Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Σικάγο - Μαϊάμι
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > NBA > Past Seasons
Pages: 1, 2, 3, 4, 5
Igor
QUOTE(george69 @ May 22 2011, 10:00 ) *
Για να κερδισει το CHICAGO την σειρα θα πρεπει να μεταφερει
το παιχνιδι μεσα στην ρακετα εκει οπου υπερτερει εναντι του
MIAMI . Θα πρεπει ο ΒΟΟΖΕR να ανεβασει την αποδοση του
και ο NOAH να συνεισφερει περισσοτερα στην επιθεση .
Ο BOSH ειναι ο αδυναμος κρικος των HEAT .


Αν ο Μπος ειναι ο αδυναμος κρικος των Χιτ, ο Μαγκλορ τι πρεπει να πει.... rolleyes.gif rolleyes.gif
morfi
QUOTE(george69 @ May 22 2011, 11:00 ) *
Ο BOSH ειναι ο αδυναμος κρικος των HEAT .

Και όμως μέχρι στιγμής είναι από τους καλύτερους των Χιτ, ειδικά στο πρώτο παχνίδι.
reignman
QUOTE(Igor @ May 22 2011, 14:15 ) *
Αν ο Μπος ειναι ο αδυναμος κρικος των Χιτ, ο Μαγκλορ τι πρεπει να πει.... rolleyes.gif rolleyes.gif


λεπτομεριες :Ρ
Razorblade Fish
Καλα ο Μπουζερ εχει κλεισει θεση στην χειροτερη πενταδα μου των πλει-οφ ΕΥΚΟΛΑ!Μαζι με τον Γουεστμπρουκ εχω κλεισει το 1 και το 4,ψαχνω τους αλλους 3!
Gino_Bill
QUOTE (Razorblade Fish @ May 23 2011, 04:02 ) *
Καλα ο Μπουζερ εχει κλεισει θεση στην χειροτερη πενταδα μου των πλει-οφ ΕΥΚΟΛΑ!Μαζι με τον Γουεστμπρουκ εχω κλεισει το 1 και το 4,ψαχνω τους αλλους 3!


Αν μετράμε και προηγούμενους γύρους, βάλε και τον Pau. Την κερδίζει με το σπαθί του μια θέση νομίζω!! Καλλίτεροι οι Χιτ μέχρι τώρα, τους τραβάει ο Μπος επιθετικά (ποιος να το λεγε tongue.gif)
Razorblade Fish
8 συνεχομενους ποντους ο Μπουζερ!Αλλα και ο Μπος απο την αλλη ανταποδιδει...
vc15
Boozer εναντίον Bosh έχει γίνει το ματσάκι. Πόσο παίχτες ψυχολογίας είναι και οι δύο! Επίσης, πόσο κακούς αγώνες βλέπουμε από Heat- Bulls. Έχουν δώσει μεγάλο βάρος στην άμυνα και οι δύο και επιθετικά είναι κακοί. Ο Rose δε μου φαίνεται καλά και σήμερα.
Όσο για το Westbrook (τόση κουβέντα δεν έχει γίνει για άλλο παίχτη φέτος στα playoffs), τα νούμερα του στους δύο πρώτους γύρους ήταν εξαιρετικά. Το τελευταίο καιρό και δεν παίζει καλά και έχει κακές επιλογές στην επίθεση, αλλά αυτό δε σημαίνει ότι δεν έχει κάνει καλά playoff. Τελικούς περιφέρειας έφτασαν...
Άντε, μπας και βρούνε λίγο ρυθμό σήμερα να δούμε λίγο καλό μπάσκετ.
Razorblade Fish
Τον βλεπω για Triple-double τον Λεμπρον σημερα.Εχει 8-5-5...
Anaz
QUOTE(Razorblade Fish @ May 23 2011, 04:02 ) *
Καλα ο Μπουζερ εχει κλεισει θεση στην χειροτερη πενταδα μου των πλει-οφ ΕΥΚΟΛΑ!Μαζι με τον Γουεστμπρουκ εχω κλεισει το 1 και το 4,ψαχνω τους αλλους 3!
2αρι Κομπε
3αρι Τουρκογλου
5αρι Γκαζολ
biggrin.gif
Razorblade Fish
QUOTE(Anaz @ May 23 2011, 04:47 ) *
2αρι Κομπε
3αρι Τουρκογλου
5αρι Γκαζολ
biggrin.gif

