Help - Search - Members - Calendar
Full Version: PS3 VS XBOX360
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα αποδυτήρια > Τεχνολογία και www
Pages: 1, 2
Das Kapital
XBOX VS PS3

Δεν εχει πολυς καιρος που κυκλοφορησε το Ps3 και αρχιζουν τα ερωτηματα ποια κονσολα θα προτιμηθει περισσοτερο απο το αγοραστικο κοινο!!!

Εσεις ποια κονσολα προτιματε???

Εχει καποιος απο σας μια απο τις 2?




Βασικα εγω δεν εχω καμια απο τις 2 αλλα με βαση τη τιμη του PS3 θα προτιμουσα το XBOX !!!
Gravedigger
QUOTE(lebron15 @ Apr 20 2007, 07:41 PM) *
Βασικα εγω δεν εχω καμια απο τις 2 αλλα με βαση τη τιμη του PS3 θα προτιμουσα το XBOX !!!

Συμφωνώ!!Πολύ ακριβό ρε παιδί μου το PS3...
kolossos
Eγώ έχω 360. Νομίζω για τα λεφτά του είναι πολύ καλό. Ειδικά άμα παίζεις σε hd τηλεόραση...
sihainas
Δεν έχω κανένα από τα 2 και μάλλον δεν πρόκειτε να πάρω κανένα...αλλά δεν νομίζετε ότι είστε λίγο υπερβολικοί όσον αφορά την τιμή του ps3...

πάρτε το παρακάτω παράδειγμα...

xbox premium με 20 gb σκληρό 400 euros + hd-dvd player 200 euros = 600 euros

playstation 3 με 60 gb σκληρό και ενσωματομένο blu-ray 660 euros


οπότε μάλλον στην ήδια (υπερβολική) τιμή έρχονται και τα δύο
Alexmei
καμιά επιλογή "ΔΞ/ΔΑ" δεν έχει; (=Δεν ξέρω/ Δεν απαντώ)
Keyser_Soze
Το Wii!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Τα άλλα είναι για τα μπάζα!! tongue.gif

Ένα πρωτότυπο, με επαναστατικό χειρισμό και χαμηλή τιμή μηχάνημα θέλω εγώ και αυτές τις προϋποθέσεις τις πληρεί μόνο το διαμαντάκι της Νιντέντο.
Pierce
εχουμε κανει τεραστια συζητηση(ο olorin δηλαδη laugh.gif ) απανω σε αυτο το ζητημα με τις παιχνιδομηχανες στο τοπικ των video games. τσεκαρετε να δειτε τη γνωμη του ειδικου wink.gif
εδω
liolias
Τo xboχ γιατι το play station ειναι πολυ ακριβο..
man10
Δεν εχω κανενα απο τα δυο αλλα ανεκαθεν μου αρεσουν πιο πολυ τα PC.Ποσο κανει το PC3?
mikri prasini ollandeza
Το chipάκι του Xbox του 180 δε θα παίζει στο 360, ε?κρίμα....!!!!
Xbox 360 4 ever!
spysta
Μαγκες εχω Χ-Β0Χ 360 και ο κολλητος μου πηγε και πηρε το Ρ3!!!!Αναμφησβητητα Χ-ΒΟΧ 360!!Ενα κλικ παραπανω στα γραφικα ,πλεον ισαξια γκαμα παιχνιδιων και πολυ καλυτερη τιμη......
sihainas
Εγώ πάντως επιμένω... δεν μπορώ να καταλάβω που την είδατε την πολύ καλύτερη τιμή...

Επίσης το γεγονός ότι το xbox έχει καλύτερα γραφικά οφείλετε προφανως στο ότι κοντεύει 2 χρόνια στην αγορά...ενώ το ps3 μόλις πριν λίγους μήνες βγήκε
kolossos
QUOTE
Εγώ πάντως επιμένω... δεν μπορώ να καταλάβω που την είδατε την πολύ καλύτερη τιμή...


