Help - Search - Members - Calendar
Full Version: ΠΑΟΚ 2017-18
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Α1 Basket League > ΠΑΟΚ
Pages: 1, 2, 3, 4
benchwarmer
Προπονητής πλέον ως γνωστόν ο Ηλίας Παπαθεοδώρου.

Ο κορμός των Ελλήνων λογικά παραμένει, έχει αποκτηθεί και ο Ζάρας, ενώ είμαστε σε αναμονή των ξένων.
Dreamerpanos
Πριν λίγο ανακοινώθηκε ο Ντίλαρντ του Απόλλωνα.
pan24
Παρα πολυ καλος παικτης.Εκανε τρομερα παιχνιδια οσο ηταν στον απολλωνα που του εδωσαν μεταγγραφη στην καρσιγιακα
Ο παοκ πρεπει να τον εχει μακρια απο τα στριφτα και οταν παιζει με τον παναθηναικο να μηνντον αφηνει να κανει παρεα με γκιστ και θα ειναι ολα οκ
Και στον απολλωνα και στην καρσιγιακα εφαγε τιμωρια για αυτον τον λογο
benchwarmer
Δεύτερος ξένος, επίσης με ελληνική εμπειρία, ο Lucky Jones που πέρασε πέρυσι από την Προμηθέα.
Ενώ ακούγεται και ο Κρουμπάλι, επίσης με ελληνική εμπειρία αλλά και παίχτης του Παπαθεοδώρου πέρυσι στην Αστάνα.
D_WILL_8
Χτίζει καλή ομάδα ο ΠΑΟΚ..
Ειναι προφανές ότι βοηθάει ο Ιβάν παραπάνω πλέον.

1: Ντίλαρντ, Κόνιαρης, Τσόχλας
2: Ξένος, Ζάρας
3: Χαραλαμπόπουλος (wink.gif, Τζόουνς
4: Χρυςικόπουλος, Μαργαρίτης
5: Κρουμπάλι, Ξένος

Αυτά καταλαβαίνω ότι φτιάχνουν.. Στο μυαλό μου χρεάζεται ακόμα ένας ψηλος τύπου Τσαϊρέλη..

Πολύ ανώτερη ομάδα σε σχέση με την περσινή και πολύ γεμάτη..
fairbasket
QUOTE(D_WILL_8 @ Jul 25 2017, 23:47 ) *
Χτίζει καλή ομάδα ο ΠΑΟΚ..
Ειναι προφανές ότι βοηθάει ο Ιβάν παραπάνω πλέον.

1: Ντίλαρντ, Κόνιαρης, Τσόχλας
2: Ξένος, Ζάρας
3: Χαραλαμπόπουλος (wink.gif, Τζόουνς
4: Χρυςικόπουλος, Μαργαρίτης
5: Κρουμπάλι, Ξένος

Αυτά καταλαβαίνω ότι φτιάχνουν.. Στο μυαλό μου χρεάζεται ακόμα ένας ψηλος τύπου Τσαϊρέλη..

Πολύ ανώτερη ομάδα σε σχέση με την περσινή και πολύ γεμάτη..

MARC SIMPSON JR στο 5,αν υπάρχει, αφού χάσαμε τον Barlow Jr. στο 3.Για να μην αστιευόμαστε, τον Τσαϊρέλη τον είχα σίγουρο με Σούλη.Δυστυχώς οι ακαδημίες δεν έβγαλαν ένα ψηλό 17-18χρονο.Ίσως ο Μπάνε να πρέπει να κάνει το πείραμα του Ολυμπιακού και να φέρει πιτσιρικά,για να μην πω πιτσιρικάδες, από τη Σερβία και να τους ενσωμαατώσει στις ακαδημίες και την ΚΑΕ.Νομίζω ότι υπάρχει χώρος στον ΠΑΟΚ και για έναν ακόμα παίκτη,τουλάχιστον δίμετρο, από την Εθνική U20, ακόμα και από τους κομμένους......Εννοείται ότι πρέπει η σαιζόν να ξεκινήσει με 3-4000 διαρκείας αν θέλουμε να έχουμε όνειρα.
D_WILL_8
3000???
Βγάλε ενα μηδενικό και μεσα θα είσαι!
thanvot
QUOTE(fairbasket @ Jul 27 2017, 17:02 ) *
Δυστυχώς οι ακαδημίες δεν έβγαλαν ένα ψηλό 17-18χρονο.
λ
Κώστας Καμπουρίδης, 18 στα 19, ύψος 2.05
Αυτές τις μέρες με την εθνική εφήβων..
gerorge
QUOTE (thanvot @ Jul 30 2017, 12:16 ) *
λ
Κώστας Καμπουρίδης, 18 στα 19, ύψος 2.05
Αυτές τις μέρες με την εθνική εφήβων..



Που παραδοξως δεν εχω διαβασει καπου οτι υπεγραψε επαγγελματικο συμβολαιο ενω εχει κλεισει τα 18 εδω και καιρο.
D_WILL_8
Για Καμπουρίδη εγώ ξέρω ότι ο μάνατζερ τον προωθεί για αλλού γιατί θεωρεί οτι μπορεί να βρει περισσότερα φραγκα..

Ο ίδιος πάντως προέρχεται απο γνωστη οικογένεια τρελών ΠΑΟΚΤσήδων (ο θειος του είναι θρύλος στους συνδέσμους του ΠΑΟΚ).

Πολύ καλή προσθήκη του Κρουμπάλι.. Το κακό ειναι ότι δεν έχαι πολύ ύψος η ομάδα καθώς στην φροντ λάιν ενδέχεται να γινει μόνο άλλη μια κίνηση..

Για να συμπληρωθεί το ρόστερ λείπει ενας βαρύς ψηλός, ενα γκαρντ τύπου Λόουερι και ο χαραλαμπόπουλος..

