Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Off topic Σκέψεις
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα αποδυτήρια > Γενικά κι αόριστα
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100, 101, 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108, 109, 110, 111, 112, 113, 114, 115, 116, 117, 118, 119, 120, 121, 122, 123, 124, 125, 126, 127, 128, 129, 130, 131, 132, 133, 134, 135, 136, 137, 138, 139, 140, 141, 142, 143, 144, 145, 146, 147, 148, 149, 150, 151, 152, 153
dizzy_fingers
Ίσως να ανοίγαμε ένα τόπικ λιθοβολισμού....όπου θα γράφαμε τί κάναμε λάθος τον τελευταίο καιρό. biggrin.gif
morfi
Εγώ προτείνω να υπάρξει και ψηφοφορία. Θα είμαι μακράν πρώτος...
NBAer
QUOTE(morfi @ Jan 21 2008, 21:23 ) *
Εγώ προτείνω να υπάρξει και ψηφοφορία. Θα είμαι μακράν πρώτος...

Δεν νομιζω.... 33.gif
Η βλακεια ωρες ωρες στον εγκεφαλο μου ξεπερναει τα γνωστα στανταρντ.... cool.gif
rchos
εγω παντως ειμαι ετοιμος να λιθοβολισω οποιονδηποτε μου ζητηθει και ας μην ειμαι αναμαρτητος! smiley.gif
Igor
Τι ειδους μ@λ@κιες εχετε κανει ρε ??? smiley.gif
B for Basketball
QUOTE(dizzy_fingers @ Jan 21 2008, 19:04 ) *
Ίσως να ανοίγαμε ένα τόπικ λιθοβολισμού....όπου θα γράφαμε τί κάναμε λάθος τον τελευταίο καιρό. biggrin.gif

Ε ανοιχτε το τοπικ να λαβω κ εγω μερος...Να σας κατατροπωσω ολους κ μετα να σας λιθοβολησω tongue.gif
PanosIlio
QUOTE(morfi @ Jan 18 2008, 20:29 ) *
Aυτό είναι dvd ! Μας κοροιδεύετε ; dry.gif


Ορίστε και το dvd του Ζαχόπουλου, το ροζ dvd παρακαλώ. Κάντε κλικ εδώ


Made by EkLekTos, http://www.freestuff.gr
NBAer
Να αναφερω για οσους δεν τα ξερουν ηδη φοβερα 2 sites με φωτογραφιες απο δορυφορους απο ολο τον πλανητη.
Το εξοργιστικα τρομερα φοβερο: http://maps.live.com !!!!!!! της Microsoft.
Και το επισης φοβερα φοβερο: http://wikimapia.org !!!! της Google.

Μπαινοντας σε αυτο της Microsoft και κατεβαζοντας το 3D plugin που χρειαζεται(2 λεπτα) μπορεις να περιηγηθεις σε οποιο μερος του κοσμου θελεις και να δεις ακομα και το σπιτι σου απο πολυ κοντα αν εισαι τυχερος και μενεις σε πολη(αλλιως περιοριζεσαι σε φωτογραφια χωρις λεπτομερειες αν μενεις εξω απο πολη οπως εγω):

(ΚΑΝΤΕ ΚΛΙΚ σε καθε εικονα για να μπει σε πληρες μεγεθος και αναλυση για να φανει το ποσο εντυπωσιακη ειναι η ποιοτητα που δινει το http://maps.live.com και το http://wikimapia.org. Αλλιως σε μικρο μεγεθος οπως φαινεται χωρις κλικ, δεν φαινεται καθαρα τιποτα.)

