Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Δημήτρης Διαμαντίδης
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Α1 Basket League > Παναθηναϊκός ΟΠΑΠ
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35
oti-nane
O ΔΔ Mvp της Εuroleague για τον μήνα Δεκέμβριο

http://www.euroleague.net/news/i/80837/180

Άλλη μια αναγνώριση για τον ποιο anti-hero αρχηγό ελληνικής ομάδας ever

Φέτος αν σηκώσει ο ΠΑΟ τρόπαιο και ειδικά το Ευρωπαϊκό ο Παναθηναϊκός ο Διαμαντίδης θα μπει στο ευρωπαϊκό Hall of Fame (αν και θα μπει ούτως ή άλλως)
ALdaperan
QUOTE(oti-nane @ Dec 27 2010, 12:30 ) *
O ΔΔ Mvp της Εuroleague για τον μήνα Δεκέμβριο

http://www.euroleague.net/news/i/80837/180

Άλλη μια αναγνώριση για τον ποιο anti-hero αρχηγό ελληνικής ομάδας ever

Φέτος αν σηκώσει ο ΠΑΟ τρόπαιο και ειδικά το Ευρωπαϊκό ο Παναθηναϊκός ο Διαμαντίδης θα μπει στο ευρωπαϊκό Hall of Fame (αν και θα μπει ούτως ή άλλως)

αυτά ειναι...αυτο το παιδί εχει πάρει τα πάντα πλέον. Απο βραβεία μέχρι αγαπη κόσμου,αναγνώριση μεσα και εξω απο γήπεδο για συμπεριφορα αγωνιστικη και μη
και οικονομικά εχει λύσει το προβλημα του και αρχηγος της μεφαλύτερης ομαδας

νομίζω δεν υπάρχει κατι που να μην το έχει καταφέρει τουλάχιστον στο επαγγελματικό κομάτι που ξερουμε εμεις, γιατι στο προσωπικο τομέα δε μπορουμε να γνωριζουμε

Ginobili
QUOTE(ALdaperan @ Dec 27 2010, 11:44 ) *
νομίζω δεν υπάρχει κατι που να μην το έχει καταφέρει τουλάχιστον στο επαγγελματικό κομάτι που ξερουμε εμεις, γιατι στο προσωπικο τομέα δε μπορουμε να γνωριζουμε

Το σουβλατζίδικο στην Καστοριά το έχει ανοίξει..? Γιατί θυμάμαι παλιά είχα διαβάσει κάπου ότι από μικρός αυτό ήθελε... laugh.gif
ALdaperan
QUOTE(Ginobili @ Dec 27 2010, 20:16 ) *
Το σουβλατζίδικο στην Καστοριά το έχει ανοίξει..? Γιατί θυμάμαι παλιά είχα διαβάσει κάπου ότι από μικρός αυτό ήθελε... laugh.gif



νομίζω δεν εχει βγει και επιχειρηματιας της χρονιάς ακόμα...

αντρας της χρονιάς?

πωω ενα σωρρο τιτλους δεν εχει πάρει ο αχρηστος icon_drunk.gif
Flash
Με τα σημεριμά κλεψίματα είναι πλέον πρώτος στη σχετική λίστα της Α1 με 584. Όπως πρώτος είναι εδώ και λίγο καιρό και στις assists. Και στις δύο στατιστικές κατηγορίες χρειάστηκε να ξεπεράσει τον Άγγελο Κορωνιό. Διαρκής υπενθύμιση της αξίας του Διαμαντίδη και της διαχρονικής αδικίας που έγινε στον Κορωνιό ως προς την εθνική ομάδα.
balomazoxtra
Επική εμφάνιση από τον "Αγκωνίδη","τον χειρότερο του kill bill","τον διαχρονικά πάντα πίσω από τον Παπαλουκά","τον υπερεκτιμημένο","το καλό παιδί","τον Αρναούτογλου" (!), "το αγαπημένο παιδί των δημοσιογράφων"...

Μακάρι να συνεχίσει αυτή η μπασκετική απάτη να μας εκπλήσσει όλο και περισσότερο,παίζοντας την καλύτερη ομάδα της Ευρώπης σχεδόν μόνος του. 41.gif
il postino
QUOTE(balomazoxtra @ Mar 23 2011, 14:57 ) *
Επική εμφάνιση από τον "Αγκωνίδη","τον χειρότερο του kill bill","τον διαχρονικά πάντα πίσω από τον Παπαλουκά","τον υπερεκτιμημένο","το καλό παιδί","τον Αρναούτογλου" (!), "το αγαπημένο παιδί των δημοσιογράφων"...

Μακάρι να συνεχίσει αυτή η μπασκετική απάτη να μας εκπλήσσει όλο και περισσότερο,παίζοντας την καλύτερη ομάδα της Ευρώπης σχεδόν μόνος του. 41.gif

καθεσαι και εσυ και ασχολεισαι με ατακες ατομων εμπαθων και παντελως ασχετων με το αθλημα.

ο διαμαντιδης ειναι ο μοναδικος παικτης τουλαχιστον την τελευταια δεκαετια στο ευρωπαικο μπασκετ που κανει τα παντα πολυ καλα και παιζοντας στο μεγαλυτερο επιπεδο. μπαρει ,απο απολυτος χαμαλης να μετατραπει στο επομενο ματς στον απολυτο ηγετη. εξαρταται παντα απο τι θελει η ομαδα!!!


