Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Α2 ΕΘΝΙΚΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ 2017-18
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Υπόλοιπα Ανδρικά Πρωταθλήματα > Α2 Εθνική
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29
nestoras kommatos
Σε ευχαριστώ πολύ, φίλε μου!

Πέρα από την τίμια προσπάθεια που καταβάλλουν τα παιδιά της ΑΕΛ, έχω περιέργεια να δω και την ομάδα του Ψυχικού που είναι από τις πιο ενδιαφέρουσες περιπτώσεις του φετινού πρωταθλήματος.

Και φυσικά το φαινόμενο Νίκου!
Περιστεριfan
Παπάγου -Περιστέρι 2 με επιστροφη Πολυταρχου, αμφιβολο Σιγκουνα.Μια απο τις 2 νικες που χρειαζονται μεχρι κι ην μαθηματικη κατακτηση της ανοδου
Αμύντας-Αρκαδικος 1
Απόλλων Πατρών-Α.Σ.Καρδίτσας 1
ΑΣΕ Δούκα-Χολαργός 2 σβηστα
Δόξα Λευκάδας-Ηρακλής 2 οριακα
Εθνικός Πειραιώς-Μαρούσι 1
Καστοριά -Ερμής Αγιάς 1
Ψυχικό- ΑΕΛ 1964 1
Περιστεριfan
Ευκολη νικη για τον ΓΣΠ απεναντι στον αξιομαχο Παπαγου
Οποτε Μεγαλη Τεταρτη με νικη κατακτουμε κι μαθηματικα το πρωταθλημα(κι αυτο θα εχει μεταδοση)
Ο Δημητριαδης χτυπησε πολυ τις αδυναμιες στην front line του Παπαγου, ενω ο Πολυταρχου επανηλθε σε καλη κατασταση
Ωραιο το ματσαρισμα Μελλισαρατου-Σκορδιλη,με τον Σκορδιλη να κανει κ ενα μαγικο καρφωμα πανω στην Σαλεχ
Ασταματητος ο Μελλισαρατος,αμα ηταν στον Απολλωνα οπως αποκαλυψε ο Παπαδοπουλος, θα εδινε μεγαλη ενισχυση στον Απολλων
Η απουσια ενος ποιοτικου γκαρντ ειναι φανερη στον Παπαγου, αλλα πιστευω θα καταφερει να σωθει
Gkos
Πραγματικά προσπαθώ να καταλάβω ποιος ο λόγος να γίνει Παρασκευή βραδυ η αναμέτρηση στο Σαλουν . . .
Για τηλεοπτικους λόγους θα μου πείτε.
Τι τηλεοπτικούς;
Σε στριμ ,την ώρα που εχει Ευρωλιγκα ,με Παναθηναικό και Ολυμπιακό να αγωνιζονται μάλιστα ;
Απορώ ποιος θα το είδε εκτός ελαχίστων . . .
Να ήταν και ντέρμπι. . .
RAPTOR
QUOTE(Gkos @ Mar 30 2018, 21:33 ) *
Πραγματικά προσπαθώ να καταλάβω ποιος ο λόγος να γίνει Παρασκευή βραδυ η αναμέτρηση στο Σαλουν . . .
Για τηλεοπτικους λόγους θα μου πείτε.
Τι τηλεοπτικούς;
Σε στριμ ,την ώρα που εχει Ευρωλιγκα ,με Παναθηναικό και Ολυμπιακό να αγωνιζονται μάλιστα ;
Απορώ ποιος θα το είδε εκτός ελαχίστων . . .
Να ήταν και ντέρμπι. . .

Γι αυτο δεν τους βλεπουν ουτε οι συγγενεις τους!
Παιχνιδι στο οποιο θα μπορουσε να ειχε διπλασιο κοσμο!!!
Reporter1983
Δείχνει κάποιο παιχνιδι και που;
kaneKorso
Πριν λίγο, παραίτηση του κόουτς Γιασσάρη στην Αγιά, που απ' ότι μαθαίνω έγινε δεκτή. Οπότε σε αναζήτηση νέου προπονητή ο Ερμής.
nestoras kommatos
Ομολογώ πως δεν παρακολούθησα παρά μόνο ένα μικρό μέρος του ματς στο Ψυχικό, οπότε δεν μπορώ να έχω ξεκάθαρη άποψη. Ένα ξέσπασμα των γηπεδούχων στο τελευταίο δίλεπτο της τρίτης περιόδου έστειλε τη διαφορά σε διψήφια τιμή και ουσιαστικά καθόρισε το νικητή, καθώς οι επιθέσεις της ΑΕΛ στη συνέχεια μόνο ορθολογικές δεν ήταν με αρκετά λάθη και κακές επιλογές. Προσπάθησε να ακουμπήσει η μπάλα κυρίως στον Παπαχρήστο, κέρδισε κάποια φάουλ, αλλά δεν ήταν αρκετό, ενώ στην άμυνα το Ψυχικό στην τέταρτη περίοδο σε κάθε ...κατεβασιά ή πετύχαινε καλάθι ή κέρδιζε φάουλ.

Ο πιο εντυπωσιακός παίκτης σήμερα από τα λεπτά που είδα πάντως δεν ήταν ο Νίκου (έχει μπασκετικό IQ υψηλό, ήταν καλός, αλλά είμαι σίγουρος πως έχει κάνει και καλύτερες εμφανίσεις), αλλά ο Παύλος, εντυπωσιακά αθλητικά προσόντα, έχει και το σουτάκι απέξω, απολαυστικός-για τον Τσιώκο νομίζω αναμενόμενη εμφάνιση αν σκεφτούμε πως η ΑΕΛ έχει μεγάλο κενό στη θέση 5.

Από την ΑΕΛ πάλι ο Παπαχρήστος φιλότιμος, ενώ και ο Καμάρας μικρός είναι, 20, δείχνει πως μπορεί να εξελιχθεί.

Το κλειστό του Ψυχικού φιλόξενο μου φάνηκε, με ωραία ατμόσφαιρα, είχε και παιδάκια στην κερκίδα, μπορείς να περάσεις ένα όμορφο απόγευμα Σαββάτου εκεί.

