Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Miami Heat - Chicago Bulls
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > NBA > Past Seasons
Pages: 1, 2, 3
Pierce
Vs

Πρόγραμμα

May 6
7:00 pm Chicago Bulls vs. Miami Heat American Airlines Arena, Miami, Florida TNT
May 8
7:00 pm Chicago Bulls vs. Miami Heat American Airlines Arena, Miami, Florida TNT
TBD
TBD Miami Heat vs. Chicago Bulls United Center, Chicago, Illinois TBD
TBD
TBD Miami Heat vs. Chicago Bulls United Center, Chicago, Illinois TBD
TBD
TBD Chicago Bulls vs. Miami Heat* American Airlines Arena, Miami, Florida TBD
TBD
TBD Miami Heat vs. Chicago Bulls* United Center, Chicago, Illinois TBD
TBD
TBD Chicago Bulls vs. Miami Heat* American Airlines Arena, Miami, Florida TBD

*EST

Σχόλια για τη σειρά
T.W.Is.M.
Ελπιζω κατ αρχην να δουμε μια ανταγωνιστικη σειρα. Οσο οι Μπουλς ειναι μισοι, δεν τιθεται καν θεμα προκρισης. Οσο παντως μπαινει στη μεση ο mental παραγοντας, το Σικαγο πλεονεκτει σε αυτο το κομματι. Το μονο που θα μπορουσε να αλλαξει κατι ειναι το ενδεχομενο επιστροφης του Rose, πραγμα ομως που δεν μπορω να φανταστω πως θα γινει.
Θα ελεγα οτι πιθανοτερο ενδεχομενο μου μοιαζει ενα 4-2 για το Μαιαμι. Τα σκυλια του πολεμου του Thibodeau θα το παλεψουν, αλλα δε θα μπορεσουν να κανουν τη μεγαλη εκπληξη.
Air Kef
Στην περίπτωση που πέρναγε το Μπρούκλιν, θα υπήρχε ελπιδα να γίνει πολύ καλή σειρά, καθώς οι Χιτ ούτε τα γκαρ έχουν για τον Ντερόν, ούτε τον σέντερ για τον Λόπεζ, οπότε θα έδινα μια ελπίδα στους Νετς. Στους Μπουλς, με τα τώρα δεδομένα, δυστυχώς δεν γίνεται να δώσεις.

To ρητό "όλα δουλεύουν για τον Λεμπρόν φέτος" συνεχίζει να επιβεβαιώνεται, καθώς οι Χιτ θα περάσουν -σχετικά- εύκολα το εκνευριστικά λαβωμένο και εξουθενωμένο Σικάγο. Θα έχει πολύ ενδιαφέρον βέβαια πόσο ξύλο θα φάει ο Λεμπρόν!

4-1
sacarame
Πολύ δύσκολα τα πράγματα για την αποδεκατισμένη αρμάδα. Όπως είπαν και οι προηγούμενοι, τα σκυλιά θα τα δώσουν όλα, θα φτύσει αίμα το Μαϊάμι, αλλά δεν νομίζω να μπορεί να χάσει την πρόκριση.



Ντέρικ μπες και πάτα λίγο παρκέ ρε φίλε. Οχι δεν σου ζητώ να παίξεις όπως παλιά, απλά μπες λίγο μονο για να πάει στα ύψη η ψυχολογία των υπολοίπων. Και τότε θα έχουμε σειρα....
Reggie Miller 31
Παιδιά ξέρουμε πότε επιστρέφουν οι τραυματίες των Bulls; Προλαβαίνουν κάποια απο τα ματς της σειράς ή την χάνουν όλη;

ΥΓ Για Rose απο την στιγμή που δεν πήρε κάποια ματς στην regular season, δεν πιστεύω καν να παίξει φέτος! Πραγματικά πολύ κρίμα ο περσινός του τραυματισμός! Αν δεν είχε αυτή την ατυχία, ίσως να μιλούσαμε για διαφορετικά playoffs και γιατί όχι και για διαφορετικό πρωταθλητή πέρσι, αντί του εκνευριστικά συνέχεια politically correct LeBron... Έντάξει είσαι τo καλό παιδί του ΝΒΑ, ο γαμπρός που θα αναζητούσε η κάθε καθωσπρέπει αμερικανίδα μαμά, πρότυπο για φίλος (βλ. Wade), πρότυπο για πατέρας! Το έχουμε παρά-εμπεδώσει τα τελευταία 10 χρόνια!
mixalisgate7
Οι Χιτ θα περάσουν με 4-0 λόγω κούρασης και τραυματισμών.
reignman
4-2 την βλέπω την σειρά υπερ των Χιτ (με ή χωρις τους τραυματίες των Μπουλς). Αλλα θα ματώσουν.
morfi
Μιλάμε συνεχώς για την κούραση και τους τραυματισμούς των Μπουλς. Τι ελπίδες θα είχανε αν αυτά δεν υπήρχαν;
Dwyane ''the flash'' Wade
4-1 το μαιαμι πιστευω και σχετικα ευκολα.και να γυρισουν οι τραυματιες το ιδιο,ακομα και ο ροουζ σαν ελ σιντ παλι το σικαγο δεν εχει τυχη με τους φετινους χιτ.το μπρουκλιν τη δεδομενη στιγμη θα ηταν πιο δυσκολος αντιπαλος.
Razorblade Fish
Σιγά μη δυσκόλευε το αστείο Μπρούκλιν το Μαιάμι περισσότερο από ότι θα το δυσκολέψουν οι μαχητές του Σικάγο.63 πόντους στην κεφάλα φάγανε σε 3 ματς στη ρέγκιουλαρ(εννοείται 0-3 οι νίκες).Η Σικαγάρα θα το παλέψει,αλλά δεν βλέπω να παίρνει πάνω από 1,βαριά 2 νίκες.
Dwyane ''the flash'' Wade
QUOTE(Razorblade Fish @ May 5 2013, 21:13 ) *
Σιγά μη δυσκόλευε το αστείο Μπρούκλιν το Μαιάμι περισσότερο από ότι θα το δυσκολέψουν οι μαχητές του Σικάγο.63 πόντους στην κεφάλα φάγανε σε 3 ματς στη ρέγκιουλαρ(εννοείται 0-3 οι νίκες).Η Σικαγάρα θα το παλέψει,αλλά δεν βλέπω να παίρνει πάνω από 1,βαριά 2 νίκες.