Σαν έξτρα κινήσεις μπορεί να προκύψουν οι Μουράτοα και να πάει δανεικός μαη ελμας 5ος ψηλός που στα δικά
Μου τα μάτια είναι απαραίτητος..
xaris1986
Καλη ομαδα παει να φτιαξει ο Παπαθεωδορου.
Λογικα ο Ιβαν θα τους εδωσε κανα 500αρικο.
Να δουμε βεβαια και τους αλλους τρεις ξενους που θα φερει.
Ασχετο,αλλα η Πυλαια σαν γηπεδο απ οσα εχω παει στην Α1 μου αρεσει περισσοτερο απ'ολα.Πολυ μπασκετικο και ομορφο το παλατακι.
gratipa1929
QUOTE (xaris1986 @ Jul 31 2017, 05:17 ) *
Καλη ομαδα παει να φτιαξει ο Παπαθεωδορου.
Λογικα ο Ιβαν θα τους εδωσε κανα 500αρικο.
Να δουμε βεβαια και τους αλλους τρεις ξενους που θα φερει.
Ασχετο,αλλα η Πυλαια σαν γηπεδο απ οσα εχω παει στην Α1 μου αρεσει περισσοτερο απ'ολα.Πολυ μπασκετικο και ομορφο το παλατακι.

100% αυτό. Πάντα αυτό το γήπεδο ήταν το αγαπημένο μου ανάμεσα στα μπασκετικά. Έχει γίνει τρομερή δουλειά.
D_WILL_8
Μετά τον Κρουμπάλι, παίρνει και Κλάσεν λέει για φροντ λάιν..
Δεν τον ήξερα, δεν είναι εντυπωσιακά τα νούμερα του αλλά δείχνει να δένει καλά με Κρουμπάλι..




Ψιλοσυμπληρώνεται το ρόστερ πάντως.. 2-3 κινήσεις μένουν, με την μία να είναι ο Χαραλαμπόπουλος..

McRae
Ολοκληρωθηκε ο ντροπιαστικος δανεισμος Χαραλαμποπουλου.Ποιος να το λεγε οτι επι προεδριας του ανθρωπου-συμβολου του μπασκετικου ΠΑΟΚ η ομαδα θα καταντουσε θυγατρικη του ΠΑΟ,με μοναδικο σκοπο να ψηνει τα ταλεντα που.Τελικα και οι 300 που πηγαινουν στο γηπεδο πολλοι ειναι για αυτη τη διοικηση.
Conan1982
QUOTE (McRae @ Aug 17 2017, 13:00 ) *
Ολοκληρωθηκε ο ντροπιαστικος δανεισμος Χαραλαμποπουλου.Ποιος να το λεγε οτι επι προεδριας του ανθρωπου-συμβολου του μπασκετικου ΠΑΟΚ η ομαδα θα καταντουσε θυγατρικη του ΠΑΟ,με μοναδικο σκοπο να ψηνει τα ταλεντα που.Τελικα και οι 300 που πηγαινουν στο γηπεδο πολλοι ειναι για αυτη τη διοικηση.


Καλώς ή κακώς πάντως ο ΠΑΟΚ ακόμα και με το ανεβασμένο το μπάτζετ δεν παύει να έχει πολύ μικρό προϋπολογισμό. Έφεραν έναν παίκτη που θεωρούν ότι μπορεί να βοηθήσει και θα κοστίσει πολύ λίγα χρήματα ενώ με τα ίδια χρήματα είναι αμφίβολο αν θα μπορούσαν να φέρουν κάποιον καλύτερο και σίγουρα δεν θα μπορούσαν να τον κρατήσουν. Είναι μια κατάσταση, λοιπόν, που βολεύει και τα τρία μέρη (ομάδες και παίκτη).
Χωρίς να θέλω να προσβάλλω τους φιλάθλους της ομάδας αλλά αν τα 300 ή δεν ξέρω πόσα τριψήφιου αριθμού εισιτήρια ήταν τα 3-4000 που αναφέρθηκε τότε και ο ΠΑΟΚ θα είχε την ευχέρεια να φέρει και καλύτερους παίκτες και να μην καταφεύγει σε δανεισμούς.
McRae
Ο ΠΑΟΚ θα πληρωσει 40.000 για τον Χαραλαμποπουλο.Με αυτα τα λεφτα μια χαρα συμβολαιο βρισκεις,ο Πεινερς πχ μην φανταστεις οτι κοστισε περισσοτερα περισυ.Αλλα το θεμα δεν ειναι αυτο,ο ΠΑΟΚ εχει ιστορια,δεν γινεται να ψηνει ταλεντα ομαδων που παραδοσιακα ειναι αντιπαλοι του.Γιατι αυτος ο δανεισμος γινεται μονο για να παρει εμπειριες και παραστασεις ο Χαραλαμποπουλος,για κανεναν αλλον λογο.Οψιον αποκτησης ουτε για αστειο δεν υπαρχει.Ο ΠΑΟΚ στη συγκεκριμενη περιπτωση λειτουργει σαν τον..Εργοτελη στη μπαλα οταν του εστελνε ο Ολυμπιακος οσους παικτες του περισσευαν.

και πριν καποιος μου πει οτι ο ΠΑΟΚ δεν ειναι ανταγωνιστης του Παναθηναικου εδω και κατι δεκαετιες,το γνωριζω πολυ καλα.Ας αναρωτηθει ομως,αν ο Παναθηναικος επαιρνε ενα δανεικο ταλεντακι απο τον Ολυμπιακο στο Πολο σε ποση ωρα θα γκρεμιζονταν τα γραφεια του ερασιτεχνη απο αγανακτισμενους της 13?Η Ο Ολυμπιακος οταν επαιζε με Μισιακο και Γιανουζακο και ηταν 10 σκαλια κατω απο τον ΠΑΟ του Ομπραντοβιτς θα διανοουνταν να παρει δανεικο απο αυτους?Η απαντηση ειναι αυτονοητη..
benchwarmer
Η απάντηση είναι αυτονόητη γιατί το Ολυμπιακός-Παναθηναϊκός δεν έχει καμία σχέση με το ΠΑΟΚ-Παναθηναϊκός. Η σωστή αντιστοιχία θα ήταν με το ΠΑΟΚ-Άρης....

