Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Α1 Ολυμπιακός 2008-2009
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Α1 Basket League > Ολυμπιακός
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23
j-kidd13
QUOTE(Red or dead @ Nov 26 2008, 02:29 ) *
Επίσης δηλώσεις Διαμαντίδη και Σπανούλη στα blogs τους, να προσέχουν οι οπαδοί μας γιατί μπορεί καμιά φορά να πετύχουν και μας με αυτά που πετάνε!Δηλαδή ποσώς μας ενδιαφέρει για τους άλλους αλλά προσέξτε μην την φάμε εμείς.

Καλά εσύ αυτό κατάλαβες???Θες να μας πεις οτι κοιτάνε την πάρτυ τους???Τον Διαμαντίδη τον είδες πως ήταν κατά την διάρκεια της διακοπής...?Η κάμερα έκανε πολλά κοντινά πάνω του και όλη την ώρα ήταν με τα χέρια στη μέση νευριασμένος και έβριζε...προφανώς όχι για την ήρεμη κατάσταση που επικρατούσε στις κερκίδες.Θυμάμαι επίσης τον Αλβέρτη να πηγαίνει και να τα χώνει στα ίσια στους οπαδούς τα 2 τελευταία χρόνια για τα καφριλίκια που κάνουν...Ο Χατζηβρέττας με τον Τσαρτσαρή το ίδιο.Στο Σεφ κάτι αντίστοιχο δεν έχω δει...Ισα ισα που ο Πρίντεζης μας βρίζει επειδεικτικά μαζί με τον κόσμο!
Red or dead
QUOTE(j-kidd13 @ Nov 26 2008, 02:48 ) *
Καλά εσύ αυτό κατάλαβες???Θες να μας πεις οτι κοιτάνε την πάρτυ τους???Τον Διαμαντίδη τον είδες πως ήταν κατά την διάρκεια της διακοπής...?Η κάμερα έκανε πολλά κοντινά πάνω του και όλη την ώρα ήταν με τα χέρια στη μέση νευριασμένος και έβριζε...προφανώς όχι για την ήρεμη κατάσταση που επικρατούσε στις κερκίδες.Θυμάμαι επίσης τον Αλβέρτη να πηγαίνει και να τα χώνει στα ίσια στους οπαδούς τα 2 τελευταία χρόνια για τα καφριλίκια που κάνουν...Ο Χατζηβρέττας με τον Τσαρτσαρή το ίδιο.Στο Σεφ κάτι αντίστοιχο δεν έχω δει...Ισα ισα που ο Πρίντεζης μας βρίζει επειδεικτικά μαζί με τον κόσμο!


Όχι δεν είναι το πρόβλημά μου ο Διαμαντίδης αλλά μιας και τον ανέφερες ορίστε: http://www.sport24.gr/html/ent/919/ent.262919.asp
Γράφει μεταξύ άλλων:
""Ο κόσμος στάθηκε στο πλευρό μας, αλλά δυστυχώς κάποιοι ξέφυγαν και πάλι. Είναι μία μικρή μερίδα που δημιουργεί τα προβλήματα. Ειλικρινά δεν ξέρω τι να πω και σίγουρα η κατάσταση αυτή δεν είναι ευχάριστη, ούτε για την πλειοψηφία του κοινού που έρχεται στο γήπεδο για να παρακολουθήσει μπάσκετ, αλλά ούτε και για μας. Κάποια στιγμή θα γίνει το κακό και θα την φάει κάποιος από μας τη φωτοβολίδα ή την κροτίδα".
Δηλαδή ας πέσει στους άλλους ποσώς μας ενδιαφέρει,στο κεφάλι μας μην έρθει.
Επίσης στο ίδιο link είναι οι δηλώσεις Γιαννακόπουλου.Πουθενά αναφορά φυσικά για το περίφημο "αλατοπίπερο" στο μπάσκετ.Τις έφαγε η μαρμάγκα...
j-kidd13
Είδες πουθενά με το "εμάς",να εννοεί μόνο την ομάδα του Παναθηναικού...???Μήπως λέω εγώ....μήπως αναφέρεται για τους παίχτες και των 2 ομάδων???
thrylos7
Είναι προφανή πράγματα αυτά ρε παίδες, μην ψάχνουμε να δημιουργήσουμε θέμα εκεί που δεν υπάρχει... και off topic μάλιστα...
Red or dead
Καλά πλάκα μας κάνετε ρε παιδιά;Δηλαδή η φωτοβολίδα που πέφτει; Στην Κηφισίας;Μέσα στο γήπεδο δεν πέφτει;Τους Ολυμπιακούς δεν έχει στόχο;Παίκτες γενικά; Ή μήπως λίγες φορές την έχουν φάει παίκτες είτε αυτό είναι φωτοβολίδα είτε κέρμα είτε σιφώνια είτε φωτιά από ρεσό που έπεσε την Κυριακή;
james
Παντως φαινεται οτι η ανακοινωση του Αγγελοπουλου φαινεται να επιασε τοπο: Τελος εδω και κανα 4 σελιδες τα μπασκετικα-αγωνιστικα σχολια για την κακη κατασταση της ομαδας. wink.gif (Οπως και καθε φορα που η ομαδα χρειαζοταν ηρεμια κατι αλλο συνεβαινε και κανεις δεν ασχολιοταν με τα αγωνιστικα)

Peace bros!!! peace.gif peace.gif peace.gif

Υ.Γ. Συμφωνω απόλυτα με τη το περιεχόμενο της δήλωσης, αλλα οχι με τους σκοπους της ανακοινωσης της.
j-kidd13
QUOTE(thrylos7 @ Nov 26 2008, 02:58 ) *
Είναι προφανή πράγματα αυτά ρε παίδες, μην ψάχνουμε να δημιουργήσουμε θέμα εκεί που δεν υπάρχει... και off topic μάλιστα...

Είναι προφανή αλλά όπως βλέπεις μερικοί δεν τα καταλαβαίνουν...Και οντως off topic.
jimol34
QUOTE(thrylos7 @ Nov 26 2008, 00:03 ) *
Γενικότερα, μετά το ματς, βλέπουμε όλα τα πράγματα από την αρνητική τους πλευρά... πχ, βλέποντας ένα προηγούμενο ποστ, εκεί που είχαμε δυο ταλαντούχους σέρβους με πολύ μέλλον μπροστά τους, τώρα έχουμε δύο παίκτες ανέτοιμους να βοηθήσουν στα δυνατά παιχνίδια κοκ.

