Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Ποιον παικτη του ΟΣΦΠ θα θελατε στον ΠΑΟ?
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Α1 Basket League > Παναθηναϊκός ΟΠΑΠ
Pages: 1, 2, 3, 4
Arkadios
.
apkat
Κι εδω νομιζω ειναι προφανη τα πραγματα. Ο Ματσε ειναι ο καλυτερος παικτης του Ολυμπιακου και θα τον ηθελαν ολες οι ομαδες στην Ευρωπη χωρις δευτερη κουβεντα.

Τωρα για τις αναγκες του Παο η πιο σημαντικη προσθηκη θα ηταν ο Σοφοκλης οσο ο Γιαφτοκας ειναι εκτος κλιματος γιατι τετοιο σεντερ δεν εχετε( που να μπαινει και να κανει θραυση στο δευτερολεπτο).

Και ο Βασιλοπουλος παντως θα πηγαινε παρα πολυ στον Παο λογω στυλ..

Ματσιγιαουσκας η επιλογη χωρις πολυ προβληματισμο

QUOTE
Κ γενικα ειναι απ τους λιγους παικτες του ΟΣΦΠ που μου αρεσουν


Δηλαδη εννοεις οτι δε σάρεσουν οι Ακερ Σχορτσιανιτης, Ντομερκαντ,Πεν,Ματσιγιαουσκας,Στακ,Μουλα ή αυτοι αποτελουν εξαιρεση και δε σάρεσουν οι υπολοιποι?
apkat
Ηρεμος ειμαι απλα ακουγεται κιγο αστειο να λες ουι σάρεσουν λιγοι μονο παικτες απο μια εκ των 3-4 καλυτερων ομαδων της Ευρωπης..
dizzy_fingers
Ο Άκερ στη θέση του Χατζηβρέττα (ρε τον φουκαρά τον Χατζηβρέττα, που είτε στα τόπικ της εθνικής, είτε του ΠΑΟ, πάντα για αντικατάστασή του θα συζητάμε laugh.gif ) θα μου άρεσε.
Βέβαια, τίθεται το θέμα χημείας με Διαμαντίδη...

Ο Σχορτσιανίτης με τίποτα δε θα μπορούσε να παίξει σε ομάδα του Ομπράντοβιτς.

Αντίθετα, συμφωνώ για Βασιλόπουλο. Μία 5άδα Διαμαντίδης-Ντελκ-Χατζηβρέττας-Βασιλόπουλος-Τσαρτσαρής θα έβγαζε τα πνευμόνια του αντίπαλου απ'τη μύτη, με τόσο τρέξιμο που θα έριχνε.
rchos
dizzy αν και ως γνωστο γοσταρω πολυ βασιλοπουλο στον δινω για να μου δωσεις διαμαντιδη!αλλα επειδη δεν ειμαι τοσο καλος ανθρωπος θελω και καποια λεφτα! tongue.gif
τωρα σοβαρα.νομιζω οτι βασιλοπουλος αλλα και ακερ(αντι για ντελκ) θα την εκαναν διαστημικη αυτην την ομαδα του παναθηναικου!επισης μου εχει κολλησει οτι και ο ζιζιτς θα πηγαινε καλα με ομπραντοβιτς σαν προπονητη!
dizzy_fingers
Να σου δώσω και το φόρουμ μαζί ρε? tongue.gif


ΥΓ:
QUOTE(dizzy_fingers)
Ο Σχορτσιανίτης με τίποτα δε θα μπορούσε να παίξει σε ομάδα του Ομπράντοβιτς.

Διορθώνω: Με τίποτα δε θα μπορούσε να έχει πρωταγωνιστικό ρόλο. wink.gif
apkat
QUOTE
ΥΓ:

QUOTE(dizzy_fingers)
Ο Σχορτσιανίτης με τίποτα δε θα μπορούσε να παίξει σε ομάδα του Ομπράντοβιτς.

