Help - Search - Members - Calendar
Full Version: ΠΑΟ-Μεταγραφές volume 2
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Α1 Basket League > Παναθηναϊκός ΟΠΑΠ
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100, 101, 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108, 109, 110, 111, 112, 113, 114, 115, 116, 117, 118, 119, 120, 121, 122, 123, 124, 125, 126, 127, 128, 129, 130, 131, 132, 133, 134, 135, 136, 137, 138, 139, 140, 141, 142, 143, 144, 145, 146, 147, 148, 149, 150, 151, 152, 153, 154, 155, 156, 157, 158, 159, 160, 161, 162, 163, 164, 165, 166, 167, 168, 169, 170, 171, 172, 173, 174, 175, 176, 177, 178, 179, 180, 181, 182, 183, 184, 185, 186, 187, 188, 189, 190, 191, 192, 193, 194, 195, 196, 197, 198, 199, 200, 201, 202, 203, 204, 205, 206, 207, 208, 209, 210, 211, 212, 213, 214, 215, 216, 217, 218, 219, 220, 221, 222, 223, 224, 225, 226, 227, 228, 229, 230, 231, 232, 233, 234, 235, 236, 237, 238, 239, 240, 241, 242, 243, 244, 245, 246, 247, 248, 249, 250, 251, 252, 253, 254, 255, 256, 257, 258, 259, 260, 261, 262, 263, 264, 265, 266, 267, 268, 269, 270, 271, 272, 273, 274, 275, 276, 277, 278, 279, 280, 281, 282, 283, 284, 285, 286, 287, 288, 289, 290, 291, 292, 293, 294, 295, 296, 297, 298, 299, 300
Goofy-shot
Φωτιά στο φόρουμ... icon_drunk.gif
vastravoud
Ριλάξ παιδιά, ψυχραιμία!

Ο Παναθηναϊκός υπήρχε πριν τον Ζοτς, θα υπάρχει και μετά.

Προσωπικά τον ευχαριστώ πάρα, πάρα πολύ για τα όσα ζήσαμε τόσα χρόνια, και θα είμαι σίγουρα παρών την πρώτη φορά που θα έρθει αντίπαλος.
SG3ptshooter
Δεν απαντώ για να σου απαντήσω προσωπικά, απλά θεωρώ το έθεσες σε μια βάση που με βολεύει να παραλληλιστώ.
QUOTE(baskethood @ Jun 12 2012, 14:18 ) *
Προσωπικά δεν θα τρελαθώ αν φύγει ο Ομπράντοβιτς. Ναι, αναγνωρίζω και την προσφορά του και τα πάντα. Αλλά δεν θα σταματήσει το τμήμα να είναι ανταγωνιστικό αν φύγει--μόνο--ο Ζοτς.
Καλοί προπονητές υπάρχουν (Κατσικάρης, Πιανιτζιάνι, Ιτούδης-αν θέλει, δύσκολο), και μάλιστα ικανοί με μικρό μπάτζετ να κάνουν καλή δουλειά. Πλέον πρέπει και εμείς να ακολουθήσουμε το παράδειγμα του Ολυμπιακού, δηλαδή καλός προπονητής--ταλέντο--καλές επιλογές.
Αυτό που με φοβίζει είναι να συμβεί κάτι από τα δύο επόμενα:
α) Να πει η διοίκηση στον επόμενο ότι το μπάτζετ είναι αρκετά μικρότερο, στο στυλ "η υπέρβαση των 10-12 εκατομμυρίων ήταν μόνο για τον Ομπράντοβιτς".
β) Την έξοδο να ακολουθήσουν και οι παίκτες που θα μπορούσαν αν αποτελέσουν τον κορμό για τα επόμενα χρόνια.

