Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Παναθηναικος-Ολυμπιακος 5ος τελικος
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Α1 Basket League > Παναθηναϊκός ΟΠΑΠ
Pages: 1, 2, 3, 4
nikolas12
Παμε ομαδαρα.Ο 5ος τελικος θα ειναι και ο τελευταιος.Ποιος θα παρει το πρωταθλημα;
captain charisma
κλασσικα ο παο οπως παντα...να παρακαλαμε να μη γινουν παλι εκτροπα....αλλιως θα εχουμε κηδειες.
taz4
Κ φέτος θα έρθει με κόσμο στο οακα ο ολυμπιακός ή άλλαξε ο κανονισμός??
giannis_
QUOTE(rookie @ Jun 2 2008, 00:58 ) *
Κ φέτος θα έρθει με κόσμο στο οακα ο ολυμπιακός ή άλλαξε ο κανονισμός??

Οχι εχει αλλαξει μονο παναθηναικοι θα ειναι την τεταρτη
jimol34
QUOTE(rookie @ Jun 1 2008, 21:58 ) *
Κ φέτος θα έρθει με κόσμο στο οακα ο ολυμπιακός ή άλλαξε ο κανονισμός??

Έχει αλλάξει από το καλοκαίρι οπότε το ΟΑΚΑ θα έχει μόνο οπαδούς του ΠΑΟ. Εκτός βέβαια αν τον ξαναλλάξουν tongue.gif
ΛΥΚΟΣ 10 Γ.Σ.Κ.
Να γραψω εδω ετσι για το γουρι.

Τρεμε Ροντο tongue.gif tongue.gif tongue.gif tongue.gif tongue.gif
ambulas
QUOTE(ΛΥΚΟΣ 10 Γ.Σ.Κ. @ Jun 2 2008, 01:28 ) *
Να γραψω εδω ετσι για το γουρι.

Τρεμε Ροντο tongue.gif tongue.gif tongue.gif tongue.gif tongue.gif

κ ο θεος βοηθος!!!μεγαλα καφριλικια την τεταρτη.προκοπη αν σε δω να φτυνεις τον παγκο του ολυμπιακου θα σε γιαουρτωσω!!!
thrylos7
Ήρεμα με τα spam post/post της μιας γραμμής (άλλο τα λειτουργικά βέβαια).
bxristos
QUOTE(ambulas @ Jun 2 2008, 01:34 ) *
κ ο θεος βοηθος!!!μεγαλα καφριλικια την τεταρτη.προκοπη αν σε δω να φτυνεις τον παγκο του ολυμπιακου θα σε γιαουρτωσω!!!


Αυτο φοβάμαι...
Μακαρί να συγκρατηθούμε εμεις οι Παναθηναϊκοι γιατί το βλέπω το παιχνίδι να τινάζετε στον αέρα...
iraklis peristeriou
είμαι σε μεγάλο δίλημμα...
μετά από τη φρίκη που έζησα με την καφρίλα στο οακα στον 3ο τελικό,
είχα την τύχη χτες να πάω (undercover) στον 4ο τελικό στο σεφ και να ζήσω μια από τα ίδια.
Παρ'όλο που ανυπομονούσα να δω την ομάδα μου πρωταθλήτρια φέτος,
δεν μου κάνει καρδιά να πάω την τετάρτη στο γήπεδο!!!

τους έχω σιχαθεί όλους! κάφρους οπαδούς + διοίκηση που τους χαϊδεύει τα αυτιά (ευχαριστούμε τον υπέροχο κόσμο) + ακαλλιέργητοι παίκτες που δεν καταλαβαίνουν ότι με τη συμπεριφορά τους μπορεί να δώσουν σπίθα σε τραγικές καταστάσεις + αστυνομία που συντηρεί το χουλιγκανισμό για να δικαιολογεί την ύπαρξή της + αθλητές που ανέχονται αυτό το βιασμό του αθλήματος που αγαπούν + διαιτητές που εγκλωβίζονται σε "δεδικασμένα" και αδυνατούν να κάνουν το προφανές: να καταγράψουν την πραγματικότητα και να εφαρμόσουν τον κανονισμό "αντικείμενο στον αγωνιστικό χώρο -> διακοπή με υπαιτιότητα του γηπεδούχου"...

γουστάρω τον παναθηναϊκό με την προσπάθεια που έχει γίνει τα τελευταία χρόνια να διαμορφώσει ένα καθαρά μπασκετικό κοινό!!! και το έχει καταφέρει εντυπωσιακά καλά τον περισσότερο καιρό, εκτός από τους αγώνες με τον ολυμπιακό, οπότε τότε θυμόμαστε το προπατορικό αμάρτημα και φέρνουμε τους στρατούς!!!

θέλω να βρω τη δύναμη ως φίλαθλος-θεατής και να περάσω το μήνυμα στη διοίκηση ότι πρέπει με ΚΑΘΕ κόστος να αποβάλει τα φαινόμενα βίας. Μπορώ; Αν δεν πάω την Τετάρτη, θα καταφέρω κάτι;;; ή μήπως πρέπει να πάω την Τετάρτη, να υποστηρίξω την ομάδα μου σωστά και να αγνοήσω τους κάφρους;;; όμως με την παρουσία μου εκεί δεν τους δικαιολογώ;;; έχει νόημα να αποχωρίσω επιδεικτικά στην πρώτη ρίψη αντικειμένων;;;

αυτή τη στιγμή μόνο μια απάντηση τριγυρίζει στο μυαλό μου:
θα ήθελα κάποια στιγμή όλοι οι παίκτες να ανακοινώσουν από κοινού πως "όταν πέσει αντικείμενο" ή "όταν ακουστεί υβριστικό σύνθημα για αντίπαλο ή διαιτητή", "εμείς οι παίκτες θα αποχωρίσουμε, ώστε ο αγώνας να διακοπεί με ευθύνη της ομάδας μας!" Με μια εξαίρεση, αν επιτόπου οι διπλανοί του γελοίου που πέταξε το αντικείμενο, οι διπλανοί όχι οι σεκιουριτάδες, αυτοί που πλήρωσαν εισητήριο ή διαρκείας και ήθελαν να δουν αγώνα, μόνο αν επιτόπου αυτοί μπαγλαρώσουν τον γελοίο και τον παραδώσουν για τα περαίτερω...