Επειδή μάλλον και για εμένα πάει αυτό: εγώ έγραψα το εξής:
QUOTE
Για εμένα ένα πρόβλημα ακόμα είναι ότι έχουμε εμπιστευθεί 2 θέσεις κοινοτικών σε ταλαντούχους πλην άπειρους Σέρβους. Και αν ο Τεόντοσιτς έπρεπε να μείνει αφού ήταν και πέρσι (και στο ΟΑΚΑ έδειξε για μια ακόμα φορά ότι δεν τον λυγίζει η πίεση), ο Ερτσέγκ θα μπορούσε να δωθεί δανεικός ώστε και να ψηθεί αλλά και να πάρουμε ένα 4 δυναμίτη. Είναι καλός, ξέρει μπάσκετ αλλά στο ΟΑΚΑ έκανε το ένα λάθος πίσω από το άλλο.


Ο Τεόντοσιτς σε ματς όπως αυτό με την ΤΣΣΚΑ για τους ομίλους στο ΣΕΦ και σε ματς στο ΟΑΚΑ φέτος και πέρσι, έδειξε ότι μπορεί να σταθεί σε αγώνες με πραγματικά δυνατές ομάδες. Ο Ερτσέγκ μπορεί να έχει τα φόντα να γίνει αστέρι αλλά δεν είναι ακόμα ο παίκτης που θα σου πάρει αυτά τα παιχνίδια και ειδικά σε περιπτώσεις που οι ηγέτες της ομάδας είναι σε άσχημη μέρα όπως την Κυριακή. Έτσι και αλλιώς τα παραπάνω είναι απλά μια σκέψη, δεν είναι απαραίτητα σωστή smile.gif peace.gif
thrylos7
Δεν ήθελα ν' αναφερθώ σ' αυτό καθ' εαυτό, περισσότερο το χρησιμοποίησα ως παράδειγμα, μιας και ήταν πιο πρόσφατο και διαφορετικό από τα συνηθισμένα από χθες (Γιαννάκης, Παπαλουκάς κλπ), για τον αρνητισμό που υπάρχει. smile.gif

Ο Έρτσεγκ πράγματι, δεν έχει δείξει νεύρο ακόμη και σε άλλα, λιγότερο κρίσιμα παιχνίδια.

...

Κι επίσης, πέρα από τον προπονητή Γιαννάκη, υπάρχει και ο άνθρωπος Γιαννάκης...
Anaz
Kαλα δεν υπαρχει συγκριση Γουντς- Τσιλι! Ο Γουντς κατα τη γωμη μου δεν υπερετερει ουτε καν του Ακερ σε προσφορα!
Το θεμα ομως δεν ειναι εκει. Γιατι ο Γουντς πληρωνοταν το 1/5 σχεδον των χρηματων του Τσιλι, μη ξεχναμε.. Το θεμα ειναι ποσο καλυτερη θα ηταν αραγε η ομαδα αν ειχε τον Εβανς ή τον Ντελφινο (που καποιοι ειχαμε εκδηλωσει την προτιμηση μας σε αυτους)...??? rolleyes.gif Anyway..Τετοια ωρα, τετοια λογια. Δεν εχει νοημα. Δεν ειναι κακος ο αφανας. Απλα δεν ειναι ο παιχτης που θα κουβαλησει την ομαδα. Αν ομως αξιοποιηθει καλυτερα, μπορει να προσφερει παρα πολλα!
Red or dead
QUOTE(thrylos7 @ Nov 26 2008, 02:58 ) *
Είναι προφανή πράγματα αυτά ρε παίδες, μην ψάχνουμε να δημιουργήσουμε θέμα εκεί που δεν υπάρχει... και off topic μάλιστα...



QUOTE(j-kidd13 @ Nov 26 2008, 03:11 ) *
Είναι προφανή αλλά όπως βλέπεις μερικοί δεν τα καταλαβαίνουν...Και οντως off topic.


Είναι off topic να μιλάμε για τα επεισόδια της Κυριακής και δεν είναι να μιλάμε για την Ριζούπολη και για τα δίχτυα στο Καραισκάκι.Ok boys ότι πείτε. Στην επόμενη φορά όμως που θα γίνουν επεισόδια να μην ψάχνουμε να βρούμε τι φταίει όταν έχουμε την απάντηση μπροστά μας.Συγγνώμη για το off topic δεν θα επαναληφθεί.Άλλωστε είναι πιο επίκαιρο να μιλάμε για τον Κιντέλ Γουντς. smile.gif
thrylos7
Τα ποστ περί Ριζούπολης κλπ έχουν ήδη μεταφερθεί... rolleyes.gif

Για τον Γουντς μη ξεχνάς πως αναφέρεται κυρίως σε σύγκριση με τον Τσίλντρες...

Ναι κι εγώ πιστεύω ότι ο Διαμαντίδης ευθύνεται για τα επεισόδια... tongue.gif
anton70
Να δω τη στιγμή που θα κάνει ντου ο Σόφο στις κερκίδες του ΟΑΚΑ ή ο Μπατίστ στο ΣΕΦ και θα δούμε τη διάβαση της Ερυθράς θαλάσσης εκ νέου (ξέρετε, που "άνοιξε" η θάλασσα) και τι στον κόσμο!
Σιχάθηκα τα παλιοχουλιγκάνια του κερατά και καλό είναι να πάψει η καραμέλλα για το ότι "είναι επαγγελματίες, παίρνουν πολλά λεφτά και ξέρουν τι γίνεται, αν δε θέλουν να κάνουν άλλη δουλειά". Όποιος θέλει να αυτοικανοποιήται στο γήπεδο πετώντας ό,τι βρει και βρίζοντας χυδαία, καλό θα ήταν να εξαφανισθεί από τον πλανήτη γη μια ώρα αρχίτερα!
ΛΥΚΟΣ 10 Γ.Σ.Κ.
QUOTE(Anaz @ Nov 26 2008, 09:34 ) *
Kαλα δεν υπαρχει συγκριση Γουντς- Τσιλι! Ο Γουντς κατα τη γωμη μου δεν υπερετερει ουτε καν του Ακερ σε προσφορα!
Το θεμα ομως δεν ειναι εκει. Γιατι ο Γουντς πληρωνοταν το 1/5 σχεδον των χρηματων του Τσιλι, μη ξεχναμε.. Το θεμα ειναι ποσο καλυτερη θα ηταν αραγε η ομαδα αν ειχε τον Εβανς ή τον Ντελφινο (που καποιοι ειχαμε εκδηλωσει την προτιμηση μας σε αυτους)...??? rolleyes.gif Anyway..Τετοια ωρα, τετοια λογια. Δεν εχει νοημα. Δεν ειναι κακος ο αφανας. Απλα δεν ειναι ο παιχτης που θα κουβαλησει την ομαδα. Αν ομως αξιοποιηθει καλυτερα, μπορει να προσφερει παρα πολλα!

Σαφως και δεν υπαρχει συγκριση αναμεσα σε στους 2 παιχτες.

Ο Κιντελ ξερει να κανει τα παντα μεσα στο παρκε,
και το κυριοτερο ξερει να σουταρει,
ενω ο αλλος ειναι ενας παικτης με μαλλι αφανα,
που το μονο που ξερει να κανει ειναι να πηδαει και να τρεχει.

