Help - Search - Members - Calendar
Full Version: ΠΑΜΕ ΤΑΜΕΙΟ ΜΕ ΜΠΑΣΚΕΤ !!
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Οτιδήποτε για το μπάσκετ
roben

Έχω την εντύπωση ότι ένα τέτοιο topic δεν υπάρχει στο basketforum,δεν έχει πέσει στην αντίληψή μου τουλάχιστον... Το ανοίγω λοιπόν με σκοπό την ανταλλαγή απόψεων σχετικά με τα παιχνίδια του μπασκετικού στοιχήματος... Ας ακονίσουμε το μυαλό μας,τις γνώσεις μας,την διαίσθησή μας,ακόμα και την τύχη μας και καλό μας ταμείο με μπάσκετ !! blove.gif
roben

Τετάρτη 26/01/2011

(4,5) Ζαλγκίρις-Ολυμπιακός no bet

Κάχα Λαμποράλ-Λιέτουβος (14,5) Παρά το γεγονός ότι οι 14,5 πόντοι είναι αρκετοί,προσωπικά πιστεύω ότι οι Ισπανοί θα την καλύψουν...Ο Μπατίστα ενίσχύει σημαντικά την front line των γηπεδούχων ενώ για τους φιλοξενούμενους θα απουσιάσει ο τραυματίας Γκετσεβίτσιους,ίσως ο καλύτερος παίκτης της λιθουανικής ομάδας... Προτείνω 1.

Παρτιζαν-Εφές Πίλσεν (2,5) Η Παρτιζαν είναι πιό ομάδα και η έδρα της είναι ίσως η πιό καυτή στην Ευρώπη...Μετά την βαριά ήττα από την Ρεάλ η νίκη είναι μονόδρομος για τους Σέρβους αν θέλουν να παραμείνουν ζωντανοί στο κυνήγι της πρόκρισης...Η Τούρκοι προέρχονται από σπουδαία νίκη απέναντι στη λαβωμένη λόγω της απουσίας του Μακάλεμπ Σιένα αλλά σαν σύνολο δεν πείθουν...Ένας Τουντσερί δεν μπορεί να κάνει θαύματα μόνος του,οπότε προβλέπω νίκη των Σέρβων και πιθανότατα κάλυψη της διαφοράς των 2,5 πόντων... Προτείνω 1.

Σιένα-Ρεάλ Μαδρίτης (2,5) Η Σιένα χωρίς τον Μακάλεμπ χάνει μεγάλο μέρος της δυναμής της...Αποδείχτηκε στην Κωνσταντινούπολη όπου ηττήθηκε από τη μέτρια Εφές... Αν και η Ρεάλ δεν έχει πείσει μέχρι τώρα,νομίζω ότι έχει την ευκαιρία να φύγει με ένα σπουδαίο διπλό από την Τοσκάνη...Ο Πριτζιόνι έχει πλέον επιστρέψει για τα καλά δίνοντας άλλη ποιότητα στην περιφερειακή γραμμή των Ισπανών ενώ ο Ετόρε Μεσίνα ενίσχυσε και την front line του με τον αξιόλογο Σλοβένο σέντερ Μπέγκιτς που εγκατέλειψε την Ζαλγκίρις... Προτείνω 2.
roben

Στις παραπάνω προτάσεις να προσθέσω και τον αυριανό άσο του Παναθηναικού απέναντι στην Μάλαγα! Νομίζω ότι η ελληνική ομάδα είναι ικανή να καλύψει τους 13,5 πόντους που χαρίζει ο ΟΠΑΠ στους Ισπανούς...

Προσωπικά πόνταρα σε αυτή την τετράδα (απόδοση 9) και αν με πληρώσει θα πάω καλό ταμείο!