αυτό να γίνει από τους παίκτες, αυτούς που είναι αναγκασμένοι να κάνουν "τη δουλειά τους" κάτω από αυτές τις συνθήκες. χωρίς αναδρομές "ναι, αλλά πέρσι είχαν γίνει χειρότερα χωρίς να διακοπεί", "αν είναι έτσι τότε στο αλεξάνδρειο έπρεπε..." κλπ

ξέρω, όλα αυτά είναι όνειρα θερινής νυκτός.
Την τετάρτη όμως τι πρέπει να κάνω; τι πρέπει να κάνουμε;;;
το αγαπάω πολύ το μπασκετάκι, ρε γαμώτο.
jimol34
QUOTE(iraklis peristeriou @ Jun 1 2008, 23:47 ) *
είμαι σε μεγάλο δίλημμα...
μετά από τη φρίκη που έζησα με την καφρίλα στο οακα στον 3ο τελικό,
είχα την τύχη χτες να πάω (undercover) στον 4ο τελικό στο σεφ και να ζήσω μια από τα ίδια.
Παρ'όλο που ανυπομονούσα να δω την ομάδα μου πρωταθλήτρια φέτος,
δεν μου κάνει καρδιά να πάω την τετάρτη στο γήπεδο!!!

τους έχω σιχαθεί όλους! κάφρους οπαδούς + διοίκηση που τους χαϊδεύει τα αυτιά (ευχαριστούμε τον υπέροχο κόσμο) + ακαλλιέργητοι παίκτες που δεν καταλαβαίνουν ότι με τη συμπεριφορά τους μπορεί να δώσουν σπίθα σε τραγικές καταστάσεις + αστυνομία που συντηρεί το χουλιγκανισμό για να δικαιολογεί την ύπαρξή της + αθλητές που ανέχονται αυτό το βιασμό του αθλήματος που αγαπούν + διαιτητές που εγκλωβίζονται σε "δεδικασμένα" και αδυνατούν να κάνουν το προφανές: να καταγράψουν την πραγματικότητα και να εφαρμόσουν τον κανονισμό "αντικείμενο στον αγωνιστικό χώρο -> διακοπή με υπαιτιότητα του γηπεδούχου"...

γουστάρω τον παναθηναϊκό με την προσπάθεια που έχει γίνει τα τελευταία χρόνια να διαμορφώσει ένα καθαρά μπασκετικό κοινό!!! και το έχει καταφέρει εντυπωσιακά καλά τον περισσότερο καιρό, εκτός από τους αγώνες με τον ολυμπιακό, οπότε τότε θυμόμαστε το προπατορικό αμάρτημα και φέρνουμε τους στρατούς!!!

θέλω να βρω τη δύναμη ως φίλαθλος-θεατής και να περάσω το μήνυμα στη διοίκηση ότι πρέπει με ΚΑΘΕ κόστος να αποβάλει τα φαινόμενα βίας. Μπορώ; Αν δεν πάω την Τετάρτη, θα καταφέρω κάτι;;; ή μήπως πρέπει να πάω την Τετάρτη, να υποστηρίξω την ομάδα μου σωστά και να αγνοήσω τους κάφρους;;; όμως με την παρουσία μου εκεί δεν τους δικαιολογώ;;; έχει νόημα να αποχωρίσω επιδεικτικά στην πρώτη ρίψη αντικειμένων;;;

αυτή τη στιγμή μόνο μια απάντηση τριγυρίζει στο μυαλό μου:
θα ήθελα κάποια στιγμή όλοι οι παίκτες να ανακοινώσουν από κοινού πως "όταν πέσει αντικείμενο" ή "όταν ακουστεί υβριστικό σύνθημα για αντίπαλο ή διαιτητή", "εμείς οι παίκτες θα αποχωρίσουμε, ώστε ο αγώνας να διακοπεί με ευθύνη της ομάδας μας!" Με μια εξαίρεση, αν επιτόπου οι διπλανοί του γελοίου που πέταξε το αντικείμενο, οι διπλανοί όχι οι σεκιουριτάδες, αυτοί που πλήρωσαν εισητήριο ή διαρκείας και ήθελαν να δουν αγώνα, μόνο αν επιτόπου αυτοί μπαγλαρώσουν τον γελοίο και τον παραδώσουν για τα περαίτερω...

αυτό να γίνει από τους παίκτες, αυτούς που είναι αναγκασμένοι να κάνουν "τη δουλειά τους" κάτω από αυτές τις συνθήκες. χωρίς αναδρομές "ναι, αλλά πέρσι είχαν γίνει χειρότερα χωρίς να διακοπεί", "αν είναι έτσι τότε στο αλεξάνδρειο έπρεπε..." κλπ

ξέρω, όλα αυτά είναι όνειρα θερινής νυκτός.
Την τετάρτη όμως τι πρέπει να κάνω; τι πρέπει να κάνουμε;;;
το αγαπάω πολύ το μπασκετάκι, ρε γαμώτο.