Προσωπικά θεωρώ ότι δε θα έπρεπε να τρελαθώ αν φύγει ο Obradovic, τίποτα δε φέρνει το τέλος του κόσμου. Αλλά δε γίνεται και να μην τρελαθώ όντας μικρότερος των περισσοτέρων εδώ μέσα και έχοντας παρακολουθήσει τον Παναθηναϊκό πρακτικά μόνο επί κυριαρχίας του Ζοτς. Είναι αναμφίβολα ένα τέλος εποχής, αλλά για τους βρέφη-20κάτι, ανάλογα με το πότε ξεκίνησαν να παρακολουθούν το μπασκετικό Παναθηναϊκό, ο ΠΑΟ πάντα σήμαινε Obradovic αγωνιστικά. Παίκτες έφύγαν, budget ανέβηκαν και κατέβηκαν, όμως ο Zοτς και το πλάνο του, αυτή η πολύ συγκεκριμένη και απαιτητική σειρά κανόνων μέσα στο παρκέ που ακόμη κι αν άλλαξε στην πορεία είχε πάντα τη στάμπα του προπονητή, ήταν η μόνη σταθερά. Και θα μου είναι δύσκολο να έχω μεγάλη πίστη εξαρχής στην επόμενη μέρα.
Καλοί προπονητές υπάρχουν, αλλά δύσκολα πιστεύω πως δε θα έχουμε αντικατάσταση εκ των έσω. Ο δεύτερος δρόμος για τον Ιτούδη είναι να συνεχίσει ως βοηθός του Ζοτς στον επόμενο προορισμό του και ο τρίτος να δοκιμάσει ως πρώτος προπονητής κάπου αλλού, λογικά πιο κάτω για αρχή. Ίδωμεν. Η συνταγή θα είναι σίγουρα στα βήματα του Ολυμπιακού, ό,τι κι αν γίνει. Δεν υπάρχει άλλη επιλογή με βάση τις συνθήκες.

Θέλω κυρίως να σταθώ στους φόβους. Το α. το βλέπω κι εγώ. Και με προβληματίζει. Το β. δεν το φοβάμαι τόσο γιατί έχει γηγενή κορμό ο Ολυμπιακός, δε γίνεται να μας πάρει τους πάντες. Και το εξωτερικό δεν ξέρω κατά πόσο θα έδινε σαφώς περισσότερα για τους γηγενείς - ρολίστες μας σε σχέση με την αξία τους και τα χρήματα που θα τους δίναμε, ώστε να μπουν στη διαδικασία του ξενιτέματος. Κάλλιστα μπορεί να συμβεί το β., δεν αντιλέγω. Αλλά δεν πιστεύω ότι θα γίνει σε απαγορευτικό βαθμό και αν συμβεί δεν θα έλεγα ότι το φοβάμαι. Πάνω απ' όλα θέλω να προσθέσω το γ., πως δυστυχώς πολλοί φίλοι του Παναθηναϊκού δεν μοιάζουν διατεθειμένοι να δείξουν ψύχραιμες αντιδράσεις στο σενάριο επόμενη μέρα. Μπορεί να είμαι προβληματισμένος αλλά προσωπικά θα στηρίξω όσο ποτέ. Γιατί τώρα θα το έχουμε ανάγκη.


-

Όποιος κατηγορήσει το Ζοτς, που φεύγει από μια ομάδα που της έδωσε το μεγαλύτερο μέρος της ιστορίας της και αναμφίβολα δέθηκε με αυτή, επειδή το budget που του αναγγέλλουν ήταν αντικειμενικά χαμηλό για να συνεχίσει να χτίζει το μύθο του, βρίσκω τη στάση του κοντόφθαλμη. Όποιος κατηγορήσει τους Γιαννακόπουλους, που έχουν ξηλωθεί άνευ μεγάλης στήριξης του κόσμου για να βοηθήσουν σε βαθμό απαραίτητο τον Obradovic να πετύχει αυτά που πετύχαμε, επειδή έχουν ξεκαθαρίσει σε όλους τους τόνους ότι δεν μπορούν άλλο, κι αυτός ξεχνάει πράγματα. Όχι, το διαζύγιο δεν είναι αρμονικό, δε θα φέρει χαρά και ναι, είναι δύσκολο στα όρια του απίθανου να καταφέρει ξανά κάποιος μέχρι να σβήσει ο Ήλιος να είναι το ίδιο πετυχημένος στον πάγκο του Παναθηναϊκού. Αλλά κάποια πράγματα απλά αλλάζουν γιατί δεν μπορούν να συνεχίσουν να είναι ίδια για πάντα..
Anubis
Εγω παλι πιστευω λιγο στα θαυματα. Και ναι καλοι προπονητες υπαρχουν. Εγω θελω τον καλυτερο!
SG3ptshooter
QUOTE(Anubis @ Jun 12 2012, 15:33 ) *
Εγω παλι πιστευω λιγο στα θαυματα. Και νοι καλοι προπονητες υπαρχουν. Εγω θελω τον καλυτερο!

Σαφώς και όλοι θέλουμε τον καλύτερο, που αναμφίβολα είναι ο Ζοτς. Μακάρι να του δοθούν οι εγγυήσεις που όλοι θέλουμε και να μείνει. Σε αυτό δε γίνεται να διαφωνεί κανείς. Απλά μέρες τώρα το πράγμα μοιάζει να έχει στραβώσει σε βαθμό που πρέπει να γίνει αυτό ακριβώς που λες, ένα θαύμα. Μακάρι να γίνει.

