Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Ντένβερ Νάγκετς
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > NBA > Past Seasons
Pages: 1, 2
morfi
Ντένβερ Νάγκετς



Τα ίδια και χειρότερα…


Πιθανή βασική πεντάδα:
PG: Άντονι Κάρτερ
SG: Άλεν Άιβερσον
SF: Καρμέλο Άντονι
PF: Κένιον Μάρτιν
C: Νένε Χιλάριο

Υπόλοιπο ρόστερ: Κρις Άντερσεν, Τσάκι Άτκινς, Ρενάλντο Μπάλκμαν, Στίβεν Χάντερ, Νταχτάι Τζόουνς, Λίνας Κλέιζα, Τζ. Αρ. Σμιθ, Σόνι Γουίμς (Unsigned Draft Pick)

Offseason Moves:
Ήρθαν ή ανανέωσαν: Σόνι Γουίμς (ντραφτ πικ), Άντονι Κάρτερ (ανανέωσε), Κρις Άντερσεν (από Χόρνετς), Νταχτάι Τζόουνς, Τζ. Αρ. Σμιθ (ανανέωσε), Ρενάλντο Μπάλκμαν (από Νικς)
Έφυγαν: Γιακόμπα Ντιαγουαρά (σε Χιτ), Εντουάρντο Ναχέρα (σε Νετς), Μάρκους Κάμπι (σε Κλίπερς), Τορέν Γκριν (σε Νικς), Μπόμπι Τζόουνς (σε Νικς)

Σχόλιο: Οι Νάγκετς σε μία περίεργη offseason διόγκωσαν ένα μεγάλο ελλάτωμα, αυτό της αμυντικής τους λειτουργίας, δίνοντας το Κάμπι στους Κλίπερς και αποδυνάμωσαν τον πάγκο δίνοντας τον πολύ χρήσιμο Ναχέρα στους Νετς. Η πρώτη κίνηση, θεωρείται από πολλούς ως το τελειωτικό χτύπημα αυτής της ομάδας και πολλοί αμφισβητούν ακόμη και την είσοδο στα πλέι οφ αφού δεν υπάρχει κάποιος να καλύψει τα 3 μπλοκ και τα 13 ριμπάουντ του Κάμπι και να διορθώνει τα αμυντικά λάθη των Νάγκετς. Ακόμη και επιθετικά, χάνονται το καλό σκρινάρισμα και οι πάσες του Κάμπι. H frontcourt τους μοιάζει γυμνή. Οι Μάρτιν και Χιλάριο είναι τόσο επιρρεπείς στους τραυματισμούς όσο και ο Σούπερμαν στο να σώζει το κόσμο, ενώ δεν φρόντισαν έστω να υπάρξει κάποιος αξιόλογος backup ψηλός. Αν δεν βελτιώσουν τη μεγαλύτερη τους αδυναμία, και ο Άντονι, με τον Άιβερσον να μεγαλώνει, δεν καταφέρει να πάρει αποκλειστικά τα ηνία, τότε δεν αποκλείεται το τέλος της σεζόν να βρει τους Νάγκετς εκτός πλέι οφ.


Eπίθεση, επίθεση και... επίθεση

benchwarmer
Πραγματικα δεν πιστευω οτι εχουν τυχη φετος... Οι Κλιπερς δυναμωσαν, οι Μπλειζερς δυναμωσαν, ενω αντιθετα το Ντενβερ εκανε ενα μεγαλο βημα πισω. Αποψη μου: να δωσουν τον Αιβερσον, οσο ακομα "πουλαει" και να χτισουν μια νεα ομαδα γυρω απο τον Καρμελο...
sacarame
QUOTE(benchwarmer @ Oct 23 2008, 18:18 ) *
Πραγματικα δεν πιστευω οτι εχουν τυχη φετος... Οι Κλιπερς δυναμωσαν, οι Μπλειζερς δυναμωσαν, ενω αντιθετα το Ντενβερ εκανε ενα μεγαλο βημα πισω. Αποψη μου: να δωσουν τον Αιβερσον, οσο ακομα "πουλαει" και να χτισουν μια νεα ομαδα γυρω απο τον Καρμελο...



Συμφωνώ απόλυτα μαζί σου...Πραγματικά οι Νάγκετς όχι μόνο άφησαν τον καλύτερο(και μοναδικό)αμυντικό τους αλλά δεν φρόντισαν να τον αντικαταστήσουν.Ο Νένε δεν μποερί να αντικαταστήσει τον Κάμπι ενώ είναι και επιρρεπής στους τραυματισμούς.Συμφωνώ ότι θα έπρεπε να ψάξουν για κάποιο trade με τον Αιβερσον...Ισως όμως να σκέφτονται ότι θα δώσουν μια τελευταία ευκαιρία στον ''answer'' και αν δεν τα καταφέρουν,το καλοκαίρι που τελειώνει το συμβόλαιό του θα τον αφήσουν ελεύθερο και θα κάνουν και χώρο στο salary cap...
Alexny
QUOTE(benchwarmer @ Oct 23 2008, 18:18 ) *
Πραγματικα δεν πιστευω οτι εχουν τυχη φετος... Οι Κλιπερς δυναμωσαν, οι Μπλειζερς δυναμωσαν, ενω αντιθετα το Ντενβερ εκανε ενα μεγαλο βημα πισω. Αποψη μου: να δωσουν τον Αιβερσον, οσο ακομα "πουλαει" και να χτισουν μια νεα ομαδα γυρω απο τον Καρμελο...



nai ontos... Iverson,siga. pou na min itan k o kaliteros tous paixtis dld. parakolou8eite ka8olou kanenan agona i akoute ton ka8e gkiozi sxoliasti tis et1??o tipos de paizetai,einai 33 k akoma trexei pidaei san 20!vevaia,makari na figei na paei se kamia kali omada mpas k parei kana daxtilidi pou toso a3izei..
Ginobili
QUOTE(Alexny @ Oct 24 2008, 13:03 ) *
nai ontos... Iverson,siga. pou na min itan k o kaliteros tous paixtis dld. parakolou8eite ka8olou kanenan agona i akoute ton ka8e gkiozi sxoliasti tis et1??o tipos de paizetai,einai 33 k akoma trexei pidaei san 20!vevaia,makari na figei na paei se kamia kali omada mpas k parei kana daxtilidi pou toso a3izei..

