Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Final4 Paris 2009-2010
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Ευρωπαϊκό μπάσκετ
raghel7
Για όσους ταξιδέψουμε στο Παρίσι στις 7 Μαϊου για το Final4 με στόχο να σηκώσουμε μαζί με την ομάδα μας το ευρωπαϊκό, καλό θα ήταν να πάμε προτοιμασμένοι. Στην εποχή της οικονομικής κρίσης, ο σχεδιασμός του ταξιδιού και ειδικά των πάγιων εξόδων καλό θα ήταν να γίνει αρκετά νωρίτερα ώστε να ξέρουμε τι θα ξοδέψουμε. Εδώ μπορείτε να ρωτάτε, να απαντάτε ακόμα και να αναφέρετστε σε οτιδήποτε έχει να κάνει με το Final4 και το Παρίσι.
Προς ενημέρωση:
1) Αγορά πολλάπλών εισιτηρίων metró. Υπάρχει δεσμίδα των 10 που αντί για 16ευρώ πληρώνεις 11.60. Στην Αθήνα και το Βερολίνο με το εισιτήριο των αγώνων είχες και δωρεάν μετάβαση με τα ΜΜΜ. Δεν ξέρω τι θα γίνει στο Παρίσι
2) RER (Αεροδρόμιο-Κέντρο-Αεροδρόμιο). Σίγουρα θα μεταβείτε από το αεροδρόμιο στο κέντρο για να πάτε στο ξενοδοχείο. Το εισιτήριο στοιχίζει 15,40 ευρώ
3) Μουσεία. Στην Πόλη του Φωτός είναι must μία επίσκεψη στο Μουσείου του Λούβρου για να θαυμάσουμε(??) τα ελληνικά αγάλματα (Αφροδίτη της Μήλου, Νίκη της Σαμοθράκης) αλλά και την Τζοκόντα κ.α. εκθέματα. Τιμή εισόδου 14 ευρώ
4) Μία επίσκεψη στον Πύργο του Άιφελ για να δούμε το Παρίσι από ψηλά θα στοιχίσει 13 ευρώ.

Επίσης για φθηνά σχετικά ξενοδοχεία θα πρότεινα να δείτε τις περιοχές 12,13, 11 και 4(πιο ακριβά), περιοχές πλησίον του γηπέδου.

Αυτά προς το παρών.
raghel7
Όποιος θέλει πληροφορίες σχετικά με ξενοδοχεία και αεροπορικά ας επικοινωνήσει μαζί μου... δεν είμαι ταξιδιωτικός πράκτορας ούτε πάω να βγάλω λεφτά..απλά να βοηθήσω....
cave_man
ξέρουμε πότε θα παραλάβουμε τα εισιτήρια.?
raghel7
QUOTE(cave_man @ Apr 13 2010, 17:31 ) *
ξέρουμε πότε θα παραλάβουμε τα εισιτήρια.?


την εβδομαδα που μας ερχεται....αντε..για να δουμε με τους κωλογαλλους που μπλεξαμε
grdmgrdm
paidia distixws logw oikogeneiakou problimatos de 8a mporesw na paw final 4 sad.gif kai exw 3 eisitiria.. ta opoia poulaw .. opoios endiaferetai as steilei minimataki.. efxaristw
xontros7
QUOTE(grdmgrdm @ Apr 20 2010, 20:48 ) *
paidia distixws logw oikogeneiakou problimatos de 8a mporesw na paw final 4 sad.gif kai exw 3 eisitiria.. ta opoia poulaw .. opoios endiaferetai as steilei minimataki.. efxaristw



τι τιμη εχουν τα εισητηρια ??κ για τι ομαδα ειναι?
raghel7
έχω διαθέσιμα 2 εισητήρια τως 300 ευρώ...αν ενδιαφέρεται κανεις, ας στειλει πμ
gaspanic
QUOTE(raghel7 @ Mar 29 2010, 15:01 ) *
Προς ενημέρωση:
1) Αγορά πολλάπλών εισιτηρίων metró. Υπάρχει δεσμίδα των 10 που αντί για 16ευρώ πληρώνεις 11.60. Στην Αθήνα και το Βερολίνο με το εισιτήριο των αγώνων είχες και δωρεάν μετάβαση με τα ΜΜΜ. Δεν ξέρω τι θα γίνει στο Παρίσι


Παίδες, έμαθε κανείς τι ισχύει τελικά για το παραπάνω;;
enypnio
episis xartis metro

http://www.ratp.info/orienter/plan_metro_pdf.php


to gipedo einai stin stasi bercy tis mob grammis no 14 episis ekei exei kai mia telia gefyra na pernas ton sikouana

This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.