Καλή συνέχεια στην ομάδα του Ψυχικού!
Gistopoulos13
Μεγαλο διπλο της καρδιτσας στη Πατρα για να δουμε αν ο μαγος τζημας κανει τα μαγικα του και αποφυγει η θεσσαλικη ομαδα τα πλειαουτ.Μαρουσι βασει εικονας και προγραμματος πιστευω δυσκολα θα τα αποφυγει ψυχικο ξεμπερδεψε αγια ή παπαγος για μια θεση.Εχουμε καποιον υποψηφιο προπονητη για αγια γιατι ακολουθουν 2 κρισιμα ματς τις τεταρτες που ακολουθουν με αμυντα εντος και ψυχικο εξω και το σαββατο μετα το πασχα με εθνικο μεσα, οπως και η επιστροφη του νεστορα κομματου
RAPTOR
Παπαγος - Περιστερι.
Τηλεοπτικο!!!Το εβαλε η ΕΡΤ για να χτυπησει Ολυμπιακο,ΠΑΟ!
Ενα δεκαλεπτο αντεξε ο Παπαγος και μετα μπηκε το νερο στ αυλακι.
Εντυπωσιακο το Περιστερι,σοβαρο και με τεραστια ποιοτητητα και επιλογες.Παικτες προσαρμοσμενοι στο πλανο,με μπασκετικες αρχες,ηξεραν τι να κανουν ακριβως και ποτε.Πολλα ακουγονται για τον Καραγιαννη αλλα αυτο που ειδα εγω στο παιχνιδι ηταν μια πολυ δουλεμενη ομαδα με ρολλους στους παικτες και σεβασμο στις αποφασεις και τις οδηγιες του προπονητη.
Εντυπωση μου εκανε ο ελαχιστος χρονος συμμετοχης του Παπα ενος παικτη που σε αλλη ομαδα θα ειχε χρονο συμμετοχης τουλαχιστον 20 λεπτα.Το δυσαρεστο ειναι οτι αυτη η Ομαδα ειναι μιας χρησης γιατι στην Α1 θα πρεπει να αλλαξει κατ εμε τουλαχιστον κατα 80%
Ο Παπαγος απ την αλλη προσπαθησε να κανει μια αξιοπρεπη εμφανιση και καπου το καταφερε.Σ αυτο το Περιστερι το μονο που μπορουσε να κανει ηταν να πιεσει και να τρεξει το δευτερο δεν το καταφερε γιατι εχασε πολλα ριμπαουντ και στην λιγο πιο επιθετικη πιεση χρεωνοταν ευκολα με φαουλ απο τους διαιτητες!
Τα συστηματα που προσπαθησε να παιξει αντιμετωπιζοντουσαν σαν απο....κομπιουτερ απο το Περιστερι και καπου κι ο Κατσουνης πελαγωσε!Χαμηλες πτησεις απο Ζωρζο,Παπαπετρου υπεκυψαν στην πιεση,θελουν πολυ δουλεια για να σταθουν σε υψηλο επιπεδο.Φιλιππακος,Μελισσαρατος παλεψαν με τα θηρια εχασαν και κερδισαν μαχες,ο Δεδες ειχε συνεχεια εναν και δυο παικτες επανω του με εντολη να μην δινουν βοηθειες,ο Σαλεχ ορεξατος ειχε τον δυσκολο ρολλο να μαρκαρει τον Κλαρκ κι εκανε γρηγορα 3 φαουλ με αποτελεσμα να μην μπορει να βοηθησει στην συνεχεια.Ο Αποστολιδης ηταν αυτος που φανηκε περισσοτερο απο την περιφερεια.
Η διαιτησια διακριτικα προστατευτικη για το Περιστερι στις περιπτωσεις φαουλ κατι που δεν το ειχε αναγκη αντιθετα εκνευρισε με τις αρκετες διακοπες.
kaneKorso
QUOTE(Gistopoulos13 @ Apr 1 2018, 10:01 ) *
Μεγαλο διπλο της καρδιτσας στη Πατρα για να δουμε αν ο μαγος τζημας κανει τα μαγικα του και αποφυγει η θεσσαλικη ομαδα τα πλειαουτ.Μαρουσι βασει εικονας και προγραμματος πιστευω δυσκολα θα τα αποφυγει ψυχικο ξεμπερδεψε αγια ή παπαγος για μια θεση.Εχουμε καποιον υποψηφιο προπονητη για αγια γιατι ακολουθουν 2 κρισιμα ματς τις τεταρτες που ακολουθουν με αμυντα εντος και ψυχικο εξω και το σαββατο μετα το πασχα με εθνικο μεσα, οπως και η επιστροφη του νεστορα κομματου

Κόμματος κανονικά (για λόγους τακτικής-ξεκούρασης έμεινε έξω, για τα 3 κρίσιμα ματς που έρχονται μέσα σε 10 μέρες). Προπονητής σε αναζήτηση, αλλά πιστεύω ως αύριο θα έχει κλείσει. Κατά την γνώμη μου πάντως, κακώς αποχώρησε... ο Γιασσάρης την συγκεκριμένη στιγμή
marousara
Προφανώς η Αγιά είναι μία ομάδα με σχετικά μεγάλο προϋπολογισμό και το γεγονός πως βρίσκεται στην ζώνη των play-out
με τον μηδενισμό που έφαγε ενώ με βάση το επίπεδο και τα μπάτζετ που υπάρχουν στην κατηγορία έπρεπε να ήταν πιο ψηλά έπρεπε να φέρει ένα σοκ στην ομάδα σας καθώς πρέπει να κάνει τουλάχιστον 3 νίκες για να τα αποφύγει. Για την ομάδα μου το Μαρούσι να πω πως φαίνεται κατά 95% θα είμαστε play-out και πλέον κινδυνεύουμε να χάσουμε και το πλεονέκτημα έδρας. Το ματς της Τετάρτης(αυτό με τις δύο σερί Τετάρτες βοηθά την εμπορικότητα της Α2?..λες και έχουμε χιλιάδες φιλάθλους που ασχολούνται και τα γήπεδα θα έχουν κόσμο) είναι ΤΕΛΙΚΟΣ με την Λευκάδα στον Άγιο Θωμά. στις 5 μμ.
kaneKorso
Δεν θα λέγα ότι έχει σχετικά μεγάλο μπάτζετ, το αντίθετο μάλιστα (μάλλον συγκρατημένο, λογικό για ομάδα που προέρχεται από την Β' κ σχετικά μικρό). Φυσικά κ έπρεπε να είναι ψηλότερα με τις δυνατότητες που έχουν οι παίκτες της. Λάθη έγιναν κ είναι γνωστά, ίσως κ ως νεοφώτιστη κ άπειρη σε πρωτόγνωρες γι αυτήν καταστάσεις (μην ξεχνάμε έπαιζε τοπικό πριν λίγα χρόνια) αλλά δεν είναι επί του παρόντος. (προέχει η ηρεμία κ ψυχραιμία τώρα)