Αν και Γκρικλις....Θα συμφωνήσω 100%
morfi
QUOTE(Alexny @ Oct 24 2008, 15:03 ) *
nai ontos... Iverson,siga. pou na min itan k o kaliteros tous paixtis dld. parakolou8eite ka8olou kanenan agona i akoute ton ka8e gkiozi sxoliasti tis et1??o tipos de paizetai,einai 33 k akoma trexei pidaei san 20!vevaia,makari na figei na paei se kamia kali omada mpas k parei kana daxtilidi pou toso a3izei..

Ναι, βλέπουμε αγώνες και κανείς δεν αμφισβήτησε την αξία του Άιβερσον. Αυτό που λένε, είναι πως ο Άιβερσον μεγαλώνει και, λογικά, πολύ σύντομα θα αρχίσει να φθείρεται από την ηλικία. Και χωρίς να φαίνεται κάποια σοβαρή πιθανότητα για πρωτάθλημα, ίσως καλό θα ήταν να δωθεί σε ανταλλαγή και να μπει η ομάδα σε rebuilding περίοδο.
sacarame
QUOTE(Alexny @ Oct 24 2008, 15:03 ) *
nai ontos... Iverson,siga. pou na min itan k o kaliteros tous paixtis dld. parakolou8eite ka8olou kanenan agona i akoute ton ka8e gkiozi sxoliasti tis et1??o tipos de paizetai,einai 33 k akoma trexei pidaei san 20!vevaia,makari na figei na paei se kamia kali omada mpas k parei kana daxtilidi pou toso a3izei..




Φίλε μου,δεν νομίζω ότι αμφισβήτησε κανείς το πόσο παιχταράς είναι ο Άιβερσον.Απλώς είπαμε και εγώ αλλά και ο benchwarmer ότι στους Νάγκετς δεν έχει καταφέρει να ταιριάξει με τον Καρμέλο και τους υπόλοιπους.Επίσης έφυγε ο Κάμπι που ήταν σημαντική απώλεια που δεν αναπληρώθηκε.Αν λοιπόν η συγκεκριμένη ομάδα δεν καταφέρει ούτε φέτος να προχωρήσει βαθύτερα στα play-off από ότι τα προηγούμενα χρόνια,σίγουρα το καλοκαίρι θα υπάρξουν αλλαγές.

Ετσι λοιπόν,αν οι Νάγκετς θελήσουν να φτιάξουν μια καινούργια ομάδα,βρίσκω πιο λογικό να στηριχτούν στον 24χρονο Καρμέλο και στον 23χρονο Τζέι Αρ Σμίθ από τον 34χρονο ''Answer''.Επειδή όμως το καλοκαίρι λήγει το συμβόλαιό του,θα μπορούσαν να εκμεταλευτούν κάποιο πολύ καλό trade ώστε να βρουν άλλα κομμάτια του παζλ που τους λείπουν για να δημιουργηθεί αυτή η νέα ομάδα.

Θα συμφωνήσω πάντως με το τελευταίο σκέλος του ποστ σου,ότι δηλαδή θα κάνει καλό και στον Αιβερσον να αλλάξει ομάδα προκειμένου να του δωθεί η ευκαιρία να πάει για τον τίτλο.
Τέλος,χωρίς να θέλω να τσακωθούμε, να σου πω ότι έχω δει αρκετούς αγώνες των Νάγκετς και δεν περιμένω να ακούσω κανέναν σχολιαστή της ΕΤ1 για να δημιουργήσω άποψη.
red pyramid88
Προσωπικός, ελπίζω ότι θα πέσουν (μιάς και δε τους συμπαθούσε ποτέ ως ομάδα) αλλά απο την άλλη ίσως η φυγή του Camby τους ενώσει και καταφέρουν έτσι να παίξουν πιο συγκροτημένα. Πάντως, δε το βρίσκω περίεργο που 2 τέτοιοι ατομιστές δεν βρίσκουν χημεία μεταξύ τους. tongue.gif Αν ένας απο τους 2 αφήσει λίγο χώρο στον άλλο σαφώς θα παίξουν καλύτερα.
Alexny
QUOTE (sacarame @ Oct 24 2008, 17:21 ) *
Φίλε μου,δεν νομίζω ότι αμφισβήτησε κανείς το πόσο παιχταράς είναι ο Άιβερσον.Απλώς είπαμε και εγώ αλλά και ο benchwarmer ότι στους Νάγκετς δεν έχει καταφέρει να ταιριάξει με τον Καρμέλο και τους υπόλοιπους.Επίσης έφυγε ο Κάμπι που ήταν σημαντική απώλεια που δεν αναπληρώθηκε.Αν λοιπόν η συγκεκριμένη ομάδα δεν καταφέρει ούτε φέτος να προχωρήσει βαθύτερα στα play-off από ότι τα προηγούμενα χρόνια,σίγουρα το καλοκαίρι θα υπάρξουν αλλαγές.

Ετσι λοιπόν,αν οι Νάγκετς θελήσουν να φτιάξουν μια καινούργια ομάδα,βρίσκω πιο λογικό να στηριχτούν στον 24χρονο Καρμέλο και στον 23χρονο Τζέι Αρ Σμίθ από τον 34χρονο ''Answer''.Επειδή όμως το καλοκαίρι λήγει το συμβόλαιό του,θα μπορούσαν να εκμεταλευτούν κάποιο πολύ καλό trade ώστε να βρουν άλλα κομμάτια του παζλ που τους λείπουν για να δημιουργηθεί αυτή η νέα ομάδα.

Θα συμφωνήσω πάντως με το τελευταίο σκέλος του ποστ σου,ότι δηλαδή θα κάνει καλό και στον Αιβερσον να αλλάξει ομάδα προκειμένου να του δωθεί η ευκαιρία να πάει για τον τίτλο.
Τέλος,χωρίς να θέλω να τσακωθούμε, να σου πω ότι έχω δει αρκετούς αγώνες των Νάγκετς και δεν περιμένω να ακούσω κανέναν σχολιαστή της ΕΤ1 για να δημιουργήσω άποψη.



Καλως, δε θεν ηθελα να τσακωθω με κανεναν! Απλως, τη περυσινη σεζον ηταν ο καλυτερος παιχτης του ντενβερ... Οσον αφορα το αν χρειαζεται να φτιαξοθν καινουρια ομαδα δε ξερω.. Ολο το καλοκαιρι περιμενα τη προσθηκη ενος καλου ψηλου που να σκοραρει κιολας και εναν πλει μεικερ τυπου Φισερ-οχι κανενα μεγαλο ονομα δηλαδη. Αν γινοταν αυτο,φετος θα ηταν μεγαλο φαβορι για πρωταθλημα. Κριμα παντως...