Και μην μου πει κανεις για την πολυ καλη αμυνα που παιζει,
γιατι ο Παπανικολαου παρακαλαει να τον εχει αντιπαλο καθε εβδομαδα.



Πρόσεχε τις λέξεις που χρησιμοποιείς για να εκφράσεις τις απόψεις σου. Την άλλη φορά δε θα υπάρξει απλό edit.
pain of salvation
Καταγγελω την προστασια στον Λυκανθρωπο... tongue.gif
Μια φορα και εγω τον ειρωνευτικα,τοσο δα, στο subforum ΠΑΟ-ΟΣΦΠ και με κοψατε σημερα biggrin.gif

Αν δεις ο Παπανικολαου,εχει ξεκινησει καλα την χρονια...
αλλα ειναι τυχαιο...
στον αγωνα που τα εβαζε ολα μπροστα στον Τσιλι,ο πραγματικος Παπανικολαου εμφανιστηκε στο 2ο ημιχρονο,οπου δεν εβαλε καλαθι,εχανε βολες,τριποντα απο τα 8 μετρα,αιρμπολ κτλ. wos_sport4.gif
Anaz
@red or dead
Ρε συ ακομα κι ετσι να σκεφτοταν ο Διαμαντιδης, ειναι προφανες οτι δεν θα ελεγε-εγραφε δημοσια τετοια βλακεια!!
Προφανως αναφεροταν στους παιχτες και των δυο ομαδων, εστω κι αν ετσι οπως το εγραψε δημιουργει παρεξηγησεις!
PAKMAN
QUOTE(Anaz @ Nov 26 2008, 18:42 ) *
@red or dead
Ρε συ ακομα κι ετσι να σκεφτοταν ο Διαμαντιδης, ειναι προφανες οτι δεν θα ελεγε-εγραφε δημοσια τετοια βλακεια!!
Προφανως αναφεροταν στους παιχτες και των δυο ομαδων, εστω κι αν ετσι οπως το εγραψε δημιουργει παρεξηγησεις!

Ειναι τουλάχιστον χαζο να νομίζουμε οτι εννοούσε μόνο τους παίκτες του Παναθηναικού αφού και κολλητος με τον Παπαλουκά είναι και διατηρούνε blog ης WIND μαζί. rolleyes.gif Αλήθεια για το πανό με τον Τεόντοσιτς και τον Παπαλουκά ισχύει?
vastravoud
Όποιος έχει τύχει να βρεθεί στο ΟΑΚΑ σε οποιαδήποτε φάση επεισοδίων, βρισιμάτων, αντικειμένων κλπ γνωρίζει πολύ καλά πόσο πολύ τσατίζεται ο Μήτσος και ποσο αγριεύει με τους υπάνθρωπους.
ΛΥΚΟΣ 10 Γ.Σ.Κ.
http://www.sport24.gr/html/ent/800/ent.262...p=pu&iInd=3

Δειτε την φωτο νο.4.
Εχει αλμα τελικα ο Σοφο
james
«Ξέρω, έφτασε η ώρα να πάρει επιτέλους το πρωτάθλημα ο Ολυμπιακός. Μόνο που πρέπει να σταματήσουμε να το λέμε. Πρέπει να το κάνουμε. Ό,τι είναι να γίνει θα γίνει. Μέσα στο γήπεδο, όχι στις δηλώσεις. Έχουμε φορτωθεί στις πλάτες μας όλο αυτό το φορτίο, χωρίς να ευθυνόμαστε για όλα αυτά τα χρόνια δίχως πρωτάθλημα», είπε αρχικά και συμπλήρωσε:


«Η προσπάθεια αυτής της ομάδας άρχισε τη σεζόν 2005-06. Έχει φτάσει τρεις φορές στον τελικό και βρέθηκε κοντά στον στόχο. Ξέρω ότι αυτό δεν φτάνει, αλλά δεν είναι κάτι που αφορά μόνο τον κόσμο, αφορά και εμάς». blink.gif blink.gif blink.gif

Τι εννοει το παλικαρι με αυτο οεο?
Small Forward
QUOTE(james @ Nov 28 2008, 16:30 ) *
«Ξέρω, έφτασε η ώρα να πάρει επιτέλους το πρωτάθλημα ο Ολυμπιακός. Μόνο που πρέπει να σταματήσουμε να το λέμε. Πρέπει να το κάνουμε. Ό,τι είναι να γίνει θα γίνει. Μέσα στο γήπεδο, όχι στις δηλώσεις. Έχουμε φορτωθεί στις πλάτες μας όλο αυτό το φορτίο, χωρίς να ευθυνόμαστε για όλα αυτά τα χρόνια δίχως πρωτάθλημα», είπε αρχικά και συμπλήρωσε:


«Η προσπάθεια αυτής της ομάδας άρχισε τη σεζόν 2005-06. Έχει φτάσει τρεις φορές στον τελικό και βρέθηκε κοντά στον στόχο. Ξέρω ότι αυτό δεν φτάνει, αλλά δεν είναι κάτι που αφορά μόνο τον κόσμο, αφορά και εμάς». blink.gif blink.gif blink.gif

Τι εννοει το παλικαρι με αυτο οεο?

Ποιός το είπε αυτό;;;
kseplenhs
και καλά οτι πειράζει και τους παίχτες που έχουν 3 χαμένους τελικούς και κανένα τίτλο....
kotzito
Την Κυριακη τι ωρα παιζουμε ρε παιδια;Στην ιστοσελιδα της ομαδας γραφει στις 5 αλλα στο προγραμμα του ΑΝΤ1 γραφει στις 2.Ξερει κανεις τι ωρα παιζουμε μην μπερδευτουμε;
thrylos7
O ANT1 διαφημίζει το παιχνίδι στις 13:50, οπότε το ματς ξεκινά στις 17:00 (με 3 ώρες διαφημίσεις και 10-λεπτη σύνδεση με το ΣΕΦ για τις συνεντεύξεις, πιο πριν). rolleyes.gif
Small Forward
Δεν καταλαβαίνω τι κάνουν εκεί στον ΑΝΤ1 αλλά καίνε μόνοι τους το ίδιο τους το προιόν.
Οι άνθρωποι έχουν κάνει μια επένδυση και δεν την υποστηρίζουν καθόλου.
Δίνουν την εντύπωση ότι δεν πιστεύουν στο μέλλον του αθλήματος και το μόνο που θέλουν είναι να απομυζίσουν όσο περισσότερο μετρητό μπορούν τώρα χωρίς να τους ενδιαφέρει το αύριο.
Μου αρέσει κιόλας που αγόρασαν τα τηλεοπτικά δικαιώματα του μπάσκετ για να πλησιάσουν τις νεότερες ηλικίες.
Εμένα πάντως με απώθούν! Κάνουν κακό στην ίδια τους την επιχείρηση.

