Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Mundo-fantasy
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα αποδυτήρια > Άλλα αθλήματα
jasonick
Τι λέτε, μαζευόμαστε να ανοίξουμε καμιά λίγκα για fantasy;
Εδώ το link, από αύριο ανοίγει για να φτιάξουμε ρόστερ.
Dreamerpanos
Εγώ μέσα...
giorgos14
Και γω μεσα ειμαι
SteveNashidis
Εγώ μέσα !

Εdit. Περιμένω τον Γιώργο να βγει σε καμια λίγκα πάνω από τη μέση της βαθμολογίας!
giorgos14
QUOTE(Voyager @ Jun 7 2014, 18:57 ) *
Εγώ μέσα ! Περιμένω ανάλογη απάντηση του Γιώργου μπας και βγει σε καμια λίγκα πάνω από τη μέση της βαθμολογίας!



Παρακαλουνται να μην δηλωσουν συμμετοχη αλλοι ωστε να εχω μονο 2 να περασω για να βγω πανω απο τη μεση.Τον Voyager τον εχω ενω τον heat-fan Nικο δυσκολο γιατι θα βαζει τιποτα ψαγμενους ονδουρεζους απο τη πρεμιερ λιγκ
Dreamerpanos
Σε καμιά ώρα θα ανοίξει το λινκ στο σάιτ της Fifa για το Fantasy...
SteveNashidis
Θα μπει κανένας άλλος στην λίγκα;;;;
Dreamerpanos
Όταν φτιάξει κάποιος ας στείλει λινκ...
jasonick
Ντάξει δεν την παλεύουν οι άνθρωποι στο fantasy. icon_drunk.gif
Αρχικά το countdown έδειχνε στις 4, στη συνέχεια στις 9 και τώρα λέει 11. Αν προλάβουν και το κάνουν 1 ώρα πριν τον πρώτο αγώνα τυχεροί θα είμαστε.
HackerBaby2
Παιδια σορρυ για το οφτοπικ αλλα μιας και μιλατε για μανατζερ, ξερετε καποιο παιχνιδι ονλαιν μανατζερ για μπασκετ?
kotzito
Count me in!
giorgos14
QUOTE(Masonos @ Jun 8 2014, 20:05 ) *
Παιδια σορρυ για το οφτοπικ αλλα μιας και μιλατε για μανατζερ, ξερετε καποιο παιχνιδι ονλαιν μανατζερ για μπασκετ?



Θες συγκεκριμενη διοργανωση η' γενικα;
HackerBaby2
QUOTE (giorgos14 @ Jun 9 2014, 00:59 ) *
Θες συγκεκριμενη διοργανωση η' γενικα;


Θα προτιμουσα euroleague αλλα πες μ και γενικα ποιο ειναι καλο
giorgos14
Δεν εχει κατι τετοια περιοδο.Οταν αρχισουν οι διοργανωσεις αρχιζουν και αυτα
jasonick
Έτοιμη και η λίγκα, basketforum.gr λέγεται και το pass είναι basforum.
giorgos14
QUOTE(jasonick @ Jun 9 2014, 10:51 ) *
Έτοιμη και η λίγκα, basketforum.gr λέγεται και το pass είναι basforum.



Eτοιμη η ομαδαρα να σαρωσει...
Dreamerpanos
Έτοιμος και γω...θα πέσουν κορμιά λέμε banana.gif 56.gif
SteveNashidis
QUOTE(giorgos14 @ Jun 9 2014, 14:51 ) *
Eτοιμη η ομαδαρα να σαρωσει...


Εδώ γελάμε !

Νούντιε μην ξεχαστείς ! Θα μπεις και εσύ και ας μην υπάρχουν Pacers ! smiley.gif
Dreamerpanos
Μια ερώτηση μόνο παίδες....όταν πάω στο "My Leagues" δεν μου εμφανίζει τη λίγκα μας,όταν όμως την ψάχνω στο search και τη βρίσκω με έχει κανονικά μέλος....Είναι οκ?
G-arenas
μαγκες που ακριβως μπαινω για να φτιαξω και εγω ομαδα???
aegeansheed
Aν είσαι ήδη μέλος, τώρα μπορείς να αγοράσεις τους παίκτες σου.

