταν σε 7 λεπτά πέτυχε 8 πόντους (2/3 τρίποντα).
hagi
Κάλή μεταγραφή για τον ΠΑΟΚ.Πιστεύω θα τους βοηθήσει πολύ..

Εντάξει να έχουμε και μια αντίσταση στα μεταξύ μας παιχνίδια.. cool.gif
dizzy_fingers
Ασφαλώς πολύ καλή προσθήκη και σίγουρα αναπάντεχη για τα τωρινά οικονομικά δεδομένα του ΠΑΟΚ.
Παρόλο που άκουγα εδώ και μέρες για τη διαφαινόμενη συνεργασία δεν το πίστευα πως θα κλείσει τελικά στο δικέφαλο του Βορρά.

Μπράβο!
Warrior
Σιγουρα πολυ καλη μεταγραφικη κινηση για τον ΠΑΟΚ!

Παιδια εμενα αυτο που με εξεπληξε περισσοτερο ηταν το κοστος της
μεταγραφης...170.000Ε ή δολαρια(δεν θυμαμαι καλα) κοστισε η
μεταγραφη!! huh.gif
Warrior
Οι Βασιλειαδης και Ξανθοπουλος θα ειναι οι δυο τελευταιοι παικτες που
θα προστεθουν στο ροστερ του ΠΑΟΚ για την φετινη περιοδο.

Η μεταγραφη του πρωτου στην Μαλαγα μπορει να ολοκληρωθηκε,ομως
ο παικτης θα αγωνιστει φετος δανεικος(!!) απο τους Ισπανους στην ομαδα
του ΠΑΟΚ.
Απο κει και περα συμφωνια φαινεται να υπαρχει αναμεσα σε ΠΑΟΚ και
Παναθηναικο για τον δανεισμο του Ξανθοπουλου στην ομαδα της
Θεσσαλονικης,με καθε ομαδα να καταβαλει απο 30.000 Ευρω για το
συμβολαιο της φετινης χρονιας του παικτη.
dizzy_fingers
Apistefto afto pou sinebi me ton vasileiadi.... laugh.gif
Warrior
greeklish.jpeg

tongue.gif tongue.gif

24.gif
Warrior
QUOTE(betsmart.gr)
Οι δύο παίκτες κατηγορήθηκαν για αδιαφορία και καρατομήθηκαν. Τι μέλλει γενέσθαι

Η διοίκηση της ΚΑΕ ΠΑΟΚ είχε στείλει το μήνυμα ότι δε θα ανεχτεί κρούσματα απειθρχίας ή αδιαφορίας. Και η εμφάνιση στον αγώνα με το Μαρούσι «έβγαλε από τα ρούχα του» τον Τάκη Πανελούδη ο οποίος... πήρε κεφάλια.

Από σήμερα, λοιπόν, παρελθόν αποτελούν για τον «Δικέφαλο» ο Τρε Σίμονς κι ο Βλάντιμιρ Ζούγιοβιτς. Οι δύο παίκτες κατηγορήθηκαν για αδιαφορία στον αγώνα του Σαββάτου ενώ κι η εν γένει παρουσία τους στους τελευταίους αγώνες δεν ήταν καλή. Η διοίκηση τους απομάκρυνε όμως αυτό δεν σημαίνει ότι ο ΠΑΟΚ θα μείνει ως έχει. Οι πληροφορίες αναφέρουν ότι θα αποκτηθεί τουλάχιστον ένας παίκτης, Αμερικανός ή κοινοτικός, που θα αγωνίζεται στην περιφέρεια. Το ζήτημα είναι ότι ο ΠΑΟΚ... έμεινε από παίκτες για τον αυριανό αγώνα με τον Ηρακλή αφού και η συμμετοχή του Βασιλειάδη είναι αμφίβολη...

