Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Ολυμπιακός - Παναθηναϊκός 4/2/2013
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Α1 Basket League > Ολυμπιακός
Pages: 1, 2, 3
GreekNick
Πολλα χαλια ο φετινος ΠΑΟ. Δε το κοβω να χανει ο Ολυμπιακος φετος με το Αρτζι στο παγκο του ΠΑΟ.

Στα του οικο μας χαλια μαυρα ειμαστε και εμεις απλα ο αντιπαλος εχει περισοτερα και σε ποιο καιρια σημεια δημιουργια και coach-αρισμα.

rankin
ο αγώνας ηταν άχρωμος, άγευστος και άοσμος... Μέτριες οι ομάδες σε άμυνα και επίθεση
Σπουδαίος ο Λο κατα τη γνώμη μου, και καθοριστικός ο Περπέρογλου
Πολύ ωραίος ο Λάσμε απο τον Παναθηναικο. Ατεχνος, αλλά πολυ δυνατό και αποτελεσματικό σεντερ.

Παιχνίδι που θα ξεχαστεί πολύ σύντομα.
Ο Ολυμπιακός πήρε αυτο που ήθελε και ηταν λίγο καλύτερος απο τον Παναθηναικο. Ουσιαστικά είχε περισσότερες λύσεις και επιλογές, σε σχέση με τον Παναθηναικό που σε κάποιες στιγμές δείχνει αδειος.
dimit
Κακό μπάσκετ από δύο μέτριες ομάδες δύο μέτριων προπονητών
Πραγματικά η εικονα του Ολυμπιακου στο 5-5 ειναι πραγματικα αποκαρδιωτικη. .
Την ασυλια που απολαμβανει ο Σπανουλης στα λαθη , την καθυστερηση της επιθεσης και τα τραβηγμενα σουτ δεν τη ειχε ουτε ο Γκαλης
Για τον Παναθηναικο δε μπορουμε να πουμε πολλα. Φαινεται να εχει χαμηλοτερο ταβανι απο τον Ολυμπιακο. Ηταν τυχερος να εχει το Διαμαντιδη εξαιρετικο επιθετικα μετα απο καιρο και ταυτοχρονα να ειναι κακιστος ο Σπανουλης.Θα μπορουσε να ηττηθει βαρια ακομα κι απο αυτον τον κακο Ολυμπιακο
duncan21
Τραγικό ματς,το έγραψαν όλοι.Σχετικά εύκολη νίκη πάντως συνυπολογίζοντας την ανυπαρξία του Σπανούλη καθώς και την αστοχία στις βολές.Ο Οσφπ είναι ανώτερος και παίρνει αυτό που θέλει όταν πρέπει,είτε με μεγάλα σουτ είτε με μεγάλες άμυνες.Ο Πάο έχει τεράστιο θέμα στην επίθεση,όταν δεν υπάρχει στο παρκέ ο Σοφοκλής(όπου υπάρχει στάνταρ επιθετικό πλάνο) πελαγοδρομούν οι παίκτες.Αμυντικά είναι σε πολύ καλό επίπεδο,να πιστώνετε κάτι και στον Άρτζι.

Ο Οσφπ μετριότατος αλλά βλέπεις τη διαφορά στη ψυχολογία-αυτοπεποίθηση στους παίκτες των 2 ομάδων,επιθετικά κυρίως.Σημαντικά τα 10 επιθετικά ριμπάουντ του 2ου ημιχρόνου(0 στο πρώτο νομίζω).Step up στο παιχνίδι του o Law εν τη απουσία Μάντζαρη ενώ παράλληλα είδαμε το πρώτο ιδανικό αλληλοσυμπλήρωμα Παπανικολάου-Περπέρογλου απ' την αρχή της σεζόν(αν δεν κάνω λάθος).Κλασσικά παλίκαρος ο Χάινς στα ριμπάουντ,υποφερτός ο Πάουελ!Πάνω κάτω τα ίδια περιμένω και στο τελικό ελπίζοντας να εμφανιστεί στο παρκέ ο Σπανούλης.
T.W.Is.M.
QUOTE(Zephyr @ Feb 4 2013, 20:52 ) *
Σοφή η αφιέρωση...
Κακομάθαμε όλοι τα τελευταία χρόνια και μάλλον πρέπει να επαναπροσδιορίσουμε τα γούστα μας.

ΥΓ. Δεν είδα τον αγώνα, τόσο χάλια ήταν???



Ειναι μονιμη αφιερωση ολης τη χρονιας. Αν δεν το εχουμε καταλαβει, μιλαμε για 2 απο τις 10 καλυτερες ομαδες της Ευρωπης. Πιστευω οτι και οι δυο θα βρισκονται στους προημιτελικους τουλαχιστον. Δεν παιζουν καλο μπασκετ, σ αυτο συμφωνω. Αλλα αν περιμενουμε να δουμε τους ΛΑ Λεικερς του 2010(με Παουελ) απ τη μια και ενα κραμα Μαιαμι Χιτ του 2006(με Καπονο) και Φοινιξ Σανς του Ντ'Αντονι(με Μπανκς) απ την αλλη, πεταμε στα συννεφα.
Στο κατω κατω, η εθνικη το 2005 που βγηκε πρωταθλητρια Ευρωπης επαιζε πιο θεαματικο μπασκετ?
rchos
Είχα πολύ καιρό να παρακολουθήσω ντέρμπυ και να μην ανέβει ο σφυγμός μου ούτε στο ελάχιστο.
Κάποια στιγμή έπαιξα και Temple run 2 ενώ παιζόταν το παιχνίδι να φανταστείτε.Ούτε καν ο Σπανούλης δεν κατάφερε να με νευριάσει.
Δεν έχανε ποτέ ο Ολυμπιακός σήμερα και ταυτόχρονα παίζαν τόσο χάλια και οι δύο που βαριόσουν το παιχνίδι.


Το μόνο θετικό για Ολυμπιακό η εμφάνιση Παπανικολάου που επιτέλους έδειξε δείγμα περσινής αυτοπεποίθησης.
Με τον τελικό κυπέλλου στην γωνία αυτό το ματς θα ξεχαστεί αμέσως.

Εκεί αν ο Ολυμπιακός κερδίσει για μένα γίνεται φαβορί 80-20 και για το πρωτάθλημα.Θα βρεθεί πολύ μπροστά ψυχολογικά στα μεταξύ τους με 3-0 και πλεονέκτημα έδρας.

