Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Aρης - Πανιώνιος
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Α1 Basket League > Άρης
weirdo1977
το σάββατο στις 5 το... κρίσιμο παιχνίδι με τον.... απαράδεκτο κόσμο του Aρη όπως φαίνεται να μην δίνει το παρόν σε άλλο ένα παιχνίδι για το ελληνικό πρωτάθλημα... τελοσπαντον, με νίκη λογικά κλειδώνουμε την τρίτη θέση. Αύριο θα αποφασιστεί η συμμετοχη η όχι του Kasl... για να δούμε ... τα βουντού μου πιάσανε ?
klearxos
Συμφωνα με το betsmart ο Καστλ ειναι καλυτερα και κατα πασα ποθανοτητα θα δωσει το παρον στον κρισιμο αγωνα.
Warrior
QUOTE(klearxos @ Feb 22 2007, 06:09 PM) *
Συμφωνα με το betsmart ο Καστλ ειναι καλυτερα και κατα πασα ποθανοτητα θα δωσει το παρον στον κρισιμο αγωνα.


Φτου ρε γμτ!! biggrin.gif
rolleyes.gif

Περα απο την πλακα,το παιχνιδι ειναι πραγματικα παρα πολυ κρισιμο.Επιστροφη στις νικες
επειγοντως!Εχουμε 3 συνεχομενες ηττες...

Ενω πρεπει να παραμενουμε σε αποσταση αναπνοης απο τον Ολυμπιακο.Ενω την Πεμπτη
εχουμε και την Μπενετον.Πολλα μαζεμενα δυσκολα ματς ρε γμτ. sad.gif
EXPLOITED ARIS
Ειναι το καταλληλο ματς να γινει μια νεα αρχη και να σταματησει η κοιλια που εχουμε κανει.

Κοσμο θα δουμε; sad.gif sad.gif


Μεχρι 3000 και πολυ λεω ε;
Ειναι και η Μπενετον που λογικα θα κανει sold out οποτε να μην περιμενουμε και πολλα
sleep.gif sleep.gif
Air Kef
Ρε σεις κι ο λαος του Άρη ανθρωποι ειναι!Που να τα βρει τα λεφτα;;

Ο Νοτης μετράει 5-5 τα ευρω για να πηγαινει στο Παλε!

Ποδοσφαιρο-Α1-Ευρωλιγκα..Πέρσι ας πουμε πήγαιναν σε καθε αγωνα της Α1,αλλα στα ευρωπαικα ματς,τουλαχιστον μεχρι τους 16 δν ειχε και κοσμοπλυμμηρα..
weirdo1977
δεν μπορώ να πιστέψω πως σε μια τέτοια χρονια ο μέσος ορος να μην μπορεί να φτάσει τα 4 χιλιάρικα , οποιο και αν είναι το αντίτιμο του εισιτηρίου... δηλαδή από τις 100αδες χιλιάδες αρριανών δεν μπορούν να πάνε 4 στο pale ? μου φαίνεται απίστευτο...
Air Kef
Δν μπορω να βρω αλλο λογο του να μην πηγαινει ο μ.ο. που λες..Εκτος απο το οτι καλομαθαν Ευρωλιγκα και δν καταδέχονται Α1,αν μπορει να ισχυει κατι τετοιο για τον κοσμο του Άρη..
basketaris
Το πολύ 3.000 η δικιά μου πρόβλεψη...
Πάντως το ματς είναι πολύ κρίσιμο, θέλει νίκη για οριστικό "κλείδωμα" 3ης θέσης και ευκαιρία να ξανεζεσταθεί λίγο ο κόσμος, γιατί έχουμε 2-6 τον τελευταίο μήνα!
Αναφορικά με τους λόγους της φετινής αποχής, είναι βασικά οι επιλογές της διοίκησης από το καλοκαίρι και ύστερα η τιμολογιακή πολιτική της, την οποία έχω "ξεσκίσει" πολλές φορές. Δε θέλω να πιστεύω ούτε κατά διάνοια ότι υπάρχει κλίμα "καλομάθειας" στις τάξεις των οπαδών μας, αν και τα φαινόμενα, δυστυχώς, αυτό δείχνουν... Θεωρώ, όμως, αδιανόητο να μην μπορεί ο Αρης να εναλλάσσει οπαδούς στα παιχνίδια του. Δηλαδή πρέπει να πηγαίνουν πάντα οι ίδιοι? Τεσπα, νομιζω πως το θεμα πρεπει να προβληματισει την ΚΑΕ και το καλοκαιρι να κανουν κινησεις που θα βοηθησουν προς τη μεταστροφη του κλιματος.

