Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Οι αντίπαλοι στο ΤΟP-16
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Α1 Basket League > Άρης
Pages: 1, 2
Warrior
Περασαμε λοιπον στο top-16!! w00t.gif

Σημερα το βραδυ με το που θα σχηματιστουν οριστικα τα γκρουπ δυναμικοτητας,θα ξερουμε και τους
πιθανους αντιπαλους στην επομενη φαση:


From the beginning of the draw, it will be avoided that teams coming from the same Regular Season group or teams from the same country coincide in the same Top 16 group.

Since it is impossible to respect these restrictions 100% (there are three Regular Season groups but four Top 16 groups / there are countries with four teams), the following conditions will be enforced:

· a) A maximum of two teams from the same Regular Season group may coincide in the same Top 16 group.
· b ) A maximum of two teams from the same country may coincide in the same Top 16 group.
Priority between these two restrictions will be given to a), non-coincidence from Regular Season group.


Οσον αφορα το προγραμμα των αγωνων σε αυτην την φαση,ειναι ηδη προκαθορισμενο:

Once the Draw of the Groups has concluded, the Calendar Draw will be held to determine the calendar of all the Top 16 games. TOP 16 games will be held according to the following chart:

1st competition date 1-4 2-3
2nd competition date 4-3 1-2
3rd competition date 2-4 3-1
4th competition date 4-1 3-2
5th competition date 4-2 1-3
6th competition date 3-4 2-1


Πιο αναλυτικα ολα αυτα στην σελιδα της euroleague:

http://www.euroleague.net/news/i/7278/180/item
klearxos
Θα ηθελα Ταου, Μακαμπι και Παρτιζαν σαν μια επιλογη που μου ερχεται στα γρηγορα αλλα το βλεπω δυσκολο sad.gif .
Βλεπω να τρωμε απο το τριτο γκρουπ μια απο Δυναμο-Εφες και δεν μου αρεσει καθολου!

Με εμφανισεις τελευταιου δεκαλεπτου με Βαρκελωνη ολα ειναι εφικτα.
El_Cid
Όποιοι και αν είναι οι αντίπαλοι, ο στόχος θα είναι το 3/3 εντός.
weirdo1977
δε θέλω με τίποτα παναθηναϊκό, αντίθετα θέλω πολύ ολυμπιακό, μπας k τον αφήσουμε εκτος οκτάδας k τον πλησιάσουμε στην ειδική βαθμολογία για το εγγυημένο συμβόλαιο...
Warrior
Απο φετος παντως...η ειδικη βαθμολογια για τα εγγυημενα συμβολαια,ξεκινα απο το μηδεν.
weirdo1977
άκυρο, μόλις έμαθα πως δεν θα υπάρχουν στον ίδιο όμιλο ομάδες από την ίδια χωρα k ομάδες από τον ίδιο όμιλο... εκτός και αν δεν γινεται αλλιώς, ψιλοκαλο αυτό ε ?
SteelGandalf
Πιστεύετε ότι δε θα δώσουν στον Άρη μας εγγυημένο συμβόλαιο μετά από τη φετινή πορεία της ομάδας και την εικόνα των φιλάθλων στο γήπεδο της (και εκτός έδρας);

Που 'ναι ο Τζόρντι Μπερτομέου, ΟΕΟ; tongue.gif
klearxos
QUOTE(weirdo1977 @ Feb 1 2007, 04:39 PM) *
άκυρο, μόλις έμαθα πως δεν θα υπάρχουν στον ίδιο όμιλο ομάδες από την ίδια χωρα k ομάδες από τον ίδιο όμιλο... εκτός και αν δεν γινεται αλλιώς, ψιλοκαλο αυτό ε ?


