Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Αναντολου Εφες-Ολυμπιακος
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Α1 Basket League > Ολυμπιακός
Pages: 1, 2
T.W.Is.M.
vs

Παρασκευη 19/10 20.00 Νοva Sports 3

Επιστροφη στον τοπο οχι του εγκληματος, αλλα του θριαμβου. Εκει που ο Ολυμπιακος κατεκτησε το Μαιο την Ευρωλιγκα με τη μεγαλη ανατροπη επι της ΤΣΣΚΑ. Αντιπαλος ομως τωρα δεν ειναι η ΤΣΣΚΑ, αλλα η Εφες, που για αλλη μια φορα ενισχυθηκε το καλοκαιρι με στοχο να φτασει εκει που δεν εφτασε περσι, στο φαιναλ φορ.

Το ροστερ της Εφες:

No. Player Country Pos. Height Born
- OSMAN, CEDI Turkey Forward 1.98 1995
- TEKIN, RAMAZAN Turkey Center 2.12 1993
4 BALBAY, DOGUS Turkey Guard 1.85 1989
5 FARMAR, JORDAN USA Guard 1.88 1986
7 VUJACIC, SASHA Slovenia Guard 2.00 1984
8 BATUK, BIRKAN Turkey Forward 1.96 1990
9 ERDEN, SEMIH Turkey Center 2.10 1986
10 TUNCERI, KEREM Turkey Guard 1.90 1979
12 GONLUM, KEREM Turkey Forward 2.08 1977
20 SAVANOVIC, DUSKO Serbia Forward 2.04 1983
22 LUCAS, JAMON-ALFRED USA Guard 1.91 1984
23 KUQO, ERMAL Albania Center 2.07 1980
32 GULER, SINAN Turkey Guard 1.92 1983
34 SIRIN, OSMAN Turkey Forward 2.07 1990
42 BARAC, STANKO Croatia Center 2.17 1986
Head Coach
MAHMUTI, OKTAY Turkey

Δε χρειαζεται να πω πολλα για τον αντιπαλο, ειναι μια ομαδα που γνωριζουμε καλα απο την πορεια της ολα αυτα τα χρονια στην Ευρωλιγκα. Ειναι η μια ομαδα που αποκλεισαμε περσι στο δρομο προς την κουπα στη φαση του τοπ 16. Ηταν μαλιστα η νικη στο ΣΕΦ επι της Εφες που αποτελεσε το ξεκινημα για την πορεια προς την κορυφη. Το παιχνιδι ειναι απο τα πιο δυσκολα του ομιλου, μια ηττα δε θα ειναι καταστροφη, αρκει να μη συνοδευτει απο μη αναστρεψιμη διαφορα. Η νικη φυσικα μας φερνει σε θεση ισχυος για ενα καλο πλασαρισμα.

Αντι επιλογου δυο βιντεο απο τα περσινα παιχνιδια των 2 ομαδων:


duncan21
Αρχή της σεζόν είναι ακόμη,βρισκόμαστε σε περίεργη φάση αγωνιστικά παρουσιάζοντας ένα σχετικό πλουραλισμό στην επίθεση(σε σχέση με το αντίστοιχο ξεκίνημα της περσινής σεζόν) αλλά και κάποιες αδυναμίες αμυντικά.Είτε νικήσουμε είτε χάσουμε λοιπόν λίγη σημασία έχει τούτη στιγμή κατά τη γνώμη μου.Η ομάδα παιχνίδι με παιχνίδι θα βρίσκει το ρυθμό της και ο Μπαρτζώκας έχει ένα μικρό περιθώριο ακόμη για δοκιμές.Χρειαζόμαστε δουλειά πίσω είναι η αλήθεια καθώς ο Ντόρσευ είναι λιγάκι αλλού αυτή τη στιγμή και ο Περπέρογλου δε βγάζει την ενέργεια του Παπανικολάου αμυντικά.Οι οποίοι Παπανικολάου-Ντόρσευ ήταν οι βασικοί άξονες της άμυνας μας και γενικότερα της ενέργειας που βγάζαμε πέρυσι στο παρκέ.Τέσπα νωρίς είναι ακόμη,υπάρχει άπλετος χρόνος για δουλειά smile.gif .