Ξεκιναμε με νικη επι του Πανιωνιου και προχωραμε! Η χρονια εχει ζουμι ακομη...
EXPLOITED ARIS
Παντως οταν μιλαμε για γηπεδο και κοσμο και τιμες εισητηριων ενα πραγμα μου ερχεται στο μυαλο...
ΓΗΠΕΔΟΟΟΟΟΟ!!!!!
38.gif
Για να πεσουν οι τιμες και να δειτε μετα ποσος κοσμος θα πηγαινει και τι εδρα θα εχουμε


wav.gif wav.gif
Air Kef
Χμμ..Εισαι σιγουρος οτι θα πεσουν οι τιμες με καινουριο γήπεδο;;Εγω πηγα στην Πυλαια πέρσι και εσκασα 20 ζεστα..
EXPLOITED ARIS
Καλα ναι.Δεν παιρνω και ορκο...
Απλα ειναι απο αυτες τις περιπτωσεις που ελπιζεις.
Και απο οτι φαινεται ελπιζεις και ελπιζεις και ελπιζεις...
klearxos
Συγχαρητηρια 41.gif στην ομαδα για μια ανετη νικη!
Οσοι αγωνιστηκαν θεωρω οτι επαιξαν απο καλα εως αρκετα καλα.
Δεν εχω να σχολιασω κατι για τον αγωνα αυτην τη στιγμη περα απο τον κοσμο που ηταν ελαχιστος 68.gif
Ελπιζω την Πεμπτη το Παλαι να ειναι παλι γεματο.

Και παλι μπραβο 41.gif
weirdo1977
εγώ έχω να σχολιάσω .... βγήκα από τα ρούχα μου... έπαιξε σχεδόν 30 λεπτά ο σιγάλας... 68.gif k αλλα ο τόσα ο kasl... 68.gif έχω κουραστεί πλέον... δεν πιάσαμε ιδιαίτερη απόδοση πάντως... στα θετικά η εμφάνιση του γιαννούλη..

ξέρει κανεις τι έγινε με τον καλαϊτζή ? στο γήπεδο ακουγόταν πως μάλλον τον τελειώνουν...
klearxos
Τον Καστλ θεωρω οτι δεν τον εβγαλε γιατι δεν επαιζε καλα το τελευταιο διαστημα και μιας και ηταν τουλαχιστον θετικος τον αφησε μεσα. Αν δεις οι αλλαγες με τον Παντελιαδη ηταν στα δεκαλεπτα:
1ο ο Καστλ
2ο ο Παντελιαδης(μπηκε στα 3 τελευταια δευτερολεπτα της πρωτης περιοδου)
3-4ο παλι ο Καστλ.
Warrior
Για τον Καλαιτζη στην περιγραφη ειπαν πως τσακωθηκε με τον Ματσον και γι'αυτο ηταν εκτος 12αδας.
Του ζητησε τον λογο ο Ιταλος για την πολυ μετρια αποδοση του και παραπονεθηκε για τον λιγο χρονο
συμμετοχης του....

Ειπαν πως ο Ματσον "υποβαθμισε" το γεγονος.Τωρα....θα δουμε τι θα γινει.