Η σχολη μου στη Θεσσαλονικη(Microsoft):




Η ακροπολη(Microsoft):




Το σπιτι του θειου μου μεσα στη Θεσσαλονικη(Microsoft):




Το σπιτι του θειου μου απο πιο κοντα(Microsoft):




Το νησακι που βρισκεται το αγαλμα της ελευθεριας(Microsoft):




Το αγαλμα απο πιο κοντα(Microsoft):




Ενα μερος της Νεας Υορκης(Microsoft):




Το θρυλικο γηπεδο!!(Microsoft):





Και με αυτο της Google μπορεις να περιηγηθεις οπου θελεις απλα η αναλυση δεν ειναι τοσο εντυπωσιακη:
Το σπιτι μου(Google) με φωτογραφια που προφανως τραβηχτηκε εν καιρο χιονοπτωσης:
dizzy_fingers
Απίστευτη ευκρίνεια....βλέπω το σπίτι μου. Βλέπω τα περιεχόμενα του μπαλκονιού μου! blink.gif

Edit: Βλέπω και το παράθυρο της δουλειάς μου! w00t.gif
PanosIlio
Άσε έχω πάθει πλάκα, η microsoft εδώ έκανε σκόνη το google maps.
thrylos7
Θέλει να εγκαταστήσω το Windows XP Service Pack 2 (ή νεότερο)...

Το πρόβλημα είναι ότι τα Windows φαίνεται τελικά πως δεν είναι γνήσια... καμιά λύση, εσείς που τα ξέρετε;

Το mublinder, ή κάπως έτσι, κάνει;

Edit: άρχισα να το κατεβάζω από αλλού... για να δούμε...
PanosIlio
Εγώ θα σου πρότεινα, αν και δεν είμαι ο ειδικότερος, να μην το εγκαταστήσεις μόνο του το SP2.

Καλύτερα θα ήταν, μιας και δεν έχεις γνήσια κόπια windows, να βρεις μια κόπια που να το έχει μέσα το SP2, να κάνεις ένα format και να περάσεις πάλι τα windows μέσα.

Αυτό το λέω γιατί πολλοί γνωστοί μου είχαν προβλήματα κάνοντας update στο SP2 από το SP1.
thrylos7
Καλά, 5-6 προβλήματα περισσότερα δεν είναι τίποτα...

Το format είναι απαγορευμένη λέξη για μένα... biggrin.gif Έχω φτάσει τις αντοχές του υπολογιστή μου στα όριά τους...

Τί είδους προβλήματα, θυμάσαι;
PanosIlio
Τα περισσότερα ήταν προβλήματα συμβατότητας με drivers και με προγράμματα, πολλά θέλανε επανεγκατάσταση ή δεν έπαιζε η κάρτα ήχου πχ και ήθελε νέους drivers. Τέτοια, όχι τίποτα σοβαρό.

Βέβαια σε έναν φίλο, αλλά μόνο σε ένα, του ξέσκισε το σύστημα που τελικά έκανε format tongue.gif

Αλλά ήταν μόνο ένας biggrin.gif
thrylos7
Με τρομοκράτησες με το τελευταίο... tongue.gif Ας ελπίσουμε να πάνε όλα καλά!
dizzy_fingers
Επιβεβαιώνω κι εγώ το θέμα της αναβάθμισης.
Δεν αντιμετώπισα προβλήματα, απλά πράγματα που έπρεπε να δουλέψουν με SP2, δε δούλευαν κι ας τα είχα περάσει κανονικά.

Καλύτερο είναι να τα επανεγκαταστήσεις από την αρχή με αυθεντικά windows (στείλε πμ για κάποια καλή προσφορά biggrin.gif).

Αν, μάλιστα, όπως λες έχεις φτάσει τον υπολογιστή σου στα όριά του, τότε ίσως είναι καλό ένα format biggrin.gif.
Αμάν, τρομάρα τη σχολή που σπουδάζεις tongue.gif.
Pierce
αυτο το πραγμα της microsoft ποσο παλιο ειναι; οι φωτο απο ποτε ειναι;;;

ακομα σκαβουν για την αττικη οδο και mall δεν υπαρχει ουτε κατα διανοια blink.gif (οπως και ο καλατραβα στο ΟΑΚΑ)
dizzy_fingers
Οι φωτογραφίες, όπως και στο G-earth, μπορεί να διαφέρουν.
Μερικές να είναι πρόσφατες, δηλαδή, κι άλλες παλαιότερες (σκέψου να δεις καμιά ασπρόμαυρη στο άσχετο 71.gif )
NBAholic
Είχα επισκευτεί πέρυσι το σάιτ της Virtual Earth, αλλά αυτό το 3D εργαλείο δεν το είχαν τότε. Το bird's view το είχαν μόβο για μερικές μεγαλουπόλεις των ΗΠΑ.
Δεν ξέρω αν υπάρχει bird's view για κάθε πόλη (επιβεβαιώνω κι εγώ για Θεσ/νίκη), αλλά αν έχει, τα επόμενα βήματα πρέπει να είναι το "walker's view"/"car view" και το "night view"!

