Help - Search - Members - Calendar
Full Version: ΦΤΑΝΕΙ ΜΕ ΤΟ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ ΣΑΣ....ΚΟΥΡΑΣΑΤΕ
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Οτιδήποτε για το μπάσκετ
Pages: 1, 2, 3
OrAnGe
Ανοιγω την τηλεωραση να δω για μπασκετ στην αθλητικη κυριακη....και τελικα κυμιθικα χωρης να δειξει κατι για την πορτοκαλη θεα...κανανε ποδοσφαιρικες αναλησεις τα παιδια μεχρι αργα,,που χρονος για μπασκετ?...τελικα αλαξτε ονομα και καντε το''ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΙΚΗ ΚΥΡΙΑΚΗ'''...Σε μια χωρα σαν την Ελλαδα που το μπασκετ ειναι μακραν το μεγαλιτερο ομαδικο σπορ ..οι ανθρωποι επιμενουν με το ζορι να μας κανουν ποδοσφαιρικους......ΦΤΑΝΕΙ με την πλυση εγκεφαλου στα ΜΜΕ...ΦΤΑΝΕΙ με το δηθεν ομορφοτερο σπορ.....ΦΤΑΝΕΙ ....ΔΩΣΤΕ ΣΤΟ ΜΕΓΑΛΟ ΣΠΟΡ ΤΗΣ ΧΩΡΑΣ ΤΟΝ ΧΡΟΝΟ Κ ΤΟΝ ΧΟΡΟ ΠΟΥ ΤΟΥ ΑΞΙΖΕΙ...................................ΣΥΜΦΩΝηΤΕ???.....τι πρεπει να κανουμε ολοι για αυτο??
thrylos7
Διαφωνώ... ήδη αυτή την εβδομάδα έχουμε 0-5 στην Ευρώπη, ο ΠΑΟ κινδυνεύει με ήττα στη Μάλαγα και αν δεν ήταν το Αλεξάνδρειο θα μιλούσαμε για σίγουρη ήττα του Άρη...

smiley.gif

QUOTE
τελικα αλαξτε ονομα και καντε το''ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΙΚΗ ΚΥΡΙΑΚΗ'''

Λίγο ήθελα να το στείλω με μήνυμα αυτό στην εκπομπή την Κυριακή... rolleyes.gif
leonkalf
Συμφωνώ Orange!!!
Μαζί σου.. 41.gif
sarounas
δεν είναι για μας η αθλητική κυριακή 68.gif
για μας υπάρχουν η ΚΕΡΚΙΔΑ ΤΟΥ ΣΑΒΒΑΤΟΥ και η ΜΠΑΣΚΕΤΟΥΠΟΛΗ

βέβαια τώρα θα μου πείτε "καλά και για τα κυριακάτικα μπάσκετ από που θα δούμε εικόνα;"
hagi
QUOTE(OrAnGe @ Jan 18 2007, 03:42 AM) *
Ανοιγω την τηλεωραση να δω για μπασκετ στην αθλητικη κυριακη....και τελικα κυμιθικα χωρης να δειξει κατι για την πορτοκαλη θεα...κανανε ποδοσφαιρικες αναλησεις τα παιδια μεχρι αργα,,που χρονος για μπασκετ?...τελικα αλαξτε ονομα και καντε το''ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΙΚΗ ΚΥΡΙΑΚΗ'''...Σε μια χωρα σαν την Ελλαδα που το μπασκετ ειναι μακραν το μεγαλιτερο ομαδικο σπορ ..οι ανθρωποι επιμενουν με το ζορι να μας κανουν ποδοσφαιρικους......ΦΤΑΝΕΙ με την πλυση εγκεφαλου στα ΜΜΕ...ΦΤΑΝΕΙ με το δηθεν ομορφοτερο σπορ.....ΦΤΑΝΕΙ ....ΔΩΣΤΕ ΣΤΟ ΜΕΓΑΛΟ ΣΠΟΡ ΤΗΣ ΧΩΡΑΣ ΤΟΝ ΧΡΟΝΟ Κ ΤΟΝ ΧΟΡΟ ΠΟΥ ΤΟΥ ΑΞΙΖΕΙ...................................ΣΥΜΦΩΝηΤΕ???.....τι πρεπει να κανουμε ολοι για αυτο??



Μπράβο ρε φίλε πες τα....Και γω το ίδιο ακριβώς πράγμα λέω..Κάντε την ποδοσφαιρική Κυριακή να τελειώνουμε..Που τα είδαν τα αθλήματα..Ασχολούντε με ένα άχρηστο άθλημα στην Ελλάδα που δεν τραβάει με τίποτα και προσπαθούν συνεχώς να μας το επιβάλλουν από τηλεόραση και εφημερίδες,ακόμη και μέσω ηλεκτρονικού τύπου..

Μου έδωσες αφορμή να τα χώσω και γω..Αλλά όπως ειπώθηκε ήδη υπάρχουν άλλες εκπομπές για μας..Μην βλέπετε αθλητική Κυριακή αν περιμένετε να δείτε μπάσκετ..Εγώ το κατάλαβα και δεν ασχολούμε καθόλου με την συγκεκριμένη εκπομπή..

Πραγματικά έχω κουραστεί με την αδικία που υπάρχει στην Ελλάδα...Τί άλλο να κάνουν δηλαδή τα παιδιά..

ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΕΣ ΕΥΡΩΠΗΣ 77.gif ---ΔΕΥΤΕΡΑΘΛΗΤΕΣ ΚΟΣΜΟΥ... 77.gif

ΞΥΠΝΑΤΕ ΓΙΔΙΑ ΠΟΥ ΔΙΟΙΚΗΤΕ ΟΛΑ ΤΑ ΜΕΣΑ..... 68.gif 68.gif
liolias
Πρεπει να κανουμε μποικοταζ σε ολες τις εκπομπες για να πεσουν τα νουμερα τους και να βλεπουμε αποκλειστικα μπασκετικες.
OrAnGe
θελει απο ολους μας πρωσπαθεια ...πιεστε τους .....κουρασε η ''ποδοσφαιρικη τους πληση εγκεφαλου'''...ποτε θα το καταλαβετε επιτελους ,στην Ελλαδα ΤΟ ΜΠΑΣΚΕΤ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΕΘΝΙΚΟ ΜΑΣ ΣΠΟΡκαι σε αυτο πρεπει να δωσετε βαση,και οχι στην μιζερη ''σουπαλιγκα''και το κλοτσοσκουφι σας...
dimitrisp
Όντως παιδιά έχει παραγίνει το κακό αλλα αν παρακολουθήσεις 2-3 εβδομάδες καταλαβαίνεις ότι όντως ταιριάζει σε εμάς όπως ήδη αναφέρατε η Μπασκετούπολη και η Κερκίδα του Σαββάτου. Επισης καθε Παρασκευη στις 19.00 SuperSport το Basket Time wink.gif
OrAnGe
φτεμε και εμεις παιδια ..αν '''βομβαρδιζαμε'' με μηνιματα,τηλεφονα,ημαιλ ολα τα ΜΜΕ..τοτε θα ''την ακουγαν'' οι απαραδεκτοι...που μας εχουν πριξει με το ''κλοτσοσκουφι'' και την '''σουπαλιγκα'' τους....φτεμε εμεις που δεν τους λεμε οτι με το ζορι δεν θα κανουν την Ελλαδα ποδοσφαιρικη χορα...η Ελλαδα ηταν,ειναι και θα ειναι basketland
liolias
QUOTE(OrAnGe @ Jan 19 2007, 10:38 PM) *
θελει απο ολους μας πρωσπαθεια ...πιεστε τους .....κουρασε η ''ποδοσφαιρικη τους πληση εγκεφαλου'''...ποτε θα το καταλαβετε επιτελους ,στην Ελλαδα ΤΟ ΜΠΑΣΚΕΤ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΕΘΝΙΚΟ ΜΑΣ ΣΠΟΡκαι σε αυτο πρεπει να δωσετε βαση,και οχι στην μιζερη ''σουπαλιγκα''και το κλοτσοσκουφι σας...


