Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Πανιώνιος - Ολυμπιακός
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Α1 Basket League > Πανιώνιος
dizzy_fingers
Βρε σεις, το ξεχάσαμε αυτό.

Και είναι ένα από τα δύο ντέρμπυ της αγωνιστικής.
Εγώ το έπαιξα διπλό στο o'bet, αλλά πραγματικά θέλω να δω τί πουλιά θα πιάσουν οι ΝεοΣμυρνιώτες απέναντι στον Ολυμπιακό που στα τελευταία παιχνίδια δεν πάει όσο καλά θα ήθελε.
Ο Πανιώνιος από την άλλη αν κερδίσει, πιάνει τον Ολυμπιακό στους 19 βαθμούς και ανεβαίνει στην 3η θέση.

Να σημειώσουμε πως σύμφωνα με το έγκυρο ρεπορτάζ του thrylou7 από τους κυανέρυθρους λείπει ο Λουκόφσκι
και από τον Ολυμπιακό ο Μουλαομέροβιτς.


Μετάδοση: 17:00 Κυριακή στο Supersport.
thrylos7
Αν δε διάβασα ότι ο Γκέρσον αποφάσισε να δώσει έμφαση στην άμυνα, ώστε να γίνει πιο αποτελεσματική και πιο σκληρή θα έλεγα ότι οι γηπεδούχοι είναι το φαβορί...

Πρώτη φορά που στο overplay είναι τόσο ελκυστικό να βάλω ήττα του Ολυμπιακού.
Anaz
Kαλή ομάδα ο Πανιωνιος ιδιαίτερα στην εδρα του,αλλα η μονη περιπτωση να χάσει ο Ολυμπιακός ειναι αν χαλαρωσει κ υποτιμήσει το παιχνίδι!Αλλα σε ενα τοσο σημαντικής βαθμολογικης αξιας παιχνίδι ελπίζω πως δεν θα το κανει..!Κι εγω πάντως θέλω πολυ να δω πώς θα τα πάει ο Πανιωνιος κ τί προσωπο θα δείξουμε κι εμείς απεναντι σε μια σκληρή κ δουλεμένη ομάδα!
Πιστευω αυριο θα δούμε πιο πολύ Σοφο!
leonkalf
Θα πάω στο γήπεδο να το δω από κοντά το ματς.
Θα είναι κανείς άλλος?
Anaz
εγώ!κ φανταζομαι κ ο rchos..Βλακεία!Επρεπε να κανουμε εξεδρα! biggrin.gif
teneatis
τα ίδια πράγματα πάλι...
Όλοι οι αντίπαλοι του Ολυμπιακού έχουν πολύ καλή ευστοχία στα τρίποντα.
Ας ελπίσουμε ότι ο Πινι θα φορμάρει την ομάδα του χρόνου
Πάντως στα κρίσιμα στο Ελληνικό πρωτάθλημα 0/3
Ο Πανιώνιος πολύ ψυχωμένος, αξίζει θέση στην 4αδα
McRae
Μια φορα υποστηριξα και εγω τον Ολυμπιακο και ιδου τα αποτελεσματα....συγχαρητηρια στον Πανιωνιο,εχει πολυ καλη ομαδα...εμας παλι 5η θεση και αντιο απο τον πρωτο γυρο μας κοβω.....
apkat
84-76.Μεγαλη νικη του Πανιωνιου.Ο Ολυμπιακος ξανα λιγα πραγματαΕχει ενδιαφερον οτι πλεον δεν παιζουμε καλα ουτε επιθετικα και φυσικα ουτε αμυντικα

Παντως παιδια δεν παμε καλα. Η ομαδα ειναι απογοητευτικη σε ολα τα δυσκολα παιχνιδια εκτος Ταου εντος..Χασαμε οριστικα νομιζω και την πρωτη θεση σημερα, να δουμε για τη δευτερη..Παμε στην ουσια(στην Ελλαδα) χειροτερα απο περισυ και σκεφτειτε οτι εχουμε να παιξουμε ΟΑΚΑ Αλεξανδρειο Πυλαια
Anaz
Λοιπον..Αν κ ξενερωσα απ'την εικονα της ομαδας μου,δεν το μετανοιωσα που πηγα στο γήπεδο!Καιρο ειχα να δω παιχνιδι με αυτες τις συνθηκες..Πολυ ωραιο το γήπεδο,βλεπεις το παιχνιδι απο κοντα κ οχι με κυαλια οπως στο Σεφ!Παρα πολυ καλη ατμοσφαιρα,κ πραγματικα αξιζει να πηγαινεις να βλεπεις τον φετινο Πανιωνιο!!Απορω πως δεν εχουν αγκαλιασει την ομαδα περισσοτερο!Απαραδεκτες κ οι γκρινιες για το Ελληνικο!Ενα τεταρο με τ'αμαξι απο Ν.Σμυρνη με το παρκιν σου κ ειναι κ πολυ μπασκετικο κ ωραιο κλειστο!!
Ο Περπερογλου πραγματικα φετος κάνει το μπαμ κ δειχνει πολλα απ'τα στοιχεια του ταλεντου του! 41.gif Αν συνεχισει ετσι,συντομα κ στην Εθνικη..Ειναι κ πολυ καλος σουτερ! wink.gif Μετα τη σημερινη εμφανιση νομιζω θα διαγραψω τον Βασιλο απο πουλεν μου,και θα τον αντικαταστησω με τον Περπερογλου! laugh.gif
Ο Καυκης επισης μ'αρεσε πολυ..!Θελει ομως ενα πιο εμπειρο πλευ ο Πανιωνιος μπροστα του οπωσδηποτε!Οπως κ ενα 5αρι!Αν ειχε πάρει κ καποιον αλλο στη θεση του ανυπαρκτου και φετος Χατζη θα χτυπαγε 3αδα!! 41.gif