Δυνατη η πενταδα σου,αντιπαθω και Λεικερς οποτε μια χαρα μου καθεται! smiley.gif

Πλειμεικερ ρακετας ο Νοα! icon_drunk.gif

Ο Μπουζερ εχει ανεβασει κατακορυφα την αποδοση του...
vc15
Είναι πολύ τυχεροί που έχαναν μόνο 6 πόντους οι Bulls έτσι όπως έπαιζαν. Στην επίθεση είναι τραγικοί, η κυκλοφορία της μπάλας είναι πολύ αργή και όλοι φοβούνται να πάρουν μακρινά σουτ. Ενδεικτικά, ο Lebron είχε 10 assists τη στιγμή που όλοι οι Bulls είχαν 12, γεγονός που δείχνει ότι στο οργανωτικό κομμάτι είναι πολύ κακοί σήμερα και όποια καλάθια έχουν μπει οφείλονται κυρίως σε ατομικές εμπνεύσεις (Boozer).
Όσο για το Bosh, δείχνει ασταμάτητος σήμερα αλλά είμαι εντυπωσιασμένος με την αστάθεια αυτού του παίχτη φέτος. Καμία συνέπεια, σου βάζει μια 30άρα, εξαφανίζεται δύο- τρία παιχνίδια και μετά ξαναπαίζει φοβερά. Ήθελε και ο Gibson να κάνει μαγκιές στην αρχή, από τότε πήρε μπρος ο Bosh...
Τα έχουν σκατώσει και στην άμυνα βέβαια σήμερα. Αν δεν κάνει κανένα καλό παιχνίδι ο mvp, θα χάσουν με τον ίδιο τρόπο και τα επόμενα παιχνίδια. Ούτως ή άλλως, λόγω του mvp έφτασαν εδώ που έφτασαν και οι υπόλοιποι απλώς αξιοποιούν τους χώρους που δημιουργούνται από τις διεισδύσεις του Rose. Από μόνοι τους όμως είναι ένα τσούρμο μέτριων παιχτών.
morfi
Καταπληκτκός ο Μπος αλλά x-factor για τους Μαιάμι ήταν για ακόμη μία φορά ο Χάσλεμ. Έδωσε λύσεις όταν κόλλησαν οι Χιτ και βοήθησε στο να ξεμπλοκαριστούν επιθετικά. Σημαντικό στατιστικό ότι τα τελευταία πέντε χρόνια στους τελικούς της Ανατολής όποια ομάδα κερδίσει το τρίτο παιχνίδι πάει και στους τελικούς.

QUOTE(vc15 @ May 23 2011, 05:50 ) *
Τα έχουν σκατώσει και στην άμυνα βέβαια σήμερα. Αν δεν κάνει κανένα καλό παιχνίδι ο mvp, θα χάσουν με τον ίδιο τρόπο και τα επόμενα παιχνίδια. Ούτως ή άλλως, λόγω του mvp έφτασαν εδώ που έφτασαν και οι υπόλοιποι απλώς αξιοποιούν τους χώρους που δημιουργούνται από τις διεισδύσεις του Rose. Από μόνοι τους όμως είναι ένα τσούρμο μέτριων παιχτών.

Ακριβώς αυτό. Για αυτό έχω ξαναγράψει ότι τους θεωρώ ανώριμους για τίτλο.
Dino Charito
ρε τον προδοταρο τον Μπος....τελικά τους έχει πάρει από το χεράκι τους Χιτ...
Να δω τι θα λενε οι ειδήμωνες στο Τοροντο που έλεγαν οτι δεν ηταν franchise player o Μπος για τους Ραπτορς.

Ευχομαι παντως να κανουν το come-back οι Μπουλς χιχιχι
αν και για μας τους raptors1-sm.gif , περισσοτερο μας ενδιαφερουν πια τα Drafts και το Free agency (και το πιιθανο lock out) παρα τι κανει ο προδοΜπος 71.gif
GreekNick
Uncle Stern has decided
tzagasdog
ελα υπερβολες...
oti-nane
Ναι ο uncle stern φταίει που αν δεν τραβήξει ο Ρόουζ φέτος όλοι οι άλλοι (με εξαίρεση ίσως τον Άγγλο) κοιμούνται.
και από την άλλη βλέπεις το παιχνίδι που έκανε ο Μπος και είναι να σκάσεις με τον boozer......

