Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Γαλλία-Λετονία
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Εθνικές ομάδες > Older Tournaments > Eurobasket 2015
Zoys


Πολλά με λίγα ( ; )
επαθα λαστιχο
Ε...δεν το λες και ντέρμπι.Όσες αντιστάσεις και να βγάλουν οι Λετονοί η χειρότερη δυνατή Γαλλία που μπορεί να παρουσιαστεί
τους κερδίζει πιστεύω.
yorgos
Κάτω από είκοσι πόντοι νομίζω είναι τιμητική ήττα για τους Λετονούς. Γενικά το τουρνουά είχε πολύ καλύτερες ομάδες απόα υτούς για να βρεθούν στους 8. Η Γερμανία και η Τουρκία ας πούμε.
Nemesakos
Η Γαλλία πάντως χωρίς να αντιμετωπίσει κανέναν δύσκολο αντίπαλο, ή έστω ομάδα από το πάνω σκαλί φτάνει ξεκούραστα ως την 4αδα..Ισραηλ Πολωνία Ρωσία Φιλανδία Βοσνία Τουρκία και τώρα Λετονία... Λίγο άδικο γενικότερα το σύστημα αν αναλογιστεί κανείς ότι υπήρχε όμιλος με Σερβία Ισπανία Ιταλία και Ελλάδα Κροατία. Anyway, όσο και να προσπαθήσουν οι Λετονοί οι Γάλλοι είναι 2-3 σκαλιά πάνω... Ξεκάθαρο φαβορί... Πάνε σχεδόν ξεκούραστα με αντίπαλο Ελλάδα ή Ισπανία που θα σκοτωθούν μεταξύ τους...
tommie1983
Η Γαλλία δεν θα έχει πρόβλημα και θα συνεχίσει να παίζει σβηστά με μεγάλο ροτέισον...Όσο για την Τουρκία που γράφει κάποιος πιο πάνω θα διαφωνήσω, δεν είναι σε καμία περίπτωση αμελητέα και άλλωστε έκανε 3 νίκες στον όμιλο φωτιά...Απλά οι Γάλλοι είναι άλλο επίπεδο...
επαθα λαστιχο
Μπορεί να δώσει κάποιος ένα ΚΑΛΟ λινκ?
Manu7
Αν είναι δυνατόν...

Οι Λεττονοί να κοιτάνε στα μάτια τους Γάλλους μες στο σπίτι τους και μεις ΧΕΣΜΕΝΟΙ να ματώνουμε για ένα καλάθι κόντρα στους Ισπανούς για 9η σερί χρονιά...

Νησάφι πια..

ΥΓ: Ο Φουρνιέρ 2 φορές ελεύθερος από τη γωνία 2 φορές έιρμπολ.
επαθα λαστιχο
Τώρα θα τους κάνει καλό που έφτασαν στον ημιτελικό περπατώντας?Δεν ξέρω αν αποτελεί άγραφο κανόνα,αλλά λίγη πραγματική πίεση στο ενδιάμεσο δεν νομίζω ότι έβλαψε κανέναν,ειδικά όταν οι προσδοκίες είναι πολύ υψηλές.
GK_23
Για ένα ημίχρονο άντεξαν οι Λετονοί. Στο τρίτο δεκάλεπτο οι Γάλλοι έπαιξαν την επιθετική άμυνα που τους χαρακτηρίζει και καθάρισαν το ματς. Παρά τα 5/17 σουτ του Πάρκερ, δεν είχαν πρόβλημα να σκοράρουν 84 πόντους.

Τέλος πάντων, αναμενόμενο αποτέλεσμα.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.