Μετρια εμφανιση.Ο χρονος συμμετοχης των Σιγαλα και Καστλ και εμενα με ενοχλησε.Κερδισαμε χωρις να
πιασουμε καμια ιδιατερη αποδοση(χωρις να σπαταλησουμε και πολλες δυναμεις νομιζω) και χωρις να
απειληθουμε ιδιαιτερα απο τον Πανιωνιο.

Πολυ ασχημη η εικονα των αδειων εξεδρων και του υποτονικου κλιματος.
Warrior
Ματζόν: No comment για Καλαϊτζή

24/2/2007 19:52

Ο Γιώργος Καλαϊτζής δεν αγωνίστηκε στην αναμέτρηση με τον Πανιώνιο. Ο διεθνής πλέι μέικερ φέρεται να διαφώνησε με τον προπονητή του αναφορικά με τον χρόνο συμμετοχής του και αυτός ήταν ο λόγος που έμεινε εκτός 12άδας. Ωστόσο, ο Αντρέα Ματζόν δεν θέλησε να σχολιάσει το όλο θέμα.

«Αυτά είναι εσωτερικά θέματα. Αν είναι να μάθετε κάτι, τότε θα το μάθετε εντός της εβδομάδας»
, δήλωσε ο Ιταλός κόουτς και συνέχισε αναφερόμενος στο ματς με τους «κυανέρυθρους»… «Είμαστε μία ομάδα γήινη. Ήταν λογικό να εμφανιστούμε σφιγμένοι μετά από τρεις σερί ήττες και ειδικά με τον τρόπο που χάσαμε στη Μάλαγα. Ήμασταν πολύ ενεργητικοί στην άμυνα, πιέσαμε σωστά σε παίκτες και μπάλα. Ο Τσαλδάρης έπαιξε πολύ καλή άμυνα πάνω στον Ουίνστον και ο Παντελιάδης πάνω στα πόιντ γκαρντ των αντιπάλων. Είναι θετικό ότι αφήσαμε πίσω τον Πανιώνιο και πλέον θα κάνουμε ό,τι μπορούμε για τη 2η θέση».

Ο προπονητής του Πανιωνίου, Λούκα Παβίσεβιτς, υποστήριξε: «Δεν ήμασταν όσο έξυπνοι και δυνατοί έπρεπε για να κερδίσουμε τον Άρη στη Θεσσαλονίκη. Είχαμε ορισμένα άσχημα κομμάτια στο παιχνίδι μας όπως στην αρχή του δεύτερου δεκαλέπτου, που για εννιά επιθέσεις δεν μπορέσαμε να σουτάρουμε. Είχαμε πρόβλημα με τους ψηλούς και στα ριμπάουντ. Χρειαζόταν περισσότερα πράγματα για να μπορέσουμε να πάρουμε μία νίκη που θα ήταν σπουδαία». Τέλος, ερωτηθείς για την μη χρησιμοποίηση του Νίκου Χατζή, απάντησε: «Δεν συμβαίνει κάτι δραματικό με τον Χατζή, απλά έκρινα ότι δεν ήταν στο ροτέισον μου στο εν λόγω παιχνίδι».


www.sportime.gr

Mαλλον ειναι σοβαρα τα πραγματα...
weirdo1977
QUOTE(www.betsmart.gr)
: ΑΡΗΣ: Υπό τιμωρία τελεί ο Καλαϊτζής
Αποστολέας ΓΚΑΤΖΙΟΣ ΑΝΤΩΝΗΣ στις 24/2/2007 21:02:54

Αυτό αποφάνθηκαν οι «κίτρινοι» μετά τη συζήτηση που είχαν προ ολίγου για το θέμα του Ελληνα γκαρντ

Οι ιθύνοντες της ΚΑΕ Αρης συζήτησαν το θέμα του Γιώργου Καλαϊτζή, μετά τη λήξη του αγώνα με τον Πανιώνιο. Επίσημη ανακοίνωση δε βγήκε, παρά μόνον η είδηση ότι «ο αθλητής τελεί υπό τιμωρία». Τώρα, ποια τιμωρία θα είναι αυτή, είναι κάτι που θα φανεί εντός των προσεχών ημερών.

