Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Βοστώνη-Κλίβελαντ
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > NBA > Past Seasons
Pages: 1, 2, 3, 4
Pierce
celtics1-sm.gif VS cavs1-sm.gif

Σχόλια για τη σειρά αγώνων.
Seb12
Η καλύτερη ευκαιρία να μας αποχαιρετήσει ο "νέος Τζόρνταν"...
Pierce
Και ανετα μαλιστα cool.gif
Θεωρω οτι η σειρα θα τελειωσει πιο ευκολα απο οτι η προηγουμενη για τους Σελτικς. Αν κλεισει εξυπνα ο Ντοκ τον λεμπρον και τον αφησει να σουταρει απεξω τα παιχνιδια θα πανε οπως το σημερινο με τους χωκς.
4-2 απο μενα στην χειροτερη
Rondo
Δεν μου έδειξε η ομάδα σταθερότητα για να την ποντάρω με άνεση...4-2 ή 4-3 αν και η ομάδα δεν θεωρώ πως υπάρχει περίπτωση να αποκλειστεί καθώς στην έδρα της είναι άπαιχτη στα εντός και πιστεύω θα είναι μέχρι τέλος...
nikolas12
Εγω λεω 4-1.Οι Σελτικς καταλαβαν οτι στο τσακ ητανε να αποκλειστουν και ολοι τους εχουνε παρει πιο μαλακους αποτι ειναι.Αυτοι τωρα θα κανουν φοβερες προσπαθεις οπως στο τελευταιο παιχνιδι με την Ατλαντα.
NBAer
QUOTE(Rondo @ May 4 2008, 22:46 ) *
Δεν μου έδειξε η ομάδα σταθερότητα για να την ποντάρω με άνεση...4-2 ή 4-3 αν και η ομάδα δεν θεωρώ πως υπάρχει περίπτωση να αποκλειστεί καθώς στην έδρα της είναι άπαιχτη στα εντός και πιστεύω θα είναι μέχρι τέλος...

Μην παραπλανιεσαι. Λογικο ηταν οι Σελτικς να μην δειξουν ολες τους τις δυνατοτητες και κυριως να μην φορτσαρουν και να παιξουν στο 100% τους.
Πιαστηκαν λιγο προ εκπληξεως καθως μαλλον περιμεναν ευκολοτερη επικρατηση απο αυτο το 4-3, αλλα νομιζω τωρα που θα ανεβασουν στροφες δεν εχουν τυχη οι Κλιβελαντ.
4-2 και απο μενα για να μην μιλησω για sweep.
red pyramid88
QUOTE(Seb12 @ May 4 2008, 22:34 ) *
Η καλύτερη ευκαιρία να μας αποχαιρετήσει ο "νέος Τζόρνταν"...


Και να αποκλειστεί δεν νομίζω με αυτή την ομάδα και αυτούς τους αντιπάλους να τον κατηγορίσει κανείς rolleyes.gif

Όπως και να έχει, προσωπικός το ρίσκω πιο αμφίροπο απο ότι πιστεύουν οι πιο πολλοί, όχι επειδή η Βοστώνη δεν έπεισε στο πρώτο γύρο όσο επειδή πιστεύω ότι το Cleveland λόγω LeBron έχει τις δυνατότητες. Αν βγούν και τα σούτ των Gibson-Szczerbiak-Brown τότε έχουν ελπίδες. Αν όχι ελπίζω πάντα να περάσει το Orlando ή να τους περιποιηθούν οι Pistons tongue.gif
Rondo
QUOTE(red pyramid88 @ May 5 2008, 02:46 ) *
Και να αποκλειστεί δεν νομίζω με αυτή την ομάδα και αυτούς τους αντιπάλους να τον κατηγορίσει κανείς rolleyes.gif

Όπως και να έχει, προσωπικός το ρίσκω πιο αμφίροπο απο ότι πιστεύουν οι πιο πολλοί, όχι επειδή η Βοστώνη δεν έπεισε στο πρώτο γύρο όσο επειδή πιστεύω ότι το Cleveland λόγω LeBron έχει τις δυνατότητες. Αν βγούν και τα σούτ των Gibson-Szczerbiak-Brown τότε έχουν ελπίδες. Αν όχι ελπίζω πάντα να περάσει το Orlando ή να τους περιποιηθούν οι Pistons tongue.gif

Βλέπω εμπάθεια με τους Σέλτικς...Τρελή όμως...Έτσι χαίρομαι πιο πολύ κι εγώ τις επιτυχίες των φετινών πρωταθλητών Μπόστον Σέλτικς...Οι Καβαλίερς με αηδιάζουν με τον τρόπο που παίζουν γιατί τα περιμένουν όλα από τον Λεμπρόν... 68.gif 68.gif 68.gif Δεν κάνουν τίποτα μα τίποτα άλλο...
red pyramid88
QUOTE(Rondo @ May 5 2008, 04:03 ) *
Βλέπω εμπάθεια με τους Σέλτικς...Τρελή όμως...Έτσι χαίρομαι πιο πολύ κι εγώ τις επιτυχίες των φετινών πρωταθλητών Μπόστον Σέλτικς...Οι Καβαλίερς με αηδιάζουν με τον τρόπο που παίζουν γιατί τα περιμένουν όλα από τον Λεμπρόν... 68.gif 68.gif 68.gif Δεν κάνουν τίποτα μα τίποτα άλλο...


Ποια εμπάθεια? Το ότι δεν τους συμπαθώ είναι δικαίομα μου. Δεν είπα άλλωστε ότι δεν είναι το φαβορί αλλά ότι δεν θεωρώ τη σειρά τελιωμένη.

Προφανώς για τους Cavaliers θές να πείς ότι τους βρίσκεις αντιπαθητικούς (η λέξη αηδιάζουν συνήθως χρησιμοποιήται για πολύ διαφορετικά πράγματα).

Κατά τα άλλα κάνουμε και λίγο χαβαλέ, μην τα παίρνεις smile.gif tongue.gif
Rondo
QUOTE(red pyramid88 @ May 5 2008, 04:14 ) *
Ποια εμπάθεια? Το ότι δεν τους συμπαθώ είναι δικαίομα μου. Δεν είπα άλλωστε ότι δεν είναι το φαβορί αλλά ότι δεν θεωρώ τη σειρά τελιωμένη.