Πάντως με τις σημερινές εμφανίσεις και των δύο το ταβάνι στην Ευρώπη είναι η οχτάδα.
Reggie Miller 31
Το θέμα δεν είναι αν κακομάθαμε ή όχι, το θέμα είναι ότι πλέον γίνεται φανερό ότι ο κύκλος της ομάδας των 6 Ευρωπαϊκών τελέιωσε και αυτό είναι που μας πονάει περισσότερο και μας κάνει να γκρινιάζουμε! Πέρα απο την πλάκα απο τον RG δεν μπορώ να πριμένω κάτι παραπάνω, ενώ του δίνω και το credit της καλής άμυνας! Το ίδιο και απο τν ΔΓ, δεν μπορώ να επιμένω να πετάει λεφτά! Το χόμπι του κάνει... Απλά είναι πολύ μεγάλο κρίμα μια ομάδα που τα τελευταία 10 χρόνια με έκανε κάθε Πέμπτη να πηγαίνω στο ΟΑΚΑ για να ευχαριστηθώ πάνω απ' όλα μπάσκετ απο τους κορυφαίους αθλητές και coach στην Ευρώπη να έχει καταντήσει έτσι...
vastravoud
QUOTE(Reggie Miller 31 @ Feb 4 2013, 21:22 ) *
Το θέμα δεν είναι αν κακομάθαμε ή όχι, το θέμα είναι ότι πλέον γίνεται φανερό ότι ο κύκλος της ομάδας των 6 Ευρωπαϊκών τελέιωσε και αυτό είναι που μας πονάει περισσότερο και μας κάνει να γκρινιάζουμε! Πέρα απο την πλάκα απο τον RG δεν μπορώ να πριμένω κάτι παραπάνω, ενώ του δίνω και το credit της καλής άμυνας! Το ίδιο και απο τν ΔΓ, δεν μπορώ να επιμένω να πετάει λεφτά! Το χόμπι του κάνει... Απλά είναι πολύ μεγάλο κρίμα μια ομάδα που τα τελευταία 10 χρόνια με έκανε κάθε Πέμπτη να πηγαίνω στο ΟΑΚΑ για να ευχαριστηθώ πάνω απ' όλα μπάσκετ απο τους κορυφαίους αθλητές και coach στην Ευρώπη να έχει καταντήσει έτσι...


O κύκλος έκλεισε πέρσι, στον ημιτελικό με την ΤΣΣΚΑ.

Δεν έχουμε παράπονο όμως, ήταν A HELL OF A RIDE! smile.gif
Reggie Miller 31
QUOTE (vastravoud @ Feb 4 2013, 21:25 ) *
O κύκλος έκλεισε πέρσι, στον ημιτελικό με την ΤΣΣΚΑ.

Δεν έχουμε παράπονο όμως, ήταν A HELL OF A RIDE! smile.gif

Μακάρι να το ξαναζήσουμε κάποτε!!! smile.gif
Eddie.Johnson
Νομίζω ότι δέν έχω ξαναδεί χειρότερο Ολυμπιακός-ΠΑΟ απο το σημερινό shot.gif Πολύ κακή εμφάνιση κι απο τις δύο ομάδες και όπως λέει και ο rchos δεν φάνηκε να υπάρχει το πάθος και η ένταση των προηγούμενων ετών(απο παίκτες,προπονητές και κόσμο στην εξέδρα).Βραδυποριακός-Ταλαιπωριακός θα το έλεγα το σημερινό ντέρμπι. icon_drunk.gif

Για την ομάδα μου θα τα πώ στο τόπικ των μεταγραφών διότι με το σύστημα 'ο Σπανούλης κάνει ότι θέλει έστω κι άν δέν του βγαίνει τίποτα' δέν πάμε πουθενά cool.gif ΕΛΕΟΣ ρε Σπανούληηηη 68.gif
passer

Ρε παιδιά αν ένα παιχνίδι μεταξύ των 2 τελευταίων Πρωταθλητών Ευρώπης με 2 από τα κορυφαία γκαρντ της δεκαετίας στην Ευρώπη και με παίχτες γρήγορους και αθλητικούς που βγάζουν εντυπωσιακές φάσεις σας χαλάει, μην το παρακολουθείτε, υπάρχει και το υπερθέαμα της Superleague να βλέπετε..
rchos
QUOTE(passer @ Feb 4 2013, 21:56 ) *
Ρε παιδιά αν ένα παιχνίδι μεταξύ των 2 τελευταίων Πρωταθλητών Ευρώπης με 2 από τα κορυφαία γκαρντ της δεκαετίας στην Ευρώπη και με παίχτες γρήγορους και αθλητικούς που βγάζουν εντυπωσιακές φάσεις σας χαλάει, μην το παρακολουθείτε, υπάρχει και το υπερθέαμα της Superleague να βλέπετε..


Γενικά είναι σωστό αυτό που λες αλλά σήμερα το παιχνίδι ήταν κακο πραγματικά.
Φυσικά έχουμε δει και άλλα κακά παιχνίδια ανάμεσα στις δύο ομάδες ακόμη και με τα τρελά λεφτά στα ρόστερ αλλά σήμερα δεν υπήρχε και η ιδιαίτερη έξτρα ένταση που βγαίνει σε αυτά τα παιχνίδια που σε κάνουν να ξεπερνάς το κακό ποιοτικά παιχνίδι.
bbplayer
O ΔΔ εάν σέβεται την ιστορία του , την καριέρα του και γενικά τον εαυτό του, θα πρέπει να σηκωθεί να φύγει το καλοκαίρι από αυτό το συνονθύλευμα που κατ'ευφημισμόν ονομάζεται ομάδα μπάσκετ. Πραγματικά η απογοήτευσή που βγάζει ώρες ώρες με κάνει να τον λυπάμαι.
Τα υπόλοιπα έχουν γραφτεί λίγο πολύ τα ίδια λέμε σχεδόν όλοι.


Το "αφεντικό" στο site του γράφει για τη διαιτησία ή μάλλον έβαλε έναν καθυστερημένο να γράψει για τη διατησία, ο ίδιος έδωσε συγχαρητήρια στους διατητές για τη νίκη τους. Εντάξει, πιο βλάκας πεθαίνεις
Reggie Miller #31
QUOTE(Manu7 @ Feb 4 2013, 20:51 ) *
Σήμερα έμεινα ευχαριστημένος μόνο από την άμυνα. Παράδοξο αυτό σύμφωνα με την συνήθη εικόνα μας. Μοναδικό ψεγάδι η αντιμετώπιση του Σόφο αλλά ως γνωστόν ο παίχτης δεν μπορεί να κάνει τη διαφορά μόνος του. Αυτός που πραγματικά βοηθάει είναι ο Λάσμε και σήμερα είχε αντιμετωπιστεί σωστά.