Αυτά για τα "κοινωνικά", γιατί για τα καθαρά αγωνιστικά προφανώς δεν υπάρχει καμία υποψία ανταγωνισμού εδώ και περίπου 20 χρόνια. Η παρακμή του μπασκετικού τμήματος του ΠΑΟΚ συμβαίνει εδώ και πάρα πολλά χρόνια, με αποκορύφωμα για μένα όταν είχε πανηγυριστεί έξαλλα η ήττα από τον Άρη/παραμονή στην κατηγορία. Όσο για φέτος, σίγουρα δεν υπάρχει κάποιο δείγμα για βήματα μπροστά σε γενικότερο επίπεδο, αλλά αγωνιστικά πιστεύω η ομάδα θα είναι μια χαρά και ενδιαφέρουσα.
RipCity
Πιο πολύ για περηφάνια μου κάνει το σκηνικό. Μπορεί να μην είναι σύνηθες στο μπάσκετ, αλλά εγώ θυμάμαι πολλές ομάδες στο ποδόσφαιρο να παίρνουν παίκτες δανεικούς. Και μεγάλες ομάδες τύπου Milan κτλ έχουν πάρει πολλές φορές δανεικούς παίκτες. Φαντάζομαι στη διοίκηση ξέρουν καλύτερα τι μπορούν να βρουν με το διαθέσιμο μπάτζετ και προτίμησαν τη σίγουρη λύση του Χαραλαμπόπουλου. Στην τελική έκαναν και το χατήρι του προπονητή, ποιο είναι το πρόβλημα? Έναν παίκτη δανεικό πήρατε που παίζει να μην έχετε ξαναπάρει κιόλας. Τι θυγατρικές κτλ? Αυτά είναι τρελές υπερβολές. Και δεν άντεξες το πέταξες για τα 300 άτομα και λιγότερα. Ναι τους είδαμε τους φίλους του ΠΑΟΚ έτοιμοι ήταν να αγκαλιάσουν την προσπάθεια και αυτό τους εμπόδισε που δεν πατάτε στο γήπεδο.
Redoctor
Πάντως για το νεανικό Ελληνικό κορμό πιστεύω θα ήταν καλύτερο να είχε παραμείνει ο Σουλης. Βασικά γενικα θα ήταν καλύτερο να παρέμενε ο Σουλης. Δεν κατάλαβα την λογική να τον αντικαταστήσει ο Παπαθεοδωρου
gratipa1929
Νομίζω η σκέψη του φίλου είναι από τις πιο υγιείς που έχω ακούσει. Πολύ καλά κάνει και δυσανασχετεί και αντιδρά όταν η ομάδα του που είναι ιστορική καταντάει να δανείζεται παίκτη από ανταγωνιστή και να γίνεται φυτώριο του Παναθηναϊκού.

Όπως έγραψα και στο τόπικ του Άρη, αδυνατώ να κατανοήσω το υπάρχον στάτους στους δύο μεγάλους της Θεσσαλονίκης. Με το brand name που έχουν θα έπρεπε να αποτελούν πόλο έλξης για επενδυτές και με τη βοήθεια και του πολυπληθούς κόσμου τους να δημιουργήσουν ισχυρά και βιώσιμα σύνολα.

Μόνο έτσι θα υπήρχε ελπίδα μελλοντικά να χτυπήσουν τους δύο αιωνίους.

Φέτος μάλλον ήταν τρελές ανακρίβειες όσα ακούγονταν δεξιά και αριστερά για 1.5 εκατομμύρια μπάτζετ.
RipCity
QUOTE (gratipa1929 @ Aug 17 2017, 13:42 ) *
Νομίζω η σκέψη του φίλου είναι από τις πιο υγιείς που έχω ακούσει. Πολύ καλά κάνει και δυσανασχετεί και αντιδρά όταν η ομάδα του που είναι ιστορική καταντάει να δανείζεται παίκτη από ανταγωνιστή και να γίνεται φυτώριο του Παναθηναϊκού.

Όπως έγραψα και στο τόπικ του Άρη, αδυνατώ να κατανοήσω το υπάρχον στάτους στους δύο μεγάλους της Θεσσαλονίκης. Με το brand name που έχουν θα έπρεπε να αποτελούν πόλο έλξης για επενδυτές και με τη βοήθεια και του πολυπληθούς κόσμου τους να δημιουργήσουν ισχυρά και βιώσιμα σύνολα.

Μόνο έτσι θα υπήρχε ελπίδα μελλοντικά να χτυπήσουν τους δύο αιωνίους.

Φέτος μάλλον ήταν τρελές ανακρίβειες όσα ακούγονταν δεξιά και αριστερά για 1.5 εκατομμύρια μπάτζετ.


