Help - Search - Members - Calendar
Full Version: ΟΣΦΠ - ΠΑΟ (29/11/2009)
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Α1 Basket League > Ολυμπιακός
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10
AZ1980
QUOTE(colonel gomelsky @ Dec 2 2009, 22:00 ) *
Φίλε ΑΖ καλά τα λες και συμφωνώ με τα περισσότερα ποστς σου, αλλά δεν είναι λίγο νωρίς για να κρίνουμε;


Μα τα ποστς μου αφορούν ένα παιχνίδι το οποίο τελείωσε, και στο οποίο ο ΠΑΟ αγωνίστηκε άνευρα και χαζά. Τι εννοείς "είναι νωρίς"?


bball.gif






QUOTE(Run-N-Gun @ Dec 2 2009, 20:12 ) *


Καλή φάση παιδιά, εύγε! 41.gif

Απλά θα ήταν χρήσιμο να βάλετε και ένα συννεφάκι που να δείχνει πόσο τραγικές επιλογές κάνουν και οι παίκτες του ΠΑΟ στις περισσότερες από αυτές τις φάσεις, αμελώντας να εκμεταλλευτούν εναλλακτικές επιλογές (όπως διάφορα σπλιτ άουτ ή πάσες στη γουίκ σάιντ) που τους προσφέρονται (όπως πάντα) αφειδώς από την άμυνα του Ολυμπιακού.

Εγώ στον αγώνα αυτό δεν είδα τη φοβερή άνοδο του Ολυμπιακού στην αντιμετώπιση του πικ'ν'ρολ. Είδα απλά τον Ολυμπιακό να κάνει με περισσότερη ένταση τα ίδια πράγματα, και τον ΠΑΟ να εκτυλίσσει την επιθετική του ανάπτυξη με χαμηλή εγρήγορση, με ατολμία και χωρίς καθόλου έμπνευση.



bball.gif
a bullet for your head
Με το αστρονομικο ποσο των......7000 ευρω,τιμωρηθηκε η ΚΑΕ ΟΣΦΠ,με αφορμη καποια επεισοδια που ελαβαν χωρα τη Κυριακη στο ντερμπι των ''αιωνιων''...
http://www.sport-fm.gr/article/207228
vastravoud
Εδώ που τα λέμε πάντως, πέραν του λέιζερ και (λίγων) αντικειμένων η ατμόσφαιρα πρέπει να ήταν η πιο πολιτισμένη που έχουμε δει τα τελευταία χρόνια.

Σίγουρα θα έπαιξε και το ποδοσφαιρικό ντέρμπι το ρόλο του
rankin
QUOTE(vastravoud @ Dec 10 2009, 20:35 ) *
Εδώ που τα λέμε πάντως, πέραν του λέιζερ και (λίγων) αντικειμένων η ατμόσφαιρα πρέπει να ήταν η πιο πολιτισμένη που έχουμε δει τα τελευταία χρόνια.

Σίγουρα θα έπαιξε και το ποδοσφαιρικό ντέρμπι το ρόλο του


και αυτή η αηδία με τα λέιζερ, καλό θα ήταν να τελειώνει σιγά σιγά...
nickomcbr
QUOTE(rankin @ Dec 11 2009, 09:30 ) *
και αυτή η αηδία με τα λέιζερ, καλό θα ήταν να τελειώνει σιγά σιγά...


Συμφωνώ! Είναι ντροπή να προσπαθείς να κερδίσεις τον άλλο με αθέμιτα μέσα. Δεν ταιριάζει ούτε σε αθλητές και επιτρέψτε μου να πω ούτε σε άντρες...
rankin
QUOTE(nickomcbr @ Dec 11 2009, 09:58 ) *
Συμφωνώ! Είναι ντροπή να προσπαθείς να κερδίσεις τον άλλο με αθέμιτα μέσα. Δεν ταιριάζει ούτε σε αθλητές και επιτρέψτε μου να πω ούτε σε άντρες...