Διορθώνω: Με τίποτα δε θα μπορούσε να έχει πρωταγωνιστικό ρόλο.


Θα ηθελες να το εξηγησεις λιγο αυτο? Δεν το πιστευω. Εδω σε ομαδα του Γιαννακη ηταν προταγονιστης οταν εδεσε
masterjcy
Vasilopoulos.

O Macas den tairiazei stin philosofia tou Zots. O Acker den xora me Diamantidi.
apkat
QUOTE
O Macas den tairiazei stin philosofia tou Zots


Γιατι? ισα ισα που με το πασιγκ γκειμ του Παναθηναικου ο Ματσας θα εκανε οργια
dizzy_fingers
Πρωταγωνιστής στην εθνική ομάδα o Σχορτσιανίτης?
Ήταν ο δεύτερος λιγότερο συμμετέχων παίχτης, σε λεπτά, μετά το Ζήση που τραυματίστηκε (69' έναντι 63').

Σε αυτά τα λεπτά, ήταν ισοπεδωτικός, αλλά 10 καλά λεπτά αγώνα δε σε κάνουν πρωταγωνιστή σε μία ομάδα.
Γι'αυτό διόρθωσα το ποστ μου παραπάνω.

Θες λοιπόν εξήγηση?
Η πρώτη είναι ότι δεν έχει την αντοχή να πάρει πρωταγωνιστικό ρόλο (= αρκετά λεπτά συμμετοχής, όσο καλά και να είναι).

Μία δεύτερη είναι η ίδια για την οποία ο Γιαβτόκας δεν έχει παίξει ακόμη αρκετά. Η έλλειψη ταχύτητας και (σημαντικότερο) συγκέντρωσης.
Με αυτά τα δύο εννοώ κάλυψη των κενών χώρων και των ελεύθερων παιχτών σε αυτήν την "απρόσωπη" άμυνα που παίζει ο Ομπράντοβιτς με τις συνεχείς αλλαγές παιχτών.
Επίσης, κακός έλεγχος του σώματος (όχι, δεν είναι μόνο τα κιλά που φταίνει για τα πολλά φάουλ, φταίει κύρια απ'όλα η συγκέντρωση που έχεις στο παιχνίδι) αλλά και η όχι τόσο καλή εκτέλεση του pick n' roll είναι σοβαροί λόγοι για τον σέρβο κόουτς να μην τον συμπεριλάβει στην ομάδα.

Επίσης, αν κάποιος πιστεύει ότι ο Ομπράντοβιτς είναι γενικά κατά των ψηλών, όπως έχω ακούσει πολλές φορές...δε θα συμφωνούσα με αυτόν, αλλά αμέσως θα σου έδινε μία ακόμη (χαζή βέβαια) εξήγηση γιατί δε θα μπορούσε ο Σχορτσιανίτης να παίξει πρωταγωνιστικό ρόλο στον Παναθηναϊκό.

Το ότι δε θα μπορούσε να παίξει στον ΠΑΟ δεν έχει καμία σχέση με το πόσο καλός παίχτης είναι. Την αξία του την ξέρουμε και τη μάθαμε για τα καλά το καλοκαίρι.
Απλά κάπου ταιριάζεις και κάπου όχι.

Εδώ ολόκληρος Τζόρνταν, αν δεν είχε την τριγωνική επίθεση του Τεξ Γουίντερ, ένας θεός ξέρει πού θα είχε καταλήξει...πιθανότατα εκεί που βολόδερνε για όλη τη δεκαετία του '80.
apkat
Γενικα υμφωνω σχεδον σε ολο το κειμενο αλλα σε λιγα σημεια διαφωνω που αλλαζουν την απαντηση μου

QUOTE
Πρωταγωνιστής στην εθνική ομάδα o Σχορτσιανίτης?
Ήταν ο δεύτερος λιγότερο συμμετέχων παίχτης, σε λεπτά, μετά το Ζήση που τραυματίστηκε (69' έναντι 63').