Κάποιο μπορεί να το θέλουν μόνο για παιχνίδια και να μην τους ενδιαφέρει το hd ή το blue ray drive
CK13gr
XBOX360

ειναι παιχνιδομηχανες και αυτο ειναι που με ενδιαφερει.... τι να το κανω το DVD αφου εχω Home cinema......
επισης συνδεεται με το pc και το xbox live ειναι κορυφη για δικτυακο παιχνιδι....
sihainas
QUOTE(kolossos @ Apr 30 2007, 03:25 AM) *
Κάποιο μπορεί να το θέλουν μόνο για παιχνίδια και να μην τους ενδιαφέρει το hd ή το blue ray drive



Δεν διαφωνώ αλλά το μέλλον είναι το high definition οπότε αργά ή γρήγορα θα το χρειαστούν...
hagi
Θεωρώ ότι το XBOX δεν έχει να ζηλέψει τίποτα από το PS3 αυτή τη στιγμή δεδομένου ότι το BluRay δεν είναι ακόμη πολύ διαδεδομένο στην Ελλάδα.

Η τιμή είναι ένας βασικός παράγοντας.Εγώ αγόρασα το XBOX και είμαι πολύ ευχαριστημένος μέχρι στιγμής.Φυσικά δεν θεωρώ ότι είναι και μεγάλες οι διαφορές τους (σχεδόν μηδαμινές) και κυρίως είναι επιλογή του καθενός τί γουστάρει να πάρει..
Pierce
ειμαι τεραστιος φαν του grand turismo.
Οποτε ειναι μονοδρομος για μενα το ps3 , ελπιζω να βρεθει το κεφαλαιο μεσα στο καλοκαιρι για να αγορασθει tongue.gif
nikolas12
To ps3 απο αυτα τα δυο.Wii γενικα.
jois21
dry.gif dry.gif dry.gif 32.gif
Monkey D. Luffy
Έχω και Xbox 360 και Playstation 3.
Αυτή τη στιγμή επειδή δεν υπάρχουν παιχνίδια (ακόμα) που να υποστηρίζουν ΟΛΕΣ τις δυνατότητες του PS3 η διαφορά είναι μικρή μεταξύ των 2 παιχνιδομηχανών.
Όμως υπάρχουν παιχνίδια (MGS4) που θα βγαίνουν μόνο για PS3.
Βέβαια απο την άλλη το Xbox τσιπάρετε και ειναι ποιο οικονομικό αυτό... Γιατί δεν έχουν όλοι την ίδια τσέπη.
Εμένα προσωπικά το "τσιπάρισμα" κατέστρεψε την χαρά του Gamer... Θυμάμαι ποσο πολυ χαιρόμουν και μάζευα λεφτα κάποτε για να πάρω ενα παιχνίδι... Όταν το έπαιρνα το πρόσεχα σαν τα μάτια μου και φυσικά δεν το παράταγα μέχρι να το τερματίσω.
Όταν ήρθε η εποχή με το καταραμένο "τσιπ" ήρθε το τέλος...
Κάναμε διαγωνισμό ποιος εχει τα ποιο πολλά παιχνίδια, σταμάτησα να τα τερματίζω και έχασα την όρεξη μου να τα παίζω.
Βγήκα εκτός θέματος το λήγω εδώ.



Υ.Γ


Playstation 3 wins.
jois21
Στο θεμα των παιχνιδιων εχεις ενα δικιο, αλλα να μη φτασουμε να λεμε οτι μας χαλαει να τα εχουμε τσαμπα για να δικιολογησουμε την επιλλογη μας. Στο κατω κατω δοκιμασε το κι αν σου αρεσει πηγαινε να το αγορασεις και παιχτο οπως του αρμοζει, οτι κανουν δλδ και οι pc gamers τοσο καιρο και κανεις δε παραπονιεται γιατι βαρεθηκε να εχει οποιο θελει.