Εν πάσει περιπτώσει νομίζω (αν και είναι λίγο off topic) δεν υπάρχει άλλος δρόμος για την εμπορική ανάπτυξη του αθλήματος πέρα από την κεντρική τηλεοπτική διαχείριση των αγώνων της Α1...
a bullet for your head
QUOTE(thrylos7 @ Nov 28 2008, 22:02 ) *
O ANT1 διαφημίζει το παιχνίδι στις 13:50, οπότε το ματς ξεκινά στις 17:00 (με 3 ώρες διαφημίσεις και 10-λεπτη σύνδεση με το ΣΕΦ για τις συνεντεύξεις, πιο πριν). rolleyes.gif

Μια χαρα τα λες... 69.gif
pivot
Για να μην τα ρίχνουμε και όλα στον Αντένα, η στο όποιο κανάλι, πρέπει να λάβουμε υπ' όψιν και τα εξής.

Σε έναν αγώνα μπάσκετ πουλιέται από πριν διαφημιστικός χρόνος όσος και το σύνολο των τάϊμ άουτ και το ημίχρονο.
Το κανάλι υπογράφει συμβόλαιο με την διαφημιστική ότι θα παιχθούν τα συγκεκριμένα σπότς σε συγκεκριμένο καθορισμένο χρόνο (ημίχρονο, πρώτο, δεύτερο ή τελευταίο τάϊμ άουτ, κ.λ.π.) και έχει συνέπειες αν δεν παιχθούν, εκτός φυσικά από την απώλεια των κερδών.
Μάλιστα αν είναι πολύ σημαντικό το παιχνίδι και υπάρχει μεγαλύτερη προσφορά διαφημίσεων από τον διατιθέμενο χρόνο γίνεται κλήρωση για το ποιές διαφημίσεις θα προβληθούν.

Καταλαβαίνετε λοιπόν τι πρόβλημα προκάλεσε ο Γιαννάκης και στον Αντέννα (εκτός από τον Ολυμπιακό!) με το να μην παίρνει τα προβλεπόμενα τάϊμ άουτ.
Small Forward
QUOTE(pivot @ Nov 29 2008, 14:39 ) *
Καταλαβαίνετε λοιπόν τι πρόβλημα προκάλεσε ο Γιαννάκης και στον Αντέννα (εκτός από τον Ολυμπιακό!) με το να μην παίρνει τα προβλεπόμενα τάϊμ άουτ.

Φίλε μου σοβαρά το λες τώρα αυτό;;
Προφανώς έχεις παρακολουθήσει και άλλους αγώνες.
Μόνο στον ΑΝΤ1 συμβαίνει αυτό. Και μάλιστα σε όλους τους αγώνες λίγο πολύ και όχι στο συγκεκριμένο μόνο..
vastravoud
Με δεδομένο όμως ότι το μπάσκετ δεν είναι ποδόσφαιρο, όπου το 15λεπτο του ημιχρόνου είναι στάνταρ, μου φαίνεται αδύνατο να μην υπάρχει πρόβλεψη από το κανάλι και τους διαφημιζόμενους για:

- Επιπλέον διαφημίσεις σε περιπτώσεις διακοπής, παράτασης, κλπ(Ημαρτον δηλαδή, το 2ο ημίχρονο καθυστέρησε τόση ώρα)
- Λιγότερες διαφημίσεις αν δεν πάρουν όλα τα τάιμ άουτ.
ΛΥΚΟΣ 10 Γ.Σ.Κ.
QUOTE(Small Forward @ Nov 29 2008, 16:58 ) *
Φίλε μου σοβαρά το λες τώρα αυτό;;
Προφανώς έχεις παρακολουθήσει και άλλους αγώνες.
Μόνο στον ΑΝΤ1 συμβαίνει αυτό. Και μάλιστα σε όλους τους αγώνες λίγο πολύ και όχι στο συγκεκριμένο μόνο..

Η ΕΡΤ δεν εχει προβλημα αν θα βαλει διαφημισεις ή οχι
αφου τα παιρνει απο τον κλασσικο τον μ@λ@κ@ τον Ελληνα 71.gif
ετσι κι αλλιως.
Ο Σκαι και να θελει δεν εχει τοσες διαφημισεις.
Το Νονα ειναι συνδρομιτικο και δεν μπορει να το παρακανει.

Ο ΑΝΤ1 ειναι επιχειρηση πανω απ'ολα και κοιταει
την τσεπη του.

Αν και χθες εβγαλαν ανακοινωση οπου παραδεχονται το λαθος τους
και υποσχονται στο κοινο να μην ξανασυμβει στο μελλον.
vastravoud
Θα επαναλάβω, πόσο δύσκολο είναι να συμφωνησουν με τις διαφημιστικές σε "ευέλικτα διαφημιστικά πακέτα"; Θα μπορούν έτσι π.χ να πωλούν 20-25 λεπτά "στάνταρ" διαφημίσεις (15 λεπτά ημίχρονο + 10 λεπτά σε τάιμ άουτ, δεκάλεπτα, pre-game, post-game, κλπ), με μια αυξομείωση των +/- 3λεπτών για περιπτώσεις γρήγορου ρυθμού και λιγων διακοπών, ή για περιπτώσεις διακοπής αγώνα οπότε μπορούν να χωσουν κι' άλλες.
Small Forward
Sorry ρε παιδιά αλλα ας το βρούν εκεί στον ΑΝΤ1 πως θα γίνει.

Δηλαδή όταν έδειχνε το MEGA μπάσκετ πως την πάλευε;

Ή τέλος πάντων ας ρωτήσουν τι κλανουν τα κανάλια στην Ελλάδα και το εξωτερικό που δείχνουν ACB, NBA, Euroleague κτλ.

Το ζήτημα για εμένα είναι τι κάνουν οι ομάδες και η λίγκα για να διαφυλλάξουν και να αναπτύξουν το προϊόν τους αλλά και να προστατεύσουν τους πελάτες τους (εμάς που βλέπουμε μπάσκετ δλδ.)

Να το βάλω κουίζ ή η απάντηση είναι τόσο μα τόσο προφανής;;;;

Τ Ι Π Ο Τ Α ! ! !

Μ Η Δ Ε Ν ! ! !
modernam
QUOTE(ΛΥΚΟΣ 10 Γ.Σ.Κ. @ Nov 26 2008, 14:51 ) *
Σαφως και δεν υπαρχει συγκριση αναμεσα σε στους 2 παιχτες.

Ο Κιντελ ξερει να κανει τα παντα μεσα στο παρκε,
και το κυριοτερο ξερει να σουταρει,
ενω ο αλλος ειναι ενας παικτης με μαλλι αφανα,
που το μονο που ξερει να κανει ειναι να πηδαει και να τρεχει.