Στα του ματς,οι Τούρκοι δε μου γεμίζουν το μάτι ούτε φέτος,έχουν ένα τεράστιο κενό στο 3(ο Παπ τους έκανε πλάκα πέρυσι,το ίδιο οφείλουν να κάνουν φέτος Πέρπε-Παπ μαζί) το οποίο πρέπει να εκμεταλλευτούμε.Στους ψηλούς είμαστε πολύ πιο γρήγοροι και ευέλικτοι συνεπώς το θεωρώ αυτονόητο ότι πρέπει να χτυπήσουμε με p&r ή στη ντρίμπλα με Πρίντεζη-Χάινς.Στα γκαρντ είναι δυνατοί αλλά κι εμείς το ίδιο tongue.gif οπότε περιμένω να πέσουν κορμιά.Α και προσοχή στο Λούκας.

υ.γ Όσα λεφτά και να πετάξουν οι Τούρκοι ποτέ δεν πρόκειται να μάθουν μπασκετάκι,fact.
giorgos14
ΡΕ νετ τι θα γινει;;Οκ να δεχτω οτι το Ρεαλ-Παναθηναικος ηταν το παιχνιδι της 1ης αγωνιστικης με βαση τα ονοματα και το εδειξες.Αλλα παλι;προτιμας να δειξεις Παο-Καντου απο το Εφες-Ολυμπιακος;;;ειναι σοβαρα πραγματα αυτα;
patrickdrd
ενταξει, πολυ αμφιρροπο παιχνιδι, οποιαδηποτε προβλεψη παρακινδυνευμενη,
ο ολυμπιακος με πολλα κενα διαστηματα στο πρωτο ματς και κακιστη αμυνα,
αλλα κ η εφες που ειδα με το μιλανο δεν μου γεμισε το ματι,
σε ατομικες πρωτοβουλιες των παιχταραδων της στηριχτηκε

QUOTE(giorgos14 @ Oct 18 2012, 09:35 ) *
ΡΕ νετ τι θα γινει;;Οκ να δεχτω οτι το Ρεαλ-Παναθηναικος ηταν το παιχνιδι της 1ης αγωνιστικης με βαση τα ονοματα και το εδειξες.Αλλα παλι;προτιμας να δειξεις Παο-Καντου απο το Εφες-Ολυμπιακος;;;ειναι σοβαρα πραγματα αυτα;


μηπως πηγαινει με την ημερα; δλδ, οπως στο τσου-λου η νετ εχει τα δικαιωματα να δειχνει μια φορα την παρασκευη κ
μετα μια την πεμπτη;

παντως εγω σπαστηκα πιο πολυ που το εφες-ολυμπιακος το στειλαν στο νσ4 μου φαινεται;

για κατσε ρε νοβα να πουμε, χαλασε ο κοσμος να το βαλεις στο 1 ή στο 2;
τι το στελνεις στο 4 να πουμε; γιατι τα αλλα τι δειχνουν εκεινη την ωρα;
kseplenhs
αξιοσημείωτο ζεύγος στα γκαρντ το φαρμαρ-γκόρντον.Με σαβάνοβιτς στην ίδια 5αδα έχεις 3 παίχτες πολύ δύσκολα αντιμετωπίσημους στην άμυνα.