QUOTE (red pyramid88 @ Oct 24 2008, 17:27 ) *
Προσωπικός, ελπίζω ότι θα πέσουν (μιάς και δε τους συμπαθούσε ποτέ ως ομάδα) αλλά απο την άλλη ίσως η φυγή του Camby τους ενώσει και καταφέρουν έτσι να παίξουν πιο συγκροτημένα. Πάντως, δε το βρίσκω περίεργο που 2 τέτοιοι ατομιστές δεν βρίσκουν χημεία μεταξύ τους. tongue.gif Αν ένας απο τους 2 αφήσει λίγο χώρο στον άλλο σαφώς θα παίξουν καλύτερα.




Καλα εσυ σιγουρα δεν εχεις παρακολουθησει. Τοσο απλο
red pyramid88
QUOTE(Alexny @ Oct 27 2008, 15:29 ) *
Καλα εσυ σιγουρα δεν εχεις παρακολουθησει. Τοσο απλο


Οκ, αφού το λές εσύ smiley.gif μη πούμε κακό λόγο για ένα παίκτη, αμέσως να παρεξηγηθούν οι φανς. Γιατί, συγνώμη αλλά δε νομίζω ότι είπα και κανένα ψέμα, εκτός αν εσύ όταν βλέπεις αγώνες του Iverson ή του Mello τους βλέπεις να παίζουν ομαδικά, οπότε μάλλον άλλους παίκτες παρακουλουθείς.
j-kidd13
QUOTE(red pyramid88 @ Oct 27 2008, 20:06 ) *
Οκ, αφού το λές εσύ smiley.gif μη πούμε κακό λόγο για ένα παίκτη, αμέσως να παρεξηγηθούν οι φανς. Γιατί, συγνώμη αλλά δε νομίζω ότι είπα και κανένα ψέμα, εκτός αν εσύ όταν βλέπεις αγώνες του Iverson ή του Mello τους βλέπεις να παίζουν ομαδικά, οπότε μάλλον άλλους παίκτες παρακουλουθείς.


H αλήθεια είναι οτι ο Iversοn έχει περιορίσει αισθητά τον "ατομισμό" του μέσα στο παιχνίδι...Ισως γιατι τώρα έχει συμπαραστάτες που μπορούν να ηγηθούν,όπως ο Αντονι και,όποτε παίζει σοβαρά,ο Σμιθ...Αλλωστε όταν υπέγραψε για τους Μαβς είπε οτι γνωρίζει οτι ο Αντονι είναι ο σταρ της ομάδας και οτι δεν ήρθε για να γίνει το Νο1 στην ομάδα
...Προσωπικά δεν θεωρώ πλέον τον Iverson ατομιστή....
Air and King
Το παραξενο ειναι οτι μετα τον αποκλεισμο απο τους Λεικερς ολοι επεσαν πανω στον Καρμελο και ακουστηκε οτι θα τον ανταλλαξουν και οχι πανω στον Αιβερσον.Το λεω αυτο οχι απο θεμα αξιας αλλα απο θεμα ηλικιας γιατι ο Αιβερσον ειναι 33 και ο Καρμελο 24 διοτι με τους Λεικερς μονο ο Αιβερσον προσπαθησε ο αλλος ηταν εκτος τοπου και χρονου.Παντως το Ντενβερ δεν μπορω να σκεφτω φετος πως θα παει καλυτερα απο περυσι.Μαλλον για χειροτερα το βλεπω στην ανταγωνιστηκοτατη δυση.
sacarame
Συμφωνώ κι εγώ ότι ο Αιβερσον στους Νάγκετς πέρσι δεν ήταν ατομιστής.Μάλιστα είχε 586 ασσίστ την περυσινή σεζόν,που είναι ο μεγαλύτερος αριθμός που έχει κάνει μετά τη σεζόν 2004-05 όπου έκανε 596.Δεν νομίζω ότι το μεγαλύτερο πρόβλημα των Νάγκετς πέρυσι ήταν ο ατομισμός των Αιβερσον και Αντονι.Το πρόβλημα ήταν ότι αυτή η ομάδα,αν και είχε τεράστιο επιθετικό ταλέντο,δεν μπορούσε να παίξει καθόλου άμυνα.Αυτή η ομάδα κοίταζε αν φάει 110 πόντους,να προσπαθήσει να βάλει 112 ώστε να κερδίσει.Αν ο αντίπαλος κατάφερνε να τους σταματήσει ή δεν ήταν στην μέρα τους επιθετικά,δεν μπορούσαν να πάρουν το παιχνίδι.
Επίσης η ομάδα δεν είχε και έναν καλό κουμανταδόρο ώστε να μπορέσει να μοιράσει σωστά το παιχνίδι.
Πάντως αυτή η ομάδα με αυτό το ρόστερ δεν ήταν για να χάσει με 4-0 τη σειρά από τους Λέικερς.Ομως την έχασε δείχνοντας τις αδυναμίες της.Και φέτος οι αλλαγές που έγιναν μάλλον αποδυνάμωσαν παρά ισχυροποίησαν την ομάδα
Air and King
QUOTE(sacarame @ Oct 28 2008, 01:24 ) *
Συμφωνώ κι εγώ ότι ο Αιβερσον στους Νάγκετς πέρσι δεν ήταν ατομιστής.Μάλιστα είχε 586 ασσίστ την περυσινή σεζόν,που είναι ο μεγαλύτερος αριθμός που έχει κάνει μετά τη σεζόν 2004-05 όπου έκανε 596.Δεν νομίζω ότι το μεγαλύτερο πρόβλημα των Νάγκετς πέρυσι ήταν ο ατομισμός των Αιβερσον και Αντονι.Το πρόβλημα ήταν ότι αυτή η ομάδα,αν και είχε τεράστιο επιθετικό ταλέντο,δεν μπορούσε να παίξει καθόλου άμυνα.Αυτή η ομάδα κοίταζε αν φάει 110 πόντους,να προσπαθήσει να βάλει 112 ώστε να κερδίσει.Αν ο αντίπαλος κατάφερνε να τους σταματήσει ή δεν ήταν στην μέρα τους επιθετικά,δεν μπορούσαν να πάρουν το παιχνίδι.
Επίσης η ομάδα δεν είχε και έναν καλό κουμανταδόρο ώστε να μπορέσει να μοιράσει σωστά το παιχνίδι.
Πάντως αυτή η ομάδα με αυτό το ρόστερ δεν ήταν για να χάσει με 4-0 τη σειρά από τους Λέικερς.Ομως την έχασε δείχνοντας τις αδυναμίες της.Και φέτος οι αλλαγές που έγιναν μάλλον αποδυνάμωσαν παρά ισχυροποίησαν την ομάδα