Για εμένα η λύση είναι απλή. Απλά πιάνεις κάποιους από αυτούς που κάνουν τα επεισόδια και τους βάζεις φυλακή μερικούς μήνες. Σίγουρα φταίνε και οι διοικήσεις γι' αυτά που γίνονται αλλά ακόμα και αν τους έδιωχναν από τα γήπεδα, αυτοί θα έβρισκαν καταφύγιο κάπου αλλού. Είτε θα σπάγανε βιτρίνες μαγαζιών στα Εξάρχεια, είτε οτιδήποτε άλλο.Αυτός που πετάει μπουκάλια και πέτρες στο γήπεδο, κάνει τα ίδια και στην καθημερινή ζωή του. Αν δεν δωθεί η δυνατότητα στην αστυνομία να πιάνει τους κάφρους και να τους φυλακίζει, τότε δεν θα βελτιωθεί τίποτα.
bxristos
QUOTE(jimol34 @ Jun 2 2008, 02:55 ) *
Για εμένα η λύση είναι απλή. Απλά πιάνεις κάποιους από αυτούς που κάνουν τα επεισόδια και τους βάζεις φυλακή μερικούς μήνες. Σίγουρα φταίνε και οι διοικήσεις γι' αυτά που γίνονται αλλά ακόμα και αν τους έδιωχναν από τα γήπεδα, αυτοί θα έβρισκαν καταφύγιο κάπου αλλού. Είτε θα σπάγανε βιτρίνες μαγαζιών στα Εξάρχεια, είτε οτιδήποτε άλλο.Αυτός που πετάει μπουκάλια και πέτρες στο γήπεδο, κάνει τα ίδια και στην καθημερινή ζωή του. Αν δεν δωθεί η δυνατότητα στην αστυνομία να πιάνει τους κάφρους και να τους φυλακίζει, τότε δεν θα βελτιωθεί τίποτα.


Και με αυτούς που βάλανε φυλακή τι έγινε?
Πορείες έξω από την Ευελπίδων,πανό σήμερα στο ΣΕΦ (Λευτεριά στον άδικα φυλακισμένο Χ) και πολλά άλλα με αποτέλεσμα αθώωση των ενόχων κάφρων.
Για μένα χρειάζεται μεταμόσχευση μυαλών σε όλους μας!!!
Η παιδεία και η φιλοσοφία αν αλλάξει,τότε θα αλλάξουν όλα.
Ότι και να κάνεις στον άλλον,αν στο μυαλό του έχει σκοπό να τα σπάσει,θα τα σπάσει.
Δες στην Αγγλία.
Κύριοι μέσα στο γήπεδα,(ποδόσφαιρο) και απέξω τους κυνηγάνε με τα άλογα!!!
iraklis peristeriou
QUOTE(iraklis peristeriou @ Jun 2 2008, 02:47 ) *
Την τετάρτη όμως τι προτείνετε να κάνω;


ποιά πιστεύετε ότι είναι η σωστή στάση απέναντι σε αυτό το θέατρο του παραλόγου; πηγαίνοντας στο γήπεδο δίνει κανείς τη σιωπηλή συγκατάθεσή του σε όλα αυτά;
bxristos
QUOTE(iraklis peristeriou @ Jun 2 2008, 03:22 ) *
ποιά πιστεύετε ότι είναι η σωστή στάση απέναντι σε αυτό το θέατρο του παραλόγου; πηγαίνοντας στο γήπεδο δίνει κανείς τη σιωπηλή συγκατάθεσή του σε όλα αυτά;


Στο γήπεδο,ΠΡΕΠΕΙ να πηγαίνεις για να παρακολουθήσεις,να εμψυχώσεις και να χειροκροτήσεις την ομάδα σου,αλλα και τους αντιπάλους.
Και να μην πάμε στο γήπεδο,οι κάφροι που θέλουν να κάνουν τα νούμερα τους θα τα κάνουνε.
apkat
Παντως η αγωνιστικη νοοτροπια του Ολυμπιακου ειναι απαγορευτικη για να νικησει στο ΟΑΚΑ..Πρεπει να κανει υπερβαση ανω των 20-30 ποντων επιθετικα σε σχεση με το σημερινο για να εχει τυχη..Κατι που η φιλοσοφια του για την ωρα δεν δειχνει να επιτρεπει.

Για να γινει αυτη η υπερβαση πρεπει ταυτοχρονα εχει σε καλη μερα επιθετικα τουυς Γουντς Γκριρ Βασιλοπολυλο Σοφο και αμυντικα τους Γουντς Βασιλοπουλο τουλαχιστον.

Για μενα ειναι το μονο παιχνιδι των τελικων που εχουμε ξεκαθαρο φαβορι.
kotzito
Εαν καταφερει ο Ολυμπιακος να κρατησει τον ΠΑΟ κατω απο τους 75 ποντους εχει αρκετες πιθανοτητες να κερδισει.Προβλεπω οτι δυσκολα παντως θα κρατησει(αν παρει) το προβαδισμα ο Ολυμπιακος,καθως η κερκιδα θα βαλει ολα τα μεσα(συνθηματα,καπνογονα,μπουκαλια) και οι διαιτητες πιστευω οτι φοβισμενοι θα σπρωξουν τον Παναθηναικο στη νικη.
traveller
Ο Παναθηναϊκός έχει κάνει 2 ματς αίσχος, μακριά από το ΟΑΚΑ και δύο καλά παιχνίδια μέσα εκεί.

Χθες είχε την ευκαιρία να τελειώσει τη σειρά αλλά δεν το έκανε.Κάκιστος ήταν και χθες όπως και στο 2ο παιχνίδι αλλά το ίδιο ήταν και ο αντίπαλός του.