Βέβαια δεν είμαι ιδιαίτερα αισιόδοξος για αυριο.Αν συνεχίσει ο ντόρσει να είναι στον πλανήτη γκούφυ τότε προβλέπω να τρώμε γλέντι μέχρι και απο τον στάνκο τον μπάρατς.Είναι και ο ενθουσιασμός μιας νέας (πλούσιας) ομαδας που κάνει ντεπούτο στην έδρα της για φέτος.Δύσκολα χάνουν τέτοιες ομάδες,σε τέτοιες περιστάσεις ανεξάρτητα απο τον αντίπαλο.
frenchman7
Το λογικό για μένα θα ήταν να έδειχνε η ΝΕΤ πάντα το εκτός έδρας παιχνίδι. Έτσι θα υπήρχε και έξτρα κίνητρο στον κόσμο
να πάει στο γήπεδο όταν παίζει εντός, ενώ όταν παίζεις έξω που δεν έχεις επιλογή αράζεις σπιτάκι και απολαμβάνεις...
Αλλά που να τα σκεφτούν αυτά..
Reggie Miller #31
QUOTE(frenchman7 @ Oct 18 2012, 15:17 ) *
Το λογικό για μένα θα ήταν να έδειχνε η ΝΕΤ πάντα το εκτός έδρας παιχνίδι. Έτσι θα υπήρχε και έξτρα κίνητρο στον κόσμο
να πάει στο γήπεδο όταν παίζει εντός, ενώ όταν παίζεις έξω που δεν έχεις επιλογή αράζεις σπιτάκι και απολαμβάνεις...
Αλλά που να τα σκεφτούν αυτά..


Απλά τα πράγματα,αλλά που...
Όπως λέει και ο Duncan,ότι και να γίνει αύριο,αρχή είναι ακόμα,ασχέτως αν η ομάδα είναι ίδια,χρειάζεται χρόνος να μπορέσουν όλοι να κάνουν ορισμένα καινούρια πράγματα που θέλει ο coachB.
Κάποια στιγμή ο Ντόρσει είπε ότι κουράζεται περισσότερο στην άμυνα,γιατί ο Μπαρτζώ θέλει κάποια διαφορετικά πράγματα από πέρσι...Θα δείξει...
xristos_metal
Βλεπω νικη για Ολυμπιακο. Ειναι καλυτερη ομαδα. Το θεμα ειναι να παιξει αμυνα αλλιως θα χασει.
Zephyr
QUOTE(xristos_metal @ Oct 18 2012, 17:06 ) *
Βλεπω νικη για Ολυμπιακο. Ειναι καλυτερη ομαδα. Το θεμα ειναι να παιξει αμυνα αλλιως θα χασει.


Καλύτερη ομάδα δεν είμαστε, θεωρητικά πιο δεμένοι είμαστε. Μεγάλο ρόλο θα παίξει ο Ντόρσει, αν έχει κέφια γίνεται "ιπποδύναμη", αν όχι τότε δημιουργείται μια τρύπα ΝΑ, με το συμπάθιο, στην ρακέτα. Πρέπει να ανέβουν και οι "μικροί" που έχουν κάνει νωχελικό ξεκίνημα, ειδικά ο Μάντζαρης και ο Σλούκας.
Βέβαια αν οι Φάρμαρ, Λούκας και Βούγιασιτς είναι on fire δεν σωζόμαστε...
priest
η εφες δεν εχει και παρα πολλες λυσεις στον παγκο συνεπως αν πχ δεν παιξουν καλα οι βουγιασιτς και σαβανοβιτς θα εχει μεγαλο προβλημα...

το οπλο του φετινου οσφπ ειναι οι πολλες λυσεις σε ολες τις θεσεις συνεπως πιστευω πως δυσκολα ή ευκολα θα φτασει και σημερα τους 80+ ποντους.

αρα το μονο που πρεπει να κανει ειναι να παιξει επιτελους την περυσινη αμυνα!

απο κει και περα δεν πιστευω πως θα χασει...
rchos
QUOTE(Zephyr @ Oct 18 2012, 19:29 ) *
Καλύτερη ομάδα δεν είμαστε, θεωρητικά πιο δεμένοι είμαστε. Μεγάλο ρόλο θα παίξει ο Ντόρσει, αν έχει κέφια γίνεται "ιπποδύναμη", αν όχι τότε δημιουργείται μια τρύπα ΝΑ, με το συμπάθιο, στην ρακέτα. Πρέπει να ανέβουν και οι "μικροί" που έχουν κάνει νωχελικό ξεκίνημα, ειδικά ο Μάντζαρης και ο Σλούκας.
Βέβαια αν οι Φάρμαρ, Λούκας και Βούγιασιτς είναι on fire δεν σωζόμαστε...