Πολυ σωστα,αυτο το ροστερ επρεπε να πηγαινε για πρωταθλημα και οχι για σκουπα απο τον πρωτο γυρο.
red pyramid88
Καταρχάς μίλησα περισσότερο για τον Carmello που σίγουρα δεν αποτελεί παράδειγμα ομαδικότητας. Όσο για τον Iverson με τόση ποικιλία στην επίθεση θαρρώ πως θα μπορούσε να μοιράζει περισσότερο τη μπάλα. Άσε που ακόμη παίρνει αρκετές φορές προσπάθειες βεβιασμένες. Δεν το εννοώ ως κακό κατ' ανάγκη αφού είναι ακόμη απο τους καλύτερους, απλά είναι ένα χαρακτηριστικό του που τουλάχιστον στο βαθμό που το έχει, σε συνδιασμό με το παιχνίδι του Mello, δε βγαίνει.
Alexny
QUOTE (Air and King @ Oct 28 2008, 01:07 ) *
Το παραξενο ειναι οτι μετα τον αποκλεισμο απο τους Λεικερς ολοι επεσαν πανω στον Καρμελο και ακουστηκε οτι θα τον ανταλλαξουν και οχι πανω στον Αιβερσον.Το λεω αυτο οχι απο θεμα αξιας αλλα απο θεμα ηλικιας γιατι ο Αιβερσον ειναι 33 και ο Καρμελο 24 διοτι με τους Λεικερς μονο ο Αιβερσον προσπαθησε ο αλλος ηταν εκτος τοπου και χρονου.Παντως το Ντενβερ δεν μπορω να σκεφτω φετος πως θα παει καλυτερα απο περυσι.Μαλλον για χειροτερα το βλεπω στην ανταγωνιστηκοτατη δυση.



Ναι γιατι στον μελο βρηκαν αλκοολ στισ εξετασεισ αιματος οχι στον αιβερσον. ολι τη σαιζον περυσι παρακολουθουσα ντενβερ κ ειδα κ ολουσ τουσ τελικουσ!κ φιλε μου πιστευω πωσ αν τουσ ειχεσ δει κ εσυ 8α 8υμοσουν ποσα λει απ κ καρφωματα εχασε ο μελο!Ουτε του αιβερσον του μπηκαν τα σουτ αλλα οχι κ τοσο τραγικα...

QUOTE (sacarame @ Oct 28 2008, 01:24 ) *
Συμφωνώ κι εγώ ότι ο Αιβερσον στους Νάγκετς πέρσι δεν ήταν ατομιστής.Μάλιστα είχε 586 ασσίστ την περυσινή σεζόν,που είναι ο μεγαλύτερος αριθμός που έχει κάνει μετά τη σεζόν 2004-05 όπου έκανε 596.Δεν νομίζω ότι το μεγαλύτερο πρόβλημα των Νάγκετς πέρυσι ήταν ο ατομισμός των Αιβερσον και Αντονι.Το πρόβλημα ήταν ότι αυτή η ομάδα,αν και είχε τεράστιο επιθετικό ταλέντο,δεν μπορούσε να παίξει καθόλου άμυνα.Αυτή η ομάδα κοίταζε αν φάει 110 πόντους,να προσπαθήσει να βάλει 112 ώστε να κερδίσει.Αν ο αντίπαλος κατάφερνε να τους σταματήσει ή δεν ήταν στην μέρα τους επιθετικά,δεν μπορούσαν να πάρουν το παιχνίδι.
Επίσης η ομάδα δεν είχε και έναν καλό κουμανταδόρο ώστε να μπορέσει να μοιράσει σωστά το παιχνίδι.
Πάντως αυτή η ομάδα με αυτό το ρόστερ δεν ήταν για να χάσει με 4-0 τη σειρά από τους Λέικερς.Ομως την έχασε δείχνοντας τις αδυναμίες της.Και φέτος οι αλλαγές που έγιναν μάλλον αποδυνάμωσαν παρά ισχυροποίησαν την ομάδα



οντως ηταν κριμα... ειχαν τρομερο ροστερ! παντως σε πολλα ματς πιστευω πωσ αδικι8ηκαν.. φετος διαβασα πωσ γινανε πολυ πιο γρηγοροι!μακαρι αυτη η ταχυτητα να βγει κ στην αμυνα!!
Air and King
QUOTE(Alexny @ Oct 28 2008, 14:31 ) *
Ναι γιατι στον μελο βρηκαν αλκοολ στισ εξετασεισ αιματος οχι στον αιβερσον. ολι τη σαιζον περυσι παρακολουθουσα ντενβερ κ ειδα κ ολουσ τουσ τελικουσ!κ φιλε μου πιστευω πωσ αν τουσ ειχεσ δει κ εσυ 8α 8υμοσουν ποσα λει απ κ καρφωματα εχασε ο μελο!Ουτε του αιβερσον του μπηκαν τα σουτ αλλα οχι κ τοσο τραγικα...




οντως ηταν κριμα... ειχαν τρομερο ροστερ! παντως σε πολλα ματς πιστευω πωσ αδικι8ηκαν.. φετος διαβασα πωσ γινανε πολυ πιο γρηγοροι!μακαρι αυτη η ταχυτητα να βγει κ στην αμυνα!!