Για την αποφυγή των πλέι άουτς, έχουμε 3 εντός must win, με ΑΜΥΝΤΑ-ΕΘΝΙΚΟ-ΔΟΥΚΑ (που πιστευώ μπορούμε να τα πάρουμε αν είμαστε σοβαροί κ θεωρώ ότι ίσως φτάσουν) κ ότι καταφέρει εκτός έδρας με ΨΥΧΙΚΟ-ΛΕΥΚΑΔΑ-ΧΟΛΑΡΓΟ. Σε περίπτωση 2/3 ήττες στα επόμενα με ΑΜΥΝΤΑ-ΨΥΧΙΚΟ-ΕΘΝΙΚΟ το επόμενο 10ήμερο, καλό θα είναι να επιδιώξουν (φαντάζομαι το ξέρουν) να παίξουν με ΚΑΡΔΙΤΣΑ στα πλέι άουτς που έχουν 2-0 νίκες (κ αν δεν είναι εφικτό, ακόμα κ με ντεζαβαντάζ έδρας)
kaneKorso
Εγώ προσωπικά έχω μια απορία: Γιατί στην ΕΟΚ καθυστερούν τόσο πολύ με δύο ιδιαίτερα σοβαρές υποθέσεις?? Την υπόθεση του αγώκα ΚΑΣΤΟΡΙΑ-ΚΑΡΔΙΤΣΑ (θα παίξουν Μ.Τετάρτη στην Καρδίτσα, χωρίς να υπάρχει απόφαση τελεσίδικη για τον Α' γύρο)!!!!! Πότε θα παίξουν, αν παίξουν? Μήπως, όταν η Καστοριά είναι παντελώς αδιάφορη? Τότε μιλάμε για ξεκάθαρη αλλοίωση του πρωταθλήματος! Επίσης, το ίδιο ισχύει με την υπόθεση της Αγιάς πότε έχουν σκοπό να πούνε τα μαντάτα?? Υπάρχουν τουλάχιστον 4-5 ομάδες που εξαρτιώνται από την έκβαση των υποθέσεων αυτών κ η ΕΟΚ πέρα βρέχει. Μιλάμε για μελλοντικό μπάχαλο κ αλλοιώσεις, η φερεγγυότητα έχει εκλείψη προ πολλού στην ΕΟΚ
Gistopoulos13
QUOTE (kaneKorso @ Apr 1 2018, 14:41 ) *
Εγώ προσωπικά έχω μια απορία: Γιατί στην ΕΟΚ καθυστερούν τόσο πολύ με δύο ιδιαίτερα σοβαρές υποθέσεις?? Την υπόθεση του αγώκα ΚΑΣΤΟΡΙΑ-ΚΑΡΔΙΤΣΑ (θα παίξουν Μ.Τετάρτη στην Καρδίτσα, χωρίς να υπάρχει απόφαση τελεσίδικη για τον Α' γύρο)!!!!! Πότε θα παίξουν, αν παίξουν? Μήπως, όταν η Καστοριά είναι παντελώς αδιάφορη? Τότε μιλάμε για ξεκάθαρη αλλοίωση του πρωταθλήματος! Επίσης, το ίδιο ισχύει με την υπόθεση της Αγιάς πότε έχουν σκοπό να πούνε τα μαντάτα?? Υπάρχουν τουλάχιστον 4-5 ομάδες που εξαρτιώνται από την έκβαση των υποθέσεων αυτών κ η ΕΟΚ πέρα βρέχει. Μιλάμε για μελλοντικό μπάχαλο κ αλλοιώσεις, η φερεγγυότητα έχει εκλείψη προ πολλού στην ΕΟΚ

Φιλε μου συμφωνω απολυτα μαζι σου αλλα τι περιμενεις απο ΕΟΚ οι τυποι ειναι για γελια
Dpetrovic3
QUOTE (kaneKorso @ Apr 1 2018, 14:41 ) *
Εγώ προσωπικά έχω μια απορία: Γιατί στην ΕΟΚ καθυστερούν τόσο πολύ με δύο ιδιαίτερα σοβαρές υποθέσεις?? Την υπόθεση του αγώκα ΚΑΣΤΟΡΙΑ-ΚΑΡΔΙΤΣΑ (θα παίξουν Μ.Τετάρτη στην Καρδίτσα, χωρίς να υπάρχει απόφαση τελεσίδικη για τον Α' γύρο)!!!!! Πότε θα παίξουν, αν παίξουν? Μήπως, όταν η Καστοριά είναι παντελώς αδιάφορη? Τότε μιλάμε για ξεκάθαρη αλλοίωση του πρωταθλήματος! Επίσης, το ίδιο ισχύει με την υπόθεση της Αγιάς πότε έχουν σκοπό να πούνε τα μαντάτα?? Υπάρχουν τουλάχιστον 4-5 ομάδες που εξαρτιώνται από την έκβαση των υποθέσεων αυτών κ η ΕΟΚ πέρα βρέχει. Μιλάμε για μελλοντικό μπάχαλο κ αλλοιώσεις, η φερεγγυότητα έχει εκλείψη προ πολλού στην ΕΟΚ