Προφανώς για τους Cavaliers θές να πείς ότι τους βρίσκεις αντιπαθητικούς (η λέξη αηδιάζουν συνήθως χρησιμοποιήται για πολύ διαφορετικά πράγματα).

Κατά τα άλλα κάνουμε και λίγο χαβαλέ, μην τα παίρνεις smile.gif tongue.gif

Μην βλέπεις φαντάσματα...Δεν είπα ότι δεν έχεις δικαίωμα να μην τους συμπαθείς...Αν πειράχτηκες για το αηδιάζω ανακαλώ...Τέλος ρε φίλε σιγά μην νευριάζω και για αγώνες μπάσκετ...Άλλωστε η ομάδα μου συνήθως κερδίζει tongue.gif tongue.gif tongue.gif ...Πλάκα κάνουμε, ποιος σου είπε ότι πειράχτηκα???
Seb12
QUOTE(red pyramid88 @ May 5 2008, 00:46 ) *
Και να αποκλειστεί δεν νομίζω με αυτή την ομάδα και αυτούς τους αντιπάλους να τον κατηγορίσει κανείς rolleyes.gif


Θα ονειροβατούσα αν πίστευα ότι υπάρχει περίπτωση να τον κατηγορήσει κανείς, για το οτιδήποτε. Απλά να παίζει όσο το δυνατόν λιγότερο θέλω κι εύχομαι εγώ. Σε σημείο που συμπάθησα τον, σχετικά άμπαλο, Στήβενσον! tongue.gif
rayallen20
Δεν ξερω παντως νομιζω πως οι Boston θα παρουν αυτη την σειρα πανευκολα! Αν οχι 4-0 που ειναι και το πιο λογικο σιγουρα 4-2. Επισης νομιζω πως αυτο το παιχνιδι ειναι γαντι για τον Ray γιατι πολυ απλα ο Szczerbiak δεν μπορει να τον μαρκαρει και αν μπουν και τα περιφεριακα shot οι Βoston θα καθαρισουν πολοι ευκολα τους Cavaliers. Νομιζω πως η σειρα με τους Atlanta θα τους βγει σε καλο !!!!!

GO CELTICS!!!
mj23lbj23
Αν βαλουμε κατω τα ροστερ η σειρα μοιαζει τελειωμενη.Οι Σελτικς περα απο συμπαθειες και αντιπαθειες ειναι ξεκαθαρο φαβορι οχι μονο για την σειρα αλλα και για να παρουν το πρωταθλημα.Απο την αλλη εχουμε την ομαδα που εχει οχι τον νεο Τζορνταν αλλα τον μονο που εχει τα φοντα να τον ξεπερασει γιατι δεν ειναι "be like Mike" οπως ειναι ο Κομπυ και ο Γουειντ αλλα ειναι ενα κραμα Οσκαρ Ρομπερτσον και Λεν Μπαιας ο οποιος ηταν και επιλογη του μεγαλου Αουερμπακ και βεβαιως και εγω σαν Τζορντανικος αν τα καταφερει δεν εχω προβλημα να το παραδεχτω.Για την σειρα τωρα,για να μην ξεφευγω το Κληβελαντ παιζει με την καλυτερη αμυντικα ομαδα του πρωταθληματος και περιμενοντας τα παντα απο τον Λεμπρον αν δεν βοηθησουν και οι συμπαιχτες του και κυριως οι περιφερειακοι τοτε δυσκολα για το Κληβελαντ.Αν περυσι με το Ντιτροιτ εκανε θαυματα ο Βασηλιας τωρα χρειαζονται πολυ περισσοτερα θαυματα.Προβλεπω 4-2 υπερ των Σελτικς που εχουν το καλυτερο ροστερ στα χαρτια που παρουσιασε ομαδα απο το 2000 και τους Λεικερς του Σακ του Κομπυ και του Ραις.
Wilkinson
poly diskoli niki sto telos gia tous boston me 86-82 enw o lebron ekane to xeirotro paixnidi stin kariera tou me 2/18 entos paidias kai me 10 lathi blink.gif kai exase simantika shout sto telos...enw apo tin alli poly kalo paixnidi ekane o garnett enw pierce kai allen den voithisan katholou...
xoxli44
Mε 0 ποντους ο αλλεν κ μολις 4 σουτ,απο την αλλη ο πιρς 5 μολις.Ο ΚG 28 παντα σταθερος!
Seb12
QUOTE(mj23lbj23 @ May 6 2008, 21:09 ) *
Αν βαλουμε κατω τα ροστερ η σειρα μοιαζει τελειωμενη.Οι Σελτικς περα απο συμπαθειες και αντιπαθειες ειναι ξεκαθαρο φαβορι οχι μονο για την σειρα αλλα και για να παρουν το πρωταθλημα.Απο την αλλη εχουμε την ομαδα που εχει οχι τον νεο Τζορνταν αλλα τον μονο που εχει τα φοντα να τον ξεπερασει γιατι δεν ειναι "be like Mike" οπως ειναι ο Κομπυ και ο Γουειντ αλλα ειναι ενα κραμα Οσκαρ Ρομπερτσον και Λεν Μπαιας ο οποιος ηταν και επιλογη του μεγαλου Αουερμπακ και βεβαιως και εγω σαν Τζορντανικος αν τα καταφερει δεν εχω προβλημα να το παραδεχτω.Για την σειρα τωρα,για να μην ξεφευγω το Κληβελαντ παιζει με την καλυτερη αμυντικα ομαδα του πρωταθληματος και περιμενοντας τα παντα απο τον Λεμπρον αν δεν βοηθησουν και οι συμπαιχτες του και κυριως οι περιφερειακοι τοτε δυσκολα για το Κληβελαντ.Αν περυσι με το Ντιτροιτ εκανε θαυματα ο Βασηλιας τωρα χρειαζονται πολυ περισσοτερα θαυματα.Προβλεπω 4-2 υπερ των Σελτικς που εχουν το καλυτερο ροστερ στα χαρτια που παρουσιασε ομαδα απο το 2000 και τους Λεικερς του Σακ του Κομπυ και του Ραις.