Ακριβώς όσα γράφεις δείχνουν ότι αυτή τη στιγμή είμαστε καλύτεροι ομάδα.
Το ότι έχουμε καλύτερο ρόστερ ούτε εγώ το πιστεύω αλλά τώρα καλύτερη ομάδα είμαστε.

Αν όντως οι Φάρμαρ-Βούγιασιτς είναι ον φάιρ η εφές μπορεί να μην χάνει και από κανέναν εκείνο το βράδυ.

Γιαυτό σε ένα παιχνίδι οι πιθανότητες να χάσουμε από εφές είναι πολλές αλλά σε βάθος χρόνου οι πιθανότητες να τελειώσουμε την χρονιά καλύτερα από αυτούς είναι επίσης πολλές ίσως και περισσότερες.
Zephyr
QUOTE(rchos @ Oct 18 2012, 20:33 ) *
Ακριβώς όσα γράφεις δείχνουν ότι αυτή τη στιγμή είμαστε καλύτεροι ομάδα.
Το ότι έχουμε καλύτερο ρόστερ ούτε εγώ το πιστεύω αλλά τώρα καλύτερη ομάδα είμαστε.

Αν όντως οι Φάρμαρ-Βούγιασιτς είναι ον φάιρ η εφές μπορεί να μην χάνει και από κανέναν εκείνο το βράδυ.

Γιαυτό σε ένα παιχνίδι οι πιθανότητες να χάσουμε από εφές είναι πολλές αλλά σε βάθος χρόνου οι πιθανότητες να τελειώσουμε την χρονιά καλύτερα από αυτούς είναι επίσης πολλές ίσως και περισσότερες.


Πάντως σε σχέση με πέρσι η Εφές ανέβηκε επιθετικά (βλ. Φάρμαρ), αμυντικά (βλ. Λούκας) και προπονητικά (βλ. Μαχμούτι).
Βέβαια εμείς διώξαμε Κέσελ και αυτό από μόνο του είναι στοιχείο ικανό να μας εκτοξεύσει (19.gif 19.gif 19.gif) αλλά κακά τα ψέματα, με την αποχώρηση του παππού και την έλευση Μπαρτζώκα, η ομάδα ψάχνεται, κυρίως αμυντικά. Κόντρα σε μια ομάδα με επιθετικό ταλέντο ίσως εφάμιλλο της Ρεάλ, θα πρέπει να λειτουργήσουν πολλά πράγματα στην εντέλεια και κυρίως ο Ντόρσει και ο Μπαρτζώκας.
Τo καλό είναι ότι ο Law επέστρεψε φορτσάτος και θα αποτελεί καλή εναλλακτική όταν ο Σπαν θολώνει.
T.W.Is.M.
QUOTE(Zephyr @ Oct 18 2012, 20:45 ) *
Βέβαια εμείς διώξαμε Κέσελ και αυτό από μόνο του είναι στοιχείο ικανό να μας εκτοξεύσει (19.gif 19.gif 19.gif)


Επιτιμος mod ο κυριος παρακαλω... smiley.gif
Zephyr
QUOTE(T.W.Is.M. @ Oct 18 2012, 23:06 ) *
Επιτιμος mod ο κυριος παρακαλω... smiley.gif


Aν γίνει sub-forum που θα βρίζουμε Λεμπρόν και Σέρβους μαζί ( banana.gif ) τότε μέσα smiley.gif
ALdaperan
Όποιος εχει λινκ με ελληνικη περιγραφη pm me plz smile.gif

εδιτ : βρήκα , όποιος θελει pm me πάλι biggrin.gif
frenchman7
εγώ το ελληνικό πλιζ, γιατί μου έχει πάρει τ' αυτιά ο τούρκος!
Zoys
Απίστευτα κακό ξεκίνημα. Από που να αρχίσει και που να τελειώσει κανείς... Λάθη, κακές άμυνες, χαμένα θεωρητικά εύκολα σουτ και έλλειψη καθαρού μυαλού.

Τελικά δεν έχουμε πρόβλημα στην άμυνα.