Το να κάνει 2ο σερί παιχνίδι τόσο άσχημο ο Ολυμπιακός, δύσκολο μου φαίνεται . Από την άλλη και ο Παναθηναϊκός δεν το συνηθίζει κάτι τέτοιο.

Λογικά ο Παναθηναϊκός, θα έχει Τσαρτσαρή - Περπέρογλου ξεκούραστους και ειδικά ο πρώτος έχει αποδειχθεί βαρόμετρο στην απόδοση της ομάδας.

Ο Παναθηναϊκός , έχει το πάνω χέρι λόγω έδρας και καλύτερης ομάδας (να τη δούμε και μια φορά γμτ!) αλλά και τον προβληματισμό για τις 2 άσχημες εκτός ΟΑΚΑ εμφανίσεις και ο Ολυμπιακός την ψυχολογία με την έννοια, ότι εάν χάσει δεν πρόκειται να του πει κανείς τίποτα μια και κανείς δεν τον έχρισε φαβορί και ούτε είναι αλλά από την άλλη, έτσι και κερδίσει , τινάζει την μπάνκα.

Θα δούμε
tasoula13
Λοιπόν από απόψη ατμοσφαιρας, η ιδανική για μένα θα ήταν λίγο πιο σκληρή από ότι ήταν πριν 2,5 χρονια στο παίχνίδι της κανονικής διάρκειας του οακα στο 90-71(Τρομερή ατμόσφαιρα τότε).
Από αγωνιστικής άποψης ε΄΄ιναι δύσκολο παιχνίδι.
nicolicius
QUOTE(TRAVELLER @ Jun 2 2008, 11:41 ) *
Ο Παναθηναϊκός , έχει το πάνω χέρι λόγω έδρας και καλύτερης ομάδας (να τη δούμε και μια φορά γμτ!)


biggrin.gif

Γενικα την ψαχνουμε εδω και καιρο.
Κατα διαστηματα εμφανιζεται για κανα λεπτακι αντε 2 το πολυ οπως και χθες πηγε στο τελος για λιγακι. tongue.gif

Παντως ο Μπατιστ ειναι τελειως εξαφανισμενος στους τελικους.

Πιστευ πως η αποδοση Σαρας, Σπανουλη και 3D που λογικα θα ηγηθουν στον 5ο τελικο θα παιξουν σημαντικο ρολο.

Επιτελους ας καταλαβει ο Μητσαρας οτι φασεις οπως χθες με το καρφωματακι τις εχει χαλαρα!
Πρεπει να μπουκαρει περισσοτερο και να τελειωνει τις φασεις. shot.gif

Επισης και ο Τσαρτσαρης θα παιξει ρολο στην εκβαση του αγωνα, και πονταρω αρκετα στον Περπε.
Αν και σε μια ομαδα σαν τον Παναθηναικο ο καθε ενας απο τους 12 παικτες μπορει να κανει την διαφορα στην καλη του μερα! 77.gif
sporty78
καλή επιτυχία στην ομάδα μας.
Ελπίζω τα έκτροπα να λάβουν τέλος με τον αγώνα που έγινε στο ΣΕΦ.
Πρέπει να καταλάβουμε όλοι οτι σε περίπτωση που δημιουργηθεί πρόβλημα θα έχει αντίποινα στην ομάδα μας.

Δεύτερο τραγικό παιχνίδι πολύ δύσκολο να κάνει ο πανάθας.

ΠΑΟ γερά για το πρωτάθλημα.
rankin
Κάνοντας μια διαφορετική προσέγγιση στο θέμα των τελικών, προσπάθησα να εντάξω τους τέσσερις πρώτους αγώνες σε ένα στατιστικό μοντέλο το οποίο θα με βοηθούσε να προβλέψω το αποτέλεσμα του πέμπτου τελικού...

Για αυτό το σκοπό, δημιούργησα 2 μοντέλα, ένα αλυσιδωτό (κάθε αγώνας επηρεάζεται από τον προηγούμενό) και ένα κλασικό "κινητού μέσου".

Τα αποτελέσματα που έδωσαν ήταν:
a. Μοντέλο Μαρκόφ: Νίκη του Παναθηναϊκού με 15+, το οποίο εγώ στάθμισα και κατέβασα στο 10+, λόγω τις ιδιαιτερότητας του αγώνα, ως τελευταίο της σειράς..
b. Μοντέλο κινητού μέσου: Νίκη του Παναθηναϊκού με 4,5 εώς 6,5 πόντους (άρα 5 ή 6 - τρελή ακρίβεια...)

Η ουσία είναι ότι κανένα μοντέλο δεν δίνει νίκη Ολυμπιακού, ενώ και τα δυο δίνουν επικράτηση του Παναθηναϊκού με 5 πόντους και πάνω, λογικά συμπεράσματα και τα δυο, αν σκεφτεί κανείς ότι η απόδοση του Ολυμπιακού είναι σε κάθε αγώνα χειρότερη και του Παναθηναϊκού σε κάθε αγώνα καλύτερη (και ανάλογα με την έδρα πάντοτε)...

ΥΓ1.Υπογραμμίζω κάπου εδώ ότι τα μοντέλα ήταν και τα 2 "του ποδαριού", και αν προλάβω να τα βελτιώσω, θα δώσω update..
ΥΓ2. Υπάρχει και ένα τρίτο μοντέλο που προβλέπει νίκη του Παναθηναϊκού με 25, αλλά δεν τολμώ να το αναφέρω...
traveller
QUOTE(sporty78 @ Jun 2 2008, 10:21 ) *
καλή επιτυχία στην ομάδα μας.
Ελπίζω τα έκτροπα να λάβουν τέλος με τον αγώνα που έγινε στο ΣΕΦ.
Πρέπει να καταλάβουμε όλοι οτι σε περίπτωση που δημιουργηθεί πρόβλημα θα έχει αντίποινα στην ομάδα μας.