Φιλε αυτο ξαναπεστω.Το θεμα ειναι να το καταλαβουν καποιοι... ΠΑΡΤΕ ΤΟ ΧΑΜΠΑΡΙ ΜΑΣ ΚΟΥΡΑΣΕ Η ΣΟΥΠΕΡ ΛΙΓΔΑ ΣΑΣ!!
NBAholic
Imagine there's no soccer,
It's very easy if you try
No black-white ball below us
Just players jumping to the sky
Imagine all the people
Playing basketball...

You may say I'm a hater
But I'm not the only one
I hope someday you'll join us
And you'll get to love V-Span.


(Credit στον Arkadio για το θέμα της κατάληξης του τελευταίου στίχου)
Aspaki
QUOTE(NBAholic @ Jan 22 2007, 01:53 AM) *
Imagine there's no soccer,
It's very easy if you try
No black-white ball below us
Just people jumping to the sky
Imagine all the people
Playing basketball...

You may say I'm a hater
But I'm not the only one
I hope someday you'll join us
And you'll get to love V-Span.
(Credit στον Arkadio για το θέμα της κατάληξης του τελευταίου στίχου)



K ο ρ υ φ α ί ο!! Απλά smile.gif
dimitrisp
Επιπλεον με ολα αυτα φταει και η νοοτροπια. Περπατουσα σημερα το πρωι στα καφε λεγανε για το ποδοσφαιρο 8 ποντους μπροστα 6 κλπ........Επισης στην δουλεια το 80% ασχολειται πως παιξανε οι ομαδες στα απιστευτα ομορφα γηπεδα της Σουπερλιγκας tongue.gif Ασε που τωρα που αποφασιζει και διατασει η ιδια θα βγαζουν αποφασεις οτι τους συμφερει χωρις να χασουν και την μειωμενη προσελευση.

Ειναι δυσκολο να αλλαξει και παλι η νοοτροπια και να επανελθει οπως στα τελη της δεκαετιας του 80. Οπου ηξερες ποτε ξεκιναγε ο αγωνας και το περιμενες πως και πως τοτε tongue.gif
OrAnGe
ΕΜΕΙΣ μπορουμε να το αλλαξουμε αυτο....ολοι ακουτε ραδιοφονικους σταθμους,ολο διαβαζετε εφημεριδες.....παρτε τους και ''χοστε τα'''απαιτηστε μπασκετικες εκπομπες παντου σε ολα τα μμε που ακουτε κ διαβαζετε στην Αθηνα,Θεσσαλονικη κ επαρχεια....
sihainas
sorry που θα σας τη χαλάσω αλλά η Ελλάδα ήταν είναι και μάλλον θα είναι...ποδοσφαιρική χώρα... σίγουρα όχι τόσο ώστε να του δίνουν μόνο 5 λεπτά μιας 3ωρης εκπομπής...αλλά όπως και να το κάνουμε το ποδόσφαιρο πουλάει πολύ περισσότερο...

Για παράδειγμα...είχα μάθημα στο πανεπιστήμιο και μας κράτησε παραπάνω ένας καθηγητής...και λέω εγώ...άντε θα χάσω τον Ολυμπιακό (κάποιο ματς για την Ευρωλίγκα ήταν δεν θυμάμαι...αλλά την ίδια μέρα είχε και CL) και μου λέει ένας...με ποιον παίζει... του λέω στο μπάσκετ με την τάδε...και πριν προλάβω να ολοκληρώσω μου λέει...αστο το μπάσκετ στο ποδόσφαιρο πες μου...
Keyser_Soze
QUOTE
ΕΜΕΙΣ μπορουμε να το αλλαξουμε αυτο....ολοι ακουτε ραδιοφονικους σταθμους,ολο διαβαζετε εφημεριδες.....παρτε τους και ''χοστε τα'''απαιτηστε μπασκετικες εκπομπες παντου σε ολα τα μμε που ακουτε κ διαβαζετε στην Αθηνα,Θεσσαλονικη κ επαρχεια....
Φίλε αυτά δε γίνονται. Θυμίσου τι έγινε στην κατάκτηση του Euro το 2004 από την Εθνική ποδοσφαίρου και σύγκρινε με την κατάκτηση του αντίστοιχου κυπέλλου στο μπάσκετ. Όπως είπε και ο sihainas η Ελλάδα είναι ποδοσφαιροχώρα. Αυτό δεν πρόκειται να αλλάξει ποτέ. Εγώ προσωπικά δεν έχω κανένα πρόβλημα με αυτό αφού και τα 2 αθλήματα τα λατρεύω εξίσου.
OrAnGe
η Ελλαδα ειναι καθαρα μπασκετικη χωρα...δες τι επυτιχιες εχουν φερει τα αλλα σπορ και θα καταλαβεις..ΟΛΑ μαζι δεν φτανουν ουτε τα μισα του μπασκετ.....το προβλημα βρισκετε στα ΜΜΕ.....Αν καθε μερα ''επαιζαν''' μπασκετ κανεις δεν θα ασχολουνταν με το ποδοσφαιρο..ολα ειναι θεμα μαρκετινκ κ προβολης,ακομα να το ΚΑΤΑΛΑΒΕΤΕ...για χρονια το ποδοσφαιρο ηταν 2ρο κ καταυδρομενο.....ΟΛΑ ΕΙΝΑΙ ΘΕΜΑ ΜΑΡΚΕΤΙΝΓΚ ΚΑΙ ΚΑΤΕΥΘΗΝΣΗΣ ΠΟΥ ΜΑΣ ΔΙΝΟΥΝΕ...Να μην προχορισω παρακατω γιατι θα ανηξουμε πολλα καεφαλαια.........
morfi
QUOTE(sihainas @ Jan 22 2007, 08:51 PM) *
sorry που θα σας τη χαλάσω αλλά η Ελλάδα ήταν είναι και μάλλον θα είναι...ποδοσφαιρική χώρα...

Οχι μονο η ελλαδα... ολος ο πλανητης γη ειναι ποδοσφαιρικος...