Έχουμε ΠΡΟΒΛΗΜΑ στην άμυνα
tsouras o.a.c
QUOTE(ALdaperan @ Oct 19 2012, 19:57 ) *
Όποιος εχει λινκ με ελληνικη περιγραφη pm me plz smile.gif

εδιτ : βρήκα , όποιος θελει pm me πάλι biggrin.gif


σου εχω στειλει pm!
Manu7
Tι στο διάολο?Με τον Ίκαρο νομίζουν ότι πήγαν να παίξουν?

Καλά πέρα από την άμυνα που είναι ασχολίαστη, τα έχουμε δει όλα.Ο Ντόρσι έκανε 2 πάσες πίσω από την πλάτη γιατί την είδε Νας, ο Μάντζαρης χάνει μπάσιμο μόνος του...

7/7 τρίποντα έχουν?

ΕΝΤΙΤ:8/8 τώρα.Να δούμε αν σπάσει το ρεκόρ της Τσσκα.
Zoys
QUOTE(Manu7 @ Oct 19 2012, 20:19 ) *
7/7 τρίποντα έχουν?

6/6 από το δίδυμο Φαρμάρ-Βούγιασιτς που όταν αρχίσει να πυροβολεί δεν σταματάει. Η άμυνα μας στην περιφέρεια είναι τραγική και η Εφές το έχει εκμεταλλευτεί στο έπακρο!! Νέο ελεύθερο τρίποντο από τον Τουντσερί... angry_red.gif
frenchman7
Δεν το χω ξαναδεί το σημερινό.. voodoo..
Manu7
Ε περίμενα ήττα με κάπου 10 πόντους αλλά όχι αυτό το πράγμα. Δηλαδή πάμε για διασυρμό...

ΕΝΤΙΤ:Εμείς δεν έχουμε κατοχή ρε?
Zephyr
Καλά, χάλι ασυμμάζευτο. Καλύτερα πάντως να έρθει τώρα μια οδυνηρή ήττα παρά την Δευτέρα. Τους περιμένω περισσότερο υποψιασμένους κόντρα στον ΠΑΟ (προφανώς έχω εγκαταλείψει από τώρα κάθε ελπίδα ανάκαμψης στο β΄ημίχρονο).
damian
QUOTE (Zephyr @ Oct 19 2012, 20:32 ) *
Καλά, χάλι ασυμμάζευτο. Καλύτερα πάντως να έρθει τώρα μια οδυνηρή ήττα παρά την Δευτέρα. Τους περιμένω περισσότερο υποψιασμένους κόντρα στον ΠΑΟ (προφανώς έχω εγκαταλείψει από τώρα κάθε ελπίδα ανάκαμψης στο β΄ημίχρονο).


τελικός ευρωλίγκας, 11 λεπτά, -19.... wink.gif
Zoys
QUOTE(damian @ Oct 19 2012, 20:36 ) *
τελικός ευρωλίγκας, 11 λεπτά, -19.... wink.gif

Εντάξει τώρα, μην περιμένουμε η εξαίρεση να γίνει ο κανόνας. Ούτε μέσα σε 15 λεπτά ανάπαυλας η ομάδα να αλλάξει 180 μοίρες στο κομμάτι της άμυνας.
themoss
Υπερηχητική η Εφές ως τώρα και πολύ κακός ο ΟΣΦΠ. Δε νομίζω ότι μπορεί να συνεχιστεί αυτή η εικόνα σε όλο το παιχνίδι, θα πάει καλύτερα στη συνέχεια.
T.W.Is.M.
QUOTE(frenchman7 @ Oct 19 2012, 20:26 ) *
Δεν το χω ξαναδεί το σημερινό.. voodoo..


Δεν ειχες δει περσι το ματς με την ΤΣΣΚΑ στη Μοσχα?
Manu7
Ούτε ένα 5-0 σερί δεν μπορούμε να κάνουμε. Και πώς να βρει ρυθμό η ομάδα αν την μπάλα την μαζεύεις μόνο από το διχτάκι.

Χάσανε τρίποντο.Και χάσαμε το ριμπάουντ...
SkyFall
ο Φάρμαρ τι κάνει? 21 rkg σε 13 λεπτά.
T.W.Is.M.
QUOTE(SkyFall @ Oct 19 2012, 20:42 ) *
ο Φάρμαρ τι κάνει? 21 rkg σε 13 λεπτά.