Στην Ιταλία στα 5 πρώτα παιχνίδια ο Γουντς έχει 4/22 τρίποντα ... και 24/46 δίποντα
δηλαδή ... χεορότερα ποσοστά ... χειρότερο σουτ ... καλύτερες μπουνιές από τον Τζος
σε ένα σαφώς πιο έυκολο για Αμερικανούς πρωτάθλημα ... με ανοικτές άμυνες
ΛΥΚΟΣ 10 Γ.Σ.Κ.
QUOTE(modernam @ Nov 30 2008, 01:43 ) *
Στην Ιταλία στα 5 πρώτα παιχνίδια ο Γουντς έχει 4/22 τρίποντα ... και 24/46 δίποντα
δηλαδή ... χεορότερα ποσοστά ... χειρότερο σουτ ... καλύτερες μπουνιές από τον Τζος
σε ένα σαφώς πιο έυκολο για Αμερικανούς πρωτάθλημα ... με ανοικτές άμυνες

Εχει παρει 68 σουτ σε 5 αγωνες.
Γυρω στα 14 σε καθε ματς.
Μακαρι να επαιρνε και ο Τζος τοσα και ας τα εχανε.

Εχει γυρω στους 17π.μ.ο. απ'οσο ξερω ομως ο Κιντελ.
Ο Τζος εχει ποσους??? 7-8??
spysta
QUOTE(ΛΥΚΟΣ 10 Γ.Σ.Κ. @ Nov 30 2008, 00:02 ) *
Εχει παρει 68 σουτ σε 5 αγωνες.
Γυρω στα 14 σε καθε ματς.
Μακαρι να επαιρνε και ο Τζος τοσα και ας τα εχανε.

Εχει γυρω στους 17π.μ.ο. απ'οσο ξερω ομως ο Κιντελ.
Ο Τζος εχει ποσους??? 7-8??

Nαι βεβαια ο Γουντς παιζει σε μια ομαδα οπου ειναι το πρωτο βιολι και μπορει να παιρνει οσα σουτ θελει.Αντιθετως ο Τσιλι παιζει σε μια ομαδα μεγαλου επιπεδου με πολλους ικανους παικτες και ετσι αναγκαζεται να μοιραστει τις προσπαθειες.

Αν ειναι να τα χανει ο Τσιλι μακαρι να μην παιρνει ΠΟΤΕ του 14 σουτ σε καθε ματς

qspock
Εγω θα ηθελα να μαθω τα στατιστικα του Μπλακνει, οχι του Γουντς. Γιατι ο Μπλακνει ειναι αυτο που λειπει απελπιστικα στον φετινο Ολυμπιακο. Οταν δεν παιζει ο Παπαλουκας, ο Ολυμπιακος χανει απο απαξαπαντες....
kotzito
Προγραμμα επιβραβευσης των φιλαθλων εφαρμοζει η ΚΑΕ.Aναλυτικα η ανακοινωση:

H KAE ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ, στο πλαίσιο της συνεχούς προσπάθειας της επιβράβευσης των φιλάθλων της και των χιλιάδων κατόχων εισιτηρίων διαρκείας, ανακοινώνει τη δημιουργία του Προγράμματος Επιβράβευσης Κατόχων Εισιτηρίων Διαρκείας.

Πρόκειται για ένα καινοτόμο και πρωτοποριακό πρόγραμμα που εφαρμόζεται για πρώτη φορά στην Ελλάδα και την Ευρώπη και σχεδιάστηκε ειδικά από την Δ/νση Marketing της ΚΑΕ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ με κύριο στόχο την επιβράβευση των πιστών φίλων της ομάδας.

Σύμφωνα με το πρόγραμμα αυτό, κάθε κάτοχος εισιτηρίου διαρκείας της ομάδας που θα έρχεται στο γήπεδο για να παρακολουθήσει την αγαπημένη του ομάδα, θα επιβραβεύεται με συγκεκριμένο αριθμό πόντων.

Συγκεκριμένα, για κάθε αγώνα της ομάδας στη διοργάνωση της EUROLEAGUE και στα μεγάλα ντέρμπυ του Ελληνικού Πρωταθλήματος, ο κάθε κάτοχος εισιτηρίου διαρκείας θα επιβραβεύεται με 10 πόντους. Για κάθε αγώνα της ομάδας μας για το Ελληνικό Πρωτάθλημα (εκτός των ντέρμπυ) και για τους αγώνες του Κυπέλου Ελλάδας θα επιβραβεύεται με 20 πόντους. Τέλος, θα υπάρχουν αγώνες bonus στους οποίους θα προσφέρεται σε κάθε κάτοχο εισιτηρίου διαρκείας που θα έρχεται bonus 30 πόντων. Τέτοιοι είναι οι αγώνες τις Κυριακές το μεσημέρι (όπως ο αυριανός με τον Κολοσσό Ρόδου) καθώς και άλλοι οι οποίοι θα ανακοινώνονται λίγες ημέρες πριν την πραγματοποίηση τους. Οι πόντοι θα περνάνε αυτόματα στη κάρτα διαρκείας με τον ηλεκτρονικό έλεγχο που θα πραγματοποιείται κατά τη διάρκεια της εισόδου του κατόχου στο γήπεδο, οπότε δεν χρειάζεται ο κάτοχος του εισιτηρίου διαρκείας να κάνει κάτι επιπλέον. Απλώς να έρθει στο γήπεδο με το εισιτήριο του και να περάσει από τον ηλεκτρονικό έλεγχο.

Ο Δ/ντης Marketing & Εμπορικής Ανάπτυξης της ΚΑΕ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ κ. Νίκος Λεπενιώτης δήλωσε σχετικά: «Πρόκειται για ένα μοναδικό πρόγραμμα το οποίο ουσιαστικά επιβραβεύει τους πιστούς φιλάθλους μας και ισχυροποιεί ακόμα περισσότερο τη σχέση των φίλων του Ολυμπιακού με την ομάδα. Έχουμε πολύ μεγάλα σχέδια για το συγκεκριμένο πρόγραμμα τα οποία θα πραγματοποιηθούν τα ερχόμενα χρόνια. Για φέτος, οι 10 πρώτοι σε συλλογή πόντων κάτοχοι εισιτηρίων διαρκείας θα κερδίσουν ένα εισιτήριο διαρκείας για την ερχόμενη αγωνιστική περίοδο ενώ ο φίλαθλος μας με τους περισσότερους πόντους, ο επονομαζόμενος SUPER FAN θα κερδίσει μια θέση στα court seats για την ερχόμενη χρονιά!