QUOTE(sihainas @ Jan 22 2007, 08:51 PM) *
σίγουρα όχι τόσο ώστε να του δίνουν μόνο 5 λεπτά μιας 3ωρης εκπομπής...αλλά όπως και να το κάνουμε το ποδόσφαιρο πουλάει πολύ περισσότερο...

Tωρα το καταλαβες ? Εγω το γραφω εδω και πολυ καιρο...

QUOTE(sihainas @ Jan 22 2007, 08:51 PM) *
Για παράδειγμα...είχα μάθημα στο πανεπιστήμιο και μας κράτησε παραπάνω ένας καθηγητής...και λέω εγώ...άντε θα χάσω τον Ολυμπιακό (κάποιο ματς για την Ευρωλίγκα ήταν δεν θυμάμαι...αλλά την ίδια μέρα είχε και CL) και μου λέει ένας...με ποιον παίζει... του λέω στο μπάσκετ με την τάδε...και πριν προλάβω να ολοκληρώσω μου λέει...αστο το μπάσκετ στο ποδόσφαιρο πες μου...

Επρεπε να το καταλαβεις... cool.gif
dimitrisp
Σ' αυτο που αναφερατε παιδια με τους πανηγυρισμους του ποδοσφαιρου τοτε νομιζω οτι η εκταση που εγινε με του Euro2004 ητανε γιατι ητανε κατι το ανελπιστο. Κατι το πολυ δυσκολο εως και εξωπραγματικο. Στο μπασκετ η χωρα μας οπως λενε καποιοι εχει χορτασει τιτλους και ισως αυτο να δικαιολογει την μικρη εκταση τοτε που το πηραμε στην Σερβια.

Η αληθεια ειναι οτι οι επιτυχιες μιλανε απο μονες τους και αναμφισβητητα η Ελλαδα ητανε και θα ειναι μια απο τις υπολογισιμες δυναμεις στο μπασκετ.

Δεν νομιζω και εγω να αλλαξει κατι με το σταγονομετρο θα βλεπουμε στην τηλεοραση μπασκετικες εκπομπες, οσο δε για τις εφημεριδες τα πρωτοσελιδα κατα ενα 80% εχει ποδοσφαιρικο χαρακτηρα.

Αλλος λογος ο οποιος αναφερθηκε ειναι τι πουλαει πιο πολυ τελικα..........βεβαια πως μπορει να πουλαει το παιχνιδι Αιγαλεω-Ιωνικος αλλα θα μου πειτε και στο μπασκετ δεν υπαρχουν τετοια παιχνιδια. Τα παραδειγματα των ομαδων ειναι τυχαια που ανεφερα !!
OrAnGe
οι επυτιχιες του Ελληνικου μπασκετ εγιναν ρουτηνα ποια...και θα εχουμε και αλλες στο μελον κ απο την Εθνικη κ απο τις ομαδες μας....στο ποδοσφαιρο εγινε μια φορα κ δεν θα ξαναγινει....η Ελλαδα εχει δημιουργισει παραδωση στο μπασκετ ..οχι απο το 87 που νωμιζετε ολοι αλλα απο τις δεκαετιες του 40-50 ,το 47 πιραμε το χαλκινο μεταλιο στο Ευρομπασκετ του Καιρου,μετεπιτα ειχαμε επυτιχιες στους Μεσσογειακους,οι ομαδες μας κανανε αξιοθαυμαστες πορειες[Πανεληνιος,ΑΕΚ,ΠΑΟ]με αποκορυφομα την ΑΕΚ του 68 και την κατακτηση του κυπελουχων....και μετα απογειοθηκε με την Εθνικη τον ΑΡΗ τον ΠΑΟΚ τον ΟΣΦΠ τον ΠΑΟ την ΑΕΚ........
morfi
OrAnGe εχουν ηδη ανοιχτει πολλα τοπικ γυρω απο το ποδοσφαιρο ειτε σχολιασμο των αγωνων ειτε για κραξιμο... εχει καταντησει κουραστικο...

Και το εχω ξαναπει... Το ποδοσφαιρο ειναι ΕΔΩ και το μπασκετ ειναι
































ΕΔΩ.-
thrylos7
QUOTE
εχουν ηδη ανοιχτει πολλα τοπικ γυρω απο το ποδοσφαιρο ειτε σχολιασμο των αγωνων ειτε για κραξιμο... εχει καταντησει κουραστικο...


Σκέψου πόσο κουραστικό είναι όλο αυτό το πνεύμα ποδοσφαιρομανίας που διακατατέχει σύσσωμο τον ελληνικό αθλητικό τύπο και όχι μόνο...
Είναι και λίγο ξεφτίλα από ένα σημείο και μετά.
Das Kapital
Σαν ενας φανατικος μπασκετοφιλος ειμαι της αποψης οτι το μπασκετ ειναι οντως αδικημενο σε σχεση με το ποδοσφαιρο ομως οπαδοι αλλων αθληματων τι να πουν?
Alexmei
έχεις ένα δίκιο...

αλλά σκέψου τα πράγματα που έχει κάνει η Ελλάδα (γενικά) στο μπάσκετ... είτε με σύλλογο είτε με Εθνική.... ενώ στο ποδόσφαιρο τίποτα... μόνο ένας ημιτελικός (για συλλογικό) στο Τσου Λου και ένα Ευρωπαϊκό (το οποίο η Ελλάδα στο Μπάσκετ το είχε πάρει 27 χρόνια πριν wink.gif )


Απλά έτσι είναι οι Έλληνες... όπως είπε κάποιος: "Το μπάσκετ είναι άθλημα κατανόησης και χρειάζεται νοημοσήνη".... wink.gif



Γ.Σ. Δεν υποτιμάω κανένα άλλο άθλημα εκτός ποδοσφαίρου
grigoris
Το ποδόσφαιρο πάντα θα είναι πιο δημοφιλές γιατί είναι πολύ απλούστερο από το μπάσκετ.Για να παίξεις μπάσκετ χρειάζεται να έχεις μια άλφα αντίληψη.Όμως το μπάσκετ σαν άθλημα ταιριάζει πιο πολύ στην ιδιοσυγκρασία του Έλληνα,γι'αυτό και το επίπεδο μας σε ομαδικό (συλλογικό και εθνικό) όσο και σε ατομικό επίπεδο (ποσότητα παιχτών που παίζουν στο εξωτερικό και ρόλος στις ομάδες τους) είναι από τα υψηλότερα παγκοσμίως
hagi
Οι περισσότεροι το έχετε πιάσει σωστά το θέμα και συμφωνώ απόλυτα μαζί σας..Δυστυχώς ποτέ δεν θα γίνει κάτι καλό για το μπάσκετ μας στην Ελλάδα..

Βγήκαμε δεύτερη στον κόσμο και δεν έγινε τίποτα...Αν βγαίναμε στο ποδόσφαιρο τί θα γίνόταν;;;Απαράδεκτοι όλοι οι δημοσιογράφοι,τί δημοσιογράφοι δηλαδή,ποδοσφαιρογράφοι είναι αυτοί και όλα τα ΜΜΕ που κάνουν τόσα χρόνια πλύση εγκεφάλου με το κωλοάθλημά τους..(συγνώμη για την λέξη αλλά δεν κρατήθηκα)...