Όποιος εφοπλιστής ρεμάλι διαβάζει το topic ενώ τα ξύνει, βάλε ρε φίλε τα άλλα 10 να πάμε για το έβδομο. Τα καράβια θα τα πάρεις μαζί σου; tongue.gif
Anubis
Το προβλημα δεν ειναι μονο ο προπονητης. Μπορει πχ ο ταδε προπονητης να πεισει το ταδε παικτη να δουλεψει μαζι του? Ο Ομπραντοβιτς μπορει να το κανει αυτό, μπορεί να βγάλει λαγούς από το καπέλο.
Lazeras
Ρε παίδες που να πάει ο Ζοτς;;;;Στην Εφές;;;;Γελάει ο κόσμος...Με τι project;;;Αφού οι Τούρκοι μπασκετμπολίστες είναι ανέκδοτο...Στην ρεάλ;;;Εχει παίκτες προπονητοφάγους....Πλην της Τσσκα δεν βλέπω άλλη ομάδα να μπορεί να πάει ο Ζοτς...
kostas b
QUOTE (Lazeras @ Jun 12 2012, 16:20 ) *
Ρε παίδες που να πάει ο Ζοτς;;;;Στην Εφές;;;;Γελάει ο κόσμος...Με τι project;;;Αφού οι Τούρκοι μπασκετμπολίστες είναι ανέκδοτο...Στην ρεάλ;;;Εχει παίκτες προπονητοφάγους....Πλην της Τσσκα δεν βλέπω άλλη ομάδα να μπορεί να πάει ο Ζοτς...



Άρα έχει ομάδα να πάει ο Ζοτς συμφωνα με την τελευταία πρότασή σου smiley.gif ......
j-kidd13
QUOTE(Lazeras @ Jun 12 2012, 16:20 ) *
Ρε παίδες που να πάει ο Ζοτς;;;;Στην Εφές;;;;Γελάει ο κόσμος...Με τι project;;;Αφού οι Τούρκοι μπασκετμπολίστες είναι ανέκδοτο...Στην ρεάλ;;;Εχει παίκτες προπονητοφάγους....Πλην της Τσσκα δεν βλέπω άλλη ομάδα να μπορεί να πάει ο Ζοτς...


Tα υψος του μπατζετ ειναι το καλυτερο project...tongue.gif
rchos
μην λεμε μεγαλα λογια για τις τουρκικες ομαδες.
μην λεμε γιατι ο καιρος γαρ εγγυς...
gmalamos
QUOTE(Lazeras @ Jun 12 2012, 16:20 ) *
Ρε παίδες που να πάει ο Ζοτς;;;;Στην Εφές;;;;Γελάει ο κόσμος...Με τι project;;;Αφού οι Τούρκοι μπασκετμπολίστες είναι ανέκδοτο...Στην ρεάλ;;;Εχει παίκτες προπονητοφάγους....Πλην της Τσσκα δεν βλέπω άλλη ομάδα να μπορεί να πάει ο Ζοτς...


Καλα κατσε να του παραδωσουνε την ομαδα εν λευκω και βλεπουμε μετα..
rchos
ανακοινωθηκε...
lightday
σνιφ.....
αντίο τεραστιε ...
kseplenhs
QUOTE
Τέλος, θα ήθελα να ευχαριστήσω ιδιαίτερα τον κουμπάρο και άμεσο συνεργάτη μου Δημήτρη Ιτούδη για την εξαιρετική μας συνεργασία όλα αυτά τα 13 χρόνια.


Αυτό μηπως σημαίνει αυτόματα και την ανακοίνωση του νεου προπονητή?
giorgos14
QUOTE
Τέλος, θα ήθελα να ευχαριστήσω ιδιαίτερα τον κουμπάρο και άμεσο συνεργάτη μου Δημήτρη Ιτούδη για την εξαιρετική μας συνεργασία όλα αυτά τα 13 χρόνια.


Δειχνει τον επομενο;Αλλιως δεν βρισκω λογο να μην συνεχισει τη συνεργασια και αλλου μαζι του

* με προλαβες kseplenhs
rchos
σωστη παρατηρηση.μπορει να σημαινει οτι εχει βρεθει ο νεος κοουτς.
j-kidd13
Eφτασε η στιγμη που απευχομουν τοσα χρονια,η στιγμη που ουτε να φατναστω δεν μπορουσα,οτι ο Παναθηναικος δεν θα εχει στον παγκο του τον Ομπραντοβιτς.Τον ανθρωπο που λατρεψα και λατρεψαμε γιατι εκτοξευσε τον Παναθηναικο στην καλυτερη ομαδα της ευρωπης.Τον ευχαριστουμε γιατι μας χαρησε στιγμες που ειναι τρομερα δυσκολο εως ακατορθωτο να ζησει αλλος φιλαθλος...

