Help - Search - Members - Calendar
Full Version: 'Αρης - ΑΕΛ
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Α1 Basket League > Άρης
Warrior
Η ηττα απο στο ντερμπι απο τον ΠΑΟΚ,κλονισε τις ελπιδες μας για τη 2η θεση στην κανονικη περιοδο που ειχαν
αυξηθει μετα την νικη στο ΣΕΦ.

Το Σαββατο στις 8μμ.(χωρις τηλεοπτικη καλυψη) υποδεχομαστε την ΑΕΛ με στοχο την επιστροφη στις νικες.
Μεχρι το τελος του 1ου γυρου,το προγραμμα ειναι βατο και μπορουμε να κανουμε το 3/3.Και να περιμενουμε
στραβοπατηματα τον διεκδικητων της 3ης θεσης ή των αλλων πρωτοπορων...

Καλο θα ηταν να γεμιζε το Αλεξανδρειο για να επιβραβευτει η ομαδα για την πολυ καλη της παρουσια και την
θεληση που δειχνει.Σιγουρα θα εχει πολυ περισσοτερο κοσμο απο τα αλλα παιχνιδια του πρωταθληματος,αλλα
οι "αλμυρουτσικες" τιμες των εισητηριων ισως κρατησουν καποιους μακρια απο το παλε.

Μετα απο αυτον τον αγωνα το πρωταθλημα διακοπτεται για τα Χριστουγεννα...
klearxos
Καλημερα σας
Ελπιζω πως αυριο θα πανε ολα καλα στον αγωνα!
Η ωρα που αλλαξε για τις 8 μας ρημαξε λιγο αλλα τι να κανουμε....

Νικη για να περασουμε καλα Χριστουγεννα τουλαχιστον για το Ελληνικο Πρωταθλημα biggrin.gif
weirdo1977
περιμένω τέσσερις χιλάδες κόσμο τουλάχιστον... και... rotation rotation rotation... είναι ευκαιρία για χαλάρωμα αυτό το παιχνίδι. [ας το ελπίσουμε δηλαδή]
sprewell
Υποτιθεμενο ευκολο ματσακιον αλλα ΑΡΗΣ εισαι βρε, ποτε δε ξερεις.. icon_drunk.gif Κατα προτιμηση να μπουν να παιξουν ο γιγας Καραβανας ο Ματαλον και ο Φλετσερ. Και με το Αιγαλεω τα ιδια λεγαμε.. Οσο για τη δευτερη θεση ας περιμενουμε να δουμε τι θα γινει και στο Πανιωνιος-Οσφπ.
klearxos
Πλακα-πλακα στο Πανιωνιος-ΟΣΦΠ τι θελετε? (οπως καταλαβατε εχουμε σιγουρο το ματς με τη Λαρισα και πλεον συζηταμε για τα υπολοιπα biggrin.gif )
Με νικη του Πανιωνιου ξαναμπαινουμε γερα στο παιχνιδι της δευτερης θεσης
Με νικη του Ολυμπιακου θα εχουμε σχεδον καθαρισει την τριτη θεση-εφοσον παρουμε τους αγωνες που πρεπει.
weirdo1977
φυσικά και νίκη του πανιωνιου.. μου φαίνεται πολύ δύσκολο να κάνει μια νίκη παραπάνω από μας ώστε να μας πάρει την τρίτη θέση... όπως βλέπω τον ολυμπιακό φέτος είναι ευκαιρία για έναν ακόμη τελικό biggrin.gif

τώρα που το θυμήθηκα, άσχετο αλλα θέλω να το πω, ο ολυμπιακός φέτος έκανε την μεγαλύτερη γκάφα, πείρε τον stack και όχι τον μάικ blech.gif
Warrior
Που ξερεις...μπορει οι δικοι μας να του τον δωσουν το καλοκαιρι.... rolleyes.gif
angry.gif
sprewell
QUOTE(Warrior @ Dec 15 2006, 07:51 PM) *
Που ξερεις...μπορει οι δικοι μας να του τον δωσουν το καλοκαιρι.... rolleyes.gif
angry.gif


Ωχ ωχ.... 68.gif
Warrior
QUOTE(klearxos @ Dec 15 2006, 03:22 PM) *
Πλακα-πλακα στο Πανιωνιος-ΟΣΦΠ τι θελετε? (οπως καταλαβατε εχουμε σιγουρο το ματς με τη Λαρισα και πλεον συζηταμε για τα υπολοιπα biggrin.gif )
Με νικη του Πανιωνιου ξαναμπαινουμε γερα στο παιχνιδι της δευτερης θεσης
Με νικη του Ολυμπιακου θα εχουμε σχεδον καθαρισει την τριτη θεση-εφοσον παρουμε τους αγωνες που πρεπει.


Δεν ειμαι σιγουρος...