Δεύτερο τραγικό παιχνίδι πολύ δύσκολο να κάνει ο πανάθας.

ΠΑΟ γερά για το πρωτάθλημα.



Δεύτερο συνεχόμενο τραγικό θες να πεις, γιατί ήδη έχει κάνει δύο τραγικά στο ΣΕΦ tongue.gif laugh.gif

Εγώ δεν είμαι αισιόδοξος: Έτσι και μείνει πολλή ώρα κοντά στο σκορ ο Ολυμπιακός...ε ρε τι έχουν να δουν τα μάτια μας 68.gif
lakersdynasty
QUOTE(kojito @ Jun 2 2008, 10:46 ) *
Εαν καταφερει ο Ολυμπιακος να κρατησει τον ΠΑΟ κατω απο τους 75 ποντους εχει αρκετες πιθανοτητες να κερδισει.Προβλεπω οτι δυσκολα παντως θα κρατησει(αν παρει) το προβαδισμα ο Ολυμπιακος,καθως η κερκιδα θα βαλει ολα τα μεσα(συνθηματα,καπνογονα,μπουκαλια) και οι διαιτητες πιστευω οτι φοβισμενοι θα σπρωξουν τον Παναθηναικο στη νικη.


Γιαυτο να "ευχαριστεις" τους φιλαθλους του προηγουμενου ματς. Εμεις εχουμε και φωνη να χρησιμοποιησουμε πριν απο αυτα. Πρωτη φορα βλεπω ματς που να πεφτει μολοτοφ σε παγκο στο 3ο λεπτο. blink.gif

Ο ΟΣΦΠ δεν θα κρατησει η δεν θα παρει καν προβαδισμα και βαζω και στοιχημα. Ο ΠΑΟ επαιξε σαν χαμενος στο ΣΕΦ και εχασε με 2. Στο ΟΑΚΑ θα παιξει πολυ καλητερα απο ολα τα προηγουμενα παιχνιδια.

Περισσοτερα τριποντα δεν χανονται απο οσα εχουν χαθει μεχρι τωρα. Και δεν βλεπω να μην φτανει τους 75-80 ποντους ο ΠΑΟ.

Εγω παντως θα παω να φωναξω και να εξαντλησω το διαρκειας μου. 19.gif
Με βαση τον νομο της βαρυτητας θαμαι καλυμμενος στο πανω διαζωμα. icon_drunk.gif
sporty78
QUOTE(TRAVELLER @ Jun 2 2008, 13:57 ) *
Δεύτερο συνεχόμενο τραγικό θες να πεις, γιατί ήδη έχει κάνει δύο τραγικά στο ΣΕΦ tongue.gif laugh.gif

Εγώ δεν είμαι αισιόδοξος: Έτσι και μείνει πολλή ώρα κοντά στο σκορ ο Ολυμπιακός...ε ρε τι έχουν να δουν τα μάτια μας 68.gif


ναι
efoa ultras with pride
αν και Ολυμπιακος την Τεταρτη πιστευω πως δεν εχουμε και μεγαλη τυχη ... Με τον εναν ή τον αλλο τροπο ο Παο κερδιζει στο ΟΑΚΑ ..

Μονο αν αλλαξει γευση τσιχλας ο Qyntel και απο φραουλα το γυρισει σε μεντα θα εχουμε σοβαρες πιθανοτητες νικης .. icon_joy.gif

Woods = My Hero 77.gif biggrin.gif
nicolicius
QUOTE(lakersdynasty @ Jun 2 2008, 14:35 ) *
Ο ΟΣΦΠ δεν θα κρατησει η δεν θα παρει καν προβαδισμα και βαζω και στοιχημα. Ο ΠΑΟ επαιξε σαν χαμενος στο ΣΕΦ και εχασε με 2. Στο ΟΑΚΑ θα παιξει πολυ καλητερα απο ολα τα προηγουμενα παιχνιδια.


Αυτο πιστευω και γω με 18.000 κοσμο στο πλευρο μας να δινει ωθηση θα πιασουμε την αποδοση που πρεπει ωστε να το σηκωσουμε και παλι! 77.gif


QUOTE(lakersdynasty @ Jun 2 2008, 14:35 ) *
Εγω παντως θα παω να φωναξω και να εξαντλησω το διαρκειας μου. 19.gif


Και γω θα ειμαι μεσα και θα φωναξω τοσο πολυ που την Πεμπτη σιγουρα δεν θα εχω φωνη! biggrin.gif
6-0
Ποσώς με ενδιαφέρει ποιος θα κερδίσει την Τετάρτη. Ας το πάρει ευχαρίστως ο Παναθηναϊκός αν είναι να μην σκοτωθεί κανένας. Εδώ που φτάσαμε θα είναι επιτυχία αν τελειώσει το παιχνίδι χωρίς θύματα.