Oλοι βλεπουν αγωνες ειναι πολυ ευκολο ειτε μεσω πιστωτικης(το προτειμω γιατι το ευχαρηστιεμαι) που νε μεν πηρωνεις αλλα βλεπεις πεντακαθαρα και χωρις να κολαει ειτε απο ενα σορο παρανομα link.Μην τονιζεις συνεχεια οτι βλεπεις αγωνες ολοι η τουλαχιστον οι περισσοτεροι παρακολουθουν πολλους αγωνες και δεν περιμενουν την μια μεταδοση του Σπορ+ την εβδομαδα.Τωρα για τον Αιβερσον επειδη εισαι και οπαδος του δεν νομιζω οτι πολλοι μπορουν να αμφησβητησουν ενα παιχτη ο οποιος ειναι με το ζορι 1.80 και ειναι φαινομενο.Ο πρωτος "κοντος" που πηρε MVP στην ιστορια για μενα ειναι ο μεγαλυτερος σε αξια "κοντος" ολων των εποχων μαζι με τον Τζερι Γουεστ,ειναι ο βασηλιας της ντριμπλας και κυριως της περιβοητης cross-over(καλυτερα ακομα και απο του Τιμ Χαρνταγουει) η καλυτερη ever.Aπο εκει και περα ομως στο Ντενβερ δεν θα πω οτι δεν υπηρξε χημεια με τον Καρμελο αλλα δεν καναν την διαφορα οι δυο τους μαζι και να ανεβασουν ενα επιπεδο το Ντενβερ εκει που συμφωνα με το ροστερ επερπε να ειναι ως διεκδηκητες του πρωταθληματος.Να ξερεις οτι αφου ο "Μελο" την γλυτωσε το καλοκαιρι ο 33χρονος "γεματα" πλεον Αιβερσον θα ειναι το μαυρο προβατο γιατι ο αλλος ειναι πητσιτικας και οπως και να το κανουμε εχει πιο πολλα χρονια μπασκετ μπροστα του.Κανεις δεν αμφησβητησε την αξια του "κοντου" αλλα στο Κολοραντο και αυτος και ο Μελο δεν εχουν κανει την διαφορα.
a bullet for your head
QUOTE(Air and King @ Oct 28 2008, 01:07 ) *
Το παραξενο ειναι οτι μετα τον αποκλεισμο απο τους Λεικερς ολοι επεσαν πανω στον Καρμελο και ακουστηκε οτι θα τον ανταλλαξουν και οχι πανω στον Αιβερσον.Το λεω αυτο οχι απο θεμα αξιας αλλα απο θεμα ηλικιας γιατι ο Αιβερσον ειναι 33 και ο Καρμελο 24 διοτι με τους Λεικερς μονο ο Αιβερσον προσπαθησε ο αλλος ηταν εκτος τοπου και χρονου.Παντως το Ντενβερ δεν μπορω να σκεφτω φετος πως θα παει καλυτερα απο περυσι.Μαλλον για χειροτερα το βλεπω στην ανταγωνιστηκοτατη δυση.

Αυτα περι ανταλλαγης του Μελο,ισως να υπηρξαν σε μια λογικη mind game,προκειμενου να ταρακουνηθει και να ειναι πληρως ενεργοποιημενος στην επομενη σεζον.Για την ηλικια του Αιβερσον,αν δεν κανω λαθος,πρεπει να ειναι γεννημενος το 76',και μπηκε στο ΝΒΑ σαν 2ετης απ το Τζορτζταουν.Για την σεζον που ερχεται,βλεπω τους Ναγκετς,να κυνηγανε την 8η θεση,σε μια σαφως ανταγωνιστικοτερη απο περσι δυση.
Mamuwalde
με τα μισθά του ΑΙ σε τέτοια νούμερα είμαι πολύ περίεργος ποιος θα θελήσει να τον πάρει πάντως .

η φυγή του Camby ήταν ακαταλαβίστικη σίγουρα
a bullet for your head
QUOTE (sacarame @ Oct 28 2008, 01:24 ) *
Συμφωνώ κι εγώ ότι ο Αιβερσον στους Νάγκετς πέρσι δεν ήταν ατομιστής.Μάλιστα είχε 586 ασσίστ την περυσινή σεζόν,που είναι ο μεγαλύτερος αριθμός που έχει κάνει μετά τη σεζόν 2004-05 όπου έκανε 596.Δεν νομίζω ότι το μεγαλύτερο πρόβλημα των Νάγκετς πέρυσι ήταν ο ατομισμός των Αιβερσον και Αντονι.Το πρόβλημα ήταν ότι αυτή η ομάδα,αν και είχε τεράστιο επιθετικό ταλέντο,δεν μπορούσε να παίξει καθόλου άμυνα.

Ο Αιβερσον παντα ειχε εναν καλο μ.ο. σε ασιστ,διοτι με την εκπληκτικη του ικανοτητα στο 1vs1,ηξερε να ''διαβαζει'' τις προσαρμογες της αντιπαλης αμυνας και να αξιοποιει τον εκαστοτε ελευθερο συμπαικτη του.Σιγουρα στο Ντενβερ,δεν επαιρνε τον συνολικο αριθμο σε σουτ,οπως στην Φιλαδελφεια,ομως την καταχρησουλα του την εκανε..Ο κοουτς Καρλ,θα επρεπε κατα την γνωμη μου να τον πλαισιωσει με εναν καθαρο ασσο διπλα του,βγαζοντας τον απ'τα οργανωτικα καθηκοντα.Δεν ειναι,οπως δεν ηταν ποτε,λειτουργικος σαν point guard.Για το μεγαλο προβλημα των Ναγκετς,στην περιφερειακη αμυνα κυριως,θα συμφωνησω.

QUOTE (Air and King @ Oct 28 2008, 16:32 ) *
δεν νομιζω οτι πολλοι μπορουν να αμφησβητησουν ενα παιχτη ο οποιος ειναι με το ζορι 1.80 και ειναι φαινομενο.Ο πρωτος "κοντος" που πηρε MVP στην ιστορια για μενα ειναι ο μεγαλυτερος σε αξια "κοντος" ολων των εποχων μαζι με τον Τζερι Γουεστ,ειναι ο βασηλιας της ντριμπλας και κυριως της περιβοητης cross-over(καλυτερα ακομα και απο του Τιμ Χαρνταγουει) η καλυτερη ever.

77.gif 77.gif
a bullet for your head
QUOTE(giopride @ Oct 29 2008, 04:05 ) *
με τα μισθά του ΑΙ σε τέτοια νούμερα είμαι πολύ περίεργος ποιος θα θελήσει να τον πάρει πάντως .