Υγιές το ανάθεμα στη διοίκηση και το και πολλοί είναι 300? Για μια διοίκηση που έχει πει δεν έχει λεφτά και προσπαθεί με όσα μπορεί να διαθέσει να κρατήσει την ομάδα ανταγωνιστική. Δε θα ήθελα πραγματικά να μάθω τι θα ήταν μια επιβλαβής άποψη αφού η παραπάνω ήταν η υγιής.
gerorge
QUOTE (RipCity @ Aug 17 2017, 13:58 ) *
Πιο πολύ για περηφάνια μου κάνει το σκηνικό. Μπορεί να μην είναι σύνηθες στο μπάσκετ, αλλά εγώ θυμάμαι πολλές ομάδες στο ποδόσφαιρο να παίρνουν παίκτες δανεικούς. Και μεγάλες ομάδες τύπου Milan κτλ έχουν πάρει πολλές φορές δανεικούς παίκτες. Φαντάζομαι στη διοίκηση ξέρουν καλύτερα τι μπορούν να βρουν με το διαθέσιμο μπάτζετ και προτίμησαν τη σίγουρη λύση του Χαραλαμπόπουλου. Στην τελική έκαναν και το χατήρι του προπονητή, ποιο είναι το πρόβλημα? Έναν παίκτη δανεικό πήρατε που παίζει να μην έχετε ξαναπάρει κιόλας. Τι θυγατρικές κτλ? Αυτά είναι τρελές υπερβολές. Και δεν άντεξες το πέταξες για τα 300 άτομα και λιγότερα. Ναι τους είδαμε τους φίλους του ΠΑΟΚ έτοιμοι ήταν να αγκαλιάσουν την προσπάθεια και αυτό τους εμπόδισε που δεν πατάτε στο γήπεδο.



Η κατασταση στο ποδοσφαιρο και στο μπασκετ ειναι εντελως διαφορετικη.Στο ποδοσφαιρο μπορεις να παρεις δανεικους για να βγηκες σε συγκεκριμενη θεση,να βγεις Ευρωπη να βγαλεις λεφτα και ετσι να ανεβεις σιγα-σιγα.Στο μπασκετ δεν ισχυει κατι τετοιο.
Για τον δανεισμο του Χαραλαμποπουλου και γενικα για τους δανεισμους η αποψη μου ειναι η εξης.
Αν η ομαδα εχει σημαντικους στοχους οπως η κατακτηση ενος τιτλου τοτε ο δανεισμος ειναι μια χαρα περιπτωση οταν ειναι παικτης που μπορει να βοηθησει(βλεπε Γιανκοβιτς περσι,αφου υπηρξε και οψιον αγορας).Γιατι με μπατζετ 1μιση μυριο χτιζεις καλη ομαδα και ο Χαραλαμποπουλος θα ηταν μια καλη εξτρα πινελια ωστε ο ΠΑΟΚ να διεκδικουσε το Cl ή το κυπελλο.Στην τωρινη περιπτωση ο ΠΑΟΚ το πολυ πολυ να βγει τριτος λογω Χαραλαμποπουλου χωρις δηλαδη ουσιαστικο κερδος.Ισως αυτα τα λεφτα θα μπορουσαν να πανε σε αλλο συμβολαιο ή για αποκτηση αλλου μικρου σε αυτην την θεση που ναι μεν θα ηταν σιγουρα χειροτερος του Χαραλαμποπουλου,αλλα θα μπορουσε να ειχε αξιοπρεπη εξελιξη ρολιστα και να βοηθουσε την ομαδα αγωνιστικα.
Γενικα δεν εω θεμα με τον δανεισμο αν ωφελει και τις 2 ομαδες,ακομα και αν προερχεται ο δανεικος απο θεωρητικα ανταγωνιστρια ομαδα.Οποτε σε αυτην την περιπτωση διαφωνω,επειδη πιστευω οτι το κερδος του ΠΑΟ ειναι πολυ μεγαλυτερο απο αυτο του ΠΑΟΚ
gratipa1929
QUOTE (RipCity @ Aug 17 2017, 15:29 ) *
Υγιές το ανάθεμα στη διοίκηση και το και πολλοί είναι 300? Για μια διοίκηση που έχει πει δεν έχει λεφτά και προσπαθεί με όσα μπορεί να διαθέσει να κρατήσει την ομάδα ανταγωνιστική. Δε θα ήθελα πραγματικά να μάθω τι θα ήταν μια επιβλαβής άποψη αφού η παραπάνω ήταν η υγιής.

Το ανάθεμα και οι υπερβολές από οποιαδήποτε πλευρά φυσικά δεν είναι σωστές. Δίκιο έχεις σε αυτά που έγραψες, δεν αντιλέγω. Όμως ένας υγιής φίλαθλος οφείλει να προβληματίζεται και για θέματα όπως η αξιοπρέπεια και η ιστορία της ομάδας του, το οποίο σπάνια συναντώ, και όχι να ενστερνίζεται απόψεις του τύπου "τώρα που είμαστε σε αδυναμία δεν βαριέσαι, να φτιάξουμε ρόστερ να κατέβουμε κουτσά στραβά και ας είμαστε και θυγατρική άλλων ομάδων". Γιαυτό και είπα μπράβο στον φίλο που το έγραψε.

Και δεν το λέω εκ του ασφαλούς. Το ίδιο αισθάνθηκα τα προηγούμενα χρόνια όταν προκειμένου το Παγκράτι να μην διαλυθεί γίναμε "φυτώρια" της κάθε ομάδας και κάναμε και γονυπετί υποκλίσεις γιατί δεν μπορούσαμε να συγκεντρώσουμε 20 χιλιάρικα να κατέβουμε. Θα προτιμούσα σαφέστατα να διαλυθούμε και να υπάρξει μια υγιής και αυτόνομη βάση.

Στα του ΠΑΟΚ τώρα, αυτό που και εγώ πιστεύω είναι τα 40.000 του Χαραλαμπόπουλου, που έτσι και αλλιώς θα δαπανήσετε, έπρεπε να χρησιμοποιηθούν για την απόκτηση ενός ακόμη, ελεύθερου και έμπειρου, παίκτη για το 3 ή το 4. Και έτσι θα λύνονταν και οι προβληματισμοί περι κατάντιας κλπ.
radical
QUOTE(McRae @ Aug 17 2017, 13:00 ) *
Ολοκληρωθηκε ο ντροπιαστικος δανεισμος Χαραλαμποπουλου.