μιλαω για το τωρινο σικαγο.το πληρες σικαγο σαφως και ειναι πολυ καλυτερο των νετς.
Rated: (en)joy
Αν δεν επιστρέψουν έστω 1-2 απόντες στη σειρά δεν μπορώ να πιστέψω ότι το Σικάγο θα καταφέρει να πάρει πάνω από 1 παιχνίδι όσο πάθος και αν έχει, όσα τρικ κ αν βγάλει ο Θιμποντό απ'το καπέλο του...Επιπλέον στο φετινό Μαιάμι οι ρολίστες έχουν βρει για τα καλά τους ρόλους τους.

Όποια ομάδα φιλοδοξεί να το περάσει φέτος θα πρέπει να το"τρυπήσει"μέσα στη ρακέτα. Εδώ που φτάσαμε θεωρώ μόνο το Σαν Αντόνιο κ το Μέμφις μπορούν σε μια σειρά 7 αγώνων να το κερδίσουν. Η μόνη ομάδα που μπορούσε να περάσει τους Χιτ σε σειρά best of 7 με τον δύσκολο τρόπο-χωρίς να βασίζεται στο inside game του ψηλού δηλαδή-ήταν η πλήρης Οκλαχόμα. Γνώμη μου πάντα biggrin.gif
captain charisma


οι μπουλς αναμενεται να ριξουν πολυ ξυλο στον τζειμς οσο διαρκεσει η σειρα...
T.W.Is.M.
QUOTE(captain charisma @ May 6 2013, 15:38 ) *


οι μπουλς αναμενεται να ριξουν πολυ ξυλο στον τζειμς οσο διαρκεσει η σειρα...


Αποδοσεις σειρας:
Προκριση Μαιαμι 1.03
Προκριση Σικαγο 13.00
Νεος τραυματισμος στο Σικαγο 1.90
Εμφανιση Rose 101.00
Κλαψα Λεμπρον για το σκληρο παιχνιδι 0.99
Παρεμβαση Κλαψιανο Ροναλντο για να αποκαταστησει τη θεση του ως Μεγαλος Κλαψιαρης 2.50
Dwyane ''the flash'' Wade
τελος 1ης περιοδου με τους μπουλς να ειναι μπροστα με 21-15.ειμαστε πολυ αστοχοι στα σουτ και εχουμε μπει πολυ νωχελικα στο ματς.
Dwyane ''the flash'' Wade
37 ολα στο ημιχρονο.πολυ δυνατες αμυνες,πολυ αστοχια εκατερωθεν και κατα συνεπεια πολυ χαμηλο σκορ.πολυ καλος ο μπατλερ απο το σικαγο.τον ακολουθει ο νοα.
ο λεμπρον αφαντος σημερα ειδικα στην επιθεση.μολις 2 ποντοι με κακα ποσοστα.ο φλας αρκετα καλος αλλα ειμαστε πολυ αστοχοι στα τριποντα.ειδωμεν,προβλεπεται δυσκολη βραδια...
george3321
πολυ ξυλο πεφτει!!κακος ο λεμπρον μπροστα...μεγαλο προβλημα το σικαγο στο να παραγει ολοκληρωμενες σωστες επιθεσεις...αστοχες και οι 2 ομαδες...εχουν χασει ομως 3-4 τριποντα πεναλτι ο μπατιερ και αλλα τοσα ο μιλερ...αν και οταν μπουν αυτα θα φυγει το ματς...αν οχι οι μαχητικοι μπουλς θα ειναι στο παιχνιδι...και μπραβο τους γιατι παιχτες χωρις ιδιαιτερο ταλεντο(λογω απουσιας ντενγκ,χαινριχ),παλευουν απεναντι στους πρωταθλητες....
Dwyane ''the flash'' Wade
τελος 3ης περιοδου με τους χιτ να προηγουνται 62-58.το σικαγο κραταει γερα ακομα!!!οσο δεν κανουμε σωστες επιθετικες επιλογες τους δινουμε το δικαιωμα να ειναι μεσα στο ματς.παμε για το φιναλε...
Dwyane ''the flash'' Wade
νοα και μπατλερ παλευετε για μια θεση στον ηλιο:''ταγαρι της χρονιας''.και καλα για τον γαλλο ταγαρο δεν ειχα αμφιβολιες αλλα κι εσυ ρε μπατλερ???κολλητικο θα ειναι!! smiley.gif
MaJesty23
Δεν μπορώ να βλέπω Lebron,σαν τον Καριμπου το ινδιανάκι να ορμά με το κεφάλι κάτω.Είναι Beast αλλά αντιαισθητικός.Δεν είμαι hater απλά δεν είναι ότι πιο μπασκετικό έχω δει στην ζωή μου.