ΥΓ. ΟΚ, δεν έχει για κάθε πόλη. Αλλά υποθέτω ότι θα προστίθενται όλο και περισσότερες.
PanosIlio
Εγώ πάντως το παλιό το σπίτι που έμενα το είδα με την πέργκολα blink.gif που βάλαμε το καλοκαίρι tongue.gif tongue.gif

Άμα τώρα δω και τα λουλούδια στο μπαλκόνι αργότερα, οκ, λέω να βάλω webcam σε όλο το σπίτι να μην χρειάζεται να χρησιμοποιούν δορυφόρους, απλά να υποκλέπτουν το σήμα και να μην ξοδεύονται κιόλας tongue.gif:P
thrylos7
Τελικά η γλώσσα που έχω είναι διαφορετική από αυτή του update! blink.gif

(Πορεύομαι στη δική μου γραμμή, χωρίς format και λοιπές πολυτέλειες... tongue.gif Τα αυθεντικά τα βρίσκω κι από τη σχολή, όπως κι άλλα.. αλλά το θέμα είναι τι γίνεται τώρα )
Air Kef
ΟΚ.

Δοκιμαζα το λινκ του ΝΒΑερ.

Αυτο που εχει γινει ειναι η 2D φωτο ειναι παμπαλαιες αλλα οι 3D πολυ προσφατες.

Ετσι τυχαια επεσα στο Νικος Γκουμας.

Click to view attachment

Μετα φορτωσε το 3D:

Click to view attachment



Χωρις να ειμαι ΑΕΚτζης,ανατριχιασα.

Εdit:

More:

Click to view attachment
NBAer
Αστεροειδης θα περασει πολυ κοντα απο τη Γη στις 29 Ιανουαριου 2008.
Θα ειναι η πρωτη φορα που αστεροειδης με τοσο μεγεθος περναει τοσο κοντα απο τη γη χωρις να υπαρχει πιθανοτητα συγκρουσης.

Asteroid To Make Rare Close Flyby Of Earth January 29

Astronomers Prepare To Obtain Close Images Of A Near-Earth Asteroid

NASA: Αστεροειδής θα περάσει πολύ κοντά από τη Γη

Το θεμα ειναι αν υπηρχε περιπτωση συγκρουσης, και σαφως στο μελλον θα υπαρξει ειναι 100% βεβαιωμενο αυτο το θεμα ειναι οτι δεν ξερουμε το πότε, τοτε τι θα κανατε? Ποιες θα ηταν οι πρωτες σας σκεψεις? 19.gif
Εννοω αν ξεραμε οτι θα επεφτε μεγαλος αστεροειδης και οτι ενα μεγαλο μερος της γης πχ 1/16, 1/5 θα καταστρεφοταν....
morfi
QUOTE(NBAer @ Jan 26 2008, 19:07 ) *
Το θεμα ειναι αν υπηρχε περιπτωση συγκρουσης, και σαφως στο μελλον θα υπαρξει ειναι 100% βεβαιωμενο αυτο το θεμα ειναι οτι δεν ξερουμε το πότε, τοτε τι θα κανατε? Ποιες θα ηταν οι πρωτες σας σκεψεις?

Γιατί στις 29 και όχι στις 28 ;! (duh!)
NBAholic
QUOTE
Το θεμα ειναι αν υπηρχε περιπτωση συγκρουσης, και σαφως στο μελλον θα υπαρξει ειναι 100% βεβαιωμενο αυτο το θεμα ειναι οτι δεν ξερουμε το πότε, τοτε τι θα κανατε? Ποιες θα ηταν οι πρωτες σας σκεψεις?
Εννοω αν ξεραμε οτι θα επεφτε μεγαλος αστεροειδης και οτι ενα μεγαλο μερος της γης πχ 1/16, 1/5 θα καταστρεφοταν....