Συμφωνω με τη λογικη αυτη.
Ο Χαραλαμποπουλος θα ενισχυσει μια χρονια τον ΠΑΟΚ αλλα για το ειδικο βαρος του συλλογου ειναι οτι χειροτερο.
Οταν η ΑΕΚ στο ποδοσφαιρο τη σεζον 2012-13 παλευε να σωθει δεν πηρε δανεικο το Φετφατζιδη απο τον ΟΣΦΠ γιατι δεν θα το ηθελε ο κοσμος.
Μπορει ο ΠΑΟΚ να μην μπορει να ανταγωνιστει εδω και χρονια τον ΠΑΟ αλλα παραμενει μεγαλη ομαδα.
rahxephon13
QUOTE (radical @ Aug 19 2017, 19:14 ) *
Συμφωνω με τη λογικη αυτη.
Ο Χαραλαμποπουλος θα ενισχυσει μια χρονια τον ΠΑΟΚ αλλα για το ειδικο βαρος του συλλογου ειναι οτι χειροτερο.
Οταν η ΑΕΚ στο ποδοσφαιρο τη σεζον 2012-13 παλευε να σωθει δεν πηρε δανεικο το Φετφατζιδη απο τον ΟΣΦΠ γιατι δεν θα το ηθελε ο κοσμος.
Μπορει ο ΠΑΟΚ να μην μπορει να ανταγωνιστει εδω και χρονια τον ΠΑΟ αλλα παραμενει μεγαλη ομαδα.

Ρε παιδιά μην μπλέκεται το ποδόσφαιρο με το μπάσκετ και ανόμοιες καταστάσεις η αεκ ακόμα και τότε είχε σχέδιο για την επιστροφή στην superleague και ο μελισσανιδης ήταν ενεργός από τότε ο παοκ τι προοπτική έχει αν ασχολιόταν ο σαβιδης σοβαρά δεν νομιζω να γινόταν κάτι τετοιο άλλα τώρα ο παοκ τα ίδια δεδομένα έχει όπως χρονιά τώρα.

Δέστε και το παράδειγμα του κονιαρη έκανε μια καλή χρονιά και ήδη συζητιέται και από τους δυο αιωνίους ποιος θα τον πάρει του χρόνου το ίδιο και για άλλους παίχτες, αυτό είναι καλύτερο να έχει ως ελεύθερους νέα παιδιά 2/3 χρονιά και μετά να πέφτουν να φάνε όσους αξίζουν οποίος έχει μαρούλι? και να πω ότι ο παοκ θα δει κανένα τρομερό οικονομικό όφελος άλλα παπ- αρη τις τάξεως του εκατομυριου να το καταλάβω άλλα ούτε αυτό ισχύει.

Επίσης πολλοί υποτιμάτε των παπαθεωδορου μέχρι στιγμής έχει ήδη 3 παίχτες από την εθνική νέων κονιαρη χαραλαμπο Καρρα ακόμη και δανεικός νομιζω των χαραλαμπο των ήθελε ο άνθρωπος και δεν τον χάλα τόσο ίσα ίσα, τέλος αν ο παίχτης τελικά δεν βγει στο επίπεδο που ελπίζει ο παο θα έχετε κάνει ένα κάλο κώνε με τον παίχτη για μια ενδεχόμενη συνεργασία στο μέλλον.
radical
QUOTE(rahxephon13 @ Aug 19 2017, 22:03 ) *
Ρε παιδιά μην μπλέκεται το ποδόσφαιρο με το μπάσκετ και ανόμοιες καταστάσεις η αεκ ακόμα και τότε είχε σχέδιο για την επιστροφή στην superleague και ο μελισσανιδης ήταν ενεργός από τότε


ο Μελ. δεν ηταν ενεργος τοτε - ενεργοποιηθηκε τον Απριλιο του 2013 αφου φουνταρε η ομαδα στη Β'
pan24
Πηρατε με μηνιαιο τον κατσιβελη και με προοπτικη επεκτασης μεχρι τελος της σεζον
Με δεδομενο οτι υπαρχει και ο ντιλαρντ δεν θαβεται ο κονιαρης αν μεινει μεχρι τελος της σεζον ο κατσιβελης?
stefkorner
QUOTE (pan24 @ Oct 6 2017, 03:14 ) *
Πηρατε με μηνιαιο τον κατσιβελη και με προοπτικη επεκτασης μεχρι τελος της σεζον
Με δεδομενο οτι υπαρχει και ο ντιλαρντ δεν θαβεται ο κονιαρης αν μεινει μεχρι τελος της σεζον ο κατσιβελης?



ο Παοκ πηρε εναν παικτη που εγω θα ελεγα οτι τον ειχε πολυ περισσοτερη αναγκη ο Αρης ohmy.gif
McRae
QUOTE(pan24 @ Oct 5 2017, 21:14 ) *
Πηρατε με μηνιαιο τον κατσιβελη και με προοπτικη επεκτασης μεχρι τελος της σεζον
Με δεδομενο οτι υπαρχει και ο ντιλαρντ δεν θαβεται ο κονιαρης αν μεινει μεχρι τελος της σεζον ο κατσιβελης?



Βασικα αυτος που θαβεται ειναι ο Τσοχλας,που δεν επρεπε να ανανεωσει ποτε βεβαια.Βλεποντας τον χτες να ειναι τελειως τραγικος μαλλον καταλαβαν τι εγκλημα εκαναν το καλοκαιρι.Οπως και να εχει ο Κονιαρης απο τον Κατσιβελη ειναι καλυτερος παικτης,δεν εχει να φοβαται τιποτα.
rahxephon13
Σορρυ παιδιά άλλα το τραγικό δεν είναι αυτό, το τραγικό είναι ότι στο τοπικ του παοκ σχολιάζουμε 3 παναθηναϊκοί και ένας αρειανός.