Σε αυτά τα λεπτά, ήταν ισοπεδωτικός, αλλά 10 καλά λεπτά αγώνα δε σε κάνουν πρωταγωνιστή σε μία ομάδα.


Θα πρεπει να αναφερουμε οτι μεγαλο μερος της προετοιμασιας ηταν τραυματιας και γιαυτο δεν επαιξε περισσοτερο. Φανηκε οταν επιασε ρυθμο οτι ηταν ασταματητος και ναι πρωταγωνιστησε και μπορει( αν αδυνατισει ξανα) να ειναι ακομα πιο πρωταγωνιστης

QUOTE
Η πρώτη είναι ότι δεν έχει την αντοχή να πάρει πρωταγωνιστικό ρόλο (= αρκετά λεπτά συμμετοχής, όσο καλά και να είναι).


Σε οτι λεω θεωρω δεδομενο οτι θα αδυνατισει ξανα οσο ηταν περισυ στους τελικους και ισως ακομα περισσοτερο οποτε θα εχει και μεγαλυτερη συμμετοχη


QUOTE
Μία δεύτερη είναι η ίδια για την οποία ο Γιαβτόκας δεν έχει παίξει ακόμη αρκετά. Η έλλειψη ταχύτητας και (σημαντικότερο) συγκέντρωσης.


Ο Σοφοκλης δεν ειναι αργος.Αντιθετα ειναι πολυ γρηγορος και εκρηκτικος. Απλα ειναι χοντρουλης και δεν φαινεται ξανα αυτο. Συγκεντρωση με τον Καζλαουσκας δεν νομιζεις οτι ειχε τοσο εντος οσο και εκτος αγωνιστικου χωρου?


QUOTE
η όχι τόσο καλή εκτέλεση του pick n' roll είναι σοβαροί λόγοι για τον σέρβο κόουτς να μην τον συμπεριλάβει στην ομάδα.

Ειναι 21 και το πιο απλο πραγμα γιαυτον ειναι να μαθει τελεια το πικ εντ ρολ. π.χ ο Μπατιστ οταν προτοηρθε δεν ηξερε τι ειναι αυτο και δες τον τωρα



Τεσπα καλυτερα να μην ενδιαφερθει ποτε του ο Ομπραντιβιτς και να μεινει πολλα χρονια στο λιμανι
dizzy_fingers
Αν πιάσουμε τις παραδοχές, μπορούμε να υποθέσουμε πολλά πράγματα όμως...
Μιλάμε με τα τωρινά δεδομένα κι όχι με το τί θα μάθει στα επόμενα χρόνια και το πόσα κιλά θα χάσει.

QUOTE
Ο Σοφοκλης δεν ειναι αργος.Αντιθετα ειναι πολυ γρηγορος και εκρηκτικος. Απλα ειναι χοντρουλης και δεν φαινεται ξανα αυτο. Συγκεντρωση με τον Καζλαουσκας δεν νομιζεις οτι ειχε τοσο εντος οσο και εκτος αγωνιστικου χωρου?

Προφανώς το έγραψες προτού διαβάσεις τις επόμενες γραμμές, καθώς παρακάτω εξηγώ ακριβώς τί εννοώ με το καθένα από αυτά.


Όσο για το καλύτερα να μην τον προτιμήσει ο Ομπράντοβιτς...δεδομένου ότι από τον Παναθηναϊκό του Ομπράντοβιτς ελάχιστα ταλέντα αναδείχθηκαν σε παίχτες και πολλά χαντακώθηκαν...θα συμφωνήσω μαζί σου.
Anaz
Συμφωνω με τον dizzy,ο Σοφο δεν θα ειχε πρωταγωνιστικο ρόλο στον Παο.
Νομιζω Ακερ (αντι Ντελκ) κ Βασιλο θα'ταν οτι πρεπει για τον Παο.συμφωνω με rchos δηλαδη!Ο Ζιζιτς ταιριαζει κ θα πηγαινε καλα στον Παο,αλλα ηδη εχει υπεροπλια σε αυτην την θεση!Δεν θα προσφερε κατι παραπανω!Πιο χρησιμος ισως θα'ταν ο Στακ..
apkat
QUOTE
Αν πιάσουμε τις παραδοχές, μπορούμε να υποθέσουμε πολλά πράγματα όμως...
Μιλάμε με τα τωρινά δεδομένα κι όχι με το τί θα μάθει στα επόμενα χρόνια και το πόσα κιλά θα χάσει.