Καλά ρε είμαστε σοβαροι;;; Μετά τα αεροβόλα βγήκαν οι μολότοφ; Τι θα ακολουθήσει μετά, οι χειροβομβίδες;

Οδεύουμε ολοταχώς στο γκρεμό.
apkat
Παντως παιδια για να μην υπερβαλουμε δεν υπηρξε μολοτοφ.Φωτοβολιδα επεσε και μαλιστα περασε μεσα απο τους αστυνομικους που ειχαν δημιουργησει το τειχος μπροστα στον παγκο του Παο.Και αυτοι-προφανως δεν σκεφτηκαν τι θα μπορουσε να συμβει-και την αφησαν.Στον παγκο μεσα στα πλαστικα στις μπλουζες κλπ λογικο ηταν καπου να πιασει φωτια.Αλλωστε μολοτοφ δεν θα μπορουσε να περασει κατω απο τον παγκο του Παο χωρις να σκασει πρωτα μπροστα στους αστυνομικους.

Rankin Εξαιρετικη ιδεα.και update κανε και πιο αναλυτικα γραψτα.. biggrin.gif biggrin.gif
kotzito
QUOTE(apkat @ Jun 2 2008, 16:17 ) *
Παντως παιδια για να μην υπερβαλουμε δεν υπηρξε μολοτοφ.Φωτοβολιδα επεσε και μαλιστα περασε μεσα απο τους αστυνομικους που ειχαν δημιουργησει το τειχος μπροστα στον παγκο του Παο.Και αυτοι-προφανως δεν σκεφτηκαν τι θα μπορουσε να συμβει-και την αφησαν.Στον παγκο μεσα στα πλαστικα στις μπλουζες κλπ λογικο ηταν καπου να πιασει φωτια.Αλλωστε μολοτοφ δεν θα μπορουσε να περασει κατω απο τον παγκο του Παο χωρις να σκασει πρωτα μπροστα στους αστυνομικους.

Rankin Εξαιρετικη ιδεα.και update κανε και πιο αναλυτικα γραψτα.. biggrin.gif biggrin.gif

Ναι,δεν εριξαν μολοτοφ.Και παλι μολοτοφ δεν νομιζω να ειναι τοσο καφροι για να ριξουν.Μοναδικη απορια οταν διακοπηκε ο αγωνας,πως το καπνογονο περασε κατω απο το παγκο του ΠΑΟ.Κριμα παντως,γιατι και οι Παναθηναικοι λογικα θα κανουν τα ιδια ως εκδικηση.
Vaggelis
Δεν υπαρχει περιπτωση να δω το παιχνιδι της τεταρτης!!!Θα βγω εξω,και θα μαθω το αποτελεσμα το πρωι που θα γυρισω...Δεν παιζει να μου σπασουν τα νευρα..!!! icon_drunk.gif icon_drunk.gif
Igor
Αν ημουν Ομπραντοβιτς θα επιστρατευα τον Μπετσιροβιτς.
Αυτα τα ματς με τη ζωνη του Γιαννακη ειναι οτι πρεπει για τον Σανι. Απλα θα καθεται στις γωνιες και θα πυροβλοει .. Τι πιο απλο..
Ισως (αν βρω χρονο) δωσω και καποια μεγαλυτερη προ-αναλυση του αγωνα...
Rondo
QUOTE(Igor @ Jun 2 2008, 20:26 ) *
Αν ημουν Ομπραντοβιτς θα επιστρατευα τον Μπετσιροβιτς.
Αυτα τα ματς με τη ζωνη του Γιαννακη ειναι οτι πρεπει για τον Σανι. Απλα θα καθεται στις γωνιες και θα πυροβλοει .. Τι πιο απλο..
Ισως (αν βρω χρονο) δωσω και καποια μεγαλυτερη προ-αναλυση του αγωνα...

Σωστή έως απολύτως σωστή η σκέψη σου...Απλά μετά από τόση απραξία ποιος εγγυάται για την προσφορά του???
oneiro
εγω σπο την αρχη της σαιζον πιστευα οτι οποια ομαδα μας παιξει ζωνη θα ειναι καταδικασμενη με τοσους καλους παικτες που εχουμε στην περιφερεια , και τελικα διαπιστωνω οτι με μια ζωνη μας εχουν εγλωβισει σε 2 τουλαχιστον παιχνιδια γιατι στα αλλα κουτσα στραβα βρηκαμε λυσεις ...
Νομιζω οτι θα παιξουμε καλα στο οακα ... γενικα η ψυχολογια ειναι αλλιως εκει ...
Ας ελπισουμε οτι οι καφροι θα μεινουν σπιτια τους και δεν θα εχουμε επεισοδια και αλλα εκτροπα οπως στα προηγουμενα παιχνιδια ... και στην τελικη εαν χασουμε να χασουμε επειδη παιξαμε χαλια και οχι εξαιτιας των επεισοδιων που κανουν μερικοι χωρις να υπολογιζουν το ν ιδρωτα και τον κοπο τοσων ανθρωπων αλλα και των οπαδων που απλα θελουν να θαυμασουν και να βοηθησουν την ομαδα τους ...
nikolas12
QUOTE(oneiro @ Jun 2 2008, 20:57 ) *
εγω σπο την αρχη της σαιζον πιστευα οτι οποια ομαδα μας παιξει ζωνη θα ειναι καταδικασμενη με τοσους καλους παικτες που εχουμε στην περιφερεια , και τελικα διαπιστωνω οτι με μια ζωνη μας εχουν εγλωβισει σε 2 τουλαχιστον παιχνιδια γιατι στα αλλα κουτσα στραβα βρηκαμε λυσεις ...
Νομιζω οτι θα παιξουμε καλα στο οακα ... γενικα η ψυχολογια ειναι αλλιως εκει ...
Ας ελπισουμε οτι οι καφροι θα μεινουν σπιτια τους και δεν θα εχουμε επεισοδια και αλλα εκτροπα οπως στα προηγουμενα παιχνιδια ... και στην τελικη εαν χασουμε να χασουμε επειδη παιξαμε χαλια και οχι εξαιτιας των επεισοδιων που κανουν μερικοι χωρις να υπολογιζουν το ν ιδρωτα και τον κοπο τοσων ανθρωπων αλλα και των οπαδων που απλα θελουν να θαυμασουν και να βοηθησουν την ομαδα τους ...