Ειδικά μετά το χθεσινό αποτέλεσμα θα κάνουν καιρό να ξανασχοληθουν και είναι κρίμα γιατί κάνει ενδιαφέρων πρότζεκτ ο παοκ.
gerorge
QUOTE (stefkorner @ Oct 5 2017, 21:31 ) *
ο Παοκ πηρε εναν παικτη που εγω θα ελεγα οτι τον ειχε πολυ περισσοτερη αναγκη ο Αρης ohmy.gif



Δεν θα το λεγα.Εχουν ανακαινιστει προσφατα καποια κομματια του Παλε,οποτε δεν χρειαζεται χτισιμο biggrin.gif

Ετσι κι αλλιως ο ΠΑΟΚ παιρνει Κατσιβελη λογω ποσοτικου προβληματος και οχι ποιοτικου οποτε απο το τιποτα ισως ειναι καλυτερος.Ας μην ξεχναμε ομως(ευτυχως δεν το ξεχασε ο Γιαννακης) οτι προπερσι ηταν ο χειροτερος παικτης του πρωταθληματος, ισως μαζι με Νωντα.Βελτιωσε τα νουμερα του και την εικονα του στην Αστανα,αλλα με αρκετο χρονο συμμετοχης και οχι τιποτα τρελα ποσοστα.Ο Τσοχλας αντιπαθης απο μενα,αρα συμπαθης παικτικα για τον ΠΑΟΚ,αλλα χτες ψιλοηταν τραγικος,ειδικα για παιχνιδι μεσα στο Παλε οπου συνηθως ηταν το κρυφο οπλο του Σουλη.
Gkos
QUOTE (rahxephon13 @ Oct 5 2017, 22:13 ) *
Σορρυ παιδιά άλλα το τραγικό δεν είναι αυτό, το τραγικό είναι ότι στο τοπικ του παοκ σχολιάζουμε 3 παναθηναϊκοί και ένας αρειανός.


Oντως 🤕
tuareg
QUOTE (pan24 @ Oct 5 2017, 21:14 ) *
Πηρατε με μηνιαιο τον κατσιβελη και με προοπτικη επεκτασης μεχρι τελος της σεζον
Με δεδομενο οτι υπαρχει και ο ντιλαρντ δεν θαβεται ο κονιαρης αν μεινει μεχρι τελος της σεζον ο κατσιβελης?


προς ωρας μαλλον δεν υπαρχει ουτε ο ντιλαρντ,κατι εχει στο ματι,μολυνση λενε και δεν ειναι απλο
SteveNashidis
QUOTE(rahxephon13 @ Oct 5 2017, 22:13 ) *
Σορρυ παιδιά άλλα το τραγικό δεν είναι αυτό, το τραγικό είναι ότι στο τοπικ του παοκ σχολιάζουμε 3 παναθηναϊκοί και ένας αρειανός.

Ειδικά μετά το χθεσινό αποτέλεσμα θα κάνουν καιρό να ξανασχοληθουν και είναι κρίμα γιατί κάνει ενδιαφέρων πρότζεκτ ο παοκ.


Πρέπει το φόρουμ να κάνει άνοιγμα στη λαική βάση του ΠΑΟΚ στη Θεσσαλονίκη με κάποιο event smiley.gif smiley.gif
stefkorner
QUOTE (gerorge @ Oct 6 2017, 04:22 ) *
Δεν θα το λεγα.Εχουν ανακαινιστει προσφατα καποια κομματια του Παλε,οποτε δεν χρειαζεται χτισιμο biggrin.gif

Ετσι κι αλλιως ο ΠΑΟΚ παιρνει Κατσιβελη λογω ποσοτικου προβληματος και οχι ποιοτικου οποτε απο το τιποτα ισως ειναι καλυτερος.Ας μην ξεχναμε ομως(ευτυχως δεν το ξεχασε ο Γιαννακης) οτι προπερσι ηταν ο χειροτερος παικτης του πρωταθληματος, ισως μαζι με Νωντα.Βελτιωσε τα νουμερα του και την εικονα του στην Αστανα,αλλα με αρκετο χρονο συμμετοχης και οχι τιποτα τρελα ποσοστα.Ο Τσοχλας αντιπαθης απο μενα,αρα συμπαθης παικτικα για τον ΠΑΟΚ,αλλα χτες ψιλοηταν τραγικος,ειδικα για παιχνιδι μεσα στο Παλε οπου συνηθως ηταν το κρυφο οπλο του Σουλη.


ειναι δυστυχως τρομακτικα ασουτος ο Κατσιβελης ,να προσθεσω ομως σ αυτα που αναφερεις οτι εκανε και μια σουπερ προετοιμασια με Τσσκα +το οτι πηρε πολυ χρονο συμμετοχης στα φιλικα της ,για οσο ελειπαν οι διεθνεις!
μετα και την αποχωρηση Διπλαρου,με 4 πλεον γκαρντ (5 με τον Πoυλιανιτη) και 4ος να ειναι ο Φλιωνης ,επιμενεις οτι δεν θα ηταν περισσοτερο χρησιμος στον Αρη ; rolleyes.gif
tuareg
QUOTE (stefkorner @ Oct 7 2017, 11:46 ) *
ειναι δυστυχως τρομακτικα ασουτος ο Κατσιβελης ,να προσθεσω ομως σ αυτα που αναφερεις οτι εκανε και μια σουπερ προετοιμασια με Τσσκα +το οτι πηρε πολυ χρονο συμμετοχης στα φιλικα της ,για οσο ελειπαν οι διεθνεις!
μετα και την αποχωρηση Διπλαρου,με 4 πλεον γκαρντ (5 με τον Πoυλιανιτη) και 4ος να ειναι ο Φλιωνης ,επιμενεις οτι δεν θα ηταν περισσοτερο χρησιμος στον Αρη ; rolleyes.gif