Toτε δεχομαι οτι εχεις δικιο αλλα με αυτη τη λογικη τα δυο πιο ακριβα αν δεν κανω λαθος συμβολαια του Παο( Γιαφτοκας, Ντελκ) δε θα επρεπε να πανε στον Παο αφου ο μεν Ντελκ δεν εχει καμια επαφη με καμιαα τακτικη του Ομπραντοβιτς και ο δε Γιαφτοκας οπως λες λογω ελλειψης ταχυτητας και συγκεντρωσης δεν προσφερει στην απροσωπη αμυνα του Παο..

Αυτοι οι παικτες αποκτηθηκαν γιατι θα προσαρμοστουν και θα μαθουν τα συστηματα καποια στιγμη και τοτε θα προσφερουν. Γενικα νονιζω οτι ειναι ζητημα προσοντων και μεγαλα προσοντα εχουν ολοι οσοι εχουν αναφερθει. Ενας παικτης σαν τον Σοφοκλη εχει τοσα πολλα σωματικα προσωντα που ειναι δεδομενο οτι θα ηταν πρωταγωνιστης σε οποιαδηποτε Ευρωπαικη ομαδα( σε λιγα χρονια σε οποιαδηποτε ομαδα γενικως) μιας και τα συστηματα μπορει να μαθει και τα κιλα να χασει..

Αυτη ειναι η γνωμη μου τουλαχιστον tongue.gif

Οπως καταλαβατε I LOVE THIS PLAYER biggrin.gif
tasoula13
Τον μόνο που θα ήθελα είναι ο Βασιλόπουλος στη θέση του Παπανικολάου,γενικά είναι πολύ καλός παίκτης και ήταν(είναι?) παναθηναϊκός.Ο Μασιγιάουσκας πιστεύω δε θα ταίριαζε στον παο.
kolossos
Δεν θα απαντήσω με κριτήιο αν ταιριάζει ή όχι αλλά βάση ικανοτήτων. Πρώτα πολλα να πω ότι ο Σομοκλής δεν με ενθουσιάζει επειδή βλέπω να συζητιέται πολύ.
QUOTE
Θα πρεπει να αναφερουμε οτι μεγαλο μερος της προετοιμασιας ηταν τραυματιας και γιαυτο δεν επαιξε περισσοτερο. Φανηκε οταν επιασε ρυθμο οτι ηταν ασταματητος και ναι πρωταγωνιστησε και μπορει( αν αδυνατισει ξανα) να ειναι ακομα πιο πρωταγωνιστης


Ουσιαστικά ένα μεγάλο παιχνίδι έκανε (με Αμέρικα) στο οποίο όλη η ομάδα μας ήταν από άλλο πλανήτη και έχοντας από πίσω του Μητσάρα και Παπαλουκά να τον τροφοδοτούν. Ο μοναδικός παίκτης του γαύρου που θα έπαιζε πρωταγωνιστικό ρόλο στον ΠΑΟ είναι ο ΜΑτσιγιάουσκας. Επίσης καλές προοπτικές για το μέλλον όμως θα είχε και ο ΒΑσιλόπουλος. Βλακεία του ΠΑΟ που δεν τον "χτύπησε" και να έδιωχνε την φανέλα με το 6.
Air Kef
Ωραίος..Ούτε το όνομα του δεν λέμε!