Και παμε γι αλλα δυστυχως....
gmalamos
Κρατω δυο πραγματα πρωτον¨ Πιστεύω πως ότι συμβαίνει σε μια οικογένεια πρέπει να μένει μέσα σε αυτή. Γιατί όπως λέει και ο σοφός ελληνικός λαός « Τα εν οίκω, μη εν δήμω». Αναμφίβολα θεωρώ πως τη δεδομένη χρονική στιγμή αυτή μου η απόφαση είναι η καλύτερη δυνατή για όλους.

και δευτερον¨ Τέλος, θα ήθελα να ευχαριστήσω ιδιαίτερα τον κουμπάρο και άμεσο συνεργάτη μου Δημήτρη Ιτούδη για την εξαιρετική μας συνεργασία όλα αυτά τα 13 χρόνια.

Το δευτερο η αληθεια ειναι πως πραγματικα δεν το περιμενα..
tzagasdog
εγώ κατάλαβα ότι μένει ο ιτούδης σαν head
lightday
μακάρι να πάρει τα ηνία ο Ιτούδης...δεν ξέρω αν θα τα κατφέρει αλλά δείχνει δείγμα υγίας και τεράστιας ομάδας. Επιβάλλεται θα έλεγα να δείξεις μια μορφή συνέχειας .
jvalin
Είναι μια μαύρη μέρα όχι μονάχα για τον Παναθηναϊκό αλλά και για το άθλημα στην Ελλάδα γενικότερα.Καλή συνέχεια Ζέλικο 77.gif ...Εις το επανιδείν...
giotis1985
Ολη την σεζον ειχαμε την αισθηση οτι ο ομπραντοβιτς θα φυγει και απλα περιμεναμε την ανακοινωση..Αλλες εποχες μεσα σε πεντε λεπτα ανανεωνε χωρις να γινει καν θεμα οπως φετος.
looser
QUOTE(kseplenhs @ Jun 12 2012, 13:13 ) *
Εσύ που έχεις ζήσει σωκράτη τα λες αυτά?

Το αντίθετο βλέπω να γίνεται αν φύγει ο ζοτς τελικά.Ετσι λέει το εγχειρίδιο του large προέδρου που δεν τον καπελώνουν προπονητές-παιχτες και τα συναφή...

κι εγω συμφωνω με αυτο που λεει ο rchos. Νομιζω το εχουν ξεκαθαρισει κιολας οτι αυτο το μπατζετ ειναι μονο για τον Ζοτς. Βεβαια σαν φιλαθλο του ΠΑΟ δεν με χαλαει καθολου να παραμυθιαζομαι απο το σεναριο σου biggrin.gif
Magnus92
Μαλισταα..

Η μεγαλυτερη ομαδα που εβγαλε ο ελληνικος αθλητισμος, με τον καλυτερο προπονητη που ειδε ομαδα σε οποιοδηποτε σπορ στην χωρα μας, κλεινει καπου εδω εναν μεγαλο κυκλο...


Και στα δικα μου ματια η λυση του Ιτουδη φανταζει ως η πιο ομαλη... Αλλα, πραγματικα αυτα αφηστε να τα σκεφτουμε απο αυριο... Μεχρι τοτε:


Σ' ΕΥΧΑΡΙΣΤΟΥΜΕ ΜΕΓΑΛΕ... ΓΙΑ ΟΛΑ... 41.gif 41.gif 41.gif 41.gif 41.gif ...
dynamic
Είσαι άξιος σεβασμού για οσα μας προσέφερες ολα αυτά τα χρόνια.Τέλος εποχής για αυτήν την ομάδα.Θα τη χώριζα σε δύο περίοδους την εποχή μποντιρογκα και την εποχη διαμαντιδη.