Θα συγκέντρωνα πολλές εκατοντάδες εκατομμύρια άτομα μέσα σε μια μικρή περιοχή (όσο χρειάζεται για να τους χωρέσει) ή έστω, θα πήγαινα στο Μπαγκλαντές. Στη συνέχεια θα γελούσα με την κατάντιά τους και τις αντιδράσεις τους και θα έπαιρνα προκλητικά ποπ-κορν για να βιώσω απολαυστικά την καταστροφή τους.
Τότε αυτοί θα μου έλεγαν χαιρέκακα ότι είμαι κι εγώ ένας από αυτούς που θα καταστραφούν. Κι εγώ θα τους έλεγα ότι είναι πιο μάγκικο να κοροϊδεύει ένας Χ δισεκατομμύρια κι όχι το ανάποδο. Τότε θα αναγνώριζαν ότι "we got pwnzd!!11" και θα αρχίζαμε να γελούμε όλοι μαζί. Οι δονήσεις από τα αναρίθμητα γέλια θα άλλαζαν την τροχιά του πλανήτη όσο χρειάζεται για να αποφύγουμε τη σύγκρουση. Το γέλιο επιμηκύνει τη ζωή.
Air Kef
Διαστροφικο. tongue.gif



Τιποτα.

Αν ημουν μεσα σε αυτο το 1/Χ,θα κανονιζα το τι θα κανω μετά,και θα εφευγα λιγες μερες πριν της ημερομηνια.
kostasvc15
Εγω θα περιμενα πως και πως να φυγουν ολοι απο το νησι για να μεινω μονος μου cool.gif
Τωρα αμα ηθελε κανεις απο την παρεα να καθοταν,καλως...
Igor
Θα δουμε τιποτα ειδικο ?? Τι ωρα ??

Ειναι επιβεβαιωμενο ?

Δεν ξανα-καθομαι στις 3 για να μη δω τιποτα...
Bonzo
"Την τετάρτη θα χουμε αθλητική ΚΥΡΙΑΚΗ από τις 16.00". (Κατσαρός junior)

Δεν μπορούν απλά να δώσουν άλλο όνομα???
Τι κατάντια σε αυτή την εκπομπή??
Air Kef
Εννοεις "Ποδοσφαρική Κυρικακή" ε;;;

tongue.gif tongue.gif tongue.gif tongue.gif tongue.gif 24.gif


Μπερδεύτηκε μαλλον.

Λογικα θα ειναι Αθλητικη Τετάρτη την...Τετάρτη.
Keyser_Soze
QUOTE(Bonzo @ Jan 27 2008, 22:35 ) *
"Την τετάρτη θα χουμε αθλητική ΚΥΡΙΑΚΗ από τις 16.00". (Κατσαρός junior)

Δεν μπορούν απλά να δώσουν άλλο όνομα???
Τι κατάντια σε αυτή την εκπομπή??
ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ!!!! Ρεσιτάλ ηλιθιότητας!! Το έχω γράψει πολλές φορές και το ξαναγράφω. ΡΕΣΙΤΑΛ ΗΛΙΘΙΟΤΗΤΑΣ!!! Ξέρασα
KobeBryant
Στις 5.15 σημερα το πρωι πεθανε ο Αρχιεπισκοπος Χριστοδουλος
Pierce
προσπαθησε επιτυχως (; ) να μειωσει την αποσταση του κληρου με τον λαο και αυτο ειναι απο μονο του μεγαλο εργο. Σιγουρα εκανε και λαθη ,οπως καθε ανθρωπος , οποια και να ειναι αυτα, συγχωρεμενα, ας αναπαυτει η ψυχουλα του.



ΥΓ: Και τωρα αρχιζει το γλεντι για καποιους.... 68.gif
KobeBryant
Θα πεσουν ολα μαζι τα κορακια πιο θα πρωτοπαρει την θεση. Ολοι στην εξουσια θελουν να βγουνε
apkat
Οπως αλλωστε ηθελε και ο ιδιος ο Χριστοδουλος.