Εφοσον ειναι ετσι τοτε βλεπω:
Α)Ταου, Μακαμπι, Δυναμο ή Εφες
Β)Ταου, Εφες ή Δυναμο, Παρτιζαν

Προτιμω Β'

Μολις σκεφτηκα και ενα αλλο εφοσον βγει πρωτη η Δυναμο
Δυναμο, Μπανταλονα, Παρτιζαν
Καλο?...
weirdo1977
ΤΑ ΓΚΡΟΥΠ ΔΥΝΑΜΙΚΟΤΗΤΑΣ:

Α' : ΤΑΟΥΓΚΡΕΣ , ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ , ΤΣΣΚΑ , ΔΙΝΑΜΟ ΜΟΣΧΑΣ
Β' : ΜΑΚΑΜΠΙ , ΜΠΑΡΤΣΕΛΟΝΑ , ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ , ΜΠΕΝΕΤΟΝ
Γ' : ΜΠΑΝΤΑΛΟΝΑ , ΕΦΕΣ ΠΙΛΣΕΝ , ΜΑΛΑΓΑ , ΟΡΤΕΖ
Δ' : ΠΡΟΚΟΜ , ΡΟΜΑ , ΑΡΗΣ , ΠΑΡΤΙΖΑΝ


με εφες πίλσεν έχουμε σίγουρες 2 νίκες...αν τελικά μπορούμε να έχουμε και ολυμπιακό...[έχω χάσει την μπάλα με τόσα που άκουσα σήμερα] έχουμε άλλη μια νίκη... k ψάχνουμε την τεταρτη για την πρόκριση biggrin.gif
klearxos
Η Εφες θα παει με ΠΑΟ ή Ταου οποτε δεν την θελω....

Προτεινω
Δυναμο, Μακαμπι και μια απο τις Ισπανικες εκτος αν ειμαστε κωλοφαρδοι και παρουμε παλι την Ορτεζ
Primo
Λογικα απτο πρωτο γκρουπ θα εχουμε η ΤΑΟΥ η Δυναμο και προτιμαμαι μλλον Δυναμο απτο δευτερο μαλλον ΜΑΚΑΜΠΙ θα εχουμε¨και απτον τριτο δεν ξερω ολες καλουτσικες ειναι....Δυσκολα τα πραγματα πρεπει να κανουμε το 3-0 στο Παλε(καλα εννοειται θα παω σε ολα)και να κανουμε καμια νικη εκτος..Που ομως...?
Warrior
QUOTE(Primo)
Δυσκολα τα πραγματα πρεπει να κανουμε το 3-0 στο Παλε(καλα εννοειται θα παω σε ολα)και να κανουμε καμια νικη εκτος..Που ομως...?



Ορτεζ σε αγαπαμε,ελα στον ομιλο μας!!! biggrin.gif

Λογικα θα υπαρχει σεναριο που θα την φερνει,ετσι δεν ειναι??
Primo
Ναι ρε γμτ η Ορτεζ ειναι οτι πρεπει,οι Ισπανικες εδρες ειναι καυτες,καλα για τις τουρκικες δεν το συζηταω...
Warrior
Μπορουμε να πεσουμε με ΠΑΟ ή ΟΣΦΠ τελικα ρε παιδια??

Ετσι οπως διαβαζω το τροπο με τον οποιο θα διεξαχθει η κληρωση(βλ. link στο αρχικο ποστ),μου
φαινεται πως ειναι δυνατον... unsure.gif
thrylos7
Μην την υποτιμάτε την Ορτέζ... Αν και πράγματι, ίσως είναι η προτιμότερη.. Πολύ καυτό το TOP 16! Η πιο αδύναμη φαίνεται ότι είναι η Πρόκομ!