Y.G. τι σκ@τ@ ελληνική αρρώστια είναι αυτή με τους εξωγενείς παράγοντες όταν χάνει η ομάδα μας? Έλεος πια...
Dino Charito
Ρε παίδες απλά το Miami έχει 3 παιχταράδες, που όταν δεν παίζει ο ένας έχεις άλλες δύο εναλλακτικές για να κερδίσεις ένα παιχνίδι.
Το Chicago δεν το έχει αυτό. Πήρε τον Boozer για να βοηθήσει τον Rose αλλά κι αυτός τίποτα (προχθες βεβαια πηγε καλα)
Δεν ειναι θεμα Stern. Το μονο που μπορουμε να του προσάψουμε ειναι οτι ενω ειχε πει δεν θα επιτρεψει την δημιουργία υπερομάδων οπως οι Celtics, τελικά δεν το εκανε, και το Miami "αντεγραψε" την συνταγή τους.
Βεβαια, αν εχεις να πληρωσεις και ο παιχτης θελει να παιξει, τοτε τι να πεις. Ειπαμε ειναι καπως υποχειρια οι παιχτες αλλα και οι ομαδες στην ομοσπονδια, αλλά...
Quincy
QUOTE(oti-nane @ May 23 2011, 23:29 ) *
Ναι ο uncle stern φταίει που αν δεν τραβήξει ο Ρόουζ φέτος όλοι οι άλλοι (με εξαίρεση ίσως τον Άγγλο) κοιμούνται.
και από την άλλη βλέπεις το παιχνίδι που έκανε ο Μπος και είναι να σκάσεις με τον boozer......

Y.G. τι σκ@τ@ ελληνική αρρώστια είναι αυτή με τους εξωγενείς παράγοντες όταν χάνει η ομάδα μας? Έλεος πια...



E εντάξει τώρα, μετά απ αυτά που έκανε το 2008 για να χουμε τελικο σώνει και ντε Lackers - Celtics για να πουλήσουν πιο πολύ οι τελικοί δεν θα μου φαινόταν περίεργο αν "σπρώξει" και τους Heat. Αν και δεν έχει γίνει κάποιο σπρώξιμο, η απόδοση του Σικάγο έχει κρίνει τους τελικούς μέχρι τώρα
Flash
Σχετικό σε ένα βαθμό με τη σειρά αλλά όχι αγωνιστικό:

Ρε παιδιά, δεν έχετε βαρεθεί αυτή την ιστορία με τα τεράστια fines λόγω "ομοφοβικών ύβρεων" ;

$100,000 στον Kobe που είπε f.....t τον διαιτητή και $50,000 στον Noa που είπε το ίδιο σε οπαδό των Heat που του έβριζε τη μάνα. Αυτά βέβαια επειδή τους έπιασε η κάμερα και διαβάσανε τα χείλη τους. Προφανώς δε λέω ότι καλά κάνανε και βρίσανε. Αλλά όλο αυτό το θέμα με τα αποστειρωμένα PC παιχνιδάκια μου φαίνεται άκρως υποκριτικό. Πρώτα από όλα έχω την αίσθηση ότι αν ήτανε απλή βρισιά και δεν ήταν κάτι σχετικό με gay ή φυλή ίσως και να μην τιμωρούταν καθόλου. Από εκεί και έπειτα ουσιαστικά τιμωρούνται ακριβώς επειδή έτυχε να τους πιάσει η κάμερα και να καταλάβουν τι λένε. Αν κάποιος έλεγε το ίδιο στα Βραζιλιάνικα ή τα Γεωργιανά ή τα Τούρκικα (που σίγουρα τα λένε) δε θα τιμωρούταν. Και γίνεται ολόκληρο ζήτημα, γράφονται άρθρα, γίνονται σχόλια σε εκμπομπές, δημόσιες συγγνώμες από το Noa κλπ.