Βγαίνουμε off topic αλλά να ξεκαθαρίσω κάτι για εμένα: Το πρόβλημά μου με τον wannabe είναι ότι από το κολλεγιακό βάλθηκαν να τον βαφτίσουν διάδοχο και καλύτερο κλπ. Θα μου πείτε, τί φταίει αυτός; Φταίει διότι ασπάστηκε αυτόν τον ρόλο, διότι περί ρόλου πρόκειται, αφού ο Κόμπε δεν "πουλάει".

Μετά τον Τζόρνταν είναι ο Μπράιαντ, ας παίξει ο Λεμπρόν τόσες χρονιές σταθερά καλά και τα ξαναλέμε... (πράγμα που δε θα γίνει γιατί απλά δεν γίνεσαι Τζόρνταν αν δεν έχεις 1000 και 1 τρόπους να σκοράρεις. κι ο Λεμπρόν έχει μόνο 1... tongue.gif)
NBAer
QUOTE(Wilkinson @ May 7 2008, 06:02 ) *
poly diskoli niki sto telos gia tous boston me 86-82 enw o lebron ekane to xeirotro paixnidi stin kariera tou me 2/18 entos paidias kai me 10 lathi blink.gif kai exase simantika shout sto telos...enw apo tin alli poly kalo paixnidi ekane o garnett enw pierce kai allen den voithisan katholou...

Τους προσθεσες απο 10 ποντους. biggrin.gif 76-72 νικησαν οι Σελτικς.
Δεν το ειδα αλλα πρεπει να το δω, για να δω τι χαλι ηταν αυτο?
Ο Λεμπρον ηταν τραγικος οπως φαινεται με 12 ποντους με 2/18 σουτ και 0/6 τριποντα, 10 λαθη αλλα και 9 ασιστ, ενω και ο Πιρς οπως φαινεται δεν πηγε πισω με 4 ποντους! και 2/14..... blink.gif Ο δε Αλεν 0 ποντους με λιγες βεβαια προσπαθειες.

Δυσκολα να συνεχιστει ετσι ομως..... Οποτε οι Σελτικς θα το παρουν ευκολα το 2ο ματσακι. smile.gif

QUOTE(Seb12 @ May 7 2008, 10:32 ) *
Μετά τον Τζόρνταν είναι ο Μπράιαντ, ας παίξει ο Λεμπρόν τόσες χρονιές σταθερά καλά και τα ξαναλέμε... (πράγμα που δε θα γίνει γιατί απλά δεν γίνεσαι Τζόρνταν αν δεν έχεις 1000 και 1 τρόπους να σκοράρεις. κι ο Λεμπρόν έχει μόνο 1... tongue.gif)

Πολυ σωστο αυτο. Φυσικα δεν εχει μονο εναν, αλλα προφανως εχει πολυ λιγοτερους απο τον Μαικλ.
Το σουτ. Αυτο πρεπει να βελτιωσει οπωσδηποτε! Γιατι στα πολυ δυσκολα ματς, οταν οι διεισδυσεις κοβονται τοτε αναλαμβανει το σουτ.
Ginobili
Οι Σέλτικς θα το σηκώσουν φέτος...έχουν ασπαστεί την Φιλοσοφία των Σπερς....Τουλάχιστον δεν θα έχουμε φέτος...
McRae
ο Αλλεν ειχε να "βαλει" 0 ποντους απο το 1997(στο να ξεθαβουν κατι τετοια στατιστικα οι αμερικανοι δεν παιζονται)..το παιχνιδι ηταν μεν κακο ποιοτικα με πολλα λαθη και απο τις δυο ομαδες αλλα ειχε αυτο που λεμε αγρια ομορφια με καθε κατοχη στα τελευταια λεπτα να ειναι κρισιμη..παντως οι καβαλιερς ειναι 200% βελτιωμενοι σε σχεση με την κανονικη περιοδο...παιζουν εξαιρετικη αμυνα ενω και στην επιθεση οι Ουεστ,Σερμπιακ αποτελουν σιγουρα καλυτερες επιλογες απο τους προκατοχους τους..για τον Μπεν Ουαλας δεν μπορω να πω το ιδιο..για την αμυνα του τον πηραν αλλα ο γκαρνετ παρτυ εκανε απεναντι του...ο Πιρς εκανε επισης ασχημο παιχνιδι επιθετικα αλλα παιρνει κρεντιτ για τον περιορισμο του λεμπρον..πιστευω οτι η σειρα θα τραβηξει πολυ,οι καβς αποδεικνυονται απροσμενα πολυ σκληρα καρυδια..στους σελτικς δινω το προβαδισμα που αναλογει σε καθε ομαδα που κανει το 1-0,τιποτα παραπανω...
Rondo
Το είδα ολόκληρο το παιχνίδι...Μετάνιωσα που δεν έπεσα για ύπνο, αν σταθώ αποκλειστικά στο θέαμα που παρακολούθησα...Βέβαια υπήρξε μεγάλο ενδιαφέρον στο τέλος...Κλειδί για τη νίκη των Σέλτικς ήταν πλην του τεράστιου Κέβιν Γκαρνέτ που τους έβαλε όλους στα καλάθια. ήταν και ο Ρόντο...Ειδικά στο πρώτο ημίχρονο ήταν ο καλύτερος παίκτης της ομάδας...Για μένα αφού κέρδισαν αγώνα οι Σέλτικς με τους Πιρς και Άλεν να παίζουν πολύ ώρα και να βάζουν και οι 2 μαζί 4!!!!! πόντους όταν θα παίξουν καλά η Βοστώνη θα καθαρίσει πολύ άνετα τη σειρά...Ο Λεμπρόν δεν έχει σουτ και αν δεν το φτιάξει αυτό, δεν κάνει τίποτα...Χτες λίγο καλή άμυνα τον έπαιξε ο Πιρς και πήγε για ύπνο νωρίς...
captain charisma
το χτεσινο παιχνιδι ηταν πολυ της αμυνας...η επιθεση πηγε συννεφο.πιρς και αλεν ηταν στις κακες τους αλλα και αυτοι ανθρωποι ειναι.δν μπορουν καθε μερα να ειναι σουπερ.εδω και ο ντανκαν τα κανε σαλατα στο πρωτο παιχνιδο με τους χορνετς..αλλα η διαφορα ειναι οτι αυτος εχασε ενω οι κελτες κερδισαν, 19.gif .ο τζειμς τα σπασε τα καλαθια...και οπως λενε τα περισσοτερα παιδια αν δν αποκτησει αξιοπιστο σουτ δεν παει μπροστα...ο γκαρνετ εχτες επαιξε πολυ καλα και αυτος με ροντο κρατησε τους κελτες ζωντανους.αν πιασουν και οι πιρς αλεν καλη αποδοση βλεπω να τελειωνει νωριτερα η σειρα
NBAholic
Thank God που δεν μας έλαχε αυτό το παιχνίδι για μετάδοση. 30,6% σούταραν οι Καβς, 16/46 είχαν οι Σέλτικς πλην του Γκαρνέτ...Όσο για το Ρέι Άλεν δεν πίστευα στα μάτια μου όταν είδα το 0 δίπλα στους πόντους του, όχι μόνο για τον προφανή λόγο, αλλά και γιατί πριν 2 μέρες έψαχνα να βρω αν έχει μείνει ποτέ άποντος σε κάποιο παιχνίδι (karma is a b*tch, που λένε και κάποιοι)...Κι όντως, ήταν μόνο αυτό το παιχνίδι το '97 που ανέφερε ο McRae.