Zephyr
Βρείτε 20 άτομα και ρωτήστε τα ποιον θεωρούν καλύτερο μπασκετμπολίστα όλων των εποχών. Πολύ πιθανό να πάρετε 20 διαφορετικές απαντήσεις. Αυτό το "καλύτερος όλων" απλά δεν υπάρχει, σε καμία κατηγόρια και σε κανένα σπορ. Όλα μετράνε στην απάντηση που δίνει ο καθένας (αριθμοί, οπαδιλίκι, συμπεριφορά,προσφορά κλπ) και επομένως αντικειμενική απάντηση δεν μπορεί να δωθεί. Είναι απλά πως το νιώθει ο καθένας μας.
Η φετινή "κόντρα" Σπαν VS ΔΔ, είναι απλά μια ακόμη απόδειξη του στείρου οπαδισμού που μας δέρνει. Τι θα πει "ηγέτης" και τι "ολοκληρωμένος παίχτης" και τι "παίχτης με @@"? Όλα στο μυαλό μας είναι. Αν ο Σπαν έμενε ΠΑΟ και χτύπαγε και στον ώμο ένα τρίφυλλο τατού, οι παναθηναϊκοί θα τον είχαν κάνει θεό και οι ολυμπιακοί θα τον μισούσαν περισσότερο. Τώρα που ήρθε στον Ολυμπιακό συμβαίνει το αντίστροφο.
kolokotronis
QUOTE(Zephyr @ Mar 24 2011, 13:23 ) *
Βρείτε 20 άτομα και ρωτήστε τα ποιον θεωρούν καλύτερο μπασκετμπολίστα όλων των εποχών. Πολύ πιθανό να πάρετε 20 διαφορετικές απαντήσεις. Αυτό το "καλύτερος όλων" απλά δεν υπάρχει, σε καμία κατηγόρια και σε κανένα σπορ. Όλα μετράνε στην απάντηση που δίνει ο καθένας (αριθμοί, οπαδιλίκι, συμπεριφορά,προσφορά κλπ) και επομένως αντικειμενική απάντηση δεν μπορεί να δωθεί. Είναι απλά πως το νιώθει ο καθένας μας.
Η φετινή "κόντρα" Σπαν VS ΔΔ, είναι απλά μια ακόμη απόδειξη του στείρου οπαδισμού που μας δέρνει. Τι θα πει "ηγέτης" και τι "ολοκληρωμένος παίχτης" και τι "παίχτης με @@"? Όλα στο μυαλό μας είναι. Αν ο Σπαν έμενε ΠΑΟ και χτύπαγε και στον ώμο ένα τρίφυλλο τατού, οι παναθηναϊκοί θα τον είχαν κάνει θεό και οι ολυμπιακοί θα τον μισούσαν περισσότερο. Τώρα που ήρθε στον Ολυμπιακό συμβαίνει το αντίστροφο.

Φίλε μου δεν είναι ακριβώς έτσι.

Οι φίλοι του ολυμπιακού τον αγάπησαν και κωλογούσταραν για αυτό που έκανε, να αφήσει δηλαδή τον παο για την ομάδα τους. Όχι τόσο επειδή πήραν ένα καλό παίκτη.
Στον παναθηνα'ι'κό τον είχαμε αγαπήσει για την προσφορά του και το πάθος του. Σαν παίκτη δηλαδή. Και στεναχωρεθήκαμε από την πράξη του να μας αφήσει για τον αιώνιο.

Με λίγα λόγια...
Την προδοσία πολύ αγάπησαν.
Τον προδότη κανένας.
Germany96
Μιας και συζητήθηκε μετά το τέλος του ματς της Τρίτης, αξίζει να σημειωθεί ο σεβασμός που απολαμβάνει ο Διαμαντίδης και από τους Ισπανούς που ξέρουν να αναγνωρίζουν αξίες.

Στην ηλεκτρονική έκδοση της "El Pais", σε ένα κείμενο 500 λέξεων σχολιασμού του αγώνα, υπάρχει δύο φορές το όνομα του Navarro, δύο του Pascual και δέκα του Διαμαντίδη ενώ άλλες δύο φορές αναφέρεται σε αυτόν ως "Το Ελληνικό φαινόμενο" και "Η Ελληνική Ιδιοφυΐα" ενώ άλλα επίθετα που συνοδεύουν το όνομά του είναι τα εξής, "Διαμαντίδης η Λαίλαπα" και "Διαμαντίδης ο Κολοσσός".


Edited: Και κάτι εντελώς off-topic, ένα σκετσάκι που σχολιάζει τις μετακινήσεις παικτών γενικότερα στον αθλητισμό και μαζί τα κενά λογικής που προκύπτουν από τέτοιες καταστάσεις:American sports fans
vastravoud
Προσωπικά μιλώντας πάντως, τον Σπανούλη προφανώς δεν τον έχω στην καρδιά μου καθώς δεν παίζει σε εμάς, αλλά ΜΠΑΣΚΕΤΙΚΑ η άποψη μου δεν αλλάζει ούτε δράμι - είναι ΠΟΛΥ σπουδαίος αθλητής, σίγουρα ανάμεσα στους κορυφαίους μαζί με Διαμαντίδη, Ναβάρο, κλπ, κλπ. Ομολογώ όμως ότι με "κουράζει" αυτό το Μήτσος vs Μπιλ που βλέπω συνέχεια.....

Μιλώντας ξανά για τον Μήτσο, το απίστευτο που έχει είναι ότι κάνει τα πάντα σε πολύ καλό επίπεδο(εκτός από το midrange σουτάκι). Είναι χαρακτηριστική η φάση που κάνει λαθος στην επίθεση και καπάκι στην άμυνα σκάει τάπα στον αντίπαλο σέντερ....
GK_23
QUOTE(Germany96 @ Mar 24 2011, 14:25 ) *
Μιας και συζητήθηκε μετά το τέλος του ματς της Τρίτης, αξίζει να σημειωθεί ο σεβασμός που απολαμβάνει ο Διαμαντίδης και από τους Ισπανούς που ξέρουν να αναγνωρίζουν αξίες.

Στην ηλεκτρονική έκδοση της "El Pais", σε ένα κείμενο 500 λέξεων σχολιασμού του αγώνα, υπάρχει δύο φορές το όνομα του Navarro, δύο του Pascual και δέκα του Διαμαντίδη ενώ άλλες δύο φορές αναφέρεται σε αυτόν ως "Το Ελληνικό φαινόμενο" και "Η Ελληνική Ιδιοφυΐα" ενώ άλλα επίθετα που συνοδεύουν το όνομά του είναι τα εξής, "Διαμαντίδης η Λαίλαπα" και "Διαμαντίδης ο Κολοσσός".