η φυγή του Camby ήταν ακαταλαβίστικη σίγουρα

Ανταλλαγη θα μπορουσε να γινει,μονο αν υπηρχε-αν-ουν,''αναλογες'' περιπτωσεις υψηλομισθων παικτων,που για χ,ψ,ω λογους κρινονται ειτε ανεπιθυμητοι,ειτε τελος παντων προς παραχωρηση.Δηλαδη π.χ.,μια ανταλλαγη Μαρμπερι,Ραντολφ,αντι του Αιβερσον κ ενος μελλοντικου πικ 1ου γυρου,κατα την γνωμη μου,θα μπορουσε να ειναι εφικτη,αν αναλογιστουμε,οτι μια ομαδα που θα κανει πρωταθλητισμο οπως θα επιθυμουσε ο Αιβερσον,πολυ δυσκολα ειτε λογω χημειας,ειτε λογω σαλαρυ καπ,να προχωρουσε στο να τον ενταξει στο δυναμικο της.Για τον Καμπι,θεωρω οτι αφενος δεν υπηρχε ο χωρος στο σαλαρυ καπ,για να καλυφτουν οι οικονομικες του απαιτησεις,και αφετερου και ο ιδιος ο παικτης θα ηθελε ενα περιβαλλον,οπου θα ειχε μεγαλυτερη συμμετοχη στο επιθετικο παιχνιδι.
Air Kef
Η μονη δυνατή λύση για χημεία σε αυτή την ομάδα είναι η προσθήκη ενός παίκτη ορισμού του πλέι μεικερ και πολύ καλού αμυντικού, η παράδοση των κλειδιών της ομάδας στον Αιβερσον που ξέρει τι να κάνει,πως και πότε,και ο αγκυροβολισμός του Άντονι στην περιφέρεια με τον ρόλο του ελέυθερου σκοπευτή που θα εκμεταλευτεί τα νταμπλ τιμ σε Αιβερσον,άντε και σε καναν Νένε.
Αμυντικά απλά να το πάρουν απόφαση.Η επίθεση χρειάζεται ταλέντο,η άμυνα θέληση,συγκέντρωση και τακτική.Αν ο coach Carl μπορεί να τους το βάλει (πρώτα) στο μυαλό (και μετά) και στο παιχνίδι τους,όχι μόνο θα πάνε πλέι οφ,αλλά ισως προχωρήσουν κι όλας.

Δεν γίνεται ο Αιβερσον μόνος του να πηγαίνει με τους 76ερς τελικό (έστω στην Ανατολή) και να μην μπορεί με τον Καρμέλο να νικήσει μια φορά το ΛΑ.
koutsou10
κ εγω θα συμφωνησω μαζι σασ οτι χρειαζονται εναν καθαροαιμο ασο,αλλα γνωμη μου ειναι οτι ο ανσερ σε οποια ομαδα κ να πηγαινε με οποιονδηποτε super star συμπαιχτη του δεν θα πηγαιναν καλα,μονο οπωσ ηταν στην φιλαδελφια μονοσ του θα μπορουσε να βοηθησει μια ομαδα απλα να μπει στα play-off...
Alexny
QUOTE(Air Kef @ Oct 29 2008, 11:20 ) *
Η μονη δυνατή λύση για χημεία σε αυτή την ομάδα είναι η προσθήκη ενός παίκτη ορισμού του πλέι μεικερ και πολύ καλού αμυντικού, η παράδοση των κλειδιών της ομάδας στον Αιβερσον που ξέρει τι να κάνει,πως και πότε,και ο αγκυροβολισμός του Άντονι στην περιφέρεια με τον ρόλο του ελέυθερου σκοπευτή που θα εκμεταλευτεί τα νταμπλ τιμ σε Αιβερσον,άντε και σε καναν Νένε.
Αμυντικά απλά να το πάρουν απόφαση.Η επίθεση χρειάζεται ταλέντο,η άμυνα θέληση,συγκέντρωση και τακτική.Αν ο coach Carl μπορεί να τους το βάλει (πρώτα) στο μυαλό (και μετά) και στο παιχνίδι τους,όχι μόνο θα πάνε πλέι οφ,αλλά ισως προχωρήσουν κι όλας.

Δεν γίνεται ο Αιβερσον μόνος του να πηγαίνει με τους 76ερς τελικό (έστω στην Ανατολή) και να μην μπορεί με τον Καρμέλο να νικήσει μια φορά το ΛΑ.



εχεις το δικιο σου...
kostasvc15
QUOTE(Air Kef @ Oct 29 2008, 09:20 ) *
Αμυντικά απλά να το πάρουν απόφαση.Η επίθεση χρειάζεται ταλέντο,η άμυνα θέληση,συγκέντρωση και τακτική.Αν ο coach Carl μπορεί να τους το βάλει (πρώτα) στο μυαλό (και μετά) και στο παιχνίδι τους,όχι μόνο θα πάνε πλέι οφ,αλλά ισως προχωρήσουν κι όλας.

Αυτος δεν ηταν ο προπονητης της team USA το 2002 στην Indianapolis rolleyes.gif ;Μηπως ειναι αυτος που πρεπει να φυγει..;Δεν ειναι κακος προπονητης απ'οσο ξερω αλλα δε ξερω ποσο καλα τα παει με τις αμυνες και με τις χημειες γενικοτερα

QUOTE(Air Kef @ Oct 29 2008, 09:20 ) *
Δεν γίνεται ο Αιβερσον μόνος του να πηγαίνει με τους 76ερς τελικό (έστω στην Ανατολή) και να μην μπορεί με τον Καρμέλο να νικήσει μια φορά το ΛΑ.

Ναι,ανατολη,αλλα του 2001 ετσι;

QUOTE(koutsou10 @ Oct 29 2008, 10:19 ) *
αλλα γνωμη μου ειναι οτι ο ανσερ σε οποια ομαδα κ να πηγαινε με οποιονδηποτε super star συμπαιχτη του δεν θα πηγαιναν καλα,μονο οπωσ ηταν στην φιλαδελφια μονοσ του θα μπορουσε να βοηθησει μια ομαδα απλα να μπει στα play-off...

Καλα λογια του αερα..τον ειδαμε και στις τελευταιες σεζον στους 76ερς πως εμπαινε στα πλει οφς..
red pyramid88
QUOTE
Καλα λογια του αερα..τον ειδαμε και στις τελευταιες σεζον στους 76ερς πως εμπαινε στα πλει οφς..