Και πραγματικά όπως είπε και κάποιος φίλος τί να πουν και οι άλλοι που ασχολούντε με άλλα αθλήματα..Και μετά λένε ότι δεν υπάρχη υποδομή και τέτοια..Αφού δεν δίνει κανένας σημασία και δεν ακούγοντε τα αθλήματα λογικό είναι να μην πέφτουν και χρήματα και να μην προχωράει το κάθε άθλημα..

Απλά εσείς εκεί έξω μάγκες (για να μηνπω τίποτε άλλλο) να ξέρετε ότι το ΜΠΑΣΚΕΤ ΔΕΝ ΠΕΘΑΙΝΕΙ και ας μην το προβάλετε καθόλου..Μείνετε εκεί με την μιζέρια σας και το ταλαίπωρο άθλημά σας...........
Das Kapital
Οχι τιποτα ρε παιδια αλλα δεν καταλαβαινω τι τους αρεσει εγω βλεπω μονο εναν αγωνα καθε τεσσερα χρονια και επισης εχετε παρατηρησει οτι ομαδες οπως το μαρουσι που δεν ποδοσφαιρικο τμημα δεν εχου οπαδους ! δηλαδη αν ειναι δυνατον!!!! shot.gif
OrAnGe
οι ποδοσφαιρικοι ''μαιντανοι'' ειναι παντου κ μας '''ζαλιζουν τον ερωτα''' καθε μερα ...μας μηλανε για το Ελληνικο ποδοσφαιρο..ποιο ποδοσφαιρο ???? το ανυπαρκτο...το θελουν δεν το θελουν το μπασκετ θα ξαναγινει πρωτο στην χωρα...ειδη μετα τις επυτιχιες της εθνικης οι ακαδημιες γεμισαν απο χιλιαδες πιτσιρικια που αγαπανε το μπασκετ.....το μεγαλο προβλημα ειναι τα ΜΜΕ....αν μπορεσουμε και τους αλλαξουμε ροτα τοτε ναι..το μπασκετ θα ξαναγινει πρωτο κ με δυαφορα απο το '''κλοτσοσκουφι''' της συμφορας....μην συμετεχετε σε εκπομπες ολογου που οι παρουσιαστες δεν μιλανε για μπασκετ...αγνοιστε τους....
apkat
Το ποδοσφαιρο ειναι μακραν το πρωτο αθλημα και δε θα σταματησει να ειναι κατα τη γνωμη μου..Αυτη η κουβεντα δεν εχει ομως νοημα..Εδω μιλαμε υπερ του μπασκετ 200-300 ατομα που ουτως η αλλως προτιμαμε το μπασκετ.Ποιο το νοημα;

QUOTE
Οχι τιποτα ρε παιδια αλλα δεν καταλαβαινω τι τους αρεσει εγω βλεπω μονο εναν αγωνα καθε τεσσερα χρονια


Αυτο σημαινει οτι αν ισχυει η ηλικια διπλα στο lebron εχεις δει συνολικα 4 ματς ποδοσφαιρου στη ζωη σου;
προφανως και το ποδοσφαιρο σε υψηλο επιπεδο μπρει να ειναι πολυ ομορφο,θεαματικο και να απαιτει τεραστια εξυπναδα για να παιχτει..Αυτα που κανει ο Ροναλντινιο δηλαδη δεν απαιτουν απιστευτη ευφυια;;
βεβαια στην Ελλαδα δεν ειναι υψηλου απιπεδου αυτο που παιζεται αλλα αφου αρεσει στον κοσμο τι να κανουμε;;

Δεν ειναι ολα μια προπαγανδα εναντιον του μπασκετ.Απλα δεν ενδιαφερει τοσο τον κοσμο..
Das Kapital
QUOTE(apkat @ Jan 26 2007, 05:16 PM) *
Το ποδοσφαιρο ειναι μακραν το πρωτο αθλημα και δε θα σταματησει να ειναι κατα τη γνωμη μου..Αυτη η κουβεντα δεν εχει ομως νοημα..Εδω μιλαμε υπερ του μπασκετ 200-300 ατομα που ουτως η αλλως προτιμαμε το μπασκετ.Ποιο το νοημα;
Αυτο σημαινει οτι αν ισχυει η ηλικια διπλα στο lebron εχεις δει συνολικα 4 ματς ποδοσφαιρου στη ζωη σου;
προφανως και το ποδοσφαιρο σε υψηλο επιπεδο μπρει να ειναι πολυ ομορφο,θεαματικο και να απαιτει τεραστια εξυπναδα για να παιχτει..Αυτα που κανει ο Ροναλντινιο δηλαδη δεν απαιτουν απιστευτη ευφυια;;
βεβαια στην Ελλαδα δεν ειναι υψηλου απιπεδου αυτο που παιζεται αλλα αφου αρεσει στον κοσμο τι να κανουμε;;

Δεν ειναι ολα μια προπαγανδα εναντιον του μπασκετ.Απλα δεν ενδιαφερει τοσο τον κοσμο..


Με ενδιαφερον οντως βλεπω μονο τον τελικο του παγκοσμιου κυπελλου! Δεν ειμαι εχθρος του ποδοσφαιρου ομως δεν ειναι κατασταση αυτη να ανοιγεις μια αθλητικη εφημεριδα και να βλεπεις 5 σελιδες για το μπασκετ και για αυτο εχουμε και το μπασκετικο περιοδικο και εφημεριδα γιατι ολα τα αλλα και καλα ειναι για ολα τα αθληματα και απο τις 100 οι 80 σελιδες μιλουν για ποδοσφαιρο
OrAnGe
MONO ΜΠΑΣΚΕΤ ....ΤΙΠΟΤΑ ΑΛΛΟ...για ποιο ποδοσφαιρο μυλατε???πλακα κανετε???...για ενα αθλημα που πεθανε πριν 20 χρονια??...δεν υπαρχει θεαμα στο κλοτσοσκουφι εκτος ελαχιστων εξερεσεων-οσοι το αγαπατε ποιο πολλυ απο το μπασκετ γιατι συμετεχετε στοπ φορουμ???
apkat
Μαλλον δε καταλαβαινεις τι διαβαζεις..Το ποδοσφαιρο ειναι ενα θαυμασιο αθλημα το οποιο υποτιμας συνεχως χωρις κανενα προφανη λογο..Σεβαστη η αποψη σου αλλα φτανει.΄Σεβασου οτι υπαρχουν και αλλες αποψεις..και μενα μ'αρεσει πιο πολυ το μπασκετ αλλα αυτη η κουβεντα πλεον εχει καταντησει γραφικη..