Εγώ θα προτιμούσα Ταού, Μακάμπι, Μπανταλόνα... έτσι να το ευχαριστηθούμε εμείς οι πιο ουδέτεροι... biggrin.gif
Ή μήπως Εφές Πίλσεν; Δεν είναι κακό...
klearxos
Τα ελληνικα site αναφερουν οτι προτεραιοτητα ειναι να μην υπαρχουν στον ιδιο ομιλο ομαδες που ηταν μαζι στην προκριματικη φαση οποτε ξεχναμε την Ορτεζ sad.gif
Warrior
Δεν νομιζω οτι την ξεχναμε....Μπορει να ερθουν ετσι τα πραγματα,ωστε αναγκαστικα να ερθει στον ομιλο μας.
Τριτη ομαδα δεν υπαρχει περιπτωση να δουμε απο τον ιδιο ομιλο....

Τα ενδεχομενα ειναι πραγματικα πολλα για εμας.

Εμενα θα μου αρεσε:

Ταου,Μπενετον,Εφες
Ντιναμο,Μπενετον,Εφες/Μπανταλονα
ή
Ντιναμο,Μακαμπι,Ορτεζ

Ο τελευταιος μου μου αρεσει περισσοτερο απο ολους! smile.gif
Οχι ως ευκολια,αλλα επειδη "φτιαχνομαι" με την παρουσια της Μακαμπι σε συνδυασμο με αυτες τις
ομαδες...Στο λαιμο μου εχει καθισει απο παλια (και συνεχιζει)αυτη η Μακαμπι!! rolleyes.gif 19.gif



Θα ξεκινησουμε με εκτος εδρας αγωνα στην εδρα της καλυτερης(θεωρητικα)ομαδας του ομιλου,θα
υποδεχτουμε μετα την ομαδα απο το 3ο γκρουπ,ενω μετα θα παμε στην εδρα της ομαδας απο το 2ο γκρουπ.

Θα ξεκιναμε τον 2ο γυρο με 2 συνεχομενα εντος εδρας παιχνιδια (ομαδα απο το 1ο γκρουπ και μετα απο το
2ο διαδοχικα)και τελευταια αγωνιστικη θα παμε στην εδρα της ομαδας απο το 3ο γκρουπ!
klearxos
Η προτεραιτοτητα ειναι να μην εχουμε ομαδες απο τον ιδιο προκριματικο ομιλο και οχι απο την ιδια χωρα, απο οτι εχω καταλαβει τουλαχιστον. Οποτε αν ειναι να πεσουμε με Ορτεζ μην μας πεταξουν με κανα ΠΑΟ.!
Warrior
Και εκει ομως θα ειναι η Μπαρτσελονα ή η Μπενετον.Και στον ομιλο του Ολυμπιακου θα ειναι η ΤΣΣΚΑ....

Οποτε τωρα που το σκεφτομαι καλυτερα,ειναι δυσκολο να πεσουμε με ΠΑΟ ή ΟΣΦΠ,αφου αν δεν γινεται να
αποφυγουμε ομαδα απο τον ιδιο ομιλο,θα μπορουμε να αποφυγουμε ομαδα απο την ιδια χωρα,που ειναι το
2ο κριτηριο.

Ειπαμε ψιλο-"μυλος" η υποθεση,αντε να ρθει η Δευτερα δουμε τι θα γινει!
klearxos
QUOTE(Warrior @ Feb 2 2007, 02:26 PM) *
Ειπαμε ψιλο-"μυλος" η υποθεση,αντε να ρθει η Δευτερα δουμε τι θα γινει!


Χοντρο - μυλος θα ελεγα biggrin.gif

Δεν το βλεπω να βγαζουμε ακρη πριν τη Δευτερα.
Εγω τα παρατησα παντως. ...
SteelGandalf
Ρε παιδιά θα τρελαθώ δηλαδή. Τόσο εύκολη τη θεωρείτε την Εφές Πίλσεν;

Εγώ πιστεύω ότι αν έρθει στον όμιλο μας θα είναι δύσκολα τα πράγματα για εμάς. Είναι δυνατή ομάδα, με "σκληρή" έδρα για εμάς τους Έλληνες (χώρια το παρελθόν που έχουμε από τον τελικό του Τορίνο) και πιστεύω (μακάρι να μη χρειαστεί να το διαπιστώσουμε) ότι θα μας δυσκολέψει και στην έδρα μας.