Γενεθλια. Οπως και ολη η Εφες.
Manu7
Δεν γίνεται ένα ημίχρονο να μην κάνεις ένα ξέσπασμα.

Η διαφορά πήγε στους 16 σε κάποια φάση και μετά φάγαμε 8-0 σερί.

Τεσπά, τουλάχιστον να μειώσουν τη διαφορά. Εκτός αν γουστάρουν να χάσουν με 30 πόντους.
Reggie Miller #31
QUOTE(Manu7 @ Oct 19 2012, 20:48 ) *
Τεσπά, τουλάχιστον να μειώσουν τη διαφορά. Εκτός αν γουστάρουν να χάσουν με 30 πόντους.


Αυτή η ήττα θα μας κάνει καλό για τον τελικό... tongue.gif
SkyFall
τι συμβόλαιο έχει ο φάρμαρ? πάνω απο 3 εκ?
priest
Τους εχει ανοιξει αλλα παιζουν και καλη αμυνα!πρεπει να βελτιωσει την αμυνα ο οσφπ και επιτελους οι ψηλοι του να δωσουν το κατι παραπανω...
T.W.Is.M.
QUOTE(Reggie Miller #31 @ Oct 19 2012, 20:50 ) *
Αυτή η ήττα θα μας κάνει καλό για τον τελικό... tongue.gif


Λες να παιξουμε τελικο με την Εφες? Παραγγελνω απο τωρα πουρα και σαμπανιες για το repeat! smiley.gif
dimit
H ομαδα παει καλα. Εχει τους καλυτερους ψηλους. Εχει σχεδιο. Οσοι φωναζουμε απο το καλοκαιρι ειμαστε γραφικοι
και μας διαγραφονται και τα μηνυματα.
Στην επιθεση τι παιζουμε ? Γυρω γυρω ολοι? Γιατι δεν ακουμπαμε τη μπαλα στο Μαυροειδη?
Ρε μπας και τσαμπα κατηγορουσαμε το Ζουρο για το Καρακας? Μηπως καπιοι χορτασαν με μια κουπα?
Πιστευα Μπαρτζωκα, αλλα αυτη η εμφανιση διαλυμμενης συμμοριας τον ριχνει πολυ στην εκτιμηση μου
Ilias7
Δεν υπαρχει συγκεντρωση και απο τη στιγμη που δεν υπαρχει συγκεντρωση η ομαδα δε γινετε να αποδωσει ουτε αμυντικα ουτε επιθετικα..

Δεν ειναι μονο το οτι δε παιζουμε καλη αμυνα..Φαινομενο που εχει παρατηρηθει και στα προηγουμενα παιχνιδια...Ειναι οτι και στην επιθεση δεν ξερουμε τι να κανουμε τη μπαλα..Ο καθενας κανει οτι θελει και τα χανουμε απο κατω μονοι μας...

Ο Ντορσει πραγματικα δε χρειαζεται επιθετικα να κανει κατι παραπανω απο αυτα που εκανε περσι...Γιατι το χαλαει..


Αν συγκεντρωθει λιγο η ομαδα θα αλλαξει το παιχνιδι στο β' ημιχρονο...Το πιστευω..
badder
Είναι ξεκάθαρο ότι η ομάδα δεν έχει πειθαρχεία. Είναι λες και ξαφνικά έγιναν η διαχρονικά καταξιωμένη ομάδα που κατέβηκε να κερδίσει με το όνομα και τον τίτλο του Πρωταθλητή μόνο. Ο σεβασμός από τον αντίπαλο κερδίζεται στο γήπεδο... και οι δικοί μας είναι σαν να περίμεναν να τους σεβαστούν a priori. Βέβαια και οι τούρκοι έχουν ποσοστά επιστημονικής φαντασίας.. μου θυμίζει ενα παιχνίδι στη Μακάμπι πριν 3 χρόνια μου φαίνεται.