Υ.Γ:Το συμπερασμα για το πιο αθλημα αγαπαω πιο πολυ ειναι εξαιρετικα αυθαιρετο αλλα εν πασει περιπτωσει με ποια λογικη θα μου υποδειξεις αν θα ειμαι σε αυτο το φορουμ η οχι;
Pierce
υπαρχει καποιος λογος που μισεις το ποδοσφαιρο? 3 σελιδες ολο κομπλεξ κατωτεροτητας βγαζεις και τασεις φασισμου λεγοντας οτι αν αγαπαμε το ποδοσφαιρο κακως ειμαστε στο φορουμ..
το ποδοσφαιρο ειναι επισης ενα λαοφιλεστατο αθλημα το οποιο ,ασχετα αν κακοποιειται απο τους αμπαλους στην ελλαδα, στο εξωτερικο ειναι πηγη χαρας και ευτυχιας.(ισπανια ιταλια αγγλια) peace.gif
OrAnGe
αν '''με πιανεις'''' φιλε δεν υποτιμαω κανενα ποδοσφαιρο ουτε κανενα αλλο σπορ-απλα τονιζω οτι το μπασκετ-το οποιο λατρευω-ΔΕΝ ΑΝΤΙΜΕΤΟΠΙΖΕΤΕ ΟΠΩΣ ΤΟΥ ΑΞΙΖΕΙ ΑΠΟ ΤΑ ΜΜΕ......και επισεις ΤΩΝΙΖΩ το οτι ποδοσφαιρο εδω κ χρονια στεριτε θεαματος πλην λιγων εξερεσεων....οποτε'''ΠΙΑΣΕ''' καλα το ολο θεμα και μετα κανε μου επιθεση.......και επιτελους θελω να πιστευω οτι συμετεχω σε ενα φορουμ που ΟΛΟΙ μασ λατρευουμε την πορτοκαλη........και ΣΚΕΨΟΥ καλα αν σου αρεσουν οι εκφρασεις καποιων τυπων στα μμε που αποκαλουν το μπασκετ''''μπασκετακι''' '''σπυριαρα''' κλπ....αν σου αρεσουν ολα αυτα τοτε παω πασο......αν σου αρεσει αυτη η αδηκια και η ανησονομια τοτε οκ.........συμετεχουμε σε ενα φορουμ που ΑΓΑΠΑΜΕ το μπασκετ κ αυτο μας ενδιαφερει ....
thrylos7
Σε άλλα πράγματα συμφωνώ, σε άλλα διαφωνώ, γενικότερα δεν αξίζει τον κόπο να "χαλιόμαστε" μεταξύ μας γι' αυτή την κατάσταση...

...αλλά δε μπορώ να μην εκθειάσω τον ελληνικό Τύπο για τη σημασία που έδωσε στην ανάδειξη του Παπαλουκά ως καλύτερου Ευρωπαίου μπασκετμπολίστα της χρονιάς.

24.gif

Τ' ότι κάποια πράγματα είναι γελοία το έχουμε πει ε;
morfi
QUOTE(OrAnGe @ Jan 27 2007, 11:59 AM) *
αν '''με πιανεις'''' φιλε δεν υποτιμαω κανενα ποδοσφαιρο ουτε κανενα αλλο σπορ-απλα τονιζω οτι το μπασκετ-το οποιο λατρευω-ΔΕΝ ΑΝΤΙΜΕΤΟΠΙΖΕΤΕ ΟΠΩΣ ΤΟΥ ΑΞΙΖΕΙ ΑΠΟ ΤΑ ΜΜΕ......

Kαι ομως, στην ελλαδα, του φερονται ετσι οπως του αξιζει...

QUOTE(OrAnGe @ Jan 27 2007, 11:59 AM) *
και επισεις ΤΩΝΙΖΩ το οτι ποδοσφαιρο εδω κ χρονια στεριτε θεαματος πλην λιγων εξερεσεων....οποτε'''ΠΙΑΣΕ''' καλα το ολο θεμα και μετα κανε μου επιθεση.......

Δηλαδη τωρα θελεις να πεις οτι η Α1 εχει θεαμα ?

QUOTE(OrAnGe @ Jan 27 2007, 11:59 AM) *
και επιτελους θελω να πιστευω οτι συμετεχω σε ενα φορουμ που ΟΛΟΙ μασ λατρευουμε την πορτοκαλη........

Σου εχει δωσει κανεις αντιθετη εντυπωση ?

QUOTE(OrAnGe @ Jan 27 2007, 11:59 AM) *
και ΣΚΕΨΟΥ καλα αν σου αρεσουν οι εκφρασεις καποιων τυπων στα μμε που αποκαλουν το μπασκετ''''μπασκετακι''' '''σπυριαρα''' κλπ....αν σου αρεσουν ολα αυτα τοτε παω πασο......

Και φυσικα δεν μου αρεσουν και οποιος το πει αυτο πεφτει στην υποληψη μου αλλα καταλαβε πως στην χωρα μας το μπασκετ ειναι μπασκετακι.
Και το "σπυριαρα" δεν ειναι κακο...
apkat
Συμφωνφ με μορφη οτι στην Ελλαδα του φαιρονται οπως του αξιζει..

QUOTE
αν '''με πιανεις'''' φιλε δεν υποτιμαω κανενα ποδοσφαιρο ουτε κανενα αλλο σπορ


Αν αυτο δεν ειναι υποτιμηση τοτε με ενδιαφερει να μαθω τι λες οταν υποτιμας:

QUOTE
για ποιο ποδοσφαιρο μυλατε???πλακα κανετε???...για ενα αθλημα που πεθανε πριν 20 χρονια??...δεν υπαρχει θεαμα στο κλοτσοσκουφι εκτος ελαχιστων εξερεσεων
sihainas
Εγώ δεν καταλαβαίνω πως ένα άθλημα που έχει πεθάνει εδώ και 20 χρόνια...κάνει την μεγαλύτερη επιτυχία του 18 χρόνια μετά; Και επίσης αφού έχει πεθάνει γιατί το Καραισκάκη έχει μο. 25000 ή κάτι τέτοιο εισητήρια; το ίδιο και το ΟΑΚΑ.... για θυμησέ μου τον ΜΟ του φετινού ΠΑΟ στο μπάσκετ που υποτίθεται ότι είναι μία από τις καλύτερες ομάδες στην Ευρώπη... Δεν νομίζεις ότι όλα αυτά κάτι δείχνουν;
dizzy_fingers
QUOTE(apkat)
Συμφωνφ με μορφη οτι στην Ελλαδα του φαιρονται οπως του αξιζει..

Μέγα φάουλ, apkat.
Αν φέτος τα πράγματα μετά από τις επιτυχίες της εθνικής έχουν βελτιωθεί κάπως, δε μπορείς να πεις καθόλου πως όλα αυτά τα χρόνια το μπάσκετ τυγχάνει της ανάλογης προβολής που του αξίζει.

Δε μιλάω για περισσότερη προσοχή από το ποδόσφαιρο, αλλά ανάλογη με το ενδιαφέρον του κόσμου (αφού το επιχείρημα των επιτυχιών, όλως παραδόξως, σε τέτοιες συζητήσεις πάει...στο βρόντο).
Αποκλείεται ο κόσμος στο σύνολό του να ενδιαφέρεται (να το πάω μπακάλικα) 90% για ποδόσφαιρο, 5% για μπάσκετ και 5% για τα υπόλοιπα αθλήματα.
Σε αρκετές εφημερίδες έχει περισσότερες σελίδες για τα τοπικά-ερασιτεχνικά ποδοσφαίρου παρά για το μπάσκετ!
Αυτή πιστεύεις ότι πρέπει να είναι η αντιμετώπιση προς το μπάσκετ (και το κάθε άθλημα)?