Για Σικαγο απλά περήφανος που το παλεύει και απόψε.Χωρίς ανάσες αλλά μαχητές!Όχι ταγάρι ο Μπάτλερ!Του βγάλε τα συκώτια του Λεμπρόν και πολλά ριμπάουντ!

ο Steve Kerr είπε τον Rose cheerleader! smiley.gif .Πες τα ρε Στηβ,γιατί εχει αρχίσει να μου την βιδώνει ο Derrick.
Tobias Funke
QUOTE (Dwyane ''the flash'& @ May 7 2013, 04:23 ) *
νοα και μπατλερ παλευετε για μια θεση στον ηλιο:''ταγαρι της χρονιας''.και καλα για τον γαλλο ταγαρο δεν ειχα αμφιβολιες αλλα κι εσυ ρε μπατλερ???κολλητικο θα ειναι!! smiley.gif


Μιλάμε για τους δύο πιο κ@υλωτικούς παίκτες του παιχνιδιού ή για άλλους? tongue.gif
Αλήθεια όμως από που προέκυψε ο χαρακτηρισμός ταγάρια?
3ο σερί παιχνίδι που το παίζει ολόκληρο ο Τζίμης btw
MaJesty23
Πάμε μωρή ΑΡΡΩΣΤΙΑ!! smiley.gif .Πάντως μετά το τέλος του αγώνα θα καταρρεύσουν...δεν υπάρχει η υπερπροσπάθεια τους!Κρίμα να χάσουμε σήμερα!
John Valthuer
Μαγκιά τους που μας κέρδισαν. Πάμε για το επόμενο.
Dwyane ''the flash'' Wade
μεγαλη νικη του σικαγο και μαγκια του!!!πιστευω αυτο το σοκ για εμας να επιδρασει θετικα για την συνεχεια της σειρας.τεραστιο παιχνιδι απο τους ρομπινσον και μπατλερ.ο λεμπρον αργησε να μπει στο ματς.παμε για το δευτερο ματς τωρα.

QUOTE(Tobias Funke @ May 7 2013, 04:42 ) *
Μιλάμε για τους δύο πιο κ@υλωτικούς παίκτες του παιχνιδιού ή για άλλους? tongue.gif
Αλήθεια όμως από που προέκυψε ο χαρακτηρισμός ταγάρια?
3ο σερί παιχνίδι που το παίζει ολόκληρο ο Τζίμης btw


απλα εκνευριζομαι να βλεπω παικτες να κανουν μονοζυγο στους ωμους του αλλου επειδη πολυ απλα δεν μπορουν να τον σταματησουν αλλιως.ουτως ή αλλος τον νοα δεν τον θεωρω και οτι πιο μπασκετικο υπαρχει,μην τρελαθουμε κιολας.
John Valthuer
QUOTE (Dwyane ''the flash'& @ May 7 2013, 04:55 ) *
ουτως ή αλλος τον νοα δεν τον θεωρω και οτι πιο μπασκετικο υπαρχει,μην τρελαθουμε κιολας.


Αν αυτό ήταν υπονούμενο για τον τρόπο με τον οποίο εκτελεί βολές, απαιτώ να το πάρεις πίσω τώρα αμέσως smiley.gif
Tobias Funke
Amnesty Rose, max Nate!

QUOTE (Dwyane ''the flash'& @ May 7 2013, 04:55 ) *
απλα εκνευριζομαι να βλεπω παικτες να κανουν μονοζυγο στους ωμους του αλλου επειδη πολυ απλα δεν μπορουν να τον σταματησουν αλλιως.ουτως ή αλλος τον νοα δεν τον θεωρω και οτι πιο μπασκετικο υπαρχει,μην τρελαθουμε κιολας.


Μια χαρά τον είχαν σταματήσει για τρία δωδεκάλεπτα και χωρίς δυνατά φάουλ. Και τον πρώτο center σε assist σε όλη τη λίγκα, που σήμερα έκανε κι ένα coast to coast τελειώνοντας με το αριστερό δεν μπορείς να τον πεις κι εύκολα μη μπασκετικό.
Anaz
O Noα ειναι λιγο αντιτουριστικος αλλα οχι αμπασκετος, μη τρελαθουμε.
Καλα για τον Μπατλερ, ουτε λογος. Ο οποιος παρολο που δεν πηρε ανασα τα πηγε περιφημα παλι πανω στον Λεμπρον, παιζοντας γενικα δυνατες αλλα καθαροτατες αμυνες.Το μαρτυρανε και τα λιγα φαουλ του. 1-2 σκληρα φαουλ στον αιφνιδιασμο δε λενε κατι.