ΠΡΟΦΑΝΩΣ αυτό είναι καλύτερο από το να γίνονται πολύ χειρότερα πράγματα στην Ελλάδα και αλλού και να μην ανοίγει ρουθούνι. Αλλά μήπως η λίγκα γίνεται πλέον υπερβολικά ηθικοπλαστική, πατερναλιστική και υπερευαίσθητη ;
vc15
QUOTE(Quincy @ May 24 2011, 16:01 ) *
E εντάξει τώρα, μετά απ αυτά που έκανε το 2008 για να χουμε τελικο σώνει και ντε Lackers - Celtics για να πουλήσουν πιο πολύ οι τελικοί δεν θα μου φαινόταν περίεργο αν "σπρώξει" και τους Heat. Αν και δεν έχει γίνει κάποιο σπρώξιμο, η απόδοση του Σικάγο έχει κρίνει τους τελικούς μέχρι τώρα

Το ίδιο έλεγαν και το '09 για να παίξει και καλά τελικό Kobe εναντίον Lebron και πέρασε το Orlando τελικά. Δεν πιστεύω σε τέτοιες θεωρίες συνομωσίας. Όσο αβάντα και να πάρεις από τη διαιτησία, αν είσαι χειρότερος θα χάσεις (τελείως άσχετο, κακή η διαιτησία χθες στο Dallas- OKC).
Το μόνο πράγμα για το οποίο φροντίζει ο Stern είναι να βρίσκονται πάντα στο προσκήνιο ομάδες από μεγάλες πόλεις δηλαδή από μεγάλες αγορές (Νέα Υόρκη, Μαιάμι, Λ.Α.) και ομάδες όπως το Cleveland, το Memphis, η Utah να συμπληρώνουν απλά την 30άδα. Απο εκεί και πέρα όμως, λίγη είναι η βοήθεια που μπορούν να πάρουν οι ομάδες μέσα στον αγώνα. Και την υποστήριξη του Stern να έχεις, αν παίξεις χειρότερα στα playoffs θα χάσεις.

Όσο για το Noah συμφωνώ απόλυτα. Επειδή δηλαδή τον έπιασε η κάμερα να το λέει (πρέπει να βλαστημάει και την τύχη του, φουλ γκαντεμιά) έπρεπε να του βάλουν τόσο βαρύ πρόστιμο και σε αυτόν και στον Kobe; Ενώ το nba έχει καταφέρει να διατηρεί πολύ καλή πολιτική για τα πρόστιμα, αυστηρή μεν αλλά καλή, σε αυτή την περίπτωση ίσως ξεπερνάει τα όρια και δείχνει παραπάνω ευαισθησία από ότι πρέπει. Έσκασε βέβαια και το θέμα με τον πρόεδρο των Suns, οπότε αποτέλεσε αφορμή για να γίνει νέα μόδα στο nba ότι πρέπει να σέβονται τους gay (όπως είχε γίνει μόδα παλιότερα με το dress code). Αν έχει νεύρα ο παίχτης και του βρίζει και τη μάνα ο άλλος από την εξέδρα, θα πρέπει να σκέφτεται και τι θα λέει; blink.gif

@Quincy Α, οκ. Δεν κατάλαβα ότι μιλούσες για Gasol, απλά δεν το ανέφερες και κάπου για αυτό. smile.gif
Quincy
QUOTE(vc15 @ May 24 2011, 14:35 ) *
Το ίδιο έλεγαν και το '09 για να παίξει και καλά τελικό Kobe εναντίον Lebron και πέρασε το Orlando τελικά. Δεν πιστεύω σε τέτοιες θεωρίες συνομωσίας. Όσο αβάντα και να πάρεις από τη διαιτησία, αν είσαι χειρότερος θα χάσεις (τελείως άσχετο, κακή η διαιτησία χθες στο Dallas- OKC).
Το μόνο πράγμα για το οποίο φροντίζει ο Stern είναι να βρίσκονται πάντα στο προσκήνιο ομάδες από μεγάλες πόλεις δηλαδή από μεγάλες αγορές (Νέα Υόρκη, Μαιάμι, Λ.Α.) και ομάδες όπως το Cleveland, το Memphis, η Utah να συμπληρώνουν απλά την 30άδα. Απο εκεί και πέρα όμως, λίγη είναι η βοήθεια που μπορούν να πάρουν οι ομάδες μέσα στον αγώνα. Και την υποστήριξη του Stern να έχεις, αν παίξεις χειρότερα στα playoffs θα χάσεις.