Στο θεμα των επιδοσεων, εχω βαρεθει να ακουω για τις σουπερ-ντουπερ κρυμμενες δυνατοτητες του ps3. Τα καλυτερα γραφικα σε παιχνιδι ως τωρα τα εχει το 360, σε πανω απο ενα. Αυτη ειναι η πραγματικοτητα σημερα, αυτη ηταν και χτες. Το ps3 κυκλοφορει πανω απο ενα χρονο. Οποιος το αγορασε με την ελπιδα οτι σε "λιγο" θα αποκαληφθουν οι μαγικες δυναμεις του ή οτι θα πηγαινει στο βιντεο κλαμπ και οι τοιχοι θα κολυμπανε στα μπλουρει, μαλλον θα μεινει με τη λαχταρα για παρα πολυ καιρο ακομα...
hagi
QUOTE(jois21 @ Jul 11 2008, 03:58 ) *

Στο θεμα των επιδοσεων, εχω βαρεθει να ακουω για τις σουπερ-ντουπερ κρυμμενες δυνατοτητες του ps3. Τα καλυτερα γραφικα σε παιχνιδι ως τωρα τα εχει το 360, σε πανω απο ενα. Αυτη ειναι η πραγματικοτητα σημερα, αυτη ηταν και χτες. Το ps3 κυκλοφορει πανω απο ενα χρονο. Οποιος το αγορασε με την ελπιδα οτι σε "λιγο" θα αποκαληφθουν οι μαγικες δυναμεις του ή οτι θα πηγαινει στο βιντεο κλαμπ και οι τοιχοι θα κολυμπανε στα μπλουρει, μαλλον θα μεινει με τη λαχταρα για παρα πολυ καιρο ακομα...


Αν και η αλήθεια είναι ότι δεν έχω δει κανένα game στο playstation3 πιστεύω και γω ότι δεν έχει να ζηλέψει τίποτα παραπάνω το xbox360.Αυτή τη στιγμή δεν υπάχουν παιχνίδια σε bluray (και αν υπάρχουν θα είναι ελάχιστα) οπότε είναι το ίδιο πράγμα.Μάλιστα σε συγκριτικά που έχω διαβάσει συνήθως καλύτερο βγάζουν το xbox360.Νομίζω ότι αυτή τη στιγμή οικονομικά συμφέρει να πάρει κάποιος xbox αφού δεν υπάρχουν ουσιαστικές διαφορές.
Από εκεί και πέρα είναι και θέμα γούστου αλλά και προτίμησεις του καθενός..
sihainas
Το θέμα δεν είναι τα γραφικά...αν θες γραφικά...τράβα πάρε PC τέλος... Το xbox πλέον όσο περίεργο κι αν είναι αυτό έχει μεγαλύτερη γκάμα παιχνιδιών (όλοι θυμομαστε ότι το ps πάντα αν και δεν είχε το καλύτερο hardware κέρδιζε λόγω γκάμας παιχνιδιών απ' ότι φαίνεται η microsoft το έμαθε το μάθημά της...η sony αντιθέτως...όχι)
jois21
Χαιρομαι που συμφωνεις. tongue.gif
SlobodaN
Και όμως αν και διαθέτω θεωρητικά τον καλύτερο δυπύρηνο της αγοράς σε ΑΜD ( ATHLON 64 στα 6400) και έχω και σούπερ κάρτα γραφικών (ΑΤΙ RADEON X1950) θεωρώ ότι το XBOX που θα έχω εντός ολίγων ημερών θα είναι πολύ καλύτερο σε όλα. Σε κίνηση γενικότερα οι παιχνιδομηχανές σκίζουν και βέβαια όσον αφορά τα γραφικά.. μπορεί η κάρτα του ΧΒΟΧ να μην είναι ανώτερη απο του PC μου αλλά επειδή εδώ και 2 μήνες διαθέτω την LG LF75 42'' FULL HD oι οποία κάνει upscalling μέχρι και 1080p θεωρώ ότι ακόμα και σε γραφικά το ΧΒΟΧ μου θα είναι ανώτερο μακράν! Απλά φανταστείτε τη διαφορά στο ίδιο παιχνίδι ανάμεσα σε μια 19αρα για PC που φτάνει μέχρι 1280*1024 και μία 42αρα LCD με αντίθεση 10000:1 που φτάνει έως και 1920*1080.. cool.gif
jois21
Τιποτα δεν εχει καλυτερα γραφικα απο το πισι. Απλα τα βλεπεις σε χειροτερη οθονη. Αν το συνδεσεις στην τηλεοραση με τη σωστη αναλυση θα δεις ποσο καλυτερα ειναι απο του 360.
Και η Χ1950 δεν ειναι σουπερ, 3 γενιες πισω μπορει... tongue.gif
Επισης η αντιθεση 10.000:1 ειναι εντελως πλασματικη, υπολογιζε 20+ φορες πιο κατω.