Πραγματικά για γέλια οι κατάσταση φίλε kanekorso σε τόσο σοβαρά θέματα και για τις τρεις ομάδες το απόλυτο μπάχαλο!κριμα πάντως για τις στο θεσσαλικες που παρότι ακούγονται πολύ καλά πράγματα βρίσκονται σαυτη την θέση.Ειδικα για καρδιτσα που με το τεράστιο διπλό που έκανε δικαιολογεί την άποψη όλων ότι άξιζε κάτι καλύτερο με βάση την συνολική εικόνα που παρουσιάζει σε όλο το πρωτάθλημα.Προσωπικα όσες φορές την παρακολούθησα απόρησα πως γίνεται να ταλαιπωρείται τόσο φέτος.Η αγια από την άλλη σίγουρα σαν ρόστερ και πορεία πρώτου γύρου έδειχνε ότι θα διεκδικούσε ένα καλύτερο πλασάρισμα αλλά με προβληματίζει με την τεράστια διαφορά στην εικόνα εκτός έδρας απ ότι εντός.σιγουρα έπαιξε κ ρόλο ο λάθος χειρισμός της διοίκησης στο θέμα της πληρωμής των διαιτητών και η ομάδα αποσυντονίστηκε μιας κ δεν είχε την εμπειρία σαν οργανισμός να περάσει τέτοια κατάσταση.Επίσης μεγάλο λάθος την δεδομένη χρονική στιγμή η λύση συνεργασίας με Γιασαρη,εκτός αν υπάρχει κάτι χοντρό που έγινε κ δεν γνωρίζουμε! Η Καστοριά σε τροχιά πλέι οφ να περιμένει και αυτή το ματς της Καρδιτσας και να την καίει σε μεγάλο βαθμό το τι ακριβώς θα γίνει,πιστεύω πάντως ότι και το ματς να μην γίνει δύσκολα θα μπει στην πεντάδα τελικά λόγω δύσκολου προγράμματος.Πολύ κομβικό το καρδιτσα-Καστοριά την προσεχή Τετάρτη,καθώς και τα Μαρούσι-Λευκάδα και αγια-Αμύντας για την υπόθεση παραμονής
kaneKorso
QUOTE(Dpetrovic3 @ Apr 2 2018, 08:36 ) *
Πραγματικά για γέλια οι κατάσταση φίλε kanekorso σε τόσο σοβαρά θέματα και για τις τρεις ομάδες το απόλυτο μπάχαλο!κριμα πάντως για τις στο θεσσαλικες που παρότι ακούγονται πολύ καλά πράγματα βρίσκονται σαυτη την θέση.Ειδικα για καρδιτσα που με το τεράστιο διπλό που έκανε δικαιολογεί την άποψη όλων ότι άξιζε κάτι καλύτερο με βάση την συνολική εικόνα που παρουσιάζει σε όλο το πρωτάθλημα.Προσωπικα όσες φορές την παρακολούθησα απόρησα πως γίνεται να ταλαιπωρείται τόσο φέτος.Η αγια από την άλλη σίγουρα σαν ρόστερ και πορεία πρώτου γύρου έδειχνε ότι θα διεκδικούσε ένα καλύτερο πλασάρισμα αλλά με προβληματίζει με την τεράστια διαφορά στην εικόνα εκτός έδρας απ ότι εντός.σιγουρα έπαιξε κ ρόλο ο λάθος χειρισμός της διοίκησης στο θέμα της πληρωμής των διαιτητών και η ομάδα αποσυντονίστηκε μιας κ δεν είχε την εμπειρία σαν οργανισμός να περάσει τέτοια κατάσταση.Επίσης μεγάλο λάθος την δεδομένη χρονική στιγμή η λύση συνεργασίας με Γιασαρη,εκτός αν υπάρχει κάτι χοντρό που έγινε κ δεν γνωρίζουμε! Η Καστοριά σε τροχιά πλέι οφ να περιμένει και αυτή το ματς της Καρδιτσας και να την καίει σε μεγάλο βαθμό το τι ακριβώς θα γίνει,πιστεύω πάντως ότι και το ματς να μην γίνει δύσκολα θα μπει στην πεντάδα τελικά λόγω δύσκολου προγράμματος.Πολύ κομβικό το καρδιτσα-Καστοριά την προσεχή Τετάρτη,καθώς και τα Μαρούσι-Λευκάδα και αγια-Αμύντας για την υπόθεση παραμονής

Φίλε μου εμπλέκονται άμεσα και έμμεσα (σε υποβιβασμό και 5άδα) 7 ομάδες, οπότε καταλαβαίνεις τι μπαχαλο αναμένεται... Η διαφορά στα εκτός έδρας ματς της Αγιάς είναι ότι πολλές φορές κατεβαίνει με σημαντικές απουσίες (είτε λόγω τραυματισμών είτε λόγω τακτικής) π.χ. Κόμματος. Για τα περί "λαθών"... τα είπα. Θεωρώ ότι όλα θα ξεκαθαρίσουν τις επόμενες 10 μέρες (επόμενες 3 αγωνιστικές ΑΜΥΝΤΑ εντος-ΨΥΧΙΚΟ εκτος-ΕΘΝΙΚΟ εντος) για τον Ερμή, για το αν θα είναι στα πλέι αουτ (και με ποια θεση) ή όχι.
kaneKorso
Ο Ερμής Αγιάς ανακοίνωσε το νέο του προπονητή, Στέφανο Πέρκο. Καλορίζικος!
nestoras kommatos
QUOTE(kaneKorso @ Apr 2 2018, 18:24 ) *
Ο Ερμής Αγιάς ανακοίνωσε το νέο του προπονητή, Στέφανο Πέρκο. Καλορίζικος!


Στα Φάρσαλα είχε κάνει πολύ καλή δουλειά φέτος και πραγματικά δεν ξέρω γιατί αποχώρησε (δε νομίζω για αγωνιστικούς λόγους). Πέρσι ήταν στον ΓΣΛ.

Περιστεριfan
Καρδίτσα-Καστορια 1 κι ακομη περιμενουμε την επαναληψη ττπυ πρωτου αγωνα...
ΑΕΛ-Εθνικός 2
Ηρακλής-Δούκας 1
Αρκαδικός-Ψυχικό 2 δεν τραβαει ο Αρκαδικος
Ερμής Αγιάς-Αμύντας 1 σημαντικο ματς κι για τους δυο ,αλλα με την αυρα του Περκου θα πονταρω στον ασσο
Μαρούσι-Δόξα Λευκάδας 1 γιατι απλα το θελει περισσοτερο
Παπάγου-Απόλλων Πατρών 1 πολυ σημαντικο για τον Παπαπγου
Περιστέρι-Χολαργός(ΕΡΤ) 1 Ηρθε η ωρα για την μαθηματικη κατακτηση του τιτλου shot.gif Ευχομαι να ειναι δυνατο ματς, με μπολικο κοσμο
Basketstory
Φρέσκα νέα!

Οι Αρκαδες υπό διάλυση... δεν υπαρχει σαλιο...

Ο Μπιζουκης επέστρεψε στην Αμερική, ο ξενος ετοιμαζεται να ακολουθήσει και 1-2 ακομα ειναι με το ενα ποδι στην εξοδο. Έτσι εξηγείται η ξαφνική πτώση τους, εκει που εδειχναν οτι ειχαν ανακάμψει, κάνοντας κάποιες πολύ καλές νίκες... Εδω και 3-4 παιχνιδια οπου παιζουν τρωνε 30 πόντους χαλαρά...
Μάλλον βρήκαμε την τρίτη ομάδα που πάει προς τα κάτω, αβασάνιστα κιόλας...


Καλή επιτυχία στον Στέφανο. Καλορίζικος και σιδεροκέφαλος.
Blue piraeus
QUOTE (Περιστεριfan @ Apr 3 2018, 00:31 ) *
Καρδίτσα-Καστορια 1 κι ακομη περιμενουμε την επαναληψη ττπυ πρωτου αγωνα...
ΑΕΛ-Εθνικός 2
Ηρακλής-Δούκας 1
Αρκαδικός-Ψυχικό 2 δεν τραβαει ο Αρκαδικος
Ερμής Αγιάς-Αμύντας 1 σημαντικο ματς κι για τους δυο ,αλλα με την αυρα του Περκου θα πονταρω στον ασσο
Μαρούσι-Δόξα Λευκάδας 1 γιατι απλα το θελει περισσοτερο
Παπάγου-Απόλλων Πατρών 1 πολυ σημαντικο για τον Παπαπγου
Περιστέρι-Χολαργός(ΕΡΤ) 1 Ηρθε η ωρα για την μαθηματικη κατακτηση του τιτλου shot.gif Ευχομαι να ειναι δυνατο ματς, με μπολικο κοσμο

Καλημερα
Καρδίτσα-Καστορια 1
ΑΕΛ-Εθνικός 2
Ηρακλής-Δούκας 1
Αρκαδικός-Ψυχικό 2
Ερμής Αγιάς-Αμύντας 1
Μαρούσι-Δόξα Λευκάδας 1 αμφιρροπο, χωρις κινητρο και ψυχολογια η Λευκαδα, αλλα...
Παπάγου-Απόλλων Πατρών 2
Περιστέρι-Χολαργός 1
kotzito
Καρδίτσα - Καστορια 1 Το θέλουν και οι δύο πάρα πολύ. Θα πάω με την έδρα όμως, μιας και η Καρδίτσα έχει καλή ψυχολογία από το διπλό στην Πάτρα και με τον Τζήμα έχει ανέβει.