Ψυχαρες οι Ταυροι. Αλλα εχουν και προπονηταρα. Εξαιρετικα διαβασμενοι και στημενοι στην αμυνα.
Αναρωτιομασταν γιατι εχει μεινει ο Μπουζερ σε ολη την 4η περιοδο εξω, και σκεφτομουν απλα οτι..κατι θα ξερει ο Thibodeau. rolleyes.gif Respect.
Nuntius
Εντάξει, οι Bulls απλά αξίζουν τρελό respect. Δεν υπάρχει αυτό που έχουν κάνει σε αυτά τα playoffs. Ο Butler είναι παικτούρα και ο Noah είναι απλά ψυχάρα. Μια από τις πιο αρχιδάτες νίκες, απλά.
Dwyane ''the flash'' Wade
QUOTE(Tobias Funke @ May 7 2013, 05:03 ) *
Amnesty Rose, max Nate!



Μια χαρά τον είχαν σταματήσει για τρία δωδεκάλεπτα και χωρίς δυνατά φάουλ. Και τον πρώτο center σε assist σε όλη τη λίγκα, που σήμερα έκανε κι ένα coast to coast τελειώνοντας με το αριστερό δεν μπορείς να τον πεις κι εύκολα μη μπασκετικό.


βρε συμφωνω.ειναι καθαρα προσωπικη γνωμη για τον συγκεκριμενο.

περαν τουτου ελπιζω να σοβαρευτουμε στην συνεχεια και να παρουσιαστουμε καλυτεροι.
mixalisgate7
Ακόμα μια υπέρβαση για τους Bulls.
Murdoc
Ρε λετε να γινει κανα θαυμα και να περασει κανα σικαγο???
Παντος πιστευω πως δε θα ξαναπαιξει τοσο χαλια το Μαιαμι θα δειξει παντοςς γτ το σικαγο παιζει φοβερη αμυνα....
Μακαρι να επεστρεφε και ο Ροουζ ....να βλεπαμε μια πιο ισορροπημενη σειρα..
T.W.Is.M.
QUOTE(MaJesty23 @ May 7 2013, 04:35 ) *
Δεν μπορώ να βλέπω Lebron,σαν τον Καριμπου το ινδιανάκι να ορμά με το κεφάλι κάτω.Είναι Beast αλλά αντιαισθητικός.Δεν είμαι hater απλά δεν είναι ότι πιο μπασκετικό έχω δει στην ζωή μου.

Για Σικαγο απλά περήφανος που το παλεύει και απόψε.Χωρίς ανάσες αλλά μαχητές!Όχι ταγάρι ο Μπάτλερ!Του βγάλε τα συκώτια του Λεμπρόν και πολλά ριμπάουντ!

ο Steve Kerr είπε τον Rose cheerleader! smiley.gif .Πες τα ρε Στηβ,γιατί εχει αρχίσει να μου την βιδώνει ο Derrick.


Πες τα γιατι περσι οταν τα ελεγα "επρεπε να αλλαξω αθλημα". Αν δεις τον Κομπι, τον Καρμελο, τον Ντουραντ ή τον Πολ και μετα δεις το Λεμπρον, θα νομισεις οτι παιζουν με αλλους κανονισμους ή αλλο αθλημα.

Καλα τα λεει και για το Rose. Δυστυχως εχω ξαναγραψει οτι φοβαμαι πως δε θα γυρισει ο ιδιος παιχτης οταν φοβαται τοσο να μπει στο γηπεδο.
Dwyane ''the flash'' Wade
QUOTE(T.W.Is.M. @ May 7 2013, 12:19 ) *
Καλα τα λεει και για το Rose. Δυστυχως εχω ξαναγραψει οτι φοβαμαι πως δε θα γυρισει ο ιδιος παιχτης οταν φοβαται τοσο να μπει στο γηπεδο.



εγω ειμαι σχεδον σιγουρος πως δεν θα γυρισει ο ιδιος!!κριμα...
Rated: (en)joy
Πάντως, όταν δεν τραβάνε καθόλου οι ρολίστες σου-βλέπε Bosh smiley.gif -δεν μπορείς να περιμένεις και πολλά....
mixalisgate7
QUOTE(T.W.Is.M. @ May 7 2013, 12:19 ) *
Πες τα γιατι περσι οταν τα ελεγα "επρεπε να αλλαξω αθλημα". Αν δεις τον Κομπι, τον Καρμελο, τον Ντουραντ ή τον Πολ και μετα δεις το Λεμπρον, θα νομισεις οτι παιζουν με αλλους κανονισμους ή αλλο αθλημα.

Καλα τα λεει και για το Rose. Δυστυχως εχω ξαναγραψει οτι φοβαμαι πως δε θα γυρισει ο ιδιος παιχτης οταν φοβαται τοσο να μπει στο γηπεδο.


Αυτό θα φανεί όταν θα έχει μεγάλο χρόνο συμμετοχής.
MaJesty23
QUOTE(T.W.Is.M. @ May 7 2013, 12:19 ) *
Πες τα γιατι περσι οταν τα ελεγα "επρεπε να αλλαξω αθλημα". Αν δεις τον Κομπι, τον Καρμελο, τον Ντουραντ ή τον Πολ και μετα δεις το Λεμπρον, θα νομισεις οτι παιζουν με αλλους κανονισμους ή αλλο αθλημα.

Καλα τα λεει και για το Rose. Δυστυχως εχω ξαναγραψει οτι φοβαμαι πως δε θα γυρισει ο ιδιος παιχτης οταν φοβαται τοσο να μπει στο γηπεδο.