Κάπου διάβασα πως ο παλαίμαχος άσος της Μπάρτσα Αντρέ Χιμένεθ, εκφράστηκε με πολύ κολακευτικά σχόλια για την εμφάνιση και την αξία του Διαμαντίδη...

Και κάτι που είναι λιγάκι off topic:
Οι Ισπανοί απέδειξαν πως ξέρουν να αναγνωρίζουν αξίες και να επικροτούν έναν παίκτη όταν το αξίζει.
Την ίδια στιγμή οι δικοί μας μπασκετικοί δημοσιογράφοι όπου βρίσκουν τους Ισπανούς τους "θάβουν"...
"Θεατρίνοι", "μπασκετικά σιχάματα", "προβοκάτορες" και λοιπές "ομορφιές" είναι μερικές από τις ατάκες που έχουν ακουστεί.
Ακόμα θυμάμαι τα σχόλια για τον μικρό Γκασόλ, που "παίζει στην εθνική με βύσμα τον αδερφό του" κλπ... w00t.gif

Ένας ακόμα λόγος που το μπάσκετ μας συνεχώς οπισθοδρομεί απέναντι στο δικό τους...
vastravoud
So true......
oti-nane
QUOTE (sixama23 @ Mar 24 2011, 17:12 ) *
Ένας ακόμα λόγος που το μπάσκετ μας συνεχώς οπισθοδρομεί απέναντι στο δικό τους...

όχι το basket μας
η κοινωνία μας καλύτερα...
Xaroumenos loukoumas
QUOTE(sixama23 @ Mar 24 2011, 18:12 ) *
Κάπου διάβασα πως ο παλαίμαχος άσος της Μπάρτσα Αντρέ Χιμένεθ, εκφράστηκε με πολύ κολακευτικά σχόλια για την εμφάνιση και την αξία του Διαμαντίδη...

Και κάτι που είναι λιγάκι off topic:
Οι Ισπανοί απέδειξαν πως ξέρουν να αναγνωρίζουν αξίες και να επικροτούν έναν παίκτη όταν το αξίζει.
Την ίδια στιγμή οι δικοί μας μπασκετικοί δημοσιογράφοι όπου βρίσκουν τους Ισπανούς τους "θάβουν"...
"Θεατρίνοι", "μπασκετικά σιχάματα", "προβοκάτορες" και λοιπές "ομορφιές" είναι μερικές από τις ατάκες που έχουν ακουστεί.
Ακόμα θυμάμαι τα σχόλια για τον μικρό Γκασόλ, που "παίζει στην εθνική με βύσμα τον αδερφό του" κλπ... w00t.gif

Ένας ακόμα λόγος που το μπάσκετ μας συνεχώς οπισθοδρομεί απέναντι στο δικό τους...


Εντάξει, υπερβάλλεις, δεν είναι το ίδιο.
Οι δικοί μας είναι όντως ανώτεροι, ενώ οι ισπανοί είναι όντως θεατρίνοι!
69.gif 69.gif
KingCrimson
καλα οκ , αλλα και οι ισπανοι δεν ειναι και τα καλυτερα παιδια απο αποψη fair play, ουτε απο αποψη αβαντας απο διαιτησια σε μεγαλες διοργανωσεις, τετριμενο το ζητημα και δεν ειμαστε και ο μονος λαος που τα χωνει στους αλλους ειτε γιατι νιωθει οτι αδικειται, ειτε γιατι δε μπορει να παραδεχτει την ανωτεροτητα του αλλου..

Οτι ειπαν ενα καλο λογο για το Διαμαντιδη, δε μου λεει και κατι και εδω η πλειοψηφια παραδεχεται το Ναβαρο, θελοντας και μη!
il postino
ΜΕΓΑΛΟΣ ΑΡΧΗΓΟΣ!!!

ο δδ συνεχιζει τις θεικες εμφανισεις του στο παλαου!! με τα οργια που εκανε στο γ δεκαλεπτο γυρισε το ματς και εβαλε τις βασεις για τη μεγαλη νικη μεσα στη μπαρτσελονα!!!

ο παο πετυχε 28π στη γ περιοδο και οι μισοι ηρθαν απο τα χερια του μητσου!! τους επαιζε για μια ακομα φορα μονος του καποιες στιγμες!!! απιστευτα σουτ, σκυλισια αμυνα και πανω απο ολα νοοτροπια "refuse to lose"!



Boom-Shakalaka
Αποθέωση... Στα ελληνικά, τα αγγλικά, τα ισπανικά... Αποθέωση με διάφορους και εκφραστικότατους τρόπους… Αποθέωση και πάλι για τον Δημήτρη Διαμαντίδη.

http://www.sentragoal.gr/article.asp?catid...pubid=120516687
Anaz
Να πω μια "κακιουλα"..?? Ο Διαμαντιδης τα αξιζει κ με το παραπανω ολα αυτα, αλλα εχω την αισθηση οτι υπαρχει λιγο και μια προσπαθεια να προσωποιησουμε καπως το κατορθωμα αυτο της ομαδας εκθειαζοντας παραπανω τον Διαμαντιδη, για πικαρισμα προς τον Σπανουλη.. Ολα αυτα τα αρθρα κ τα σχολια μου βγαζουν οτι κρυβουν-υπονοουν απο πισω λιγο αυτο το "ΔΔ δεν θα γινεις ποτε" προς τον Σπανουλη.. Γιατι ενταξει κακα τα ψεμματα αυτη η "αναγκη" υπαρχει ακομα στις ταξεις των φιλαθλων-δημοσιογραφων του Παο. Και ειναι λογικο.
QUOTE
Και κάτι που είναι λιγάκι off topic:
Οι Ισπανοί απέδειξαν πως ξέρουν να αναγνωρίζουν αξίες και να επικροτούν έναν παίκτη όταν το αξίζει.
Την ίδια στιγμή οι δικοί μας μπασκετικοί δημοσιογράφοι όπου βρίσκουν τους Ισπανούς τους "θάβουν"...
Μεγαλη αληθεια. Τα εχουμε χιλιοπει για τους μπασκετικους δημοσιογραφους μας που οποτε παιζουμε με ξενους βρισκουν ευκαιρια να δειξουν τον φτηνο κομπλεξικο οπαδισμο που κρυβουν.
oti-nane
QUOTE (Anaz @ Mar 25 2011, 03:34 ) *
Να πω μια "κακιουλα"..?? Ο Διαμαντιδης τα αξιζει κ με το παραπανω ολα αυτα, αλλα εχω την αισθηση οτι υπαρχει λιγο και μια προσπαθεια να προσωποιησουμε καπως το κατορθωμα αυτο της ομαδας εκθειαζοντας παραπανω τον Διαμαντιδη, για πικαρισμα προς τον Σπανουλη.. Ολα αυτα τα αρθρα κ τα σχολια μου βγαζουν οτι κρυβουν-υπονοουν απο πισω λιγο αυτο το "ΔΔ δεν θα γινεις ποτε" προς τον Σπανουλη.. Γιατι ενταξει κακα τα ψεμματα αυτη η "αναγκη" υπαρχει ακομα στις ταξεις των φιλαθλων-δημοσιογραφων του Παο. Και ειναι λογικο.
Μεγαλη αληθεια. Τα εχουμε χιλιοπει για τους μπασκετικους δημοσιογραφους μας που οποτε παιζουμε με ξενους βρισκουν ευκαιρια να δειξουν τον φτηνο κομπλεξικο οπαδισμο που κρυβουν.