Στην επίθεση μιλάμε για τρικυμία...Σπανουλιακός και νταπα-ντούπα. Ευτυχώς που οι διεισδύσεις του έφερναν φάουλ.

ΥΓ1: Να'τος ο Στράτος τα γνωστά...Σε κάτι τέτοια ματς ξεπετάγεται. Ανάθεμα πότε θα τον ξαναδούμε έτσι.
ΥΓ2: Παπανικολάου η επιστροφή? Μεστός και αποτελεσματικός σήμερα.


Σχεδόν ακριβώς ότι σκεφτόμουν.Βγάλαμε καλές άμυνες,όταν τρέξαμε ήταν καλά,βάλαμε μεγάλα σουτ,ο Πέρπε έκανε ένα φοβερά ώριμο παιχνίδι και όταν είδα τον Παπ να ευστοχεί σκέφτηκα ακριβώς ότι ίσως να συνέρχεται.Λο και Σλούκας καλοί.
Δεν μπορώ να πω ότι το παιχνίδι ήταν τόσο χάλια(προφανώς αναφέρεστε οι περισσότεροι σε θεαματικές φάσεις),φυσικά δεν το λες και καλό.Ο Ολυμπιακός το ήθελε περισσότερο και ήξερε να το πάρει.

Είχα πει ότι θεωρούσα σημαντικότερο το πλεονέκτημα έδρας και μια παρουσία στο final4,ακόμα και χωρίς τίπλο,παρά το κύπελο.Ισχύει...

Γιαννακόπουλος γραφικότατος!!!!
Hakeem
Κακο παιχνιδι, ο Ολυμπιακός επαιξε υποφερτά αλλα ο Παναθηναικος ήταν τοσο κακος που 3 μερες να παιζανε, αμφιβαλλω αν θα αλλαζε το αποτελεσμα. Ο Σπανουλης απιστευτα εκνευριστικός και εγωιστής. Και αλλα μεγαλοι παικτες εχουν φτασει στον τελευταιο χρονο του συμβολαιου τους, αλλα δεν χαντακωναν την ομαδα τους για να φτιαξουν νουμερα και να φανούνε. Ολη η ευθυνη του Μπαρτζώκα βεβαια που φυσικά δεν τολμαει να βάλει τα ορια που ειχε περυσι ο Ιβκοβιτς.

Ο Παναθηναικος ειλικρινα δεν εχει πλανο. Προσπαθω να σκεφτω τι θα μπορουσε να κανει καλυτερα σημερα και ειλικρινα δε νομιζω οτι υπαρχει κατι. Επισης, ΚΑΜΙΑ ομαδα δεν κερδισε τιποτα με αιχμη του δορατος τον Σχορτσιανιτη. Οκ, εκτος απο το πρωταθλημα Ισραηλ ισως.
sir-elric
ο ΠΑΟ ειναι φαβορι για το κυπελο και τελικο ο Ολυμπιακος θα παιξει με τον ΠΑΟΚ
plo koon
bball.gif Πάντως παίδες το ματς δεν ήταν τόσο άσχημο όσο λέτε. Δεν ήταν και καλό, αλλά σίγουρα όχι το χειρότερο της 5ετίας μεταξύ των ομάδων.

bball.gif Επίσης τι περιμένατε ακριβώς από τον ΟΣΦΠ των 3 γκαρντ? Πάλι καλά που δε μας έμεινε κανείς στα χέρια. Ειδικά στο τέλος ο Σπανούλης έδινε τη μπάλα στους άλλους από την κούραση.

bball.gif Βολές, βολές, βολές. Δεν επιτρέπεται ο Σοφο να έχει καλύτερο ποσοστό από το Σπανούλη. Απλά δε γίνεται. Η αρρώστια ξαναχτυπά.

bball.gif Μπράβο στους προέδρους και των δύο ομάδων για το χαιρετισμό τους. Νομίζω εν πολλοίς αυτός ήταν ο λόγος που δεν έγινε καμια φασαρία με τον πάγκο του ΠΑΟ. Βέβαια με αυτά που φέρεται να είπε και να έκανε ο ΔΓ πυροβόλησε πάλι τον εαυτό του στο πόδι, αλλά προσωπικά περίμενα χειρότερα.

bball.gif Ο Σλούκας και ο Λο φαίνεται ότι επίσημα ανεβάζουν στροφές. Αν μπει και ο Κατσιβελης στην υπόθεση, και με έναν καλύτερο Σπανούλη, θεωρώ ότι έχουμε βάσιμες ελπίδες στη Μόσχα.

bball.gif Ο Σέρμα πρέπει να είναι ένα κλικ πιο προσεκτικός με τα φάουλ του.

bball.gif Μπράβο στους Μπαρτζώκα/Περπε που κατάφεραν να πάρουν τόσο πολλά από την κακή άμυνα του Καπόνο. Για μένα εκεί κρίθηκε το ματς.

bball.gif Η διαιτησία έπαιξε απλή έδρα (55-45). Αν εξαιρέσει κανείς τις βολές που στέρησε από τον ΠΑΟ στο τέλος του ημιχρόνου, μοίρασε το καρπούζι στη μέση και έδωσε λίγο παραπάνω σπόρια στον ΟΣΦΠ. Νομίζω δε διαμόρφωσε αποτέλεσμα.
Ilias7
Μια νίκη εναντίον του Παναθηναϊκού πάντα είναι σημαντική έστω και μετά από ένα κακό ποιοτικά παιχνίδι..Το πλεονέκτημα έδρας σίγουρα αυξάνει τις πιθανότητες της ομάδας για να ξανακατακτησει το Πρωτάθλημα και φέτος..