Καλή επιτυχία σε όσους παίξουν!
str
ρομπεν...την καχα την εχασες ..ευκολα... smiley.gif
παντως η γκαντεμια μ δεν λεγεται.. εχω πονταρει με αποδοση 8 ενα 10ευρο να σκοραρει μια ομαδα 14 τριποντα σε ενα μτασ του τοπ 16.. .οπως την προηγ αγωνιστικη η καχα ετσι και τωρα η ρεαλ σταματανε στα 13!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
roben
QUOTE(str @ Jan 27 2011, 01:41 ) *
ρομπεν...την καχα την εχασες ..ευκολα... smiley.gif
παντως η γκαντεμια μ δεν λεγεται.. εχω πονταρει με αποδοση 8 ενα 10ευρο να σκοραρει μια ομαδα 14 τριποντα σε ενα μτασ του τοπ 16.. .οπως την προηγ αγωνιστικη η καχα ετσι και τωρα η ρεαλ σταματανε στα 13!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


Όντως,μεγάλη έκπληξη η Λιέτουβος,αν και κάποια στιγμή προηγήθηκε με 9 και φάνηκε να καθαρίζει,έκαναν ένα 0-10 οι Λιθουανοί και το γύρισαν...Στο τέλος είχα αγχωθεί υπό την έννοια ότι αφού στοιχηματικά το έχω χάσει το ματς ας κερδίσουν τουλάχιστον οι φιλοξενούμενοι να γίνει για τα καλά φαβορί ο Παναθηναικός για την πρωτιά στον όμιλο!

Η Ρεάλ έκανε σούπερ ανατροπή και δικαίωσε όσους πίστευαν σε νίκη της,η Σιένα έκανε εκπληκτικό ξεκίνημα,προηγήθηκε και με 20 αν θυμάμαι καλά αλλά χωρίς τον Μακάλεμπ δεν είναι η ομάδα που ήταν και στο τέταρτο 10λεπτο κατέρρευσε...Η άμυνα των Ισπανών στο δεύτερο ημίχρονο ήταν για σεμινάριο...Μπήκαν και τα 3ποντα βέβαια...

Στο Βελιγράδι η Εφές έκανε εκτός έδρας νίκη στην Ευρωλίγκα έπειτα από 2 χρόνια...Χαλάλι της...

Δύσκολο το στοίχημα που παίζεις,πολλά τα 14 τρίποντα...Κάποια στιγμή θα κάτσει βέβαια... tongue.gif

Την επόμενη εβδομάδα μπορεί να είμαστε πιό τυχεροί...

υγ.Αύριο εκτός του άσου του Παναθηναικού αν έπρεπε οπωσδήποτε να παίξω κάτι θα έλεγα 1 την Άλμπα, 1 τη Μακάμπι και 2 την Μπαρτσελόνα...
str
QUOTE(roben @ Jan 27 2011, 00:18 ) *
Στο Βελιγράδι η Εφές έκανε εκτός έδρας νίκη στην Ευρωλίγκα έπειτα από 2 χρόνια...Χαλάλι της...

Δύσκολο το στοίχημα που παίζεις,πολλά τα 14 τρίποντα...Κάποια στιγμή θα κάτσει βέβαια... tongue.gif

Την επόμενη εβδομάδα μπορεί να είμαστε πιό τυχεροί...

υγ.Αύριο εκτός του άσου του Παναθηναικού αν έπρεπε οπωσδήποτε να παίξω κάτι θα έλεγα 1 την Άλμπα, 1 τη Μακάμπι και 2 την Μπαρτσελόνα...

αμα ηταν ευκολο δεν θα εδιναν αποδοση 8... αλλα το εχω χασει δυο φορες στις λεπτομερειες να παρει!!!
δυστυχως για σημερα ελπιζω να μην γινει η δευτερη εκπληξη του ομιλου και χασουμε και εμεις...εμας δεν θα μας επαιζα ή στην χειροτερη μια διαφορα απο -5 εως 5 ποντους ο νικητης...ειδωμεν
Ginobili
ΟΥΛΚΕΡ ΦΕΝΕΡΜΠΑΧΤΣΕ-ΒΑΛΕΝΘΙΑ 7,5 2
4,5 ΝΙΟΥ ΓΙΟΡΚ ΝΙΚΣ-ΜΑΪΑΜΙ ΧΙΤ 1
ΝΤΑΛΑΣ ΜΑΒΕΡΙΚΣ-ΧΙΟΥΣΤΟΝ ΡΟΚΕΤΣ 7,5 2
Ginobili
QUOTE(Ginobili @ Jan 27 2011, 15:48 ) *
ΟΥΛΚΕΡ ΦΕΝΕΡΜΠΑΧΤΣΕ-ΒΑΛΕΝΘΙΑ 7,5 2
4,5 ΝΙΟΥ ΓΙΟΡΚ ΝΙΚΣ-ΜΑΪΑΜΙ ΧΙΤ 1
ΝΤΑΛΑΣ ΜΑΒΕΡΙΚΣ-ΧΙΟΥΣΤΟΝ ΡΟΚΕΤΣ 7,5 2