Τωρα νομιζω πως ειναι προφανές οτι ο Ιτουδης ειναι ο επομενος προπονητής.
j-kidd13
Για να πω την αμαρτια μου παντως,θα περιμενα απο τον Ζοτς σε αυτη τη δυσκολη στιγμη να στηριξει την ομαδα,να μεινει και να βοηθησει...Τοσα χρονια τον χρυσωναν,ειχε την ομαδα εν λευκω,ο,τι ηθελε του το εκαναν πραξη σχεδον παντα,χωρις αντιρρηση και τσιγκουνιες,του εδωσαν να δουλεψει σε ενα κλιμα που κανεις αλλο δεν ειχε επι τοσα χρονια...
Ε,θα ηθελα τωρα να μεινει υπο αυτες τις συνθηκες και να βοηθησει την ομαδα,αλλα δεν εγινε....
giotis1985
Να δω τωρα πως θα κερδισει ο ντουντα τον ζελικο ξανα γιατι το εκανε με τον χειροτερο παναθηναικο των τελευταιων χρονων..να δω τι θα πουν τωρα που θα κερδιζουν τα μπατζετ και οχι τα μωρα του ιβκοβιτς...
Air Kef
Ρε παιδιά, για τον Ιτούδη δεν το λένε χρόνια και οι ίδιοι πως όταν αποχωρήσει ο Ζοτς θα αναλάμβανε αυτός;
Νομίζω είναι δεδομένο ότι αυτός θα αναλάβει τα ηνία!


Ότι και να έχουμε πει κατα καιρούς, ότι και να έχει συμβεί, ξέχωρα απο διαιτησίες, παρασκήνια, Σχινάδες και Πηλοΐδηδες, δηλώσεις και χειρονομίες, φεύγει ένας τεράστιος προπονητής και δάσκαλος του μπάσκετ, που επηρέασε όσο λίγοι το Ευρωπαικό μπάσκετ. Το ελληνικό μπάσκετ είναι σίγουρα φτωχότερο.
ALdaperan
Ευχαριστούμε για όλα όσα μας χάρισε ο μεγάλος αυτός προπονητής.
Από ότι φαίνεται έκλεισε ένας κύκλος για τον ΠΑΟ . Καλό θα ήταν να ξέραμε που δεν τα βρήκανε Ζοτς-Διοίκηση ..

Πάντως το ότι έφυγε δεν είναι απαραίτητα κακό.. Ειδικά αν αναλάβει ο Ιτούδης !!
Ουδείς αναντικατάστατος .. !!
rchos
QUOTE(giotis1985 @ Jun 12 2012, 18:00 ) *
Να δω τωρα πως θα κερδισει ο ντουντα τον ζελικο ξανα γιατι το εκανε με τον χειροτερο παναθηναικο των τελευταιων χρονων..να δω τι θα πουν τωρα που θα κερδιζουν τα μπατζετ και οχι τα μωρα του ιβκοβιτς...



μμμ εντελως αχρειαστο και ακαιρο ποστ.
αδυνατο να καταλαβω βρε φιλε γιατι το ποσταρες αυτο...
looser
Θεωρητικα δε νομιζω να αργησει να ανακοινωθει ο Ιτουδης για προπονητης. Το πολυ μεσα σε 24 ωρες λεω εγω...
ALdaperan
Πραγματικά κρίμα πάντως που δεν κατάφερε να τον κρατήσει η διοίκηση ..
Έχω πολύ περιέργειά να μάθω ποια ήταν η διαφορά τους, αφού ο ίδιος ο Ζοτς είχε πει ότι δεν είναι οικονομικό το ζήτημα...
Μάλλον το είχε προαποφασίσει να φύγει , από τους τελικούς κιόλας..(βλ. δηλώσεις : ήταν ο τελευταίος μου αγώνας στο οακκα-σεφ)

Για να δούμε και σε ποιά ομάδα θα πάει τώρα.. Πραγματικά θα πέσουν όλοι πάνω του τώρα , ποιος θα τον προλάβει ...

Υγ: Η διοίκηση πρέπει να έχει σοβαρό οικονομικό ζήτημα...
lightday
και για να ελaφρύνουμε το κλίμα..θα μου λείψουν η καθιερομένη κοιλιά κατά τον Φλεβάρη που μερικές φορές δεν κερδίζαμε ούτε σε παιδική χαρά , θα μου λείψουν οι γκρίνιες για τους ψηλούς που πάντα γκρινιάζαμε (και στο τέλος αποδείχτηκε ότι είχαμε το καλύτερο σύνολο ψηλών),θα μου λείψουν τα στενά ροτεισον αρχές άνοιξης μέχρι εξαντλήσεων των 6 παιχτών, θα μου λείψει αυτή η όμορφη απόχρωση του ροζ/κόκκινου που έπαιρνε όταν έφτανε στο αμήν, το fuck u(δις) στον τελικό του βερολίνου, το κλασσικό κομπολόι - κλειδιά αυτοκινήτου στον πάγκο, οι κοκκορομαχίες με τον ιτούδη στον πάγκο, η αστεία αγγλική προφορά του και η μεγαλύτερη ατάκα που έχει ειπωθεί σε συνεντευξη τύπου "Τι φαιναλ φορ?who go to final four?".......
tsouras o.a.c
QUOTE(rchos @ Jun 12 2012, 18:01 ) *
μμμ εντελως αχρειαστο και ακαιρο ποστ.
αδυνατο να καταλαβω βρε φιλε γιατι το ποσταρες αυτο...