Να σου πω την αλήθεια και εγώ αυτό θα πίστευα αν δεν υπήρχε το τρίτο δεκάλεπτο που απλά όλη η ομάδα ψάχνει τον Διαμαντίδη και αυτός ζωγραφίζει πραγματικά
ψάξτο αν δεν το είδες bball.gif
colonel gomelsky
QUOTE(Anaz @ Mar 25 2011, 03:34 ) *
Να πω μια "κακιουλα"..?? Ο Διαμαντιδης τα αξιζει κ με το παραπανω ολα αυτα, αλλα εχω την αισθηση οτι υπαρχει λιγο και μια προσπαθεια να προσωποιησουμε καπως το κατορθωμα αυτο της ομαδας εκθειαζοντας παραπανω τον Διαμαντιδη, για πικαρισμα προς τον Σπανουλη.. Ολα αυτα τα αρθρα κ τα σχολια μου βγαζουν οτι κρυβουν-υπονοουν απο πισω λιγο αυτο το "ΔΔ δεν θα γινεις ποτε" προς τον Σπανουλη.. Γιατι ενταξει κακα τα ψεμματα αυτη η "αναγκη" υπαρχει ακομα στις ταξεις των φιλαθλων-δημοσιογραφων του Παο. Και ειναι λογικο.
Μεγαλη αληθεια. Τα εχουμε χιλιοπει για τους μπασκετικους δημοσιογραφους μας που οποτε παιζουμε με ξενους βρισκουν ευκαιρια να δειξουν τον φτηνο κομπλεξικο οπαδισμο που κρυβουν.


Καλά δεν είναι απαραίτητο όσοι το λένε αυτό να σκέφτονται οπαδικά. Μπορεί και κάποιος οπαδός του Άρη π.χ. να καταθέσει μπασκετικά επιχειρήματα γιατί ο ΔΔ είναι καλύτερος παίχτης. Δεν σημαίνει βεβαια ότι δεν υπάρχει και η τάση που αναφέρεις.

ΥΓ. Εγώ ας πούμε από την εποχή που ήταν ο Σπανούλης στον ΠΑΟ και πολύ πριν αρχίσουν όχι απλά τα σενάρια, αλλά έστω η σκέψη να φύγει, θεωρούσα (και θεωρώ) τον Ναβάρο καλύτερο παίχτη απο τον Σπανούλη.
lightday
QUOTE(Zephyr @ Mar 24 2011, 13:23 ) *
Βρείτε 20 άτομα και ρωτήστε τα ποιον θεωρούν καλύτερο μπασκετμπολίστα όλων των εποχών. Πολύ πιθανό να πάρετε 20 διαφορετικές απαντήσεις. Αυτό το "καλύτερος όλων" απλά δεν υπάρχει, σε καμία κατηγόρια και σε κανένα σπορ. Όλα μετράνε στην απάντηση που δίνει ο καθένας (αριθμοί, οπαδιλίκι, συμπεριφορά,προσφορά κλπ) και επομένως αντικειμενική απάντηση δεν μπορεί να δωθεί. Είναι απλά πως το νιώθει ο καθένας μας.
Η φετινή "κόντρα" Σπαν VS ΔΔ, είναι απλά μια ακόμη απόδειξη του στείρου οπαδισμού που μας δέρνει. Τι θα πει "ηγέτης" και τι "ολοκληρωμένος παίχτης" και τι "παίχτης με @@"? Όλα στο μυαλό μας είναι. Αν ο Σπαν έμενε ΠΑΟ και χτύπαγε και στον ώμο ένα τρίφυλλο τατού, οι παναθηναϊκοί θα τον είχαν κάνει θεό και οι ολυμπιακοί θα τον μισούσαν περισσότερο. Τώρα που ήρθε στον Ολυμπιακό συμβαίνει το αντίστροφο.

μου θυμίζει οικονόμου.Τελικά τα κατάφερε να τον βρίζουν και οι 2.


QUOTE(sixama23 @ Mar 24 2011, 17:12 ) *
Κάπου διάβασα πως ο παλαίμαχος άσος της Μπάρτσα Αντρέ Χιμένεθ, εκφράστηκε με πολύ κολακευτικά σχόλια για την εμφάνιση και την αξία του Διαμαντίδη...

Και κάτι που είναι λιγάκι off topic:
Οι Ισπανοί απέδειξαν πως ξέρουν να αναγνωρίζουν αξίες και να επικροτούν έναν παίκτη όταν το αξίζει.
Την ίδια στιγμή οι δικοί μας μπασκετικοί δημοσιογράφοι όπου βρίσκουν τους Ισπανούς τους "θάβουν"...
"Θεατρίνοι", "μπασκετικά σιχάματα", "προβοκάτορες" και λοιπές "ομορφιές" είναι μερικές από τις ατάκες που έχουν ακουστεί.
Ακόμα θυμάμαι τα σχόλια για τον μικρό Γκασόλ, που "παίζει στην εθνική με βύσμα τον αδερφό του" κλπ... w00t.gif

Ένας ακόμα λόγος που το μπάσκετ μας συνεχώς οπισθοδρομεί απέναντι στο δικό τους...