Ας αναπαυτει η ψυχη του
NBAholic
Αν είχε δεχτεί να νοσηλευτεί σε νοσοκομείο μπορεί να είχε γλιτώσει. Αλλά για πόσον καιρό και για τι σωματικό τίμημα...
Χαρισματικός. Σίγουρα δε θα ξεχαστεί.
grigoris
Είτε διαφωνούσες είτε συμφωνούσες μαζί του δεν μπορούσες παρά να παραδεχτείς πως ήταν ένας χαρισματικός άνθρωπος,ιδιαίτερα επικοινωνιακά.Σίγουρα δε θα ξεχαστεί.......
thrylos7
QUOTE
Αν είχε δεχτεί να νοσηλευτεί σε νοσοκομείο μπορεί να είχε γλιτώσει. Αλλά για πόσον καιρό και για τι σωματικό τίμημα...


Όχι, δεν υπήρχε περίπτωση. Μετά τον Φεβρουάριο δε μπορούσε να συνεχίσει ότι κι αν έκανε...

Εκτός αν αναφέρεσαι σε κάποια προηγούμενη περίοδο, αν και υποθέτω πως όχι.
center
Αρχίζει η εξεταστική.......... 40.gif 40.gif angry_002.gif angry_002.gif dry.gif dry.gif
πάω να δώσω....
NBAholic
QUOTE
Όχι, δεν υπήρχε περίπτωση. Μετά τον Φεβρουάριο δε μπορούσε να συνεχίσει ότι κι αν έκανε...

Εκτός αν αναφέρεσαι σε κάποια προηγούμενη περίοδο, αν και υποθέτω πως όχι.


Αναφερόμουν στο να τον διατηρήσουν προσωρινά στη ζωή μετά το επεισόδιο που είχε υποστεί μετά τα μεσάνυκτα, αν και άκουσα ότι είχε υποπέσει σε ηπατικό κώμα (αυτό που φοβόντουσαν οι γιατροί όταν έλεγε ότι δεν πονά πλέον), κάτι που ουσιαστικά δεν αναστρέφεται.
thrylos7
Λάθος υπόθεση λοιπόν.. Δεν ήξερα τι έγινε, εξάλλου, από εδώ πληροφορήθηκα το δυσάρεστο γεγονός.
thrylos7
Forum' s back! Πολύ μας ταλαιπώρησε η αναβάθμιση σέρβερ...
NBAer
QUOTE(thrylos7 @ Jan 29 2008, 22:13 ) *
Forum' s back! Πολύ μας ταλαιπώρησε η αναβάθμιση σέρβερ...

Υπηρχε αναβαθμιση σερβερ again?
Που ανακοινωνονται αυτα? Υπηχρε μια σελιδα/τοπικ αλλα τωρα δεν την βρισκω....

[edit]Ναι στο "Νέα-ανακοινώσεις" εβλεπα παλια, αλλα τωρα δεν υπηρχε καμια ανακοινωση....
Οταν λετε αναβαθμιση σερβερ τι εννοειτε ακριβως?
Αναβαθμιση καπoιου part του hardware ή του software λογικα ε?
BTW τι ειδους υπολογιστη/server χρησιμοποιει το basketforum και τι ειδους software/operating system?
thrylos7
Αναβάθμιση, όχι αλλαγή...

Δεν ανακοινώνονται, όταν σου λένε ότι το πρόβλημα θα κρατήσει το πολύ μια ώρα...!

Αν και δεν είμαι σίγουρος αν λύθηκε εντελώς...
dizzy_fingers
QUOTE(NBAer @ Jan 29 2008, 22:17 ) *
Υπηρχε αναβαθμιση σερβερ again?
Που ανακοινωνονται αυτα? Υπηχρε μια σελιδα/τοπικ αλλα τωρα δεν την βρισκω....

[edit]Ναι στο "Νέα-ανακοινώσεις" εβλεπα παλια, αλλα τωρα δεν υπηρχε καμια ανακοινωση....