Κατά τη γνώμη μου από δω και πέρα ο παίχτης κλειδί για τη συνέχεια θα είναι ο Λο.. Είναι ένας παίχτης έμπειρος με επιθετικά χαρίσματα και παίζει αρκετά καλή άμυνα.. Από δω και πέρα πρέπει να αρχίσει να παίρνει περισσότερες πρωτοβουλίες και νομίζω ότι το κάνει ήδη στα τελευταία 2 παιχνίδια μας...
vastravoud
Να πω κάτι άσχετο;

Μου κάνει εντύπωση η ένταση που βγάζει ο Περπέρογλου απέναντι στον Παναθηναϊκό. Είμαι ο ΤΕΛΕΥΤΑΙΟΣ που θα κατηγορήσει οποιονδήποτε παίκτη για "προδοσία"(ξέρετε πολύ καλά όλοι σας το πόσο έχω υπερασπιστεί τον Σπανούλη εδώ), όμως η περίπτωση του Στράτου ήταν ιδιάζουσα λόγω του προβλήματος του.

Αν δεν κάνω λάθος ο Παναθηναϊκός τον στήριξε πάρα πολύ όταν ήταν ξεγραμμένος, μου κάνει λοιπόν εντύπωση που τον βλέπω έτσι "φανατισμένο".
spysta
QUOTE(vastravoud @ Feb 4 2013, 23:09 ) *
Αν δεν κάνω λάθος ο Παναθηναϊκός τον στήριξε πάρα πολύ όταν ήταν ξεγραμμένος, μου κάνει λοιπόν εντύπωση που τον βλέπω έτσι "φανατισμένο".

μαλλον επειδη δεν τον στηριξε στο θεμα ανανεωσης συμβολαιου !!
οταν μαλιστα δεν σου φερνει αντιρρηση η μεχρι προτινος ομαδα σου για να πας στον αιωνιο αντιπαλο .. προφανως πρεπει να θεωρεις οτι σε εχουν για πολυ σαπιο πλεον. εεε ισως γι αυτο εχει τσιτωσει τοσο πολυ wink.gif
vastravoud
Μάλλον είμαι πολύ κυνικός τελικά.... tongue.gif
rchos
QUOTE(vastravoud @ Feb 5 2013, 01:35 ) *
Μάλλον είμαι πολύ κυνικός τελικά.... tongue.gif


σωραίοοοοος






smiley.gif
eskava13
Συνεχιζω το offtopic.Ποσο θα ηθελα να ημουν στα αποδυτηρια και των 2 ομαδων καθε φορα για να ακουω τι λεγεται..Απο τους αρχηγους,τους χαμενους,τους αδικημενους,τους υπερβολικους,τους δεν με νοιαζει αρκει να πληρωθω τελος του μηνα και τελος τους ηρωες! blove.gif
gspara
QUOTE (Dreamerpanos @ Feb 3 2013, 16:06 ) *
Τα 3αρια θα το κρίνουνε το ματς παίδες....

σωστος dreamerpanos!!!
sir-elric
QUOTE(vastravoud @ Feb 5 2013, 01:09 ) *
Να πω κάτι άσχετο;

Μου κάνει εντύπωση η ένταση που βγάζει ο Περπέρογλου απέναντι στον Παναθηναϊκό. Είμαι ο ΤΕΛΕΥΤΑΙΟΣ που θα κατηγορήσει οποιονδήποτε παίκτη για "προδοσία"(ξέρετε πολύ καλά όλοι σας το πόσο έχω υπερασπιστεί τον Σπανούλη εδώ), όμως η περίπτωση του Στράτου ήταν ιδιάζουσα λόγω του προβλήματος του.

Αν δεν κάνω λάθος ο Παναθηναϊκός τον στήριξε πάρα πολύ όταν ήταν ξεγραμμένος, μου κάνει λοιπόν εντύπωση που τον βλέπω έτσι "φανατισμένο".

μαλλον για το "δεν τον ηθελε ο κοουτσ" και ολα τα αλλα που βγαλανε.
damian
Ισως ο Περπε να ακουσε και αυτη τη συνεντευξη του Πεδουλακη στη Θ13..
rankin
Το παιχνιδι δεν ηταν τοσο κακο.
Απλά ηταν σχετικά βαρετό απο άποψη ρυθμού, και δεν ειχε την αίγλη του παρελθόντος.
Το καλο για τον Ολυμπιακο ειναι οτι περιμένει το φορμάρισμα του Σπανουλη για να δουλέψει με τις μηχανές στο φουλ.. Όταν γινει αυτο, θα εχουμε 100% βελτίωση
Eddie.Johnson
QUOTE (rankin @ Feb 5 2013, 10:21 ) *
Το καλο για τον Ολυμπιακο ειναι οτι περιμένει το φορμάρισμα του Σπανουλη για να δουλέψει με τις μηχανές στο φουλ.. Όταν γινει αυτο, θα εχουμε 100% βελτίωση


Καλό είναι αυτό? Είναι δυνατόν στο σύγχρονο μπάσκετ να περιμένει μία ομάδα πώς θα είναι τα κέφια/η φόρμα ενός παίκτη για να ανεβάσει ή να κατεβάσει ρυθμούς? 'Αν για παράδειγμα τραυματιστεί ο Σπανούλης(φτού φτού φτού) τι θα κάνει ο Ολυμπιακός...θα περιμένει να γυρίσει ο vspan για να παίξουμε ξανά μπάσκετ icon_drunk.gif

Μετά τις γιορτές όλη η ομάδα είναι στα κάτω της πάλι και ο Σπανούλης στα δικά του κάτω με πολλά λάθη και χαμηλά ποσοστά ευστοχίας.Είναι πολλές φορές που δέν ξέρουμε τι να κάνουμε την μπάλα στην επίθεση επειδή ο Σπανούλης έχει κλειστεί καλά απο την αντίπαλη ομάδα και τον ψάχνουμε μέχρι το 5,4,3,2,1 για να πάρει την μπάλα shot.gif

Χτές δέν βγάλαμε 3 επιθέσεις στο τελευταίο δευτερόλεπτο με αντίστοιχα μακρινά σούτ? Ευτυχώς μπήκαν(τουλάχιστον τα 2 σίγουρα)αλλά άν δέν έμπαιναν άλλα θα συζητάγαμε τώρα...

Θέλει βοήθεια ο Σπανούλης στην επίθεση και γενικά ανάσες μέσα στο παιχνίδι γιατί θολώνει και κάνει ότι του κατέβει στο κεφάλι cool.gif

Αντίστοιχα ο Ολυμπιακός θέλει να αποκτήσει κι άλλες λύσεις στη επίθεση για προχωρήσει στην Ευρώπη,έτσι δέν πάει πουθενά.Ο Πάουελ έχει πρόβλημα στα γόνατα, ο Γκέτσε δέν υπολογίζεται γενικά,ο Λό ανα 2 μήνες έχει συνήθως τραυματισμό,ο Μάντζαρης εκτός,ο Μαυροειδής στην ίδια μοίρα με τον Λιθουανό...Μπορούμε να πάμε final4 έτσι? rolleyes.gif
επαθα λαστιχο
που πηγαν τα τελευταια ποστς??
rchos
QUOTE(επαθα λαστιχο @ Feb 5 2013, 15:41 ) *
που πηγαν τα τελευταια ποστς??