Εγώ δε την θέλω την Εφές. Δε με νοιάζει ποιες ομάδες θα είναι στον όμιλο μας. Δύσκολα είναι τα πράγματα ούτως ή άλλως. Σημασία έχει πως θα παρουσιαστεί η ομάδα μας. Εγώ θέλω να βλέπω έναν Άρη μαχητή κι όχι όπως προχθές με τη Μπαρτσελόνα που, αδικαιολόγητα, χαλάρωσαν και ουσιαστικά παράτησαν το ματς όταν έμαθαν τα ευχάριστα νέα. Εγώ δε γουστάρω τέτοια νοοτροπία από τους παίχτες και το προπονητικό τιμ της ομάδας μου.

Θέλω να τους βλέπω να "ματώνουν" μέσα στο γήπεδο και να παλεύουν μέχρι τέλους.

Αυτός είναι ο Άρης για μένα. Με αυτή τη νοοτροπία πρέπει να παίζει παντού.
hagi
Τα πράγματα είναι πολύ μπερδεμένα και όλα μπορούν να συμβούν..Όπως άκουσα υπάρχουν δύο περιορισμοί που είναι : δεν θα κληρωθούν ομάδες από τον ίδιο όμιλο και από την ίδια χώρα..Όμως αυτά δεν θα ισχύσουν σίγουρα,γιατί σε κάποιο σημείο της κλήρωσης δεν θα γίνεται..

Λογικά στην αρχή θα τηρηθεί αυτό αλλά όσο προχωρά η κλήρωση θα αλλάξει..

Τώρα από ομάδες εγώ παιδιά δεν προτιμώ καμία.Νομίζω ότι μπορούμε να κοντράρουμε όλες τις ομάδες αν είμαστε σοβαροί..Άλλωστε μόνο έτσι θα φτάσουμε ψηλά..

Περιμένω με αγωνία πάντως την Δευτέρα ώστε να δούμε τί θα γίνει..
Warrior
QUOTE(SteelGandalf @ Feb 2 2007, 02:09 PM) *
Ρε παιδιά θα τρελαθώ δηλαδή. Τόσο εύκολη τη θεωρείτε την Εφές Πίλσεν;


Oχι ρε steel,αλλα απο την Μαλαγα την προτιμω!
Το ιδανικο θα ηταν η Ορτεζ απο αυτο το γκρουπ...

Συμφωνω με τα υπολοιπα που λετε.
weirdo1977
QUOTE(SteelGandalf @ Feb 2 2007, 04:09 PM) *
Ρε παιδιά θα τρελαθώ δηλαδή. Τόσο εύκολη τη θεωρείτε την Εφές Πίλσεν;

Εγώ πιστεύω ότι αν έρθει στον όμιλο μας θα είναι δύσκολα τα πράγματα για εμάς. Είναι δυνατή ομάδα, με "σκληρή" έδρα για εμάς τους Έλληνες (χώρια το παρελθόν που έχουμε από τον τελικό του Τορίνο) και πιστεύω (μακάρι να μη χρειαστεί να το διαπιστώσουμε) ότι θα μας δυσκολέψει και στην έδρα μας.

Εγώ δε την θέλω την Εφές.


εγώ το είπα κύριος για χαβαλέ μιας k έχουμε παράδοση με...τουρκικες ομάδες και κυριολεκτικά και...μεταφορικά rolleyes.gif icon_tomato.gif .... καλά ντε, μην βαράτε tongue.gif
dizzy_fingers
Τί δίλημμα είναι αυτό βρε παιδιά τώρα....? Εφές ή Μάλαγα?
Μπρος γκρεμός και πίσω ρέμα unsure.gif...