Με μια πρωτη σκεψη θα ελεγα Πανιωνιο,αυτο που λεει ο weirdo.Ομως χασαμε στην Πυλαια και θελω να
σιγουρεψουμε και την 3η θεση.Αν θελουμε να βγουμε 2οι,ας παρουμε τα ματς που πρεπει και ας κερδισουμε
τον Ολυμπιακο στο παλε....
Αλλα μαλλον νικη Πανιωνιου προτιμω και γω!! biggrin.gif

Παντως δεν θα με στενοχωρησει κανενα αποτελεσμα.

Αντιθετα στο Μαρουσι-ΠΑΟ,"φολα" Μαρουσι ειμαι!! rolleyes.gif
Πολυ δυσκολο ομως...
thrylos7
QUOTE
Πλακα-πλακα στο Πανιωνιος-ΟΣΦΠ τι θελετε? (οπως καταλαβατε εχουμε σιγουρο το ματς με τη Λαρισα και πλεον συζηταμε για τα υπολοιπα


Νίκη του Ολυμπιακού φυσικά, τι άλλο; biggrin.gif

Ο Άρης εύκολα ή πολύ εύκολα θα το πάρει το ματς. Μόνο ενδεχόμενη κούραση με φοβίζει. Δυστυχώς, δε θα παρακολουθήσω τον αγώνα από κοντά(ούτε από μακριά βέβαια).
klearxos
QUOTE(Warrior @ Dec 15 2006, 08:17 PM) *
Αντιθετα στο Μαρουσι-ΠΑΟ,"φολα" Μαρουσι ειμαι!! rolleyes.gif
Πολυ δυσκολο ομως...


Νομιζω πως ολοι μας ειμαστε Μαρουσι αλλα ειμαστε προσγειωμενοι. Αν ηταν να ζητησω χαρη παντως δεν θα ηταν αυτο το ματς...
Warrior
QUOTE(thrylos7 @ Dec 15 2006, 04:21 PM) *
Νίκη του Ολυμπιακού φυσικά, τι άλλο; biggrin.gif


Γιατι ρε συ...δεν ψηνεσαι να παρει φωτια το πρωταθλημα?? 15.gif
tongue.gif
thrylos7
Κι άλλο; Αν θυμάσαι στο Ολυμπιακός - Άρης είχα πει ότι θα είχε ενδιαφέρον μια νίκη του Άρη για το πρωτάθλημα... Τέλος οι θυσίες στο βωμό της ανταγωνιστικότητας του πρωταθλήματος! tongue.gif
Warrior
QUOTE(thrylos7 @ Dec 15 2006, 05:44 PM) *
Κι άλλο; Αν θυμάσαι στο Ολυμπιακός - Άρης είχα πει ότι θα είχε ενδιαφέρον μια νίκη του Άρη για το πρωτάθλημα... Τέλος οι θυσίες στο βωμό της ανταγωνιστικότητας του πρωταθλήματος! tongue.gif


Επειδη το θυμομουν το ειπα....laugh.gif
Warrior
Σημερα θα βραβευτει και ο Μασσει ως MVP της Α1 για τον μηνα Νοεμβριου...

Δυστυχως ο αγωνας δεν εχει τηλεοπτικη καλυψη και δεν θα εχουμε εικονα οι εκτος Θεσσαλονικης! sad.gif
hellenic
O Aris sigoura einai fabori gia ton agona omos pote den ksereis!An kai i AEL einai gia klamata fetos(eutixos ekane kai tin suxoneusi shot.gif )!Omos eukola i diskola pisteuo nato parei to amtch o Aris kai na peksei kai ligo o Fletcher!
dizzy_fingers
Εγώ θέλω να παίξει ο Σεραπίνας.





17.gif




Τί με κοιτάτε έτσι?
Με τα λεφτά που μου περίσσευαν αυτόν μπόρεσα να αγοράσω.... blush.gif
Warrior
78-69..πιο ανετη νικη απο οτι δειχνει το τελικο σκορ.

Ο Σεραπινας στα ρηχα και παλι Σπυρο!Εγω παλευα να τον διωξω τοσο καιρο και συ πηγες και τον πηρες?? laugh.gif
tongue.gif

Επομενος αγωνας πρωταθληματος....του χρονου τωρα! biggrin.gif
klearxos
Καλησπερα
Καλουτσικο ματσακι!
Αυτα που αξιζουν σχολιασμο ειναι οτι ξαναεπαιξε ο Γιαννουλης, για εμενα ο Σεραπινας φιλε Warrior θα μου επιτρεψεις να πω πως δεν επαιξε ασχημα, ετρεξε πιεσε δεν εκανε βεβιασμενες προσπαθειες και εβγαλε και καποιες ασιστ, ο Καστλ παλι επαιξε-χρονικα-αρκετα. Ο Φλετσερ για τον χρονο που πηρε επισης δεν ηταν αρνητικος. Ο Γουιλκινσον θεωρω πως ξεκουραστηκε αφου επαιξε 15 λεπτα. Επαιξε ελαχιστα και ο Παντελιαδης αλλα απο οτι διαβασα τωρα στις δηλωσεις παλι ειχε προβλημα....