Θα συμφωνησω με Κολοσσό.Περισσότερο για Βασιλόπουλο παρά για Μασι.
Με την 5άδα που είπε ο Σπύρος θα γινόταν όργιο η άμυνα του ΠΑΟ,όχι ότι τώρα δν είναι,αλλά είναι δεδομένη η ικανότητά του στην (ομαδική) άμυνα.
Billubs
Εγω δεν θα 'θελα καποιον παιχτη του Ολυμπιακου.Μονο τον Ελληνιαδη στη θεση του Μr.Green tongue.gif

Τωρα σοβαρα, μαλλον τον Ακερ θα θελα ο οποιος θα εκανε νομιζω καλο διδυμο με Διαμαντιδη στην περιφερεια.Πληθωρικοι κι οι δυο, πολλες δουλειες μεσα στο γηπεδο, ψηλοι με αθλητικα προσοντα κλπ.

Και ο Στακ πιστευω θα ταιραζε στον Ομπραντοβιτς, αν και εχουμε παρομοιους παιχτες...
Igor
Τι σας επιασε ολους με τον Παπανικολαου τωρα. Αφου ειναι παιχτης του Παναθηναικου πρεπει να τον χειροκροταμε . Δεν ειναι δα και ο πιο αμπαλος παιχτης... Ενταξει δεν ειναι και Μποντιρογκα αλλα προσπαθει, παιζει αμυνα.
Air Kef
Κανείς δν είπε να μην χειροκροτάτε τον Παπανικολάου.Απλά είναι η πιο αδικαιολόγητη παρουσια στο ρόστερ του ΠΑΟ.

(Ξανα)συμφωνω με Αρκάδιο για τον Σοφο.

Ο συνδυασμος κιλων και επαγγελματικου αθλητισμου είναι επίπονος για την υγεία του πρώτα και μετά για το παιχνιδι του.
kolossos
QUOTE(Igor @ Nov 20 2006, 09:52 PM) *
Τι σας επιασε ολους με τον Παπανικολαου τωρα. Αφου ειναι παιχτης του Παναθηναικου πρεπει να τον χειροκροταμε . Δεν ειναι δα και ο πιο αμπαλος παιχτης... Ενταξει δεν ειναι και Μποντιρογκα αλλα προσπαθει, παιζει αμυνα.


Πάμε αλλου τώρα αλλά παίκτη που μας έκανε κωλοδάχτυλα και μας αποκαλούσε "... γιους" δεν πρόκειται να τον χειροκροτησω. Αν θες είναι ντροπή για τον ΠΑΟ όπως ήταν ντροπή και η παρουσία του Μητρόπολου στο ποδοσφαιρικό τμημα πριν μεριά χρόνια. Απλά τον ανέχομαι για να μην γίνεται μπάχαλο η ομάδα
M02975
ΕΓΩ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΛΕΙΠΕΙ ΑΠΟ ΤΟΝ ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟ ΕΙΝΑΙ Ο ΠΑΠΑΜΑΚΑΡΙΟ. ΕΛΛΗΝΑΣ ΚAI ΠΛΕΙΜΕΚΕΡ. blove.gif
amanolar
Θα σχολιάσω μερίκώς:

ΠΑΠ: Και μόνο που τον βλέπω μου γυρίζουν τα άντερα. Sorry αλλα δεν τον υποφέρω 68.gif
Τι τον κράτησε, αφού προφανώς και λογικά δεν τον υπολογίζει? Αβυσσος η ψυχή του Ομπραντοβιτς.

Ματσιγιάουσκας: Είναι τόσο μεγάλη μπασκετική φυσιογνωμία που είναι αδύνατον να μην τον θέλεις στην ομάδα σου. 41.gif

Βασιλοπουλοs: Εγώ ρε παιδιά μόνο άμυνα βλέπω. Εχει δείξει ότι βλέπει γήπεδο αλλα κάτι δε μου πάει καλα.
Ο παιχτης έχει ακόμα πολύ δρόμο και προσωπικά δε πιστεύω οτι θα εξελιχθεί πολύ.