Συνοπτικά η ανακοίνωση της ΚΑΕ ΠΑΟΚ:

Η Κ.Α.Ε. Π.Α.Ο.Κ. MARFIN ανακοινώνει την αποπομπή των καλαθοσφαιριστών Βλάντιμιρ Ζούγιοβιτς και Τρε Σίμμονς για απείθαρχη αγωνιστική συμπεριφορά.


blink.gif blink.gif

huh.gif

Καλα ο αλλος διωχνει δυο παικτες παραμονες του αγωνα με τον Ηρακλη??
Δηλαδη αν τους εδιωχνε μετα που ερχεται και η διακοπη...τι θα γινοτανε?
dizzy_fingers
Στην αντεπίθεση ο Σίμονς με συνέντευξη που έδωσε στην sportime.gr:

"Η πρώτη μου χρονιά μετά το κολέγιο δεν ήταν και τόσο καλή. Και είμαι ο πρώτος που θα το παραδεχτώ δημοσίως και θα κάνω την αυτοκριτική μου. Πώς γίνεται, όμως, να με κατηγορούν για έλλειψη αγωνιστικής πειθαρχίας και επαγγελματισμού αυτοί που δεν είναι επαγγελματίες από μόνοι τους;

Όταν υπέγραφα στον ΠΑΟΚ, η ομάδα ήταν στη δωδέκατη θέση της βαθμολογίας και μετά από πολλή προσπάθεια καταφέραμε να την ανεβάσουμε στην έκτη θέση και να διεκδικούμε κάτι καλύτερο στο πρωτάθλημα. Και αντί να είμαστε όλοι ενωμένοι και αποφασισμένοι να τα δώσουμε όλα στις τρεις τελευταίες αγωνιστικές και στα πλέι οφ, η διοίκηση αποφασίζει να διώξει δύο βασικούς παίκτες, εμένα και τον Βλάντιμιρ, με τον οποίον παρεμπιπτόντως είχαμε και τη στενότερη σχέση ως συμπαίκτες.


Το πρώτο πράγμα που αντιλήφθηκα και μάλιστα πολύ γρήγορα ήταν ότι η ελληνική λίγκα είναι πολύ δυνατή και ανταγωνιστική. Πρέπει, όμως, ένας παίκτης να πέσει στην κατάλληλη ομάδα και ίσως αυτό να μη συνέβη στη δική μου περίπτωση. Το δεύτερο πράγμα που έμαθα ήταν ότι στην Ελλάδα είναι δύσκολο να εμπιστεύεσαι ένα σωματείο και αυτούς που το διοικούν. Με λίγα λόγια εάν με ρωτήσει ένας γνωστός μου ποια είναι η γνώμη μου για τον ΠΑΟΚ, δεν θα του μιλούσα με τα χειρότερα λόγια, αλλά δεν θα του το συνέστηνα κιόλας. Δεν ξέρω, ίσως ένας διαφορετικός χαρακτήρας από τον δικό μου να προσαρμοζόταν ευκολότερα και να ταίριαζε στη φιλοσοφία της ομάδας. Είναι κρίμα, πάντως, για τον τρόπο με τον οποίο χώρισαν οι δρόμοι μου με τον σύλλογο."

Ενδιαφέροντα τουλάχιστον τα λεγόμενά του...χμ...άλλος ένας ξένος ο οποίος φεύγει με δυσάρεστες αναμνήσεις από τη χώρα μας.

Γιατί δεν έρχονται πια καλοί ξένοι στην Ελλάδα είπαμε?
thrylos7
Χωρίς λόγια...

68.gif
Warrior
Kαι που να διαβασετε τα παρακατω....

QUOTE(betsmart.gr)
Ο κόουτς του ΠΑΟΚ «ένιψε τας χείρας του» για την αποπομπή των Σίμονς, Ζούγιοβιτς, ενώ ο αντίστοιχος του Ηρακλή τόνισε ότι αυτήν τη στιωμή η ομάδα είναι πάνω απ' όλα. Φραστικό επεισόδιο Γκαγκαλούδη - Μαρκόπουλου

Η αποπομπή των Σίμονς, Ζούγιοβιτς αλλά και τα κρούσματα απειθαρχίας στον Ηρακλή έκλεψαν την παράσταση στη συνέντευξη Τύπου που ακολούθησε τη νίκη του ΠΑΟΚ με 91-88.

«Στην Ελλάδα ζούμε, πολλά λέγονταν τις τελευταίες μέρες και θα λέγονταν άμα χάναμε», τόνισε ο ΣΟύλης Μαρκόπουλος και συνέχισε: «Εμείς έπρεπε να κερδίσουμε επειδή είμαστε ο ΠΑΟΚ και έχουμε στόχους κι όχι για να μη μας πουν πουλημένους. Τέλος καλό όλα καλά, τώρα θέλουμε δύο νίκες στα εναπομείναντα παιχνίδια. Στο πρώτο μέρος είχαμε αστεία άμυνα και δεχτήκαμε 55 πόντους. Στην τελευταία φάση είπαμε να κάνουμε φάουλ αλλά αυτό δεν έγινε».