QUOTE
Μετά τον Τζόρνταν είναι ο Μπράιαντ, ας παίξει ο Λεμπρόν τόσες χρονιές σταθερά καλά και τα ξαναλέμε... (πράγμα που δε θα γίνει γιατί απλά δεν γίνεσαι Τζόρνταν αν δεν έχεις 1000 και 1 τρόπους να σκοράρεις. κι ο Λεμπρόν έχει μόνο 1...


Και έναν να είχε, ποια η σημασία αν κανείς δεν μπορεί να τον αντιμετωπίσει; Κι ο Χακίμ είχε περισσότερες κινήσεις απ'το Σακίλ, αλλά δεν ήταν μεγαλύτερος σκόρερ. Βέβαια, άλλο το να είσαι σέντερ, αλλά οι περισσότεροι αντίπαλοι του Μπρον, σαν σέντερ τον βλέπουν δίπλα τους.
Seb12
Αν δε μπορεί να σε αντιμετωπίσει κανείς ας έχεις και "μισό" τρόπο να σκοράρεις. Αλλά απ'ότι φαίνεται υπάρχουν αρκετοί που μπορούν να σε αντιμετωπίσουν. Τέσπα, σε καμιά δεκαριά χρόνια θα μπορούμε να συζητάμε με στοιχεία και όχι με σκέψεις.
Ginobili
Κλασσικός Γκαρνέτ.....στο 4ο 12λεπτο..πολύ απλά..δεν υπήρχε...Ο Βαρεχάο του πήρε την ταυτότητα!!!!!! w00t.gif Όταν ο Γκαρνετ θα σκοράρει ποτέ με πλάτη..και δη με τον Βραζιλιάνο...ο Μπόουεν θα πάρει το βραβείο fair play... 69.gif
88-77 το Κλίβελαντ....το τέλειωσε το ματσάκι ο Λεμπρόν τα 2 τελευταία λεπτά...και πλέον 2-2 η σειρά..
Rondo
QUOTE(Ginobili @ May 13 2008, 05:55 ) *
Κλασσικός Γκαρνέτ.....στο 4ο 12λεπτο..πολύ απλά..δεν υπήρχε...Ο Βαρεχάο του πήρε την ταυτότητα!!!!!! w00t.gif Όταν ο Γκαρνετ θα σκοράρει ποτέ με πλάτη..και δη με τον Βραζιλιάνο...ο Μπόουεν θα πάρει το βραβείο fair play... 69.gif
88-77 το Κλίβελαντ....το τέλειωσε το ματσάκι ο Λεμπρόν τα 2 τελευταία λεπτά...και πλέον 2-2 η σειρά..

Πόσο μ'αρέσει που οι φετινοί πρωταθλητές Σέλτικς χάνουν για να δίνουν λίγο ενδιαφέρον στις σειρές τους τα εκτός έδρας παιχνίδια...Μα περισσότερη πλάκα έχουν οι οπαδοί των άλλων ομάδων που μόλις χάσουν οι Κέλτες χαίρονται περισσότερο από μία νίκη της ομάδας τους...Για το παιχνίδι τώρα, οι Καβς κέρδισαν δίκαια και το 2ο εντός έδρας παιχνίδι παρά το άθλιο μπάσκετ που παίζουν...Από την άλλη οι παίκτες του Ντοκ Ρίβερς μάλλον έχουν σκοπό να καθαρίσουν όλες τις σειρές με 4-3 πράγμα πολύ ριψοκίνδυνο...Τεσπά, θα δούμε τη συνέχεια με αγωνία...Πάντως φέτος βλέπουμε πως όλες οι σειρές πλην των Πίστονς, είναι στο 2-2 κάτι που καθιστά τρομερά ενδιαφέροντα τα πλέι οφς φέτος...
lakersdynasty
QUOTE(Rondo @ May 13 2008, 06:36 ) *
Πόσο μ'αρέσει που οι φετινοί πρωταθλητές Σέλτικς χάνουν για να δίνουν λίγο ενδιαφέρον στις σειρές τους τα εκτός έδρας παιχνίδια...Μα περισσότερη πλάκα έχουν οι οπαδοί των άλλων ομάδων που μόλις χάσουν οι Κέλτες χαίρονται περισσότερο από μία νίκη της ομάδας τους...


Οταν δεν κερδιζεις εκτος δεν εισαι τιποτα αλλο απο μια δυνατη ομαδα. Γιατι μια φορα χρειαζεται να γινει η ζημια εντος. Οποτε αυτα τα πρωταθλητης τα ακουω βερεσε.

Να θυμηθουμε τι εγινε με τους οπαδους των Σελτικς οταν οι Λεϊκερς εχασαν απο τους Πιστονς το 2004? Μονο στην φιεστα των Πιστονς δεν πηγαν.

Ασε που αν παει στα 7 παιχνιδια η σειρα θα σε περημενουν οι Πιστονς ξεκουραστοι και με τον Μπιλαπς σε καλη κατασταση μετα τον τραυματισμο του.
Pierce
QUOTE(lakersdynasty @ May 14 2008, 18:39 ) *
QUOTE
Πόσο μ'αρέσει που οι φετινοί πρωταθλητές Σέλτικς χάνουν για να δίνουν λίγο ενδιαφέρον στις σειρές τους τα εκτός έδρας παιχνίδια...Μα περισσότερη πλάκα έχουν οι οπαδοί των άλλων ομάδων που μόλις χάσουν οι Κέλτες χαίρονται περισσότερο από μία νίκη της ομάδας τους.