Τα έσβησα εγώ.
LFO
QUOTE(επαθα λαστιχο @ Feb 5 2013, 16:41 ) *
που πηγαν τα τελευταια ποστς??


ποσο τελευταια?

QUOTE(rchos @ Feb 5 2013, 16:43 ) *
Τα έσβησα εγώ.


γιατι μπρε? τι λέγανε τα παιδια?
rchos
Αν δεν τα έχεις δει δεν χάνεις τίποτα.

Αν τα είδες ξαναδιάβασε τους κανονισμούς και θα καταλάβεις.


Το πρώτο ποστ που σβήστηκε μπορεί να ξαναγραφτεί μην ξεφεύγοντας από τους κανονισμούς.

Γενικά συμφωνώ με την αποψή του αλλά ο τρόπος δεν...


Ζητάω συγνώμη από τον χρήστη που έκατσε και έγραψε ποστ και μετά σβήστηκε αλλά πρέπει να σεβόμαστε τους κανόνες.ΑΝ το γράψει με πιο κόσμιο τρόπο προφανώς θα παραμείνει το ποστ.
sni79per
αν λες για το δικο μου ποστ βαριεμαι... rolleyes.gif
μοντ εισαι οτι θες κανεις.δεν εχω θεμα...
vastravoud
QUOTE(damian @ Feb 5 2013, 10:06 ) *
Ισως ο Περπε να ακουσε και αυτη τη συνεντευξη του Πεδουλακη στη Θ13..


Έχω χάσει επεισόδια;
επαθα λαστιχο
QUOTE(vastravoud @ Feb 5 2013, 16:09 ) *
Έχω χάσει επεισόδια;

αν εδωσε συνεντευξη σε οπαδικο μεσο ειναι μεγαλο του λαθος
LFO
QUOTE(rchos @ Feb 5 2013, 16:48 ) *
Αν δεν τα έχεις δει δεν χάνεις τίποτα.

Αν τα είδες ξαναδιάβασε τους κανονισμούς και θα καταλάβεις.


Το πρώτο ποστ που σβήστηκε μπορεί να ξαναγραφτεί μην ξεφεύγοντας από τους κανονισμούς.

Γενικά συμφωνώ με την αποψή του αλλά ο τρόπος δεν...


Ζητάω συγνώμη από τον χρήστη που έκατσε και έγραψε ποστ και μετά σβήστηκε αλλά πρέπει να σεβόμαστε τους κανόνες.ΑΝ το γράψει με πιο κόσμιο τρόπο προφανώς θα παραμείνει το ποστ.


τα καλυτερα χάνω sad.gif
T.W.Is.M.
QUOTE(LFO @ Feb 5 2013, 16:34 ) *
τα καλυτερα χάνω sad.gif


Κι εγω ετσι νομιζα. Αλλα αμεσως μετα συνειδητοποιησα οτι δεν τα χανω! blech.gif blech.gif blech.gif
dimit
QUOTE(T.W.Is.M. @ Feb 5 2013, 17:37 ) *
Κι εγω ετσι νομιζα. Αλλα αμεσως μετα συνειδητοποιησα οτι δεν τα χανω! blech.gif blech.gif blech.gif


Πειτε μας και μας ρε παιδια! Πολυ πολιτισμενη κουβεντα εχει αυτο το topic κι αρχισε να γινεται βαρετο! Ασδε που ολοι συμφωνουμε σε ολα.
Κακο παιχνιδι , μετριες ομαδες
Zephyr
QUOTE(T.W.Is.M. @ Feb 5 2013, 17:37 ) *
Κι εγω ετσι νομιζα. Αλλα αμεσως μετα συνειδητοποιησα οτι δεν τα χανω! blech.gif blech.gif blech.gif


Φαίνεται πως εσείς οι μοδεράτορες έχετε κρυφό sub-forum στο οποίο συγκεντρώνετε τα "απαγορευμένα" μαργαριτάρια του basketforum για να σπάτε πλάκα μόνοι σας smiley.gif
damian
QUOTE (vastravoud @ Feb 5 2013, 16:09 ) *
Έχω χάσει επεισόδια;




πάει η συζητηση στον Περπερογλου, χωρίς να λένε όνομα βέβαια αλλά είναι εμφανές, και η απάντηση του Πεδουλάκη είναι ότι κάποια παιδιά μπαίνουν στο σταρ-συστεμ κτλ και "ψηλώνουν" απότομα

Στο 37ο λεπτό , εντάξει μπορεί να μην είναι και τόσο χοντρό αλλά απλά το θυμήθηκα...
basketikos2813
Όπως αναμενόταν, μέτριο ματς. Αντίθετα με όσα μας είχε συνηθίσει τα τελευταία χρόνια, ο Παναθηναϊκός άρχισε καλά το παιχνίδι στο ΣΕΦ. Ο καθένας, όμως, που έβλεπε το πως πατούσαν οι δυο ομάδες, καταλάβαινε ότι είναι θέμα χρόνου ο Ολυμπιακός να πλησιάσει και -εν τέλει- να προσπεράσει. Ειδικά από τη στιγμή που δεν τράβηξε κανείς από την περιφέρεια του Παναθηναικού, πέρα από Διαμαντίδη προφανώς, ήταν δύσκολο όχι απλά να διεκδικήσει τη νίκη, αλλά έστω να κρατηθεί στο ματς. Το έλλειμμα στη δημιουργία, ακόμα και χωρίς Μάντζαρη να πιέζει, παρέμεινε τεράστιο, ώρε-ώρες, ακόμα και με Διαμαντίδη στο παρκέ. Ο Ούκιτς συνεχίζει να ταλαιπωρείται και να ταλαιπωρεί, ο Μπανκς είναι φύσει ανίκανος να αναλάβει αυτόν το ρόλο, ο Καπόνο -που θα μπορούσε να πάρει κάποια πικ- δεν έχει την παραμικρή συμμετοχή σ' αυτόν τον τομέα, ο Σοφοκλής -ακόμα και τώρα στα 27 του, δυστυχώς- δεν έχει μάθει να αντιμετωπίζει σωστά τις βοήθειες κι ο Παναθηναϊκός μετράει τις ασσίστ όπως τα διαμαντάκια που μένουν όταν φιλτραριστούν από τα λασπόνερα. Α, μην ξεχάσω και τον Ξανθόπουλο που, ακόμα και στα ευκολότερα παιχνίδια Ευρωλίγκας ήταν DNP coach desicion, και τώρα άγγιξε 20λεπτο.