Το μπάσκετ είναι δεύτερο, σε δημοτικότητα, άθλημα στην Ελλάδα. Αλλά όχι σε τόσο μικρό βαθμό...αυτό φωνάζω τόσο καιρό.

Τα έχω ξαναγράψει και στο άλλο τόπικ, τα ίδια ξανά και ξανά θα λέμε ρε γμτ?
OrAnGe
παιδια συγνωμη που αγαπαω υπερβολικα το μπασκετ...σταυρωστε με.....ΝΩΜΙΖΑ οτι με την ενταξη μου σε αυτο το φορουμ θα ευρησκα ατομα με το ιδιο πιστευω..δηλαδη...ΑΓΑΠΗ ΓΙΑ ΤΟ ΜΕΓΑΛΙΤΕΡΟ ΟΜΑΔΙΚΟ ΣΠΟΡ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΚΑΙ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ ΑΠΟ ΟΛΟΥΣ ΕΤΣΙ ΟΣΤΕ Η ΘΕΣΗ ΤΟΥ ΣΤΑ ΜΜΕ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΗ ΠΟΥ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΤΟΥ ΑΞΙΖΕΙ.....συγνωμη εσφαλα,ισως ειμαι παρα παρα πολλυ μπασκετικος ...δεν θα το ξανακανω...
Keyser_Soze
Όπως είπες εδώ είναι ένα φόρουμ για αυτούς που αγαπάνε το μπάσκετ, όχι ένα φόρουμ για αυτούς που μισούν το ποδόσφαιρο ή οποιοδήποτε άλλο άθλημα. Εδώ μέσα υπάρχουν μέλη που αγαπάνε πρώτα τον αθλητισμό και μετά το μπάσκετ. Και εν πάσει περιπτώσει το ότι ένα άθλημα έχει προσφέρει τόσες επιτυχίες (χωρίς να υποτιμώ φυσικά καμία) δεν σημαίνει ότι θα πρέπει σώνει και καλά να ασχολούμαστε όλοι μαζί του. Αν αυτό είναι το μοναδικό κριτήριο για το ποιο άθλημα πρέπει να προβάλλεται περισσότερο τότε το πρώτο άθλημα θα έπρεπε να είναι η άρση βαρών.

Πιστεύω ότι με τον τρόπο που προσπαθείς να υπερασπιστείς το μπάσκετ (το οποίο καταλαβαίνω πόσο πολύ αγαπάς) περισσότερο το ρίχνεις παρά το ανεβάζεις.
NBAholic
O Dizzy εκφράζει όσα θα ήθελα να γράψω κι εγώ. Όποιος θεωρεί ότι σε μια χώρα όπου το ποδόσφαιρο βρίσκεται σε επίπεδο άθλιο συγκριτικά με τα μεγάλα ευρωπαϊκά πρωταθλήματα και το μπάσκετ έχει να επιδείξει μια Εθνική που έχει το χρυσό ευρωπαϊκό, το αργυρό παγκόσμιο, έχει 2 απ'τις κορυφαίες ομάδες της Ευρωλίγγας και τον 1ο και 7ο κορυφαίο Ευρωπαίο παίχτη, σύμφωνα με το ψήφισμα της FIBA και παρόλα αυτά θεωρούν ότι δικαίως το ποδόσφαιρο λαμβάνει τη 10πλάσια προβολή, ε, σίγουρα είναι Έλληνας...Ουδείς άλλος δε νομίζω ότι θα συμβιβαζόταν με αυτή την ισοπεδωτική λογική. Στην πραγματικότητα, το μπάσκετ (και τα υπόλοιπα αθλήματα) χαίρουν μεγαλύτερου σεβασμού σε χώρες με πολύ μεγαλύτερη ποδοσφαιρική παράδοση. Μάλλον δε γνωρίζουν να εκτιμούν τον αντρικό αθλητισμό, οι κουλτουριάρες ευρω-αδερφές...
Das Kapital
Τελος παντων να μην τσακωνομαστε ανα μεταξυ μας εξαιτιας των ΜΜΕ που δεν ασχολουνται με το μπασκετ που μας εχει προσφερει αμετρητες συγκινησεις σε σχεση με το ποδοσφαιρο(δεν ειναι καρφι) απλως ειναι η αληθεια!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
apkat
Mα ειναι γεγονος οτι το μπασκετ στην Ελλαδα ειναι σε υψηλο επιπεδο απειρως υψηλοτερο του ποδοσφαιρου αν και ισχυει δεν φαινεται να ενδιαφερει τον κοσμο..Δεν τους ενδιαφερει που στην Ελλαδα προπονουν ο Γκερσον με τον Ομπραντοβιτς αλλα τους ενδιαφερει που προπονει ο Λεμονης με τον Μουνιοθ..αυτη ειναι η Ελληνικη πραγματικοτητα..Δεν ειναι θεμα προβολης και προπαγανδας το οτι δεν ενδιαφερει τον κοσμο..

Προσωπικα δεν θα ηθελα και περισσοτερη προβολη..Οταν γινεται τα αποτελεσματα ειναι ασχημα..Ειλικρινα προτιμω να παω στο Σεφ με 1000-1500 ατομα και να δω το μπασκετ ηρεμα παρα να παω σε ενα καταμεστο ΣΕΦ που σε πρωτη ευκαιρια θα πεσουν μπουκαλια και θα αρχισει ο καθε ασχετος να βριζει θεους και δαιμονες παικτες και προπονητες.

Μακαρι να αποκτουσε περισσοτερος κοσμος μια μπασκετικη κουλτουρα ετσι ωστε να αποκτουσε(γιατι τοτε θα γινοταν) το μπασκετ περισσοτερη προβολη..Σε αλλες χωρες οπως την Ισπανια που εχει τεραστια παραδοση και στα δυο αθληματα υπαρχει κατ'εμε αλλη κουλτουρα..Δεν ειναι τυχαια τα διαρκειας που πουλανε καθε χρονο ακομα και μικροτερες ομαδες..
sihainas
Συμφωνώ...αλλά στην τελευταία σου παράγραφο εγώ θα έλεγα...μακάρι να αποκτούσε περισσότερος κόσμος αθλητική κουλτούρα/παιδεία ώστε να μην τα βλέπουμε αυτά πουθενά... άσχετα με το πόσο σχετικός/άσχετος είναι κάποιος με το άθλημα...αν έχει την κατάλληλη αθλητική παιδεία τότε όλα θα κύλαγαν πολύ καλύτερα...
apkat
QUOTE
Συμφωνώ...αλλά στην τελευταία σου παράγραφο εγώ θα έλεγα...μακάρι να αποκτούσε περισσότερος κόσμος αθλητική κουλτούρα/παιδεία ώστε να μην τα βλέπουμε αυτά πουθενά... άσχετα με το πόσο σχετικός/άσχετος είναι κάποιος με το άθλημα...αν έχει την κατάλληλη αθλητική παιδεία τότε όλα θα κύλαγαν πολύ καλύτερα...