Οταν δεν κερδιζεις εκτος δεν εισαι τιποτα αλλο απο μια δυνατη ομαδα. Γιατι μια φορα χρειαζεται να γινει η ζημια εντος. Οποτε αυτα τα πρωταθλητης τα ακουω βερεσε.

+1 στον lakers. Αν νομιζουν οτι μπορουν να παρουν ολες τις σειρες με 4-3 μεχρι το τελος ειναι γελασμενοι. 0-5 στα εκτος; Ημαρτον! Και δεν ειναι οτι χανουν στο τσακ απο λεπτομερειες, μοιαζουν να ειναι τελειως αλλου!
Και ροντο δεν καταλαβαινω απο που πηγαζει αυτη αλλαζονεια σου και η σιγουρια για το πρωταθλημα. Στα play off μεχρι στιγμης η ομαδα ειναι απογοητευτικη!
QUOTE(lakersdynasty @ May 14 2008, 18:39 ) *
Να θυμηθουμε τι εγινε με τους οπαδους των Σελτικς οταν οι Λεϊκερς εχασαν απο τους Πιστονς το 2004? Μονο στην φιεστα των Πιστονς δεν πηγαν.


καλα και εσυ υπερβολικος εισαι tongue.gif Να σου θυμισω οτι ολοκληρο garden εχει σηκωθει στο ποδι και φωναζε MVP MVP MVP για τον kobe;
lakersdynasty
QUOTE(pierce21 @ May 14 2008, 18:51 ) *
καλα και εσυ υπερβολικος εισαι tongue.gif Να σου θυμισω οτι ολοκληρο garden εχει σηκωθει στο ποδι και φωναζε MVP MVP MVP για τον kobe;


Nαι εχεις δικαιο ημουνα λιγο υπερβολικος. tongue.gif

Αυτο εχει ξαναγινει. Με τον Τζαμπαρ οταν εσπασε καποιο ρεκορ. smile.gif
Rondo
QUOTE(lakersdynasty @ May 14 2008, 18:39 ) *
Οταν δεν κερδιζεις εκτος δεν εισαι τιποτα αλλο απο μια δυνατη ομαδα. Γιατι μια φορα χρειαζεται να γινει η ζημια εντος. Οποτε αυτα τα πρωταθλητης τα ακουω βερεσε.

Να θυμηθουμε τι εγινε με τους οπαδους των Σελτικς οταν οι Λεϊκερς εχασαν απο τους Πιστονς το 2004? Μονο στην φιεστα των Πιστονς δεν πηγαν.

Ασε που αν παει στα 7 παιχνιδια η σειρα θα σε περημενουν οι Πιστονς ξεκουραστοι και με τον Μπιλαπς σε καλη κατασταση μετα τον τραυματισμο του.

Πρώτον ας χάσω στο Γκάρντεν και θα δούμε πως θα αντιδράσει η ομαδάρα μετά...Δεύτερον δεν με νοιάζει αν τα ακούς βερεσέ...Δεν έχω σκοπό να σε πείσω...Από τους Λέικερς μια φορά, είναι πολύ καλύτεροι οι Σέλτικς...Τρίτον, οι Πίστονς χωρίς παιχνίδια δεν θα είναι ευνοημένοι θα είναι απροετοίμαστει...Και θα χάσουν 4-3 και αυτοί έτσι για να σας πειράζει περισσότερο... tongue.gif tongue.gif tongue.gif
morfi
QUOTE(Rondo @ May 13 2008, 06:36 ) *
Πόσο μ'αρέσει που οι φετινοί πρωταθλητές Σέλτικς

Εμένα μου αρέσει που αυτοανακηρύχτηκες πρωταθλητής ένα μήνα πριν τους τελικούς...

QUOTE(lakersdynasty @ May 14 2008, 18:39 ) *
Ασε που αν παει στα 7 παιχνιδια η σειρα θα σε περημενουν οι Πιστονς ξεκουραστοι

QUOTE(Rondo @ May 14 2008, 19:59 ) *
Τρίτον, οι Πίστονς χωρίς παιχνίδια δεν θα είναι ευνοημένοι θα είναι απροετοίμαστει...

Τίποτα από τα παραπάνω δύο δεν ισχύει στο 100%. Υπάρχουν παραδείγματα που ενισχύουν, ειδικά αυτό με τη κούραση, τις απόψεις σας αλλά και άλλα τόσα που τις αντικρούουν.
Rondo
QUOTE(morfi @ May 14 2008, 20:14 ) *
Εμένα μου αρέσει που αυτοανακηρύχτηκες πρωταθλητής ένα μήνα πριν τους τελικούς...

Και εμένα μ'αρέσει, γι αυτό το έκανα...Τεσπά, αυτό πιστεύω, τι θα γίνει θα το δούμε...
lakersdynasty
QUOTE(Rondo @ May 14 2008, 19:59 ) *
Πρώτον ας χάσω στο Γκάρντεν και θα δούμε πως θα αντιδράσει η ομαδάρα μετά...Δεύτερον δεν με νοιάζει αν τα ακούς βερεσέ...Δεν έχω σκοπό να σε πείσω...Από τους Λέικερς μια φορά, είναι πολύ καλύτεροι οι Σέλτικς...Τρίτον, οι Πίστονς χωρίς παιχνίδια δεν θα είναι ευνοημένοι θα είναι απροετοίμαστει...Και θα χάσουν 4-3 και αυτοί έτσι για να σας πειράζει περισσότερο... tongue.gif tongue.gif tongue.gif


Λαθος. Θα ειναι υγιεις και θαστε κουρασμενοι.

Τους Λεϊκερς δεν τους επαιξες με τον Γκασολ οποτε δεν ξερεις αν εισαι καλητερος τους. wink.gif

Κατσε να γινει η καλη να πανε Σελτικς Λεϊκερς τελικους και θα δουμε απο πρωτο χερι. Ουτε εγω προσπαθω να πεισω καποιον για το τοι οι Λεϊκερς ειναι μεγαθηριο. Αλλα ουτε οι Σελτικς ειναι και το δειχνουν προς το παρον στα πλεϊ οφς.