Το ηλεκτρονικό σύστημα διαχείρισης των εισιτηρίων μας προσφέρει πολύ μεγάλες τεχνολογικές δυνατότητες και θέλουμε πραγματικά να εξελίξουμε αυτή τη μοναδική σχέση που έχουμε με τους φιλάθλους μας. Το πρόγραμμα θα εμπλουτίζεται συνεχώς με νέες προσφορές και θα αναπτυχθεί και σε άλλους πολλούς τομείς για τους οποίους ήδη εργαζόμαστε και στους οποίους θα αναφερθούμε μεταγενέστερα. Προς το παρόν, καλούμε τους φιλάθλους μας να ξεκινήσουν τη συλλογή πόντων και να υποστηρίζουν την ομάδα μας!

Το Πρόγραμμα Επιβράβευσης Κατόχων Εισιτηρίων Διαρκείας θα ξεκινήσει τη λειτουργία του από αύριο και τον αγώνα του Ολυμπιακού με τον Κολοσσό Ρόδου στις 14:00, ο οποίος δίνει 30 πόντους σε κάθε έναν κάτοχο του εισιτηρίου διαρκείας που θα παρακολουθήσει τον αγώνα»!
Ginobili
QUOTE(kojito @ Nov 30 2008, 10:48 ) *
Για φέτος, οι 10 πρώτοι σε συλλογή πόντων κάτοχοι εισιτηρίων διαρκείας θα κερδίσουν ένα εισιτήριο διαρκείας για την ερχόμενη αγωνιστική περίοδο ενώ ο φίλαθλος μας με τους περισσότερους πόντους, ο επονομαζόμενος SUPER FAN θα κερδίσει μια θέση στα court seats για την ερχόμενη χρονιά!

Καλά πλάκα μας κάνει...??? Ποιοί 10 πρώτοι??? Από τα 8-9000 διαρκείας είναι τόσο δύσκολο να βρεθούν πάνω από 10 άτομα που θα πάνε σε όλα τα παιχνίδια??? Κλήρωση θα γίνει προφανώς,και όχι μόνο για τους 10...αλλά και για τον 1ο....
modernam
QUOTE(modernam @ Nov 30 2008, 00:43 ) *
Στην Ιταλία στα 5 πρώτα παιχνίδια ο Γουντς έχει 4/22 τρίποντα ... και 24/46 δίποντα
δηλαδή ... χεορότερα ποσοστά ... χειρότερο σουτ ... καλύτερες μπουνιές από τον Τζος
σε ένα σαφώς πιο έυκολο για Αμερικανούς πρωτάθλημα ... με ανοικτές άμυνες


ο τζος στην ελλάδα έχει 24 λεπτά μ.ο. συμ. με 12,2 μ.ο πόντων
ο γουντς στην ιταλία έχει 27,2 λεπτά συμ. με 14,5 πόντους μ.ο ... ενώ ήδη δεν έχει παίξει στα 2 από τα 7 παιχνίδια του πρωταθλήματος λόγω ... προβλημάτων
κάτι άλλο κλασσικό για γουντς είναι το πως βγαίνει ο μ.ο. των πόντων (0-9-23-30-19-6-0) με 0 βάζω τα παιχνίδια που δεν έπαιξε ... δηλαδή κυριακή χαρά δευτέρα λύπη
αντίθετα ο τζος είναι εξαιρετικά σταθερος (16-19-19-7-11-13-11). τους 7 πόντους τους πέτυχε με τον ΠΑΟΚ που έπαιξε μόνο 19 λεπτά
για τα ποσοστά δεν το συζητάμε ο τζός σε όλους τους τομείς είναι καλύτερος ... ακόμα και στα τρίποντα.
και για το τέλος ο γουντς επέστρεψε χτέσ στα ρεκόρ του: 11λεπτά , 0 πόντοι, 0/0 βολές, 0/0 τρίποντα 0/1 δίποντα ...
Ginobili
QUOTE(modernam @ Nov 30 2008, 11:12 ) *
ο τζος στην ελλάδα έχει 24 λεπτά μ.ο. συμ. με 12,2 μ.ο πόντων
ο γουντς στην ιταλία έχει 27,2 λεπτά συμ. με 14,5 πόντους μ.ο ... ενώ ήδη δεν έχει παίξει στα 2 από τα 7 παιχνίδια του πρωταθλήματος λόγω ... προβλημάτων
κάτι άλλο κλασσικό για γουντς είναι το πως βγαίνει ο μ.ο. των πόντων (0-9-23-30-19-6-0) με 0 βάζω τα παιχνίδια που δεν έπαιξε ... δηλαδή κυριακή χαρά δευτέρα λύπη
αντίθετα ο τζος είναι εξαιρετικά σταθερος (16-19-19-7-11-13-11). τους 7 πόντους τους πέτυχε με τον ΠΑΟΚ που έπαιξε μόνο 19 λεπτά
για τα ποσοστά δεν το συζητάμε ο τζός σε όλους τους τομείς είναι καλύτερος ... ακόμα και στα τρίποντα.
και για το τέλος ο γουντς επέστρεψε χτέσ στα ρεκόρ του: 11λεπτά , 0 πόντοι, 0/0 βολές, 0/0 τρίποντα 0/1 δίποντα ...

Καλά όλα αυτά,και δεν διαφωνώ,ίσα ίσα που συμφωνώ ότι ο Τσίλντρες (αν και δεν ξέρει το μπάσκετ του Γουντς) είναι καλύτερος και πιο χρήσιμος γενικά παίκτης,έναν ενδοιασμό έχω μόνο ως προς την προσωπικότητα και τον τσαμπουκά στα μεγάλα,κρίσιμα παιχνίδια... .Το θέμα είναι όμως ότι άλλες απαιτήσεις έχεις από έναν παίκτη που παίρνει 1.000.000 και άλλες από έναν που παίρνει 6.000.000
Weekendman
Αν για παράδειγμα ο Ολυμπιακός παίζει τόσο ανοργάνωτα όπως στο ΟΑΚΑ την περασμένη εβδομάδα και δεν μπορείς π.χ τουλάχιστον να αξιοποιήσεις τα μπασιμάτα και τα φάουλ που μπορεί να κερδίσει ο Τσίλντρες, η συναντάει ατμόσφαιρές τύπου ΟΑΚΑ δεν είναι και τόσο αυτονόητο οτι θα μπορέσει να προσφέρει αμέσως στα μεγάλα παιχνίδια ο Αμερικανός, για τα λεφτά οι Αγγελόπουλοι δεν είναι η πρώτη φορά που δίνουν παραπανήσια λεφτά, αλλά αφού δεν έχεις τίτλους κάπως αλλίως θα πρέπει να αποκτήσεις φήμη και σεβασμό και αυτό μπορεί να γίνει φέρνοντας και γνωστούς έστω και υπερτιμημένους παίκτες...
Ως τώρα ο Ολυμπιακός βασίζεται σε παλιές συνταγές (Άμυνα και Τρίποντα Βασιλόπουλου, Παρουσία Μπουρούση, Ατομικές ενέργειες του Γκρίρ) και στις εμπνεύσεις των Βούιτσιτς και Παπαλουκά παρά σε νέα στοιχεία παιχνιδιού, φυσιολογικό αλλά όπως πίστεύα η ατομική αξία των παικτών φτάνει για να βρίσκεται σε καλή θέση σε όλες τις διοργανώσεις όπως είναι πράγματι μέχρι τώρα.
modernam
QUOTE(Ginobili @ Nov 30 2008, 13:18 ) *
Καλά όλα αυτά,και δεν διαφωνώ,ίσα ίσα που συμφωνώ ότι ο Τσίλντρες (αν και δεν ξέρει το μπάσκετ του Γουντς) είναι καλύτερος και πιο χρήσιμος γενικά παίκτης,έναν ενδοιασμό έχω μόνο ως προς την προσωπικότητα και τον τσαμπουκά στα μεγάλα,κρίσιμα παιχνίδια... .Το θέμα είναι όμως ότι άλλες απαιτήσεις έχεις από έναν παίκτη που παίρνει 1.000.000 και άλλες από έναν που παίρνει 6.000.000