Πήγα κανέναν από σας ταμείο ρε..(εκτός από μενα)???
roben
QUOTE(Ginobili @ Jan 28 2011, 12:16 ) *
Πήγα κανέναν από σας ταμείο ρε..(εκτός από μενα)???


Γαμώτο,τώρα το είδα... shot.gif Άντε,σε καλή μεριά!! 77.gif Περιμένουμε νέο ταμείο την επόμενη εβδομάδα!!
GK_23
Ωραίο τόπικ, ας το ζωντανέψουμε λίγο...

Έπαιξα Σιένα-Παρτιζάν under 142,5 και Βαλένθια-ΟΣΦΠ under 150,5 για σήμερα-αύριο.

Επίσης νομίζω πως ο Άρης θα την κερδίσει την Γκέτινγκεν σήμερα και αξίζει ένα ρίσκο στη νίκη του, η οποία βρίσκεται γύρω στο 2,00...
HLR CENATION
QUOTE(sixama23 @ Feb 16 2011, 18:54 ) *
Ωραίο τόπικ, ας το ζωντανέψουμε λίγο...

Έπαιξα Σιένα-Παρτιζάν under 142,5 και Βαλένθια-ΟΣΦΠ under 150,5 για σήμερα-αύριο.

Επίσης νομίζω πως ο Άρης θα την κερδίσει την Γκέτινγκεν σήμερα και αξίζει ένα ρίσκο στη νίκη του, η οποία βρίσκεται γύρω στο 2,00...


Έπαιξα στον ΟΠΑΠ Ολυμπιακο 2(-1,5),Σιενα 1 (-13.5),κ Λεικερς 2 στο κλιβελαντ (-11,5). Καλο σημειο νομιζω οτι ειναι κ το διπλο της Ταου στο ΟΑΚΑ με +8,5.

Παντως το αντερ του Ολυμπιακου που επαιξες νομιζω οτι ειναι δωρακι...

Τσουκου-τσουκου θα το πανε οι σερβοι,ειδικα τον Ολυμπιακο δεν τον συμφερει να ανοιξει το ματς μην χασει κ την διαφορα.

Ginobili
Εγώ βλέπω για αύριο ΠΑΟ-Κάχα Λαμποράλ(8,5) 2, Εφες-Ρεάλ(2,5) 1, Ολύμπια Λ(5,5)-Μακάμπι 1
str
ολοι βλεπουμε καχα να χανει με κατω απο 8,5 , εγω επισης βλεπω βαλενθια ασσο, λιετουβος-μαλαγα ασσο, και εκλεισα με παοκ τσσκα(ποδοσφαιρο) να βαλουν οι φιλοξενουμενοι 2 γκολ τουλαχιστον
ακολουθωντας τη συμβουλη ενος φιλου επαιξα και ενα παο καχα +8,5 και βαλενθια οσφπ κατω απο 149,5 ποντουσ συνολο...
HLR CENATION
Ηλυσιακος-ΑΕΚ 2(+4,5)


Βαλενθια-Ρεαλ 2(+ 0,5)

Δυση-Ανατολη 1(+1,5)
SG3ptshooter
Eμένα μου αρέσουν δύο Ισπανικά διπλά της Γκραν Κανάρια και της Βαγιαδολίδ, και ο Ίκαρος λίγο..