Η ομαδάρα είναι Μικτή Κόσμου...Νταξ....

Μπείτε και οι υπόλοιποι να γίνει παιχνίδι, σε τρεις μέρες κλειδώνουν τα ρόστερ.
Dreamerpanos
QUOTE (G-arenas @ Jun 9 2014, 16:21 ) *
μαγκες που ακριβως μπαινω για να φτιαξω και εγω ομαδα???


http://en.mcdonalds.fantasy.fifa.com/

Απλά πρέπει να κάνεις register πρώτα....

SteveNashidis
QUOTE(G-arenas @ Jun 9 2014, 16:21 ) *
μαγκες που ακριβως μπαινω για να φτιαξω και εγω ομαδα???


http://en.mcdonalds.fantasy.fifa.com/leagues/

Φτιάξε λογαριασμό στην ιστοσελίδα, μετά βρες την λίγκα στο search με όνομα Basketforum και κωδικό basforum και μετά επέλεξε την 23αδα σου ! 100 μύρια έχεις αλλά είναι λίγα. :Ρ
Ελπίζω να με δικαιώσουν τα κρυφά χαρτιά της ονδούρας και του ιράν !

Dreampanos είσαι ήδη μέλος ! Απλά στο myleagues νομίζω εμφανίζει τις λίγκες που έχεις φτιάξει εσύ !
Dreamerpanos
QUOTE (Voyager @ Jun 9 2014, 16:26 ) *
Dreampanos είσαι ήδη μέλος ! Απλά στο myleagues νομίζω εμφανίζει τις λίγκες που έχεις φτιάξει εσύ !


Ωραίος!

Καλά η δικιά μου η ομάδα είναι... icon_drunk.gif Δεν ξέρω αν όταν αρχίσουν τα ματς θα μπορούμε να δούμε ο ένας το ρόστερ του άλλου αλλά αν γίνει κράξτε ελεύθερα,αντέχω tongue.gif Βέβαια δεν ξέρω αν θα ακούγεστε με την απόσταση που θα έχετε από την 1η θέση 69.gif
T.W.Is.M.
Δηλωνω κι εγω οτι θα προσπαθησω να μπω. Αρκει να βρω το βραδυ λιγο χρονο.
BasketZilla
Η Ονδούρα έχει όντως κρυφά χαρτιά !
Όπως και η Ελβετία, το Βέλγιο , η Κολομβία και η Βοσνία.
Έτοιμη και η δικιά μου ομάς.
Να δω πως θα συμπληρώσουν 23αδα μερικοί από εδώ που φτιάχνουν ρόστερ για ΠΑΟ - ΟΣΦΠ με τον Delaney και τον Μποχωρίδη για τριτοτέταρτους στα γκαρντ !



Έτσι χτίζονται οι ομάδες !
mixalisgate7
Μπήκα και εγώ.
j-kidd13
Που βλεπουμε απο που θα βγαινει η βαθμολογια των παικτων στο fantasy?Μην επιλεξουμε στα τυφλα...
Dreamerpanos
Λέει rules and help στη σειρά που έχει τα trasfers,my team κτλ...
j-kidd13
Μπηκα κι εγω...Ζαλιστηκα να διαλεξω,αντε να φτιαξεις 23αδα και να διαλεξεις τους αμπαλους για να χωρεσουν και οι σταρ...Στο τελος με επιασε το κεφαλι και πηρα ο,τι μου εκανε κλικ στο ματι... tongue.gif
redleg7
Παιδες εκανα και εγω εγγραφη αλλα οταν παω στο search αναγραφει...

Sorry, the search facility is not available at the moment.