οχι ρε συ .. η άποψη για γκασολ ρουντι δεν την λες και "μπασκετικο σιχαμα".
Και επειδή αναφέρεσαι στον Ναβάρο, ο Συρίγος ποτέ δεν είπε οτι είναι λίγος παίχτης απλά οτι γίνεται "μικρός".
lakersdynasty
QUOTE(Anaz @ Mar 25 2011, 04:34 ) *
Να πω μια "κακιουλα"..?? Ο Διαμαντιδης τα αξιζει κ με το παραπανω ολα αυτα, αλλα εχω την αισθηση οτι υπαρχει λιγο και μια προσπαθεια να προσωποιησουμε καπως το κατορθωμα αυτο της ομαδας εκθειαζοντας παραπανω τον Διαμαντιδη, για πικαρισμα προς τον Σπανουλη.. Ολα αυτα τα αρθρα κ τα σχολια μου βγαζουν οτι κρυβουν-υπονοουν απο πισω λιγο αυτο το "ΔΔ δεν θα γινεις ποτε" προς τον Σπανουλη.. Γιατι ενταξει κακα τα ψεμματα αυτη η "αναγκη" υπαρχει ακομα στις ταξεις των φιλαθλων-δημοσιογραφων του Παο. Και ειναι λογικο.


αυτη την αναγκη την εχουν και προσπαθουν να την ικανοποιησουν και οι δημοσιογραφοι του ΟΣΦΠ και ηρθε και ο Διαμαντοπουλος προσφατα για το επιβεβαιωσει/υπενθυμησει γραφοντας οτι ο Σπανουλης θα ειναι ο στυλοβατης της προσπαθειας του ΟΣΦΠ να σπασει την εδρα της Σιενα διοτι ηγηθηκε ηδη μια φορα του ΠΑΟ για να σπασει την εδρα της το 2009.

δεν εχει σημασια ποιοι ειναι οι συμπαικτες δεν εχει σημασια ποιος αλλος επαιξε δεν επαιξε καλα για να ερθει το αποτελεσμα. μονο ο Σπανουλης εχει σημασια.

"οι Ιταλοι εσπασαν την εδρα του ΟΑΚΑ laugh.gif αλλα ο Σπανουλης ΜΟΝΟΣ ΤΟΥ καθαρισε με 2 νικες στην Ιταλια"
w00t.gif

τι να φτουρισουν οι αλλοι 11? μονος του τα εκανε ολα!

τι να φτουρισει και φετος ο Μπουρουσης ο Παπαλουκας ο Τεοντοστις αν παιξει με του πονους στην πλατη, ο Νεστεροβιτς?

μονη της θα παει η παιχτουρα να τους καθαρισει. banana.gif

και η ερυθρολευκη αναγκη ειναι εκει και θα ειναι και στο μελλον οποτε προς τι ο σχολιασμος για 4-5-10 τετοια αρθρα? Αφου ειναι ο κανονας και απο τις 2 πλευρες. και οπως λες και εσυ ειναι λογικο.

Εκμηδενιζεις τα υπολοιπα για να φανει το δικο σου.



vastravoud
Η "ανάγκη" υπάρχει εκατέρωθεν. Προσωπικά δεν ασχολούμαι ΚΑΘΟΛΟΥ με "οπαδικούς" πράσινους δημοσιογράφους - πλην του Ασπρούλια που έχει μείνει τελείως έξω από την κόντρα αυτή.
oti-nane
Διαμαντίδης

Η συζήτηση και η σύγκριση με τον Σπανούλη έχει θέσει ένα ερώτημα.
Είναι ή όχι ο καλύτερος Έλληνας παίχτης εν ενεργεία?

προσωπικά δεν ξέρω και μπαίνουν πολλοί παράμετροι στο παιχνίδι

Είναι ο καλύτερος Έλληνας σκόρερ ? μάλλον όχι
Ο καλύτερος πασέρ? πάλι μάλλον όχι
ριμπάουντ? σουτ ντράιβ κτλπ?
Ο καλύτερος αμυντικός ? εδώ μπαίνει ένα ίσως αν και φέτος το έχει παραμελήσει λιγάκι το θέμα

Ο Διαμαντίδης για εμένα είναι ο πολυτιμότερος Έλληνας παίχτης εν ενεργεία.
Όλα αυτά που μπορεί να κάνει μέσα στο παρκέ ανά πάσα στιγμή τον καθιστούν αναντικατάστατο.
Γιατί μπορεί να κάνει πάρα πολλά πράγματα πολύ καλά ακόμα και μέσα στον ίδιο αγώνα μπορεί π.χ. να παίξει απίστευτη άμυνα στο Α δεκάλεπτο να οργανώσει το παιχνίδι άψογα στο δεύτερο και στο τρίτο και όταν έρθει η κρίσιμη ώρα να εκτελέσει για την νίκη.

Τέλος αυτό που ξέρω σίγουρα είναι πως όταν θα θυμάμαι το μπάσκετ που παίχτηκε τέλη δεκαετίας 2000 και αρχές 2010 θα θυμάμαι τον ΔΔ
Anaz
QUOTE
και η ερυθρολευκη αναγκη ειναι εκει και θα ειναι και στο μελλον οποτε προς τι ο σχολιασμος για 4-5-10 τετοια αρθρα? Αφου ειναι ο κανονας και απο τις 2 πλευρες. και οπως λες και εσυ ειναι λογικο.
Δεν εχω παρατηρησει προσωπικα κατι τετοιο απο πλευρας Ολυμπιακων δημοσιογραφων-φιλαθλων. Μπορει οντως να συμβαινει για λογους πικαρισματος. αλλα δεν το βλεπω κανονα και για τις δυο πλευρες, οσων αφορα το ΜΕΓΕΘΟΣ τουλαχιστον αυτης της αναγκης κ της εκφρασης της μεσω αρθρων-ποστ κλπ. Με την εννοια οτι δε νομιζω οτι "καιει" συνολικα τοσο τους Ολυμπιακους το πικαρισμα, οσο τους Παναθηναικους η "προδοσια".Και εδω που τα λεμε ΑΥΤΟ ειναι και το λογικο! Οπως το βλεπω εγω τουλαχιστον. Ας πουμε προσωπικα πχ δεν εχω απολυτως καμμια καουρα για το αν θα πιασει η οχι ο Σπανουλης στον Ολυμπιακο ή αν ειναι καλυτερος του ΔΔ!! Βαζοντας τον εαυτο μου ομως στην αντιπαλη θεση, ενδομυχα μαλλον θα ειχα μια κρυφη ικανοποιηση αν αποτυγχανε.