Ελπιζω να μπασκετικα θεματα (που δεν παρακολουθω) να ειναι καλυτερα σε ενημερωση. tongue.gif
SlobodaN
QUOTE(jois21 @ Jul 12 2008, 15:41 ) *
Τιποτα δεν εχει καλυτερα γραφικα απο το πισι. Απλα τα βλεπεις σε χειροτερη οθονη. Αν το συνδεσεις στην τηλεοραση με τη σωστη αναλυση θα δεις ποσο καλυτερα ειναι απο του 360.
Και η Χ1950 δεν ειναι σουπερ, 3 γενιες πισω μπορει... tongue.gif
Επισης η αντιθεση 10.000:1 ειναι εντελως πλασματικη, υπολογιζε 20+ φορες πιο κατω.
Ελπιζω να μπασκετικα θεματα (που δεν παρακολουθω) να ειναι καλυτερα σε ενημερωση. tongue.gif


To 10000:1 μόνο πλασματικό δεν είναι. Αυτο που λές ισχύει μόνο σε τηλεοράσεις που πάνε να σου πουλήσουν μαγκιά contrast με 50000:1. Εκεί ναι, είναι σίγουρα πλασματικό. Αλλά κόψε κάτι κι εσυ,20 φορές κάτω αν είναι δυνατόν.... Όσο για την Χ1950 δεν είπα ότι είναι "καινούργια" man σε παρακαλώ να δίνεις βάση σε αυτό που γράφω και να μην βιάζεσαι να απαντήσεις. Δες τι γράφω πιο πάνω αν σου είναι εύκολο για μην τα λέω 100 φορές. Και όσο για την απεικόνιση, κοντός ψαλμός αληλούϊα.. την Τρίτη το βράδυ θα έχω μπροστά μου και το PC και την LCD με το Evolution και τότε θα τα δούμε όλα. icon_wave.gif
jois21
QUOTE(SlobodaN @ Jul 12 2008, 15:59 ) *
To 10000:1 μόνο πλασματικό δεν είναι. Αυτο που λές ισχύει μόνο σε τηλεοράσεις που πάνε να σου πουλήσουν μαγκιά contrast με 50000:1. Εκεί ναι, είναι σίγουρα πλασματικό. Αλλά κόψε κάτι κι εσυ,20 φορές κάτω αν είναι δυνατόν.... Όσο για την Χ1950 δεν είπα ότι είναι "καινούργια" man σε παρακαλώ να δίνεις βάση σε αυτό που γράφω και να μην βιάζεσαι να απαντήσεις. Δες τι γράφω πιο πάνω αν σου είναι εύκολο για μην τα λέω 100 φορές. Και όσο για την απεικόνιση, κοντός ψαλμός αληλούϊα.. την Τρίτη το βράδυ θα έχω μπροστά μου και το PC και την LCD με το Evolution και τότε θα τα δούμε όλα. icon_wave.gif


Μια Kuro εχει πραγματικη αντιθεση κατω απο 2.500-3.000:1 (που ειναιο,τι καλυτερο σ' αυτο τον τομεα μαζι με καποια LED samsung πανελ). Μια τυπικη, αλλα ακριβη σχετικα, τιβι μαρκας εχει κατω απο 1.000:1. Αν νομιζεις οτι η ελ-τζι εχει 10.000:1, I rest my case.
Σχετικα με την καρτα ειπες οτι ειναι "σουπερ". Εχεις δει ποσες εχουν βγει μετα τη δικη σου (και απ' την ιδια εταιρια και απο αλλη); Αρα, για τα τωρινα δεδομενα, μονο σουπερ δεν ειναι.
Επειδη εχω τη δυνατοτητα να το δοκιμασω αυτο που λες αρκετα πριν απο σενα, ακου και μια δευτερη γνωμη.
Αλλα και να μη θες να ακουσεις, σκεψου το λογικα. Το προ του 360/ps3 γινεται upscale απο 720ρ σε 1080ρ. Το προ του πισι μπορει να τρεχει στη φυσικη αναλυση της καθε οθονης ενω περαν της αναλυσης τα αντιστοιχα παιχνιδια του πισι εχουν παντα ανωτερης ποιοτητα γραφικα και μηχανες.
Xaroumenos loukoumas
QUOTE(SlobodaN @ Jul 12 2008, 15:59 ) *
την Τρίτη το βράδυ θα έχω μπροστά μου και το PC και την LCD με το Evolution και τότε θα τα δούμε όλα. icon_wave.gif