Οσο για την αποπομπή Σίμονς, Ζούγιοβιτς, ο κόουτς του ΠΑΟΚ ένιψε τας χείρας του. «Ρωτήστε τη διοίκηση, εγώ δεν ξέρω τίποτα!!!», είπε. «Δεν παίζει ρόλο αν ρωτήθηκα εγώ, αν πει κάτι η διοίκηση, αυτό γίνεται». Ενα σχόλιο που δεν έκανε και την... καλύτερη εντύπωση...

* Αλγεινή εντύπωση προκάλεσε ένα επεισόδιο του Γιάννη Γκαγκαλούδη με τον ΣΟύλη Μαρκόπουλο. Ο πρώτος αντέδρασε έντονα σε μία αλλαγή και είχε λογομαχία με τον Ελληνα κόουτς, ο οποίος στη συνέντευξη Τύπου είπε «ουδέν σχόλιον»...


blink.gif blink.gif

Mιλαμε για "στεγνο αδειασμα" της διοικησης απο Μαρκοπουλο!! ohmy.gif
hellenic
den mporo na katalabo giati ediokse toys Zujovic+Simmons!molis eixe desei i omada kai tora psaxni paiktes apo tin A2 Italias o Mpatatoudis!O Simmons se kapioys agones eixe diksei kalo prosopo kai mporoyse na boithisei ton PAOK!ti na po... 68.gif
hellenic
Telika girisan piso oi Simmons kai Zujovic afoy zitisan signomi kai mallon giati o PAOK den briskei alloys paiktes!
thrylos7
24.gif

Εγώ πάντως αρχίζω να πονηρεύομαι πολύ... πάρα πολύ!

Ελπίζω να μην έχουμε δράματα (για το πρωτάθλημα) αύριο...
nash
QUOTE(hellenic @ Apr 23 2006, 04:23 PM)
den mporo na katalabo giati ediokse toys Zujovic+Simmons!molis eixe desei i omada kai tora psaxni paiktes apo tin A2 Italias o Mpatatoudis!O Simmons se kapioys agones eixe diksei kalo prosopo kai mporoyse na boithisei ton PAOK!ti na po... 68.gif
*


O Μπατατούδης τι σχέση έχει με το μπάσκετ του ΠΑΟΚ? Μήπως θες να πεις ο Πανελούδης?
Οσον αφορά το "διώξιμο" των δυο παικτων δεν νομίζω ότι είναι τόσο αθώα τα πράγματα. Καπου διάβασα ότι ο Πανελούδης το έχει ξανακάνει αυτό και είχε διώξει τους Μπουντούρη και Γκαρετ πριν από αγώνα με τον Παπαγου και μετα τους ξαναπήρε πίσω. Αποτέλεσμα αυτού ήταν να κερδίσει ο Παπάγος και να πέσει το Ηράκλειο.
Δεν ξέρω κατά πόσο ισχύει αυτό αφού δεν έχω ιδία άποψη αλλά από την αρχή μου φάνηκε λίγο ύποπτο να διώξεις τα δύο και μοναδικά σου αξιοπιστα τριάρια πριν από τον αγώνα με τον συμπολίτη σου Ηρακλή που καίγεται για την σωτηρία και να τους ξαναπέρνεις πίσω πριν από τον αγώνα με τη Λάρισα η οποία επίσης παίζει την παραμονή της αντί του Ηρακλή.

Και μια απορία... Αυτός ο Αλεξιτς που πήρε τωρα τη θέση παίζει?
thrylos7
To καλό της υπόθεσης είναι ότι τον Ηρακλή τον κέρδισε άρα δεν επηρέασε ο ΠΑΟΚ τον υποβιβασμό κάποιας ομάδας.

Παρουσιάζεται ως φόργουορντ. Τώρα τι ακριβώς...
thrylos7
Δεν κολλάει και τόσο πολύ αλλά είναι το πιο σχετικό μέρος...

Ο Βασιλειάδης θα παίξει στα πλέι οφ με τη Μάλαγα...;
V@Roxe##13
Παντως πηγε Ισπανια. Αρχικα πρεπει να ξεπερασει τον τραυματισμο του και λογικα θα παιξει στο δευτερο η στο τριτο ματς.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.