Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Dallas Mavericks
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > NBA > Past Seasons
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
dizzy_fingers
Τόπικ όπου θα γράφουμε τα νέα της ομάδας.
liolias
Τον ήθελε ο Πανιώνιος αλλά τελικά τον κέρδισαν οι Ντάλας Μαβερικς.Ο λόγος για τον 21χρονο(1,88μ) αμερικανό απόφοιτο του Μέμφις (15π,4ρ,4ασ μ.ο )Ντάριους Ουάσιγκτον, που ήθελε ο Πανιώνιος ,αλλά τελικά υπέγραψε συμβόλαιο με τους φιναλίστ του ΝΒΑ Ντάλας Μαβερικς καθώς αφησε πολύ καλές εντυπώσεις στα σάμερ λιγκ που ειχε 11π,,3ασ και 2ρ μ.ο
Pierce
επιτελους νικη! παμε ρε νταλλας. (μετα τη βοστονη υποστηριζουμε και νταλας οπου εχουμε και δεσμους)
Pierce
ελα μωρη ομαδα ξεσκισε τους ολους. με 10-0 σερι ραψανε ολοι οι κακεντρεχεις τα στομαατα τους. ειμαστε ασταματητοι φερτε μας τη γιουτα ΤΩΡΑ! shot.gif
Alexmei
Boston δεν είσαι; rolleyes.gif
thrylos7
QUOTE
Τον ήθελε ο Πανιώνιος αλλά τελικά τον κέρδισαν οι Ντάλας Μαβερικς.Ο λόγος για τον 21χρονο(1,88μ) αμερικανό απόφοιτο του Μέμφις (15π,4ρ,4ασ μ.ο )Ντάριους Ουάσιγκτον, που ήθελε ο Πανιώνιος ,αλλά τελικά υπέγραψε συμβόλαιο με τους φιναλίστ του ΝΒΑ Ντάλας Μαβερικς καθώς αφησε πολύ καλές εντυπώσεις στα σάμερ λιγκ που ειχε 11π,,3ασ και 2ρ μ.ο


Υπάρχει θησαυρός στο forum και δε το βλέπουμε...

Το Ντάλας θα δούμε σήμερα; Δε με πολυενθουσιάζει το ματς να πω την αλήθεια... rolleyes.gif

Alex, μάθε να διαβάζεις και τα παραπάνω post από το τελευταίο... το λέει ξεκάθαρα ο άνθρωπος:
QUOTE
(μετα τη βοστονη υποστηριζουμε και νταλας οπου εχουμε και δεσμους)
Alexmei
40.gif 40.gif .... sorry...
Pierce
καθισα και εγω σαν ανθρωπος να δω την ομαδα μια φορα και απογοητευτηκα(ηξερα βεβαια το αποτελεσμα)το εκλεισα στο 45-76!! με τον αρενας να κανει παπαδες ο τζονσον να θυμαται τον μπενγκα ο ντιρκ να πεταει αιρμπολιες και ο τερι να τα εχει σπασει.και ο κιουμπμαν αφησε μουσακι!και ελεος καποιος να παρει το μικροφωνο απο τον μελαγιες...
NBAholic
O Mαγουλάς ήταν, μαζί με τον Ασπρούλια.

Απογοητευτικό το Ντάλας, αλλά αν έμπαινε εκείνο το τριποντάκι στο τέλος, θα είχαμε σοβαρό ματς στο τέλος. Θα πρέπει οι Μαβς (και πολλές ακόμη ομάδες) να απεξαρτώνται από τα Νο1 αστέρια τους. Αυτή είναι η διαφορά των σημερινών μεγάλων ομάδων από μερικές παρελθοντικές. Ένα κακό παιχνίδι, πχ, από τον Μπερντ δε σήμαινε αυτομάτως ήττα για τους Σέλτικς.
Pierce
QUOTE(NBAholic @ Dec 5 2006, 09:21 PM) *
O Mαγουλάς ήταν, μαζί με τον Ασπρούλια.