Σχορτσιανιτης:
QUOTE
Εδω σε ομαδα του Γιαννακη ηταν προταγονιστης οταν εδεσε

Άλλο Σοφο βλέπω εγώ. 1 ματς επαιξε ρε παιδία, κι αυτό γιατι κοιμήθηκε ο θεός. Πότε πρωταγωνίστησε? Τα 5 "ποιοτικά λέπτά" που πιπιλίζανε οι γελιοι οι εκφωνιτές στην Ιαπωνία? Και που είναι ο Σοφο φέτος?
Μήπως ζεστένει τον πάγκο? Και πως να μην τον ζεστενει... πρέπει να χάσει τουλάχιστον 30 κιλά για να μπορέσει να παίξει μπασκετ. Για να μην σχολιάσω το ενδεχόμενο τραυματισμού.

Ακερ : Respect.

Ντομερκαντ : Δε τρελένομαι. Μια έτσι μια γιουβέτσι.

Στακ : Μεγάλος παίχτης. Πρέπει να βρει το ρόλο του. Δε θα έλεγα όχι αλλα φέτος ο ΠΑΟ έχει τόσος ποιοτικούς ψηλούς... ποιόν να διώξεις? wink.gif

Μουλα : Λόγω έλιψης 2ου point guard στο ΠΑΟ αυτός θα ήταν χρήσιμος.

Πενν : Not too bad αλλά...

Στο Poll ψήφισα Ματσα για το λόγω οτι είναι μεγάλη αξία παίχτης.

Για να μην κατηγορηθώ για οπαδισμό θέλω να σημειώσω ότι είμαι σκλήρός κριτής και της δική μου ομάδας. blove.gif
enypnio
o vasilopoulos einai kali ependisi gia to mellon kai paixtis pou teriazei perissotero stin filosofia tou panathinaikou basketika

episis einai kalyteros apo ton papanikolaou
Bonzo
Εγώ από τον Ολυμπιακό θα ήθελα μόνο τον Βασιλόπουλο και Άκερ..
Βασικά πιστεύω ότι στον ΠΑΟ ο Βασιλόπουλος θα βελτιωνώταν πολύ καθώς ταιρίαζει περισσότρο σοτ στυλ παιχνιδιού του..Πολύ καλος αμυντικός και έξυπνος στην επίθεση..
Σε μια ομάδα όμως που παίζει με γιουρούσια από πενν ,άκερ και λοιπούς και γενικά εξαιρετικά αναρχα πιστεύω ότι δυσκολέυεται πολύ να δείξει τον καλό του εαυτό..
Από την άλλη ο Ακερ πιστεύω ότι είνια ο αδιαμφισβίτητος ηγέτης του ΟΣΦΠ και εχει φοβερά μπασκετικά προσόντα..
Συγγεκριμένα πιστεύω ότι αν δεν είχε στον Ολυμπιακό η ομάδα δε θα βλεπόταν..
Pierce
QUOTE(kolossos @ Nov 21 2006, 12:37 AM) *
Πάμε αλλου τώρα αλλά παίκτη που μας έκανε κωλοδάχτυλα και μας αποκαλούσε "... γιους" δεν πρόκειται να τον χειροκροτησω. . Απλά τον ανέχομαι για να μην γίνεται μπάχαλο η ομάδα

ασχετο απλα επειδη τωρα το ειδα .να σου θυμισω τι εκανε ο μποντιρογκα στην κερκιδα στο μουνοτμπασκετ του 98 οταν εβαζε καλαθι(νομιζω στον τελικο με την λιθουανια επειδη υποστηριζαμε τους λιθουανους )?και τωρα τον εχετε σαν θεο?
Alexmei
Βασιλόπουλο... είναι παιδί που θα βοηθούσε πολύυυυυυυυυυυυυυυυυυυυ! άσε που τίποτα από τα άλλα δν χρειάζεται ο Παο τώρα...
amanolar
QUOTE(pierce21 @ Nov 28 2006, 04:22 PM) *
ασχετο απλα επειδη τωρα το ειδα .να σου θυμισω τι εκανε ο μποντιρογκα στην κερκιδα στο μουνοτμπασκετ του 98 οταν εβαζε καλαθι(νομιζω στον τελικο με την λιθουανια επειδη υποστηριζαμε τους λιθουανους )?και τωρα τον εχετε σαν θεο?