Έχω την εντύπωση ότι εννοεί με μία ομάδα που να έχει καλούς παίκτες που τον συμπληρώνουν και αυτός να παίζει ως αρχηγός, όχι σε μία ομάδα που δε ξέρουν ποιο μπάζο να πετάξουν πρώτο tongue.gif
koutsou10
QUOTE(red pyramid88 @ Oct 30 2008, 01:58 ) *
Έχω την εντύπωση ότι εννοεί με μία ομάδα που να έχει καλούς παίκτες που τον συμπληρώνουν και αυτός να παίζει ως αρχηγός, όχι σε μία ομάδα που δε ξέρουν ποιο μπάζο να πετάξουν πρώτο tongue.gif


ακριβωσ!καταλαβε τι ηθελα να πω ο φιλοσ red pyramid88
a bullet for your head
Οι Ναγκετς την τελευταια στιγμη δεν υπεγραψαν την 4ετη επεκταση του συμβολαιου του Λινας Κλειζα για 25εκ δολ.Ο Κλειζα στο τελος της σεζον θα ειναι unrestricted free agent,με τους Ναγκετς να μπορουν να ματσαρουν την οποια προσφορα,αν θελουν.Γνωμη-εκτιμηση μου?Δεν αποκλειεται να τον δουμε του χρονου Ευρωπη..
koutsou10
πιστευω ο μπιλαπσ θα συμμαζεψει πολλα πραγματα στο ντενβερ...
καταρχην ειναι ο ορισμοσ του ασου,οργανωνει πολυ καλα κ οταν χρειαζεται (σιγουρα θα χρειαστει) σκοραρει κι ολασ...
αν ξυπνησει κ λιγο ο καρμελο θα πανε στην χειροτερη στα ιδια με περυσι...
vince carter #15
ειδατε τα μαλλια του καρμελο?????
ειχε βαλει στοιχημα μενα κολλητο του πως αν χασει στο nba live 09
θα κοψει τα κοτσιδακια του που διατηρει εδω και 9 χρονια...το αποτελεσμα..
εχασε ο κυριος αντονι..και αναγκαστηκε στο λουκ αυτο!!! shot.gif shot.gif shot.gif
a bullet for your head
QUOTE(vince carter #15 @ Nov 10 2008, 01:25 ) *
ειδατε τα μαλλια του καρμελο?????
ειχε βαλει στοιχημα μενα κολλητο του πως αν χασει στο nba live 09
θα κοψει τα κοτσιδακια του που διατηρει εδω και 9 χρονια...το αποτελεσμα..
εχασε ο κυριος αντονι..και αναγκαστηκε στο λουκ αυτο!!! shot.gif shot.gif shot.gif

Μ'αρεσουν οι ανθρωποι που κρατανε τον λογο τους..
vince carter #15
του παει και πιο πολυ...
αντε πας και παρι το κεφαλι του πιο αερα και κανει κατι με το μπιλαπς.. 69.gif
sacarame
Πάντως οι Νάγκετς μετά τον ερχομό του Billups έχουν 2-0 νίκες ενώ πριν είχαν 1-3.Μάλιστα ο καρμέλο σε αυτά τα 2 ματς έχει 26 πόντους,8 ριμπάουντς και 6 ασσίστ μέσο όρο...Για να δούμε αν τελικά θα τους βγει σε καλό αυτή η ανταλλαγή..Μέχρι στιγμής πάντως τα μηνύματα είναι ενθαρρυντικά
a bullet for your head
QUOTE(sacarame @ Nov 10 2008, 18:17 ) *
Πάντως οι Νάγκετς μετά τον ερχομό του Billups έχουν 2-0 νίκες ενώ πριν είχαν 1-3.Μάλιστα ο καρμέλο σε αυτά τα 2 ματς έχει 26 πόντους,8 ριμπάουντς και 6 ασσίστ μέσο όρο...Για να δούμε αν τελικά θα τους βγει σε καλό αυτή η ανταλλαγή..Μέχρι στιγμής πάντως τα μηνύματα είναι ενθαρρυντικά

Και θα συνεχισουν να ειναι ενθαρυντικα..οι Ναγκετς θα βγαιναν πιο αμεσα ωφελημενοι απ'αυτην την ανταλλαγη,ουτως η' αλλως και αυτο φαινεται.Τωρα αν κατορθωσει κ ο Μπιλαπς κ ψησει τον Μακ Νταις να παιξει στο Ντενβερ,τοτε...τα πλει οφ γινονται ενας εφικτος στοχος πλεον..αν κ ο Μακ Νταις,εχοντας ηδη 2 θητειες στους Ναγκετς,δεν πολυσυγκινειται σε αυτο το ενδεχομενο.Διαβαζα τις προαλλες,οτι 16 ομαδες ενδιαφερονται για να τον αποκτησουν,με επικρατεστερες τους Σελτικς κ τους Πιστονς(επιστροφη)..αν μη τι αλλο,περναει η μπογια του ακομα..
vince carter #15
μπας και τους πισει ο μπιλαπς και παιξουν λιγο αμυνα κιολας..
γιατι τοσο καιρο..οσο βαλουμε και οσα φαμε..φουλ επιθεση..
vince carter #15
οι ναγκετς εξαγορασαν το υπολοιπο συβολαιο του μακνταις και τωρα ειναι ελευθερος να παει σε οποια ομαδα γουσταρει ο ιδιος...
vince carter #15
με τον ερχομο του μπιλαπς συνεχιζουν το 3-0 οι ναγκετς!!!!
τελικο με μπομπκατς 88-80 με αντονι 25π 6ρ/νενε 8ρ και 12π/μπιλαπς 5ασ 16π και μπαλκαμ 7ρ 15π!
το ντενβερ σκαρφαλωσε 7 θεση με το 4-3..
a bullet for your head
Οι Ναγκετς δεν σκοπευουν να επαναυπογραψουν τον Τζουαν Χαουαρντ,μιας κ εχουν υπερβει ηδη το σαλαρι καπ κ θα αντιμετωπισουν προβλημα με τον φορο πολυτελειας.
a bullet for your head
Μεγαλη νικη των Ναγκετς επι των Σελτικς με 94-85.Αν δεν κανω λαθος,παραμενουν αηττητοι,απο τοτε που ηρθε ο Μπιλαπς..
pmam
Κι όμως κάνεις λάθος rolleyes.gif . Έχασαν από τους Lebroniers Cavaliers το βράδυ της Πέμπτης. Σίγουρα πάντως τους βοήθησε πολύ (αν και ο Sir Charles πιστεύει ότι πιο οφελημενοι βγήκαν οι Pistons από αυτό το trade)
vince carter #15
Με τον ερχομο του μπιλαπς στο ντενβερ και το κουρεμενο μαλλι του αντονι
το μονο σιγουρο ειναι οτι παιζουν πολυ καλυτερα απο πριν... shot.gif
sarounas
μια χαρά πάνε οι Νάγγετς με τον Τσόνσι 77.gif
η περιφέρεια τους έχει βρει χημεία και είναι ίσως η πληρέστερη σε ολόκληρο το NBA (Μπίλαπς, Σμιθ, Κάρτερ, Ντάνται Τζόουνς, Άντονι) οι (φαντάζομαι) πολύτιμοι σε άλλες ομάδες Κλέιζα και Μπάλκμαν φαντάζουν τουλάχιστον περιττοί και ίσως θα έπρεπε να τους βγάλουν στο σφυρί για να πάρουν έναν αξιοπρεπή ψηλό -ο Νενέ είναι πάλι τραυματίας- για να ενισχύσουν την φροντ λάιν τους που είναι μακράν η χειρότερη στο πρωτάθλημα 68.gif