ΑΕΛ - Εθνικός 2 Εύκολα, ελπίζοντας ότι η Καστοριά και ο Αμύντας θα χάσουν για να πλησιάσει την πεντάδα.

Ηρακλής - Δούκας 1 Τυπική διαδικασία.

Αρκαδικός - Ψυχικό 2 Τα έχουν παρατήσει μάλλον στην Τρίπολη. Διπλό και εξασφαλίζει και τυπικά την παραμονή το Ψυχικό.

Ερμής Αγιάς - Αμύντας 1 Η αλλαγή προπονητή μπορεί να βοηθήσει. Πρέπει να παίρνει τα ματς στην Αγιά ώστε να μην μπει σε περιπέτειες.

Μαρούσι - Δόξα Λευκάδας 1 Δεν προλαβαίνει πλέον την πεντάδα η Δόξα. Καλύτερη ομάδα, αλλά το Μαρούσι έχει μεγαλύτερο κίνητρο. Ωστόσο αν χάσει, θα μπλέξει αρκετά.

Παπάγου - Απόλλων Πατρών 1 Αμφίρροπο. Ο Παπάγος έχει δύσκολο πρόγραμμα και θα πρέπει να κάνει 2 - 3 νίκες αν θέλει να γλιτώσει τα play - outs ή έστω να πέσει με τον Αρκαδικό. Πολύ οριακό, 51 - 49 οι πιθανότητες.

Περιστέρι - Χολαργός 1 Για να το σηκώσει από τώρα.
Gkos
WTF ?
pan24
Ο Άκερ έχει θέμα στους κοιλιακούς προσαγωγούς και πιθανότατα θα ξαναπαίξει στα play offs αν προκριθεί ο Απόλλωνας
Σήμερα δεν παίζει ούτε ο Μαστρογιαννόπουλος άρα μάλλον σχετικά εύκολη νίκη Παπάγου
Gkos
Καλησπερίζω την παρέα.
Πάμε να δούμε τα προγνωστικά της 25ης αγωνιστική που διεξάγεται εμβόλιμα σήμερα το απόγευμα .
Την προηγούμενη αγωνιστική δεν γράψαμε ,μα κάτι η έλλειψις χρόνου,κάτι που σχεδόν όλα τα ματς ήταν του 1,02 δεν υπήρχε και πολύ ενδιαφέρον(αν και με τα χάντικαπ έγινε δουλειά)!

ΑΕ ΛΑΡΙΣΑΣ - ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ:2

Το παλεύουν τα παιδιά της ΑΕΛ,θα χάσουν ομως,το χάντικαπ των 17,5 ειναι ψιλοτεράστιο πάντως,αλλά δεν θέλω να μπλέξω.
Παρακάτω.

ΓΣ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ - ΑΕ ΔΟΞΑ ΛΕΥΚΑΔΑΣ:1

Το ένα από τα 2 ντέρμπι της ημέρας ,μοιρασμένες αποδόσεις,το Μαρουσι δεν είναι καλά,η Δόξα δεν ειναι καλά από την αρχή της σεζόν ,θα πω ασσο λόγω ανάγκης μα ντεν μπλέκω και δω.

ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ - ΑΣΕ ΔΟΥΚΑ:1

Δεν μπλέκω με χάντικαπ.

ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ - ΑΕ ΧΟΛΑΡΓΟΥ:1

Δεν μπλέκω με χάντικαπ.

ΣΕΦΑ ΑΡΚΑΔΙΚΟΣ - ΑΕ ΨΥΧΙΚΟΥ:2

Το 2,10 που υπήρχε μέχρι χτες βράδυ ήταν μια χαρά σύμφωνα και με το ρεπορτάζ που μας μετεφερε ο φιλος Basketstory.
Για 1,67 τώρα δεν πολυψήνομαι.

ΓΣ ΕΡΜΗΣ ΑΓΙΑΣ ΛΑΡ. - ΑΟ ΑΜΥΝΤΑΣ:1

Με νέο προπονητή ο Ερμης και μεγάλη ανάγκη το 1,65 θα το έπαιζα ,αν και θα ρεπάρω σήμερα.

ΑΣ ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ - ΑΣ ΚΑΣΤΟΡΙΑΣ:1

Τρομερές διακυμάνσεις στις τιμές εδώ.
Λίγο αφότου πόσταρα χτες ,το 4,35 της Καστοριας εγινε 2,10(!!!) που όσο λαθος μου φαινόταν το 4,35 ,άλλα τόσο μου φαινόταν και το 2,10. . .
Εκει ή cashαρες το 4,35 ή εμπαινες Καρδίτσα στο 1,68 . . .
Τώρα οι τιμές ειναι κάπου αναμεσα, στο
3,60 βλέπω την Καστοριά,νομιζω πολυ ειναι και πάλι,μα δεν ασχολουμαι αφου νικη της γηπεδούχου βλέπω,αλλα από μακριά και αγαπημένοι.

ΑΣ ΠΑΠΑΓΟΥ - ΑΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΑΤΡΑΣ:1

Τελείως τυπική η πρόταση.
Αρχικά χτες το μεσημερι είχε 3,25 ο Παπάγος ,σκάει η είδηση για Ακερ ,πάει 2,75 ,τώρα βλέπω 2,10 που προφανώς δεν υπάρχει καμιά αξία.
Ωραίο ματσάκι,ωραια μονομαχία Μελισσαράτου με Γόντικα.