Τα παιδιαριώδη λάθη χωρίς ιδιαίτερη πίεση από την Εφες είναι ολοφάνερα. Η χαλαρότητα στην άμυνα, ειδικά στις διεισδύσεις, είναι ως ένα σημείο αναμενόμενα αλλά εδώ τους παίζουν με τα μάτια. Εδώ θα φανεί η διαφορά Ιβκοβιτς / Μπαρτζώκα. Πέρσι είχαμε την δυνατότητα σε παιχνίδια που δεν μας πήγαιναν καλά να βελτιωνόμαστε μέσα στο παιχνίδι και να πλησιάζουμε ή και να ανατρέπουμε την εις βάρος μας κατάσταση.

Έχω την εντύπωση ότι ο Μπαρτζώκας τους έχει αφήσει χαλαρούς, αλλά αυτό διορθώνεται. Μια ήττα σήμερα δεν θα κάνει κακό, ίσως κάνει και καλό. Αλλά η διαφορά παίζει ρόλο και πρέπει να μειωθεί. Το ματς δεν έχει χαθεί ακόμα, και με τον Ιβκοβιτς θα είμουν πιο αισιόδοξος. Με τον Μπαρτζώκα ακόμα δεν ξέρω αν πρέπει να είμαι. Ελπίζω να με εκπλήξει ευχάριστα, αν και δύσκολο.

T.W.Is.M.
QUOTE(dimit @ Oct 19 2012, 20:53 ) *
H ομαδα παει καλα. Εχει τους καλυτερους ψηλους. Εχει σχεδιο. Οσοι φωναζουμε απο το καλοκαιρι ειμαστε γραφικοι
και μας διαγραφονται και τα μηνυματα.
Στην επιθεση τι παιζουμε ? Γυρω γυρω ολοι? Γιατι δεν ακουμπαμε τη μπαλα στο Μαυροειδη?
Ρε μπας και τσαμπα κατηγορουσαμε το Ζουρο για το Καρακας? Μηπως καπιοι χορτασαν με μια κουπα?
Πιστευα Μπαρτζωκα, αλλα αυτη η εμφανιση διαλυμμενης συμμοριας τον ριχνει πολυ στην εκτιμηση μου


Τα μηνυματα διαγραφονται οταν ειναι ειρωνικα ή προκλητικα ή εμπρηστικα. Το λεω γιατι εγω το διεγραψα.
Οταν γραφεις για μπασκετ, δε θα σβηνεται τιποτα. Απο αυτο που εγραψες θα μπορουσες να κρατησεις τις 2 τελευταιες γραμμες και θα ηταν ενα χρησιμο ποστ για συζητηση.
dimit
QUOTE(priest @ Oct 19 2012, 20:51 ) *
Τους εχει ανοιξει αλλα παιζουν και καλη αμυνα!πρεπει να βελτιωσει την αμυνα ο οσφπ και επιτελους οι ψηλοι του να δωσουν το κατι παραπανω...


Φιλε μου για να δωσουν κατι πρεπει να το εχουν... Θες να παρει τα ριμπαουντ ο Χαινς του 198 απο το Μπαρατς τπυ 218 ? Ε λυπαμαι δε γινεται... Θες να απειλησουν ο Ντορσευ και ο Μαυροειδης? ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΝΕ !Τους πιασαμε μια φορα κοτσους , νομιζαμε θα γινεται συνεχεια να κερδιζουμε με τα ψεματα
Βεβαια και οι περιφεριακοι σημερα ειναι ανταξιοι των ψηλων

QUOTE(T.W.Is.M. @ Oct 19 2012, 20:57 ) *
Τα μηνυματα διαγραφονται οταν ειναι ειρωνικα ή προκλητικα ή εμπρηστικα. Το λεω γιατι εγω το διεγραψα.
Οταν γραφεις για μπασκετ, δε θα σβηνεται τιποτα. Απο αυτο που εγραψες θα μπορουσες να κρατησεις τις 2 τελευταιες γραμμες και θα ηταν ενα χρησιμο ποστ για συζητηση.