Ποιο Evolution?
Το mail client του gnome?
Θα βάλεις και linux στο μηχάνημα;; tongue.gif
jois21
Και gay και Αμπαλος!








tongue.gif tongue.gif tongue.gif
Εντιτ: Και λινουξ γιουζερ
SlobodaN
Για ΧΒΟΧ360
Γνωρίζει κάποιος κάποιο site-forum με οδηγίες τσιπαρίσματος και κατά πόσο είναι εφικτό να γίνουν απο τον χρήστη? Έχω ακούσει ότι απλά κάτι αφαιρείς απο το drive της κονσόλας και είναι έτοιμο. Είναι πολλά τα 90 ευρώ που μου ζητάνε για τσιπάρισμα. Βέβαια και απο την άλλη αν ρισκάρω και το ανοίξω και κάνω κάποιο λάθος τότε.. κλάφτα Ελευθέριε..
Monkey D. Luffy
Το δικό μου XBOX360 το "τσίπαρα" με 40 ευρώπουλα.
Πολλά σου ζητάνε και μάλλον ψάχνει για "κορόϊδα" ο τύπος.
Ψάξου και σε άλλους SlobodaN.
SlobodaN
QUOTE(Monkey D. Luffy @ Jul 15 2008, 11:06 ) *
Το δικό μου XBOX360 το "τσίπαρα" με 40 ευρώπουλα.
Πολλά σου ζητάνε και μάλλον ψάχνει για "κορόϊδα" ο τύπος.
Ψάξου και σε άλλους SlobodaN.


Δυστυχώς στη Χίο δεν υπάρχουν πολλές επιλογές. 90 ο ένας 80 ο άλλος. Μόνο 2 υπάρχουν δυστυχώς.. τι να κάνω ρε γαμώτο..
jois21
Η Microsoft την Κυριακή μείωσε την τιμή του δημοφιλέστερου μοντέλου κονσόλας Xbox 360 Pro με τα 20GB σκληρού δίσκου από τα $349 στα 299$.

Επίσης, η εταιρεία εισήγαγε και ένα νέο Xbox 360 μοντέλο με 60GB σκληρό δίσκο το οποίο θα λανσαριστεί σε Ηνωμένες Πολιτείες και Καναδά στις αρχές Αυγούστου και η τιμή του θα είναι $349.

Οι συγκεκριμένες ανακοινώσεις της Microsoft ήταν αναμενόμενες αφού έγιναν την παραμονή του "E3 Video Game Trade Show" στο Los Angeles.

Τέλος, η Microsoft είχε ανακοινώσει τον Μάιο ότι το Xbox 360 η πρώτη κονσόλα επόμενης γενιάς η οποία έφτασε τις 10 εκατομμύρια πωληθείσες μονάδες στις Ηνωμένες Πολιτείες.

Πηγή: CNET
Pierce
ερωτηση.αυτη τη στιγμη εχει 239€ το xbox με τον 60αρη kai 299 € αυτο με τον 120αρη και το καλωδιο hdmi.
αξιζει τα 60 ευρω παραπανω το δευτερο;
Keyser_Soze
QUOTE(pierce21 @ Sep 23 2008, 17:32 ) *
ερωτηση.αυτη τη στιγμη εχει 239€ το xbox με τον 60αρη kai 299 € αυτο με τον 120αρη και το καλωδιο hdmi.
αξιζει τα 60 ευρω παραπανω το δευτερο;
Νομίζω ναι. Το καλώδιο κοστίζει γύρω στα 20 ευρώ, οπότε στην ουσία η διαφορά είναι 40 ευρώ και θα έχεις διπλάσιο χώρο (νομίζω βέβαια ότι δεν θα έχεις πρόβλημα και με τα 60 γκίγκα).