Άρα NoBet σημερα.
Καλή επιτυχία σε όλους με ωραίους αγώνες.
SteveNashidis
http://webtv.ert.gr/ert-play-live/

Υπενθυμίζω ότι το ματς Περιστερι- Χολαργός το δείχνει η ΕΡΤplay
gate1010
Βλεπω με χολαργο και περιστερι να τρωμε συνολικα γυρω στους 300 ποντους.
kotzito
Μεγάλη νίκη ο Χολαργός από το -11 στο 30', βρέθηκε τελικά κάποιος που έσπασε το αήττητο του Περιστερίου. Παράταση στην στέψη βέβαια, αλλά και η ομάδα του Κουφού φαίνεται ότι σήμερα κλείδωσε και την 2η θέση με την σειρά της. Δεν πιστεύω πάντως ότι ο Ηρακλής ή άλλη ομάδα μπορούν στα play - offs να κερδίσουν τον Χολαργό.

Το Μαρούσι μετά την σημερινή ήττα νομίζω έγινε η 3η ομάδα των play - outs, αλλά πλέον κινδυνεύει να μπει και με μειονέκτημα έδρας.

Ο Απόλλωνας ουσιαστικά κλείδωσε κι αυτός την 4η θέση, για την 5η θέση τίποτα δεν άλλαξε.

Πολλές εκπλήξεις πάντως. Ο μισοδιαλυμένος Αρκαδικός κέρδισε το Ψυχικό, η ΑΕΛ έριξε την βόμβα της εβδομάδας κόντρα στην Εθνικό, ο οποίος θα μπορούσε να πλησιάσει την Καστοριά, κι ο Ηρακλής τα χρειάστηκε.
Περιστεριfan
Περιστερι Χολαργος 78-82
Δυστυχως οπως ολα τα ωραια εχουν ενα τελος, ετσι εσπασε κι το αηττητο της ομαδας απο τον Χολαργο
Πολυ καλο πρωτο ημιχρονο απο τον Γσπ, προηγουμενος με 11 χαρη σε buzzer beater τριποντο του Κλαρκ.
Στο δευτερο ημιχρονο, ειδαμε την ομαδα να ξεφευγει εως κ 19, κι καπου εκει να μπλοκαρει(κι να μην ξυπνα για το υπολοιπο ματς).
Οι 19 ποντοι εγιναν 13,εγιναν 11 στην ληξη της 3ης περιοδου, κι στο 33' εφτασε στους 6.Εκει ο Χολαργος απεκτησε ψυχολογια κι ο Γσπ αρχισε να αγχωνεται ακομη περοσσοτερο.Με κρεσεντο τριποντων απο τον Παπανικολαου,το σκορ εγινε 65-65. Καπου εκει ψιλοξυπνησε για τελευταια φορα ο Γσπ κανοντας το σκορ 73-65, αλλα μετα μπλοκαρε χωρις να ξαναξυπνησει.Ενα επιμερους του Χολαργου εφερε το σκορ στο 73-72 κι εκει ενα buzzer του Παπανικολαου με 0.1 εδωσε το προβαδισμα στον Χολαργο.1 ευστοχη βολη του Σκορδιλη κ 74-74. Ακολουθησε αλλη μια τριποντη βομβα του Παπανικολαου, χαμενο lay up του Κλαρκ κ εκει το ματς φανηκε πως πηγαινε προς την πλευρα του Χολαργου.Καλαθι ο Γσπ, ευστοχες βολες ο Χολαργος .14" εμεναν. Παιδαριωδες λαθος του Μοτσενιγου, που εκανε σκληρο φαουλ εκτος φασης. Αντιαθλητικο κ 2/2 βολες ο Κλαρκ κ το σκορ 78-80.Ο Κλαρκ πηγε για την ισοφαριση κ οχι την νικη, αλλα το layup του ηυαν κακο, παρα τις καλες προυποθεσεις.
Με βολες ο Τσαμης δισμορφωσε το τελικο 78-82
Απο τον Γσπ, η ομαδα επαθε ενα ανεξηγητο μπλακ αουτ στα μεσα της τριτης περιοδου.Καλος αλλα "μοιραιος" ο Κλαρκ, πολυ καλη εμφανιση απο τον Δημητριαδη. Η αστοχια του Πολυταρχου κι καποια χαμενα ευκολα layup(απο τον Μσντζαρη κυριως) στοιχισαν στην ομαδα.
Ο Χολαργος επαιξε ενα υπερβολικα ατομικοκεντρικο μπασκετ, στηριζομενη στις ορεξεις του Bell κι στα σουτ απο την θεση 5. Τα σουτ μπηκαν σημερα κι εφυγαν νικητες απο το Παπανδρεου
Mvp ο Παπανικολαου, ο οποιος ηταν σε τρομερη μερα με τεραστια σουτ, ενω καλος κ ο Bell.
fastbreak70
QUOTE(Περιστεριfan @ Apr 4 2018, 22:34 ) *
Περιστερι Χολαργος 78-82
Απο τον Γσπ, η ομαδα επαθε ενα ανεξηγητο μπλακ αουτ στα μεσα της τριτης περιοδου..

φιλε μου η πραγματικοτητα ειναι ΜΙΑ και ΜΟΝΑΔΙΚΗ...το κοουτσαρισμα του ΓΣΠ ειναι επιπεδου α' εσκα...παει τρενο η ομαδα επειδη το υλικο που εχει ειναι 3κλασεις ποιο πανω απο τον 2ο....

Περιστεριfan
QUOTE (fastbreak70 @ Apr 4 2018, 22:48 ) *
φιλε μου η πραγματικοτητα ειναι ΜΙΑ και ΜΟΝΑΔΙΚΗ...το κοουτσαρισμα του ΓΣΠ ειναι επιπεδου α' εσκα...παει τρενο η ομαδα επειδη το υλικο που εχει ειναι 3κλασεις ποιο πανω απο τον 2ο....

Nope
Περιστεριfan
QUOTE (fastbreak70 @ Apr 4 2018, 22:48 ) *
φιλε μου η πραγματικοτητα ειναι ΜΙΑ και ΜΟΝΑΔΙΚΗ...το κοουτσαρισμα του ΓΣΠ ειναι επιπεδου α' εσκα...παει τρενο η ομαδα επειδη το υλικο που εχει ειναι 3κλασεις ποιο πανω απο τον 2ο....

Ουτε το υλικο ειναι 3 κλασεις πανω(ειπαμε πολυ δυνατο ροστερ...), ουτε ο Καραγιαννης ειναι προπονητης Α Εσκα...
Η ομαδα ειναι καλοδουλεμενη, κατι που εδειξε το 24-0....
Οταν εισαι αηττητος σε ολα τα εκτος κι γενικα εχεις κανει την φετινη πορεια, δεν υπαρχει ουτε μια πιθανοτητα να ειναι μονο απο τους παικτες....
Αντιθετα ο coach εχει δεσει την ομαδα, εχει δωσει χαρακτηρα στην ομαδα κχει πολυ καλη σχεση με ολους τους παικτες(σημαντικοτατο για την πορεια)
Σημερα οι παικτες εδειξαν μια χαλαροτητα μολις ξεκινησε το 2ο ημιχρονο κι την πληρωσαν.
Δεν ξερω γιατι, αλλα εχεις ενα κολλημα με τον Καραγιαννη...
akratacity
QUOTE (Περιστεριfan @ Apr 4 2018, 23:08 ) *
Δεν ξερω γιατι, αλλα εχεις ενα κολλημα με τον Καραγιαννη...