Και επειδη ειχες κανει αναλογο σχολιο αρκετες φορες οταν παιζαμε με το Ντενβερ:

GO CAVALIERS! tongue.gif
Gravedigger
QUOTE(lakersdynasty @ May 14 2008, 20:45 ) *
Κατσε να γινει η καλη να πανε Σελτικς Λεϊκερς τελικους και θα δουμε απο πρωτο χερι.

H κακή ποια θα είναι? tongue.gif

Εμένα προσωπικά οι Lakers με έχουν πείσει ότι μπορούν σε αντίθεση με τους Celtics.Δεν έχει νόημα να συνεχίσουμε όμως αυτή την κουβέντα,ο καιρός περνάει και θα ξεκαθαρίσουν όλα!
Ginobili
Το μόνο σίγουρο που μπορούμε να πούμε ως τώρα,είναι ότι οι Λέικερς παίζουν ωραίο μπάσκετ..και σίγουρα πολύ καλύτερο από αυτό που παρουσιάζουν οι Σέλτικς όλη την χρονιά...και ειδικά στα πλει οφφς
Rondo
QUOTE(Ginobili @ May 14 2008, 23:05 ) *
Το μόνο σίγουρο που μπορούμε να πούμε ως τώρα,είναι ότι οι Λέικερς παίζουν ωραίο μπάσκετ..και σίγουρα πολύ καλύτερο από αυτό που παρουσιάζουν οι Σέλτικς όλη την χρονιά...και ειδικά στα πλει οφφς

Οι Σέλτικς, είναι διαφορετική ομάδα από τις υπόλοιπες του nba... Πράγματι δεν παίζει το θεαματικό μπάσκετ αλλά παίζει το ουσιαστικό...Επίσης στηρίζεται σε 3 παίκτες που έχουν την ίδια βαρύτητα ή έστω σχεδόν την ίδια αντίθετα με τους Λέικερς για παράδειγμα, που μετά τον Κόμπε υπάρχει ο Γκασόλ και ο Όντομ αλλά τι πιάνουν αυτοί μπροστά του???
NBAer
QUOTE(Rondo @ May 15 2008, 00:20 ) *
Οι Σέλτικς, είναι διαφορετική ομάδα από τις υπόλοιπες του nba... Πράγματι δεν παίζει το θεαματικό μπάσκετ αλλά παίζει το ουσιαστικό...Επίσης στηρίζεται σε 3 παίκτες που έχουν την ίδια βαρύτητα ή έστω σχεδόν την ίδια αντίθετα με τους Λέικερς για παράδειγμα, που μετά τον Κόμπε υπάρχει ο Γκασόλ και ο Όντομ αλλά τι πιάνουν αυτοί μπροστά του???

Και τι σημασια εχει αν οι 3 των Σελτικς ειναι ισοδυναμοι, ενω των Λεικερς δεν ειναι, και ο Κομπε ειναι με διαφορα ο καλυτερος?

Το λες με την εννοια οτι οι Σελτικς εχουν 3 σουπερ σταρ, ενω οι Λεικερς εναν και αλλους 2 πιο κατω?
Rondo
QUOTE(NBAer @ May 15 2008, 00:28 ) *
Και τι σημασια εχει αν οι 3 των Σελτικς ειναι ισοδυναμοι, ενω των Λεικερς δεν ειναι, και ο Κομπε ειναι με διαφορα ο καλυτερος?

Το λες με την εννοια οτι οι Σελτικς εχουν 3 σουπερ σταρ, ενω οι Λεικερς εναν και αλλους 2 πιο κατω?

Όχι το λέω με την έννοια πως αν δεν τραβήξει ο Κόμπε(άσχετα αν βάζει στάνταρ κάμποσους πόντους από βολές), υπάρχει αν όχι το χάος τότε σχεδόν το χάος για τους Λέικερς, αντίθετα οι Σέλτικς έχουν κερδίσει παιχνίδι πλέι οφ με τους Άλεν και Πιρς να βάζουν μαζί 4 πόντους(Με τον πρώτο άποντο)...
saou
QUOTE(Rondo @ May 14 2008, 21:20 ) *
Επίσης στηρίζεται σε 3 παίκτες που έχουν την ίδια βαρύτητα ή έστω σχεδόν την ίδια αντίθετα με τους Λέικερς για παράδειγμα, που μετά τον Κόμπε υπάρχει ο Γκασόλ και ο Όντομ αλλά τι πιάνουν αυτοί μπροστά του???


Καμία σημασία δεν έχει αυτό βέβαια. Δηλαδή 3 πολύ καλοί παίκτες>1 τρομερό+2 καλούς? Δε μιλάμε για μαθηματικά, ούτε παίζουμε NBA LIVE...

Τι απογοήτευση πάντως αυτά τα παιχνίδια... Από τη μια βλέπω τους Σέλτικς από τρένο στην κανονική περίοδο να αγκομαχάνε σε κάθε έξοδο τους από τη Βοστώνη και παράλληλα να παίζουν απογοητευτικό μπάσκετ, από την άλλη βλέπω το Λεμπρόν σαν σε συνέχεια των περσινών τελικών, να μη σουτάρει καλά και να προσπαθεί μονάχα με τα μούσκουλα να επιβληθεί.. Φυσικά αναγνωρίζω ότι με αυτές τις μετριότητες που έχουν μαζευτεί στο Κλήβελαντ, πρέπει να κάνει 10 δουλειές μέσα στο γήπεδο αλλά οι αδυναμίες του παραμένουν εκεί.
captain charisma
εγω πιστευω οτι το κλιβελαντ εκανε λαθος που πηρε τον μπεν γουαλας γιατι εκτος απο αμυνα δν προσφερει κατι παραπανω..μπορει σε ομαδες οπως οι πιστονς να ταιριαζει γαντι.αλλα στο κλιβελαντ με τπτ...ισως επρεπε να ειχαν κρατησει τον γκουντεν γιατι παρολο που ειναι ασταθης μπορουσες να περιμενεις 10 ποντους απ αυτον στη χειροτερη μερα του.οσο για το τζειμς καλυτερα να βελτιωσει το σουτ του γιατι δεν θα παει μπροστα αν συνεχιζει μ αυτο το τροπο...
NBAer
QUOTE(Rondo @ May 15 2008, 00:32 ) *
Όχι το λέω με την έννοια πως αν δεν τραβήξει ο Κόμπε(άσχετα αν βάζει στάνταρ κάμποσους πόντους από βολές), υπάρχει αν όχι το χάος τότε σχεδόν το χάος για τους Λέικερς, αντίθετα οι Σέλτικς έχουν κερδίσει παιχνίδι πλέι οφ με τους Άλεν και Πιρς να βάζουν μαζί 4 πόντους(Με τον πρώτο άποντο)...

