Help - Search - Members - Calendar
Full Version: NBA Fantasy 15-16
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > BasketForum Games (NBA Fantasy Leagues)
Pierce
Ladies and Gentlemen.


Υπάρχουν σκέψεις φέτος να γίνει κάποια αναδιάρθρωση στις 2 λίγκες. Για αυτό ανοίγουμε ένα κοινό topic όπου θα δηλώσετε συμμετοχή, για να δούμε αρχικά τους ενδιαφερόμενους.


Για αρχή ,στα διαδικαστικά θα υπάρξουν 2 αλλαγές.


- Θα μπεί Waiver wire
- Θα μπεί Trade review

Περισσότερες λεπτομέριες και σκέψεις εν καιρώ.


Οι συμμετοχές είναι ανοικτές μέχρι Παρασκευή 2 Οκτώβρη.

Καλή σεζόν.

------------------------------------



Λίστα συμμετοχών

1)Pierce
2)Sacarame
3)Rchos
4)Tobias Funke
5)Klow
6)Kudelin
7)aegeansheed
8)jkidd
9)Thrylos7
10)Gravedigger
11)SupG18
12)Voyager
13)Bullet
14)jasonick
15)Mazo
16) teopt13
17)morrison
18)giorgos14
19) Duncan21
20) Ginobili
21) pk13
22) Jorge
23) makikp
24) Kotzito
25) massey
26) Knickerbocker
27) konst
28) Venomous
29) jokos_31
30) Spysta
31) Sarounas
32) Kef
34) TwIsM
35)manosnismo
sacarame
Για παμε...


Που?


ΑΚομη?
rchos



To soundtrack της σαιζόν.


I'm in.

klow13
Mεσα εγω.Μεγαλο trade review,ηθελα να το προτεινω.Τσουλησε πολυ καλα στην αλλη δοκιμαστικη λιγκα που παιζαμε,αποφευγονται και οι οποιες παρεξηγησεις γενικοτερα με αυτον που κανει το βετο.
kudelin8
Μεσα και εγω.σε σωστη κατευθυνση οι αλλαγες pierce,ειδικα το trade review.καλη fantasoσεζον μαγκες
j-kidd13
Ζω και αναπνεω για την ημερα του ντραφτ...
Οχι απλα μεσα,all in.
aegeansheed
giorgos14
Πριν δηλωσω συμμετοχη θα ήθελα μερικα παραπάνω στοιχεια για το πως εχουν οι κυριοι μοντς στο μυαλο τους το νεο φορματ των λιγκων καθώς και για τις αλλαγες που προαναγγέλθηκαν. smile.gif
Tobias Funke
Πριν δηλωσω συμμετοχη θα ήθελα μερικα παραπάνω στοιχεια για το τι φοράνε οι κυριοι μοντς κατά την ώρα του ντραφτ smile.gif
Pierce
@ Τοbias

Το άρωμά μας.


@Giorgos

Σε αυτό το στάδιο, αν δεν δούμε και που θα κυμανθούν οι συμμετοχές, δεν μπορούμε να προσθέσουμε κάτι παραπάνω. Τα βασικά θα παραμέινουν ίδια λογικά.
a bullet for your head
Μετά από χρόνια, θα συμμετάσχω και εγώ κάπου.
Συζητατε σε αυτό το τοπικ για εκτιμησεις παικτών, πριν το ντραφτ, ή δεν ανοιγετε τα χαρτιά σας? rolleyes.gif
sacarame
QUOTE(Tobias Funke @ Sep 24 2015, 11:42 ) *
Πριν δηλωσω συμμετοχη θα ήθελα μερικα παραπάνω στοιχεια για το τι φοράνε οι κυριοι μοντς κατά την ώρα του ντραφτ smile.gif



QUOTE(Pierce @ Sep 24 2015, 11:49 ) *
@ Τοbias

Το άρωμά μας.