Να ειχε μονο με τον Καραγιαννη κολλημα καλα θα ηταν. Κανε μια βολτα και στο υπολοιπο φορουμ και θα καταλαβεις... smiley.gif
Περιστεριfan
QUOTE (akratacity @ Apr 4 2018, 23:19 ) *
Να ειχε μονο με τον Καραγιαννη κολλημα καλα θα ηταν. Κανε μια βολτα και στο υπολοιπο φορουμ και θα καταλαβεις... smiley.gif

Παω πασο τοτε😂🤣
Gkos
Είδα σε βίντεο και το τέλος του αγώνα στο Σαλούν και εκτεταμένα στιγμιότυπα από την Τρίπολη.
Αυτοκτονία Παπάγου και ΑΕΨ ξεκάθαρα αν και η μεγαλύτερη αυτοκτονία πήγε να γίνει στον Αγιο Θωμα από την Λευκαδα ,που από το 47-67 βρέθηκε να χάνει 74-71 σε λίγα λεπτά,μα ο Λιακόπουλος την κράτησε ζωντανή.
Basketstory
Δόξα Λευκάδας – ΑΕΛ 1 πολύ εύκολα
Δούκας – Μαρούσι 2 αν θέλει να έχει πλεονέκτημα στα play out
Χολαργός – Ηρακλής 1 δεν χανει με τιποτα
Απόλλων Πάτρας – Περιστέρι 2 εύκολα ή δύσκολα
Εθνικός – Ακραδικός 1 εύκολα
Ψυχικό – Ερμής Αγιάς 1 δύσκολα
Αμύντας – Καρδίτσα 1 θα έχουμε ντέρμπι
Καστοριά – Παπάγου 1 εύκολα
julius ervin
του εκανε πλακα ο κουφος του καραγιαννη,ο οποιος εχει ταβανι την β εθνικη.αυτη ειναι η πραγματικοτητα.του χρονου δεν υπαρχει περιπτωση να ειναι πρωτος ο καραγιαννης.
Zeliko13
Ωραιο ματς εγινε στο κλειστο του Περιστεριου οπου ο Κουφος απεδειξε γιατι ειναι μακραν ο καλυτερος προπονητης στην Α2.Με ενα ροστερ που καμια σχεση δεν εχει με αυτο του Περιστεριου και με την απωλεια ενος απο τους πιο βασικους του παιχτη τον Κομποδιετα καταφερε να παρει ενα ματς το οποιο εχανε ακομα και με 20 ποντους.η Ζωνη που επαιξε ο κουφος αδρανοποιησε τελειως το Περιστερι.Το Περιστερι δεν βρηκε λυσεις,πολλες φορες με ανορθοδοξα σχηματα χωρις γκαρντ(σε μια φαση ητανε στον παγκο του Περιστεριου Μιλοσεβιτς,Παππας και Κωνσταντακοπουλος)και με τον Κλαρκ ναι ειναι κουρασμενος και απελπιστηκα μονος του.Απο την αλλη ο Χολαργος με αιχμη του δορατος τον Παπανικολαου που ουσιαστικα γυρισε το ματς με μεγαλα σουτ και την μονιμη απειλη του Μπελ εκανε στο τελευταιο δεκαλεπτο επιμερους σκορ 15-31 χρησιμοποιοντας σχηματα με πολλα γκαρντ και πιεζοντας σε ολο το γηπεδο δημιουργοντας μεγαλα προβληματα στην κυκλοφορια του Περιστεριου.
Μεγαλη νικη του Χολαργου που βεβαια δεν νομιζω να αλλαζει καθολου την κορυφη του πρωταθληματος οπου το Περιστερι ευκολα η δυσκολα θα κατακτησει το πρωταθλημα με τον Χολαργο κατα την αποψη μου να ειναι η ομαδα που θα το ακολουθησει στη Α1
gspara
Το ποστ του Stephen_curry διαγράφηκε για ευνόητους λόγους και ο ίδιος τιμωρείται με +1 φάουλ.
nestoras kommatos
ΑΕΛ-Εθνικός 93-91

Έπρεπε να περάσει ένα ολόκληρο εξάμηνο για να πανηγυρίσουν αγωνιστικά οι παίκτες της ΑΕΛ μία μεγάλη νίκη επί ενός φορμαρισμένου αντιπάλου όπως ο Εθνικός και μάλιστα με υψηλό σκορ και καλά ποσοστά έχοντας ως πρωταγωνιστές δύο 21χρονους, τον Θεσσαλονικιό πάουερ φόργουορντ Νίκο Καμάρα με 19 πόντους-8 ριμπάουντ (κάνει πολύ καλή χρονιά, πολύ δυνατός και αποτελεσματικός κοντά στο καλάθι, μπορεί να απειλήσει και απέξω, η ευχάριστη έκπληξη της φετινής ΑΕΛ) και τον Αγρινιώτη Σωκράτη Ναούμη με 17 πόντους και 5/5 τρίποντα στο ξεκίνημα-ολοκλήρωσε με 5/8 τελικά (ένας τραυματισμός τον άφησε πίσω, αλλά τώρα που βρίσκει τα πατήματά του αποδεικνύεται ιδιαίτερα αξιόπιστος σουτέρ και έχει μέλλον), ενώ πρώτος σκόρερ με 25 πόντους και 9/18 σουτ ο πάντα αξιόπιστος Σωτήρης Γκιουλέκας.

Από τον Εθνικό ανίκητος ο Μαχαίρας (όπως όλα τα αντίπαλα πεντάρια της ΑΕΛ φέτος) και εντυπωσιακός ο Εσθονός Λάανε, σχεδόν απόλυτα εύστοχος.