Τηλεόραση HD πήρες φαντάζομαι...
jois21
Στο νεο f/w λεει θα μπορεις να περνας ολοκληρα games στο σκληρο.
Αν σε ενδιαφερει αυτο, μαλλον πας για elite.




edit: ειχα κολλησει στην παλια εκδοση με τον 20αρη. Υπολογισε το καθενα 7.5GB
Καλωδιο μπορεις να παρεις με κατω απο 10ερω.
Pierce
QUOTE(Keyser_Soze @ Sep 23 2008, 19:45 ) *
Νομίζω ναι. Το καλώδιο κοστίζει γύρω στα 20 ευρώ, οπότε στην ουσία η διαφορά είναι 40 ευρώ και θα έχεις διπλάσιο χώρο (νομίζω βέβαια ότι δεν θα έχεις πρόβλημα και με τα 60 γκίγκα).

Τηλεόραση HD πήρες φαντάζομαι...


μωρε υπαρχει στο σαλονι αλλα ειναι μονιμα κατηλημενη οποτε θα πρεπει να παρθει μια το πολυ μεχρι 26 ιντσες για το δωματιο μου

QUOTE(jois21 @ Sep 23 2008, 19:47 ) *
Στο νεο f/w λεει θα μπορεις να περνας ολοκληρα games στο σκληρο.
Αν σε ενδιαφερει αυτο, μαλλον πας για elite.
edit: ειχα κολλησει στην παλια εκδοση με τον 20αρη. Υπολογισε το καθενα 7.5GB
Καλωδιο μπορεις να παρεις με κατω απο 10ερω.


θενξ α λοτ μαλλον θα παω για το μεγαλο smile.gif

btw , αυτη πως σας φαινεται ; http://www.kotsovolos.gr/site/product.jsp?catid=54061
jois21
Καλυτερα οχι.
1. ειναι μικρη
2. εχει φτιαχτει για πισι μονιτορ, οχι για τιβι (αναλυση κτλ.)
Keyser_Soze
Ρε το ακούσατε φαντάζομαι για το νέο πολυκατάστημα που άνοιξε στην Συγγρού, το Σατούρν;... Απίστευτο κατάστημα, έχει τα άπαντα σε εξαιρετικές τιμές. Εγώ πήγα στην έναρξη και είχε και μερικές απίστευτες προσφορές... Οπότε Πίρσι αν θες να πάρεις τιβί, ξεκινά από εκεί και τσέκαρε τιμές...
Pierce
QUOTE(jois21 @ Sep 23 2008, 21:48 ) *
Καλυτερα οχι.
1. ειναι μικρη
2. εχει φτιαχτει για πισι μονιτορ, οχι για τιβι (αναλυση κτλ.)


το εθεσες κομψα tongue.gif . Οκ λοιπον θα σε ακουσω, απορριπτεται

QUOTE(Keyser_Soze @ Sep 23 2008, 23:01 ) *
Ρε το ακούσατε φαντάζομαι για το νέο πολυκατάστημα που άνοιξε στην Συγγρού, το Σατούρν;... Απίστευτο κατάστημα, έχει τα άπαντα σε εξαιρετικές τιμές. Εγώ πήγα στην έναρξη και είχε και μερικές απίστευτες προσφορές... Οπότε Πίρσι αν θες να πάρεις τιβί, ξεκινά από εκεί και τσέκαρε τιμές...


σε εκεινο το εκτρωμα του Βωβου πρεπει να ειναι στο υψος της Αμφιθεας. Θα το τσεκαρω σιγουρα 19.gif
jois21
Mε λιγο ψαξιμο βρηκα οτι το σατουρν ειναι το 2ο ονομα του mediamarkt (ιδιος ιδιοκτητης, Metro group) και πως σε αλλες χωρες εχουν ιδιες τιμες ή λιγο χειροτερες απο του mediamarkt. Επισης στης 2 Οκτ. εχει εγκαινια το Εlectroworld που βρισκεται στη συγγρου απεναντι απο το σατουρν. Ισως εχει κι αυτο προσφορες. Τελος, πριν τα χριστουγεννα θα ανοιξει μαλλον κι αλλο mediamarkt στην Αττικη (παλι προσφορες ισως; ).
Αυτα. tongue.gif
SlobodaN
QUOTE(pierce21 @ Sep 23 2008, 21:15 ) *
μωρε υπαρχει στο σαλονι αλλα ειναι μονιμα κατηλημενη οποτε θα πρεπει να παρθει μια το πολυ μεχρι 26 ιντσες για το δωματιο μου
θενξ α λοτ μαλλον θα παω για το μεγαλο smile.gif

btw , αυτη πως σας φαινεται ; http://www.kotsovolos.gr/site/product.jsp?catid=54061