+1000000000000000
pain of salvation
QUOTE(Air Kef @ Jun 12 2012, 17:00 ) *
Ότι και να έχουμε πει κατα καιρούς, ότι και να έχει συμβεί, ξέχωρα απο διαιτησίες, παρασκήνια, Σχινάδες και Πηλοΐδηδες, δηλώσεις και χειρονομίες, φεύγει ένας τεράστιος προπονητής και δάσκαλος του μπάσκετ, που επηρέασε όσο λίγοι το Ευρωπαικό μπάσκετ. Το ελληνικό μπάσκετ είναι σίγουρα φτωχότερο.


Έτσι...
και έκανε και τους άλλους να προσπαθήσουν να γίνουν καλύτεροι...
και νομίζω πρέπει να ανοιχθεί νέο topic...δεν αξίζει αντίο από το "ΠΑΟ-Μεταγραφές volume 2"
Vagrant
blink.gif blink.gif blink.gif

"σνιφ κλαπς και λιγμ"

Respect στον μεγαλύτερο όλων. Και ακόμα μεγαλύτερο respect για το "Τα εν οίκω, μη εν δήμω", το κουτσομπολιό δεν θα ωφελούσε κανέναν . . .

Άντε τώρα να δούμε, τι θα δούμε. Ελπίζω μόνο σε Ιτούδη . . .

Και για να ελαφρύνουμε ακόμα λίγο το κλίμα, ένα έχω να σου πω ρε Ζότς: "Βρήκες την ομάδα πρώτη και την άφησες δεύτερη . . . "
bballbill
Νιώθω ότι χάνουμε κάτι απ'την ταυτότητά μας. 13 χρόνια είναι αυτά. Γυμνάσιο πήγαινα όταν ήρθες damn it. H κατάσταση σηκώνει μπύρα.
berry
QUOTE(Vagrant @ Jun 12 2012, 18:43 ) *
blink.gif blink.gif blink.gif


Άντε τώρα να δούμε, τι θα δούμε. Ελπίζω μόνο σε Ιτούδη . . .


μεγαλο ρισκο να δωσεις τα ηνια της ομαδας σε καποιον που δεν εχει υπαρξει ποτε πρωτος προπονητης
Quincy
QUOTE(berry @ Jun 12 2012, 17:21 ) *
μεγαλο ρισκο να δωσεις τα ηνια της ομαδας σε καποιον που δεν εχει υπαρξει ποτε πρωτος προπονητης



Με οποιονδήποτε προπονητή ρισκάρεις. Τουλάχιστον ο Ιτούδης θα χει την υποστήριξη κόσμου-διοίκησης που είναι ούτως ή άλλως σημαντικά, πόσο μάλλον τώρα
ALdaperan
QUOTE (berry @ Jun 12 2012, 19:21 ) *
μεγαλο ρισκο να δωσεις τα ηνια της ομαδας σε καποιον που δεν εχει υπαρξει ποτε πρωτος προπονητης

Και αν δεν πάρει τώρα τα ηνία τότε πότε ..; Με αυτή τη λογική δε θα γινόταν ποτέ Head coach
13 χρόνια δίπλα στον μεγαλύτερο προπονητή ήταν. Όλες τις τεχνικές αναλύσεις των αντιπάλων αυτός τις έκανε.
Το θέμα είναι αν μπορεί να επιβληθεί σε παίχτες αστέρες όπως έκανε ο Ζοτς .
Τελοσπάντων , προσωπικά τον εμπιστεύομαι τον Ιτούδη .
lightday
QUOTE(berry @ Jun 12 2012, 19:21 ) *
μεγαλο ρισκο να δωσεις τα ηνια της ομαδας σε καποιον που δεν εχει υπαρξει ποτε πρωτος προπονητης

Ολοκληρη Μπαρτσελόνα έδωσε θέση προπονητή στον δεύτερο...ρίσκο είναι βέβαια..αλλά είναι και η λογική-δίκαιη συνέχεια. Θα κάνει τα λάθη του ,θα φάει τα μούτρα του αλλά πιστεύω θα παρουσιάσει την λογική συνέχεια του Πάο..Δεν απέχει και τρελά σε φιλοσοφία από τον Ζοτς. Το μόνο που χρειάζεται είνα στήριξη και ανοχή.
rchos
αποψη μου και μενα ειναι πως αν δεν παρεις εναν μεγαλο προπονητη κατι το οποιο μοιαζει αδυνατο με τα δεδομενα τα τωρινα γιατι αλλιως θα εμενε ο ζοτς ο ιτουδης ειναι η καλυτερη λυση.