Εγώ τα λέω Twism!! smiley.gif .Και οι λάτρεις του Lebron το ξέρουν ότι παίζει με αντιαισθητικό τρόπο.Χτες αν είδες το ματς ότι καλάθι έβαλε,ήταν κατόπιν σωματικής επαφής με Μπάτλερ,βγάζοντας τον εκτός ισορροπίας,χτυπώντας τον με τον ώμο.Έχει πάρει τρομερά πολλά μυικά κιλά και έχει χάσει όποια πλαστικότητα είχε.Το καλύτερο το είπε ένας φίλος εδώ,ότι ο Μπάτλερ τον έχει σπάσει στο ξύλο...Τεσπά γόυστα είναι αυτά ,αλλά προκαλώ όποιον fan του L.J ,να μου πεί αν προτιμάει να βλέπει highlights του King ,ή του K.D ,του Melo,του Rose στα καλά του.Το ότι είναι αποτελεσματικός δεν τον κάνει λιγότερο αντιαισθητικό.Οι άλλοι χορεύουν πάνω στο παρκέ και ο άλλος ο χτυπιάς 19.gif παίρνει φόρα και ...
T.W.Is.M.
QUOTE(MaJesty23 @ May 7 2013, 18:59 ) *
Εγώ τα λέω Twism!! smiley.gif .Και οι λάτρεις του Lebron το ξέρουν ότι παίζει με αντιαισθητικό τρόπο.Χτες αν είδες το ματς ότι καλάθι έβαλε,ήταν κατόπιν σωματικής επαφής με Μπάτλερ,βγάζοντας τον εκτός ισορροπίας,χτυπώντας τον με τον ώμο.Έχει πάρει τρομερά πολλά μυικά κιλά και έχει χάσει όποια πλαστικότητα είχε.Το καλύτερο το είπε ένας φίλος εδώ,ότι ο Μπάτλερ τον έχει σπάσει στο ξύλο...Τεσπά γόυστα είναι αυτά ,αλλά προκαλώ όποιον fan του L.J ,να μου πεί αν προτιμάει να βλέπει highlights του King ,ή του K.D ,του Melo,του Rose στα καλά του.Το ότι είναι αποτελεσματικός δεν τον κάνει λιγότερο αντιαισθητικό.Οι άλλοι χορεύουν πάνω στο παρκέ και ο άλλος ο χτυπιάς 19.gif παίρνει φόρα και ...


Για να μην αναφερω μονο περιφερειακους, ας δει καποιος και τον Duncan. Δεν υπαρχει πιο μπασκετικος ψηλος την τελευταια 20ετια. Κι ας ηταν καλυτερος ο Σακ στα καλα του. Ο σεντερ βεβαια εχει ως βασικο στοιχειο τη δυναμη και ειναι αναμενομενο ο O'Neal και ο καθε O'Neal να βαζει στα καλαθια τον αντιπαλο. Μετα τα πρωτα χρονια ομως κι αυτο εμαθε να το κανει με στυλ.
Χτες φανηκε τελικα οτι απο μικρο(Butler) κι απο κοντο(Robinson) μαθαινεις την αληθεια...
captain charisma
οτι θα κερδιζαν οι μπουλς εχοντας απουσιες οπως του χαινριχ και του ντενγκ δεν το περιμενα...απλα περιμενα να δυσκολευαν τους χιτ χανοντας με 5-6 ποντους...οτι και να γινει στη σειρα τους μπουλς τους βγαζω το καπελο γιατι οι παικτες τους τα δινουν ολα και παλευουν μεχρι τελικης πτωσης οπως καναν και οι 300..παλικαρος ο νοα κ ας εχει περιεργο σουτακι το θεμα ειναι να μπαινει η μπαλα στο πλεκτο.μεγαλη εμφανιση ο μπατλερ που παιζει 3 ματς 48 λεπτα χωρις ανασα και επαιξε καλα τον τζειμς...αυτα τα βλεπεις κυριε ροουζ που φοβασαι να ριχτεις στη μαχη ενω εισαι ετοιμος εδω και 2 μηνες ε????αν παιξουν οι χαινριχ και ντενγκ στην υπολοιπη σειρα δινω σημαντικες πιθανοτητες τους μπουλς να προκριθουν γιατι στο παγκο εχουν κοουτς ονομα και πραγμα σε αντιθεση με το σποελστρα που ειναι περισσοτερο μαριονετα...κατι σα το βιλανοβα της μπαρτσελονα...ουσιαστικα οι χιτ παιζουν με αυτοματο πιλοτο..