θα μπορούσε να χρεωθεί με τεχνική ποινή κάτι τέτοιο;;;
καταλαβαίνω ότι είναι μακριά από την φιλοσοφία των κανονισμών του αθλήματος κάτι τέτοιο, αλλά ίσως για την Α1 να έπρεπε να περνούσε ένας τέτοιος κανονισμός.. Είναι βέβαιο άλλωστε ότι δεν θα γινόταν ποτέ χρήση του, γιατί απλά κανείς δεν θα τολμούσε πλέον να κάνει κακό στην ομάδα του.
(το ίδιο ισχύει και για την ρίψη αντικειμένων.. αν έπεφτε Τ.Π. για κάτι τέτοιο, θα ήταν όλοι αγγελούδια)
LFO
QUOTE(rankin @ Dec 11 2009, 10:49 ) *
θα μπορούσε να χρεωθεί με τεχνική ποινή κάτι τέτοιο;;;
καταλαβαίνω ότι είναι μακριά από την φιλοσοφία των κανονισμών του αθλήματος κάτι τέτοιο, αλλά ίσως για την Α1 να έπρεπε να περνούσε ένας τέτοιος κανονισμός.. Είναι βέβαιο άλλωστε ότι δεν θα γινόταν ποτέ χρήση του, γιατί απλά κανείς δεν θα τολμούσε πλέον να κάνει κακό στην ομάδα του.
(το ίδιο ισχύει και για την ρίψη αντικειμένων.. αν έπεφτε Τ.Π. για κάτι τέτοιο, θα ήταν όλοι αγγελούδια)


δεν χρειαζεται πολυ ομως να τιναχτει έτσι ενα ματς στο αερα.....1 προβοκατορας αναμεσα σε 10000 ανθρωπους ειναι αρκετος....
rankin
QUOTE(LFO @ Dec 11 2009, 10:58 ) *
δεν χρειαζεται πολυ ομως να τιναχτει έτσι ενα ματς στο αερα.....1 προβοκατορας αναμεσα σε 10000 ανθρωπους ειναι αρκετος....

θα τολμήσει να το κάνει όμως;;;;
γιατί όλοι αμέσως θα σκεφτούν ότι είναι προβοκάτορας με ότι συνεπάγεται αυτό...
εκτός αν μιλάμε για προβοκάτορα-καμικάζι σε αποστολή αυτοκτονίας!
kolokotronis
Παιδιά, με το συμπάθειο.

Έχετε πάει στην κερκίδα με τους φανατικούς?
Γνωρίζετε σε τι άτομα απευθύνεστε?
Δεν μιλάω μόνο για τα λέιζερ (που για μένα είναι η σταγόνα στον ωκεανό).
Εδώ σκάνε βόμβες, όλμοι και πάει λέγοντας...
Τα λέιζερ είναι πταίσμα.
Τουλάχιστον δεν αποτελούν κίνδυνο.
Μόνο αν σημαδεύουν ακριβώς την κόρη του ματιού για παρατεταμένο χρονικό διάστημα, πράγμα τεχνικά αδύνατο.
Τελοσπάντων, όταν λέμε ''πρέπει κάποια στιγμή όλα αυτά να σταματήσουν'' γνωρίζουμε σε ποιους το λέμε?
Ε'ιναι σαν να λες στον τζέκινς κχαν να σκουπίζεται αφού γευματίσει.
Με παρακλήσεις και συμβουλές η βία δεν θα σταματήσει ποτέ.
20 χρόνια ακούω τα ίδια και τα ίδια.

Το πρώτο πράγμα που πρέπει να γίνει είναι να διαλυθούν οι σύνδεσμοι.
Αυτοί είναι τα ''σχολεία'' της βίας.
Τι προσφέρουν-εξυπηρετουν οι σύνδεσμοι?
Πάει ο ο 15χρονος, μαθαίνει τα ναρκωτικά, μαθαίνει να κάνει τον μάγκα με τις πλάτες των μεγαλύτερων, μαθαίνει να πουλάει τσαμπουκά και πάει λέγοντας.
Διαλύστε τους όλους.
Άσε που κονομάνε μερικοί έξυπνοι...
Γιατί να υπάρχουν?
Ας φτιάξουν οι ίδιες οι ομάδες καταστήματα σε διάφορες περιοχές, σαν μπουτικ και να πουλάνε και εισητήρια μαζί.