o Aρης εχει μπελ-βον-Αθηναιου-Φλιωνη-Μουρτο-Γουηβερ (οι δυο τελευταιοι μπορει να παιζουν 3 αλλα ανετα κατεβαινουν θεση αν χρειαστει,ειδικα ο μουρτος).
Ο Γιαννακης φαινεται πως θα παει με το σχημα 6+6 κι οχι 7+5,αν χρειαζοταν καποιος στη περιφερεια πιστευω πως επρεπε να ειναι αλλο ενα 3/2αρι στη θεση του πετγουεη (αν αποδειχτει πως δε μπορει με τους τραυματισμους) αλλα δε το βλεπω,δλδ και να μη μπορει ο κιαμος ετσι οπως ειμαστε θα μεινουμε....
gerorge
O Dillard εχει αλλαξει καθολου τη μηχανικη του στο σουτ;Γιατι δειχνει και πιο αργο και προφανως πολυ πιο αστοχο απο αυτο που θυμαμαι στον Απολλωνα
G-arenas
ευκολα μεχρις στιγμης ο προμηθεας κερδιζει με 26-42 τον παοκ. πολυ καλος ο προμηθεας που πολυ ευκολα βρισκει ξεμαρκαριστα σουτ αλλα και φτανει σε ευκολα μπασιματα μεσα στην ρακετα. εχει βαθος γενικα ο προμηθεας και ποιοτητα. ενω χρονο πηρε μεχρι και ο σκουφης.

ο παοκ τραγικος, αν και παιζει χωρις 2 παικτες και με ντιλαρντ τραυματια, αν και πηρε κατσιβελη επιπλεον παικτη. ουτε αμυνα ουτε επιθεση εχει δειξει κατι ο παοκ.

η διαφορα θα ηταν μεγαλυτερη αν η διαιτησια ηταν εστω 80-20 υπερ του παοκ. αλλα εχουν παρει παρα πολλα σφυριγματα και αν συνεχισουν ετσι το ματς οι διαιτητες τοτε θα το γυρισει ο παοκ
pan24
QUOTE (G-arenas @ Oct 7 2017, 19:55 ) *
ευκολα μεχρις στιγμης ο προμηθεας κερδιζει με 26-42 τον παοκ. πολυ καλος ο προμηθεας που πολυ ευκολα βρισκει ξεμαρκαριστα σουτ αλλα και φτανει σε ευκολα μπασιματα μεσα στην ρακετα. εχει βαθος γενικα ο προμηθεας και ποιοτητα. ενω χρονο πηρε μεχρι και ο σκουφης.

ο παοκ τραγικος, αν και παιζει χωρις 2 παικτες και με ντιλαρντ τραυματια, αν και πηρε κατσιβελη επιπλεον παικτη. ουτε αμυνα ουτε επιθεση εχει δειξει κατι ο παοκ.

η διαφορα θα ηταν μεγαλυτερη αν η διαιτησια ηταν εστω 80-20 υπερ του παοκ. αλλα εχουν παρει παρα πολλα σφυριγματα και αν συνεχισουν ετσι το ματς οι διαιτητες τοτε θα το γυρισει ο παοκ

Αληθεια αυτο
Επειδη με τον κολοσσο ειχα κριτικαρει το ροτεισον του γιατρα σημερα ειναι πολυ καλος με μεγαλο ροτεισον και ας του λειπει ο γερομιχαλος

Ο προμηθεας δεν τρομαζει,πραγματικα μπορουν να παιξουν και καλυτερα
Ο παοκ τρομαζει αρνητικα μεχρι στιγμης
gerorge
Δεν μπορω να φανταστω οτι Κονιαρης Χαραλαμποπουλος μπορουν να δωσουν τοσα πολλα ωστε να ανατραπει η τωρινη κατασταση χωρις να αλλαξει κατι αλλο.Με Σουλη το ματς θα γυρνουσε,τωρα πολυ δυσκολα.Ο Jonew ειναι λιγο αψυχολογητος,αλλα μεσα σε ολο το χαμο,μαλλον χρησιμος γινεται παρολο που δεν εχει καλο σουτ
stefkorner
QUOTE (gerorge @ Oct 8 2017, 02:08 ) *
Δεν μπορω να φανταστω οτι Κονιαρης Χαραλαμποπουλος μπορουν να δωσουν τοσα πολλα ωστε να ανατραπει η τωρινη κατασταση χωρις να αλλαξει κατι αλλο.Με Σουλη το ματς θα γυρνουσε,τωρα πολυ δυσκολα.Ο Jonew ειναι λιγο αψυχολογητος,αλλα μεσα σε ολο το χαμο,μαλλον χρησιμος γινεται παρολο που δεν εχει καλο σουτ


απορω με την τραγικη εικονα του Παοκ !τα φιλικα,φιλικα ναι μεν ,ομως οπως και να χει η εικονα εμοιαζε καλη!και το ροστερ πολυ καλυτερο φετος ! και γω πιστευω οι απουσιες δεν δικαιολογουν την εικονα,σε καμια περιπτωση
xaris1986
Ο Jones ο τυχερος smiley.gif ειναι ενας πολυ χρησιμος παιχτης με συγκεκριμενα χαρακτηριστικα ομως.
Σε μια καλη ομαδα μπορει να δωσει πραγματα οπως ενεργεια,αμυνα,ριμπαουντς κανα ελευθερο τριποντακι.
Σε μια κακη ομαδα που θελει καποιον να βγει μπροστα να σκοραρει και να γιουρουσια δεν μπορει να δωσει αυτα τα στοιχεια.