Δεν ανακοινώθηκε γιατί κι εγώ ενημερώθηκα 5 μόλις λεπτά πριν ξεκινήσει η διαδικασία η οποία υποτίθεται θα κρατούσε 1 ώρα ("το πολύ" όπως με διαβεβαίωναν στο σχετικό μέηλ).

Δεν ξέρω τί αίσθηση χρόνου έχουν εκεί αλλά η μία ώρα τους κράτησε μία μέρα εδώ.
Μέηλ, tickets, τηλέφωνα στην αμερική...προσπάθειες συνεννόησης με έναν τεχνικό που δε μπορούσαμε να συνεννοηθούμε...
Και ξαφνικά το φόρουμ δουλεύει και λαμβάνω ένα ξερό μήνυμα "το site σας δουλεύει κανονικά, λυπούμαστε για την ταλαιπωρία" και στις επίμονες ερωτήσεις μου "τί έφταιξε που το site ήταν κάτω 24 ώρες", μου δίνουν κάτι αόριστες απαντήσεις σχετικά με την αναβάθμιση....

Γι'αυτό ίσως είναι πιθανό να ξαναμετακινηθούμε και να την κάνουμε από εκεί.


QUOTE(NBAer @ Jan 29 2008, 22:17 ) *
Οταν λετε αναβαθμιση σερβερ τι εννοειτε ακριβως?
Αναβαθμιση καπoιου part του hardware ή του software λογικα ε?
BTW τι ειδους υπολογιστη/server χρησιμοποιει το basketforum και τι ειδους software/operating system?

Η "αναβάθμιση σέρβερ" είναι λίγο γενική ως όρος, απλά την αναφέρουμε χάριν συντομίας.
Στην ουσία έγινε αναβάθμιση στο λογισμικό το οποίο "τρέχει" τις σελίδες .php στις οποίες είναι γραμμένος ο κώδικας του φόρουμ.
Το ένα περίεργο είναι ότι το μηχάνημα στο οποίο βρισκόμαστε, ήταν ήδη αναβαθμισμένο σε αυτό που θέλανε να μας βάλουν (php5).
Το άλλο περίεργο είναι ότι ΔΕΝ ΠΑΙΡΝΕΙ 24 ΩΡΕΣ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΑΝΑΘΕΜΑΤΙΣΜΕΝΗ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ!!!!!!!!!!!


Θεέ μου...έχω τόσα νεύρα που ούτε στην Έφη δε μπορούσα να μιλήσω.






Όσον αφορά το λειτουργικό, τρέχουμε σε linux κι ο υπολογιστής...δεν έχει σημασία. Ένας quad με τρελές μνήμες και μεγάλο χώρο κλπ κλπ είναι, αλλά δεδομένου ότι είμαστε σε shared hosting δεν έχουν σημασία αυτά.
jois21
τελικα τι εγινε;
Das Kapital
Μολις εφαγα 3 σουβλακια πιτα γυρο χωρις κρεμμυδι με μουσταρδα με μια λεμονιτα και στη συνεχεια προχωρησα σε 2 σοκολατες και ενα λιτρο γαλα!

Αυτη ειναι ζωη..... cool.gif
PanosIlio
Φτου φτου παλικάρι μου μην σε ματιάσω όρεξη που την έχεις tongue.gif
captain charisma
στο σουπερμπασκετ το μπλογκ του νικου ζηση αν το δειτε θα παθετε τη πλακα σας με αυτα που λεει ενας τολης...δεν πιστευω να ειναι καποιος απο εδω μεσα...γιατι θα ειναι κριμα...
IlyaZ
Τον συγκεκριμένο τύπο νομίζω ότι τον έχω πετύχει και στο μπλογκ των Παπαλουκά- Διαμαντίδη, όπου κάνει ακριβώς τα ίδια. Βασικά μάλλον επιζητά κουβέντα με τις θηλυκές υπάρξεις που κυκλοφορούν εκεί γύρω. Δε νομίζω πάντως ότι κυκλοφορεί στα μέρη μας, γιατί μάλλον θα χρησιμοποιούσε το ίδιο νικ. Τι να σου πω ο τύπος είναι επιεικώς απερίγραπτος, για να μην πω απαράδεκτος.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.