Οι άνθρωποι του Αρη φέρουν βαρέως ότι ο παίκτης δεν πήγε στο γραφείο του Ματσόν μετά το τέλος της χτεσινής προπόνησης, όπως ζήτησε ο κόουτς. Ετσι, το θέμα δε θεωρήθηκε λήξαν, όπως άφησε να εννοηθεί ο Ματσόν στη συνέντευξη Τύπου. Το τι μέλλει γενέσθαι (αν δηλαδή στον Ελληνα γκαρντ θα επιβληθεί κάποιο πρόστιμο ή αν τίθεται ακόμα και θέμα απουσίας του από τον αγώνα με την Μπενετόν) θα φανεί άμεσα.


απιστευτα πραμματα....
EXPLOITED ARIS
Τελος καλο ολα καλα με Καλαιτζη.
Αν και για μενα το καλο τελος θα ηταν να μην ειχε ζητησει συγγνωμη και να εφευγε με ελαφρα. 19.gif
Εχω απογοητευτει φετος μαζι του.
Παντως προς γνωση και συμμορφωση ολων των παιχτων ενα προστιμο θα του κανει καλο του Γιωργου. torture.gif torture.gif
Warrior
Λενε οτι θα μεινει εκτος αποστολης για τον αγωνα με την Μπενετον,ως τιμωρια...

Ισως ειναι και καλυτερα τελικα,μηπως παιξει περισσοτερο ο Ραουφ.
EXPLOITED ARIS
Ναι το σκεφτηκα και εγω αν και εχω τον Ματσον ικανο να αφησει τον Καστλ μεσα και για τα 40 λεπτα
basketaris
Σημερα (Δευτερα) που διαβσα εφημεριδα, ειπε οτι ο Καλαϊτζης ζητησε συγγνωμη και αυτο θα εκληφθει στα θετικα υπ' οψη για την οριστικη τιμωρια του. Σημερα θα συνεδριασει το συμβουλιο της ΚΑΕ και θα αποφανθει για το τι προστιμο/τιμωρια θα επιβληθει στον παικτη. Παντως πιστευω πως ακομη κι αν ειναι αποστολη με Μπενετον (που θα ειναι, νομιζω...), σιγουρα θα παιξει περισσοτερο ο Ραουφ, καθ' οτι ο Ματσον θα ειναι καπως "σφιγμενος" απεναντι του. Εκτος, φυσικα, και αν στο μεσοδιαστημα ο Καλαιτζης δειξει στις προπονησεις ορεξατος, με διαθεση και διεκδικησει με αξιωσεις τη συμμετοχη του. Στο εν λογω θεμα, εγω ειμαι με το Ματσον, αυτος πιστευω εχει το δικιο, καθως και πολλες ευκαιριες εχει δωσει στον Καλαϊτζη και την απαραιτητη στηριξη...
Παντως στους απογοητευμενους απο τον Καλαϊτζη, προσθεστε κι εμενα.. Τον πιστευα πολυ, αλλα με (μας) εχει διαψευσει εντελως... Γι' αυτο πιστευω οτι και το καλοκαιρι, λογικα, θα αποδεσμευτει, εξαιτιας και των συχνων τραυματισμων... Το μονο "αγκαθι" ειναι η αποζημιωση, αφου εχει κλειστο διετες και θα πρεπει να το σπασουμε...
Ιδωμεν...
EXPLOITED ARIS
Το θεμα παντως ειναι πως αν δεν παιξει και τωρα κανα εικοσαλεπτο ο Ραουφ δεν προεκιται να παιξει ποτε!

Και δεν ειναι και πολλοι αγωνες...
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.