Δε βάζει που δε βάζει καλάθια ο Άρης, αν παίξει ενάντια στη σκληροτράχηλη άμυνα της Εφές θα τελειώσει τα παιχνίδια του στους...40 πόντους!
Από την άλλη αν και η Μάλαγα, ως πιο επιθετική, δείχνει πιο "εύκολη" και ίσως επιπόλαιη, θέλω να δω πως στο καλό θα μαρκάρουν τον Σαντιάγκο.

Η Σκύλα και η Χάρυβδη περιμένουν τον Άρη στην επόμενη φάση, εκτός κι αν γίνει το "θαύμα" και πέσει η Ορτέζ...που πάλι δεν είναι ασήμαντη ομάδα.


Όπως τα βλέπω τα γκρουπ δυναμικότητας, 3/4 ομάδες του δεύτερου γκρουπ (Μπαρτσελόνα, Ολυμπιακός, Μπενετόν) δείχνουν πιο αναμετρήσιμες από αυτές του τρίτου...
Warrior
Αν δεν εχω κανει καποιο λαθος υπαρχουν τα εξης ενδεχομενα:

α)Ταου,Μακαμπι,Ορτεζ,

β)Ταου,Μπενετον,Μπανταλονα(Μαλαγα),

γ)Ντιναμο,Μπενετον,Μπανταλονα(Μαλαγα)

δ)Ντιναμο,Μπαρτσελονα,Μπανταλονα(Μαλαγα)

ε)Ντιναμο,Μακαμπι,Ορτεζ
weirdo1977
ξέρει κανεις τι ώρα θα γίνει η κλήρωση, απ ο,τι είπαν στο γήπεδο θα υπάρχει απευθείας μετάδοση από το site της ευρωλίγκας

p.s. το 13:00 cet ειναι 14:00 ωρα ελλαδος ?
klearxos
Ναι!
cet: Central European Time
Εμεις ειμαστε +1

Δεν ξερω τι εχω παθει αυτο το Σαββατοκυριακο αλλα εχω αρχισει να μην θελω στον ομιλο την Δυναμο. Την φοβαμαι!
hagi
4 ώρες μείνανε για να δούμε τους αντιπάλους μας..Είμαι αισιόδοξος για την δεύτερη φάση πάντως..
Warrior
Aυτος ειναι ο ομιλος μας:

Group G
Ντιναμο
Μπενετον
Μαλαγα
Αρης

Καλη η κληρωση,ε?? smile.gif
enypnio
mono kali to fardos tou aiwna legete
klearxos
Εδωσαν προτεραιτοτητα στο να μην εχουν ομαδες απο την ιδια χωρα στον ιδιο ομιλο ή κανω λαθος?

Θεωρω σημαντικο τον δευτερο αγωνα με την Μαλαγα εντος και τον τριτο με Μπενετον εκτος...
hagi
Πολύ καλή πολύ καλή...Άντε να δούμε..
Warrior
Και γω νομιζω οτι ηταν η καλυτερη δυνατη.Δεν ξερω αν προτιμουσα Μαλαγα ή Μπανταλονα....

Παντως ο συνδυασμος Ντιναμο-Μπενετον ηταν ο καλυτερος δυνατος νομιζω!Παρολα αυτα,σιγουρα
το εργο μας ειναι πολυ δυσκολο και η ομαδα χρειαζεται ενισχυση! wink.gif
Warrior
Το προγραμμα....

Αρης - Ντιναμο

Μαλαγα - Αρης

Αρης - Μπενετον

Ντιναμο - Αρης

Μπενετον - Αρης

Αρης - Μαλαγα
klearxos
παμε για 3-0 στον πρωτο γυρο? biggrin.gif
Warrior
QUOTE
Σοκ για την αντίπαλο του Άρη στην Ευρωλίγκα

Χαράς ευαγγέλια για τον Άρη! Η επικεφαλής του ομίλου του Άρη, Ντινάμο Μόσχας, χάνει το βασικό της Αμερικανό περιεφερειακό σκόρερ, Τράβις Χάνσεν, για το υπόλοιπο της σεζόν.