A,leon πισω απ'τη δεξια μπασκετα δεν καθοσουν..?? biggrin.gif
Dromeas7
Τα έχω πει και αλλού.Δεν δείχνει ο φετινός Θρύλος να έχει το κατι παραπάνω. Και μη μου πει κάποιος ότι είναι νωρίς ακόμα γιατί ήδη έχει παίξει η ομάδα πάνω απο 20 παιχνίδια.

Φαίνεται ότι ο Πινι δεν θα φτιάξει τη νέα Μακαμπι.

Νa σημειώσω εδώ ότι ο Γκέρσον έχει ένα χρόνο συμβόλαιο γιατί όπως λέει και ο ίδιος θέλει στο τέλος της χρονιάς να κάνει τη σούμα και αν δει ότι δεν τα κατάφερε τότε δεν θα συνεχίσει. Και μάλλον δεν θα συνεχίσει... sad.gif
panos75
Πήγα κι'έγώ για πρώτη φορά στο Ελληνικό σήμερα. Όντως πολύ ωραίο γήπεδο και είναι ακατανόητη η στάση των οπαδών του Πανιωνίου. Ειλικρινά προτιμούν τη στρούγκα της Νέας Σμύρνης όπου κινδύνευες ανά πάσα στιγμή να βρεθείς με σπασμένο πόδι;

Απόλυτα δίκαιη η νίκη του Πανιωνίου απέναντι σ' έναν Ολυμπιακό που αντί να βελτιώνεται όσο περνάει ο καιρός χειροτερεύει. Τουλάχιστον στην αρχή της σεζόν έβλεπες και κάτι στην επίθεση. Για κάποιο άγνωστο λόγο όμως οι παίκτες δείχνουν κουρασμένοι σωματικά και πνευματικά. Πιθανότατα να ισχύει αυτό που γράφτηκε στις εφημερίδες, ότι είναι απογοητευμένοι από την μέχρι τώρα παρουσία του Γκέρσον, τόσο όσον αφορά την έλλειψη σταθερής φιλοσοφίας στο παιχνίδι, όσο και από τη συμπεριφορά του απέναντι σε κάποιους εξ' αυτών (Σχορτσιανίτης, Στακ, Μουλαομέροβιτς). Ο Ισραηλίνος σίγουρα δε δείχνει να τους εμπνεέι να δώσουν τον καλύτερο τους εαυτό στο παρκέ. Σε αυτόν τον τομέα η απουσία του Καζλάουσκας είναι κάτι παρπάνω από φανερή.

Ο Περπέρογλου δείχνει όντως ανεβασμένος, όμως κάποτε θα πρέπει να ασχοληθεί και με αυτό το κουσούρι με τις ελεύθρες βολές αν θέλει να γίνει παίκτης επιπέδου Εθνικής. Δεν είναι δυνατόν να έχει καλύτερο ποσοστό στα σουτ εντός παιδίας απ' ότι από τη γραμμή. Δεν είναι δα κι ο Σακίλ για να συμβαίνει αυτό συνέχεια.