Γκασολ και Οντομ καθε αλλο παρα χαος ειναι. tongue.gif
Μια χαρα μπορουν ακομα και να στηριχτουν πανω τους οι Λεικερς, οταν ο Μπραιαντ δεν τραβαει. Οπως και το κανουν ακομα και οταν ο Κομπε τραβαει! Παιζουν πολυ πιο ομαδικα απο παλαιοτερα.
Οι φετινοι Λεικερς δεν ειναι το ιδιο με αυτους των προηγουμενων χρονων. Εχουν αρκετα βελη(παικτες που εχουν ρολους που τους κανουν καλα) στην φαρετρα τους....

Οσο για τους καταραμενους Σελτικς, εχασα 20 ευρω προχθες γιατι τους επαιξα οτι θα νικησουν στο Κλιβελαντ. shot.gif
2.44 ειχε και ειπα μια του κλεφτη, 2 του κλεφτη, τρεις, τεσσερις, ε φτανει πια! 5 και θα νικησουν εκτος εδρας.
Αλλα και παλι.... shot.gif shot.gif
Rondo
QUOTE(NBAer @ May 15 2008, 00:47 ) *
Γκασολ και Οντομ καθε αλλο παρα χαος ειναι. tongue.gif
Μια χαρα μπορουν ακομα και να στηριχτουν πανω τους οι Λεικερς, οταν ο Μπραιαντ δεν τραβαει. Οπως και το κανουν ακομα και οταν ο Κομπε τραβαει! Παιζουν πολυ πιο ομαδικα απο παλαιοτερα.
Οι φετινοι Λεικερς δεν ειναι το ιδιο με αυτους των προηγουμενων χρονων. Εχουν αρκετα βελη(παικτες που εχουν ρολους που τους κανουν καλα) στην φαρετρα τους....

Οσο για τους καταραμενους Σελτικς, εχασα 20 ευρω προχθες γιατι τους επαιξα οτι θα νικησουν στο Κλιβελαντ. shot.gif
2.44 ειχε και ειπα μια του κλεφτη, 2 του κλεφτη, τρεις, τεσσερις, ε φτανει πια! 5 και θα νικησουν εκτος εδρας.
Αλλα και παλι.... shot.gif shot.gif

Σόρυ αλλά δεν συγκρίνεται κατ'εμέ η τριάδα Άλεν-Πιρς-Γκαρνέτ με τους Κόμπε-Γκασόλ-Όντομ...Καμία σχέση...Όπως επίσης δεν θεωρώ χρήσιμους παίκτες τους Ραντμάνοβιτς και Βούγιασιτς για παράδειγμα...
Ginobili
QUOTE(Rondo @ May 14 2008, 21:51 ) *
Σόρυ αλλά δεν συγκρίνεται κατ'εμέ η τριάδα Άλεν-Πιρς-Γκαρνέτ με τους Κόμπε-Γκασόλ-Όντομ...Καμία σχέση...Όπως επίσης δεν θεωρώ χρήσιμους παίκτες τους Ραντμάνοβιτς και Βούγιασιτς για παράδειγμα...

Πολύ θα ήθελες να είχες τον Όντομ αντί του Άλλεν.... tongue.gif Ο Όντομ,τους τελευταίους μήνες,με αποκορύφομα στα πλέι-οφς είναι Σεληνιασμένος,ένας All-star παίκτης.
Επίσης μην ξεχνάς ότι οι Λέικερς υπερτερούν κατά ΠΟΛΥ και σε έναν άλλον τομέα έναντι των Σέλτικς...Στον προπονητή..... wink.gif
captain charisma
ρε παιδια αρχιζαν οι τελικοι και δν το καταλαβα? blink.gif ακομα στο 2 γυρο ειναι τα πλειοφς!!μεχρι τους τελικους εχει πολυ δρομο ας μην προτρεχουμε καταστασεις γιατι τα περισσοτερα που λεμε ειναι εικασιες. icon_wave.gif
morfi
QUOTE(Rondo @ May 15 2008, 00:20 ) *
Επίσης στηρίζεται σε 3 παίκτες που έχουν την ίδια βαρύτητα ή έστω σχεδόν την ίδια αντίθετα με τους Λέικερς για παράδειγμα,

So what; Αυτό είναι το επιχείρημα σου; Υπήρξε ομάδα περίπου στο ίδιο στυλ με τους φετινούς Σέλτικς (δηλαδή με τρείς σταρ) που δε κατάφερε να φτάσει μέχρι τους τελικούς ενώ υπήρξαν άλλες με μερικά από τα καλύτερα ρόστερ στην ιστορία (καλύτερα από αυτό των φετινών Σέλτικς) που δεν κάνανε τίποτα.

QUOTE(Rondo @ May 15 2008, 00:20 ) *
που μετά τον Κόμπε υπάρχει ο Γκασόλ και ο Όντομ αλλά τι πιάνουν αυτοί μπροστά του???