Η φάση του αγώνα, αν δεν την ανέφερε κάποιος, για μένα, η στιγμή που ο Σλούκας κλέβει τη μπάλα από το Διαμαντίδη λίγο κάτω από το κέντρο του γηπέδου, αφού αυτή είχε ακουμπήσει στο πόδι του τελευταίου, τρέχει να βάλει το λέι-απ κι ο Διαμαντίδης απλά τον ακολουθεί σε μια απόσταση που του εξασφαλίζει το ριμπάουντ, αν τυχόν ο Σλούκας αστοχήσει, και αποφεύγει κάθε επαφή που θα δινε στον μικρό το γκολ-φαουλ. Για τάπα, ούτε λόγος. Τρία χρόνια πριν, θα τον είχε ακολουθήσει, θα τιμωρούσε το θράσσος του πιτσιρικά μπλοκάροντάς τον, θα έπαιρνε τη μπάλα απ' αυτόν που θα τη μάζευε και θα δινε μακρινή ασσίστ που θα κατέληγε σε καλάθι 4πόντων και αντίπαλο τάιμ-άουτ. Τα χρόνια περνάνε, ο αρχηγός μεγαλώνει και πρέπει κάποιος να αρχίσει να αναλαμβάνει, έστω κι εν μέρει, κάποια από τα καθήκοντά του. Ο Μπράμος ήταν μια καλή αρχή, αλλά πρέπει να βρεθεί αξιόλογος οργανωτής.

Σταδιακά, ο Ολυμπιακός φαίνεται να αποκτά χαρακτηριστικά μεγάλης ομάδας. Τα συνεχόμενα τρίποντα στη λήξη των επιθέσεων, η ανάσταση παικτών που για καιρό κυμαίνονταν σε ρηχά νερά, οι -έστω και σε πρώιμο στάδιο, αλλά πιο προχωρημένοι από το αντίστοιχο εμβρυακό του Παναθηναϊκού- αυτοματισμοί, το μάτι που γυαλίζει και ο αέρας που αποπνέει δείχνει ότι, όσο κι αν αμφισβητείται ο Μπαρτζώκας, το μέταλλο της ομάδας διαρκώς σφυρηλατείται.

Ο Παναθηναϊκός δεν ήταν έτοιμος για ροζ φύλλο στο σεφ. Ή, τουλάχιστον, τόσο έτοιμος ώστε να το κερδίσει και να μην το χάσει απλά ο Ολυμπιακός. Άγνωστο κι αν θα είναι κάποια στιγμή μέχρι το τέλος της σεζόν. Ο τελικός την Κυριακή, βέβαια, είναι τελείως διαφορετική υπόθεση.



A.CAB
QUOTE(basketikos2813 @ Feb 5 2013, 23:35 ) *
Όπως αναμενόταν, μέτριο ματς. Αντίθετα με όσα μας είχε συνηθίσει τα τελευταία χρόνια, ο Παναθηναϊκός άρχισε καλά το παιχνίδι στο ΣΕΦ. Ο καθένας, όμως, που έβλεπε το πως πατούσαν οι δυο ομάδες, καταλάβαινε ότι είναι θέμα χρόνου ο Ολυμπιακός να πλησιάσει και -εν τέλει- να προσπεράσει. Ειδικά από τη στιγμή που δεν τράβηξε κανείς από την περιφέρεια του Παναθηναικού, πέρα από Διαμαντίδη προφανώς, ήταν δύσκολο όχι απλά να διεκδικήσει τη νίκη, αλλά έστω να κρατηθεί στο ματς. Το έλλειμμα στη δημιουργία, ακόμα και χωρίς Μάντζαρη να πιέζει, παρέμεινε τεράστιο, ώρε-ώρες, ακόμα και με Διαμαντίδη στο παρκέ. Ο Ούκιτς συνεχίζει να ταλαιπωρείται και να ταλαιπωρεί, ο Μπανκς είναι φύσει ανίκανος να αναλάβει αυτόν το ρόλο, ο Καπόνο -που θα μπορούσε να πάρει κάποια πικ- δεν έχει την παραμικρή συμμετοχή σ' αυτόν τον τομέα, ο Σοφοκλής -ακόμα και τώρα στα 27 του, δυστυχώς- δεν έχει μάθει να αντιμετωπίζει σωστά τις βοήθειες κι ο Παναθηναϊκός μετράει τις ασσίστ όπως τα διαμαντάκια που μένουν όταν φιλτραριστούν από τα λασπόνερα. Α, μην ξεχάσω και τον Ξανθόπουλο που, ακόμα και στα ευκολότερα παιχνίδια Ευρωλίγκας ήταν DNP coach desicion, και τώρα άγγιξε 20λεπτο.

Η φάση του αγώνα, αν δεν την ανέφερε κάποιος, για μένα, η στιγμή που ο Σλούκας κλέβει τη μπάλα από το Διαμαντίδη λίγο κάτω από το κέντρο του γηπέδου, αφού αυτή είχε ακουμπήσει στο πόδι του τελευταίου, τρέχει να βάλει το λέι-απ κι ο Διαμαντίδης απλά τον ακολουθεί σε μια απόσταση που του εξασφαλίζει το ριμπάουντ, αν τυχόν ο Σλούκας αστοχήσει, και αποφεύγει κάθε επαφή που θα δινε στον μικρό το γκολ-φαουλ. Για τάπα, ούτε λόγος. Τρία χρόνια πριν, θα τον είχε ακολουθήσει, θα τιμωρούσε το θράσσος του πιτσιρικά μπλοκάροντάς τον, θα έπαιρνε τη μπάλα απ' αυτόν που θα τη μάζευε και θα δινε μακρινή ασσίστ που θα κατέληγε σε καλάθι 4πόντων και αντίπαλο τάιμ-άουτ. Τα χρόνια περνάνε, ο αρχηγός μεγαλώνει και πρέπει κάποιος να αρχίσει να αναλαμβάνει, έστω κι εν μέρει, κάποια από τα καθήκοντά του. Ο Μπράμος ήταν μια καλή αρχή, αλλά πρέπει να βρεθεί αξιόλογος οργανωτής.