οσο για το τζειμς...τωρα που ειναι 29 εκμεταλευεται τα σωματικα προσοντα του για αυτο ολη τη ωρα ορμαει για να βαλει καλαθι και να παρει φαουλ...μετα τα 31-32 που θα πεφτει σταδιακα να τον δουμε τι θα κανει...νταξ μπορει να χει καλο σουτ αλλα σ καμια περιπτωση δεν εχει το ρεπερτοριο του μπραιαντ...
spysta
ΤΡΕΛΑΝΕ ΜΑΣ ΡΕ ΣΙΚΑΓΑΡΑ


οι Μπουλς ΑΝ κανουν 4-5 ΚΑΛΕΣ κινησεις το καλοκαιρι .. και κρατησουν τον ιδιο κορμο
με τον συγκεκριμενο προπονητη στον παγκο.. εχουν την ψυχοσυνθεση,το μεταλλο και την τρελα να σηκωσουν πρωταθληματα

1)να στειλουν Ντενγκ και να φερουν Τζος Σμιθ .. δυσκολο εγχειρημα βεβαια αλλα οχι κ απιθανο.το παθος του Σμιθ,η die hard νοοτροπια και η αμυντικη προσεγγιση του παιχνιδιου ταιριαζουν ΤΑΜΑΜ στους Μπουλλς του Τιμποντο.
2)να ΜΗΝ ανανεωσουν Χαμιλτον με τα 5μυρια που παιρνει και να φερουν Τζει Τζει Ρεντικ με 6μυρια που μενει ελευθερος απο Μπακς
3)να ανανεωσουν Nate Robinson διπλα στον Rose. Ε Ν Ν Ο Ε Ι Τ Α Ι
4)να στειλουν Ραντμανοβιτς και στη θεση του με 1μυριο να φερουν τον Αντονι Τολιβερ απο τους Χοκς ωστε να παρουν και ενα pf με τριποντο και καλο σουτ
5)να βρουν καποια ανταλλαγη για Κιρκ Χαινριχ ωστε να απαλλαγουν απο τα 5μυρια που παιρνει ο ΣΑΠΑΚΑΣ (και να καλυψουν και την αυξηση του συμβολαιου του Ταζ Γκιμπσον) .. και στη θεση του να φερουν εναν οποιοδηποτε φθηνο guard που θα ειναι μαζι με Τιγκ πισω απο Rose και Nate (πχ Τζαμαλ Τινσλει, Τζερεμι Παργκο,Σελβιν Μακ κτλ)

Rose - Robinson - Teague
Reddick - Bellineli
Smith - Butler
Tolliver - Gibson
Boozer - Noah - Mohamed

guard - Cook - Amudson


γενικα να αποκτησουν μεγαλυτερο βαθος για να μην βαρανε και 45λεπτα οι παικτες οπως συνηθιζει ο Τομ να κανει
morfi
QUOTE(MaJesty23 @ May 7 2013, 18:59 ) *
Τεσπά γόυστα είναι αυτά ,αλλά προκαλώ όποιον fan του L.J ,να μου πεί αν προτιμάει να βλέπει highlights του King ,ή του K.D ,του Melo,του Rose στα καλά του.Το ότι είναι αποτελεσματικός δεν τον κάνει λιγότερο αντιαισθητικό.Οι άλλοι χορεύουν πάνω στο παρκέ και ο άλλος ο χτυπιάς 19.gif παίρνει φόρα και ...

Αντίστοιχο ερώτημα με αν προτιμάς τους Μαλόουν και Μπάρκλει από τον Ντάνκαν. Οπότε, εγώ πάλι προκαλώ εσένα να μου πεις, σου αρέσει το θέαμα και τα χορευτικά ή ένας παίκτης που ξέρεις ότι θα φέρει επιτυχίες;
T.W.Is.M.
QUOTE(morfi @ May 7 2013, 21:36 ) *
Αντίστοιχο ερώτημα με αν προτιμάς τους Μαλόουν και Μπάρκλει από τον Ντάνκαν. Οπότε, εγώ πάλι προκαλώ εσένα να μου πεις, σου αρέσει το θέαμα και τα χορευτικά ή ένας παίκτης που ξέρεις ότι θα φέρει επιτυχίες;


Τοτε προτιμαμε τον Ντανκαν σε σχεση με το Λεμπρον που και μπασκετ ξερει και οι κινησεις του ειναι μπασκετικες και επιτυχιες φερνει.
Εμεις οι ΚΕΛΤΕΣ! smiley.gif
sacarame
QUOTE(spysta @ May 7 2013, 21:31 ) *
ΤΡΕΛΑΝΕ ΜΑΣ ΡΕ ΣΙΚΑΓΑΡΑ



Ότι θα φτάναμε στο σημείο ο Σπύρος να ποστάρει μεταγραφές του Σικάγο για την νέα σεζόν..... Πόσο μπροστά είναι αυτό το μπασκετφόρουμ icon_drunk.gif icon_drunk.gif
Reggie Miller 31
QUOTE (MaJesty23 @ May 7 2013, 18:59 ) *
Εγώ τα λέω Twism!! smiley.gif .Και οι λάτρεις του Lebron το ξέρουν ότι παίζει με αντιαισθητικό τρόπο.Χτες αν είδες το ματς ότι καλάθι έβαλε,ήταν κατόπιν σωματικής επαφής με Μπάτλερ,βγάζοντας τον εκτός ισορροπίας,χτυπώντας τον με τον ώμο.Έχει πάρει τρομερά πολλά μυικά κιλά και έχει χάσει όποια πλαστικότητα είχε.Το καλύτερο το είπε ένας φίλος εδώ,ότι ο Μπάτλερ τον έχει σπάσει στο ξύλο...Τεσπά γόυστα είναι αυτά ,αλλά προκαλώ όποιον fan του L.J ,να μου πεί αν προτιμάει να βλέπει highlights του King ,ή του K.D ,του Melo,του Rose στα καλά του.Το ότι είναι αποτελεσματικός δεν τον κάνει λιγότερο αντιαισθητικό.Οι άλλοι χορεύουν πάνω στο παρκέ και ο άλλος ο χτυπιάς 19.gif παίρνει φόρα και ...