Πολυ σωστα σκεφτηκες.Το ματς βεβαια ειναι του Παναθηναικου και δεν θα διστασω να πω πως ησασταν πολυ τυχεροι που αρχισαν τα ματς στην εδρα σας.Ετσι αν υπηρχε 5ος τελικος στην εδρα σας με υποστηριξη οπαδων μονο δικων σας ειναι και δικο σας το παιχνιδι.Μετα τι αλλο να πω;Μακαρι να γινει ενα θαυμα και να νικησουμε.
leelo15
QUOTE(hip-hop @ Jun 2 2008, 19:15 ) *
Πολυ σωστα σκεφτηκες.Το ματς βεβαια ειναι του Παναθηναικου και δεν θα διστασω να πω πως ησασταν πολυ τυχεροι που αρχισαν τα ματς στην εδρα σας.Ετσι αν υπηρχε 5ος τελικος στην εδρα σας με υποστηριξη οπαδων μονο δικων σας ειναι και δικο σας το παιχνιδι.Μετα τι αλλο να πω;Μακαρι να γινει ενα θαυμα και να νικησουμε.

Τυχεροι?? blink.gif
Τα παιχνιδια ολοι την χρονια φιλικα ηταν?
nikolas12
Για τους τελικους μιλαω.
Rondo
Hip Hop icon_drunk.gif icon_drunk.gif icon_drunk.gif icon_drunk.gif icon_drunk.gif icon_drunk.gif icon_drunk.gif icon_drunk.gif icon_drunk.gif icon_drunk.gif icon_drunk.gif
Xaroumenos loukoumas
Αν και Ολυμπιακός, εύχομαι να το πάρει ο Παναθηναϊκός.
Αν το πάρουμε εμείς, θα έχουμε 100% θύματα.
Προέχει η ανθρώπινη ζωή.
Η ομάδα χτίζεται ακόμη, ας το πάρουμε του χρόνου, δε χάθηκε ο κόσμος..
oneiro
QUOTE(hip-hop @ Jun 2 2008, 22:15 ) *
Πολυ σωστα σκεφτηκες.Το ματς βεβαια ειναι του Παναθηναικου και δεν θα διστασω να πω πως ησασταν πολυ τυχεροι που αρχισαν τα ματς στην εδρα σας.Ετσι αν υπηρχε 5ος τελικος στην εδρα σας με υποστηριξη οπαδων μονο δικων σας ειναι και δικο σας το παιχνιδι.Μετα τι αλλο να πω;Μακαρι να γινει ενα θαυμα και να νικησουμε.




δεν νομιζω οτι ειμασταν τυχεροι φιλε μου , το πλεονεκτημα της εδρας το κερδισαμε και αγωνιστηκαμε για αυτο ολη την χρονια .. εγω θελω να κερδισει οποιος παιξει καλυτερο μπασκετ ... και φυσικα ευχομαι να μην υπαρχουν θυματα ή επισοδεια παλι ...
nicolicius
QUOTE(oneiro @ Jun 2 2008, 23:47 ) *
δεν νομιζω οτι ειμασταν τυχεροι φιλε μου , το πλεονεκτημα της εδρας το κερδισαμε και αγωνιστηκαμε για αυτο ολη την χρονια .. εγω θελω να κερδισει οποιος παιξει καλυτερο μπασκετ ...


+100

Γενικα στο ΟΑΚΑ ειμαστε πολυ καλυτεροι και πιστευω πως ηρθε η ωρα για ενα καλο παιχνιδι που τοσο καιρο εχουμε να δουμε..
nicolicius
Kατι σχετικα με τα εισιτηρια. Ξερει κανεις αν θα βγαλουν και αλλα??
Γιατι σχεδον παντα βγαζουν και τις αλλες μερες μερικα.
Απ οτι ακουσα τελειωσαν των 10 ευρω
taz4
QUOTE(nicolicius @ Jun 3 2008, 10:50 ) *
Kατι σχετικα με τα εισιτηρια. Ξερει κανεις αν θα βγαλουν και αλλα??
Γιατι σχεδον παντα βγαζουν και τις αλλες μερες μερικα.
Απ οτι ακουσα τελειωσαν των 10 ευρω


Εγώ νομίζω πως τελείωσαν όλα...
vspan6
ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΑΝ ΘΑ ΒΓΑΛΟΥΝ ΑΛΛΑ ΕΙΣΙΤΗΡΙΑ; Η ΑΚΟΜΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΜΗΠΩΣ ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΝΑ ΠΕΡΙΣΕΥΜΑ; biggrin.gif
SlobodaN
Λίγα πράγματα για άυριο..

1)Ξεκάθαρα είστε το φαβορί και η πρώτη αίσθηση που υπάρχει μέσα μου τουλάχιστον είναι ότι μάλλον θα δούμε περισσότερο μια επανάληψη του τρίτου παιχνιδιού παρά του πρώτου.

2) Αξιοθαύμαστος ο τρόπος που γυρίζει την μπάλλα ο Παναθηναϊκός στην περιφέρεια, ζαλίζει τον κάθε αντίπαλο και αν του βγούν τα σουτ δύσκολο να ανταπεξέλθει ο κάθε αντίπαλος.

3) Απο κει και πέρα βέβαια μιλάμε για ένα παιχνίδι-τελικό 40 λεπτών που όλα μπορούν να γίνουν.