Μπροστά του μπορεί όχι, αλλά αυτό δε σημαίνει τίποτα για την αξία τους μέσα σε ένα σύνολο. O Όντομ είναι all-star παίκτης, ο Γκασόλ στο καινούργιο του ρόλο είναι αναγεννημένος και οι τρείς μαζί είναι πρώτοι στη Δύση.
Rondo
Οκ δεκτά όλα αυτά, στη ρέγκιουλαρ σίζον ποια ήταν η καλύτερη ομάδα φάνηκε και αυτή δεν ήταν σίγουρα οι Λέικερς...Επίσης εγώ γράφω την άποψή μου και δεν θέλω ντε και καλά να σας πείσω... peace.gif peace.gif peace.gif
Ginobili
QUOTE(Rondo @ May 14 2008, 23:17 ) *
Οκ δεκτά όλα αυτά, στη ρέγκιουλαρ σίζον ποια ήταν η καλύτερη ομάδα φάνηκε και αυτή δεν ήταν σίγουρα οι Λέικερς...Επίσης εγώ γράφω την άποψή μου και δεν θέλω ντε και καλά να σας πείσω... peace.gif peace.gif peace.gif

Η καλύτερη ομάδα στην κανονική περίοδο..ήταν μάλλον οι Λέικερς..ή οι Χόρνετς....Δεδομένου ότι ειδικά την φετινή χρονιά,το να βγείς πρώτος στην Δύση που γινόταν σκοτωμός από θηριά..είναι ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ πιο δύσκολο..από το να βγείς 1ος στην ανατολή...όπου μετά το Ντιτρόιτ...όλοι οι άλλοι αντίπαλοι...στα πλειοφς της Δύσης δεν θα έμπαιναν..
Rondo
QUOTE(Ginobili @ May 15 2008, 02:30 ) *
Η καλύτερη ομάδα στην κανονική περίοδο..ήταν μάλλον οι Λέικερς..ή οι Χόρνετς....Δεδομένου ότι ειδικά την φετινή χρονιά,το να βγείς πρώτος στην Δύση που γινόταν σκοτωμός από θηριά..είναι ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ πιο δύσκολο..από το να βγείς 1ος στην ανατολή...όπου μετά το Ντιτρόιτ...όλοι οι άλλοι αντίπαλοι...στα πλειοφς της Δύσης δεν θα έμπαιναν..

Οι Λέικερς??? Για τους Χόρνετς ίσως...Πάντως, μία ομάδα κέρδισε όλες τις υπόλοιπες του πρωταθλήματος...Μία ομάδα ήταν σταθερότατη σε όλη τη διάρκεια του πρωταθλήματος...Μία ομάδα πέρασε αλώβητη από το τρίγωνο του Τέξας και αν δεν σου φαίνεται σημαντικό το τελευταίο ψάξε να βρεις από πότε είχε να γίνει κάτι τέτοιο...Επίσης σου λέω ότι το Ορλάντο και οι Καβς θα έμπαιναν στα πλέι οφ της Δύσης...
morfi
QUOTE(Rondo @ May 15 2008, 02:38 ) *
Οι Λέικερς??? Για τους Χόρνετς ίσως...Πάντως, μία ομάδα κέρδισε όλες τις υπόλοιπες του πρωταθλήματος...Μία ομάδα ήταν σταθερότατη σε όλη τη διάρκεια του πρωταθλήματος...Μία ομάδα πέρασε αλώβητη από το τρίγωνο του Τέξας και αν δεν σου φαίνεται σημαντικό το τελευταίο ψάξε να βρεις από πότε είχε να γίνει κάτι τέτοιο...Επίσης σου λέω ότι το Ορλάντο και οι Καβς θα έμπαιναν στα πλέι οφ της Δύσης...

Kαι οι Πίστονς ήταν σταθεροί και τους νικούσαν όλους το 2006, και οι Μάβερικς έκαναν ένα ιστορικό ρεκόρ πέρυσι.
kemp
rondo θεωρεις οτι οι celtics που ολοι τη χρονια παιζαν παντου για να κερδισουν ,ακομα και οταν ειχαν εξασφαλισμενη τη πρωτη θεση ,αποφασισαν τωρα στα plauoffs να κανουν επιλογη παιχνιδιων ?
δεν το νομιζω...
Η ομαδα χολαινει πραγματικα και για να πω την αληθεια ακομα και ο garnet που ειναι ο καλυτερος παιχτης στα offs περαν της αμυνας δεν με ικανοποιει προσωπικα.πολλα σουτακια με ασχημα ποσοστα και τα ποσταρισματα του δεν ειναι και οτι καλυτερο...
για το χοντρο και τον allen μη μιλησω καλυτερα.
οι ομαδες που βγαινουν πρωταθλητριες φαινονται απο νωρις συνηθως και οι celtics μεχρι τωρα δεν εχουν εικονα πρωταθλητριας...
Πραγματικα οι παιχτες τους ειναι μεγαλοι αλλα μεχρι τωρα παρουσιαζουν αυτη την εικονα γιατι δεν μπορουν και οχι γιατι δεν θελουν ,ελπιζω για το καλο του πρωταθληματος να ξυπνησουν γιατι δεν θελω pistons στους τελικους

καλα για LEBRICK τι να πεις ...πολυ τουβλο
B for Basketball
QUOTE(Rondo @ May 14 2008, 23:38 ) *
Οι Λέικερς??? Για τους Χόρνετς ίσως...Πάντως, μία ομάδα κέρδισε όλες τις υπόλοιπες του πρωταθλήματος...Μία ομάδα ήταν σταθερότατη σε όλη τη διάρκεια του πρωταθλήματος...Μία ομάδα πέρασε αλώβητη από το τρίγωνο του Τέξας και αν δεν σου φαίνεται σημαντικό το τελευταίο ψάξε να βρεις από πότε είχε να γίνει κάτι τέτοιο...Επίσης σου λέω ότι το Ορλάντο και οι Καβς θα έμπαιναν στα πλέι οφ της Δύσης...

Kερδισε...
Αλλα εχασε κ ολας απο πολλες ομαδες...
Επισης δεν επαιξε με τους Λεικερς με Γκασολ , ομαδα τελειως διαφορετικη + μια σημαντικοτατη απουσια!
Επισης γιατι οι Χορνετς ηταν καλυτεροι???
Αφου εσυ κοιτας ρεκορ, δες οτι οι Λεικερς ηταν πανω απο τους Χορνετς
Μαλλον δεν αντιλαμβανεσαι την διαφορα δυσης και ανατολης.
Εξηγησε το μου αυτο...Καβς και Ορλαντο γιατι θα μπαιναν στα Playoff της Δυσης??
Ειδικα το Cleveland που εχει 5 νικες λιγοτερες απο τον 8ο της δυσης.
Τι σε κανει να πιστευεις οτι με το ιδιο ροστερ θα τα πηγαιναν καλυτερα απο οτι στην Ανατολη??
Εγω σου λεω οτι στην Δυση οι Κελτες θα ειχαν 10 νικες λιγοτερες.
Παραλογο???Οχι κ τοσο ΙΜΟ! rolleyes.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.