+1 απο μένα!!!! Ο τύπος θυμίζει τους monsters στο Space Jam... tongue.gif

ΥΓ Τιμή και δόξα στον Κερ γι' αυτά που είπε για τον Rose!!! 77.gif
GreekNick
Θα μας χαζεψει αυτη η ομαδα φετος . Δεν εχω λογια πολυ περιφανος "οπαδος" των ΤΑΥΡΩΝ.



Υ.Γ Για των LB τα εχουμε πει............ και μονο η συγκριση του με MJ & Kobe ειναι ΙΕΡΟΣΥΛΙΑ.............

QUOTE(spysta @ May 7 2013, 21:31 ) *
ΤΡΕΛΑΝΕ ΜΑΣ ΡΕ ΣΙΚΑΓΑΡΑ


οι Μπουλς ΑΝ κανουν 4-5 ΚΑΛΕΣ κινησεις το καλοκαιρι .. και κρατησουν τον ιδιο κορμο
με τον συγκεκριμενο προπονητη στον παγκο.. εχουν την ψυχοσυνθεση,το μεταλλο και την τρελα να σηκωσουν πρωταθληματα

1)να στειλουν Ντενγκ και να φερουν Τζος Σμιθ .. δυσκολο εγχειρημα βεβαια αλλα οχι κ απιθανο.το παθος του Σμιθ,η die hard νοοτροπια και η αμυντικη προσεγγιση του παιχνιδιου ταιριαζουν ΤΑΜΑΜ στους Μπουλλς του Τιμποντο.
2)να ΜΗΝ ανανεωσουν Χαμιλτον με τα 5μυρια που παιρνει και να φερουν Τζει Τζει Ρεντικ με 6μυρια που μενει ελευθερος απο Μπακς
3)να ανανεωσουν Nate Robinson διπλα στον Rose. Ε Ν Ν Ο Ε Ι Τ Α Ι
4)να στειλουν Ραντμανοβιτς και στη θεση του με 1μυριο να φερουν τον Αντονι Τολιβερ απο τους Χοκς ωστε να παρουν και ενα pf με τριποντο και καλο σουτ
5)να βρουν καποια ανταλλαγη για Κιρκ Χαινριχ ωστε να απαλλαγουν απο τα 5μυρια που παιρνει ο ΣΑΠΑΚΑΣ (και να καλυψουν και την αυξηση του συμβολαιου του Ταζ Γκιμπσον) .. και στη θεση του να φερουν εναν οποιοδηποτε φθηνο guard που θα ειναι μαζι με Τιγκ πισω απο Rose και Nate (πχ Τζαμαλ Τινσλει, Τζερεμι Παργκο,Σελβιν Μακ κτλ)

Rose - Robinson - Teague
Reddick - Bellineli
Smith - Butler
Tolliver - Gibson
Boozer - Noah - Mohamed

guard - Cook - Amudson


γενικα να αποκτησουν μεγαλυτερο βαθος για να μην βαρανε και 45λεπτα οι παικτες οπως συνηθιζει ο Τομ να κανει






E OXI KAI NA ΣΤΕΙΛΟΥΝ LUOL DENG !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
T.W.Is.M.
QUOTE(GreekNick @ May 7 2013, 23:00 ) *
E OXI KAI NA ΣΤΕΙΛΟΥΝ LUOL DENG !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


Αυτο ξαναπεστο. Ο Deng ειναι αντιπροσωπευτικοτατος του χαρακτηρα των Σικαγο Μπουλς. Σκληρος παιχτης, εξισου καλος επιθετικα και αμυντικα, με αντοχες και με δυνατοτητα να παιζει τραυματιας(το εκανε σε αρκετα ματς φετος, το θυμαμαι γιατι τον ειχα στο fantasy). Ειναι ενα πολυ καλο Νο2 σε μεγαλη ομαδα.
Αν θα επρεπε να φυγει καποιος για αναλογο ανταλλαγμα, θα επελεγα τον Boozer. Αν και εχει κανει κι αυτος βηματα προοδου ως προς τη σκληραδα του σαν παιχτης.
lakersdynasty
Η συζήτηση για την τεχνική των Lebron, Kobe, Durant θυμίζει τις συζητήσεις για την τεχνική του Shaq-Wilt-Jabbar σε σχέση με τον Olajuwon.

Μπαίνει η μπάλα στο καλάθι; Είναι αποτελεσματικός ένας παίκτης; Αυτό έχει σημασία και η μεγαλύτερη τεχνική κάποιων παικτών τους έκανε θεαματικούς, ευέλικτους πιο αρεστούς αλλά όχι περισσότερο αποτελεσματικούς απο άλλους.

Ο Kobe θα μπορούσε να πει κάποιος ότι συναγωνίζεται/ξεπερνά σε τεχνική και τον Jordan. Μόνο που δεν τον πλησιάζει καν σε αθλητικότητα και τα στατιστικά τους δείχνουν καθαρά ποιος ήταν πιο αποτελεσματικός και είχε μεγαλύτερο impact στις επιτυχίες της ομάδας του και στο παιχνίδι γενικότερα.