Όσον αφορά την πτώση του Χατζή, και πάλι καλά να λέμε. Ας θυμηθούμε τι πήγαν να πάθουν Λυμπερόπουλος και Κωνσταντίνου. Όπως είχε πει πριν μερικά χρόνια ένας φίλος μου Παναθηναϊκός:''ρε μπας και η κοπέλα είναι πράκτορας του Κόκκαλη;'' biggrin.gif .
rchos
τι γινεται ρε παιδια φετος?οσα παιχνιδια του ολυμπιακου δεν βλεπω χανουμε!
αποψη για το παιχνιδι προφανως δεν εχω!ο ολυμπιακος χανει ενα ακομη κρισιμο παιχνιδι ενω ο πανιωνιος συνεχιζει την πολυ καλη του πορεια!
τον πανιωνιο φετος τον εχω δει πολυ και μ'αρεσει πολυ!και με περπερογλου,χατσον διαρκως σε κεφια εχεις αναγκαστικα καλη ομαδα!
Grissino
μια χαρά μας αρέσει το Ελληνικό!
leonkalf
QUOTE(Anaz @ Dec 17 2006, 06:27 PM) *
Λοιπον..Αν κ ξενερωσα απ'την εικονα της ομαδας μου,δεν το μετανοιωσα που πηγα στο γήπεδο!Καιρο ειχα να δω παιχνιδι με αυτες τις συνθηκες..Πολυ ωραιο το γήπεδο,βλεπεις το παιχνιδι απο κοντα κ οχι με κυαλια οπως στο Σεφ!Παρα πολυ καλη ατμοσφαιρα,κ πραγματικα αξιζει να πηγαινεις να βλεπεις τον φετινο Πανιωνιο!!Απορω πως δεν εχουν αγκαλιασει την ομαδα περισσοτερο!Απαραδεκτες κ οι γκρινιες για το Ελληνικο!Ενα τεταρο με τ'αμαξι απο Ν.Σμυρνη με το παρκιν σου κ ειναι κ πολυ μπασκετικο κ ωραιο κλειστο!!
Ο Περπερογλου πραγματικα φετος κάνει το μπαμ κ δειχνει πολλα απ'τα στοιχεια του ταλεντου του! 41.gif Αν συνεχισει ετσι,συντομα κ στην Εθνικη..Ειναι κ πολυ καλος σουτερ! wink.gif

A,leon πισω απ'τη δεξια μπασκετα δεν καθοσουν..?? biggrin.gif

Συμφωνώ με τις παρατηρήσεις σου για το γήπεδο, όντως είναι χάρμα!

Με είδες??? Γιατί δεν ήρθες να μου μιλήσεις?
Στην μπασκέτα στη μεριά του πάγκου του Ολυμπιακού. Το δεξιά ανάλογα από ποια μεριά βλέπεις το γήπεδο.

QUOTE(panos75 @ Dec 17 2006, 09:14 PM) *
Πήγα κι'έγώ για πρώτη φορά στο Ελληνικό σήμερα. Όντως πολύ ωραίο γήπεδο και είναι ακατανόητη η στάση των οπαδών του Πανιωνίου. Ειλικρινά προτιμούν τη στρούγκα της Νέας Σμύρνης όπου κινδύνευες ανά πάσα στιγμή να βρεθείς με σπασμένο πόδι;

Απόλυτα δίκαιη η νίκη του Πανιωνίου απέναντι σ' έναν Ολυμπιακό που αντί να βελτιώνεται όσο περνάει ο καιρός χειροτερεύει. Τουλάχιστον στην αρχή της σεζόν έβλεπες και κάτι στην επίθεση. Για κάποιο άγνωστο λόγο όμως οι παίκτες δείχνουν κουρασμένοι σωματικά και πνευματικά. Πιθανότατα να ισχύει αυτό που γράφτηκε στις εφημερίδες, ότι είναι απογοητευμένοι από την μέχρι τώρα παρουσία του Γκέρσον, τόσο όσον αφορά την έλλειψη σταθερής φιλοσοφίας στο παιχνίδι, όσο και από τη συμπεριφορά του απέναντι σε κάποιους εξ' αυτών (Σχορτσιανίτης, Στακ, Μουλαομέροβιτς). Ο Ισραηλίνος σίγουρα δε δείχνει να τους εμπνεέι να δώσουν τον καλύτερο τους εαυτό στο παρκέ. Σε αυτόν τον τομέα η απουσία του Καζλάουσκας είναι κάτι παρπάνω από φανερή.

Ο Περπέρογλου δείχνει όντως ανεβασμένος, όμως κάποτε θα πρέπει να ασχοληθεί και με αυτό το κουσούρι με τις ελεύθρες βολές αν θέλει να γίνει παίκτης επιπέδου Εθνικής. Δεν είναι δυνατόν να έχει καλύτερο ποσοστό στα σουτ εντός παιδίας απ' ότι από τη γραμμή. Δεν είναι δα κι ο Σακίλ για να συμβαίνει αυτό συνέχεια.

Όσον αφορά την πτώση του Χατζή, και πάλι καλά να λέμε. Ας θυμηθούμε τι πήγαν να πάθουν Λυμπερόπουλος και Κωνσταντίνου. Όπως είχε πει πριν μερικά χρόνια ένας φίλος μου Παναθηναϊκός:''ρε μπας και η κοπέλα είναι πράκτορας του Κόκκαλη;'' biggrin.gif .

Συμφωνώ και με τα παραπάνω.

Αυτό το σχόλιο για τον Χατζή το άκουσα και από φιλάθλους του Πανιωνίου!! laugh.gif
D.R.I
ΤΟΝ ΗΛΙΑΔΗ ΤΟΝ ΕΔΙΩΞΕ Ο ΙΩΑΝΝΟΥ
ashton
Ενώ το 2000 πχ που η Κάρτσωνα τον ακολουθούσε στις Λωζάνες, ο Χατζής σερνότανε πάλι ε ?

:-)
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.