Απ'την αλλη ειναι αληθεια οτι απο πλευρας Ολυμπιακων, ο Σπανουλης απο τοτε που αλλαξε στρατοπεδο ξαφνικα την αλλη μερα ανεβηκε 2 αγωνιστικα επιπεδα.. rolleyes.gif
lakersdynasty
QUOTE(Anaz @ Mar 28 2011, 18:09 ) *
Βαζοντας τον εαυτο μου ομως στην αντιπαλη θεση, ενδομυχα μαλλον θα ειχα μια κρυφη ικανοποιηση αν αποτυγχανε.

Απ'την αλλη ειναι αληθεια οτι απο πλευρας Ολυμπιακων, ο Σπανουλης απο τοτε που αλλαξε στρατοπεδο ξαφνικα την αλλη μερα ανεβηκε 2 αγωνιστικα επιπεδα.. rolleyes.gif


δεν βλεπω την αναγκη να μειωθει ο Διαμαντιδης ως ηγετης η ως παικτης γενικοτερα μικροτερη απο την αναγκη που περιγραφεις και αυτο που εγινε απλα απτο καλοκαιρι ειναι να συνδεεται η καθε προωπικη επιτυχια του Σπανουλη με αυτη την αναγκη.

αρα οχι...δεν βλεπω κατι διαφορετικο στο κοκκινο δημοσιογραφικο στρατοπεδο και μαλιστα τα χαρακτιριστικα που περιγραφεις ειναι εκει καιρο και οπως ξαναειπες θα ξαναπω οτι αυτο ειναι φυσιολογικοτατο.

διαφορετικο απο πλευρα σε πλευρα δεν ειναι αρα δεν τιθεται θεμα απομονωσης των αναγκων του πρασινου τυπου αφου οι 2 πλευρες σε καθε ευκαιρια κανουν τα ιδια.

το κινητρο ειναι εκει. με την μετακινηση του Σπανουλη στον ΟΣΦΠ βρεθηκαν και τα μεσα.
Anaz
Βασικα σ'εχασα. Αλλο ηθελα να πω εγω, αλλου το πας εσυ..
Η συγκριση ΔΔ-Σπανουλη ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΑ θεωρω οτι τους πρασινους ΚΥΡΙΩΣ "καιει", για ευνοητους λογους.
Εν πασει περιπτωσει. I made my point, νομιζω..
LovingBasketball
Αντε να αρχισει να τα μαζευει ολα ο αρχηγος

http://www.euroleague.net/news/i/84929/180
Razorblade Fish
Θεωρω οτι ειδικα φετος υπαρχουν παικτες που αξιζουν περισσοτερο το βραβειο απο τον Διαμαντιδη.Περκινς-Φισερ και Στοουνρουκ μου ερχονται στο μυαλο.Μεγαλη υποθεση ομως 6 τετοια βραβεια και μπραβο του.
LovingBasketball
QUOTE (Razorblade Fish @ Apr 20 2011, 13:52 ) *
Θεωρω οτι ειδικα φετος υπαρχουν παικτες που αξιζουν περισσοτερο το βραβειο απο τον Διαμαντιδη.Περκινς-Φισερ και Στοουνρουκ μου ερχονται στο μυαλο.Μεγαλη υποθεση ομως 6 τετοια βραβεια και μπραβο του.



Οι head-coaches που τον ψηφισαν ισως το εκαναν και απο συνηθεια icon_drunk.gif ...ε αφου το πηρε 5 φορες δεν μας χαλαει να του το ξαναδωσουμε.......ψηφο στα σιγουρα λοιπον και κανεις δεν μπορει να πει τιποτα......


Για τις assist εχει τροπαιο?

Μολις διαβασα αυτο στο Sportnet

http://www.sportnet.gr/report.php?id=260724


Πάντως, για φέτος το γεγονός ότι κερδίζει τον τίτλο μας βάζει σε υποψίες, όσον αφορά το μεγάλο βραβείο, εκείνο του MVP της περιόδου που σίγουρα το αξίζει ο αρχηγός του Παναθηναϊκού. Θα δούμε τις επόμενες μέρες, αν το σύστημα σκοπεύει να τον θέσει εκτός ή αν ο Μήτσος θα κάνει ένα απίστευτο προσωπικό νταμπλ. Πάντως, για τον ίδιο αυτά έχουν λίγη σημασία μπροστά στον μεγάλο στόχο που είναι η έκτη ευρωπαϊκή κούπα για το «Τριφύλλι».