οποιον και να φερεις ρισκο ειναι αυτη τη στιγμη.απλα ο ιτουδης ξερει και την αναπνοη αυτης της ομαδας.ασε που θεωρω οτι καποιοι παιχτες πιο ευκολα θα μεινουν με εναν που τα ξερει ολα μεσα στην ομαδα παρα σε καποιον αλλον νεο προπονητη.


ο ζοτς οπως ολα δειχνουν εχει συμφωνησει με την εφες παντως.
ALdaperan
QUOTE (rchos @ Jun 12 2012, 19:40 ) *
αποψη μου και μενα ειναι πως αν δεν παρεις εναν μεγαλο προπονητη κατι το οποιο μοιαζει αδυνατο με τα δεδομενα τα τωρινα γιατι αλλιως θα εμενε ο ζοτς ο ιτουδης ειναι η καλυτερη λυση.

οποιον και να φερεις ρισκο ειναι αυτη τη στιγμη.απλα ο ιτουδης ξερει και την αναπνοη αυτης της ομαδας.ασε που θεωρω οτι καποιοι παιχτες πιο ευκολα θα μεινουν με εναν που τα ξερει ολα μεσα στην ομαδα παρα σε καποιον αλλον νεο προπονητη.


ο ζοτς οπως ολα δειχνουν εχει συμφωνησει με την εφες παντως.

Έστω ότι υπήρχε και η οικονομική δυνατότητα να έρθει μεγάλος προπονητής.. Ποιος θα μπορούσε να είναι αυτός ;
Δεν υπάρχουν και διαθέσιμοι προπονητές ..
Η καλύτερη λύση είναι ο Ιτούδης όπως και να το πάρει κανείς , θέλαμε και ανανέωση έτσι δεν είναι ; rolleyes.gif
j-kidd13
O Iτουδης μαθητευσε τοσα χρονια διπλα στον κορυφαιο....Ε,κατι θα εμαθε....
Αν και εγω θελω Κατσικαρη,ή Πιανιτζιανι,ειμαι θετικος στον Ιτουδη....
rchos
QUOTE(ALdaperan @ Jun 12 2012, 19:51 ) *
Έστω ότι υπήρχε και η οικονομική δυνατότητα να έρθει μεγάλος προπονητής.. Ποιος θα μπορούσε να είναι αυτός ;
Δεν υπάρχουν και διαθέσιμοι προπονητές ..
Η καλύτερη λύση είναι ο Ιτούδης , θέλαμε και ανανέωση έτσι δεν είναι ; rolleyes.gif


κοιτα θα ξεκινησω απο την τελευταια σου προταση.
ο ολυμπιακος το εκανε αυτο με τον γηρεοτερο προπονητη που θα μπορουσε να βρει.
αρα το θεμα ειναι να το κατεχει ο προπονητης και οχι η ηλικια του και η εμπειρια του.

αν ειχε τα λεφτα ο παναθηναικος και τα χαλασαν με ζελικο για ασχετα θεματα θα μπορουσε να χτυπησει μεσινα ας πουμε(παει τσσκα θα μου πεις).
υπαρχουν διαφορα ονοματα στα οποια οι περισσοτεροι θα διαφωνισουμε γιατι μολις εφυγε ο ζοτς και οταν φευγει ο ζοτς προφανως ολοι φαινονται χειροτεροι.αλλα απο τον ιτουδη υπαρχουν πολλες επιλογες με αρκετα καλυτερες περγαμηνες γενικα για το ευρωπαικο μπασκετ.
Paris87
Ιτουδης, Σφαιροπουλος, Κατσικαρης
Δλδ προτιμω Ελληνα. Γεια Ζοτς..