Εχεις απολυτο δικιο.Και εγω θα επρεπε να το αναφερω ως πρωτο ζητημα..
morfi
QUOTE(OrAnGe @ Jan 27 2007, 04:45 PM) *
παιδια συγνωμη που αγαπαω υπερβολικα το μπασκετ...σταυρωστε με.....ΝΩΜΙΖΑ οτι με την ενταξη μου σε αυτο το φορουμ θα ευρησκα ατομα με το ιδιο πιστευω..

Ατομα που αγαπανε το μπασκετ και μισουνε ολα τα αλλα αθληματα ? Δεν παιζει...


Δεν νομιζετε οτι τετοια τοπικ εχουνε γινει πλεον πολυ κουραστικα ? Καθε φορα λεμε συνεχως τα ιδια και τα ιδια, ακρη δεν βγαινει ενω μετα απο κατα τριμηνο θα ερθει καποιος αλλος και θα ανοιξει παλι ενα τοπικ με ιδιο θεμα και αντε παλι τα ιδια... 68.gif
Δεν λεω οτι ειναι κακο που γινετε αυτο αλλα κρατηστε ΕΝΑ τοπικ και συζητηστε οσο θελετε.
sarounas
QUOTE(morfi @ Jan 28 2007, 11:07 AM) *
Ατομα που αγαπανε το μπασκετ και μισουνε ολα τα αλλα αθληματα ? Δεν παιζει...
Δεν νομιζετε οτι τετοια τοπικ εχουνε γινει πλεον πολυ κουραστικα ? Καθε φορα λεμε συνεχως τα ιδια και τα ιδια, ακρη δεν βγαινει ενω μετα απο κατα τριμηνο θα ερθει καποιος αλλος και θα ανοιξει παλι ενα τοπικ με ιδιο θεμα και αντε παλι τα ιδια... 68.gif
Δεν λεω οτι ειναι κακο που γινετε αυτο αλλα κρατηστε ΕΝΑ τοπικ και συζητηστε οσο θελετε.

ακριβώς!
Άντε πάλι τα ίδια, αφού το θέμα αυτό το αναλύσαμε απ’ την καλή και απ’ την ανάποδη το καλοκαίρι εδώ http://www.basketforum.gr/forum/index.php?showtopic=1595
βέβαια μπορεί ο καθένας και ειδικά τα νέα μέλη που δεν έχουν εκφράσει την άποψή τους να πουν τη γνώμη τους, αλλά δεν καταλαβαίνω γιατί πρέπει να ανοίγονται 10 διαφορετικές σελίδες με το ίδιο θέμα, έτσι δημιουργείτε σύγχυση και δεν ξέρεις που να πρωτογράψεις

για το άλλο όμως, αυτό με την αθλητική παιδεία που δεν έχουμε πει τίποτα και πουθενά, καλύτερα να μην το ανοίξουμε καν, γιατί τι παραπάνω να πούμε όταν εδώ στην Ελλάδα όσοι ενδιαφερόμαστε ανακαλύπτουμε μόνοι μας και από μεράκι και συνήθως όταν πλέον είναι πολύ αργά τα άλλα αθλήματα πλην των δημοφιλέστερων; την στιγμή που στα σχολεία όχι μόνο εξοπλισμός δεν υπάρχει αλλά ούτε καν ενημέρωση; αλλά όλοι ξέρουμε τι σημαίνει γυμναστική στο σχολείο.. Όταν ακόμη πάσχουμε από τις συμμορίες των ομάδων (οι μάγκες είναι ακόμη στην εποχή του νεάντερνταλ!) ακόμη και σε αθλήματα όπως πόλο και βόλει; όταν από τα μέσα της δεκαετίας του ’90 μέχρι και σήμερα το ελληνικό πρωτάθλημα του βόλει που σε ονόματα παικτών και ανταγωνισμό μεταξύ ομάδων είναι το κορυφαίο στον κόσμο μαζί με το Ιταλικό και κορυφαίες ομάδες αγωνίζονται ή αγωνίζονταν μέχρι πρόσφατα σε γήπεδα-στρούγκες όπως το Κατσάνειο, Τάφος του Ινδού, Παπαστράτειο, Μίκρα κ.α. αλλά ακόμη και αυτά δεν γεμίζουν ποτέ ή μάλλον γεμίζουν όποτε έχουμε ντέρμπι και έρχονται οι συμμορίες, για να τιμωρηθούν έπειτα οι ομάδες 5-6 αγωνιστικές; μην μου πει κανείς ότι δεν γίνονται γιατί θυμάμαι πολύ καλά στο βόλει τι έγινε και γίνεται μεταξύ ΠΑΟ, ΑΕΚ (ήμαρτον ακόμη και στην Α2 γίνοταν επεισόδια), ΟΣΦΠ, ή στο πόλο με ΟΣΦΠ, Πανιώνιο, Εθνικό και η λίστα συνεχίζεται. Δυστυχώς, έχω την αίσθηση παρά την βιτρίνα και την ώθηση που μπορεί να δόθηκε από τους πρόσφατους Ολυμπιακούς ότι η χώρα μας έχει το χειρότερο επίπεδο αθλητισμού μεταξύ των αναπτυσσόμενων και αναπτυγμένων χωρών του κόσμου και είναι δύσκολο έννοιες όπως «αθλητική παιδεία» να γίνουν κτήμα των ελλήνων σε ευρεία μάζα αφού το οικοδόμημα του αθλητισμού στην χώρα μας στηρίζεται μόνο στο μεράκι και την καλή διάθεση κάποιων ανθρώπων του αθλητισμού που πολλές φορές αναγκάζονται και βάζουν βαθιά το χέρι στην τσέπη τους και όπου πάει να γίνει κάτι καλό μπαίνουν μέσα παράγοντες-λαμόγια για να χορτάσουν επιδοτήσεις από το υπουργείο πολιτισμού.
Επιπλέον, τι άλλο να πεις όταν έχουμε πάνω από 10 αθλητικές εφημερίδες και στους περισσότερους αθλητικογράφους και αναγνώστες ονόματα όπως Ιντουραν, Ερτερ, Κομανέτσι, Σουσουνόβα, Ρεντγκρέιβ, Ράντουκαν, Κλουφτ, Άρμστρονγκ, Βιτ, Εστιάρτε, Κουάν, Ναβρατίλοβα, Ντε Μπρούιν, Πλούσενκο, Φέντερερ (πρέφα δεν πήραν μερικοί για το australian), Γρηγοριάδης, Ιακωβάκης (μην μου πείτε ότι τον βγάλαν αθλητή της χρονιάς γιατί θα γελάσει και το παρδαλό κατσίκι, ξέρουμε για τις τύψεις που νιώθουν, άλλο θέμα αυτό όμως) είτε δεν λένε τίποτα είτε σνομπάρονται επιδεικτικά; α τα πήρα τώρα, δεν συνεχίζω άλλο
hagi
Εγώ θα έλεγα ότι ο καθένας έχει την άποψή του και κανείς δεν μπορεί να απαγορεύση στον άλλον να συμμετέχει στο φόρουμ ή οπουδήποτε αλλού,αλλά αυτό το φόρουμ μάγκες είναι για μπάσκετ και μόνο...