Ο λευκός σκόρερ τραυματίστηκε στον Αχίλλειο τένοντα στο ντέρμπι κόντρα στην ΤΣΣΚΑ και με βάση τις εκτιμήσεις του ιατρικού τιμ της ομάδας θα χάσει τους επόμενους τρεις μήνες αγωνιστικών υποχρεώσεων.


rolleyes.gif
SteelGandalf
Άσχετα με τα αποτελέσματα που θα φέρουμε, από τα όσα είδαμε μέχρι στιγμής από τον Άρη, θεωρώ την κλήρωση πάρα πολύ καλή (μη πω ότι είναι η καλύτερη δυνατή) για τα δεδομένα της ομάδας μας.

Αν πάρουν και έναν ψηλό ακόμα (βαρεθήκαμε να το λέμε) τότε θα το παλέψουμε.

Φίλε Warrior, δε μου φταίει το παιδί και ούτε θέλω να πω μεγάλη κουβέντα, αλλά αυτό που μου ήρθε πρώτα στο μυαλό διαβάζοντας την είδηση είναι το εξής:

"καιρός είναι να γυρίσει λιγάκι και η τύχη με το μέρος μας".

Βέβαια αυτό από μόνο του δεν αρκεί, αν οι παίχτες μας δεν το εκμεταλλευτούν. smile.gif
emperor
Άντε μάγκες και το όνειρο συνεχίζεται biggrin.gif

Η καλύτερη κλήρωση που θα μπορούσαμε να είχαμε

Σίγουρα το πρώτο παχνίδι είναι στο Παλέ ? Γιατί έχω την εντύπωση ότι θα είναι στην Μόσχα
dizzy_fingers
Θα σας ιντριγκάρω λίγο τώρα (και ας τρέξουμε λίγο στο μέλλον...δεν πειράζει) αλλά ξέρετε με τον πρώτο ποιανού ομίλου διασταυρώνεστε αν περάσετε τελικά (πιθανότατα ως δεύτεροι), ε? 19.gif laugh.gif
emperor
QUOTE
Θα σας ιντριγκάρω λίγο τώρα (και ας τρέξουμε λίγο στο μέλλον...δεν πειράζει) αλλά ξέρετε με τον πρώτο ποιανού ομίλου διασταυρώνεστε αν περάσετε τελικά (πιθανότατα ως δεύτεροι), ε?


Με την Μπαρτσελόνα? biggrin.gif

Προτίμω Μπάρτσα στο ΤΟΡ 8 και ΠΑΟ στο Final 4 για να σπάσω το σερί 19.gif
dizzy_fingers
A, εσύ είσαι φουλ εκδικητικός τύπος, ε? Και Μπάρτσα, και ΠΑΟ? biggrin.gif
Air Kef
ΑΡΕΙΑΝΑΡΑ ΣΤΟΥΣ 8 ΝΑ ΤΡΕΛΑΘΟΥΜΕ ΟΛΟΙ! smile.gif

Η καλύτερη δυνατη κλήρωση..3-0 ξεκινημα και με 4-2 δεύτερη θεση..

biggrin.gif


Με την θεμιτη ενισχυση στην ρακέτα,ίσως και στον ασσο και την συνέχεια των καλών εμφανισεων και βέβαια (λιγη) τυχη,το πιστεύω οτι ο Άρης θα προκρθει ακομα και με 3-3(το ρεκορ του ΠΑΟ πέρσι στους 16 που βγηκε και 1ος στον ομιλο του)...