Μηπως?
apkat
Μοναδικος αντιπαλος του Διαμαντιδη για το mvp θεωρητικα θα ηταν ο Σαν Εμετεριο..Και προσωπικα αν πηγαινε η Καχα Φ4 θα το θεωρουσα και πιο δικαιο να το παρει ο Ισπανος..Αλλα δεν πηγε Φ4 σε αντιθεση με τον Διαμαντιδη που πηγε πανυγηρικα συνεπως θεωρω και εγω φοβερη αδικια να μην παρει το mvp..Οπως θεωρω και μεγαλη υπερβολη οτι πηρε αυτο του καλυτερου αμυντικου.. Γενικα δεν θεωρω οτι αξιζε και τα 6 που εχει παρει..Τουλαχιστον για 2 εχω ενστασεις...Αλλα ειναι λιγο παραδοση πλεον οντως..
Germany96
Αν έφτανε η Taugres στο F4 όντως θα υπήρχε κόντρα μεταξύ ΔΔ-San Emeterio αλλά κι έτσι η χρονιά που κάνει ο Δημήτρης είναι ο ορισμός του Πολυτιμότερου Παίκτη της διοργάνωσης αφού όχι μόνο είναι ο αδιαμφισβήτητος ηγέτης του ΠΑΟ, όχι μόνο είναι ένα προσωπικό στοίχημα του Ζοτς στην ελλιπή στελέχωση στα guards που χάρις τις εμφανίσεις του Διαμαντίδη δικαιώνεται, αλλά στην κρισιμότερη (ως τώρα) φάση της διοργάνωσης ανέβασε ακόμα περισσότερο τα ήδη υψηλά standards απόδοσης του απέναντι στον δυσκολότερο πιθανό αντίπαλο των προημιτελικών. Τεσπα πλέον απλά δεν υπάρχει η παραμικρή περίπτωση να χάσει το MVP, το βραβείο του καλύτερου αμυντικού όντως ως έναν βαθμό έγινε από συνήθεια αλλά μικρό το κακό, όπως έχει πάει το πράγμα νομίζω ότι μετά την απόσυρση του Δημήτρη αυτό το βραβείο θα αποκτήσει Ελληνικό ονοματεπώνυμο (όσο πρώην παίκτης του ΟΣΦΠ διατηρεί την επωνυμία του βραβείου των πρώτων σκόρερ είναι ικανοποιημένοι όλοι laugh.gif ).
GMlls
υπ΄όψιν οτι ψηφίζουν οι προπονητές και ο ΔΔ είχε περισσότερες απο διπλάσιες ψήφους απο τον δεύτερο Shaun Stonerook, τον τρίτο Doron Perkins και τον 4ο Chuck Eidson.

Euroleague site

ps: έλα μωρέ που ξέρουν αυτοί...
GMlls
συνέντευξη τώρα στη ΝΕΤ στην Κατρίτση ο ΔΔ.
vastravoud
Πριν λίγο το έβαλα - λίγο πολύ τα γνωστά λέει, όμως αν άκουσα καλά είπε ότι του αρέσουν ΟΙ ΕΙΔΗΣΕΙΣ;;;;

Του αρέσει λέει να ενημερώνεται tongue.gif tongue.gif
Air Kef
Πολύ καλή συνέντευξη τα 5 λεπτά που την ειδα, αλλά όταν τον ρώτησε γιατί εκνευρίζεται με τα κοσμιτικά επίθετα που τον στολίζουν Ιωάννου, Χάτζη κτλ κτλ. πάλι τα ίδια για ομαδικό άθλημα κτλ ειπε. biggrin.gif

Πολύ καλές ερωτήσεις η Κατρίτση πάντως. (να μπει στα MILF παρακαλώ)
vastravoud
Νομίζω ότι η απάντηση του σε αυτό ηταν στα πλαίσια του "το πολύ κύριε ελέησον το βαριέται κι ο παπάς". Δηλαδή αν πει κάποιος "ο τάδε είναι ΠΟΛΥ ΚΑΛΟΣ παίκτης" είναι μια κρίση που γενικά μπορεί να γίνει αποδεκτή.

Αν βγω εγώ και πω ότι ο Μπόγρης είναι ο νέος Σαμπόνις προφανώς θα με πάρουν με τις λεμονόκουπες.

Παρεμπιπτόντως αυτό με τις ειδήσεις ακόμα δε μπορώ να το χωνέψω, εκτός αν το είπε λόγω του ειδησεογραφικού παρελθόντος της Κατρίτση tongue.gif

Άσχετο - που ήταν το μέρος της συνέντευξης;
A.CAB
Εντάξει δεν είπε και τίποτα που δεν έχουμε ξανακούσει. Καλή συνέντευξη αλλά μέχρι εκεί.

Τουλάχιστον έκλεισε οριστικά το θέμα με την Εθνική. Φαντάζομαι θα είναι κουραστικό να έχεις πει ότι τελείωσες και ο καθένας (από πρώην προπονητές, συμπαίκτες, νυν προπονητές, δημοσιογράφους, προέδρους ομάδων κτλ) να λένε ότι θα αλλάξεις απόφαση και θα σε μεταπείσουν.
il postino
QUOTE(Air Kef @ May 1 2011, 16:55 ) *
Πολύ καλή συνέντευξη τα 5 λεπτά που την ειδα, αλλά όταν τον ρώτησε γιατί εκνευρίζεται με τα κοσμιτικά επίθετα που τον στολίζουν Ιωάννου, Χάτζη κτλ κτλ. πάλι τα ίδια για ομαδικό άθλημα κτλ ειπε. biggrin.gif

Πολύ καλές ερωτήσεις η Κατρίτση πάντως. (να μπει στα MILF παρακαλώ)

μας προσβαλλεις...εχει ηδη μπει (αν και καθυστερημενα δυστυχως).

Myria
QUOTE(vastravoud @ May 1 2011, 16:47 ) *
Πριν λίγο το έβαλα - λίγο πολύ τα γνωστά λέει, όμως αν άκουσα καλά είπε ότι του αρέσουν ΟΙ ΕΙΔΗΣΕΙΣ;;;;

Του αρέσει λέει να ενημερώνεται tongue.gif tongue.gif

Εγω την ειδα ολη..tongue.gif
Αυτο με τις ειδησεις ηταν λιγο κουλο αλλα ενταξει κατι πρεπει να κανουν και αυτοι μεσα στο σπιτι..
Το καλυτερο ηταν που δεν αποσιωπηθηκε οτι αν και καλο παιδι εχει ξεφυγει καποιες φορες στην καριερα του και μου αρεσε που υπερασπιστηκε τον εαυτο του δεν το εθαψε...Ηταν καλη συνεντευξη,αν και καπως στατικη..Ας σηκωνονταν και λιγο να δειτε και την MILF σας.. torture.gif
il postino
μια απο τα ιδια οντως η συνεντευξη!!