Ωραια λοιπον, α ς μιλησουμε για μπασκετ. Επειδη κι εσυ προσωπικα μου την ελεγες για το θεμα των ψηλων που φωναζα , για πες μου γιατι δεν απειλουμε ΚΑΘΟΛΟΥ επιθετικα απο το ζωγραφιστο, και χανουμε αερα τα ριμπαουντ? Γιατι επιτρεπουμε στην Εφες να πιεζει τοσο ψηλα?
Manu7
Τι παθαίνει ο Πρίντεζης και θέλει να τα μπουμπουνάει τόσο γρήγορα?Θα μπορούσαμε να μειώσουμε πιο ορθολογικά τη διαφορά.

Και κάτι άλλο που δεν είπα πριν για το 1ο ημίχρονο.

Δεν θυμάμαι να σταματήσαμε τους αιφνιδιασμούς των Τούρκων με φάουλ στο 1ο δεκάλεπτο ενώ δεν είχαμε κάνει κανένα.
Έτσι τρώγαμε τα τριποντάκια αμάσητα...
T.W.Is.M.
QUOTE(dimit @ Oct 19 2012, 21:05 ) *
Ωραια λοιπον, α ς μιλησουμε για μπασκετ. Επειδη κι εσυ προσωπικα μου την ελεγες για το θεμα των ψηλων που φωναζα , για πες μου γιατι δεν απειλουμε ΚΑΘΟΛΟΥ επιθετικα απο το ζωγραφιστο, και χανουμε αερα τα ριμπαουντ? Γιατι επιτρεπουμε στην Εφες να πιεζει τοσο ψηλα?


Εγω βλεπω οτι δε γινονται καλα μπλοκ αουτ σε φασεις που ο ψηλος εχει βγει για το κοψιμο και μενει ο Μπαρατς ή ο Ερντεν με περιφερειακο κατω απ το καλαθι. Κι εμεις εχουμε παρει επιθετικα ριμπαουντ σε καποιες φασεις ομως. Και δε βλεπω την Εφες να εχει παιχνιδι με πλατη.

Εχουν γινει παιχτες ο Μπαρατς και ο Βουγιασιτς...
Τωρα μενει να βαλει τριποντο κι ο Ντορσει και θα τα εχουμε δει ολα!
Manu7
Απίστευτο.Μέσα σε 4 λεπτά η διαφορά πήγε ξανά στους 20 από τους 8!Δεν γίνεται να το επιτρέπεις αυτό..
basketikos2813
Μάγκες, ένα λινκ πλιζ να δω την τελευταία περίοδο.
olympiakos
Δεν παίζουμε που δεν παίζουμε,δίνουν και κάτι φάουλ αστεία..τι να πεις...
Manu7
Εντάξει...8 ομαδικά και έχει 1 λεπτό ακόμα.Στον Λο δώσανε 2 ανύπαρκτα.Έχουμε βρει τον μπελά μας με τους Τούρκους.

ΕΝΤΙΤ:

Δεν μπαίνει το lay up του Law και μετά ο Farmar με κρεμασμένο τον Χάινς, sport-smiley-017.gif
priest
ο φαρμαρ απλα δεν παιζεται σημερα...οτι θελει κανει!
T.W.Is.M.
Κι ο Φαρμαρ βαζει αλλο ενα τριποντο στη ληξη του 10λεπτου. Θα παραμυθιαζονται τωρα οι αιωνιοι αποτυχημενοι οτι εχουν υπερομαδα απο το δικο μας υπνο και τα δικα τους γενεθλια(που ελεγε κι ο Ιωαννιδης)...
lamar
O Oλυμπιακος του πρωτου ημιχρονου και ο Ιερεθουελο του δευτερου, προσφερουν απλοχερα το γελιο στους τηλεθεατες!!!!
badder
QUOTE (priest @ Oct 19 2012, 21:22 ) *
ο φαρμαρ απλα δεν παιζεται σημερα...οτι θελει κανει!

Ότι τον αφήσουμε εμείς κάνει... αφού τον φυλάνε με τα μάτια. Είμαστε εντελώς απείθαρχοι.

Συγγνώμη... τι επαναφορά ήταν αυτή από Σπανούλη... έλεος δηλαδή.... σε παιδική χαρά νομίζουν ότι βρίσκονται?
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.