Ημερομηνιες των αγωνιστηκων έχουμε;
Warrior
QUOTE(Air Kef @ Feb 5 2007, 02:42 PM) *
ΑΡΕΙΑΝΑΡΑ ΣΤΟΥΣ 8 ΝΑ ΤΡΕΛΑΘΟΥΜΕ ΟΛΟΙ! smile.gif

Η καλύτερη δυνατη κλήρωση..3-0 ξεκινημα και με 4-2 δεύτερη θεση..

biggrin.gif
Με την θεμιτη ενισχυση στην ρακέτα,ίσως και στον ασσο και την συνέχεια των καλών εμφανισεων και βέβαια (λιγη) τυχη,το πιστεύω οτι ο Άρης θα προκρθει ακομα και με 3-3(το ρεκορ του ΠΑΟ πέρσι στους 16 που βγηκε και 1ος στον ομιλο του)...

Ημερομηνιες των αγωνιστηκων έχουμε;


Το 4-2 σε αυτον τον ομιλο δεν ειναι απιθανο να δινει και πρωτη θεση!Ενω και το 3-3 ισως δινει προκριση σε
διαφορες ποντων!

Γενικα οι διαφορες σε αυτον τον ομιλο θα ειναι πολυ σημαντικες και θελει πολυ προσοχη.

Ο Δαμιανιδης το ξεκοψε για μεταγραφες.. huh.gif angry.gif
weirdo1977
QUOTE(dizzy_fingers @ Feb 5 2007, 04:16 PM) *
Θα σας ιντριγκάρω λίγο τώρα (και ας τρέξουμε λίγο στο μέλλον...δεν πειράζει) αλλά ξέρετε με τον πρώτο ποιανού ομίλου διασταυρώνεστε αν περάσετε τελικά (πιθανότατα ως δεύτεροι), ε? 19.gif laugh.gif


μετά την ατυχία της δυναμό k με δεδομένη την δικη μας ενίσχυση... δεν νομίζω πως στόχος μας πρέπει να είναι η δεύτερη θέση tongue.gif ο παναθηναϊκός μπορεί να περιμένει ως τον τελικό...[αν φτάσει]

p.s. η μοίρα μας χρωστάει ένα final four στην ελλάδα... ξέρω έχω χαζέψει αλλα πιστεύω πως με ένα καλο άσο είναι εφικτός στόχος...
rchos
το βασικο για τον αρη ειναι και παλι η εδρα!με αυτες τις ομαδες το 3 στα 3 στο αλεξανδρειο ειναι πολυ πιθανο και απαραιτητο!αν το κανει νομιζω θα περασει!ενα διπλο μενει μετα για την σιγουρια!
καλο για τον αρη η απουσια χανσεν!τωρα εμεινε το ελληνικο διδυμο εκει!
NBAer
QUOTE(Air Kef @ Feb 5 2007, 04:42 PM) *
Η καλύτερη δυνατη κλήρωση..3-0 ξεκινημα και με 4-2 δεύτερη θεση..


Πολυ μα πολυ αισιοδοξια βλεπω..... blink.gif
Προσεξτε γιατι η πτωση ποναει περισσοτερο, οσο πιο ψηλα βρισκεσαι αρχικα. biggrin.gif

Και εσεις κανετε ονειρα τρελα, καλως ή κακως(κακως για εμενα αφου εγω παντα παιρνω το πιο απαισιοδοξο σεναριο και ετσι αν γινει το καλο θα χαρω καπως, ενω αν γινει το κακο τουλαχιστον δεν θα πονεσω τρομερα), αλλα στη θεση σας θα ημουνα προσγειωμενος και μαλιστα θα ανησυχουσα γιατι: Ναι μεν ο G ομιλος ειναι ο πιο ευκολος, αλλα ολες οι ομαδες θα σκεφτονται το ιδιο και θα το βλεπουν σαν μια ευκαιρια να περασουν! Φυσικα η Ντιναμο θα θελει να περασει οσο γινεται πιο γρηγορα αποφευγοντας και την 2η θεση(πιθανοτατα συναντας ΠΑΟ).....