Μηπως ψαχνω καπου λαθος?
redleg7
Οκ ολα καλα smile.gif
jasonick
Πάντως μην αγχώνεστε αν δεν σας βγάζει όλους στην αρχική σελίδα της λίγκας στο fantasy, για κάποιο λόγο δείχνει μόνο τα πρώτα 10 άτομα που έκαναν join.
Αν πατήσετε My Leagues και μετά το My Leagues από κάτω και έχει το basketforum.gr καλά είστε, δεν υπάρχει θέμα.
Das Kapital
Ερώτηση για το Fantasy. Δεν είναι πιο συνετό να φτιάξει κάποιος μια βαρβάτη 11άδα ή μια πολύ καλή 15άδα και όλοι οι υπόλοιποι να είναι από το Ιράν και την Ονδούρα; Αφού βαθμολογούνται μόνο 11 δεν είναι ανάγκη να είναι και οι 23 καλοί.
giorgos14
QUOTE(jasonick @ Jun 10 2014, 12:08 ) *
Πάντως μην αγχώνεστε αν δεν σας βγάζει όλους στην αρχική σελίδα της λίγκας στο fantasy, για κάποιο λόγο δείχνει μόνο τα πρώτα 10 άτομα που έκαναν join.
Αν πατήσετε My Leagues και μετά το My Leagues από κάτω και έχει το basketforum.gr καλά είστε, δεν υπάρχει θέμα.




εμενα δεν το εχει...:/ σκ@τ@ τα χανουν κανει φετος με το φανταζι...
Dreamerpanos
Ούτε εμένα αλλά με έχει στη λιγκα όταν κάνω search...δεν νομίζω να υπάρχει θέμα πάντως...

16 άτομα και έχει 2 μέρες ακόμα? Αυτά είναι biggrin.gif Βέβαια έχουνε μόνο τους πρώτους 10 για κάποιο λόγο dry.gif

1 jasonick21
2 geokot14
3 aegeansheed
4 Phoenixidis
5 Panosdreamer
6 kostoulis
7 G-Arenas
8 mixalisgate7
9 Masonos
10 jkidd13

Ποιοι άλλοι είμαστε?
olympiakos_for_the_4th
παιδια μπαίνω και εγω (Georgerap77 το nickname μου) (Vamos Argentina!!!)
ssoulliss
Μόλις μπαίνεις στην λίγκα, εμφανίζει τους 10 πρώτους που μπήκαν στην λίγκα. ίσως έχει κάποιο θέμα το σάιτ.

Αν σου εμφανίζει κάτω δεξιά ένα μπλε "μπανεράκι" που γράφει invite friends,σημάινει πως είσαι μέσα στη λίγκα.
jasonick
Επιτέλους το φτιάξανε και δείχνει όλους όσους είναι μέσα.
Προς το παρόν είμαστε αυτοί:

QUOTE
1) jasonick21
2) soulis
3) georgeaposto
4) geokot14
5) Panosdreamer
6) Phoenixidis
7) gkagkalou
8) aegeansheed
9) kostoulis
10) G-Arenas
11) mixalisgate7
12) jkidd13
13) Masonos
14) Georgerap77
15) katsaplinho
16) alesandro_
17) i7vasilis
T.W.Is.M.
Ειμαι στην ευχαριστη θεση να ανακοινωσω την εισοδο μου στη λιγκα.
Απο αυτη τη στιγμη θεωρηστε οτι το πρωταθλημα εχει καταληφθει απο το σκοτος και απο τους ΚΕΛΤΕΣ!
Εμεις, οι ΚΕΛΤΕΣ, τωρα και στο Μουντιαλ!
SteveNashidis
QUOTE(Das Kapital @ Jun 11 2014, 14:25 ) *
Έχω δει 3 φορές το Γαλλία-Βραζιλία το '98, άλλους αγώνες δεν έχουν να δείξουν; laugh.gif




Τόσο πολύ φοβάστε την επικείμενη νίκη μου και δε με συμβουλεύετε; tongue.gif



Με το καλύτερο τραγούδι μουντιάλ εε ? smiley.gif

Νομίζω αυτό που είπες είναι και η τακτική όλων . Τα λεφτά δεν περισσεύουν για αναπληρωματικούς , οπότε φτιάχνεις μια δυνατή 11αδα. Εκτός αν βρεις λαβράκια απο κορεα,ιαπωνία, και δεν πάρεις all star παίκτες. !
T.W.Is.M.
QUOTE(Das Kapital @ Jun 10 2014, 15:18 ) *
Ερώτηση για το Fantasy. Δεν είναι πιο συνετό να φτιάξει κάποιος μια βαρβάτη 11άδα ή μια πολύ καλή 15άδα και όλοι οι υπόλοιποι να είναι από το Ιράν και την Ονδούρα; Αφού βαθμολογούνται μόνο 11 δεν είναι ανάγκη να είναι και οι 23 καλοί.