4)Σε αυτό που βλέπω προσωπικά να υπερέχουμε σε μεγάλο βαθμό είναι στον τομέα των ριμπάουντ και στα αμυντικά και στα επιθετικά. Θα πρέπει να το εκμεταλέυτούμε αυτό σε συνδυασμό με την γρήγορη πρώτη πάσα γιατί πιστεύω ότι είμαστε καλύτεροι στο ανοιχτό παιχνίδι σε σχέση με τον Παναθηναϊκό όπου υπερέχει σαφέστατα στο 5-5.

5) Σε επίπεδο διαχείρησης κρίσιμων καταστάσεων υπερέχει ξεκάθαρα ο Παναθηναϊκός.

Τέλος εύχομαι να γίνει ένα παιχνίδι διαφήμηση και να κερδίσει ο καλύτερος.Αν το κερδίσουμε θα χαρώ πάρα πολύ αν το χάσουμε σίγουρα θα στεναχωρηθώ αλλά θα υπάρχει το κίνητρο ακόμα μεγαλύτερης ενίσχυσης του χρόνου κάτι που μόνο καλό μπορεί να κάνει στο μπάσκετ μας. cool.gif
Ginobili
QUOTE(nicolicius @ Jun 3 2008, 08:24 ) *
+100

Γενικα στο ΟΑΚΑ ειμαστε πολυ καλυτεροι και πιστευω πως ηρθε η ωρα για ενα καλο παιχνιδι που τοσο καιρο εχουμε να δουμε..

Καλά... icon_drunk.gif Εγώ δεν περιμένω στο τελευταίο παιχνίδι να δω τον ΠΑΟ να παίζει καλά.....αυτά είναι όνειρα καλοκαιρινής νυκτός... tongue.gif tongue.gif tongue.gif Ο τίτλος μου αρκεί προς το παρόν.Ελπίδες για καλό μπάσκετ..από του χρόνου....
nicolicius
Δεν διαφωνω! Ας το παρουμε και με μισο καλαθι! 19.gif

Αλλα η ελπιδα(για ενα καλυτερο μπασκετ σε συνδιασμο με την κουπα φυσικα) πεθαινει παντα τελευταια! tongue.gif
ΛΥΚΟΣ 10 Γ.Σ.Κ.
QUOTE(Rondo @ Jun 2 2008, 20:31 ) *
Σωστή έως απολύτως σωστή η σκέψη σου...Απλά μετά από τόση απραξία ποιος εγγυάται για την προσφορά του???

Φιλε Ροντο ειχα παρει εισητηριο για να παω αυριο,
αλλα μολις διαβασα οτι δεν θα γινει η απονομη στον Παπαμακαριο,
οποτε θα το δωσω σε εναν συμπαιχτη μου να παει.

Θα παω σε εναν φιλο μου να βαλουμε 2 κιλα προβατινα στα καρβουνα
και να το δω εκει.

Θα παω στο ΣΕΦ οταν γινει η απονομη
19.gif 19.gif 19.gif 19.gif 19.gif
Rondo
QUOTE(ΛΥΚΟΣ 10 Γ.Σ.Κ. @ Jun 3 2008, 15:24 ) *
Φιλε Ροντο ειχα παρει εισητηριο για να παω αυριο,
αλλα μολις διαβασα οτι δεν θα γινει η απονομη στον Παπαμακαριο,
οποτε θα το δωσω σε εναν συμπαιχτη μου να παει.

Θα παω σε εναν φιλο μου να βαλουμε 2 κιλα προβατινα στα καρβουνα
και να το δω εκει.

Θα παω στο ΣΕΦ οταν γινει η απονομη
19.gif 19.gif 19.gif 19.gif 19.gif

Αν πάρει το πρωτάθλημα ο οσφπ και πάει να σηκώσει το κύπελλο ο παπαμακάριος, θα είναι το πρώτο κύπελλο που δεν θα σηκωθεί...Δεν έχει ξαναπιάσει ποτέ και θα του φανεί βαρύ, άσε που δεν θα ξέρει από που να το πιάσει...Οπότε ας το πάρει ο Φράνκι που το σηκώνει και με το ένα χέρι... tongue.gif tongue.gif tongue.gif

Λύκε μην φας την προβατίνα θα σε ταίσει η τηλεόραση!!!
ΛΥΚΟΣ 10 Γ.Σ.Κ.
QUOTE(Rondo @ Jun 3 2008, 15:32 ) *
Αν πάρει το πρωτάθλημα ο οσφπ και πάει να σηκώσει το κύπελλο ο παπαμακάριος, θα είναι το πρώτο κύπελλο που δεν θα σηκωθεί...Δεν έχει ξαναπιάσει ποτέ και θα του φανεί βαρύ, άσε που δεν θα ξέρει από που να το πιάσει...Οπότε ας το πάρει ο Φράνκι που το σηκώνει και με το ένα χέρι... tongue.gif tongue.gif tongue.gif

Λύκε μην φας την προβατίνα θα σε ταίσει η τηλεόραση!!!

Θα το σηκωσει ο Γιαννακης που ξερει καλυτερα απο τον Αλβερτη μην ανησυχεις.
19.gif 19.gif 19.gif 19.gif 19.gif
Rondo
QUOTE(ΛΥΚΟΣ 10 Γ.Σ.Κ. @ Jun 3 2008, 15:43 ) *
Θα το σηκωσει ο Γιαννακης που ξερει καλυτερα απο τον Αλβερτη μην ανησυχεις.
19.gif 19.gif 19.gif 19.gif 19.gif

Μην το πάμε στον Ομπράντοβιτς, δεν σε συμφέρει!!!
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.