Αλλά τι λέω?
Για μια στιγμή νόμιζα ότι δεν βρίσκομαι στη Ελλάδα...
rankin
φίλε Κολοκοτρώνη καλά τα λες, αλλά με τους συνδέσμους δεν βγάζεις άκρη...
δεν έχεις παρατηρήσει ότι στον Ολυμπιακό δεν εμφανίζονται πλέον παρά μόνο στα ντέρμπι;;; Πόλεμο κάνουν γιατί η διοίκηση δεν τους κάνει τα χατίρια... (υποψιάζομαι ότι κάτι στράβωσε μετά το Βερολίνο)

Όσο για το λέιζερ, το αναφέρω γιατί είναι κάτι που επηρεάζει τον αγώνα (έστω και λίγο) και δίνει την εικόνα στον κάθε κάφρο ότι μπορεί και αυτός να συμβάλει στο αγωνιστικό σκέλος με κάτι περισσότερο από την φωνή του και το χειροκρότημα του.
Αν ανάβουν ας πούμε καπνογόνα, εμένα δεν με πειράζει. Ίσα ίσα, που αν δεν πέφτουν στο παρκέ, εμένα μου αρέσει το θέαμα (αρκεί να μην γίνει αποπνικτικό).
kolokotronis
QUOTE(rankin @ Dec 11 2009, 12:08 ) *
φίλε Κολοκοτρώνη καλά τα λες, αλλά με τους συνδέσμους δεν βγάζεις άκρη...
δεν έχεις παρατηρήσει ότι στον Ολυμπιακό δεν εμφανίζονται πλέον παρά μόνο στα ντέρμπι;;; Πόλεμο κάνουν γιατί η διοίκηση δεν τους κάνει τα χατίρια... (υποψιάζομαι ότι κάτι στράβωσε μετά το Βερολίνο)

Όσο για το λέιζερ, το αναφέρω γιατί είναι κάτι που επηρεάζει τον αγώνα (έστω και λίγο) και δίνει την εικόνα στον κάθε κάφρο ότι μπορεί και αυτός να συμβάλει στο αγωνιστικό σκέλος με κάτι περισσότερο από την φωνή του και το χειροκρότημα του.
Αν ανάβουν ας πούμε καπνογόνα, εμένα δεν με πειράζει. Ίσα ίσα, που αν δεν πέφτουν στο παρκέ, εμένα μου αρέσει το θέαμα (αρκεί να μην γίνει αποπνικτικό).

Η πλάκα είναι ότι αυτοί με τα λέιζερ ότνως πισυεύουν ότι επηρρεάζουν τους αντιπάλους...
rankin
QUOTE(kolokotronis @ Dec 11 2009, 12:13 ) *
Η πλάκα είναι ότι αυτοί με τα λέιζερ ότνως πισυεύουν ότι επηρρεάζουν τους αντιπάλους...

σχετικό είναι.. καμιά βολή μπορεί να τη χάσει κάποιος απο αυτή τη βλακεία..
Air Kef
QUOTE
Η πλάκα είναι ότι αυτοί με τα λέιζερ ότνως πισυεύουν ότι επηρρεάζουν τους αντιπάλους...


Aν χτυπάει στο μάτι, τους παραεπηρεάζει. Αυτή είναι η μαλακία. Αν δεν τους επηρέαζε σιγά μην αντιδρούσαν κι οι παίκτες.
Εδώ τους πυροβολούν με αεροβόλα (Μπάρλος-Αργυρόπουλος-Καλαιτζίδης τελικοί 2006, Τζόρβας πριν 1 βδομάδα) κι αυτοί ατάραχοι μέχρι να πέσουν κάτω.
vastravoud
Και η μόνιμη επωδός των κοκκινοπράσινων πιθηκοειδών "ναι αλλά τα ίδια γίνονται στο ΟΑΚΑ/Ριζουπολη/Αφγανιστάν/Τζιμπουτί" .......
nickomcbr
Παιδιά, στα ευρωπαϊκά παιχνίδια γιατί δεν έχουμε τέτοια; Γιατί όταν οι σύνδεσμοι πάνε έξω είναι παναγίες;

Διότι ξέρουμε ότι εκεί ισχύουν κάποιοι κανόνες και ότι κάθε ενέργεια θα έχει και κυρώσεις. Ενώ στο Ελλαδιστάν είμαστε απόλυτα ασύδοτοι. Ντρέπομαι που το λέω, αλλά ο Έλληνας έχει γίνει ένα ζώο που θέλει φοβέρα για να λειτουργήσει. Αλλιώς, παρασύρεται εύκολα στο φαύλο κύκλο της φαυλότητας που επικρατεί. Και ο πρώτος που θα συμφωνήσει μαζί μου ας σκεφτεί την τελευταία φορά που άναψε τσιγάρο σε κλειστό γήπεδο, που δεν έδωσε προτεραιότητα στον πεζό στη διάβαση, που κοιτάει να τα αρπάξει, να βολευτεί, να χρησιμοποιήσει το μέσο του... Και τα λέω αυτά κάνοντας και τη δική μου αυτοκριτική...

Σόρυ για την off-topic προέκταση...
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.