Και ναι εδώ κάποιοι λατρέυουν το μπάσκετ..και δεν γουστάρουν το ποδόσφαιρο ,όπως εγώ..είναι δικαίωμά μας επίσης..Τα άλλα αθλήματα όπως τον στίβο επίσης τον γουστάρω,αλλά το ποδόσφαιρο όχι..

Και να δώσω ένα παράδειγμα, κάποτε είχε μπει σε ένα site του Άρη (οπαδικό αρκετά) και έμπαινα μόνο στο φόρουμ του μπάσκετ..Εκεί κάποιοι τύποι έγραφαν για ποδόσφαιρο και ότι θα πέσει η ομάδα και τέτοια (μιλαω για πέρσι)...
Μου άναψαν τα λαμπάκια..γιατί απλά υπάρχει φόρουμ για το ποδόσφαιρο..και το έθεσα και αρκετοί έπεσαν να με φάνε...επειδή λέει η ομαδά είναι σε όλα τα αθλήματα..Δεν διαφωνώ ρε παιδιά αλλά εμένα δεν μου αρέσει το ποδόσφαιρο και δεν υποστηρίζω καμία ομάδα...και μπαίνω στο site για να συμμετάσχω στο μπάσκετ που αγαπάω..εσείς γιατί μπλέκεται το ποδόσφαιρο..αρκετά πια...φυσικά δεν ξαναμπήκα..


Με όλα τα παραπάνω θέλω να πω ότι αυτό το φόρουμ είναι μπασκετικό..και εννοείτε ότι θα πρέπει έτσι να παραμείνει..Φυσικά δεν έχω την απαίτηση να αρέσει σε όλους μόνο το μπάσκετ αλλά τουλάχιστον όσοι είμαστε εδώ μέσα να στηρίζουμε αυτό το άθλημα..και με το να λέμε εκφράσης ότι το μπάσκετ το αντιμετωπίζουν τα ΜΜΕ όπως του αξίζει είναι επιεικώς απαράδεκτο..

Δηλαδή αν εμείς στο basketforum διαφωνούμε μεταξύ μας για την προβολή του αθλήματος τότε τί να πω..Κρίμα...Μάλλον απλά κάποιοι είδαν φως στο φόρουμ και μπήκαν..

Συγνώμη αν γίνομαι λίγο σκληρός αλλά έτσι είναι..Δεν θα ήθελα να συνεχίσουμε αυτό το τόπικ γιατί νομίζω μυζεριάζουμε και δεν αξίζει αυτό στο μπάσκετ μας..Αλλά τα ΜΜΕ είναι απλά απαράδεκτα..
apkat
QUOTE
Εγώ θα έλεγα ότι ο καθένας έχει την άποψή του και κανείς δεν μπορεί να απαγορεύση στον άλλον να συμμετέχει στο φόρουμ ή οπουδήποτε αλλού,αλλά αυτό το φόρουμ μάγκες είναι για μπάσκετ και μόνο...

Και ναι εδώ κάποιοι λατρέυουν το μπάσκετ..και δεν γουστάρουν το ποδόσφαιρο ,όπως εγώ..είναι δικαίωμά μας επίσης..


Με όλα τα παραπάνω θέλω να πω ότι αυτό το φόρουμ είναι μπασκετικό..και εννοείτε ότι θα πρέπει έτσι να παραμείνει..Φυσικά δεν έχω την απαίτηση να αρέσει σε όλους μόνο το μπάσκετ αλλά τουλάχιστον όσοι είμαστε εδώ μέσα να στηρίζουμε αυτό το άθλημα..


Mε ολα αυτα που λες δεν νομιζω οτι διαφωνησε κανενας..Προφανως και το φορουμ ειναι μπασκετικο και ετσι θα παραμεινει αλλα εδω δεν μιλαμε για το φορουμ,μιλαμε για την προβολη που εχει το μπασκετ απο τα ΜΜΕ..Αλλη κουβεντα αυτη wink.gif

QUOTE
και με το να λέμε εκφράσης ότι το μπάσκετ το αντιμετωπίζουν τα ΜΜΕ όπως του αξίζει είναι επιεικώς απαράδεκτο..

Δηλαδή αν εμείς στο basketforum διαφωνούμε μεταξύ μας για την προβολή του αθλήματος τότε τί να πω..Κρίμα...Μάλλον απλά κάποιοι είδαν φως στο φόρουμ και μπήκαν..

Συγνώμη αν γίνομαι λίγο σκληρός αλλά έτσι είναι..Δεν θα ήθελα να συνεχίσουμε αυτό το τόπικ γιατί νομίζω μυζεριάζουμε και δεν αξίζει αυτό στο μπάσκετ μας..Αλλά τα ΜΜΕ είναι απλά απαράδεκτα..


απο εκει και περα αυτα που γραφεις απο πανω ειναι δικες σου αποψεις..Δεν ξερω ποιος σου εδωσε την εντυπωση οτι ειδε φως και μπηκε..Εγω πουεκτος απο τον μορφη εγραψα οτι στην Ελλαδα αντιμετωπιζουν το μπασκετ οπως του αξιζει φυσικα και δεν προτιμαω το ποδοσφαιρο απο το μπασκετ αλλα εξηγω γιατι το γραφω:


QUOTE
Mα ειναι γεγονος οτι το μπασκετ στην Ελλαδα ειναι σε υψηλο επιπεδο απειρως υψηλοτερο του ποδοσφαιρου αν και ισχυει δεν φαινεται να ενδιαφερει τον κοσμο..Δεν τους ενδιαφερει που στην Ελλαδα προπονουν ο Γκερσον με τον Ομπραντοβιτς αλλα τους ενδιαφερει που προπονει ο Λεμονης με τον Μουνιοθ..αυτη ειναι η Ελληνικη πραγματικοτητα..Δεν ειναι θεμα προβολης και προπαγανδας το οτι δεν ενδιαφερει τον κοσμο..

Προσωπικα δεν θα ηθελα και περισσοτερη προβολη..Οταν γινεται τα αποτελεσματα ειναι ασχημα..Ειλικρινα προτιμω να παω στο Σεφ με 1000-1500 ατομα και να δω το μπασκετ ηρεμα παρα να παω σε ενα καταμεστο ΣΕΦ που σε πρωτη ευκαιρια θα πεσουν μπουκαλια και θα αρχισει ο καθε ασχετος να βριζει θεους και δαιμονες παικτες και προπονητες.

Μακαρι να αποκτουσε περισσοτερος κοσμος μια μπασκετικη κουλτουρα ετσι ωστε να αποκτουσε(γιατι τοτε θα γινοταν) το μπασκετ περισσοτερη προβολη..Σε αλλες χωρες οπως την Ισπανια που εχει τεραστια παραδοση και στα δυο αθληματα υπαρχει κατ'εμε αλλη κουλτουρα..Δεν ειναι τυχαια τα διαρκειας που πουλανε καθε χρονο ακομα και μικροτερες ομαδες..
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.