σωστό.
τα χρήματα και η απόδοση όμως δεν είναι ανάλογα μεγέθη.
συνήθως για να πάρεις ένα καλύτερο παίχτη πρέπει να δώσεις 2 ή τριπλά χρήματα.
αν κιόλας ψαχνεις και συγκεκριμένα στοιχεία (δηλαδή ομαδικό Αμερικανό και μικρή ηλικία όπως είναι ο Τζος) τότε είναι ακόμα πιο δύσκολα τα πράγματα
σαφώς και ο τζος δεν έχει αποδώσει αυτά που περιμέναμε ... αλλά μετά Χριστον προφήτες υπάρχουν πολλοί
υπάρχει και η λογική του λότο (ένας άσημος Αμερικανός που θα κάνει παπάδες βλέπε Μπατιστ), αλλά αν δεν σου κάτσει?
η αλήθεια είναι ότι ο Τζος σαν προδιαγραφές είναι μία κλάση πάνω
για αυτή τη κλάση πληρώσαμε 5φορές πάνω καιαποδίδει όσο ένας απλά καλός Αμερικανός
το ότι είναι όμως ομαδικός , νέος , φιλότιμος είναι η βάση για να δούμε με το χρόνο να ανεβαίνει η αποδοσή του.
βάση την οποία πολύ λίγοι αμερικανοί έχουν
dirk10
ρε παιδια αν γνωριζεται πιος εχει βαλει τον αγωνα στις 2 ο αντ1 η ειναι αποφαση του ολυμπιακου?
lakersdynasty
QUOTE(dirk10 @ Nov 30 2008, 14:54 ) *
ρε παιδια αν γνωριζεται πιος εχει βαλει τον αγωνα στις 2 ο αντ1 η ειναι αποφαση του ολυμπιακου?


Αποφαση του ΕΣΑΚΕ σε συνεννοηση παντα με τις ομαδες ειναι. Αν δεν ειναι υπερ και οι ομαδες δεν τις αναγκαζει καποιος να παιξουν αυτη την ωρα.

Ο ΟΣΦΠ παντος φαινεται να το εχει παρει ζεστα το θεμα. 41.gif
Mamuwalde
το ματς μέχρι στιγμής είναι κάπως κουραστικό . 33-25 ημίχρονο !??! δεν ανεβάζουμε ρυθμό καθόλου .

κι έκανε κι ένα περίεργο ο γιαννάκης με βασιλό 4άρι , Τεό Sr, Τεο Jr, Greer και σόφο !!!!!

[ξερόλας mode on] τι θα παίξουμε princeton ? [ξερόλας mode off] hammer.gif
tzagasdog
o αφανας ειναι on fire σημερα...
Mamuwalde
παίξαμε πολύ καλή άμυνα σήμερα αλλά με ψιλοανύπαρκτο αντίπαλο . βρήκε χώρο σήμερα ο αφάνας και όντως πήγε καλά . όπως μου άρεσε και ο βουγιούκας [μάλλον θα έπρεπε να παίξει και παραπάνω] .

στην ουσία του πράγματος δεν είδα και καμιά βελτίωση. αλλά αυτή η αργή επίθεσή μας γίνεται πολύ κουραστική . στο 2ο ημίχρονο μαζεύτηκε το θέμα κάπως .

asero
Μεσημεριανό με «Chili»!
Ο Ολυμπιακός είχε όρεξη και Τσίλντρες κι έκανε μια... χαψιά τον Κολοσσό, παίρνοντας μία ξεκούραστη νίκη με 84-50 για την 8η αγωνιστική της Α1. Ο Αμερικανός (24π.) έκανε τα πάντα στο παρκέ, από άμυνα μέχρι θεαματικά καρφώματα, και οι «ερυθρόλευκοι» κέρδισαν το ζεστό χειροκρότημα από περισσότερους από 4.000 φίλους της ομάδος, που βρέθηκαν στο ΣΕΦ. Γκριρ (12π.), Μπουρούσης (12π.) και στο τέλος ο Παπαλουκάς (10π.) συμπλήρωσαν την καλή εμφάνιση των νικητών.


Ο Κολοσσός είχε την ατυχία να βρεθεί στο μισογεμάτο Φάληρο μετά από την ήττα του Ολυμπιακού στο ντέρμπι με τον Παναθηναϊκό και μετά από μία όχι και τόσο καλή εμφάνιση, ασχέτως αν κέρδισε, στο ΛεΜαν. Θέλοντας, λοιπόν, να διασκεδάσουν τις εντυπώσεις, οι «ερυθρόλευκοι» μπήκαν με... χίλια στο παιχνίδι. Με «όπλο» το γρήγορο παιχνίδι, την καλή κυκλοφορία της μπάλας η διαφορά ήδη από το 5'40'' είχε ανέβει σε διψήφια νούμερα (18-7), με τον Τζος Τσίλντρες να φτάνει από νωρίς τους 9 πόντους (2/3δίπ., 1/1τρίπ., 2/2β.). Σχορτσιανίτης και Μπουρούσης εναλλάξ έκαναν καλή δουλειά απέναντι τους ψηλούς των «θαλασσί» τόσο σε άμυνα όσο και σε επίθεση, Χάρις και Βασίλιεβιτς δεν έβρισκαν απέναντι στην καλή άμυνα του αντιπάλου το εύκολο σουτ και το πρώτο δεκάλεπτο «έκλεισε» με τους γηπεδούχους μπροστά στο σκορ με 24-10 και τους φιλοξενούμενους μπροστά στα λάθη με 3-10.