Εγώ μιλούσα για την περιβόητη μεταγραφή του Γκασόλ, όχι για τα αγωνιστικά
oti-nane
Πάντως μπορώ να βρω πάρα πολλές περιπτώσεις που ενώ και καλά ο Stern θα βοηθούσε μία ομάδα τελικά πέρασε η άλλη και κανείς δεν βγήκε να πει ένα sorry ρε παιδιά είπα μαλακία.
Π.χ. μετά από ένα παιχνίδι spurs memphis φέτος βγήκε κάποιος και είπε έλα μωρέ τώρα σιγά μην αφήσει ο Στερν το μέμφις να περάσει.
Τελικά η αρρωστημένη κατάσταση του ελληνικού αθλητισμού όπου λέξεις όπως ανοικοδόμηση δεν υπάρχουν και πρωτάθλημα παίρνει η μαγκιά του εκάστοτε προέδρου τείνει να μας μείνει κουσούρι στα πάντα ε συγγνώμη δεν θα πάρω άλλο βαρέθηκα και σιχάθηκα....
vc15
Δε ψήνεται ούτε σήμερα ο Rose να βάλει καλάθια. Kακός μέχρι στιγμής, ιδιαίτερα στα μακρινά σουτ αλλά οι Bulls κερδίζουν. Μάλλον κερδίζουν επειδή παίζεται γρήγορο μπάσκετ με πολλούς αιφνιδιασμούς, πράγμα που ευννοεί το Chicago. Μεγάλη διαφορά όταν μπορείς να βασίζεσαι στο Boozer στην επίθεση... Καλός και ο Bogans.
Ο Wade λίγο fail στον αιφνιδιασμό, αλλά τουλάχιστον δεν άνοιξε τα χέρια όπως ο Wafer.
Διάβασα πριν τον αγώνα ότι αν δεν παίξει ο Asik θα δούμε Kurt Thomas. Όνειρο! Αλλά μάλλον θα παίξει ο Asik.

Άκυρο για Bogans, τα έχει σπάσει τελικά...
John Valthuer
Η αποτυχία του Wade στην αρχή του παιχνιδιού να καρφώσει και να κάνει το 6-0 ήταν σαν να κατέστρεψε την ψυχολογία των Heat. Απίστευτο κι όμως αληθινό.

baskethood
Πρεπει να ηρεμησει λιγο ο Ροουζ,παιρνει πολλα σουτ χωρις λογικη.
Εξυπνο αυτο που κανει ο Θιμποντο,βγαζει plays με τον Ροουζ να βγαινει απ τα σκριν και να εκτελει αντι συνεχως να παιζει με τη μπαλα στα χερια.
Razorblade Fish
14-0 σερι το Μαιαμι...
Razorblade Fish
Ο mvp δεν βλεπεται παλι αποψε επομενως το Σικαγο δεν μπορει να σκοραρει και το Μαιαμι δειχνει να παιρνει το πανω χερι,+9 με επιμερους σκορ 29-9 απο το 19-8 που ειχε προηγηθει το Σικαγο...
baskethood
Το σερι εχει γινει 29-9.
Το Μαιαμι σ αυτη τη σειρα αντιμετωπιζει εξαιρετικα το P&R του Σικαγο,χωρις αυτο το Σικαγο χανει τη δυναμη του.
Δεν βρισκει χωρους ο Ροουζ για ντραιβ,αναλωνεται σε σουτ,το μονο που βγαινει ειναι καποια ελευθερα σουτ στη weak side που ομως ειναι συνηθως αστοχα.
Anaz
Aσχετο τελειως αλλα ηθελα να το σχολιασω γιατι μου χει κανει εντυπωση: Ρε παιδια ΔΕΝ ΠΑΙΖΕΙ Wade και Rose να εχουν μια ιντσα διαφορα ολη κι ολη που τους δινει το ΝΒΑ.com.. η εχουν κανει λαθος ή απλα ειναι οι στρογγυλοποιησεις που χαριζουν μια ιντσα διαφορα υπερ του Rose. Αν και πάλι εγω θα'λεγα οτι ειναι πανω κι απο 2 ιντσες η διαφορα. Εγω τον Wade τον εχω καπου στο 1.95, και τον Rose καπου στο 1.89.. To NBA.com τους δινει 1.93 και 1.91 αντιστοιχα.
Razorblade Fish
QUOTE(Anaz @ May 25 2011, 04:29 ) *
Aσχετο τελειως αλλα ηθελα να το σχολιασω γιατι μου χει κανει εντυπωση: Ρε παιδια ΔΕΝ ΠΑΙΖΕΙ Wade και Rose να εχουν μια ιντσα διαφορα ολη κι ολη που τους δινει το ΝΒΑ.com.. η εχουν κανει λαθος ή απλα ειναι οι στρογγυλοποιησεις που χαριζουν μια ιντσα διαφορα υπερ του Rose. Αν και πάλι εγω θα'λεγα οτι ειναι πανω κι απο 2 ιντσες η διαφορα. Εγω τον Wade τον εχω καπου στο 1.95, και τον Rose καπου στο 1.89.. To NBA.com τους δινει 1.91 και 1.93 αντιστοιχα.