Κάπως έτσι...(Στιγμιότυπο από βραδιά ντραφτ.) smiley.gif
SteveNashidis
Mέσα και για φέτος smile.gif
SupG18
Και εγώ μέσα smile.gif
jasonick
Μέσα και εγώ.
manosnismo
Θα ηθελα να συμμετασχω και γω αν υπαρχουν θεσεις.(Δεν γνωριζω αν ειναι κλειστη η λιγκα).Επισης ενω παιζω πολλα χρονια στο fantasy της Ευρωλιγκας και στα διαφορα ευρωμπασκετ κλπ, στου νβα δεν εχω , οποτε ειμαι ανιδεος για το πως ειναι η διαδικασια του ντραφτ και γενικοτερα η ολη φαση.Φανταζομαι θα χρειαζεται καθημερινη ενασχοληση.Υπαρχει καποιο αρθρο η παλιοτερο θεμα για να παρουμε εμεις οι νεοι περισσοτερες ινφο?


Πρωην manosnismo
giorgos14
μεσα
morrison
* =

Γδύσου κ έρχομαι. Κατάλαβες;
duncan21
Λίστα συμμετοχών

1)Pierce
2)Sacarame
3)Rchos
4)Tobias Funke
5)Klow
6)Kudelin
7)aegeansheed
8)jkidd
9)Thrylos7
10)Gravedigger
11)SupG18
12)Voyager
13)Bullet
14)jasonick

Το είπατε και το κάνετε ε?Αυτή η λέρα ο Άρτσος μ' άφησε στην απ' έξω.90% δεν θα μπω στρατό Γενάρη,οπότε μέσα.Αλλά και να μπω μέχρι τέλη Οκτώβρη θα το ξέρουμε,οπότε δύσκολα θα μείνει ξεκρέμαστη η λίγκα.
j-kidd13
Λιγκα χωρις κουτς δεν υφισταται.
teopt13
Μέσα και εγώ..
Pierce
QUOTE (manosnismo @ Sep 24 2015, 14:20 ) *
Θα ηθελα να συμμετασχω και γω αν υπαρχουν θεσεις.(Δεν γνωριζω αν ειναι κλειστη η λιγκα).Επισης ενω παιζω πολλα χρονια στο fantasy της Ευρωλιγκας και στα διαφορα ευρωμπασκετ κλπ, στου νβα δεν εχω , οποτε ειμαι ανιδεος για το πως ειναι η διαδικασια του ντραφτ και γενικοτερα η ολη φαση.Φανταζομαι θα χρειαζεται καθημερινη ενασχοληση.Υπαρχει καποιο αρθρο η παλιοτερο θεμα για να παρουμε εμεις οι νεοι περισσοτερες ινφο?


Πρωην manosnismo


Δεν έχει καμία σχέση με τις Ευρωλίγκας το αντίστοιχο του ΝΒΑ. Οι θέσεις είναι περιορισμένες, μιας και οι παίκτες είναι μοναδικοί και δεν έχουν τιμή αγοράς όπως στην Ευρωλίγκα. Αν κοιτάξεις τα αρχικά posts (και γενικότερα την πρώτη σελίδα κυρίως) στα παλιότερα topic ( http://www.basketforum.gr/forum/index.php?showforum=10) θα βρείς τις πληροφορίες που χρειάζονται.

Infos και εδώ http://games.espn.go.com/fba/content?page=fbarulesindex2016
Κοιτάς σε Points Based, Live snake draft και για ό,τι άλλο ψάχνεις στους κανόνες.
Ginobili
QUOTE(duncan21 @ Sep 24 2015, 11:49 ) *
Λίστα συμμετοχών

1)Pierce
2)Sacarame
3)Rchos
4)Tobias Funke
5)Klow
6)Kudelin
7)aegeansheed
8)jkidd
9)Thrylos7
10)Gravedigger
11)SupG18
12)Voyager
13)Bullet
14)jasonick

Το είπατε και το κάνετε ε?Αυτή η λέρα ο Άρτσος μ' άφησε στην απ' έξω.90% δεν θα μπω στρατό Γενάρη,οπότε μέσα.Αλλά και να μπω μέχρι τέλη Οκτώβρη θα το ξέρουμε,οπότε δύσκολα θα μείνει ξεκρέμαστη η λίγκα.