Ό,τι... σύνηθες, πάντως, απέφυγαν να κάνουν οι Πειραιώτες στην πρώτη περίοδο, να μπουν, δηλαδή, «αλλού γι' αλλού», το έκαναν στη δεύτερη. Κακή οργάνωση, αρκετά λάθη (σ.σ. είχαν φτάσει τα 9 στο α' ημίχ.) και έλλειψη «καθαρού» μυαλού στην τελική προσπάθεια οδήγησαν τον Ολυμπιακό σε ένα «νεκρό» διάστημα, με τον Κολοσσό να μην το αφήνει να πάει χαμένο. Με τον Στίβεν Σμιθ να κερδίζει τις μάχες μέσα στη ρακέτα (13π. με 3/5δίπ., 1/2τρίπ., 4/5β.) κατάφερε στο 15'05'' να πλησιάσει σε 26-19 κι αν η περιφέρειά του δεν εξακολουθούσε να «πυροβολεί» με... άσφαιρα (βλ. 1/8 στο α' ημίχ.) τα πράγματα θα μπορούσαν να είναι ακόμη καλύτερα για τον ίδιο. Αυτή η αστοχία μακριά από το καλάθι, βέβαια, ευνόησε, από την άλλη, τους «ερυθρόλευκους», που παρέμειναν «άχρωμοι» μέχρι και το τέλος του α' ημιχρόνου, δίχως, ωστόσο, να το «πληρώσουν» στο ακέραιο, πηγαίνοντας έτσι στα αποδυτήρια προηγούμενοι με 8 πόντους, 33-25.

Στην τρίτη περίοδο ο Ολυμπιακός αναζήτησε την ουσία αντί για το θεάμα κι ο Τσίλντρες με τον Γκριρ του έδωσαν αυτό που έψαχνε. Ο πρώτος έκανε την αρχή με 5 γρήγορους πόντους κι ο τελευταίος με 2 απανωτά τρίποντα ξεχώρισε το φαβορί από το αουτσάιντερ (47-31 στο 25'19''). Λίγο αργότερα ο Ίαν Βουγιούκας, που βρέθηκε στην αποστολή λόγω της ξεκούρασης που έδωσε ο Παναγιώτης Γιαννάκης στον Νίκολα Βούιτσιτς, έβαλε κι αυτός το... χεράκι του και έστειλε για πρώτη φορά τη διαφορά στο +20, 51-31 στο 16'30''.

Το θέαμα έτσι δεν άργησε να έρθει με τον Μίλος Τεόντοσιτς στο 29' να υψώνει για τον «Τσίλι» κι εκείνος να «απογειώνεται», πριν ο Αμερικανός στην αμέσως επόμενη φάση κάνει κάτι σε πιο... απλό για να φτάσει με τη λήξη του δεκαλέπτου τους 21 πόντους (6/7δίπ., 2/3τρίπ., 3/4β.).

Σε όλο αυτό το διάστημα ο Κολοσσός καταναλωνόταν σε αρκετά κακές επιλογές στην επίθεση (3/11δίπ., 0/6τρίπ., 2/2β.), συνέπεια της καλής άμυνας, που είχε επανέλθει για τους γηπεδούχους.

Η τέταρτη περίοδος ήταν για... ρελαντί και πειραματισμούς, με τους Παναγιώτη Γιαννάκη να περνάει, όπως και στο ΛεΜαν, τον Γιοτάμ Χαλπερίν στη θέση «1», πριν πάρει χρόνο ξανά ο Θοδωρής Παπαλουκάς, που, αν και «μουδιασμένος» στην αρχή, ανέβασε σιγά-σιγά «στροφές» στο χρόνο που απέμενε. Παρόλα αυτά, το χειροκρότημα δεν έλειψε για κανέναν, με τον Λιν Γκριρ να αποθεώνεται στις αρχές του δεκαλέπτου κατά την αποχώρησή του από το παρκέ, όπως συνέβη όταν ξαναμπήκε στο παιχνιδι τρία λεπτά πριν από τη λήξη ο Σοφοκλής Σχορτσιανίτης, όχι, όμως, με την ίδια ένταση, όταν λίγο αργότερα κάθισε στον πάγκο ο Τσίλντρες...

Tα δεκάλεπτα: 24-10, 33-25, 62-33, 84-50

Ολυμπιακός (Γιαννάκης): Παπαλουκάς 10 (2), Πελεκάνος 3 (1), Τσίλντρες 24 (7/8δίπ., 2/4τρίπ., 4/6β. 6ρ.), Πρίντεζης, Έρτσεγκ 4, Μπουρούσης 12 (1τρίπ., 9ρ.), Χαλπερίν, Γκριρ 12 (2τρίπ., 5ασ.), Τεόντοσιτς 5 (1τρίπ., 7ασ.), Βασιλόπουλος 4, Βουγιούκας 6, Σχορτσιανίτης 4

Κολοσσός (Σφαιρόπουλος): Χάρις 16, Παντελιάδης 6, Λεριάς, Βασίλιεβιτς, Ντζόγκο, Σταυρόπουλος, Ασημακόπουλος 2, Σμιθ 22 (4/8δίπ., 2/3τρίπ., 8/9β., 8λ.), Χαρίσης 2, Τσάμης 2, Αυγενικός, Τσέρανιτς


gazzetta.gr
modernam
συμφωνώ ότι και πάλι στην επίοθεση δεν μας βγήκαν συστήματα.
ομως αρχίζουμε να καταλαβαίνουμε κάποια πράγματα για τον Τζος.
είναι μικρός, με πάθος, με απίστευτα αθλητικά προσόντα, με μυαλό και με αμυντικές δυνατότητες
στην κακή του βραδιά θα βάλει 8-10 πόντους με καλά ποσοστα
στην καλή του βραδιά θα βάλει 25 πόντους με καλά ποσοστά
ποτέ όμως τα ποσοστά του δεν θα είναι άσχημα, ποτέ δεν θα είναι αρνητικός για την ομάδα και σπάνια θα πάρει τραβηγμένες προσπάθειες
προσωπικά πιστέυω ότι στο τέλος της χρονίας θα αποδειχτεί ο πιο αξιόπιστος και σταθερός παίχτης της ομάδας

Mamuwalde
προσωπικά μου κάνει μια χαρά ο τζος ακριβώς για τους λόγους που λες .

γενικώς με το γιαννάκη τα έχω γιατί θεωρώ ότι δεν τον χρησιμοποιεί πολύ σωστά . ίσως να πρέπει να συμβαίνει αυτό όσο καιρό θα κάνει τόσες αλλαγές και συνεχή πειράματα .

πάντως με αυτές τις εξαγγελίες ["μετά το γενάρη θα δείτε τις πραγματικές δυνατότητες... παίζουμε" , κλπ] μπορεί να "κερδίζουν" χρόνο αλλά από το φλεβάρη θα πέσει πολλή μουρμούρα αν δεν έχουμε βελτιωθεί δραστικά [ως εικόνα πάντα γιατί αποτελέσματα ακόμα παίρνουμε και σχετικά άνετα]

εγώ αισοδοξώ πάντως rolleyes.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.