-εκνευριστικα μετριοπαθης!

-κλισε προτασεις τυπου "100%"!!

-ανυπαρξια τεχνικων θεματων!

-βαρετα βιντεο που επαναλαμβαναν τις ιδιες και τις ιδιες φασεις.

-δε βγηκε και καμια ειδησουλα! κατι πηγε να πει για καποιους αθλητες που ειναι καπως προκλητικοι αλλα κρατηθηκε!!!οσο για την εθνικη, δεν καταλαβαινω καν γιατι εγινε θεμα στα σαιτς!! ειναι γνωστο ηδη αλλα και λογικο...

-η κατριτση ειναι θεα!!! τελος!!

αγαπαμε μητσαρα!!!
GMlls
η συνέντευξη ήταν σε σπίτι. ήταν το δικό του;
vastravoud
QUOTE(il postino @ May 1 2011, 19:12 ) *
μια απο τα ιδια οντως η συνεντευξη!!

-εκνευριστικα μετριοπαθης!


Δε νομίζω ότι του πάει οτιδήποτε άλλο

QUOTE
-κλισε προτασεις τυπου "100%"!!

-ανυπαρξια τεχνικων θεματων!


Δηλαδή περίμενες να τον ρωτήσει η κατρίτση αν προτιμάει να ξεκινάει αυτός το play ή να παίζει ο Ντρου στην κορυφη; tongue.gif tongue.gif

QUOTE
-δε βγηκε και καμια ειδησουλα! κατι πηγε να πει για καποιους αθλητες που ειναι καπως προκλητικοι αλλα κρατηθηκε!!!οσο για την εθνικη, δεν καταλαβαινω καν γιατι εγινε θεμα στα σαιτς!! ειναι γνωστο ηδη αλλα και λογικο...


Πραγματικά, καμία είδηση απολύτως. Αυτό που με χάλασε είναι ότι επανέλαβε τη γνωστή ρήση "οι πολλοί πρέπει να απομονώσουν τους λίγους που κάνουν τα επεισόδια", λες και ο φυσιολογικός κόσμος έχει διάθεση/δυνατότητα να πλακώνεται με τα μαστουρωμένα.

Κατά τα λοιπά, ήταν οκ συνέντευξη. Σίγουρα θα προτιμούσα να ήταν 100% μπασκετική, αλλά δεν πειράζει.
GMlls
MVP 2010-2011 και επίσημα.... smiley.gif
natouralistis
100% επαξια και δικαιωματικα

Συγχαρητηρια, 2ος Ελληνας μετα τον Παπαλουκα που το καταφερνει.
lakersdynasty
εν τω μεταξυ στο σαιτ της Ευρωλιγκας γραφει μια μεγαλοπρεπεστατη πατατα.

Ειναι ο πρωτος παικτης λεει που κερδισε και τα 3 βραβεια την ιδια χρονια απο το 2005 οταν συσταθηκαν τα βραβεια οπως ειναι σημερα.

Δηλαδη MVP της περιοδου, μελος της καλητερης 5αδας και καλητερος αμυντικος.

Δεν μπορουσαν να πουν απλα οτι ειναι ο πρωτος που ειναι MVP και Καλητερος Αμυντικος την ιδια χρονια? Αφου δεν υπαρχει περιπτωση να εισαι MVP και να μην εισαι μελος της κορυφαιας 5αδας. icon_drunk.gif

τωρα θα μου πειτε με τι ασχολουμε πρωινιατικα tongue.gif

οπως και ναχει, μπραβο στον Μητσο. 41.gif
GMlls
αυτό δεν είχε συμβεί το 07 με ΔΔ και Παπαλουκά;
Geteo
QUOTE (lakersdynasty @ May 8 2011, 06:49 ) *
εν τω μεταξυ στο σαιτ της Ευρωλιγκας γραφει μια μεγαλοπρεπεστατη πατατα.

Ειναι ο πρωτος παικτης λεει που κερδισε και τα 3 βραβεια την ιδια χρονια απο το 2005 οταν συσταθηκαν τα βραβεια οπως ειναι σημερα.

Δηλαδη MVP της περιοδου, μελος της καλητερης 5αδας και καλητερος αμυντικος.

Δεν μπορουσαν να πουν απλα οτι ειναι ο πρωτος που ειναι MVP και Καλητερος Αμυντικος την ιδια χρονια? Αφου δεν υπαρχει περιπτωση να εισαι MVP και να μην εισαι μελος της κορυφαιας 5αδας. icon_drunk.gif

τωρα θα μου πειτε με τι ασχολουμε πρωινιατικα tongue.gif

οπως και ναχει, μπραβο στον Μητσο. 41.gif





Φιλε δεν το λενε γιατι παλιοτερα τις σαιζον 2001-2 και 2002-3 MVP ανακυρηχθηκαν οι Mircad Turkcan και Joseph Blair αντιστοιχα χωρις να ειναι στις καλυτερες πενταδες της χρονιας! Μαλιστα ο Turkcan ηταν μέλος της δευτερης καλυτερης πενταδας τη χρονια που βγηκε MVP!! Αθάνατη ευρωλιγκα!
Το ιδιο ειχε γίνει και τη σαιζον 2006-7 με τον Παπαλουκα να βγαινει MVP αλλα οχι στην καλυτερη πενταδα οπου τη θεση του ειχε ο Διαμαντιδης.Μετα απο την απορια ολων πως γινεται ο Παπαλουκας ως MVP να μην ειναι στην καλυτερη πενταδα η ευρωλιγκα απαντησε οτι ισοψηφισαν με το Διαμαντιδη και ετσι Δεν τον αναφεραν κατι τετοιο! Τελικα βεβαια εκεινη τη χρονιας η καλυτερη πενταδα ειναι καλυτερη εξαδα!
Με λιγα λογια δε βγαζεις ακρη με την ευρωλιγκα σ αυτα τα θεματα και γενικοτερα! smiley.gif
lakersdynasty
α μαλιστα αυτο δεν το θυμομουν. οποτε οντως η μ_____ (fill the gap tongue.gif ) παει συννεφο biggrin.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.