Που είμαι..???
RipCity
ενδιαφέρομαι κι εγώ αν υπάρχει θέση.
duncan21
QUOTE (Ginobili @ Sep 24 2015, 16:14 ) *
Που είμαι..???

ΚΑΤΩ η χούντα των αντι-Σπερς αυτού του φόρουμ.Μας έχουν βάλει στο μάτι καιρό τώρα.

υ.γ Επιβάλλεται επιστροφή benchwarmer,ανοιχτή πρόσκληση-πρόκληση.
benchwarmer
QUOTE(duncan21 @ Sep 24 2015, 18:13 ) *
υ.γ Επιβάλλεται επιστροφή benchwarmer,ανοιχτή πρόσκληση-πρόκληση.


T.W.Is.M.
Χρονο μπορει να μην εχω τοσο για να δω ματς, αλλα για fantasy παντα θα υπαρχει. Καποιος πρεπει να παρει στην ομαδα του τον Α-τζαμιρτοΝελσονα αλλωστε...
makikp
QUOTE(manosnismo @ Sep 24 2015, 14:20 ) *
Θα ηθελα να συμμετασχω και γω αν υπαρχουν θεσεις.(Δεν γνωριζω αν ειναι κλειστη η λιγκα).Επισης ενω παιζω πολλα χρονια στο fantasy της Ευρωλιγκας και στα διαφορα ευρωμπασκετ κλπ, στου νβα δεν εχω , οποτε ειμαι ανιδεος για το πως ειναι η διαδικασια του ντραφτ και γενικοτερα η ολη φαση.Φανταζομαι θα χρειαζεται καθημερινη ενασχοληση.Υπαρχει καποιο αρθρο η παλιοτερο θεμα για να παρουμε εμεις οι νεοι περισσοτερες ινφο?


Πρωην manosnismo


Μπορείς να δεις το παρακάτω site www.greekfantasybasketball.com.
Βασικά όλοι μπορούν να το ρίξουν μια ματιά, είναι ένα ελληνικό site που ασχολείται σχεδόν αποκλειστικά με το fantasy basketball. Είμαι ο site admin, το site δεν έχει πάνω από μήνα που τρέχει αλλά θα βρεις ήδη αρκετά άρθρα και έναν Ελληνικό οδηγό που μπορείς να κατεβάσεις και σε pdf για να σε βοηθήσει στα αρχικά σου βήματα.

Αν υπάρχει θέση βάλτε και μένα!
kotzito
Count me in. Η ομάδα επιστρέφει φέτος αναγεννημένη (ελπίζουμε)
manosnismo
Λοιπον βαλτε και μενα μεσα
massey
Μεσα blove.gif
Knickerbocker
Πιο μεσα απο ποτε!
giorgos14
Που ειναι ο περσινος νικητης οεο;;;Konst konst εισαι εδω;;;;Η χρονια χωρις τα 15 μηνυματα σου σε διαστημα 5 λεπτων για να κανουμε τρειντ δεν θα εχει νοημα..
konst
Χαιρετισματα σε όλους από στρατόπεδο αυτή τη φορά !!! Ειμαι σε θέση μάχης και αυτή τη χρονιά!!
Venomous
Αμα υπάρχουν θέσεις, είμαι μέσα κι εγώ!
SteveNashidis


Μπορείτε να βοηθήσετε να συμπληρωθεί η λίστα του giorgo14 ; banana.gif
jokos_31
Μεσα και εγω...
spysta
μεσα προφανως.
RipCity
επειδή κάτι προέκυψε και για να μην σας κρεμάσω κατά τη διάρκεια της σεζόν είμαι έξω εγώ, σόρυ.
pk13
Μεσα και εγω παιδια......
Ginobili
Άντε σιγά σιγά ...ανυπομονώ για την ημερομηνία που θα ορίσουμε
sarounas
μέσα και γω
rchos
Λίγη ώρα έμεινε...
Pierce
Ευχαριστούμε τους manosnismo,pk13 και jokos31 για την δήλωση συμμετοχής, αλλά κρατήθηκε προτεραιότητα σε χρήστες που έχουν ξαναπαίξει.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.