λαθος εκ παραδρομης ασπρουλιας ηθελα να πω. αλλα και ο μελαγιες δεν παει πισω.... αντιθετως ο μαγουλας μου εχει κανει πολυ θετικη εντυπωση σε οσους αγωνες τον εχω ακουσει
Pierce
μας την φεραν τη γιουτα αλλα.... τον ηπιαμε. γιατι ρε νταλας?101-79??? ξεφτιλα. αποκαρδιωτικη η επιθεση μονο οι ντιρκ και και τζονσον ειχαν διψηφιο αριθμο ποντων ενω τεραστια διαφορα στα ρεμπς 42-26. νταμπιερρ δεν κανεις ουτε για τσοπανης
Pierce
με τετοια τριπλετα και πως να χασεις!Χάουαρντ 29, Τέρι 26, Νοβίτσκι 23 (14 ριμπάουντ, 8 ασίστ). ατυχοι οι λακερς που βρεθηκαν μπροστα μας... αν και τον οντομ να ειχαν παλι δεν νομιζω να ξεφευγαν μεσα απο το νταλας
Pierce
DIRK DIRK DIRK. buzzer beater του γερμαναρα και τους αφησαμε ξερους τους σανς.27 π 10ρ αυτος ,Τέρι 35 7/12 δίποντα, 5/8 τρίποντα
Pierce
η μια ομαδα μου μπορει να μου δινει μονο πικρες αλλα η αλλη προελαυνει σαν να ηταν ο στρατος του μεγα αλεξανδρου! 9 συνεχομενες νικες και αν δεν ηταν αυτο το αθλιο 0-4 στην αρχη η πρωτη θεση στο ΝΒΑ θα ηταν εξασφαλισμενη...
Johnnys
Αντε φετος νομιζω καιρος ειναι να το σηκωσουν οι mavs.Του αξιζει του dirk ενας τιτλος οπως και της ομαδας...
Alexmei
να ρωτίσω κάτι; ο Stackhouse τι έχει;
Pierce
o Stackhouse βασικα εχει φαει τη σκονη του howard! φετος εχει παιξει 21 παιχνιδια και στα 8 απο αυτα ηταν βασικος.δεν εχει παιξει στα 3 τελευταια ματς καθολου. τραυματιστηκε στις Dec 09 στο ποδι
Pierce
Π Ε Λ Α Τ Ε Σ Μ Ο Υ! ετσι σας πηγαμε και μεσα στο σπιτι σας.Νοβίτσκι 36 (8 ριμπ.), Χάουαρντ 18 (12 ριμπ.), Τέρι 8 (6 ριμπ. / 8 ασ.). γιατι πηρε την επιθεση ο μποουεν στο 85-88 και εκανε αυτος το τριποντο?εχει μπαρι και τζινομπιλι και το πηρε ο αντιπαθητικος?εμενα παντως δεν με πειραζει!
liolias
Μπραβο στους Νταλλας.. Φετος δειχνουν οτι πανε φουλ για το πρωταθλημα.
sarounas
QUOTE(liolias @ Jan 6 2007, 09:02 PM) *
Μπραβο στους Νταλλας.. Φετος δειχνουν οτι πανε φουλ για το πρωταθλημα.