Σταδιακά, ο Ολυμπιακός φαίνεται να αποκτά χαρακτηριστικά μεγάλης ομάδας. Τα συνεχόμενα τρίποντα στη λήξη των επιθέσεων, η ανάσταση παικτών που για καιρό κυμαίνονταν σε ρηχά νερά, οι -έστω και σε πρώιμο στάδιο, αλλά πιο προχωρημένοι από το αντίστοιχο εμβρυακό του Παναθηναϊκού- αυτοματισμοί, το μάτι που γυαλίζει και ο αέρας που αποπνέει δείχνει ότι, όσο κι αν αμφισβητείται ο Μπαρτζώκας, το μέταλλο της ομάδας διαρκώς σφυρηλατείται.

Ο Παναθηναϊκός δεν ήταν έτοιμος για ροζ φύλλο στο σεφ. Ή, τουλάχιστον, τόσο έτοιμος ώστε να το κερδίσει και να μην το χάσει απλά ο Ολυμπιακός. Άγνωστο κι αν θα είναι κάποια στιγμή μέχρι το τέλος της σεζόν. Ο τελικός την Κυριακή, βέβαια, είναι τελείως διαφορετική υπόθεση.


Είχα αρκετά να πω αλλά με καλύπτουν κατά πολύ τα παραπάνω.

Γενικά περιμένω και το παιχνίδι της Κυριακής να γίνει για να έχω πιο σαφή εικόνα για το που βαδίζουμε.
Δυστυχώς για τον Παναθηναικό σιγά σιγά όλες μα όλες οι λάθος επιλογές μέχρι στιγμής βγαίνουν στην επιφάνεια. Και δεν φαίνεται να μπορούν να καλυφθούν πλέον. Όσο και να σκυλιάσει ο Διαμαντίδης, όσα μεγάλα ματς και να κάνουν ο Μασιούλις με το Μπράμο, όσα και να δώσει ο Λάσμε, όσους πόντους και να βάλει ο Σχορσιανίτης, η ομάδα δείχνει άσκημα δομημένη και με εμφανή έλλειψη δημιουργίας και προσωπικοτήτων. Ειδικά στην περιφέρεια. Δυστυχώς πολλές φορές και στον πάγκο.
Ο Ολυμπιακός αντιθέτως φτιάχνει πολύ ισχυρό πυρήνα πρωταθλητή. Αν πάρει και το φετινό κύπελο και πρωτάθλημα και εύκολα τότε ο βαθμός δυσκολίας θα πολλαπλασιάζεται χρόνο με το χρόνο όσο ο Παναθηναικός δεν φτιάχνει σοβαρό κορμό.

Πάντως το παιχνίδι της Κυριακής είναι 50-50 για μένα μιας και πρόκειται για μόλις έναν αγώνα σε ουδέτερο έδαφος και ο Ολυμπιακός δεν είναι φορμαρισμένος.
Anaz
Ο φετινος Παο αποδεικνυει περιτρανα ποσο σημαντικο και συναμα εξαιρετικα δυσκολο αν δεν εχεις μεγαλο μπατζετ, ειναι να βρεις περιφερειακους δημιουργους κορυφαιου επιπεδου. Ηδη μετραει 3 αποτυχιες με Ουκιτς, Κιτσεν, Μπανκς. Κι αυτο πληρωνει..
Lazeras
Δεν μπορώ να καταλάβω κάτι.Για ποιον πυρήνα πρωταθλητών του ΟΣΦΠ μιλάτε?ΟΚ να δεχτώ ότι υπάρχει αλλά είναι τόσο στέρεος?Το ξέρετε ότι ο Μπίλαρος μένει ελέυθερος?Το ξέρετε ότι ο Ραζνάτοβιτς είπε ότι θα πάει όπου του δώσουν τα περισσότερα?Και γιατί όχι και στο ΝΒΑ?Είναι μεγάλος winner ο Σπανούλης.Θα το ξανασκεφτεί για ΝΒΑ (ειδικά για τους Σπερς που ακούγεται ότι τον θέλουν και ακόμα πιο πολύ αν τα σηκώσει στην Ελλάδα και τα 2 κυπελλάκια).Ευρώπη έχω ποντάρει για τον Θρύλο ότι θα αποκλειστεί σε αυτή την φάση κιόλας γιατί τα κουκιά δεν βγαίνουν με τις εκτός έδρας νίκες και πραγματικά θέλω να μην επιβεβαιωθώ (Επίσης δεν είμαι σίγουρος ότι θα τους κερδίσει όλους στο ΣΕΦ).Το ξέρετε ότι του χρόνου τα μπάτζετ θα πέσουν 20-30 % πάλι?Και είστε σίγουροι ότι οι ομάδες με το χαρτί στην Ευρώπη, δεν θα κάνουν κίνηση για τα νέα μεγάλα αστερια του Ελληνικού μπάσκετ Παππά και Γιάνκοβιτς?Θα δείτε τρελά πράγματα του χρόνου.Δεν υπάρχει αυτό που λέτε για ξεκάθαρη υπεροχή και τα ρέστα.Οι ομάδες σέρνονται.Όποιοι ξέρουν το μπασκετάκι στην Ευρώπη καταλαβαίνουν τι λέω.Ξεκάθαρη υπεροχή είχε ο ΟΣΦΠ του Φασούλα και ο ΠΑΟ του Ομπράντοβιτς.Και θα το δείτε στην Ευρωλίγκα τι άσχετοι coach κουμαντάρουν 2 από τα μεγαλύτερα (για μένα τα μεγαλύτερα) καράβια της Ευρώπης.
Εύχομαι να βγω πραγματικά ψεύτης και να δοξαστεί από αυτές τις 2 ομάδες ο ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΣ ΒΑΣΙΛΙΑΣ ΤΩΝ ΣΠΟΡ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ.
damian
QUOTE (Lazeras @ Feb 6 2013, 04:32 ) *
Δεν μπορώ να καταλάβω κάτι.Για ποιον πυρήνα πρωταθλητών του ΟΣΦΠ μιλάτε?ΟΚ να δεχτώ ότι υπάρχει αλλά είναι τόσο στέρεος?Το ξέρετε ότι ο Μπίλαρος μένει ελέυθερος?Το ξέρετε ότι ο Ραζνάτοβιτς είπε ότι θα πάει όπου του δώσουν τα περισσότερα?Και γιατί όχι και στο ΝΒΑ?Είναι μεγάλος winner ο Σπανούλης.Θα το ξανασκεφτεί για ΝΒΑ (ειδικά για τους Σπερς που ακούγεται ότι τον θέλουν και ακόμα πιο πολύ αν τα σηκώσει στην Ελλάδα και τα 2 κυπελλάκια).Ευρώπη έχω ποντάρει για τον Θρύλο ότι θα αποκλειστεί σε αυτή την φάση κιόλας γιατί τα κουκιά δεν βγαίνουν με τις εκτός έδρας νίκες και πραγματικά θέλω να μην επιβεβαιωθώ (Επίσης δεν είμαι σίγουρος ότι θα τους κερδίσει όλους στο ΣΕΦ).Το ξέρετε ότι του χρόνου τα μπάτζετ θα πέσουν 20-30 % πάλι?Και είστε σίγουροι ότι οι ομάδες με το χαρτί στην Ευρώπη, δεν θα κάνουν κίνηση για τα νέα μεγάλα αστερια του Ελληνικού μπάσκετ Παππά και Γιάνκοβιτς?Θα δείτε τρελά πράγματα του χρόνου.Δεν υπάρχει αυτό που λέτε για ξεκάθαρη υπεροχή και τα ρέστα.Οι ομάδες σέρνονται.Όποιοι ξέρουν το μπασκετάκι στην Ευρώπη καταλαβαίνουν τι λέω.Ξεκάθαρη υπεροχή είχε ο ΟΣΦΠ του Φασούλα και ο ΠΑΟ του Ομπράντοβιτς.Και θα το δείτε στην Ευρωλίγκα τι άσχετοι coach κουμαντάρουν 2 από τα μεγαλύτερα (για μένα τα μεγαλύτερα) καράβια της Ευρώπης.
Εύχομαι να βγω πραγματικά ψεύτης και να δοξαστεί από αυτές τις 2 ομάδες ο ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΣ ΒΑΣΙΛΙΑΣ ΤΩΝ ΣΠΟΡ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ.