Συμφωνω,πιστευω τον Ροουζ τον δινουν παραπανω,ο Wade καπου εκει ειναι.Και δινουν και τον Γουεστμπρουκ 1.91 που και αυτος μου φαινεται αρκετα ψηλοτερος του Ροουζ.Τον εχω για κατω απο 1.90 τον Rose.

Εντιτ:Ειναι ΣΦΑΙΡΑ ο τυπος παντως.Ταχυτητα και εκρηκτικοτητα αλλα και αλτικοτητα σε μεγιστο βαθμο.
baskethood
Το Σικαγο βρηκε ισορροπια σε σχημα με τον Κορβερ αντι του Μπογκανς.
Ο οποιος Μπογκανς ειχε 1-8.
Flash
QUOTE(Anaz @ May 25 2011, 02:29 ) *
Aσχετο τελειως αλλα ηθελα να το σχολιασω γιατι μου χει κανει εντυπωση: Ρε παιδια ΔΕΝ ΠΑΙΖΕΙ Wade και Rose να εχουν μια ιντσα διαφορα ολη κι ολη που τους δινει το ΝΒΑ.com.. η εχουν κανει λαθος ή απλα ειναι οι στρογγυλοποιησεις που χαριζουν μια ιντσα διαφορα υπερ του Rose. Αν και πάλι εγω θα'λεγα οτι ειναι πανω κι απο 2 ιντσες η διαφορα. Εγω τον Wade τον εχω καπου στο 1.95, και τον Rose καπου στο 1.89.. To NBA.com τους δινει 1.93 και 1.91 αντιστοιχα.


Ακριβώς μέσα έχεις πέσει. Ο Wade είναι 6-4.75 και ο Rose 6-2.5 (με παπούτσια και οι δύο) σύμφωνα με τα pre-draft measurements τους οπότε κάτι λιγότερο απο 1.95 και κάτι περισσότερο από 1.89 αντίστοιχα.
baskethood
Ποσο μεγαλος παικτης ο Ντενγκ?
Συνεχιζει να παιζει σπουδαια αμυνα ακομα και με τρια φαουλ(η με δυο νωριτερα),και ο προπονητης του τον εμπιστευεται.
Και προπαντων,καθαρες αμυνες.
Anaz
QUOTE(Flash @ May 25 2011, 04:54 ) *
Ακριβώς μέσα έχεις πέσει. Ο Wade είναι 6-4.75 και ο Rose 6-2.5 (με παπούτσια και οι δύο) σύμφωνα με τα pre-draft measurements τους οπότε κάτι λιγότερο απο 1.95 και κάτι περισσότερο από 1.89 αντίστοιχα.
Kοβει το ματι μου!! biggrin.gif
Τραγικος παντως ο Wade σημερα..

Δεν μου στελνετε ενα αλλο λινκ, γιατι αρχισε να κολλαει η δικια μου η βλακεια κ θα με εκνευρισει?
Σαν να ξεκολλησε.
Αλλα στειλτε καποιος αν δεν κανει κοπο ενα να υπαρχει ευκαιρο.
Razorblade Fish
Τι ονειρο ειδε ο Θιμποντο και κατεβασε στην ιδια πενταδα Ροουζ και Γουοτσον;;;Τιμωρησε το ματσαρισμα ο Μιλερ σε δυο συνεχομενες και κρισιμες φασεις με 5 δικα του ποντακια...
baskethood
QUOTE (Razorblade Fish @ May 25 2011, 05:37 ) *
Τι ονειρο ειδε ο Θιμποντο και κατεβασε στην ιδια πενταδα Ροουζ και Γουοτσον;;;Τιμωρησε το ματσαρισμα ο Μιλερ σε δυο συνεχομενες και κρισιμες φασεις με 5 δικα του ποντακια...