biggrin.gif Ναι, τη θυμάμαι εκείνη τη γελοιότητα. (
Ποτέ δεν κατάλαβα τι black out έφαγε το ελληνικό κοινό εκείνο το βράδυ.
Καταφέραμε να μουτζουρώσουμε μια πολύ όμορφη διοργάνωση 68.gif

Νομίζω είχαμε αδικιθεί σε κάποια φάση αλλά αυτό δεν είναι δικαιολογία για οτι επακολούθησε
και κυρίως για το γιουχαισμα οταν οι Γιουγκοσλάβοι σήκωναν τη κούπα. sad.gif
enypnio
ayti einai i diafora tis filosofias olympiakou panathinaikou oloi as poume lete vasilopoulo

o panathinaikos sevete tous ellines paixtes o olympiakos oxi
apkat
QUOTE
ayti einai i diafora tis filosofias olympiakou panathinaikou oloi as poume lete vasilopoulo

o panathinaikos sevete tous ellines paixtes o olympiakos oxi




Τι λες παλι ρε ενυπιο; 68.gif

Πως προκυπτει οτι δε σεβομαστε τους Ελληνες παικτες; wink.gif

Με την παραλογη λογικη σου σου λεω οτι στο αντιστοιχο τοπικ ο Διαμαντιδης παιζει μονος του..Αυτο αποδεικνυει οτι ο ΟΣΦΠ σεβεται τους Ελληνες;
rchos
QUOTE
ayti einai i diafora tis filosofias olympiakou panathinaikou oloi as poume lete vasilopoulo

o panathinaikos sevete tous ellines paixtes o olympiakos oxi


40.gif wacko.gif τι ειπες ρε μεγαλε τωρα!εγραψες!
saniboy
QUOTE(rchos7 @ Dec 1 2006, 05:21 PM) *
40.gif wacko.gif τι ειπες ρε μεγαλε τωρα!εγραψες!

ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΔΕΝ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ Μ0ΝΟ ΘΕΜΑ ΣΕΒΑΣΜΟΥ.ΕΙΝΑΙ ΔΥΣΚΟΛΟ ΝΑ ΕΚΤΙΜΗΘΕΙ ΚΑΛΟΣ ΑΜΥΝΤΙΚΟΣ ΠΑΙΧΤΗΣ ΟΤΑΝ Η ΟΜΑΔΑ ΓΥΡΙΖΕΙ ΤΗΝ ΠΛΑΤΗ ΣΤΝ ΑΜΥΝΑ ΚΑΙ ΒΑΣΙΖΕΤΑΙ ΜΟΝΟ ΣΤΟ ΠΟΣΑ ΘΑ ΒΑΛΕΙ.
ΕΝΤΕΛΩΣ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΗ ΝΟΟΤΡΟΠΙΑ ΑΠΟ ΑΥΤΗ ΤΟΥ ΠΑΟ.
PETRITIS13
NOMIZO OTI AYTH THN STIGMEI TO YLIKO TOY PANATHINAIKOY EINAI POLY KALYTERO APO TOY OLYMPIAKOY KAI KANEIS PAIXTHS TOY OLYMPIAKOY DEN EINAI GIA VASIKH 5NTADA TOY PANATHINAIKOY KAI PAIXTHS POY LOIPH APO TON PANATHINAIKO OI AKER(GIA NA KSEKOYRAZI TON SISKAOYSKAS KAI TO ANTISTHXO 2ARI SE EDELOS BOITHITIKO ROLO GYRO STA 10 LEPTA),) OSO GIA TON XATZIBRETA DEN EINAI H HTAN XAZOI OI OBRADOVIC,IVKOBIC KAI GIANNAKIS POY TON EXOYN 5DATO
thrylos7
Καλώς ήρθες στο forum!