Με την έννοια αυτή καμία ομάδα στην Ευρώπη δεν έχει πυρήνα πρωταθλητών, όλοι οι παίκτες έχουν συμβόλαια που έχουν ορισμένη διάρκεια. Ο Ολυμπιακός έχει μια ομάδα που αν διατηρηθεί τα 2-3 επόμενα χρόνια και ενισχύεται σωστά θα μπορεί να ξεκινά ως φαβορί για το πρωτάθλημα, πχ Παπανικολάου, Μάντζαρης, Πρίντεζης, Περπέρογλου, Σλούκας, Χαινς (Κατσίβελης). Τη στιγμή μάλιστα που ο μόνος αντίπαλος στην Ελλάδα έχει ελάχιστους καλούς παίκτες που έχουν προοπτική να κάτσουν για χρόνια στην ομάδα, πχ Μπράμος, Ματσιούλις.
Και σιγά μη πέσει μπόλικο χαρτί για τον Παππά και τον Γιανκοβιτς, ακόμα τουλάχιστον, για τον πρώτο ειδικά είναι απίθανο να κάνει καριέρα στην Ευρωλίγκα.
Όσο για τον Σπανούλη, ΝΒΑ δε νομίζω να πάει, ειδικά τώρα που έχει οικογένεια και η Ολυμπία πετάει το ένα μικρό πίσω απ'το άλλο. Αν πάει σε άλλη ομάδα της Ευρωλίγκας, πράγματι δεύτερο Σπανούλη δε βρίσκεις..με τα λεφτά του όμως, ίσως και λίγο λιγότερα, παίρνεις 2 σουπερ γκαρντ.
Dreamerpanos
QUOTE (Lazeras @ Feb 6 2013, 04:32 ) *
Δεν μπορώ να καταλάβω κάτι.Για ποιον πυρήνα πρωταθλητών του ΟΣΦΠ μιλάτε?ΟΚ να δεχτώ ότι υπάρχει αλλά είναι τόσο στέρεος?Το ξέρετε ότι ο Μπίλαρος μένει ελέυθερος?Το ξέρετε ότι ο Ραζνάτοβιτς είπε ότι θα πάει όπου του δώσουν τα περισσότερα?Και γιατί όχι και στο ΝΒΑ?Είναι μεγάλος winner ο Σπανούλης.Θα το ξανασκεφτεί για ΝΒΑ (ειδικά για τους Σπερς που ακούγεται ότι τον θέλουν και ακόμα πιο πολύ αν τα σηκώσει στην Ελλάδα και τα 2 κυπελλάκια).Ευρώπη έχω ποντάρει για τον Θρύλο ότι θα αποκλειστεί σε αυτή την φάση κιόλας γιατί τα κουκιά δεν βγαίνουν με τις εκτός έδρας νίκες και πραγματικά θέλω να μην επιβεβαιωθώ (Επίσης δεν είμαι σίγουρος ότι θα τους κερδίσει όλους στο ΣΕΦ).Το ξέρετε ότι του χρόνου τα μπάτζετ θα πέσουν 20-30 % πάλι?Και είστε σίγουροι ότι οι ομάδες με το χαρτί στην Ευρώπη, δεν θα κάνουν κίνηση για τα νέα μεγάλα αστερια του Ελληνικού μπάσκετ Παππά και Γιάνκοβιτς?Θα δείτε τρελά πράγματα του χρόνου.Δεν υπάρχει αυτό που λέτε για ξεκάθαρη υπεροχή και τα ρέστα.Οι ομάδες σέρνονται.Όποιοι ξέρουν το μπασκετάκι στην Ευρώπη καταλαβαίνουν τι λέω.Ξεκάθαρη υπεροχή είχε ο ΟΣΦΠ του Φασούλα και ο ΠΑΟ του Ομπράντοβιτς.Και θα το δείτε στην Ευρωλίγκα τι άσχετοι coach κουμαντάρουν 2 από τα μεγαλύτερα (για μένα τα μεγαλύτερα) καράβια της Ευρώπης.
Εύχομαι να βγω πραγματικά ψεύτης και να δοξαστεί από αυτές τις 2 ομάδες ο ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΣ ΒΑΣΙΛΙΑΣ ΤΩΝ ΣΠΟΡ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ.


Και επίσης αν πάρει πρωτάθλημα και κύπελλο θα μείνει και ο Μπαρτζώκας tongue.gif
T.W.Is.M.
Η συζητηση για τον Παππα μεταφερθηκε εδω.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.