Ματς πλέι οφ ήταν το χθεσινό, από την μία ο Νοβίτσκι ο οποίος φαίνεται να έλυσε και τα προβληματα που είχε όταν πήγαινε από αριστερά! από την άλλη οι δύο αργεντίνοι ο Μανού και ο Ομπέρτο, παράξενο πάντως που ο Πόποβιτς στο τέλος δεν έβαλε τον Μπόουεν πάνω στον Ντιρκ, κατά την γνώμη μου αυτός είναι ο μοναδικός σε ολόκληρο τον κόσμο που μπορεί να αντιμετωπίσει τον Γερμανό. Ακόμη, για άλλη μια φορά πείστηκα ότι ο Χάρις είναι υπερεκτιμημένος και μάλλον έκανε μεγάλη βλακεία ο Έιβερυ Τζόνσον που άφησε τον Μαρκίς Ντάνιελς να πάει Ιντιάνα.
Πάντως αυτές οι δύο ομάδες είναι οι κορυφαίες, μόνη ελπίδα να μπει σφήνα το Φοίνιξ είναι να μην βρει μπροστά του στα πλέι οφ το Σαν Αντόνιο, δηλαδή να γίνει κάτι σαν το περσινό και να κάνει μια προσπάθεια (το φοίνιξ) να σταματήσει το Ντάλλας
jjc
Αληθεια, ο Κροσιρ πως τα πηγαινει?
Pierce
o ποιος? 24.gif στα τελευταια 3 παιχνιδια εχει 2 λεπτα συμμετοχης. 2.5 ποντους και αλλα 2.5 ρ ανα παιχνιδι
Pierce
πηραμε εκδικηση για την ηττα στο νταλας και τους κλεισαμε το σπιτι των μορμονων. παροτι ο στακχουζ πηρε τεχνικη ποινη εκανε και δυο(!) αντιαθλητικα φαουλ ο ντιρκ εβαλε 38 ποντους και ο χαουαρντ 21π 9 ρ.
Pierce
με 43 ποντους του ντιρκ ντιρκ ντιρκ και 12 ρ. ουτε η ιντιανα καταφερε τιποτα(115-113) ειμαστε η πρωτη ομαδα που φτανει στις 30 νικες biggrin.gif επισης 30 ειχε ο τερι και 15 ο τζος ο χαουαρντ ο οποιος οσο παει γινεται και ΠΟΛΥ καλυτερος...
Keyser_Soze
Έχεις ακούσει pierce μια παροιμία που λένε στο ποδόσφαιρο: "Το παγκόσμιο κύπελλο είναι μια διοργάνωση που συμμετεχουν 32 ομάδες και στο τέλος το παίρνουν οι Γερμανοι"; Νομίζω ότι ήρθε η ώρα να ισχύσει και στο ΝΒΑ αφού ο Ντιρκ κάνει πάρτι σε κάθε αγώνα. Εγώ πάντως φέτος υποστηρίζω Φίνιξ, οπότε θα τα πούμε στους τελικούς της δύσης, losers!!!!!!!!!!!!! 19.gif
Pierce
η φραση ειναι καπως αλλιως διατυπωμενη την ειχε πει ενας ποδοσφαιριστης της εθνικη αγγλιας (μου διαφευγει το ονομα) καθως οι γερμανοι τους ειχαν πιασει πελατες και ελεγε. ''το ποδοσφαιρο ειναι ενα αθλημα που παιζουν 2 ομαδες με 11 παιχτες και στο τελος κερδιζουν οι γερμανοι''.αυτη τη στιγμη αν τελειωνε θα παιζατε με μινεσοτα αλλα εγω οπως το κοβω θα παιξεται με ντενβερ στον πρωτο γυρο
treathitch
QUOTE(pierce21 @ Jan 13 2007, 01:36 PM) *
η φραση ειναι καπως αλλιως διατυπωμενη την ειχε πει ενας ποδοσφαιριστης της εθνικη αγγλιας (μου διαφευγει το ονομα) καθως οι γερμανοι τους ειχαν πιασει πελατες και ελεγε. ''το ποδοσφαιρο ειναι ενα αθλημα που παιζουν 2 ομαδες με 11 παιχτες και στο τελος κερδιζουν οι γερμανοι''.αυτη τη στιγμη αν τελειωνε θα παιζατε με μινεσοτα αλλα εγω οπως το κοβω θα παιξεται με ντενβερ στον πρωτο γυρο

Mείνε στο μπάσκετ.. wink.gif
Γκάρι Λίνεκερ
Pierce
QUOTE(treathitch @ Jan 13 2007, 01:42 PM) *
Mείνε στο μπάσκετ.. wink.gif
Γκάρι Λίνεκερ

δικιο εχεις...
μολις θυμηθηκα το ονομα ειδα οτι το ποσταρες tongue.gif
Keyser_Soze
Ήμουν σίγουρος ότι δεν ήταν έτσι η φράση αλλά κάπως έπρεπε να τη βάλω και βαριόμουν να την ψάχνω για να τη βάλω σωστά. Εγώ νομίζω ότι μέχρι το τέλος της κανονικής περιόδου το Νο. 1 στη Δύση θα είναι το Φίνιξ και θα παίξουμε μάλλον με Μινεσότα ή με κάποια άλλη ομάδα (Γουόριορς-Κλίπερς) που ίσως κλέψουν μια θέση στα πλέι-οφ. Το Ντένβερ είμαι σχεδόν σίγουρος ότι θα τερματίσει πολύ ψηλότερα από ότι είναι μέχρι στιγμής αφού μόλις επιστρέψουν τραυματίες και τιμωρημένοι θα πάρουν πολύ τα πάνω τους. Να παρακαλάτε να μη παίξετε εσείς μαζί τους...
NBAholic
QUOTE
η φραση ειναι καπως αλλιως διατυπωμενη την ειχε πει ενας ποδοσφαιριστης της εθνικη αγγλιας (μου διαφευγει το ονομα) καθως οι γερμανοι τους ειχαν πιασει πελατες και ελεγε. ''το ποδοσφαιρο ειναι ενα αθλημα που παιζουν 2 ομαδες με 11 παιχτες και στο τελος κερδιζουν οι γερμανοι''.αυτοι τη στιγμη αν τελειωνε θα παιζατε με μινεσοτα αλλα εγω οπως το κοβω θα παιξεται με ντενβερ και εμεις με μινεσοτα


