Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Ενα ονειρο μου γινεται πραγματικοτητα!!!
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Ευρωπαϊκό μπάσκετ
Arkadios
.
dizzy_fingers
Χαχα biggrin.gif.

Χαίρομαι που η, ομολογώ πρωτότυπη, ευχή σου θα πραγματοποιηθεί.

Όσο για το να έρθει στον ΠΑΟ...κάνε άλλες ευχές καλύτερα, γιατί αυτή δεν τη βλέπω να συμβαίνει tongue.gif.
Alexmei
Χεχε....Βρε παιδιά αυτός ήταν στην Χιρόνα τα τελευταία χρόνια;γιατί τον έχασα για κάμποσο καιρό...
treathitch
Ρομπέρτο Ντουένιας...







To πιο γλυκό κομμάτι της ζωής μας
Alexmei
εντάξει το να είναι 2,21 δν τον δικαιολογεί από το να ξυρίσει τα χέρια του.... 24.gif
Pierce
Ρομπέρτο Ντουένιας... let me introduce to you mr bic 24.gif 24.gif 24.gif banana.gif banana.gif 19.gif 19.gif
thrylos7
Ένα αστείο περιστατικό που θυμάμαι με αυτόν το συμπαθή γίγαντα είναι με την Μπαρτσαλόνα, στην ACB, πρόπερσι..

Έχει τη μπάλα λίγο πιο έξω(κάθετα) από το καλάθι και ψάχνει που να τη δώσει.. Μπροστά του(δηλαδή κάτω από το καλάθι) υπήρχαν 2 αντίπαλοι που έκλειναν το χώρο κι έτσι ο Φούτσκα αναγκάζεται να βγει έξω από το γήπεδο για να περάσει από τη μια πλευρά στην άλλη.. Τη στιγμή που βρίσκεται στη μέγιστη απόσταση έξω (και είναι ασφαλώς ελεύθερος) του πασάρει ο Ντουένιας τη μπάλα... κι έτσι η κατοχή αλλάζει χέρια...
liolias
Η πρωτη φωτογραφια ειναι ολα τα λεφτα. Μου βγαζει κατι απο Ροναλντινιο!!
Pierce
εμενα παλι κατι σε φρανκεστά΄ι΄ν...
rchos
εκατσα να δω σημερα το παιχνιδι μαλαγα-μπανταλονα και ξενερωσα!τα εχει ξυρισει τα χερια του!γιατι μας το κανες αυτο γιγαντα ντουενιας! tongue.gif
παντως ετσι ξυρισμενος μιαζει πολυ με ανθρωπο! 69.gif
NBAholic
QUOTE
εμενα παλι κατι σε φρανκεστά΄ι΄ν...


Kι εμένα από Μουρεσάιν!
Σοβαρά, δε μοιάζουν εμφανισιακά (όπως και με άλλα ακρομεγαλικά άτομα);
Air Kef
Ρε treathitch αγόρι μου( tongue.gif ),έπινα καφέ και δν μπορώ να κατεβάσω γουλιά με τις φώτο σου.. ohmy.gif

Που να έτρωγα κι όλας,θα τα είχα βγάλει...
Βάλε μια προειδοποίηση πρώτα,"Ακολουθούν χαρακτηριστηκες φώτο του Ντουένιας." ή κατι τέτοιο..

QUOTE(Αρκάδιος)
Χωρις καμια παρεξηγηση, αλλα ο ανθρωπος ειναι φανερο πως εχει καποια μορφη καθυστερησης.


Συμφωνώ.Και τα τελευταία χρόνια έχει βελτιωθεί λίγο.Η πραγματική αποθέωση ήταν στα πρώτα του χρόνια.

Εγώ θα ξεπεράσω την άποψη ότι μοιάζει με τον Φρανκενσταίν(αδικείτε τον Φρανκ έτσι) και θα πω ότι είναι ολόιδιος με εκείνο το τέρας που έπαιζε στις ταινιες του Μποντ,με την σιδερένια μασέλα, και προσπαθούσε να σκοτώσει τον 007.Χαρακτηριστηκά θυμάμαι που πάλευαν πάνω σε ένα βαγονι τελεφερικ.Δν θυμάμαι πως τον αποκαλούσαν στην ταινια γμτ.Σιδηροχέρης,σιδηρομασέλας κάτι τέτοιο...
NBAholic
Ούτε εγώ θυμάμαι πώς τον έλεγαν στην ταινία, αλλά το όνομά του είναι Ρίτσαρντ Κιλ και είναι μόνο 1-2 πόντους κοντύτερος του Ντουένιας. Η περίπτωση της ακρομεγαλίας που λέγαμε.
Pierce
QUOTE(Air Kef @ Nov 20 2006, 04:07 PM) *
Εγώ θα ξεπεράσω την άποψη ότι μοιάζει με τον Φρανκενσταίν(αδικείτε τον Φρανκ έτσι) και θα πω ότι είναι ολόιδιος με εκείνο το τέρας που έπαιζε στις ταινιες του Μποντ,με την σιδερένια μασέλα, και προσπαθούσε να σκοτώσει τον 007.Χαρακτηριστηκά θυμάμαι που πάλευαν πάνω σε ένα βαγονι τελεφερικ.Δν θυμάμαι πως τον αποκαλούσαν στην ταινια γμτ.Σιδηροχέρης,σιδηρομασέλας κάτι τέτοιο...

holic kai air kef ντροπη. σαγωνιας ηταν το παρατσουκλι
Air Kef
Πωω..Ντροπή όντως..Ακομα και σήμερα προσπαθούσα να θυμηθώ..

Καλά ρε χόλικ θυμοσουν το πραγματικο του όνομα και οχι αυτο που παιζει στην ταινια;;
thrylos7
superbasket.gr:
QUOTE
Η καριέρα του Ρομπέρτο Ντουένιας ξεκίνησε τυχαία σε μία στάση λεωφορείου πριν από 14 χρόνια… Ο 31χρονος πλέον σέντερ έφτασε στον τελικό προορισμό του και κρέμασε τη φανέλα του, βάζοντας άδοξο τέλος στην καριέρα του.

Τα 221 εκατοστά που μετράει του δημιούργησαν ουκ ολίγα προβλήματα και οι γιατροί του απαγόρευσαν να πατήσει ξανά παρκέ! Η φυσική του κατάσταση δεν του επιτρέπει να παίξει σε επαγγελματικό επίπεδο και ο Ντουένιας πήρε τη μεγάλη απόφαση. Άλλωστε τη φετινή χρονιά αγωνίστηκε ελάχιστα με την Μπανταλόνα. Ο σέντερ θα ανακοινώσει με κάθε επισημότητα την αποχώρησή του από την ενεργό δράση στις 16 Ιουλίου. Στη διάρκεια της καριέρας του έχει κατακτήσει μία Ευρωλίγκα, ένα κύπελλο Κόρατς, έξι πρωταθλήματα Ισπανίας και δύο Κόπα ντελ Ρέι.
man10
Bye bye Nτουενιας....

Θα μου λειψεις γιγαντα...


edit Ουτε που ηξερα οτι επαιζε φετος στην Μπανταλονα...
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.