DOUBLEHEAD-4-
Η ανταλλαγη αποδειχθηκε παρα πολυ καλη κινηση και απο εκει που τους ειχαμε για εκτος πλει-οφς φτασαν να ειναι στην
3η θεση της ισχυρης δυσης. Συμαντικο ρολο στην καλη πορεια παιζει και ο Νενε ο οποιος για μενα βαζει υποψηφιοτιτα για
most improved player of the year καθως και η επιστροφη του Κενυον Μαρτιν μετα απο τον μεγαλης διαρκειας τραυματιστο
του αποδιδει πολυ καλα.

Μια ανταλλαγη Τζ.Ρ. Σμιθ με Κρις Καμαν θα ηταν καλη αυτη την στιγμη που θελουν να δηναμωσουν το φροντ λαιν τους με
τους κλιππερς που εχουν περισια καλων ψηλων ....
neopen32
Εμπρος NUGGETS για τη μεγάλη ανατροπή. Απο το σημείο να παλευουμε για την οκτάδα, τώρα 2οι και με κόντρα διαιτησία (τι έγινε με το DALLAS) Μπίλαπς ΚΑρμέλο και ο καλύτερος προπονητής του ΝΒΑ οδηγούν. Αχ και να είχαμε και δυνατή γραμμή στους ψηλούς.
Gravedigger
QUOTE (neopen32 @ Apr 2 2009, 14:20 ) *
Εμπρος NUGGETS για τη μεγάλη ανατροπή. Απο το σημείο να παλευουμε για την οκτάδα, τώρα 2οι και με κόντρα διαιτησία (τι έγινε με το DALLAS) Μπίλαπς ΚΑρμέλο και ο καλύτερος προπονητής του ΝΒΑ οδηγούν. Αχ και να είχαμε και δυνατή γραμμή στους ψηλούς.

Τι έγινε με το Dallas??Εγώ μια χαρά την είδα την διαιτησία..Επίσης Nene-Andersen είναι μια χαρά ψηλοί,τι να πούμε και εμείς που την βγάζουμε με τον Dampier και τον Hollins...

Ο καλύτερος προπονητής είναι ο Karl???? blink.gif
neopen32
QUOTE(Gravedigger @ Apr 2 2009, 14:22 ) *
Τι έγινε με το Dallas??Εγώ μια χαρά την είδα την διαιτησία..Επίσης Nene-Andersen είναι μια χαρά ψηλοί,τι να πούμε και εμείς που την βγάζουμε με τον Dampier και τον Hollins...

Ο καλύτερος προπονητής είναι ο Karl???? blink.gif

Αν και η διαιτησία στο NBA συνήθως δεν σχολιάζεται, θα συμφωνούσα με τους έλληνες σπορτκαστερς που μετέδιδαν ζωντανά .
Οι ψηλοί μας είναι πολύ βελτιωμένοι και συνεχίζουν, οπότε ελπίζουμε για περισσότερα στα playoffs. Τώρα για Dampier και Hollins, ασχολίαστο.
Σε σχέση με τις ομάδες που κοουτσάρει και τα αποτελέσματα που φέρνει ο george Karl είναι ανάμεσα στους κορυφαίους του ΝΒΑ. Δεν μιλάω φυσικά για την Ινδιανάπολη και τις επιλογές της Εθνικής.
captain charisma
καλος ο καρλ αλλα οχι και κορυφαιος.το 2001 αν θυμαμαι καλα ειχε παει τους μπακς στους τελικους ανατολης...απο εκει και περα δεν εχει κανει καποια παρομοια πορεια στα πλειοφ...με τους ναγκετς ουτε τον πρωτο γυρο δεν εχει περασει οσο ειναι προπονητης τους...
neopen32
Tο 96 έπαιξε στους τελικους με τους υπερηχητικούς και έχασε από το Τζόρνταν. Το κύριο χαρακτηριστικό του είναι η βελτίωση των παικτών και των ομάδων που αναλαμβάνει. Πέμπτος προπονητής σε ποσοστό νικών (18 χρόνια) με μεσαίες ομάδες. Θεωρώ λοιπόν ότι είναι από τους κορυφαίους. Αύριο έρχονται οι λιμνάνθρωποι στο Ντένβερ και ελπίζω να συνεχίσουμε το σερί
Air and King
Ο Καρλ ειναι καλος προπονητης αλλα οχι προσωπικα δεν τον θεωρω τον καλυτερο.Ο καλυτερος προπονητης εν ενεργεια για μενα ειναι ο Λαρρυ Μπραουν.(με 2ο τον Γκρεκ Ποποβιτς)
Το 1996 η αληθεια ειναι οτι παρα το 3-0 στους Τελικους οι Σονικς το παλεψαν,κερδισαν τα δυο επομενα μειωνοντας σε 3-2 για να υποκειψουν στον 6ο Τελικο απο του Μπουλς.
neopen32
QUOTE(Air and King @ Apr 3 2009, 21:40 ) *
Ο Καρλ ειναι καλος προπονητης αλλα οχι προσωπικα δεν τον θεωρω τον καλυτερο.Ο καλυτερος προπονητης εν ενεργεια για μενα ειναι ο Λαρρυ Μπραουν.(με 2ο τον Γκρεκ Ποποβιτς)
Το 1996 η αληθεια ειναι οτι παρα το 3-0 στους Τελικους οι Σονικς το παλεψαν,κερδισαν τα δυο επομενα μειωνοντας σε 3-2 για να υποκειψουν στον 6ο Τελικο απο του Μπουλς.


Είναι όμως ένας από τους κορυφαίους (μέσα στην πεντάδα)
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.