Ο Γκάρι Λίνεκερ την είχε πει και είναι απ'τις πλέον πολυχρησιμοποιημένες εκφράσεις, στην ίδια κατηγορία με το αναπόφευκτο του τρίπτυχου "θάνατος-φόροι-Ράπτορς στο SSport".
Αυτό που θέλω είναι να μην ισχύσει για το Νας η ίδια έδφραση, γιατί το να πάρει και φέτος και χάσει ξανά τους Τελικούς θα τον κάνει μακράν το λιγότερο πετυχημένο παίχτη και που κατορθώνει κάτι τέτοιο. Έχει ήδη τη διόλου τιμητική διάκριση να είναι ένας από τους δυο παίχτες στην ιστορία (μαζί με τον Γκαρνέτ) που έχει κερδίσει το MVP και δεν έχει προκριθεί ποτέ στους Τελικούς (και ο Γκαρνέτ έχει μόνο ένα). Βέβαια, άλλη ιστορία τα πλέι οφ, αλλά θα καταντήσει κοροϊδία πλέον η ιστορία να το πάρει και να ξαναχάσει την πρόκριση.
Αν τα πράγματα πάνε ως έχουν, θα ήθελα να πάει το MVP στο Νοβίτσκι, ιδίως αν οι Μάβερικς τερματίσουν στο Τοπ-2 του ΝΒΑ, όπως και φαίνεται ότι θα κάνουν.
Pierce
και η αλλη ομαδα του τεξας (χιουστον 30.gif) εφυγε με κατεβασμενο το κεφαλι μετα απο τον αγωνα της με τον Νταλας icon_joy.gif παρα τους 45 π του τμακ,ντιρκ και χαουαρντ ειχαν 30 και 28 και το 96-109 μοιαζει να ηρθε ευκολα. τι παικταρας ειναι αυτος ο τζος ρε γαμωτο 41.gif
Pierce
και πως να χασεις... σας το πα λιμνανθρωποι! ειχε ερθει η ωρα για ρεβανς. με οδηγους τους Χάουαρντ 29 (11 ριμπάουντ), Νοβίτσκι 27 ηρθε το 114-95. περαστικα σας 19.gif tongue.gif
NBAholic
What the Hell! Όλο ξεχνώ ότι είσαι ΚΑΙ Ντάλας. Πριν το δω, νόμιζα ότι θα είχαμε παρτάκι με Βοστώνη. Θα έπρεπε να το φανταστώ, κανείς δεν είναι τόσο χαζός ώστε να πει "Λιμνάνθρωποι, ετοιμαστείτε!" και να εννοεί αγώνα των Σέλτικς..!
Pierce
αν ηταν 1985 μπορει! tongue.gif
Alexmei
λοιπόν..... ναι νίκησε το Ντάλας αλλά ο Σακ δν έπαιξε.... αλλά (πριν απαντήσετε) δν θα άλλαζε και τίποτα biggrin.gif
liolias
Μην το λες με το Σακαρο μεσα δεν ξερεις. Αντε επιτελους να γυρισει!!
Pierce
δυστυχως τα παιχνιδια με τους σανς αργουν πολυ φετος για να δειξουμε ποιος ειναι το αφεντικο στο πρωταθλημα... 14 μαρτιου στο νταλας και 1 απριλιου στο φινιξ. που θα παει κοντοζυγωνει η ωρα 19.gif
morfi
Και να φανταστειτε οτι υπαρχουν πολλοι που θεωρουν οτι οι καλες μερες του στακχαουζ εχουν περασει... χαιρομαι καθε φορα που σας απανταει... cool.gif
Pierce
θα γινω κουραστικος αν συνεχισω να λεω ποσο παικταρας ειναι ο τζος χαουαρντ? tongue.gif 25π στον αγωνα με τους ματζικ και μαζι με τους 33p (10r 8a) του γερμαναρα ηρθε ευκολα το 95-111 αν και πιεστηκαμε στην 3 περιοδο
Pierce
παιχτουρα απιχτουρα τον ματιασα... 0/5 τριποντα και 4/15 διποντα. δεν τραβηξε και χασαμε.δεν πειραζει αυτα εχει η ζωη sad.gif
Keyser_Soze
Ώρα δεν ήταν να κάνετε επιτέλους ήττα;;;
Pierce
ποτε δεν ειναι ωρα για να κανεις ηττα tongue.gif
εκτος αυτου τις καναμε ολες μαζεμενες στην αρχη. σου θυμιζω 0-4(σιγουρα) και 1-5(αν δεν κανω λαθος..)
dizzy_fingers
Καιρός ήταν πάντως να σταματήσει κάπου το σερί σας.
Το παιχνίδι στο Σικάγο έδειχνε ιδανικό για αυτό.
Pierce
QUOTE
Εκτός αγωνιστικής δράσης για το υπόλοιπο της σεζόν θα μείνει ο σέντερ των Ντάλας Μάβερικς, Ντιντιέ Μπενγκά, μετά τη ρήξη χιαστών που υπέστη στο δεξί γόνατο στη νικηφόρα αναμέτρηση με τους Μέμφις Γκρίζλις. Ο 25χρονος Κονγκολέζος θα υποβληθεί σε επέμβαση μέσα στις επόμενες δύο εβδομάδες και μετά θα καθοριστεί η επιστροφή του στα παρκέ. www.sportfm.gr