Τελος παντων μια ευκολη νικη πριν απο το μεγαλο αγωνα της Τεταρτης. Εκαναν μαλιστα και ανακοινωση οτι υπαρχουν ακομα εισιτηρια.
weirdo1977
θα συμφωνήσω σε όλα με τον κλέαρχο... όμορφο παιχνίδι... με όμορφες φάσεις....ακόμα k στα time out wink.gif όπου τα υφάσματα μίκρυναν επικίνδυνα, ο σεραπινας δείχνει να ξέρει πολύ μπάσκετ... χρειάζεται χρόνο συμμετοχής για να βρει τα πατήματα του... όπως k ο φλέτσερ που δεν ξέρω τι λέτε οι υπόλοιποι αλλα μια χαρά κινήσεις έχει το παιδί... θα του βγούν σε κάποια φάση... από κει k πέρα θέλω να σταθώ στον κόσμο... ήταν η μεγάλη απογοήτευση... μπήκα στο γήπεδο 30 λεπτά πριν το παιχνίδι k υπήρχαν 1000 άτομα το πολύ.... μέχρι τις 8:00 γίναμε 2000 νούμερο απογοητευτικό άλλη μια φορα φέτος.. από κει και πέρα υπήρχε πολύ γκρίνια για συγκεκριμενους παίκτες σε σημείο που γίνετε κουραστικό πραγματικά αμφιβάλλω για την μπασκετική μας παιδεία...
Warrior
Ρε παιδια εγω για τον Σεραπινας εννουσα για το fantasy... biggrin.gif

Δεν ειδα τον αγωνα και δεν εχω καθολου εικονα.Μονο 2 χιλιαδες??Πλακα θα χει να μην γινει sold out την
Τεταρτη! blink.gif

Τι γινεται φετος??
klearxos
Το καινουργιο προγραμματακι καλο δεν ηταν wink.gif

Ο κοσμος οπως ειπε και ο Weirdo ηταν οντως λιγος και επαναλαμβανω πως εγινε ανακοινωση οτι υπαρχουν ακομα εισιτηρια για τον αγωνα της Τεταρτης.... sad.gif
Warrior
QUOTE(klearxos @ Dec 15 2006, 03:22 PM) *
Με νικη του Πανιωνιου ξαναμπαινουμε γερα στο παιχνιδι της δευτερης θεσης


Ξαναμπηκαμε!! smile.gif

Με λιγη προσοχη απο δω και περα εχουμε μια πρωτης ταξεως ευκαιρια...

Βεβαια ο Πανιωνιος με προβληματιζει καθως δειχνει πολυ ισχυρος.Βεβαια τον εχουμε εντος και θα παει και
στην Πυλαια πριν το μεταξυ μας,οπου θα γινει μεγαλη μαχη για την νικη!
weirdo1977
εγώ βλέπω ημιτελικούς στα play offs ... Παναθηναϊκό - Ολυμπιακό και Αρη - Πανιώνιο wink.gif
hagi
Μπράβο για την εύκολη νίκη και μπράβο στον Πανιώνιο για το δώρο του..Ελπίζω να το αξιοποιήσουμε..
Warrior
QUOTE(weirdo1977 @ Dec 17 2006, 09:23 PM) *
εγώ βλέπω ημιτελικούς στα play offs ... Παναθηναϊκό - Ολυμπιακό και Αρη - Πανιώνιο wink.gif


Δεν το πολυ βλεπω εγω,αλλα επιπλεον δεν θα το ηθελα και ετσι.Αν γινει καμια στραβη,μενεις εκτος
Ευρωλιγκας απο τα ημιτελικα.Εγω θελω να παει ο Πανιωνιος πανω στον Παναθηναικο να ειναι σιγουρα
στον μικρο τελικο,αν τελικα φτασει στα ημιτελικα γιατι και ο ΠΑΟΚ ειναι στο παιχνιδι...
weirdo1977
QUOTE(Warrior @ Dec 18 2006, 12:05 PM) *
Δεν το πολυ βλεπω εγω,αλλα επιπλεον δεν θα το ηθελα και ετσι.Αν γινει καμια στραβη,μενεις εκτος
Ευρωλιγκας απο τα ημιτελικα.Εγω θελω να παει ο Πανιωνιος πανω στον Παναθηναικο να ειναι σιγουρα
στον μικρο τελικο,αν τελικα φτασει στα ημιτελικα γιατι και ο ΠΑΟΚ ειναι στο παιχνιδι...


biggrin.gif πλακα έκανα.. ήθελα να δείξω πως στην κατάσταση που είναι ο ολυμπιακός πιο πολύ απειλείται αυτός από τον πανιώνιο για την τρίτη θέση παρα εμείς από αυτόν... υπάρχοντας πάντα το στοιχειο της υπερβολής στα λόγια μου... μην τα παίρνετε όλα της μετρητής tongue.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.