Ο Lebron και για το στυλ του να κατηγορηθεί, ήταν εδώ και αρκετά χρόνια ο καλύτερος στο παρκέ και συνεχίζει να είναι και στα 28 του έχει ήδη πιο γεμάτη καριέρα σε προσωπικό επίπεδο απο τον Kobe και αυτό που του μένει για να θεωρείται ως ο μεγαλύτερος αντίζηλος του Jordan για τον τίτλο του GOAT όσον αφορά περιφερειακούς παίκτες είναι το να κερδίσει και άλλα πρωταθλήματα που ακόμη και αν έχει ταλέντο γύρο του θα τα κερδίσει ως το νο1 της ομάδας του.

Μιλάμε για παίκτη κορυφαίο σε άμυνα και επίθεση που είναι σε μια παρέα 4αρων ατόμων με 4+ MVP στη καριέρα του (Jabbar 6, Russell 5, Wilt 4). Και είναι ακόμα 28-29.

Πάρτε μια απο τις τελευταίες 4-5 σεζον του Lebron και συγκρίνετε τις με την MVP σεζόν του Bryant.

Αρχίζεις τη σύγκριση και την τελειώνεις τόσο γρήγορα όσο κρατάει ένα 100αρι του Usain Bolt.

Θεαματική η πορεία των Bulls, αλλά δυσκολεύομαι να τους δω να περνούν.

MaJesty23
QUOTE(morfi @ May 7 2013, 21:36 ) *
Αντίστοιχο ερώτημα με αν προτιμάς τους Μαλόουν και Μπάρκλει από τον Ντάνκαν. Οπότε, εγώ πάλι προκαλώ εσένα να μου πεις, σου αρέσει το θέαμα και τα χορευτικά ή ένας παίκτης που ξέρεις ότι θα φέρει επιτυχίες;



Τον Μπάρκλευ προτιμώ να βλέπω γιατί ήταν 1.96 και έπαιζε power forward κυρίως και έδινε την ψυχή του κάθε βράδυ απέναντι σε θηρία.Undersized όσο δεν πάει.Έτρωγε και έδινε ξύλο!Οπότε άστοχο τα περί Μπάρκλευ,γιατί μπορεί να είναι άτεχνος σε σχέση με τον Tim(θεωρητικά) αλλά ηταν δυναμίτης σε σπιρτόκουτο .Τον χάζευες απλά...Όχι Malone δεν μου άρεσε ποτέ και δεν τον θεωρώ καν κοντά στα standards του Duncan.

Το αποτελεσματικός δεν σημαίνει απαραίτητα και χαρισματικός και ευχάριστος στο μπασκετικό μάτι...my opinion!
lakersdynasty
QUOTE(MaJesty23 @ May 8 2013, 01:28 ) *
Τον Μπάρκλευ προτιμώ να βλέπω γιατί ήταν 1.96 και έπαιζε power forward κυρίως και έδινε την ψυχή του κάθε βράδυ απέναντι σε θηρία.Undersized όσο δεν πάει.Έτρωγε και έδινε ξύλο!Οπότε άστοχο τα περί Μπάρκλευ,γιατί μπορεί να είναι άτεχνος σε σχέση με τον Tim(θεωρητικά) αλλά ηταν δυναμίτης σε σπιρτόκουτο .Τον χάζευες απλά...Όχι Malone δεν μου άρεσε ποτέ και δεν τον θεωρώ καν κοντά στα standards του Duncan.

Το αποτελεσματικός δεν σημαίνει απαραίτητα και χαρισματικός και ευχάριστος στο μπασκετικό μάτι...my opinion!


Και το αν είσαι ευχάριστος στο μάτι δεν έχει καμία σχέση με το αν είσαι καλός παίκτης. Σε συγκρίσεις παικτών το αποτέλεσμα και η απόδοση μετράει.

Εαν δεν είναι χαρισματικός ως αθλητής-μπασκετμπολίστας ο Lebron τότε δεν υπάρχει χαρισματικός παίκτης αυτή τη στιγμή στο ΝΒΑ.

Και εμένα γνώμη μου εννοείται. Δε δαγκώνουμε συζητάμε. tongue.gif
MaJesty23
QUOTE(lakersdynasty @ May 8 2013, 02:20 ) *
Και το αν είσαι ευχάριστος στο μάτι δεν έχει καμία σχέση με το αν είσαι καλός παίκτης. Σε συγκρίσεις παικτών το αποτέλεσμα και η απόδοση μετράει.

Εαν δεν είναι χαρισματικός ως αθλητής-μπασκετμπολίστας ο Lebron τότε δεν υπάρχει χαρισματικός παίκτης αυτή τη στιγμή στο ΝΒΑ.

Και εμένα γνώμη μου εννοείται. Δε δαγκώνουμε συζητάμε. tongue.gif



Πρόσεξες τι είπες?Αθλητής -Μπάσκετμπολίστας.Απάντησες μόνος σου wink.gif ...Αθλητής απίστευτος!Δεν έχω ξαναδεί τέτοια σωματικά προσόντα προσωπικά αλλά όχι και ο καλύτερος μπασκετικά.


Και ο Λιαδέλης αποτελεσματικός ήταν αλλά ... 19.gif
sacarame
Παιδιά ωραία η κουβέντα αλλά να μην ξεφύγουμε πολύ. Το τόπικ ειναι για την σειρά των Χιτ με τους Μπουλς... peace.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.