dry.gif ωραια μειναμε με τον παιχταρα τον dampier...
Pierce
ειστε οι καλυτεροι πελατες hous1-sm.gif 30.gif 95-74 με 22π και 7 ρ. του allstarικου josh howard tongue.gif 41.gif
Achilleas13
Παει πολύ καλα φέτος το Νταλας.Νομίζω οτι θα πάρει την πρώτη θέση σίγουρα στο ΝΒΑ
Pierce
τιποτα τιποτα δεν μας σταματα! 20αρα (και) στο ντενβερ και η ομαδα τρενο για την πρωτη θεση στη regular...
Pierce
παλαιοτερα το προβλημα της ομαδας (και ο λογος που δεν πηγαινε ψηλα)ηταν η αμυνα. ωστοσο με τον Avery Johnson φαινεται να εχει φτιαχτει και αυτος ο τομεας and sky is the limit biggrin.gif 41.gif

Minnesota Timberwolves - Dallas Mavericks 65-91


καλυτερη αμυντικη επιδοση στην ιστορια της ομαδας ενω οι γουλφς τελειωσαν με 24/81!


ΥΓ1: ειμαστε πανω απο ενα μηνα αηττητοι
ΥΓ2: ειμαστε η μονη ομαδα με πανω απο 3 νικηφορα σερι ανω των 12 νικων σε μια σεζον
ΥΓ3: οι Nowitzki, Howard και Terry σου δινουν την εντυπωση οτι μπορουν να κανουν τα παντα στο γηπεδο καθως ο ενας συμπληρωνει τον αλλο
Pierce
QUOTE
Πρόταση σε Μίλλερ

O Ρέτζι Μίλλερ ξανά στα παρκέ; Διόλου απίθανο αφού ο ιδιοκτήτης των Ντάλας Μάβερικς, Μαρκ Κούμπαν, σκέφτεται να του προσφέρει την κενή θέση που έχει μείνει στο ρόστερ των περσινών φιναλίστ του ΝΒΑ. Ο Ρέτζι Μίλερ είχε αποσυρθεί την σεζόν 2004-2005, ύστερα από 17 χρόνια με την φανέλα των Ιντιάνα Πέισερς, αλλά όπως αναφέρει ο ίδιος είναι σε εξαιρετική κατάσταση.
www.sportime.gr


w00t.gif w00t.gif
προεδρε προεδρε σε παρακαλω κανε τον νοσφερατου τεξανο.

κατι μου λεει οτι θα το σκεφτει πολυ σοβαρα να το κανει ο ρετζι. ας οψεται το δαχτυλιδι rolleyes.gif
NBAholic
Γιατί δεν παίρνετε και το Μαλόουν με το Γιούιν για να ξεκουράζουν λίγο τους ψηλούς σας;

Λογικά, θα ακολουθήσουν και οι Μπάρκλεϊ-Στόκτον, οι οποίοι θα επιστρέψουν με τη φανέλα του Φοίνιξ. Ο μεν, γιατί γνωρίζει τα κατατόπια, ο δε για να καλύπτει τα αμυντικά κενά του Νας (θα πρέπει να παραμένει καλύτερος αμυντικός...).

Αλήθεια, μήπως θέλει κανείς τον Έλτζιν Μπέιλορ; Όχι τίποτε άλλο, αλλά ο πρόγονος του Dr.J δεν κατέκτησε επισήμως κάποιο πρωτάθλημα (του δόθηκε τιμητικά το δαχτυλίδι το '72). Ίσως στους Ρόκετς/Λέικερς των 7 παιχτών να έχει κάποιον ουσιαστικότερο ρόλο.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.