Βασικα πρεπει να νικησετε την Ντιναμο στο 1ο παιχνιδι! Βαρυσημαντη δηλωση. biggrin.gif

Εγω δινω:
CODE
         1η θεση    2η θεση
Ντιναμo:        85 %     15 %
Μπενετον:       15 %     60 %
Μαλαγα:          0 %     15 %
Αρης:            0%      10%
Warrior
Tα ονειρα ειναι...τσαμπα! biggrin.gif

Και εμενα προσωπικα μου αρεσει να κανω ονειρα και ας γνωριζω οτι ειναι παρα πολυ δυσκολα να
πραγματοποιηθουν. smile.gif

Εγω,το ξαναειπα,πιστευω οτι ενα 3-3 σε αυτον τον ομιλο υπο συνθηκες ισως δινει προκριση.Ματς-κλειδι
αυτο με Ντιναμο.Με νικη μπαινουμε γερα στο κολπο,με ηττα απομακρυνομαστε.
Air Kef
Ασφαλως και στο ποστ μου υπάρχει δώση χιούμορ αλλα οτι ειμαι αισιοδοξος ειμαι!Γιατι να το κρυψομεν αλλωστε..


Το κακο με τον Άρη ειναι οτι κερδιζει δύσκολα που σημαινει οτι υστερει στις ισοβαθμειες..
x35
Γενικά η "κλήρωση" ήταν καλή. Με τον τρόπο που έγινε η κλήρωση ήταν δεδομένο ότι θα πετυχαίναμε είτε Ταού είτε Δυναμό και μας έκατσε η Δυναμό που είναι πιο βατή και με μία από τις Μάλαγα και Μπανταλόνα ενώ η Μπένεττον ήταν δεδομένη. Μπορεί η Μάλαγα να μοιάζει ευκολότερη αλλά δεν νομίζω ότι είναι πραγματικά χειρότερη από την Μπανταλόνα. Πάντως εάν είχαμε πραγματική κλήρωση και όχι αυτόν τον ορισμό θα προτιμούσα κάποια ελληνική ομάδα ειδικά με τελευταίο ματς στο παλε.
Σενάρια πρόκρισης. Μαθηματικώς μπορεί κάποια ομάδα να περάσει με 2 νίκες (6-0 ο πρώτος 2-2 όλοι οι άλλοι) μπορεί και να αποκλειστεί με 4 νίκες (4-2 οι 3 πρώτοι 0-6 η τέταρτος περίπτωση ΑΕΚ πριν 2 χρόνια) ενώ μπορεί να βρεθεί και πρώτος με 3 νίκες εάν τερματίσουν όλοι με 3-3 (ΠΑΟ πέρσι). Αυτά τα σενάρια δεν θα βλέπω πιθανά καθώς δεν υπάρχει ομάδα να ξεχωρίζει τόσο πολύ ώστε να κάνει 6-0 ούτε και καμμιά να είναι τόσο χάλια ώστε να πάει στο 0-6. Άρα λογικά η πρώτος θα έχει 5 ίσως και 4 νίκες και ο δεύτερος 4 ή 3. Άρα ζητούμενο είναι σε πρώτη φάση οι 3 νίκες εντός και είτε καλή διαφορά πόντων σε μεταξύ ματς (μια εικοσάρα από Μπένεττον κοστίζει πλέον) ή μια εκτός έδρας νίκη. Οι 3 εντός έδρας νίκες δεν είναι κάτι το απίθανο χωρίς να είναι και εύκολο αλλά αλλιώς δύσκολα ελπίζουμε. Κλειδί είναι το πρώτο ματς με Δυναμό αν και θα ήταν καλύτερα να τους είχαμε στο τέλος που ίσως να είχαν εξασφαλίσει και την πρώτη θέση καθώς είναι το φαβορί. Εκτός νίκη μπορούμε ίσως μόνο στην Ισπανία και καλό είναι ότι η Μάλαγα έχει 2 εντός στην αρχή και ίσως μας υποτιμήσει λίγο.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.