Πολυ σωστα,τους τιμωρησε στο τρανζισιον ο Μιλερ.
Flash
Αυτή η πεντάδα που χρησιμοποιεί ο Spoelstra με Chalmers, Lebron, Miller, Haslem, Anthony έχει ενδιαφέρον αφού ο δεύτερος πιο κοντός παίκτης είναι 2.03 και κανείς δεν είναι αργός.
tzagasdog
καθε φορα που μπαινει ο Νοah μεσα η επιθεση του Μiami γινεται σαλατα...
spysta
Wade ?????????
Razorblade Fish
QUOTE(spysta @ May 25 2011, 06:05 ) *
Wade ?????????

Δεν παιζει να ειναι αυτος...
Flash
100% flop
Razorblade Fish
QUOTE(Flash @ May 25 2011, 06:10 ) *
100% flop

100% υπερβαλλεις.
Flash
QUOTE(Razorblade Fish @ May 25 2011, 04:12 ) *
100% υπερβαλλεις.


Δεν υπάρχει arm extension, δεν είναι στημένος, δεν υπάρχει το ελάχιστο έρεισμα.
baskethood
Το isolation στις τελευταιες φασεις δεν βγαζει πουθενα,ειδικα οταν πανω στον Ροουζ ειναι ο Λεμπρον.
Ο Θιμποντο χρησιμοποιει την καλυτερη του αμυντικη πενταδα και προσπαθει να καλυψει τον Μπουζερ ,που ειναι τρυπα στην αμυνα ,βαζοντας τον Γκιμπσον.
tzagasdog
οπως και να εχει πηγε σαν χαζος εκει ο Lebron και στην τελικη τελειωνει το παιχνιδι βαρα ενα 3ποντο η ενα μακρινό 2ποντο που πας να μπλεξεις εκει μεσα....
baskethood
Εξαιρετικο το τελευταιο play που εβγαλε το Μαιαμι.
Σκριν στον Μπος απο τον Χασλεμ στο χαι ποστ.
Anaz
Εχουμε βαρεθει να βλεπουμε αποτυχημενα isolation για τελευταιες επιθεσεις.. Ημαρτον!
Razorblade Fish
QUOTE(tzagasdog @ May 25 2011, 06:15 ) *
οπως και να εχει πηγε σαν χαζος εκει ο Lebron και στην τελικη τελειωνει το παιχνιδι βαρα ενα 3ποντο η ενα μακρινό 2ποντο που πας να μπλεξεις εκει μεσα....

Καλα,αυτο δεν ειναι επιχειρημα.Ειδικα απο η στιγμη που αν πας για drive και εισαι ο Λεμπρον το πιο πιθανο ειναι να κερδισεις φαουλ και οχι να κανεις.Ομως θεωρω οτι κανει φαουλ με τον αγκωνα του.Και μπορει η βουτια να ειναι εντυπωσιακη και να εμπεριεχει ισπανικα στοιχεια flopping,αλλα για μενα υπαρχει φαουλ.Οποτε το 100% flop το θεωρω υπερβολη.

Σκετη τραγωδια ο Rose.8/25 και 7 λαθη...
tzagasdog
εε λογικο ολοι οι βασικοι του Σικαγο εχουν παιξει 40++ λεπτα και ο james που τραβαει απο το miami εχει παιξει 47...

θολωνει το μυαλο σου οπως και να το κανεις.
baskethood
QUOTE (Razorblade Fish @ May 25 2011, 06:24 ) *
Σκετη τραγωδια ο Rose.8/25 και 7 λαθη...

Σ αυτη τη σειρα "Γουεστμπρουκιζει" επικινδυνα,τραγικες επιλογες.

Να δωσουμε ομως και ενα credit στην εκπληκτικη αμυνα πανω του.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.