Εφόσον έχεις τη δυνατότητα, γράφε με ελληνικούς χαρακτήρες και μικρά γράμματα.
PETRITIS13
Ευχαριστω πολυ και συγνωμη.
Yellow heart
Εγω ψηφισα Ζιζιτς.
1)Κανει φοβερη χρονια
2)Πιστευω πως ειναι ενα στυλ ψηλου που λειπει απο τον Παο
3)Δεν νομιζω οτι υπαρχει καλυτερη επαλογη(ισως μονο ο Ακερ)
vastravoud
Συμφωνώ με τον Ζίζιτς, εξαιρετικά "αξιόπιστη" επιλογή παίκτη.

Επίσης και ο Σόφο είναι παίκτης που μπορεί να δώσει το "κάτι παραπάνω" αλλά φοβάμαι ότι δε θα τα πήγαινε καλά με το Ζοτς, ενώ οι επαναλαμβανόμενες κάθε χρόνο "ατασθαλίες" του αφαιρούν αρκετούς πόντους από την αξιοπιστία του.

Ωστόσο, ένας Σοφοκλής στην κατάσταση που ήταν στο Μουντομπάσκετ είναι ένα τεράστιο ατού για κάθε ομάδα.
losers can win
στον παναθηναικο θα έκανε θαυματα ο βασιλόπουλος που ταιριάζει πάρα πολύ στο στυλ του ζοτς
αλλά από τη στιγμή που υπάρχει ο ματσιγιαουσκας στο ροστερ του οσφπ δεν υπάρχει άλλη επιλογή
enypnio
πάντως αυτό το γκάλοπ είναι ενδεικτικό της ψυχολογίας του παναθηαναικού φιλάθλου

του δόγματος νέος έλληνας αμυντικός smiley.gif
vastravoud
Ναι, σωστά, δε σκέφτηκα το Μασιγιάουσκας, απλώς τα κριτήρια μας είανι βάσει της φετινής απόδοσης.
man10
Ο Ματσε ειναι ο εκλεχτος μου,γιατι πιστευω οτι ειναι μια ηγετικη(επιθετικα)φυσιογνωμια που λειπει!
Alex Acker
Πιστευω οτι ο Acker ειναι καλυτερος απο τον Ντελκ blove.gif
soz
μην σου πω και απτον Λεμπρόν...

Κανέναν δεν θέλω.Αν με ρωτάγατε πέρσυ θα έλεγα τον βασιλόπουλο.Αλλά τώρα κανέναν.
Johny
Egw ton Bourousi tha ithela anti tou Javtokas!
Flash
QUOTE
Egw ton Bourousi tha ithela anti tou Javtokas!


Έτσι μπράβο!

Να μαζευτούμε κι άλλοι και να φτιάξουμε κόμμα tongue.gif
azannetop
Και εγώ είμαι μεταξύ Μπουρούση και Βασιλόπουλου με προτίμηση στον Μπουρούση λόγω σταθερότητας στην άμυνα στην θέση του σέντερ.
Igor
Ο Μπουρουσης λειπει απο το πολ. Και εγω σημερα αυτον θα διαλεγα !!
man10
Εγω παλι Ματσε,ετσι επειδη ειναι μεγαλος παικτης.
Antonisid
Σχορτσιανίτη,θεωρώ ότι ο Ζέλικο θα καταφέρει να βγάλει απο άλλον έναν παίτη το 100% των δυνατοτήτων του...(Χάνοντας βέβαια και μερικά κιλά)πράγμα που δε μπόρεσε να κλανει ο Πίνι.
blove.gif
blove.gif
Gravedigger
QUOTE(Antonisid @ May 26 2007, 08:40 AM) *
κλανει ο Πίνι.

Τι έφαγε πάλι???? smiley.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.