Αλγεινή εντύπωση τα επεισόδια που έγιναν στο τέλος του αγώνα μεταξύ "φιλάθλων" και παικτών του Εθνικού. Κάποιος μάλιστα από την κερκίδα πέταξε και κάδο σκουπιδιών. Αναμένουμε τιμωρία έδρας.
fastbreak70
QUOTE(Zeliko13 @ Apr 5 2018, 11:46 ) *
Ωραιο ματς εγινε στο κλειστο του Περιστεριου οπου ο Κουφος απεδειξε γιατι ειναι μακραν ο καλυτερος προπονητης στην Α2.Με ενα ροστερ που καμια σχεση δεν εχει με αυτο του Περιστεριου και με την απωλεια ενος απο τους πιο βασικους του παιχτη τον Κομποδιετα καταφερε να παρει ενα ματς το οποιο εχανε ακομα και με 20 ποντους.η Ζωνη που επαιξε ο κουφος αδρανοποιησε τελειως το Περιστερι.Το Περιστερι δεν βρηκε λυσεις,πολλες φορες με ανορθοδοξα σχηματα χωρις γκαρντ(σε μια φαση ητανε στον παγκο του Περιστεριου Μιλοσεβιτς,Παππας και Κωνσταντακοπουλος)και με τον Κλαρκ ναι ειναι κουρασμενος και απελπιστηκα μονος του.Απο την αλλη ο Χολαργος με αιχμη του δορατος τον Παπανικολαου που ουσιαστικα γυρισε το ματς με μεγαλα σουτ και την μονιμη απειλη του Μπελ εκανε στο τελευταιο δεκαλεπτο επιμερους σκορ 15-31 χρησιμοποιοντας σχηματα με πολλα γκαρντ και πιεζοντας σε ολο το γηπεδο δημιουργοντας μεγαλα προβληματα στην κυκλοφορια του Περιστεριου.
Μεγαλη νικη του Χολαργου που βεβαια δεν νομιζω να αλλαζει καθολου την κορυφη του πρωταθληματος οπου το Περιστερι ευκολα η δυσκολα θα κατακτησει το πρωταθλημα με τον Χολαργο κατα την αποψη μου να ειναι η ομαδα που θα το ακολουθησει στη Α1

προσεξε φιλε μου γιατι η πραγματικα και οφθαλμοφανη μπασκετικη αναλυση ενος αγωνα δεν επιχαίρει εκτιμησης απο μπασκετικα αναλφαβητους οπαδισκους , και σε βλεπω να μπαινεις στα 'κατάστιχα' τους....

υ.γ.
βαλε μεσα και την 'κορυφαία' επιλογη του καραγιανη σε ζωνη στα κρισιμα τελευταια λεπτα 4ου δεκαλεπτου .!!!!!!!
gate1010
Ο ορισμός παναγιώτου στο παιχνίδι με τον Χολαργό είναι ενδεικτικό για το τι θα ακολουθήσει. Αναμένεται σφαγείο.
Ευτυχώς θα υπάρχει και τηλεοπτική μετάδοση.

Επίσης γνωρίζουμε αν ό,τι έγινε μεταξύ Χολαργού-Λειβαδιάς ήταν νόμιμο; Αν ναι ,τι διαφορετικό έχει από την υπόθεση του Πανελληνίου; Η ίδια ερώτηση πάει και για τον ΓΣΛ Φάρο.
gdanop
QUOTE (gate1010 @ Apr 6 2018, 12:12 ) *
Ο ορισμός παναγιώτου στο παιχνίδι με τον Χολαργό είναι ενδεικτικό για το τι θα ακολουθήσει. Αναμένεται σφαγείο.
Ευτυχώς θα υπάρχει και τηλεοπτική μετάδοση.

Επίσης γνωρίζουμε αν ό,τι έγινε μεταξύ Χολαργού-Λειβαδιάς ήταν νόμιμο; Αν ναι ,τι διαφορετικό έχει από την υπόθεση του Πανελληνίου; Η ίδια ερώτηση πάει και για τον ΓΣΛ Φάρο.


Πρώτα απ΄ολα Καλό Πάσχα.
Βλέπω ανυσηχία από μέρους σου σχετικά με την νομιμότητα η όχι της κατηγορίας που παίζει ο Χολαργός.
Πάμε λοιπόν. Με απόφαση Γενικής Συνέλευσης η Α.Ε. Λειβαδιάς άλλαξε έδρα και μεταφέρθηκε στο Χολαργό πρίν την έναρξη του περσινού πρωταθλήματος και με ταυτόχρονη απόφαση της Γ.Σ. του Κ.Ο.Χολαργού έγινε αποδεκτή η συγχώνευση των 2 σωματείων.
Αυτά πέρυσι (τώρα γιατί φίλε μου το αναφέρεις φέτος την 25η αγωνιστική του πρωταθλήματος το ξέρεις εσύ).
Η διαφορά με τον Πανελλήνιο είναι ότι ενώ έκανε συγχώνευση με τον Γ.Σ. Λαρισαίων (υποβιβασμένο ήδη στην Β΄Εθνική , αλλά με υπάρχον Α.Φ.Μ. μιά και ο Γ.Σ.Λ. Φάρος είναι Κ.Α.Ε. και άρα άλλο Α.Φ.Μ. , ο Πανελλήνιος 'ηθελε να παίξει στόν όμολο του Νότου και όχι του Βορρά που ανήκε ο Γ.Σ.Λ. πράγμα που δεν δέχθηκε η Ε.Ο.Κ. με συνέχεια προσφυγή του Πανελληνίου στο ΑΣΕΑΔ .(Δεν δικαιώθηκε).
Πάντως επειδή αντιλαμβάνομαι απο μέρους σου μια προσπάθεια να ταιριάξεις ανόμοια πράγματα προκειμένου να καλυφθούν οπαδικές προτιμήσεις σου θυμίζω ότι ο Χολαργός έπαιζε στην Β΄Εθνική (5ος στο τελευταίο πρωτάθλημα που μετείχε) και όχι στήν Δ΄ΕΣΚΑ.
Δέν θα επανέλθω στό θέμα ,ούτε θα μιλήσω για διαιτησίες.
Μια και το έφερε η συζήτηση όμως θα ήθελα από τη μεριά σου να μας πληροφορήσεις πρός τη η βιασύνη για δημιουργία ΚΑΕ και η προβολή της από τη μεριά του Ηρακλή?
Καλή Ανάσταση και καλό Πάσχα σε όλους.
gate1010
Ρώτησα για να ενημερωθώ. Όλα τα άλλα(ανησυχίες κτλ) είναι δικά σου.
Gistopoulos13
http://m.contra.gr/Basketball/panionios/o-...hw.5150923.html
Απλα δειτε αλλου το παιδι
gratipa1929
QUOTE (Gistopoulos13 @ Apr 6 2018, 15:00 ) *
http://m.contra.gr/Basketball/panionios/o-...hw.5150923.html
Απλα δειτε αλλου το παιδι

Γιατί μόνο 6 ματς στο NBA αφού είναι βέβαιο ότι θα του προσφερθεί το max πενταετές συμβόλαιο?
Gkos
QUOTE (Gistopoulos13 @ Apr 6 2018, 16:00 ) *
http://m.contra.gr/Basketball/panionios/o-...hw.5150923.html
Απλα δειτε αλλου το παιδι


Εισαι off topic. smiley.gif

Στου Πανιωνίου επρεπε.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.