Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Ο ΚΑΚΙΟΥΣΗΣ ΣΤΗΝ ΑΕΚ
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Α1 Basket League > ΑΕΚ
ashton
QUOTE
Ο Κακιούσης στην ΑΕΚ  12/7/2005

Ο Λευτέρης Κακιούσης είναι ο νέος προπονητής της ΑΕΚ. Ο Ελληνας τεχνικός υπέγραψε διετές συμβόλαιο συνεργασίας με την ομάδα μας παρουσία του γενικού διευθυντή της ΑΕΚ ΚΑΕ, κ. Δημήτρη Φιλίππου. Ο Λευτέρης Κακιούσης λίγα λεπτά μετά την υπογραφή του συμβολαίου του με την ομάδα μας δήλωσε στο aekbc.gr:

"Η ΑΕΚ είναι ένας νέος κύκλος στη ζωή μου, έρχομαι σε μια μεγάλη ομάδα με μεγάλους στόχους και φιλοδοξίες που συμβαδίζουν με τους δικούς μου. Είναι πολύ νωρίς να πω περισσότερα πράγματα, το μόνο που έχω να υποσχεθώ είναι δουλειά, δουλειά, δουλειά".


Ο Λευτέρης Κακιούσης γεννήθηκε στις 7/6/1968 και για μια περίπου δεκαετία φόρεσε τη φανέλα του Ηρακλή. Η αρχή έγινε το 1987 και παρέμεινε στο Ιβανώφειο μέχρι το 1996. Το καλοκαίρι εκείνο μεταγράφηκε στον ΠΑΟΚ, ενώ τρία χρόνια αργότερα βρέθηκε στον Μακεδονικό, έχοντας φορέσει και τη φανέλα της Εθνικής Ελλάδας (44 συμμετοχές) . Στην ομάδα της Νεάπολης αγωνίστηκε δύο χρόνια, για να αναλάβει την τεχνική ηγεσία δύο χρόνια αργότερα. Αφού οδήγησε τον Μακεδονικό στην Α1 κατηγορία, επέστρεψε από το πόστο του προπονητή στον Ηρακλή, όπου με βάση τους Έλληνες παίκτες δημιούργησε μία ιδιαίτερα ανταγωνιστική ομάδα.

Παράλληλα ο Λευτέρης Κακιούσης αποτελεί μέλος του τεχνικού επιτελείου της Εθνικής ομάδας, μαζί με τον Παναγιώτη Γιαννάκη. Σε 15 αγώνες στο τιμόνι της Εθνικής Ελλάδος μετράει 9 νίκες και 6 ήττες. 


Από το site της ΚΑΕ ..
Το οποίο ξέχασε να αναφέρει πως ο Λε.Κα. πήγε τον γηραιό 12ο πρόπερσι και 10ο φέτος.
dizzy_fingers
WOW!!!

Αυτή είναι έκπληξη! ohmy.gif
Κανείς δεν το περίμενε..

tongue.gif blech.gif


Καλός προπονητής είναι ο Κακιούσης. Φέτος μόνο αυτός δεν έφταιγε (εντάξει, στο μέτρο που δε μπορεί να φταίει ένας προπονητής για την κακή πορεία μίας ομάδας) για την κατάσταση στον Ηρακλή....κι ας τον κατηγορούσαν πολλοί φίλοι της ομάδας με αυτές τις επιστολές από τους περίφημους... 21 (τόσοι δεν ήταν?) που απείχαν από το Ιβανώφειο...

Το αν θα φέρει καλύτερα αποτελέσματα από τον Κατσικάρη....ας αφήσουμε να το δείξει ο χρόνος.
qspock
Να κανω μια προβλεψη? Πρωτη μεταγραφη της ΑΕΚ ο Ηλιαδης. Δευτερη ο Παυλιδης. Τριτη ο ...Ταπουτος (καλα εδω το παρακανα λιγο wink.gif )

Μωρε μια χαρα ομαδα θα κανει παλι ο Φιλιππου... και προπαντως: Οικονομικη!
biggrin.gif
dizzy_fingers
ΟΛΗ ΤΑΛΕΝΤΟ όπως είπαμε biggrin.gif.
qspock
Ακριβος λεει ο Μπλακνει! Βρε αμα το Μαρουσι δεν εκανε περικοπες η ΑΕΚ δεν θα το σκεφτοταν καν να τον χτυπησει...
Πολυ φτωχια βρε παιδι μου! 68.gif
Warrior
Αναμενομενη η προσληψη Κακιουση φυσικα.

Και εγω δεν νομιζω παντως οτι ηταν αυτος υπευθυνος για την θεση που κατελαβε ο
Ηρακλης τοσο περυσι οσο και φετος..

Βοηθος του θα ειναι ο Παπαχατζης(ωχ...θα "παρει τα αυτια" οσων πανε στο Γαλατσι..biggrin.gif),
ενω ο Γιατζογλου θα ειναι συμβουλος της διοικησης σε τχνικα θεματα,σκαουτινγκ κλπ...

Μενει να δουμε πως θα κινηθει πλεον στις μεταγραφες η ΑΕΚ,για να σχηματισουμε
ολοκληρωμενη εικονα.
ashton
O Steve Young (εδώ και 30 χρόνια γνωστός ως Γιατζόγλου) είναι ιδανικός για να δίνει το καλό παράδειγμα κατά των ναρκωτικών στα νέα παιδιά...
harris
QUOTE (ashton @ Jul 17 2005, 08:00 PM)
O Steve Young (εδώ και 30 χρόνια γνωστός ως Γιατζόγλου) είναι ιδανικός για να δίνει το καλό παράδειγμα κατά των ναρκωτικών στα νέα παιδιά...

blink.gif ε;;;;;
dizzy_fingers
Ομοίως....

7.gif
ashton
Elementary my Dear Watson, που έλεγε και ο Σέρλοκ Χολμς...

Θα λένε στους νέους παίκτες...
"μακριά απ' τα ναρκωτικά για να μη γίνετε σαν το Στιβ" ...
dizzy_fingers
Oh, bloody drugs.

Ομολογώ πως πρώτη φορά το ακούω αυτό για τον Στηβ.
Air Kef
ΚΙ ΕΓΩ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΤΟ ΑΚΟΥΩ.ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ ΝΑ ΕΙΧΕ ΚΑΝΕΙΣ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΕΣ ΑΠΑΙΤΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟΝ ΚΑΚΙΟΥΣΗ ΣΤΟΝ ΗΡΑΚΛΗ ΑΠΟ ΤΟ ΤΗΝ ΠΑΡΑΜΟΝΗ ΤΗΣ ΟΜΑΔΑΣ ΣΤΗΝ Α1.ΕΛΠΙΖΩ ΜΟΝΟ Η ΑΕΚ ΝΑ ΠΑΙΖΕΙ ΕΛΚΥΣΤΙΚΟΤΕΡΟ ΜΠΑΣΚΕΤ ΑΠΟ ΤΟΝ ΗΡΑΚΛΗ. peace.gif
dizzy_fingers
Τα κεφαλαία air wink.gif.

Σημαίνουν ότι φωνάζεις.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.