Aν και ανεβαίνεις λίγο σε ίντσες , θα σου πρότεινα ανεπιφύλακτα αυτή http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.156525

και εναλλακτικά αυτη http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.169309 την οποία έχω την αντίστοιχη της σε 42'' και την γνωρίζω ιδίοις όμμασι.. biggrin.gif

Γνώμη μου ότι απο τη στιγμή που την θέλεις -και- για παιχνιδομηχανή πας για Full HD. Και οι 26άρες δεν το διαθέτουν αυτό. Εξάλου πλέον μην φανταστείς ότι υπάρχει και καμιά τρελή διαφορά μεγέθους μεταξύ 26'' και 32''. Μια χαρά θα είσαι απο οποιαδήποτε απόσταση.
jois21
Αν πας τοσο ψηλα... ή πλασμα ή... polaroid! http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.167209
Pierce
ρε σεις ηρεμήστε ,2 μετρα θα ειμαι απο την τηλεοραση, με τις 37αρες και τις 42αρες θα τυφλωθω tongue.gif . Δεν ξερω και η 32 μου φαινεται υπερβολικη 39.gif (αν και οι 26 αρες εχουν το μειονεκτημα που ανεφερε ο slobodan ). Eυχαριστω πολυ παντως για την βοηθεια και τις αποψεις smile.gif
SlobodaN
QUOTE(pierce21 @ Sep 24 2008, 02:16 ) *
ρε σεις ηρεμήστε ,2 μετρα θα ειμαι απο την τηλεοραση, με τις 37αρες και τις 42αρες θα τυφλωθω tongue.gif . Δεν ξερω και η 32 μου φαινεται υπερβολικη 39.gif (αν και οι 26 αρες εχουν το μειονεκτημα που ανεφερε ο slobodan ). Eυχαριστω πολυ παντως για την βοηθεια και τις αποψεις smile.gif


Σε πληροφορώ ότι με την LG την 42άρα είμαι στα 2,5 με 2,6 μέτρα περίπου και δεν υπάρχει κανένα απολύτως πρόβλημα. Τέλεια οπτική.Υπάρχουν τρομερές εξελίξεις και πλέον δεν είναι όπως οι πρώτες plasma που σε ζαλίζανε οι κοντινές αποστάσεις. Με την παλιά plasma που είχα, πριν 4,5 χρόνια ναι υπήρχε σοβαρό πρόβλημα και όλη την ώρα είχα μετακόμιση στα έπιπλα wink.gif Υπάρχει όμως πλέον εξαιρετική τεχνολογία προβλεπόμενη για -σχεδόν- κάθε απόσταση σε σημείο που αρκετές φορές να αναρωτιέμαι ότι αν έιχα πάρει 46άρα ακόμα και σε τέτοια απόσταση ίσως να ήταν και ακόμα καλύτερα φίλε μου.
sihainas
32αρα full hd? χμ... τέλος πάντων... πιρς... κι εγώ όταν ήμουν στην αγορά για tv για το δωμάτιο έλεγα... μια 26άρα και πολύ είναι...τελικά πήρα την LG 32LB75 και δεν το μετάνιωσα...
Pierce
ok 32αρα it is then biggrin.gif (αν και το λινκ σου με πεταει σε μια 47αρα φιλιπς tongue.gif )
jois21
Ολα ειναι θεμα συνηθειας. Και οι 50" στα 2μ. καλες ειναι.
SlobodaN
Jois, να σε ρωτήσω κάτι . Αν στο Set Home Cinema που έχω πάρω -στο μέλλον- ξεχωριστά και μία συσκευή blu ray και τα συνδέσω με ένα optical θα έχω 5.1?

Σημειώνω ότι το set έχει optical in.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.