Ο Γκικας επρεπε να ναι τριτο πλει μεικερ σε καποιον εκ των Οσφπ,Παο.
Απ τον Αθηναιου μου αρεσει πολυ πιο πολυ.
G-arenas
ο παοκ συνεχιζει να ειναι χαλια και ο προμηθεας απλως βαζει ευκολα καλαθια. πλεον ο προμηθεας ουτε προσπαθει να παιξει αμυνα καθως σφυριζονται πολυ ευκολα φαουλ κατα του οποτε ο παοκ εχει βρει καποια ευκολα σουτ απο τα 5 μετρα.

ο λιποβι ειναι παιχταρα, κανει τα παντα, ενω τον φαγιε τον ξεραμε τι παιχταρα ειναι.
Zoys
Η έκταση του διαφοράς είναι μεγάλη, αλλά δεν με ξαφνιάζει αυτό που βλέπουμε ως τώρα. Ο Προμηθέας είναι καλή ομάδα με έμπειρους παίκτες παιγμένους στην κατηγορία ενώ ο ΠΑΟΚ χωρίς Κόνιαρη, Χαραλαμπόπουλο και με τον παίκτη που στηρίζει εν πολλοίς το σκοράρισμα του (Dillard) εκτός αγώνα ουσιαστικά δεν θα μπορούσε να θεωρείται φαβορί στην πρεμιέρα.

QUOTE(G-arenas @ Oct 7 2017, 20:19 ) *
ο λιποβι ειναι παιχταρα, κανει τα παντα, ενω τον φαγιε τον ξεραμε τι παιχταρα ειναι.

Όντως, πολύ καλός παίκτης. Πολυτέλεια για τις ομάδες που έχει αγωνιστεί στην Ελλάδα.
stefkorner
QUOTE (G-arenas @ Oct 8 2017, 02:19 ) *
ο παοκ συνεχιζει να ειναι χαλια και ο προμηθεας απλως βαζει ευκολα καλαθια. πλεον ο προμηθεας ουτε προσπαθει να παιξει αμυνα καθως σφυριζονται πολυ ευκολα φαουλ κατα του οποτε ο παοκ εχει βρει καποια ευκολα σουτ απο τα 5 μετρα.

ο λιποβι ειναι παιχταρα, κανει τα παντα, ενω τον φαγιε τον ξεραμε τι παιχταρα ειναι.


ο Λιποβι μπορουσε να απασχολησει Αρη,Παοκ ,ακομα και Αεκ ! δεν ειναι μονο η καλη του χρονια με τα Τρικαλα,αλλα το οτι ακομα και σε επιπεδο εθνικων ,στεκεται μια χαρα!πρεπει να ξεκολλησουν οι ομαδες απο τους 6 Αμερικανους και να αρχισουν να βλεπουν τετοιους παικτες !εκτος το οτι κατανταει μονοτονο να βλεπεις παντου μονο Αμερικανους ,θεωρω οτι κατεβαινει και το επιπεδο σε πολλες περιπτωσεις !
SteveNashidis
Και τώρα κατεβασε διακοπτη ο Προμηθεας και πήρε τα πάνω του ο Παοκ. Το ίδιο έγινε και με το παιχνιδι με τον Αρη. Τρελό ματς.
pan24
Με γκικα,λιποβι να εχουν απο 4 φαουλ το παιχνιδι δειχνει ξεκαθαρα παοκ
Τουλαχιστον περιεργο να εχει 6 λιγοτερα φαουλ αυτος που κυνηγαει ολο το παιχνιδι...
G-arenas
το γραψα και πριν αυτο, αν η διαιτησια συνεχισει ετσι δεν εχει τυχη ο προμηθεας. ο παοκ παιζει ξυλο σε ολο το γηπεδο και με το ζορι του δινουν φαουλ, ενω ο προμηθεας πλεον οι παικτες δεν πανε καν στην επαφη γιατι θα δωσει φαουλ και ειναι ηδη φορτωμενοι ολοι. μεγαλη απουσια ο λιποβι που εχει 4 φαουλ εδω και ωρα, ενω και ο γκικας εχει 4.



SteveNashidis
QUOTE(G-arenas @ Oct 7 2017, 20:34 ) *
το γραψα και πριν αυτο, αν η διαιτησια συνεχισει ετσι δεν εχει τυχη ο προμηθεας. ο παοκ παιζει ξυλο σε ολο το γηπεδο και με το ζορι του δινουν φαουλ, ενω ο προμηθεας πλεον οι παικτες δεν πανε καν στην επαφη γιατι θα δωσει φαουλ και ειναι ηδη φορτωμενοι ολοι. μεγαλη απουσια ο λιποβι που εχει 4 φαουλ εδω και ωρα, ενω και ο γκικας εχει 4.


εγώ δε βλέπω διαιτησία. απλά λάθη αρκετά. το ματς δε τλειωσε πιστευω. εχει δρομο.

Edit. Όπως το είπα tongue.gif . Xαλασε το ματς η τεχνικη ποινή υπερ του προμηθεα αυτη τη φορα! .
G-arenas
QUOTE (Voyager @ Oct 7 2017, 20:38 ) *
εγώ δε βλέπω διαιτησία. απλά λάθη αρκετά. το ματς δε τλειωσε πιστευω. εχει δρομο.

Edit. Όπως το είπα tongue.gif . Xαλασε το ματς η τεχνικη ποινή υπερ του προμηθεα αυτη τη φορα! .

εγω βλεπω μια ομαδα να ριχνει ανελεητο ξυλο και να εχει λιγοτερα φαουλ και πολλες περισσοτερες βολες και αλλη μια που δεν παιζει καθολου αμυνα γιατι της σφυριζουν τα παντα.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.