Δεν παίζω συχνά, οπότε αγνοήστε με smiley.gif
GK_23
Καμιά πρόβλεψη για τα σημερινά παιχνίδια της Ευρωλίγκα;

Σκέφτομαι να παίξω Ρεάλ-Σιένα 1, με πλεονέκτημα 6,5 πόντους στη Σιένα και νίκη της Κάχα Λαμποράλ επί της Ρίτας με απόδοση 1,81... 39.gif
duncan21
QUOTE(sixama23 @ Mar 3 2011, 13:28 ) *
Καμιά πρόβλεψη για τα σημερινά παιχνίδια της Ευρωλίγκα;

Σκέφτομαι να παίξω Ρεάλ-Σιένα 1, με πλεονέκτημα 6,5 πόντους στη Σιένα και νίκη της Κάχα Λαμποράλ επί της Ρίτας με απόδοση 1,81... 39.gif

Ποτε δεν ακουμπαμε τελευταια αγωνιστικη ομιλων ειτε αυτο ειναι μπασκετ ειτε ειναι ποδοσφαιρο,κτλ.Εγω τουλαχιστον εχω αρκετο καιρο να το κανω... biggrin.gif

HLR CENATION
Ολυμπιακος-Ζαλγκιρις 1(-11,5)

Ουλκερ-Βαλενθια 1 (-2,5)

Λιετουβος-Καχα 2 (-0,5)
kolokotronis
Παιδιά, χθές έπιασα 8 στα 8!!!

550 ευρώ.

Έλεγα ότι θα χάσω την μπάρτσα, αλλά ευτυχώς στο τέλος την πήρε την διαφορα.
kolokotronis
Ρε παιδιά, τι να πω...

Ο Θεός με αγαπάει τελευταία.

Παίζω στο λίβερπουλ-μάντσεστερ πρώτος παίκτης που θα σκοράρει τον κούιτ (απόδοση 10.00)
Το συνδιάζω με το αεκ-παοκ πρώτος παίκτης που θα σκοράρει τον ντιόπ (απόδοση 25.00)

Σύνολο 10χ25=250.

Βάζω 1,8 ευρώ --> 250χ1,8=450 ευρώ!!

Υπάρχει Θεός.
kolokotronis
-Ίκαρος
-Άρης
-Κολοσσός
-Μαρούσι
-Βαλένθια
-Γρανάδα
-Μπαρτσελόνα
-Μπιλμπάο

Σύστημα 6-7-8



Προκρίσεις;

-Μίλαν
-Βαλένθια
-Μπενφίκα
-Τβέντε
-Πόρτο

Σύστημα 4-5
str
QUOTE(kolokotronis @ Mar 6 2011, 19:53 ) *
Ρε παιδιά, τι να πω...

Ο Θεός με αγαπάει τελευταία.

Παίζω στο λίβερπουλ-μάντσεστερ πρώτος παίκτης που θα σκοράρει τον κούιτ (απόδοση 10.00)
Το συνδιάζω με το αεκ-παοκ πρώτος παίκτης που θα σκοράρει τον ντιόπ (απόδοση 25.00)

Σύνολο 10χ25=250.

Βάζω 1,8 ευρώ --> 250χ1,8=450 ευρώ!!

Υπάρχει Θεός.

ρε κολοκοτρωνη?????? με τον Καραισκακη κοιμηθηκες??????????? smiley.gif
kolokotronis
QUOTE(str @ Mar 10 2011, 11:48 ) *
ρε κολοκοτρωνη?????? με τον Καραισκακη κοιμηθηκες??????????? smiley.gif

Άμα σε θέλει... (όχι ο καρα'ι'σκάκης) tongue.gif
HLR CENATION
AEK-ΗΡΑΚΛΗΣ 1(-9,5)

ΙΚΑΡΟΣ-ΚΑΒΑΛΑ 1(-1,5)

ΚΑΝΑΡΙΑ-ΒΑΓΙΑΔΟΛΙΔ 1(-5,5)
HLR CENATION
Ρομα-Καζερτα 1 (-6,5)

Τεραμο-Μοντεγκραναρο 1 (-1,5)


Χιποσκουα-Γραναδα 2 (+6,5)
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.