Κατα τη γνωμη μου ειναι μια επιλογη κι αυτη. Υπαρχουν διαφορες τακτικες που μπορεις να ακολουθησεις. Εγω ας πουμε επελεξα 3-4 παιχτες πρωτης γραμμης στις ομαδες τους, αρκετους ακομα που εκτιμω οτι θα παιξουν βασικοι(τιμησα την Ελλαδα με 3 παιχτες γνωριζοντας ποιοι ειναι φαβορι για την 11αδα) και αφησα μονο 5 θεσεις για παιχτες που δε θα παιξουν καθολου απο το Ιραν και την Αλγερια. Αλλος μπορει να επιλεξει μια 11αδα+2-3 αναπληρωματικους για την περιπτωση καρτων των βασικων ή τραυματισμου και να δωσει τις αλλες θεσεις σε φτηνους παιχτες. Αλλος μπορει να επιλεξει με κριτηριο την ομαδα διαλεγοντας πχ μια ομαδα απο καθε ομιλο και επιλεγοντας μονο απο αυτη(δε χρειαζεται να ειναι φαβορι, αλλα πχ επιλεγοντας επιθετικο απο την Ελλαδα και αμυντικο απο την Κολομβια ερχονται σε συγκρουση στο παιχνιδι μεταξυ τους και δεν μπορεις να παρεις το μεγιστο κι απ τους δυο, οποτε επιλεγεις μια απ τις δυο ομαδες). Αλλος μπορει να αποφυγει εντελως τους ακριβους παιχτες ωστε να καλυψει οσο δυνατον περισσοτερες θεσεις.
Το αποτελεσμα θα δειξει ποια στρατηγικη ειναι καλυτερη.
Dreamerpanos
Ε εντάξει ρε παιδιά μιλάμε για ένα ρόστερ για τους ομίλους μόνο....από κει και πέρα έχει δυνατότητα όσων μεταγραφών θέλεις...άσε που αν έχεις πχ τον νέιμαρ και τον τζεκο (ο πρώτος παίζει νωρίτερα από τον 2ο) και δε σου αρέσουν τα νούμερα του νειμάρ στο πρώτο ματς,μπορείς να τον βάλεις πάγκο μηδενίζοντας αυτά που σου δωσε και να βάλεις τζεκο περιμένοντας μεγαλύτερα νούμερα(πάντα στην ίδια αγωνιστική)....γενικά διαβάστε ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ τους κανόνες....
giorgos14
QUOTE(SG3ptshooter @ Jun 11 2014, 15:07 ) *



Τον εβγαλα τον πρωταθλητη μου..



Das Kapital
Εγώ πάντως ακολούθησα τον εύκολο δρόμο της φοβερής εντεκάδας.

@T.W.Is.M. Σωστό αυτό με τις ομάδες από ίδιους ομίλους, δεν το είχα σκεφτεί, θα τσεκάρω 11άδα να δω αν έχω τέτοια θέματα.
T.W.Is.M.
QUOTE(Das Kapital @ Jun 11 2014, 18:45 ) *
Εγώ πάντως ακολούθησα τον εύκολο δρόμο της φοβερής εντεκάδας.

@T.W.Is.M. Σωστό αυτό με τις ομάδες από ίδιους ομίλους, δεν το είχα σκεφτεί, θα τσεκάρω 11άδα να δω αν έχω τέτοια θέματα.


Εγω εχω ακριβως με τις ομαδες που εγραψα στο παραδειγμα μου και προτιμησα να αφησω εκτος τους δικους μας παιχτες. Αλλωστε οι δικοι μας δεν ηταν επιλογες της πρωτης 11αδας μου.

edit: Τωρα που το ξανασκεφτηκα, αφου μπορεις να αλλαξεις παιχτες κατα τη διαρκεια της αγωνιστικης, θα βαλω και τους δικους μας και αν δεν πανε καλα, τους αλλαζω μετα.
j-kidd13
Bαζω στην ομαδα Λουκακου Ντρογκμπα,και χτυπανε και οι 2.... icon_drunk.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.