(Ο Βουγιόσεβιτς που είναι? )
Goofy-shot
Προτεραιότητα στο θέμα του προπονήτη ,αν είναι δυνατόν και μέσα στην ομάδα να έχει ανακοινωθεί ο καινούριος, με καλύτερη λύση αυτή τη στιγμή τον Ιτούδη...Στη συνέχεια οι ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ σημαντικές ανανεώσεις των Καιμακόγλου Βουγιούκα Περπέρογλου...+ Η δημιουργία ενός ρόστερ νεανικού με έντονο ελληνικό στοιχείο....Αυτές πιστεύω πως πρέπει να είναι οι γραμμές της διοίκησης τις επόμενες μέρες... blove.gif
ALdaperan
QUOTE (rchos @ Jun 12 2012, 19:55 ) *
κοιτα θα ξεκινησω απο την τελευταια σου προταση.
ο ολυμπιακος το εκανε αυτο με τον γηρεοτερο προπονητη που θα μπορουσε να βρει.
αρα το θεμα ειναι να το κατεχει ο προπονητης και οχι η ηλικια του και η εμπειρια του.

Όταν θες να κάνεις ανανέωση καλό είναι να έχεις και έναν νέο προπονητή, που θα στήσει αυτός την ομάδα στα μέτρα και τη φιλοσοφία του και θα την κρατήσει σε βάθος χρόνου.
Ο Ολυμπιακός έχει έναν προπονητή που δε ξέρει αν την επομένη χρονιά θα βγεί στη σύνταξη ή όχι. Χωρίς παρεξήγηση αλλά αν θέλεις να χτίσεις νέα ομάδα , άποψη μου, φροντίζεις να έχεις και νέο προπονητή ή τουλάχιστον μιας ηλικίας Ομπράντοβιτς-Μεσίνα.
Επειδή αναφέρθηκες στον Ολυμπιακό , Ο Ιβκοβιτς έχει δημιουργήσει ένα αν μη τι άλλο νέο και πολύ καλό σύνολο , αλλά όταν και αν φύγει αυτός τι γίνεται ; Το σενάριο του να φύγει δεν είναι πολύ μακρινό , πέρσι αν δεν κάνω λάθος ήταν έτοιμος ..

QUOTE (rchos @ Jun 12 2012, 19:55 ) *
αν ειχε τα λεφτα ο παναθηναικος και τα χαλασαν με ζελικο για ασχετα θεματα θα μπορουσε να χτυπησει μεσινα ας πουμε(παει τσσκα θα μου πεις).
υπαρχουν διαφορα ονοματα στα οποια οι περισσοτεροι θα διαφωνισουμε γιατι μολις εφυγε ο ζοτς και οταν φευγει ο ζοτς προφανως ολοι φαινονται χειροτεροι.αλλα απο τον ιτουδη υπαρχουν πολλες επιλογες με αρκετα καλυτερες περγαμηνες γενικα για το ευρωπαικο μπασκετ.

Το θέμα είναι ότι αλλάζει και η φιλοσοφία. Ο Ιτούδης ξέρει τους παίκτες τώρα και αυτοί αυτόν.
Όλοι κάπως ξεκίνησαν, όσες περγαμηνές και αν έχουν. Γι αυτό πιστεύω ότι πρέπει να δωθούν ευκαιρίες στον Ιτούδη , είναι πολύ ικανός , δουλευταράς και αγαπάει το μπάσκετ . Το έχει αποδείξει άλλωστε και δεν ήταν και τυχαία δίπλα στον Ομπράντοβιτς τόσα χρόνια..

Προσωπικά θα το χαρώ αρκετά αν ανακοινωθεί ο Ιτούδης , περισσότερο από ότι αν ερχόταν κάποιο άλλο μεγάλο όνομα ( Αν και θεωρώ και τον Ιτούδη μεγάλο όνομα στο χώρο).
rchos
δεν εχω πει κατι αλλο απο αυτα που λες.

μονο ενα πραγμα.οτι η ηλικια του προπονητη δεν παιζει ρολο.
πως δουλευει το μυαλο του παιζει και αν μπορει να κανει αυτη την ανανεωση σε μια ομαδα.
απο την στιγμη που ο παναθηναικος δεν μπορει να κυνηγησει εναν προπονητη απο αυτους που λεμε εγγυηση(σε οποιο βαθμο αυτο μπορει να το πει καποιος) ο ιτουδης ειναι η καλυτερη λυση.
γιατι απο το να παρεις εναν προπονητη που δεν ξερεις αν μπορει να ανταπεξελθει στο τοπ επιπεδο καλυτερα να κρατησεις τον ζοτς που ουτε αυτος ξερουμε αν μπορει αλλα ξεκιναει με καλυτερες προυποθεσεις.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.